Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 13:37
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.248.211

Mám druhého psa s nesestouplým varletem, prvního - staršího křížence, jsem nechala kastrovat, ale u druhého se mi moc nechce.. Nikdy od něho nebudu chtít mít štěňata, feny ho nezajímají a tak se mi do kastrace moc nechce... Slyšela jsem, že jde varle co je nesestouplé operativně stáhnout.. nevíte o tom někdo něco bližšího?

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 14:03
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.96.38

Jak je pes starý? Je varle hmatné v tříselném kanále, nebo ne?

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 14:12
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.248.211

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jak je pes starý? Je varle hmatné v tříselném kanále, nebo ne?

bude mu rok, a hmatatelné je

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 14:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.124.90

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mám druhého psa s nesestouplým varletem, prvního - staršího křížence, jsem nechala kastrovat, ale u druhého se mi moc nechce.. Nikdy od něho nebudu chtít mít štěňata, feny ho nezajímají a tak se mi do kastrace moc nechce... Slyšela jsem, že jde varle co je nesestouplé operativně stáhnout.. nevíte o tom někdo něco bližšího?

Ven musí nesestouplé varle,psa není nutné kastrovat. Jeden náš pes měl taky nesestouplé jedno varle,to se při operaci vyndalo a druhé sestouplé normálně nechalo. Stáhnout určitě nepůjde - tříselný kanál je už dávno uzavřen

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 15:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.76

Mám šestiletého psa s jedním sestouplým varletem.To druhé jsem nikde nenahmatala,co s tím?

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 16:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mám šestiletého psa s jedním sestouplým varletem.To druhé jsem nikde nenahmatala,co s tím?

Nechat udělat sono jestli pes druhé varle vůbec má a jestli ano, tak ho nechat vyndat, riziko rakoviny je dost veliký.

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 16:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.234.108

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Nechat udělat sono jestli pes druhé varle vůbec má a jestli ano, tak ho nechat vyndat, riziko rakoviny je dost veliký.

Až se k vašemu psovi začnou ostatní psi chovat jako k hárající feně v nejlepším, je nejvyšší čas, nechat varle vyjmout. To už se na něm budou dít změny a k nádoru bude jen chvilka.

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 17:08
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.96.38

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Až se k vašemu psovi začnou ostatní psi chovat jako k hárající feně v nejlepším, je nejvyšší čas, nechat varle vyjmout. To už se na něm budou dít změny a k nádoru bude jen chvilka.

Máte skutečně zjištěno, že u každého kryptorchida dojde k hormonálním změnám ještě ve stadiu přednádorových změn?
Podle mých zkušeností je to spíš výjimka a navíc pokud už k tomu dojde, tak až ve stadiu poměrně pokročilého nádoru (i když třeba ještě nemetastázoval). Určitě bych to nebrala jako spolehlivý ukazatel. Nesestouplé varle je skutečně lepší nechat vyjmout co nejdřív.

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 17:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.234.108

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Máte skutečně zjištěno, že u každého kryptorchida dojde k hormonálním změnám ještě ve stadiu přednádorových změn?
Podle mých zkušeností je to spíš výjimka a navíc pokud už k tomu dojde, tak až ve stadiu poměrně pokročilého nádoru (i když třeba ještě nemetastázoval). Určitě bych to nebrala jako spolehlivý ukazatel. Nesestouplé varle je skutečně lepší nechat vyjmout co nejdřív.

Samozřejmě, že nic takového zjištěno nemám. Bylo to myšleno tak, jak to bylo napsáno : Pokud nevyjmete varle dřív, tak až dojde k těmto změnám, není už vůbec na co čekat !

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 17:41
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.96.38

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Samozřejmě, že nic takového zjištěno nemám. Bylo to myšleno tak, jak to bylo napsáno : Pokud nevyjmete varle dřív, tak až dojde k těmto změnám, není už vůbec na co čekat !

Tak to se omlouvám, pochopila jsem to jako "dokud nedojde k těmto změnám, můžete být v klidu". Jsem ráda, že jsme si nakonec porozuměli

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 22:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.241.38

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Tak to se omlouvám, pochopila jsem to jako "dokud nedojde k těmto změnám, můžete být v klidu". Jsem ráda, že jsme si nakonec porozuměli

Já se přidám, mám štěndo , s PP. Psík má 3 měsíc. Varlátka jště sestouplé nemá, má je "na cestě" pod pyjem. Myslíte, že sestoupnou? Mám to už teď nějak řešit? Děkuji za odpověď.

Neregistrovaný uživatel

8.8.2011 23:19
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.234.108

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Já se přidám, mám štěndo , s PP. Psík má 3 měsíc. Varlátka jště sestouplé nemá, má je "na cestě" pod pyjem. Myslíte, že sestoupnou? Mám to už teď nějak řešit? Děkuji za odpověď.

Ukažte psíka, např. zkušenému chovateli, který pozná, jestli se jedná o varlata, nebo o prokrvená topořivá tělíska.

Neregistrovaný uživatel

9.8.2011 00:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.21.79

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Já se přidám, mám štěndo , s PP. Psík má 3 měsíc. Varlátka jště sestouplé nemá, má je "na cestě" pod pyjem. Myslíte, že sestoupnou? Mám to už teď nějak řešit? Děkuji za odpověď.

Ano, řešit masáží, v tomhle věku už mají být varlata dávno dole, zkušený veterinář nebo chovatel ukáže jak.
A opatření číslo dvě - pes není vhodný do chovu, ani když varlátka později sestoupí. Do 10-ti týdnů jak nejsou bez pomoci dole, tak jediný výsledek bude ten, že se bude trápit další spousta nových majitelů.

To jste s chovatelem nekontrolovali, kde má pes při odběru kuličky? Majitelům mých štěňat to vždy ukazuji, pak teprve podepisujeme kupní smlouvu, kde je stav psa v tomto ohledu jednoznačně uveden. A dávám pokyny ke kontrolám a coby kdyby...

Neregistrovaný uživatel

9.8.2011 08:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.69.167

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ukažte psíka, např. zkušenému chovateli, který pozná, jestli se jedná o varlata, nebo o prokrvená topořivá tělíska.

Taky mě to napadlo. Obávám se, že to "pod pyjem" je kroužek, nikoliv varlata. Lidi - mnohdy i ti, kteří si sami o sobě myslí, jak děsně jsou zkušení - si to často pletou.
Určitě ukažte psa nějakému zkušenějšímu majiteli (chovateli), nebo ideálně veterináři!
Lucie

Neregistrovaný uživatel

9.8.2011 09:12
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.126

Dobrý den, sama jsem měla pejska s nesestouplým jedním varletem.

Psa jsem si brala již jako ročního z bezprizorních podmínek. Nesestouplá kulička byla objevena prakticky ihned.

Varle stáhnout lze, pokud jsou dostatečně dlouhé tříselné kanálky a v sestupu zabránilo něco jiného.

Můj pes měl tříselný kanál krátký, proto mi veterinář doporučil operaci. Údajně ve varleti, které je díky faktu, že je přímo v tělu psa ( a ne mimo, jak má být), vzniká rakovinné bujení. Na operaci byl v necelých dvou letech. Nechala jsme vyndat jen jedno varle, druhé mu zůstalo, veterinář na to nic nenamítal, jen mě upozornil, že s jedincem s projeveným kriptochismem bych neměla krýt, což jsem stejně předem měla za zamítnuté.
Operovat jsem nechala, protože to stálo asi 1000 a přitom jsem nechtěla mít na triku, že bych cosi zanedbala. Nedejte na zdejší pseudoodborníky a pejskovi nechte kuličku radši vyndat, nikdo z nich Vám potom na mnohonásobně dražší léčbu rakoviny peníze nepřidá ;)

Neregistrovaný uživatel

9.8.2011 13:03
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.234.108

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý den, sama jsem měla pejska s nesestouplým jedním varletem.

Psa jsem si brala již jako ročního z bezprizorních podmínek. Nesestouplá kulička byla objevena prakticky ihned.

Varle stáhnout lze, pokud jsou dostatečně dlouhé tříselné kanálky a v sestupu zabránilo něco jiného.

Můj pes měl tříselný kanál krátký, proto mi veterinář doporučil operaci. Údajně ve varleti, které je díky faktu, že je přímo v tělu psa ( a ne mimo, jak má být), vzniká rakovinné bujení. Na operaci byl v necelých dvou letech. Nechala jsme vyndat jen jedno varle, druhé mu zůstalo, veterinář na to nic nenamítal, jen mě upozornil, že s jedincem s projeveným kriptochismem bych neměla krýt, což jsem stejně předem měla za zamítnuté.
Operovat jsem nechala, protože to stálo asi 1000 a přitom jsem nechtěla mít na triku, že bych cosi zanedbala. Nedejte na zdejší pseudoodborníky a pejskovi nechte kuličku radši vyndat, nikdo z nich Vám potom na mnohonásobně dražší léčbu rakoviny peníze nepřidá ;)

Tak jsem si prošla celou diskuzi : Nenašla jsem ani jeden příspěvek, který by radil - vykašlete se na to a nechte to být! Nevím proč ostatní nazýváte pseudoodborníky a sebe pasujete na odborníka. Nejste spíš náhodou odporník ?

Neregistrovaný uživatel

9.8.2011 13:35
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.126

Vážená, paní jsme poradila, aby se nespoléhala na pseudoodborníky (co jsme si všimla, nikdo zde nemluvil jako odborník), protože leckdy problému nejenže nerozumí, nejsou kvalifikovaní k odpovědi, ale dokonce s ním ani nemají zkušenost životní. Jak jsem psala, problém kriptochismu jsme konzultovala s několika veterináři chovateli, když mi i ten, kterému nejvíce důvěřuji, poradil pejska operovat, tak jsem již neváhala, Vy snad máte medicínské vzdělání, abyste se mohla zavázat, že se neoperovanému psovi nic nestane?

A příště prosím mluvte k věci, k inzerentovi a vynechte navážení se, navíc nevkusné, do lidí, kteří poukáží na svou životní osobní zkušenost. Neberte mi můj názor a nechte si svůj. Neznáte mě. Díky ;)

Neregistrovaný uživatel

9.8.2011 22:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.241.38

Zad.: Jejda, to jste mě teda dali brouka do hlavy..takže je již 100 % ní, že psíkovi kuličky nesestoupí? Nejde to třeba nějak hormonálě? Jak mají vypadat ty masáže?

Neregistrovaný uživatel

9.8.2011 23:11
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.126

Psovi sestupuje Varle již po porodu. V době odběru štěněte v 8 týdnech, už má kuličky sestouplé, pokud je pejsek již několikaměsíční, či několikaletý, masáže zřejmě nepomůžou a kulička už nesestoupne. Zkuste pejskovi kulicku nahmatat, zda jej má v dutině břišní (nenajdete ho) nebo zda je v tříslech (lze nahmatat třeba, když pes leží na zádech), dle toho se liší složitost operace. Při zásahu do dutiny břišní je samozřejmě závažnější

Neregistrovaný uživatel

10.8.2011 07:50
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.69.167

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Tak jsem si prošla celou diskuzi : Nenašla jsem ani jeden příspěvek, který by radil - vykašlete se na to a nechte to být! Nevím proč ostatní nazýváte pseudoodborníky a sebe pasujete na odborníka. Nejste spíš náhodou odporník ?

Jistěže! Jen odporník je totiž schopen opakovaně napsat "kriptorchismus". :-))
Lucie

Neregistrovaný uživatel

10.8.2011 08:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zad.: Jejda, to jste mě teda dali brouka do hlavy..takže je již 100 % ní, že psíkovi kuličky nesestoupí? Nejde to třeba nějak hormonálě? Jak mají vypadat ty masáže?

Jestli to dobře chápu, psovi je rok, to už je na masáže a hormonální injekce pozdě.

Neregistrovaný uživatel

10.8.2011 09:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.241.38

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jestli to dobře chápu, psovi je rok, to už je na masáže a hormonální injekce pozdě.

Zad.: Né, já jsem jiná zadavatelka. Já jsem tady psala, že mám 3 měsíčního pejska a pořád nic. "Jen " nějaké "kuličky" pod pyjem. U nás také už nic nezabere?

Neregistrovaný uživatel

10.8.2011 09:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zad.: Né, já jsem jiná zadavatelka. Já jsem tady psala, že mám 3 měsíčního pejska a pořád nic. "Jen " nějaké "kuličky" pod pyjem. U nás také už nic nezabere?

U 3měsíčního pozdě není. poraďte se s veterinářem, ten by měl poznat, zda ty kuličky jsou opravdu ty správné a pokud ano, tak by vám ukázal ty masáže, lepší je nechat si to ukázat, abyste psovi neublížila, pokud nezaberou, tak injekce se dávají cca v 5-6 měsících. Ovšem zabrat nemusí ani ty, stoprocentní to není. Pokud ty kuličky jsou opravdu ale topořivá tělíska a ne varlata a správné kuličky nikdy, tak to už asi nezabere nic, tam už jedině pak potom zjistit, zda je pes má v břiše nebo ne a podle toho se zařídit s kastrací.

Neregistrovaný uživatel

10.8.2011 10:04
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.126

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jistěže! Jen odporník je totiž schopen opakovaně napsat "kriptorchismus". :-))
Lucie

Jen hlupák a omezenec upozorňuje na chyby druhých, ale užijte si to :o*

Neregistrovaný uživatel

17.8.2011 18:34
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.241.38

To jsem já, která jsem se zde připojila s dotazem. Psíkovi jsou tedy necelé 4 měsíce( s PP) a dnes jsem nahmatala mini kuličku v pytlíčku, jenže asi je tam opravdu jen jedna..teda zatím...myslíte, že se dočkám i té druhé? Denně masírujeme, připadám si jako erotická masérka.....ovšem zatím s úspěchem...:-)))) do tedˇka nic neměl sestoupeno.

Neregistrovaný uživatel

17.8.2011 18:43
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.141.184

Mám 11 týdenní štěně které mi zatím zbylo z vrhu a do 9 týdne neměl kouličku dole. Vete prvně zkoušel dát vitamín E, ten nezabral, tak jsme byli třikrát na injekci s hormonem a koulička je dole

Neregistrovaný uživatel

17.8.2011 18:46
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.152.11

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mám 11 týdenní štěně které mi zatím zbylo z vrhu a do 9 týdne neměl kouličku dole. Vete prvně zkoušel dát vitamín E, ten nezabral, tak jsme byli třikrát na injekci s hormonem a koulička je dole

... tak s ním nekrýt ...

Neregistrovaný uživatel

17.8.2011 19:06
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.141.184

jo jasně a kdo tvrdí, že bude do chovu? Snad každej normální rozumnej chovatel tohle ví.. psala jsem snad někde, že s ním budu krýt? Je na prodej a páníček samozřejmě bude vědět, že není vhodný do chovu.. bude se slevou a mít to i ve smlouvě Psala jsem to proto, že pokud se hormonální léčba začne hned, ne vždy je pak nutná operace.

Neregistrovaný uživatel

17.8.2011 19:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.21.79

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
jo jasně a kdo tvrdí, že bude do chovu? Snad každej normální rozumnej chovatel tohle ví.. psala jsem snad někde, že s ním budu krýt? Je na prodej a páníček samozřejmě bude vědět, že není vhodný do chovu.. bude se slevou a mít to i ve smlouvě Psala jsem to proto, že pokud se hormonální léčba začne hned, ne vždy je pak nutná operace.

9 týdnů je hranice kdy uvažovat o lehké masáži, ony ty hormony mají také vedlejší účinky, proto se do nich málokdo hrne, pokud ví, co to obnáší. Je to poslední možnost a používá se proto u starších štěňat. Riskovat zdravý růst štěněte takovým driákem??? Kastrace nebo vasektomie a vyjmutí nesestouplého varlete v případě trvalého problému je šetrnější, než rvát do 9-ti týdenního prcka hormony.
Vzhledem k rychlosti - varle by pravděpodobně sestoupilo zcela samo a štěně dostalo záhul zbytečně.

Neregistrovaný uživatel

17.8.2011 19:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.4

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
jo jasně a kdo tvrdí, že bude do chovu? Snad každej normální rozumnej chovatel tohle ví.. psala jsem snad někde, že s ním budu krýt? Je na prodej a páníček samozřejmě bude vědět, že není vhodný do chovu.. bude se slevou a mít to i ve smlouvě Psala jsem to proto, že pokud se hormonální léčba začne hned, ne vždy je pak nutná operace.

Přesně tak, pokud napícháte hormony, které pomohou varleti sestoupit, tak jste se vyhnuli pozdější opraci. Alespoň v tom je to pozitivní.

Neregistrovaný uživatel

18.8.2011 16:21
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.241.38

myslíte, že mám zkusit také ten vitamín E, jestli ještě ta jedna sestoupí.....?

Neregistrovaný uživatel

18.8.2011 16:50
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.91.80

A jaký je váš názor na tohle: štěně má odmalička obě varlata sestouplá. Na výstavě v šesti měsících najednou ani jedno, pak jedno spustil. Jinak je má stále dole obě dvě.

Neregistrovaný uživatel

18.8.2011 23:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.126

to fakt nevím, ale slyšela jsem, že hrůzou můžou zalézt

Neregistrovaný uživatel

19.8.2011 08:41
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.21.79

Jestli tím sestouplá v době štěněte nemyslíte hmatná... to je rozdíl.

Neregistrovaný uživatel

19.8.2011 10:16
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.91.80

A jak se tedy pozná jestli jsou varlata již sestouplá nebo jen hmatná?

Neregistrovaný uživatel

19.8.2011 11:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.4

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
A jak se tedy pozná jestli jsou varlata již sestouplá nebo jen hmatná?

Sestouplá varlata normálně vidíte sestouplá v šourku - nemusíte je pracně nahmatávat, když si nejte stoprocentně jisti jestli tam jsou obě.

Neregistrovaný uživatel

19.8.2011 13:47
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.91.80

pak opravdu sestouplá.

Neregistrovaný uživatel

19.8.2011 13:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.187

Nejde náhodou o štěně vipeta?

Neregistrovaný uživatel

19.8.2011 14:00
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.187

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zad.: Né, já jsem jiná zadavatelka. Já jsem tady psala, že mám 3 měsíčního pejska a pořád nic. "Jen " nějaké "kuličky" pod pyjem. U nás také už nic nezabere?

Tak ještě jednou... nejde náhodou o vipeta?

Neregistrovaný uživatel

19.8.2011 18:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.241.38

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Tak ještě jednou... nejde náhodou o vipeta?

ne nejde. nahmatalka jsem teprve jednu, ..nebo je tak malička a já mám špatný hmat...:-) No , je fakt, že já mám jako ženská ruce dřevorubce.......tak třeba tam jsou již dvě.

Neregistrovaný uživatel

19.8.2011 19:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.187

Aha tak to nic,já myslela,že vím o co jde a tam varle prostě nebylo...

Neregistrovaný uživatel

14.2.2014 20:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.242.251

Máte zkušenosti s nesestouplým varletem vipeta???

Přidejte reakci

Přidat smajlík