Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.234.191
Dobrý den, toužím po fenečce dlouhosrsté kolie, ale mám problém. Psala jsem do ppár chovek a všude, když jsem se ptala na zdravotní vyšetření rodičů plánovaných štěnat se najednou odmlčeli a ani na stránkách je neměly zveřejněné nebo jen částečně. Nevím, jestli chci toho tolik, když chci zdravé štěně. Prosím, nemáte někdo zkušenost s opravdu kvalitní a férovou chovnou stanicí? Díky moc.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.238.16
Novodobé zkušenosti s DK nemám, spíš před cca 10-15 lety - zkuste koukat na DKK a oči (určitě upřednostňuju u očí DNA testy). Z doslechu jen vím, že u DK se moc nevyšetřuje, ale třeba vám tu někdo poradí chovku, kde takové štěně najdete. My hledali cca před 3-4 lety a nenašli jsme, bohužel.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.234.191
Tak zrovna ty oči třeba mají vyšetřené, ale chybí údaj o MDR1, což je u kolií dost podstatné, nebo DLK, mají třeba jen DKK, zkrátka je to neúplné. U jiných plemen je samozřejmostí, že dobré chovky na stránkách o rodičích vše přehledně zobrazí, tady jsem zatím hledala marně, bohužel.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.238.16
A když se na DLK jen doptáte? Chovám teda jiné plemeno a ofic vyšetřené mám u fen jen DKK a DLK mám jen pro sebe neoficiálně (u stejného vyhodnocovatele, takže mám jistotu, ale prostě jsem ušetřila za potvrzení). MDR je něco, co bych u psa dokázala oželet, pokud by mi seděly oči, kyčle, případně lokty.