Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
29.2.2020 15:08
L+P

XXX.XXX.115.251

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat všech co s tim mají v praxi zkušenost vyhozený kycelni kloub

Fena papillonka se na dovolene střetla s borderou...samotnou akci jsem neviděla... nožička nahoře...myslela jsem že opět dělá hysterku ale tim že to bylo už večer neřešila jsem to a říkala jsem že do rána to bude ok jako už nekolikrat cokoliv je ciťa...když jsem se ale ráno ve 3h probudila a ona seděla a nespala věděla jsem že je to v prd....okamžitě jsem začala hledat ortopeda kolem ... jelo se do klatov kde se po RTG zjistilo vyhozený kycelni klub...doktorka řekla že ho zkusí nahodit ale problém je v tom že pokud se nenahodi do 2h může se stat že znova vypadne a pak je nutna operace... udělala i fyxaci nožičky... jenže tu si v noci odkopala...tak že znova veterina...sundala ji to a ona nohu začala používat tím že ji to nevydrželo řekla že to bandazovat nebude ale 14 dní klid v přepravce ven jen na vodítko vycurat... Ted po 4 dnech jsme byli na kotrole už u našeho veterináře ... nožička drží...ale samozřejmě klid 14 dní je důležitý pak prý pomalé procházky a sport ... děláme agility až po 2 měsících.... fizio ani dornovku nám nedoporučil... ale naše fizio doporučila magbetuckou terapii a Alavis Canabiflex CBD
Strašně se bojím co doopravdy bude dál... výhoda pry je že tim že sportujeme a cvičíme na balačkach že byla nasvalena.
Děkuji za zkušenosti v praxi ... co jste pro to dělali...jak dlouho to trvalo... co v budoucnu...

Video je 4 dny po nandani bez léků na bolest...

29.2.2020 15:19
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

ASi vám to moc nepomůže, ale zkušenosti mám. Náš předešlý pes měl vyhozený kyčelní kloub, po přejetí autem. Na veterinu se jelo okamžitě, kloub se nahazoval zpátky a povedlo se to. Pes pak ale ještě dlouho (nevím přesně, bylo to v řádech měsíců a určitě více než 2 měsíce) musel nosit nohu fixovanou k tělu, aby na ní nešlapal a nehýbal s ní. Po několika měsících se mu to teprve sundalo a učil se znova chodit po 4 - byl to problém, dost dlouhou dobu používal jen tři nohy a na tu čtvrtou nedošlapával. Po čase ale začal chodit normálně. Hodně jsme s ním jezdili plavat, to pomáhalo nohu nasvalit. Vet říkal, že kvůli tomu může mít problém i s druhou nohou, tím, že jí víc zatěžoval. Ale ke stáří měl opět více problém s "nahazovanou" nohou a občas na ni kulhal. Ale to už měl artrózy a problém i s ostatními klouby.

29.2.2020 15:38
L+P

XXX.XXX.115.251

A když vám ji nahazovali jinak nel vše ok? A velke nebo malé plemeno?
Ta fuxace nám vydržela pouze jeden den... ale tim že tam neni nic nalomene ...roztříštěné a jamka s kyclema je ukazkova tak ji nedelali znova 🤷‍♀️ chodili jste ještě treba na nějaký inekce?nepoužívat tu nohu tak dlouho se mi zdá dost drastické to věřím že to muselo pak trvat strašně dlouho... tnes kloub zkousel vyhodit a ten sedí prej hezky samozřejmě pry kolem fokola je to poraněný každopádně

29.2.2020 16:04
janaa

XXX.XXX.254.97

Mám dvojí zkušenost. První pes kříženec v růstu. My ho našli vyhozeného pod mostem, jednu nohu nepoužíval. Diagnoza noha vyhozená z kloubu už staršího data. Přesto se v hluboké narkoze podařilo nohu vrátit zpátky. Asi dvakrát mu do roka věku vypadla,ale sama se zas nahodila (většinou při prudkém běhu). Od toho roka,jak pes zpevnil a nasvalil už v pohodě. Přesto,že má neměřitelnou dysplazii, která vznikla vlasovýma zlomeninama kyčlí v růstových zónách (on ten most,ze kterýho ho nějaký dobrák shodil nebyl úplně nízkej), už s tím nikdy neměl problém.
Druhá zkušenost labradorka cca půlroční,úraz se stal přesně jako vám. Lítala s jiným psem, ten to nevybral a napálil to do ní zboku. Řev, pláč, noha ve vzduchu bez používání. Bylo mi jasný,že buď je venku kyčel nebo praskly vazy. Já se šla oblíknout,že jedeme na veterinu, čuba se uklidnila a začala nohu zkoušet, rána jako z děla, a ona se jí tam sama nahodila. V roce a půl dělaný rentgeny, dysplazie negativní. Sám ortoped mi říkal,že když ví, co hledat a hledá hodně detailně,je vidět,že tam došlo v růstu k nějakýmu traumatu,ale sám by si nevšimnul (dysplazii hodnotil někdo jiný a jak jsem psala výsledek 0/0). Noha nikdy nevyskočila a čuba je v extrémní zátěži a dobrý.
Základ bych řekla nasvalit,nasvalit,nasvalit, fyzio a dornovce bych se určitě nevyhýbala, určitě super plavání nebo i hydroterapie,pokud jí máte v dosahu. Alavis s CBD úplně neím,co by měl udělat za zázrak.

29.2.2020 17:36
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

U nas to byl pes 35-40 kg. Uz je to pár let, ale kycel nahodili a o jiném problému nevím, krom toho, ze byl pes mimo z narkozy. Pak bral nějaké prášky, ale bohužel si nevzpomenu jake a injekce si myslim, ze ne, ale uz to bude tak 10 let, takže úplně presne si to uz nepamatuji.

29.2.2020 18:00
L+P

XXX.XXX.115.251

S jak dlouho jste meli klidovej režim? Než začala aktivně žít?
Veterinář myslel že teď by se vyhnul dornovce a fyzio... pak asi jo až to bude po delší době nebo vy jste začali hned?
Nic poblíž nemám ale cviky ve vode nam fizio ukazovala i ve vaně a hydroterapii ani neznám
Jinak cvičíme na balančkach s jak bude moc jdeme na to...

29.2.2020 18:34
janaa

XXX.XXX.254.97

L+P napsal(a):
S jak dlouho jste meli klidovej režim? Než začala aktivně žít?
Veterinář myslel že teď by se vyhnul dornovce a fyzio... pak asi jo až to bude po delší době nebo vy jste začali hned?
Nic poblíž nemám ale cviky ve vode nam fizio ukazovala i ve vaně a hydroterapii ani neznám
Jinak cvičíme na balančkach s jak bude moc jdeme na to...

Tak zkušený dornovkář by měl vědět,co dělá a na základě zprávy a diagnozy klidně ošetřit psa už teď. Hydroterapie-běžecký pás pod vodou. Bývají ve velkých městech. Jinak on jestli je jinak zdravý,nasvalený,neměl by být žádný extra problém a zas bych to nehrotila. Já to upřímně ani u jednoho psa nehrotila vůbec a kromě nějaké extra zátěže (u vás agi) měli hned normální režim. Noha je zpátky a drží, to je hlavní. Já třeba měla fakt obavy u té mladé feny,jak dopadnou rentgeny,ale nechala jsem to přírodě,a zjevně jsem dobře udělala.

29.2.2020 18:44
L+P

XXX.XXX.115.251

janaa napsal(a):
Tak zkušený dornovkář by měl vědět,co dělá a na základě zprávy a diagnozy klidně ošetřit psa už teď. Hydroterapie-běžecký pás pod vodou. Bývají ve velkých městech. Jinak on jestli je jinak zdravý,nasvalený,neměl by být žádný extra problém a zas bych to nehrotila. Já to upřímně ani u jednoho psa nehrotila vůbec a kromě nějaké extra zátěže (u vás agi) měli hned normální režim. Noha je zpátky a drží, to je hlavní. Já třeba měla fakt obavy u té mladé feny,jak dopadnou rentgeny,ale nechala jsem to přírodě,a zjevně jsem dobře udělala.

Tak to mooooc rada slyším ja ji ted drzim v prepravce aby nelitala ze sedačky na sedačku... ale jak dlouho to vydrzime nevím... snaží si s ní hrát ... ale nemůžu ji poskytnout zábavu na celrj den ona ale prijde z venku a jde do boudy až si říkám že za ty 4 dny nějak zlenivela ale pak uvidí tu druhou že leti za míčkem nebo si hraje s bylo by.... máme všude postavený klouzavy plovoučky 🙈

2.3.2020 22:04
L+P

XXX.XXX.115.251

Tak zítra jedeme na první magnetoterapii ale bohužel se mi už 2x dostala z přepravky když jsem byla v práci jsem zoufalá

2.3.2020 22:14
plaka

XXX.XXX.213.189

a jde do boudy až si říkám že za ty 4 dny nějak zlenivela ale pak uvidí tu druhou že leti za míčkem nebo si hraje s bylo by.... máme všude postavený klouzavy plovoučky
Na plovoučky pořiďte dočasně nějaké běhouny, zbytky koberců poslepovat, nebo alespoň rohože, dají se koupit v metráži levné pěnové do koupelen, slepit karimatky apod.
ale bohužel se mi už 2x dostala z přepravky když jsem byla v práci jsem zoufalá
A pořiďte prostornější klec, kovovou! Jestli je fenka zavřená v téhle látkové přenosce, nedivím se, že to prodrápne. V kleci bude mít víc prostoru, vodu, protáhne se akorátně, ale neuteče.

2.3.2020 23:08
L+P

XXX.XXX.115.251

plaka napsal(a):
a jde do boudy až si říkám že za ty 4 dny nějak zlenivela ale pak uvidí tu druhou že leti za míčkem nebo si hraje s bylo by.... máme všude postavený klouzavy plovoučky
Na plovoučky pořiďte dočasně nějaké běhouny, zbytky koberců poslepovat, nebo alespoň rohože, dají se koupit v metráži levné pěnové do koupelen, slepit karimatky apod.
ale bohužel se mi už 2x dostala z přepravky když jsem byla v práci jsem zoufalá
A pořiďte prostornější klec, kovovou! Jestli je fenka zavřená v téhle látkové přenosce, nedivím se, že to prodrápne. V kleci bude mít víc prostoru, vodu, protáhne se akorátně, ale neuteče.

Já se právě klece bojím že tam gzde řádit ještě víc... někde se sekne... pořídila jsem i umělou 🤷‍♀️

Přidejte reakci

Přidat smajlík