Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.18.54
Jací jsou tito pejsci ? Mám na mysli zdraví, snášenlivost s jinými psy, uštěkanost apod. Děkuji zejména za příspěvky s osobní zkušeností.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.209.124
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Jací jsou tito pejsci ? Mám na mysli zdraví, snášenlivost s jinými psy, uštěkanost apod. Děkuji zejména za příspěvky s osobní zkušeností.
Dobrý večer,
pejsci jsou to úžasní, velmi věrní a hodní, velice snášenliví s ostatními psy (i všemi ostatními zvířaty).
Uštěkaní nejsou, a pokud občas štěknou, tak je to takový hlubší tón, absolutně to nejsou hysteričtí psi, jak to u malých plemen bývá.
Mám s nimi osobní zkušenost, protože tuto rasu chovám.
Pokud byste chtěla bližší info, tak stačí do googlu zadat "happy gremlin" :)
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.209.124
A k jejich zdraví - není to zatížené plemeno. Jen občas díky tomu, že mají zkrácenou tlamičku, tak hůř snáší vedro, ale to je pochopitelné.
Pokud Vás zajímá něco dalšího, klidně se ptejte.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.106.10
Mě by zajímalo, jak jsou snášenliví vůči zimě? Je to nutně bytový pes, nebo se dají zvyknout i na zahradě?
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.4.97
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Mě by zajímalo, jak jsou snášenliví vůči zimě? Je to nutně bytový pes, nebo se dají zvyknout i na zahradě?
v jakém smyslu na zahradě? jako v kotci?? to určitě ne. je to krátkosrsté plemeno, bez podsady, takže kotec v žádném případě.
jestli jste myslela pobyt na zahradě, když jste venku i Vy, tak to samozřejmě zvládne
jsou rádi nablízku svému pánu, ne nadarmo se o brabantících a grifoncích říká, že jsou nejvěrnější ze všech ras:)
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.106.10
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
v jakém smyslu na zahradě? jako v kotci?? to určitě ne. je to krátkosrsté plemeno, bez podsady, takže kotec v žádném případě.
jestli jste myslela pobyt na zahradě, když jste venku i Vy, tak to samozřejmě zvládne
jsou rádi nablízku svému pánu, ne nadarmo se o brabantících a grifoncích říká, že jsou nejvěrnější ze všech ras:)
A třeba když jste v práci, tak je necháváte v domě nebo na zahradě?
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.152.155
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
A třeba když jste v práci, tak je necháváte v domě nebo na zahradě?
Určitě doma. nejsou stavění na 8hodinový pobyt venku například v tomto počasí, které je dnes. jsou bytoví. ale zvládnou dlouhé procházky, klidně celodenní vylet a pod.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.18.54
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Dobrý večer,
pejsci jsou to úžasní, velmi věrní a hodní, velice snášenliví s ostatními psy (i všemi ostatními zvířaty).
Uštěkaní nejsou, a pokud občas štěknou, tak je to takový hlubší tón, absolutně to nejsou hysteričtí psi, jak to u malých plemen bývá.
Mám s nimi osobní zkušenost, protože tuto rasu chovám.
Pokud byste chtěla bližší info, tak stačí do googlu zadat "happy gremlin" :)
Moc děkuji za informace, začínají se mi líbit
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.181.87
Ti se snad nemůžou nelíbit! Je to jeden z mých favoritů "až jednou nebudu moct mít velkého psa".
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.75.237
Ilono, dej do placu zkušenosti s Edíkem...
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.213.5
Ano, to jinak nejde, protože brabantíci jsou opravdu úžasní pejskové. Ten můj se bez problémů snese se všemi ostatními psi, ať jsou velcí nebo malí. Přestože se o nich někdy říká, že pro krátký čumáček chrápou a funí, v případě Edwina se to vůbec nepotvrdilo. Naopak ale co se štěkotu týče, musím říct, že štěká docela dost a hlasitě, když je vyrušen. Bydlíme v bytě, a tak mu dlouho trvalo, než si zvykl na všechny nájemníky a první půlrok štěkal pokaždé, když je slyšel. Ale teď už ne. Stejně opatrný je ke všem cizím lidem, ale jakmile se důkladně seznámí, s rodinou nebo s přáteli, jsou jeho a má je velmi rád. Bez problémů zvládá i dlouhé výlety, rozhodně to není pes, který celý den leží na gauči.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.18.54
My máme HW, jsou hodní a vychovaní, ale už pomalu koukám po něčem menším. Hledám drobíska, který se ale s nimi snese a nebude mít mindrák ze své velikosti. V létě jsem kamarádce hlídala 4měsíční štěně JRT a musím říct, že si dost koledoval. Pesani mu tolerovali "mládí", ale do budoucna by asi byly problémy (už teď na ně vrčel u jídla apod).Nakolik je brabantík ve smečce "sebeprosazovací"? Děkuji za zkušenosti z praxe, jsou velmi cenné a pomohou v odpovědném rozhodování o případném pořízení.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.209.124
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
My máme HW, jsou hodní a vychovaní, ale už pomalu koukám po něčem menším. Hledám drobíska, který se ale s nimi snese a nebude mít mindrák ze své velikosti. V létě jsem kamarádce hlídala 4měsíční štěně JRT a musím říct, že si dost koledoval. Pesani mu tolerovali "mládí", ale do budoucna by asi byly problémy (už teď na ně vrčel u jídla apod).Nakolik je brabantík ve smečce "sebeprosazovací"? Děkuji za zkušenosti z praxe, jsou velmi cenné a pomohou v odpovědném rozhodování o případném pořízení.
Nejsou sebeprosazovací.. podřídí se chodu domácnosti, jsou přizpůsobiví, chovají se tak, aby se Vám zavděčili, absolutně nejsou dominantní, prostě pohodáři a veselí smíšci ... asi to ani jinak nejde s takovým srandovním obličejem :))))
já je prostě miluju a proto jsem se rozhodla, že je budu chovat a že jim už budu napořád věrná, prostě a jednoduše jsem jim zcela propadla
vlastně jsem na nich nenašla žádnou negativní vlastnost... a ne proto, že je obdivuju a že mám jednu fenku doma, ...soudí tak i ostatní, kteří mou fenku poznali. Už si vedle nás v domě jednoho brabantíka pořídili, mám z toho radost
Snad se nestanou módním plemenem.. i když to asi nehrozí, protože je stále hodně lidí, kterým se placaté čumáky nelíbí.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.209.124
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Ti se snad nemůžou nelíbit! Je to jeden z mých favoritů "až jednou nebudu moct mít velkého psa".
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.18.54
Půjdu je naživo okouknout do Letňan. Snad tam nějací budou. A díky za informace!
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.213.5
Chování mého brabantíka ve smečce je úplně v pohodě, od 6 měsíců chodí do psí školky. Velkým psům umí dát najevo respekt, ale rozhodně není submisivní, že by se jich bál. Prostě ví, kde je jeho místo. Nikdy jsem s ním neměla sebemenší problém a to chodíme s hovawartem, brazilskou filou i irským vlkodavem. I ke psům, které vidí poprvé, se umí chovat, neprovokuje, jak to někteří drobní pejskové dělají. Je to opravdu miláček.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.209.124
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Chování mého brabantíka ve smečce je úplně v pohodě, od 6 měsíců chodí do psí školky. Velkým psům umí dát najevo respekt, ale rozhodně není submisivní, že by se jich bál. Prostě ví, kde je jeho místo. Nikdy jsem s ním neměla sebemenší problém a to chodíme s hovawartem, brazilskou filou i irským vlkodavem. I ke psům, které vidí poprvé, se umí chovat, neprovokuje, jak to někteří drobní pejskové dělají. Je to opravdu miláček.
Potvrzuju.
A přemýšlela jsem nad tím, jestli mají nějakou špatnou vlastnost.. a jedna mě napadla: jsou tak věrní a mazliví, a tak moc chtějí být nablízku svému pánovi, že by to možná někoho mohlo otravovat. Mě to tedy neotravuje vůbec, jsem za takovou povahu vděčná a je mi to moc příjemný. Někdy své brabantičce říkám: "Příliš věrná." ..a přítel reaguje: "Příliš vtěrná." :))
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.199.181
To je pravda, nevím, jestli je to jenom náš problém, ale nenaučili jsme Edu spát samotného. Spí sice v pelíšku, ale chce ho mít v ložnici. Je mu skoro rok a půl a nikdy nezůstane sám v jedné místnosti delší dobu. Ale to tak je a je potřeba to tak brát. Pokud by to bylo na obtíž, radši volit jiné plemeno. Sám ovšem doma být umí, normálně chodíme do práce a zvykl si tak během dvou měsíců. Dokonce mám pocit, že ty chvíle vítá. Když jsme doma, to je jiná a chce být s námi.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.18.54
Tak, že páníčka brabantíčci doprovázejí všude včetně postele nevadí, (nějak se mi to "povedlo" i u hovawartů ). Navíc jsem dneska studiem na internetu zjistila, že se občas vyskytují i v hnědé barvě (vím, že je to nestandard a nemůžou na výstavy ), ale mám na tuhle barvu slabost. Je jich i v tomto zbarvení zřejmě hodně málo, ale je to bomba. Na většině fotek se zdá, že se brabantíci věčně mračí, ale asi to tak nebude, předpokládám.
Zadav.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.209.124
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Tak, že páníčka brabantíčci doprovázejí všude včetně postele nevadí, (nějak se mi to "povedlo" i u hovawartů ). Navíc jsem dneska studiem na internetu zjistila, že se občas vyskytují i v hnědé barvě (vím, že je to nestandard a nemůžou na výstavy ), ale mám na tuhle barvu slabost. Je jich i v tomto zbarvení zřejmě hodně málo, ale je to bomba. Na většině fotek se zdá, že se brabantíci věčně mračí, ale asi to tak nebude, předpokládám.
Zadav.
ano, hnědá je nestandard, ale vždyť červená s tmavou maskou je taky skoro hnědá.. to se Vám nelíbí?
http://images04.olx.cz/ui/11/28/38/1308220710_216492038_1-Obrazky--Brabantik-grifonek-nadherna-steatka-TOP-nabidka.jpg - toto je ta barva, o které mluvím
.. a že se brabantíci mračí, to se jen zdá těm, co je neznají osobně, oni vypadají jakoby byli pořád nabručení a naštvaní, ale tak to vůbec není, prostě mají takový výraz :) a to je právě to srandovní ´)
pro zasmání:
http://www.flickr.com/photos/44124389860@N01/2059832146
:D