Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.106.123
Chtěl bych si nechat poradit,jak vychází boxer s dětmi a jak je zvladatelný??zatím jsem měl pouze zlatého retrívra.
Na čvičák bych s ním chodil,nebo stačí výcvik doma?chci rodinného psa,a chtěl bych fenu,ta by měla být zvladatelnější.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.113.193
Zažila jsem v dlouhodobem souziti fenu, majitelka postarsi (temer duchodkyne), prvni pes. Absolvovali nejaky "zakladni vycvik" na cvicaku kolem pul roku, pote uz nikde nic. Pes byl mily, ochotny, nekonfliktni, ovladatelny. Zily spolu na relativne velkem sidlisti, takze venceni park, ruzne psi vybehoviste, vylety do lesa, bez problemu s lidmi ci psy. Spousta vychovnych chyb probehla, ale dalo se s tim pracovat. Takovych 25 kg bezpodminecne psi lasky.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.31.194
Mého otce prakticky "vychovala" fena boxera a dodnes na ni s láskou vzpomíná. Myslím, že k dětem je to skvělý pes, je i dobře cvičitelný. Jen pozor na ty nekupírované ocasy, malé děti dost často dostanou do obličeje.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.124.90
Boxíci jsou úžasný,jen je potřeba počítat s tím,že zejména v mládí jsou poměrně aktivní. Ale do rodiny ideál. Jen pozor při výběru chovatele,mají dost zdravotních obtíží!
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.224.246
jak už sem psala na moderce byl to můj první pes ,dostala sem ho v devíti letech a dělala na něm své první kynologické pokusy . byl učenlivý ,trpělivý a hodný. k dětem ho můžu vřele doporučít , stejně tak ke starým lidem byl velice citlivý k mojí stařičké babičce ,jemný ,nikdy jí neporazil ,neskočil apod. jen v dnešní době tihle pejsci mají zdravotní problémy na to pozor při výběru.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.99.179
boxera nevlastním, ale několik mých kamarádů ano. Psa si vesměs pořizovali jako naprostí začátečníci. Dnes je bezmezně milují a jiné plemeno už nechovají. Pejsci to jsou poměrně dost aktivní, veselí a jediné co bych připoměla, že je třeba věnovat se základnímu výcviku a socializovat :) zdravotně bohužel šlo toto plemeno trošku do úpadku, ale které v dnešní době ne. Hodně štěstí
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.35.74
určitě bych si pohlídala i povahu rodičů, tudíž vyhnout se psu bez PP,boxeři nebývají většinou klidasi, bývají spíš zbrklí,nevím jak staré máte děti, pokud hodně malé tak musíte počítat s tím, že je štěně ze začátku může trochu válcovat než si zvykne
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.73.135
No , válcovat malé děti bude asi každý štěně - středního a většího plemene . . .
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.118.41
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
No , válcovat malé děti bude asi každý štěně - středního a většího plemene . . .
Moje fenka(labrador x NO)děti válcovala taky.Jako štěně.Tak do 1 roku :-)Musí se to těm pejskům vysvětlit a aby měli základnívýcvik.Moje fenka výcvik měla a přesto si chtěla s dětma "hrát" po svém.Už ji to přešlo.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.149.33
Boxer je pro vaše potřeby dobrý výběr. Je z těch větších plemen asi nejlepší pro děti, neagresivní, milý, věčně naladěný si s dětmi hrát.
Základní výcvik ale určitě doporučuji, to ale u každého psa. Přivolání, chůze u nohy, sedni, lehni - to je základ. Není příjemné se přetahovat s více jak 20 kg hafanem.
S tím zdravím to zas není tak hrozné, pokud si vyberete štěně z dobré chovatelské stanice, ono u každého plemene máte nějaké zdravotní riziko, to bystě si nemohl koupit žádného psa.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.68.99
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Mého otce prakticky "vychovala" fena boxera a dodnes na ni s láskou vzpomíná. Myslím, že k dětem je to skvělý pes, je i dobře cvičitelný. Jen pozor na ty nekupírované ocasy, malé děti dost často dostanou do obličeje.
boužel vymysleli iq tykve nahoře jednou psiska týráme tím že je bolí okupírovavý ucho pár dní,ale nebolí je zánět celý život no a jako vrchol se budeme do podzimka hádat jestli autogram od ex nebo děcko nechat umřít
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.9.2
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Boxer je pro vaše potřeby dobrý výběr. Je z těch větších plemen asi nejlepší pro děti, neagresivní, milý, věčně naladěný si s dětmi hrát.
Základní výcvik ale určitě doporučuji, to ale u každého psa. Přivolání, chůze u nohy, sedni, lehni - to je základ. Není příjemné se přetahovat s více jak 20 kg hafanem.
S tím zdravím to zas není tak hrozné, pokud si vyberete štěně z dobré chovatelské stanice, ono u každého plemene máte nějaké zdravotní riziko, to bystě si nemohl koupit žádného psa.
S tím zdravím to zas není tak hrozné-já myslím,že víc než hrozné.Vzala jsem si štěndo z velice uznávané CHS a za velký peníz a od mala pořád nemocné-vrozená srdeční vada,špatné DKK .Mladý pejsek a je stále na práškách,jeho stav se stále zhoršuje,špatně dýchá.Takže finančně dost náročné a co víc musíte se každý den dívat,jak vám mladé zvíře odchází před očima.nezvládne už ani běžnou procházku.Boxera již nikdy.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.86.159
Zdravím...boxer k dětem dle mých zkušeností absolutní výhra, má k nim super vztah. Ovšem pozor, nevylítaný a dostatečně nevyřáděný boxer je totální demoliční četa!!!
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.64.233
A proč jste svůj dotaz ohledně pobytu boxera venku do minus pěti stupňů nevložil to Vašeho původního vlákna?
Řekla bych to stručně...krátkosrstý pes není stvořen pro boudu a pobyt venku...tím pádem boxer bude raději s rodinou někde v teple.
Jste si jistí, že psa chcete?...že to není jen chvilkový rozmar a při prvním problému neskončí na ulici, v útulku nebo v lepším případě někde inzerován pro rodinné důvody?
Navíc - boxeři jsou docela postižení nemocemi...strejda měl asi 3 a když mu poslední během 3 týdnů umřel na rakovinu, prohlásil, že už raději od tohoto plemene upustí...a pořídil si jiné.
Máte představu, kolik stojí veterina?...většinou jsou přípravky podle hmotnosti a boxer není zrovinka drobek...proto dobře zvažte, jestli je pes opravdu to, co vážně chcete.
Prima večer.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.64.233
předchozí odpověď na dotaz:
Chci se zeptat zkušených chovatelů, jestli musí být boxer přes zimu doma, v -20 to je jasné, nebo alespon někde, kde nemrzne, ale třeba do -5 jestli může být venku, děkuji
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.106.123
Nevložil jsem to proto,protože jsem netušil,že je to tak náchylné plemeno,než jsem si to tedka našel na internetu,tak jsem chtěl vědět názor,těch kteří je chovají,
děkuji za Váš názor
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.224.246
boxer je sice dobrý pes ale pokud jste měli retrívra proč si ho nepořídíte znovu ? nemuseli by jste řešit jestli mu nebude zima venku ,k dětem se hodí také. měla sem boxera nyní mám labradora a říkám boxer je dobrý pes ale ten labrador má v sobě něco víc takže možná budete pak i zklamáni ,já sem vyzkoušela víc plemen ale povaha retrívra se mě zdá nejlepší
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.106.123
Asi to tak dopadne,že si pořídíme toho retrívra,ten může být alespon venku,protože já jsem doma psa nechtěl,na chodbě možná ještě jo,ale ne v posteli
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.184.14
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Asi to tak dopadne,že si pořídíme toho retrívra,ten může být alespon venku,protože já jsem doma psa nechtěl,na chodbě možná ještě jo,ale ne v posteli
Retrívr taky zrovna není venkovní pes - ne srstí, ale povahou. Je hodně vázaný na svou smečku a samotou trpí.
On někdo říká, že musíte mít psa nutně v posteli? Existuje spousta dalších možných umístění, ne jen bouda a postel.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.224.246
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Asi to tak dopadne,že si pořídíme toho retrívra,ten může být alespon venku,protože já jsem doma psa nechtěl,na chodbě možná ještě jo,ale ne v posteli
z tohohle vašeho příspěvku moc lásky ke psům nečiší. retrívrům sice nevadí pobyt venku ale potřebují hodně lidské společnosti. zvažte proč a jestli opravdu toho psa chcete ,pokud si ho hodláte pořizovat jen proto že ho chtějí děti tak si žádného nekupujte. Jinak pro trvalý pobyt venku i k dětem se hodí německý ovčák , není tak závislý na lidech jako retrívři a venku v boudě může být trvale i v mrazech ale i on potřebuje společnost a lásku.