Uživatel s deaktivovaným účtem

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je australak těžký na výchovu kde si dát bacha a tak děkuji.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Dobře děkuji.
typický aussík na výchovu není těžký... ale otázka je, co je pro vás těžká výchova... Jsou to psi velmi akční a živí, správý - typický aussík má silný herding instinkt - pastevecký pud, což je třeba hlídat a korigovat a usměrňovat, což není u některých psů snadné. Zhruba kolem roka se u nich začíná silně rozvíjet taky hlídaci instinkt, což může být další problém. Pes je pak schopný ze dne na den začít hlídat i igelitový pytlík, který se mu na procházce začne líbit a zničehonic je schopen tvrdě vystartovat a bránit si "svoje". Jinak jsou chytří až to hezký není, jsou schopní se naučit cokoli, co po nich budete chtít. Jenže taky to, co nebudete... Jakmile se něco naučí, co se vám nebude líbit a psovi ano, horko těžko to budete odnaučovat... Taky jsou hluční a uštěkaní - všechno komentují, když hlídají, hlídají nahlas.
Takže ano, aussík je snadný na výchovu, když ho od začátku budete správně vést a korigovat. Když totiž vaše štěně bude ve čtyřech měsících umět milion a půl triků, dosáhnete jedině toho, že jednou vám ty triky dojdou, nebudete mít psa co učit, nebo vás to přestane bavit, ale váš pes po vás bude chtít stále a stále něco učit... Osobně doporučuji majitelům svých odchovů, aby štěňatům nechali dětství, vychovávali je, ale učili je až později... Ael to je na dlouhou debatu :)
Dneska má poměrně dost aussíků povahu akčnějšího retrívra - což je silně špatně.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Moc děkuji jenom když tak jak bych měla měla odnaučit ty problémy které jste vyjmenovali a nebo co udělat abych tomu předejít.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Dobře děkuji.
Nechtěli jsme dominantního pejska, tak máme takového troubíka, kterého minulo to hlídání a pasení. Je to jen na takové úrovni, že by mu vadil snad jen cizí pes na zahradě, co se týká pasení, umí pěkně zahnat husy, ale dělá to, jen když my chceme, takže žádné uhánění.
Jinak ten náš je naprosto zlaté zvíře, má takovou fotříkovskou povahu. Naučili jsme pouze základní povely a ačkoliv je nějak často netrénujeme, pěkně se kdykoliv rozpomene a funguje.
Základní předpoklady pro výchovný zásah nastínila pěkně paní chovatelka. Bohužel to zatím není kynologická samozřejmost, ale výchova je ve srovnání s výcvikem absolutně odlišná záležitost. Rozdíl mezi výchovou od výcvikem spočívá v podstatě vrozeného a druhotně naučeného chování. V rámci rozvoje vrozeného chování, svobodného myšlení a řešení zvířetem- bych doporučoval hovořit o výchově a v rámci sekundárního vtištění o výcviku, nebo (např. hygienickém) nácviku. V rámci výchovy dáváme příležitosti k výkonu, využíváme minimum korekcí (výcvikem, motivací, výbavou...) a nekomandujeme. Psa pozorujeme a hodnotíme. U ušlechtilých pracovně-sportovních plemen hovoříme o výchově v rámci rozvoje zušlechtěných předpokladů těchto zvířat. Jsme-li schopni identifikovat příslušné pudové předpoklady, rozvíjíme často vlohy pro pracovní výkon již elementárně (předběžně a jednotlivě). Dbáme vždy výkon přerušit před vyčerpáním mladého zvířete, později zvířata citlivě přetěžujeme a selektujeme k chovu. Tak se stalo že jsou jedna zvířata vhodná k tomu a jiná k onomu (schopna toho, či onoho).
Uživatel s deaktivovaným účtem

Děkuju a když tak psa chci jedině s PP nebudu kupovat křížence na tož podporovat mnozirnu chci vědět rodiče jejich testy zdravotní rodokmen a tak takže neboj tě a děkuji.