tobiata

XXX.XXX.46.51
Dobrý den, chtěla bych se poradit.
Rodiče mají 11 letou fenku belgického ovčáka. U veta ji diagnostikovaliu cukrovku, dostali jsme pro ni inzulin s tím, že by bylo dobré ji co nejrychleji vykastrovat. Cena byla odhadnuta na cca 6 tisíc. Dnes ji udělali sono a zjistili, že má nějaké skvrny na játrech, špatnou slinivku a malý nádor na mléčné liště. Vzali vzorky na biopsii. Zároveň řekli, že operace už bude stát okolo 15-16 tisíc.
Má někdo, prosím nějaké zkušenosti s psí cukrovkou? Nebo s podobnými operacemi?
Děkuji moc za názory, zkušenosti...
Uživatel s deaktivovaným účtem

bez kastrace jí nestabilizujete. slinivku má špatnou, když má cukrovku a játra mohou být také poškozená cukrovkou, ale to záleží na tom, jaké "skvrny". na nádor mž vám kastrace pomůže také jako malá prevence návratu onemocnění.
je to samozřejmě na vás, co chcete investovat do starého psa. taky záleží na celkovém předoperačním vyšetření a vůbec stavu, něco jiného je pes stařec nad hrobem co se sotva vleče, něco jiného je "jinak zdravé zvíře".
tobiata

XXX.XXX.46.51
Děkuji. Jinak je zdravá čilá, vete nám chválil krásnou srst. Kolikrát jsme se setkali i s reakcí krásná mladá fenka. Toto nás vše zarazilo a hlavně rodiče jsou ve věku kdy pomalu nechápou proč je pejsek tak nemocný.