Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Anireves

10.4.2021 10:41
Anireves

XXX.XXX.237.8

Dobrý den, našla jsem starší diakuzi, ale bohužel v ní nebyla odpověď na moji otázku.
Máte prosím zkušenost s importem štěněte z Holandska do ČR? Pojedeme autem přes Německo. Vím, že je potřeba čip, europas, ale jak je to s očkováním proti vzteklině? Když povezu štěně v 8 týdnech bude bez očka. Nechala bych očkovat až standartně v ČR dle platného očko schématu. Ale jde mi o ten transport.
Je to reálně problém? Nebo ne?
Děkuji za odpověď.

10.4.2021 11:02
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

Anireves napsal(a):
Dobrý den, našla jsem starší diakuzi, ale bohužel v ní nebyla odpověď na moji otázku.
Máte prosím zkušenost s importem štěněte z Holandska do ČR? Pojedeme autem přes Německo. Vím, že je potřeba čip, europas, ale jak je to s očkováním proti vzteklině? Když povezu štěně v 8 týdnech bude bez očka. Nechala bych očkovat až standartně v ČR dle platného očko schématu. Ale jde mi o ten transport.
Je to reálně problém? Nebo ne?
Děkuji za odpověď.

Informujte se na KVS na aktuální podmínky, ale pamatujte, že štěně musí splňovat i podmínky pro dovoz ve všech tranzitních zemích tj. i Německa a tam si myslím, ze neočkované štěně z NL nedovezete.
Pak je taky potřeba sledovat aktuální omezení cestování v souvislosti s covidem.

Jako znám dobrodruhy, co vozili neočkovaná štěňata z BEL a NL, ale to by teď vzhledem ke kontrolám všude riskl jen sebevrah.

10.4.2021 11:21
Xerxová

XXX.XXX.13.30

Inspekor má pravdu - Německo už nemá výjimku na převoz neočkovaných štěňat. Takže oficiálně to jde až 21 dnů po vakcinaci na vzteklinu - takže to jsou čtyřměsíční junioři. Koukla jsem na mapu - a sice Lucembursko a Švýcarsko a Rakousko tranzit neočkovaných štěňat dovolují, ale stejně tam je kus Francie - a ta jako Německo je "očkovací".

Dříve to šlo "risknout" - ale dneska je to opravdu díky všem možným "covidovým" kontrolám nerozumné...

10.4.2021 14:24
Dasvo

XXX.XXX.250.72

Vezli jsme před měsícem štěně ze Španělska. Přes Francii, Švýcarsko a Rakousko, protože Německo bylo zavřené. Nikoho nezajímalo očkování psa, řešil se výhradně PCR test řidiče! (A to byly na švýcarských hranicích regulérní hraniční kontroly jak před pětatřiceti lety.)
Zadavatelko, zkuste se s touto otázkou obrátit na firmy, které transportují zvířata. Oni budou nejlíp znát aktuální situaci a požadavky. Obávám se ale, že podstatně větší problém než psí vzteklina bude kovid.

Anireves

10.4.2021 16:22
Anireves

XXX.XXX.25.151

Bezva, moc Vám všem děkuji za cenné informace a zkušenosti!👍

Přidejte reakci

Přidat smajlík