Adopce a přeprava štěněte s matkou

Kříženec
Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Monity

10.1.2021 19:48
Monity

XXX.XXX.59.200

Dobrý večer,


s rodinou jsme se rozhodli pro adopci dvouleté fenky z útulku na Slovensku (fenka byla zachráněna z opravdu špatných podmínek). Před adopcí měla být (po zaplacení adopčního poplatku) kastrována.
Před několika dny jsme byli kontaktováni útulkem s tím, že fenka nečekaně porodila štěňátko (ke kastraci tedy nemůže dojít). Samozřejmě se jedná o zarážející zprávu, ale víme, že útulek má na starost opravdu hodně zvířat. Po úvaze a zhodnocení situace jsme se tedy rozhodli, že adoptujeme oba (fenku i její štěňátko).

Konečně se tedy dostávám k dotazu. Zajímá nás, kdy je adopce a převoz (pro oba pejsky) bezpečný. Přeci jen se jedná o výjimečnou situaci, kdy nehodláme oddělit matku od štěněte (obě zvířátka zůstanou spolu). Útulek jsme s tímto dotazem ještě nekontaktovali. Chtěli bychom nejdříve vědět, jaká doba (stáří štěňátka) se doporučuje, abychom mohli případně apelovat na útulek, aby si nechal obě zvířata u sebe déle. Nechceme pejsky stresovat.
* Pouze dodám, že útulek má pozitivní recenze a pejsky bychom si převzali od dočaskářky až v ČR (nepovezeme je naráz ze Slovenska).

Moc děkujeme za názor

11.1.2021 08:34
OH_DREAM

XXX.XXX.228.52

Najsem teda úplný odborník , ale štěnátko se většinou bere v 8 týdnech věku. Je to ale na každém, jak se rozhodne.

11.1.2021 08:55
rapotacka11

XXX.XXX.232.250

Myslím, že jestli je zajištěna vhodná přeprava
a následující vhodné podmínky,
tak je to jedno.

Uživatel s deaktivovaným účtem

11.1.2021 08:56
Uživatel s deaktivovaným účtem

Dle zákona lze odebrat štěně od feny 50.den života a dále.

11.1.2021 09:00
bobina65

XXX.XXX.124.148

Ale onu povezou mámu se štěnětem. Tak klidně hned, když budou spolu. A ničemu to nevadí .

Uživatel s deaktivovaným účtem

11.1.2021 09:06
Uživatel s deaktivovaným účtem

A to štěkanátko je fena, pejsek? Nevzala bych si fenu a fenu, navíc příbuzné. Leda že bych se pak chtěla nechat zavřít do blázince.
Přemýšlet trochu dál než jen převoz.

Uživatel s deaktivovaným účtem

11.1.2021 09:10
Uživatel s deaktivovaným účtem

A proč by měla vadit máma s dcerou? Chovatelka naší fenky má doma fenku s jejími dvěma dcerami a naprosto bez problémů.

11.1.2021 09:21
rapotacka11

XXX.XXX.232.250

Někdy to jde, někdy to nejde.

11.1.2021 11:37
marushka

XXX.XXX.41.2

No dost záleží, jak fenka snáší stres. Pokud je úplně v pohodě, tak by nemusel být problém převézt štěně i jí, ale pokud je vystresovaná, nechala bych ji odchovat štěně v pro ni známém prostředí a převezla je, až bude štěně relativně samostatné, tedy až kolem toho 6. týdne.. Ale jako první bych to probrala s útulkem.. osobně si myslím, že Vám nedovolí adopci, dokud štěně nebude samostatné.

11.1.2021 11:44
janaa

XXX.XXX.2.34

Jak píše marushka,to nejvíc záleží na feně, teď by měla být ideálně v klidu a ne se stresovat převozem,změnou prostředí,majitele. Může to proběhnout v pohodě, nebo začne fena vyšilovat, stresovat se, může začít být agresivní, hlídat si štěně, ze stresu může dojít ke zdravotním komplikacím.... počkala bych aspoň do těch šesti týdnů,pokud je to jen trochu možné

11.1.2021 12:12
impact

XXX.XXX.17.113

Ono taky záleží na tom, kde ta fena se štěnětem je. Pokud porodila nečekaně v útulku, reálně hrozí, že se minimálně štěnět nakazí parvou. Takže by byl urgentní odsun pryč menším rizikem. Na druhou stranu může štěně odjet zdravé, bez příznaků a za pár dní se to může prolomit u nové majitelky.

Jste připravena i na možnost, že se budete muset i život štěněte poprat a nemusíte vyhrát?

Ano, jsem si vědoma toho, že jsem do značné míry ovlivněna špatnými zkušenostmi se štěňaty z osad a tím, že ne vždy ten boj dopadne dobře...

Ale na druhou stranu svět není jenom růžovej a nic jako převezeme fenečku i se štěňátkem a bude to v poho, nemusí existovat..

Reálná rizika by měl vědět daný útulek. Pokud jsou na něj dobré recenze, dá se předpokládat, že ví, co dělají. A jen oni mohou zhodnotit případná rizika, která z převozu plynou.

Jinak fena musí mít očkování a čipování platné dle zákona, malé štěně může přejet na hladko s ní.

Přidejte reakci

Přidat smajlík