Dobrý den,
chci se Vás poptat spíš tak na zkušenost.
Moje fenka (2,5 roku) se pořád drbe. Předloni na podzim a hlavně loni v létě měla šílené lupy a osypané břicho. Byla jsem to řešit na veterině. Řešila se špatná voda v řece, měla dva měsíce muka, když nemohla plavat. Pak měla hypoalergenní granule, ale lupy pořád. A pořád se drbala, upřímně i když ty lupy neměla a navíc si pořád kouše vnitřní stranu zadních nohou a břicho. Teď lupy nemá, nasadily jsme tak 2 týdny zpět obojek scalibor a začala se drbat naprosto šíleně, nejsme schopný jít ani na plynulou procházku. Takže jsem ho zase sundala. Jenže nemá žádné lupy, nic zarudlé, ani osypaná, prostě nic. A ano, blechy opravdu nemá. Doktorka nedokáže poradit, už jí nic nenapadá. Zažili jste to? O jaké vyšetření bych mohla požádat? Nějaký rozbor pokožky?
Čím krmíte? Dělala doktorka vyšetření na dravčíka? Ona ani blechy mít nemusí, stačí, že ji blecha kousne a rozjede se jí alergie. Co anální váčky?
Může mít alergii na krmivo, trávu, roztoče. Začala bych eliminační dietou, osobně bych přešla na Barf a podle odezvy bych pokračovala dál. Jinak by to asi chtělo specialistu dermatologa.
Uživatel s deaktivovaným účtem

škrábání bez primárních změn je alergického původu. většinou, teda. aujezskyho asi nemá a špatný játra spíš taky ne, když je mladá.
Uživatel s deaktivovaným účtem

náhodou před/po hárání se to neděje?
stronghold několika alergikům pomohl právě a nevědí proč ale
kdyžtak jinou účinnou látku.. advocate.. ale to, myslím, není obojek, tak to není moc legrace zkoušet
čmelík je také pěkná potvora, sviluška... ale že nikde nic není vidět a že to pak jako samo zmizí? tak to spolubydlícími nebude
teoreticky.. když psa bolí noha, tak se jinde neškrábe.. a to by zas nebylo jen jaro podzim.. spíše alergie.. atopie.. ta místa svědění jsou typická
vhodnějším jídlem, lehčím, jednodušším a EPA + DHA rozhodně nic zkazit nejde
něco jako ryba a zelenina.. bez rybích jater
vezme se lepící páska a pod mikroskop, seškrab, testy na alergie (nanic, drahé, a s prostředím stejně neuděláte venku nic, domů lze koupit čističku vzduchu), ..no a neukáže se nic třeba
eliminační dieta, jiné trasy procházek.......
štítná žláza?
V prvé řadě pořádné vyšetření, stěr na parazity, možno krev na alergie. Mám alergického psa, trávy a všechno možné. Používáme šampon alermyl, bez něj ani ránu (funguje tak že vymývá alergeny ze srsti, čas od času nic proti ničemu), po každém koupání alerderm pipety. K čemu hypoalergení granule když nevíte, na co je pes alergický? :/ Tohle se nejlépe hlídá na mase, nebo jednodruhových granulích bez obilovin. Z doplňků olej ostropestřec na játra, občas tablety zinku, a betaglukany na imunitu. Nám pomohla také homeopatika, doporučila nám je paní veterinářka Simona Mullerová, možno konzultovat po mailu. Určitě ale doporučuji změnit veterinu a nechat pořádně vyšetřit!! Hodně štěstí, je to běh na dlouhou trať!!
Podle velikosti psa bych dle me zkusenosti dala nejaka antihistaminika 1x denne typu cetirizin a podobne. Vyhoda je, ze jsou vysoce bezpecna a celkem levna. Nevyhoda, ze ucinkuji jen u cca 20-30 % psu a musi se pouzivat dlouhodobe(tydny, mesice). Udajne se ucinnost da zvysit omega 3&6 kyselinami. Minimalne omega kys. pomohou na zlepseni kvality srsti a neuskodi.Tuto radu jsem bohuzel dostala az letos. Zkuste se zeptat vaseho veterinare, ale velka cast toto bud nevi nebo na to nemysli. Nas 7.5 kg pes(3 roky) se drbal, cele brisko olysale, do krve podrapane, plno lupu, vykousane tlapky. Po 14 dnech lecby( denne 5 mg cetirizin - ten bral od dubna a k tomu navic na stridacku pupalkovy a rybi olej) , se konecne min skrabe. Jako mozna u Vas , vse pred 3 lety spustil protiparazitarni obojek. Doporuceni naseho veta bylo tehdy vykoupat okamzite v setrnem samponu typu Allercalm ( nebo co je po ruce) a po kazde vychazce osprchovat jemne vlaznou vodou bricho a tlapky a jemne otrit, zbytek srsti otrit vhkym hadrem. Protiparazitarni obojky nepouzivat, jsou na nich caste alergie. Pokud to jen trochu jde, nepouzivat ani kapky, proste nic. Praktikujeme a je to lepsi. Kdyz se hodne drbe, maznu trosku fenistilem. Jinak denne mazeme Bepathenem.Jednu dobu se zdalo, ze pomohlo vyradit cokoliv s kurecim a obilninami. V zime je to o dost lepsi. Je to ale dlouhodoby problem a asi se toho nikdy nezbavime.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Je to takové jednoduché, ale - kloše znáte ? Naše psice je z nich šílená a dokud je po procházce nevyberu, může si vnitřní stranu stehen užrat. Napadají na záda a postupně slézají na lepší - do slabin, kolem zadních otvorů, na břicho.....
Uživatel s deaktivovaným účtem

Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Je to takové jednoduché, ale - kloše znáte ? Naše psice je z nich šílená a dokud je po procházce nevyberu, může si vnitřní stranu stehen užrat. Napadají na záda a postupně slézají na lepší - do slabin, kolem zadních otvorů, na břicho.....
no ale že není nic vidět?
Uživatel s deaktivovaným účtem

Náš pes se drbal a vykusoval si srst na předních a zadních nohách.Zjistili mu sníženou funkci štitné žlázy.Dostal léky a trvalo to ještě asi 4 měsíce než se drbat přestal.
Kamarádce se drbal pes,měl osypané břicho,chodila s ním dlouho k vetovi až mu nakonec zjistili elergii na potravní roztoče.Ty si přinesla s nějakýma granulema,a jelikož granule sypala do barelu,tak roztoč byl v granulích neustále.Teď barel pravidelně dezinfukuje a pes má pokoj.
Loni se osypala asi z trávy, takže jsme ji měli zařazeny jako možný alergen, ale letos ani pupínek. Krmíme barf, ale jen 1/3 příloh, tak můžu zkusit dávat míň masa. Po plavání už raději sprchujeme.
Ale alergie se teda dají zjistit z krve? Navrhnu to veterinářce, jsem z toho jejího drbání už zoufalá.
Uživatel s deaktivovaným účtem

karo2702
napsal(a):
Loni se osypala asi z trávy, takže jsme ji měli zařazeny jako možný alergen, ale letos ani pupínek. Krmíme barf, ale jen 1/3 příloh, tak můžu zkusit dávat míň masa. Po plavání už raději sprchujeme.
Ale alergie se teda dají zjistit z krve? Navrhnu to veterinářce, jsem z toho jejího drbání už zoufalá.
Ano dělali jí to z krve na hodně alergenů a výsledek měla docela za dlouho.Nejdříve měla obavy,že je to alergie na nějaké bytové roztoče,jelikož se nejvíce drbala doma,ale nakonec to ukázalo na potravinové a ještě jí chvíli trvalo , než zjistila, kde se berou.
Uživatel s deaktivovaným účtem

karo2702
napsal(a):
Loni se osypala asi z trávy, takže jsme ji měli zařazeny jako možný alergen, ale letos ani pupínek. Krmíme barf, ale jen 1/3 příloh, tak můžu zkusit dávat míň masa. Po plavání už raději sprchujeme.
Ale alergie se teda dají zjistit z krve? Navrhnu to veterinářce, jsem z toho jejího drbání už zoufalá.
Me z celého tohohle pripehu nejak nevyzniva, ze by ten pes byl nejak systematicky vysetrovan a posupovalo se od jednoduchého ke slozitejsimu ??
nebo blbe ctu?
Byl udelan rozbor chlupu, hloubkovy seskrab kuze. Aplikoval se stronghold? Byl rozbor krve s vysetrenim stitky? Oplachy a eliminacni dieta? apoquel?
Aktuálně taky řeším drbání. Blechy téměř vylučuju, zablešenej pes se drbe jinak . Fena si kouše přední tlapy, plus se drbe na krku, víc venku než doma. Lupy ani zarudnutí nevidím. Podezírám trávu, běžně se pohybuje v trávě, ve které není skoro vidět. Momentálně je dost zarostlá, před stříháním, tlapy jsou chlupatý.Leze do vody, pak se obalí pískem, podvozek často sprchujeme. Takže i možná nějaké zapaření, ale zas na krku to asi tím nebude.
Před háráním by teoreticky být mohla, ale tipuju ho spíš o pár měsíců později,naposledy hárala v listopadu a interval mívá delší.
Trochu podezírám psychiku - oproti normálu má teď dočasně méně vyžití a je nastavená na víc. Jak píše megí o těch jiných trasách procházek, tak to je náhodou geniální lék a nejenom pro psy
Dneska ráno jsme zkusily jít úplně jinam, prakticky neznámou trasu,cestou byla koupačka ...nepodrbala se ani jednou a teď spí.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
no ale že není nic vidět?
Já se ještě vrátím ke klošům. To vykusování......
Jestli je pes ošetřený přípravkem proti blechám, které chcípnou až po kousnutí.....
Kloši můžou psa poštípat, pak zdechnou a vypadají ze srsti podobni smítku....a nic není vidět, ale svědí, jako poštípání od komárů...třeba.
A jak tak zběsile zuby probírá srst, snaží se kloše překousnout.
( Psice do mě po procházce strká, ať jdu vybírat.)
KoláčeX

XXX.XXX.166.92
Dobrý den, asi bych potřebovala poradit. Už rok /střídavě/ se perem s kožními problémy naši fenky.
Začalo to loni v létě - svědění, lupy, následně vykousání přední nohy. Zabral Prednison. Bohužel, v listopadu se problémy vrátily a naše vet to odmítala řešit. Zase naordinovala Prednison, který zabral a nazdar.
Začali jsme chodit k jiné vet. Od poloviny listopadu do dubna jsme měli klid. Duben/květen začaly opět stejně problémy - lupy, svědění - záda, ramena a boky mezi nohama. Prednison nezabiral, Apoquel také nezabral. Dle testů: Štítná žláza v pořádku, játra v pořádku.
Alergie vyšly na trávy dva roztoče v textiliích, dva roztoče v jídle, rýže, obiloviny, brambory. To poslední je divné, měla granule právě s bramborami a lososem, který do té doby neznala. 2-3 měsíce klid.
A nyní máme zase problém - opět lupy na zádech, ramenou, bokach a teď už i na hlavě.
Nejdřív se začala drbat na bokach, kde byla lechtiva. Přešlo to na ramena, následně záda a teď má druhý den k hlavu s lupy, tu jedinou nesvedivou.
Vet nám dala nějak preparát na vykoupani, protože našla nějaká vajíčka ( neví jistě co, šlo jen o vajíčka ). Druhý den se nám fenka osypala lupama ještě víc na celých zádech. Dostali jsme zklidňující šampon + Apoquel 4x na 4 dny. Nepomohl na svědění.
Fakt už nevím co dělat a čím to může být. Prostředí jsme vzali Biollitem. Jídlo má poslední 3 měsíce stejně, zmiňované granule a syrové máso /hovězí a losos/. Že by to bylo tím ?
V pondělí jdeme na kontrolu, ale osobně jsem z toho už v háji. Nemůžu ji pohladit po ramenou a hřbetu nad nima, okamžitě ji to lehta a drbe se. Lupy jsou bílé a drobné, chycené spíš na srsti, než u pokožky.
Uživatel s deaktivovaným účtem

šup tam s tabletou proti parazitům k vyloučení jakýchkoliv breberek
a vykoupejte v laktadermu novou houbičkou na nádobí a vymyjte ze srsti všechny ty lupy
proč žere granule s bramborem, když má na brambor prokázanou alergii? to nedává smysl
Uživatel s deaktivovaným účtem

KoláčeX
napsal(a):
Dobrý den, asi bych potřebovala poradit. Už rok /střídavě/ se perem s kožními problémy naši fenky.
Začalo to loni v létě - svědění, lupy, následně vykousání přední nohy. Zabral Prednison. Bohužel, v listopadu se problémy vrátily a naše vet to odmítala řešit. Zase naordinovala Prednison, který zabral a nazdar.
Začali jsme chodit k jiné vet. Od poloviny listopadu do dubna jsme měli klid. Duben/květen začaly opět stejně problémy - lupy, svědění - záda, ramena a boky mezi nohama. Prednison nezabiral, Apoquel také nezabral. Dle testů: Štítná žláza v pořádku, játra v pořádku.
Alergie vyšly na trávy dva roztoče v textiliích, dva roztoče v jídle, rýže, obiloviny, brambory. To poslední je divné, měla granule právě s bramborami a lososem, který do té doby neznala. 2-3 měsíce klid.
A nyní máme zase problém - opět lupy na zádech, ramenou, bokach a teď už i na hlavě.
Nejdřív se začala drbat na bokach, kde byla lechtiva. Přešlo to na ramena, následně záda a teď má druhý den k hlavu s lupy, tu jedinou nesvedivou.
Vet nám dala nějak preparát na vykoupani, protože našla nějaká vajíčka ( neví jistě co, šlo jen o vajíčka ). Druhý den se nám fenka osypala lupama ještě víc na celých zádech. Dostali jsme zklidňující šampon + Apoquel 4x na 4 dny. Nepomohl na svědění.
Fakt už nevím co dělat a čím to může být. Prostředí jsme vzali Biollitem. Jídlo má poslední 3 měsíce stejně, zmiňované granule a syrové máso /hovězí a losos/. Že by to bylo tím ?
V pondělí jdeme na kontrolu, ale osobně jsem z toho už v háji. Nemůžu ji pohladit po ramenou a hřbetu nad nima, okamžitě ji to lehta a drbe se. Lupy jsou bílé a drobné, chycené spíš na srsti, než u pokožky.
???
https://www.ifauna.cz/psi/diskuse/detail/3827547/labrador-svedeni-lupy?from-list=1#a3827815
https://www.ifauna.cz/psi/diskuse/detail/3811259/drbani?from-list=1#a3811828
KoláčeX

XXX.XXX.166.92
Protože, než došly testy, tam už měla tyto hypoalergenní granule nasazeny a jak píšu - tři měsíce byl klid. Podle vet by se alergie objevila do 8 týdnů nejpozději.
Uživatel s deaktivovaným účtem

KoláčeX
napsal(a):
Protože, než došly testy, tam už měla tyto hypoalergenní granule nasazeny a jak píšu - tři měsíce byl klid. Podle vet by se alergie objevila do 8 týdnů nejpozději.
1) krmíte to nesmyslama 2) je tam svrab nebo dravčík nebo sametky nebo cokoli
3) najděte si dermatologa, když internet ten totální zmatek neumí vyřešit
Ale úplně by stačilo, abyste dodrželi postup z diskuzí před půl rokem, že jo.
Máúcta
KoláčeX

XXX.XXX.166.92
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
1) krmíte to nesmyslama 2) je tam svrab nebo dravčík nebo sametky nebo cokoli
3) najděte si dermatologa, když internet ten totální zmatek neumí vyřešit
Ale úplně by stačilo, abyste dodrželi postup z diskuzí před půl rokem, že jo.
Máúcta
Tak fajn, najdi nebo doporuč mi dermatologa v okolí Berouna, Rakovníka a Kladna.
Jídlo máme schválené veterinářkou, která se alespoň zajímá a snaží. Je to třetí vet, dva z nich jen došlo injekce a kortikoidy. Což nechceme a hlavně, ani nezabírají, stejně jako Apoquel.
Co má zkušenost, tak je nesmysl, aby se alergie projevila po 2-3 měsících od nasazení nového jídla. Navíc testy nejsou 100% To víme všichni. Ale primárně, co i my víme, alergeny nebo myslíme si, tak ty nemá vubec.
Maso, ať už v granulích nebo syrové nezažila, to má až teď a měla ty měsíce klid. Dle výsledků má na brambory alergii, ale (!)co si i pamatujeme. Ikdyz neměla po nich takový stav. Ten se rozjel až po podání rýže s něčím. A od té doby trvá, střídavě kdy je v pořádku.
Fakt nevím. Jen ji chci pomoct. Jenomže, když je na to člověk sám a chlap pracovně v cizině, tak je to těžký. Dneska jedu zas na vet co dál ......... Za poslední týden, potřetí :(
Alergie na cokoliv se může projevit kdykoliv v průběhu života.
Tabletu proti parazitům měla dostat dávno, klidně opakovaně (Simparica?).
MVDr. Rybníček by měl ordinovat i zde: http://vetnemocnice.cz/lekar.html
Uživatel s deaktivovaným účtem

KoláčeX
napsal(a):
Tak fajn, najdi nebo doporuč mi dermatologa v okolí Berouna, Rakovníka a Kladna.
Jídlo máme schválené veterinářkou, která se alespoň zajímá a snaží. Je to třetí vet, dva z nich jen došlo injekce a kortikoidy. Což nechceme a hlavně, ani nezabírají, stejně jako Apoquel.
Co má zkušenost, tak je nesmysl, aby se alergie projevila po 2-3 měsících od nasazení nového jídla. Navíc testy nejsou 100% To víme všichni. Ale primárně, co i my víme, alergeny nebo myslíme si, tak ty nemá vubec.
Maso, ať už v granulích nebo syrové nezažila, to má až teď a měla ty měsíce klid. Dle výsledků má na brambory alergii, ale (!)co si i pamatujeme. Ikdyz neměla po nich takový stav. Ten se rozjel až po podání rýže s něčím. A od té doby trvá, střídavě kdy je v pořádku.
Fakt nevím. Jen ji chci pomoct. Jenomže, když je na to člověk sám a chlap pracovně v cizině, tak je to těžký. Dneska jedu zas na vet co dál ......... Za poslední týden, potřetí :(
Ale vy v tom od začátku prostě nemáte systém, takže nic nevyřešíte.
Máte udělat eliminační dietu. A vy krmíte granulemi a masem. Vše vám bylo vysvětleno minule, řeklo vám to dvacet lidí, tak fakt nevím. I to, že alergizovat (spíše intolerance, vet si to ve slovníku najde) může cokoli kdykoli - i to vám bylo vysvětleno minule - tělo zvládne určitou stravu den, týden, měsíc a pak zareaguje takhle. Dejte tomu psovi na ven triko, když má problémy venku z prostředí asi, ne. Kdyby to byla alergie opravdová, tak reaguje na apoquel a podobné, mimochodem se to ladí - větší dávka, když malá nestačí, pak se snižuje, názor na kortikoidy a tyhle nové tablety mě moc nezajímá, máte nemocného psa (možná jen parazité, ale počítám, že na to nepřijdete) ....... existují i podobné, když nebude reagovat na jinou tabletu, tak jdete špatným směrem a nejde cca o alergii. Kde máte ten deník, kde je napsané přesně co se dělalo kdy, kde byl pes, co jedl, co kočky, kočky odčervení, odblešení, svrab, lišky, kuny, ptáci, holub, dyť tohle je akorát zmatek a to je na nic, musíte začít dietou - ne granulemi - sorry, ale vet, co doporučí debullní granule jako eliminační dietu, tak v tom ho rozhodně poslouchat nebudu, tohle prostě nemá cenu!
Co jiná vyšetření, játra, ledviny, .... na něco uvnitř takhle ten pes reaguje, začněte znovu a vždy jen jednu věc!
Uživatel s deaktivovaným účtem

Jo, přesně, Simparica, to by klaplo možná i na demodex, pak odstup pár týdnů a řádné odčervení.. se stávající stravou. Za týden po tomhle bych zásadně změnila jídlo - jeden protein a voda. Tělo se srovná za týden, měsíc, dva - do té doby může pořád vyhodnocovat potravinu jako alergen, takže nečekám pár dní, ale déle.
Jako vet neumí identifikovat, co to po psí kůži leze, a tam se máme léčit?
Tak ať to vyfotografuje, uděláme anketu.
Uživatel s deaktivovaným účtem

impact
napsal(a):
Megi já mám v péči těžkou alergičku a na Apoquel nezareagovala vůbec..
Teď (krom spousty dalšího) zkoušíme Cytopoint a doufáme. 🤦🏻♀️
Jo, to je ta další tableta, co si nikdy nevzpomenu na název.. ona každá má nějaký mechanismus účinku a ten já samozřejmě nechápu, oni asi ani lékaři zas tolik ne, jak by bylo třeba, je to nové, si myslím, nevím, asi to bude stejné jako s léky na srdce a tak.
Ale někdy je v tom i něco jiného než nedostatečná dávka léku, nebo ani žádná alergie není.. jsou takové věci, co s některými psy dělají strašlivé věci.. vyjetí ze starých kolejí, stres.. viděla jsem psa, co nesměl jíst drůbež, dost se pak kousal a spát nemohl samým škrábáním, ale jednou si udělali výlet, poletovali s novým psím kamarádem po polích a hájích a vůbec byl celý šťastnější a pak si dali vařenou slepici a nikomu nic nebylo. Blázinec.
Cytopoint není tableta, ale injekce. Nám v době hledání alergenu moc pomohla!
Zadavatelce:
Zajeďte do Prahy Stodůlek na VetDuchek za MVDr. Musálkovou, první dermatolog, který se opravdu plně věnoval, mělo to hlavu a patu a hlavně - měla pravdu!
Ad svědění: dle vetky se potravinová alergie NEPROJEVUJE svěděním na zádech, naopak je to dobrý rozlišovací znak. Škoda, vědět to, netýrala bych štěně eliminačkou. A zadavatelce bych ze svého pohledu poradila vykašlat se změny krmení a mazat k dermatologovi..
lenocka
napsal(a):
Cytopoint není tableta, ale injekce. Nám v době hledání alergenu moc pomohla!
Zadavatelce:
Zajeďte do Prahy Stodůlek na VetDuchek za MVDr. Musálkovou, první dermatolog, který se opravdu plně věnoval, mělo to hlavu a patu a hlavně - měla pravdu!
Ad svědění: dle vetky se potravinová alergie NEPROJEVUJE svěděním na zádech, naopak je to dobrý rozlišovací znak. Škoda, vědět to, netýrala bych štěně eliminačkou. A zadavatelce bych ze svého pohledu poradila vykašlat se změny krmení a mazat k dermatologovi..
Ano, injekce. Před pár dny jsme byli na první a za tři týdny jdeme na druhou. Zatím se mi fena jeví o dost lepší, tak doufám že to vydrží.