Odřenina nebo něco jiného?

Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
27.11.2018 10:01
KrisstyynaH

XXX.XXX.177.204

Dobrý den,

pejskovi se na nose objevil "flek" - viz foto. Žije s babičkou, takže netuším kdy přesně se mu to objevilo, nicméně neškrábe si to, ani na dotek ho to evidentně nebolí. Je to venkovní pes, takže mě napadá, že si mohl odřít čumák, když ho strkal kam neměl, jen na odřeninu mi to přijde hodně pravidelné. Nevíte někdo co by to mohlo být, případně zda to máme nějak řešit nebo se to zhojí?

Děkuji za reakci.

K.

27.11.2018 10:44
Dasvo

XXX.XXX.101.12

No, na první pohled to vypadá jako pouhá odřenina, divný je ale ten pravidelný kruhový tvar. Takové kroužky s oblibou dělají plísně. Obávám se, že tady Vám nikdo nemůže poradit. Jedině veterinář, který to uvidí naživo a vyšetří, Vám může stanovit správnou diagnózu a určit vhodnou léčbu. Pokud je to pes, se kterým (z jakéhokoliv důvodu) na veterinu nemůžete, zkuste počkat pár dnů a kontrolovat, co to dělá v průběhu času. Nebude-li se to hojit, je plíseň dost pravděpodobná.

27.11.2018 14:36
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Patlala bych to betadinou a nebo pokud seženete propolis, rozdrobte v troše vody a tou vodou ťupejte třeba odličovacím tamponkem. Popravdě...mě to přijde jako tumor, ale není to tak dobře vidět. Nebo nějaký druh bradavice. Zkuste pár dnů matlat(nebo babička) a uvidíte, jestli se to bude zmenšovat, ztrácet. Pokud ne, tak veterina. Ani babička neví, jestli to tam má pár dnů, či týdnů?

27.11.2018 14:45
KrisstyynaH

XXX.XXX.177.204

Určitě to nemá déle jak 14 dnů, pravidelně minimálně 1x týdně za ním jezdíme vzít ho ven, takže to bychom si všimli, jen ted jsme dorazili po 2 týdnech a toto... :(

Přidejte reakci

Přidat smajlík