Močení do pelechu

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Nata34

13.8.2019 00:10
Nata34

XXX.XXX.110.136

Ahoj,
Máme doma půlroční fenku, začátkem července jsme ji v teplé letní dny začaly dávat ven i přes noc, problém však nastává že si vždy do pelíšku vyčurá!! Když se pelech vypere musí se so nej ihned vycurat, někdy její jedna louže smrdí natolik že si do ní nechce lehat sama, v tomto případě běžecké na kŕeslo s polštařem(venku) kde leží ale zase se do nej vyčurá, pokud venku prší tak je v ložnici kde má nový a čistý pelech. Ležela na něm asi dvě noci tu trefí noc už se na nej počůrala, nejvíc mě na tom štve že má nonstop přístup k zahradě( kde obvykle vykonává potřebu) tak s ní samozřejmě chodíme ven. Ale nechápu proč vždycky čura do čistého. Budu strašně rada za radu a rozumné komentáře. Díky

13.8.2019 08:54
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

někdy její jedna louže smrdí natolik že si do ní nechce lehat sama

tak to se ani nedivím, že si fena nechce lehnout do počůraného pelechu ....

A k problému - píšete, že je jí půl roku a od července je venku. Takže - když ještě byla doma, tak problém s čistotností nebyl? Chodili jste venčit ven, a tohle doma nedělala? Napadá mě buď to, že má špatný zlozvyk, že se jako malá naučila venčit v pelechu,čím vícekrát se ji to povedlo, tím více si to zafixovala - ale zas většina štěňat si nečůrá tam, kde spí, ale i takoví se najdou. Teď je otázka, jestli v tom pelechu doma vůbec spala, jestli ho nepoužívala spíš jako "záchod"?

A nebo - vy ji dáte vypraný pelech a ona se do něho běží hned vyčůrat? Nebo tam normálně spí, popřípadě leží a pak najdete louži? Napadá mě, jestli to nemůže být zdravotní problém? Že to fena prostě neudrží?

Nata34

13.8.2019 09:20
Nata34

XXX.XXX.110.136

marcelaamax napsal(a):
někdy její jedna louže smrdí natolik že si do ní nechce lehat sama

tak to se ani nedivím, že si fena nechce lehnout do počůraného pelechu ....

A k problému - píšete, že je jí půl roku a od července je venku. Takže - když ještě byla doma, tak problém s čistotností nebyl? Chodili jste venčit ven, a tohle doma nedělala? Napadá mě buď to, že má špatný zlozvyk, že se jako malá naučila venčit v pelechu,čím vícekrát se ji to povedlo, tím více si to zafixovala - ale zas většina štěňat si nečůrá tam, kde spí, ale i takoví se najdou. Teď je otázka, jestli v tom pelechu doma vůbec spala, jestli ho nepoužívala spíš jako "záchod"?

A nebo - vy ji dáte vypraný pelech a ona se do něho běží hned vyčůrat? Nebo tam normálně spí, popřípadě leží a pak najdete louži? Napadá mě, jestli to nemůže být zdravotní problém? Že to fena prostě neudrží?

Když byla doma tak jsme chodili čůrat ven a kdyz jsme to v noci nestihli tak čůrala před dveře. Poprvé se pocurala do pelíšku když byla nachlazená, v té době čůrala úplně všude. Když jsem ji přistihli jak cura do pelechu tak jsem zvýšila hlas, ale ona si s toho nic nebere. Momentálně je to tak že v tom čistým pelíšku spí ale když vstane tak se do nej vyčurá a odejde, určitě to není spojeno s tím ze by to nevydržela. Jenom mi přijde jakoby si to ,,znackovala” je to možný??

13.8.2019 09:28
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

Pro jistotu bych vzala moč k veterináři a nechala vyšetřit, může být třeba zase nachlazená. A pak je taky možné, že i přes to, že je pelech vypraný, tak v něm fena moč pořád cítí?

13.8.2019 09:53
sardullah

XXX.XXX.189.104

Momentálně je to tak že v tom čistým pelíšku spí ale když vstane tak se do nej vyčurá a odejde

No pokud bude zdravotně v pořádku, tak já bych zvolila metodu jako u štěněte....probudí se, popadnu jí a tradá ven a za vyčůrání venku pochvala.

13.8.2019 09:55
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

sardullah napsal(a):
Momentálně je to tak že v tom čistým pelíšku spí ale když vstane tak se do nej vyčurá a odejde

No pokud bude zdravotně v pořádku, tak já bych zvolila metodu jako u štěněte....probudí se, popadnu jí a tradá ven a za vyčůrání venku pochvala.

Jo to mě taky napadlo. Jenže zadavatelka psala, že štěně už je venku - ty pelechy má i venku a tam u toho kdy štěně vstane asi vždycky nejsou.

13.8.2019 10:04
sardullah

XXX.XXX.189.104

marcelaamax napsal(a):
Jo to mě taky napadlo. Jenže zadavatelka psala, že štěně už je venku - ty pelechy má i venku a tam u toho kdy štěně vstane asi vždycky nejsou.

No to mě popravdě taky napadlo.....co sebrat pelechy a zkusit nějakou starou deku, vyzkoušet jestli to dělá proto, že cítí moč i z vypraného pelechu....a nechat jen ten, co je doma "pod kontrolou".....je to celý divný, i mnohem mladší štěně, který tu moč ještě neudrží, tak ale z pelechu sleze a vyčůrá se vedle .....jestli je fena zdravá, tak bych to viděla na těžkej zlozvyk.

Přidejte reakci

Přidat smajlík