Pořízení psa z jiného státu

Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
23.11.2019 18:06
Zuzka a Ria

XXX.XXX.212.12

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Zda je možné si koupit psa z jiné země. Spíš z těch vzdálenějších. Vyhlídla jsem si psa z Ameriky. A nevím zda je možné letecky ho dopravit bez pasu. Nebo lze pás vyřídit jinde, než z České republiky?
Ptám se hlavně tich co z tímhle mají zkušenosti.

23.11.2019 18:12
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

Zuzka a Ria napsal(a):
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Zda je možné si koupit psa z jiné země. Spíš z těch vzdálenějších. Vyhlídla jsem si psa z Ameriky. A nevím zda je možné letecky ho dopravit bez pasu. Nebo lze pás vyřídit jinde, než z České republiky?
Ptám se hlavně tich co z tímhle mají zkušenosti.

Dovézt psa z USA samozřejmě jde, a veškeré doklady zařizuje prodávající v zemi, odkud psa posílá - jinak ho ani letecká společnost nepřepraví.

23.11.2019 20:55
lm29

XXX.XXX.127.160

Inspektor Pišišvor napsal(a):
Dovézt psa z USA samozřejmě jde, a veškeré doklady zařizuje prodávající v zemi, odkud psa posílá - jinak ho ani letecká společnost nepřepraví.

A můžu se prosím zeptat, možná hloupě, ale jak to maličké štěňátko zvládne tak dlouhou cestu a ještě letadlem, pravděpodobně v zavazadlovém prostoru (pokud se nejedná o nejmenší plemena)? Neumím si to představit, vím že se to dělá, ale přijde mi to drastické. A je možné si vzít už 8 týdenní štěně? Zajímá mě hlavně jak dlouho trvá vyřízení všech dokumentů. děkuji

Přidejte reakci

Přidat smajlík