Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

24.9.2012 16:19
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.246.46

Máme doma 9 měsíců starého psa, když je doma sám, skáče na linku a když tam něco zapomenu, nebo jsem to kolikrát šoupla až dozadu v domnění, že tam nedosáhne (omyl), tak všechno sežere, roztahá.. nevím, co s ním.. Máte nějaké tipy? Děkuji

Neregistrovaný uživatel

24.9.2012 16:29
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.225.27

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Máme doma 9 měsíců starého psa, když je doma sám, skáče na linku a když tam něco zapomenu, nebo jsem to kolikrát šoupla až dozadu v domnění, že tam nedosáhne (omyl), tak všechno sežere, roztahá.. nevím, co s ním.. Máte nějaké tipy? Děkuji

nezapomínat:-) Nejsem si jistá jak hodně jde odnaučit žravého psa krást, když se mu to xxkrát povedlo. Za vaší přítomsti se to důsledným opakovaním a chválením správného chování naučí respektovat, ale celkem pochybuju, že jak tam nebudete, tak si neveme. Prostě mu musíte naučit psa že oči máte všude a vše vidíte. Neptejte se jak, já nevim, můj pes dobře ví, kdy vnímám a hlídám jí a kdy jsem mimo a většinou když jsem mimo tak mám stejný problém. Něco velmi podobnýho je odmítaní nalezené a podáváne potravy, to je prostě něco co nikdy nenii jistý, nikdy to asi nebude stoprocentní a tuplem ne u žravého psa s pozitivníma zkušenostma. Za vaši přítomností to odstraníte, ale jinak nechci klamat, že se to podaří tak že si odejte necháte tam něco co rád, že to tam zůstane.

Neregistrovaný uživatel

24.9.2012 16:41
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.121.51

Ja myslim ze ho staci raz - dva krat nacapat a poriadne mu vysvetlit, ze toto je cinnost velmi neziaduca...
Ja som toho svojho pristihla este ako stena, priamo pri cine, ako sa hosti na kuracom masku nakrajanom na sote - na kuchynskej linke. Stiahla som ho za kozu dolu a nalatala mu kuchynskou utierkou, a velmi nahlas a velmi skaredo som mu nadavala. Velky hrmot, fyzicka ujma ziadna, poucenie dostatocne. Odvtedy uz si nedovoli zobrat bez dovolenia nic, byt by to lezalo na zemi, na stolku, proste v dosahu - pochopil ze nesmie.
Zalezi na povahe psa, ako velky trest bude umerny, mozno niekto pride s nejakym menej drastickym sposobom, ale mne toto zafungovalo.

Neregistrovaný uživatel

24.9.2012 16:41
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.27.102

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Máme doma 9 měsíců starého psa, když je doma sám, skáče na linku a když tam něco zapomenu, nebo jsem to kolikrát šoupla až dozadu v domnění, že tam nedosáhne (omyl), tak všechno sežere, roztahá.. nevím, co s ním.. Máte nějaké tipy? Děkuji

Uklízet, pes v tomhle naučí pořádkumiluvnosti skoro tak dobře, jako mravenci-faraoni.

Neregistrovaný uživatel

24.9.2012 17:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.225.27

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ja myslim ze ho staci raz - dva krat nacapat a poriadne mu vysvetlit, ze toto je cinnost velmi neziaduca...
Ja som toho svojho pristihla este ako stena, priamo pri cine, ako sa hosti na kuracom masku nakrajanom na sote - na kuchynskej linke. Stiahla som ho za kozu dolu a nalatala mu kuchynskou utierkou, a velmi nahlas a velmi skaredo som mu nadavala. Velky hrmot, fyzicka ujma ziadna, poucenie dostatocne. Odvtedy uz si nedovoli zobrat bez dovolenia nic, byt by to lezalo na zemi, na stolku, proste v dosahu - pochopil ze nesmie.
Zalezi na povahe psa, ako velky trest bude umerny, mozno niekto pride s nejakym menej drastickym sposobom, ale mne toto zafungovalo.

já svojí čubu můžu načapat třeba stokrát a rázně jí říct že se to nedělá a ona si o to dá příště větší bacha, to bych jí musela mít celý den na kameře s EO, jak vidí že jsem v blízkosti tak si dává sakra bacha..

Neregistrovaný uživatel

24.9.2012 18:33
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.246.46

Když jsem doma, tak to nedělá.. Vím, že nejlepší je nezapomínat, na druhou stranu moc dobře ví, že na té lince nemá co dělat, ale to padá, když nejsme doma..

Neregistrovaný uživatel

24.9.2012 18:40
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.27.102

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ja myslim ze ho staci raz - dva krat nacapat a poriadne mu vysvetlit, ze toto je cinnost velmi neziaduca...
Ja som toho svojho pristihla este ako stena, priamo pri cine, ako sa hosti na kuracom masku nakrajanom na sote - na kuchynskej linke. Stiahla som ho za kozu dolu a nalatala mu kuchynskou utierkou, a velmi nahlas a velmi skaredo som mu nadavala. Velky hrmot, fyzicka ujma ziadna, poucenie dostatocne. Odvtedy uz si nedovoli zobrat bez dovolenia nic, byt by to lezalo na zemi, na stolku, proste v dosahu - pochopil ze nesmie.
Zalezi na povahe psa, ako velky trest bude umerny, mozno niekto pride s nejakym menej drastickym sposobom, ale mne toto zafungovalo.

No, já mám psa, který sakra dobře ví, že vlastně nesmí. V mé přítomnosti se podle toho i zařizuje. Ale stačí jak jsem v jiné místnosti, nebo nedej bože pryč.

Neregistrovaný uživatel

24.9.2012 20:54
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.116.7

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No, já mám psa, který sakra dobře ví, že vlastně nesmí. V mé přítomnosti se podle toho i zařizuje. Ale stačí jak jsem v jiné místnosti, nebo nedej bože pryč.

No a to je právě ono - on sakra dobře ví, že NESMÍ VE VAŠÍ PŘÍTOMNOSTI. A já, protože mám větší psy ne zrovna od štěněte, jsem se výborně naučila všechno jídlo schovávat, uklízet, případně věšet ke stropu .....je to jen o zvyk

Neregistrovaný uživatel

24.9.2012 20:56
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.27.102

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No a to je právě ono - on sakra dobře ví, že NESMÍ VE VAŠÍ PŘÍTOMNOSTI. A já, protože mám větší psy ne zrovna od štěněte, jsem se výborně naučila všechno jídlo schovávat, uklízet, případně věšet ke stropu .....je to jen o zvyk

No přesně, proto moje rada, že pes naučí úklidu potravin stejně dobře, jako ti mravenci. Prostě aby na lince zůstalo nějaké jídlo, neexistuje.

Neregistrovaný uživatel

24.9.2012 21:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.188.205

Aha, tak to je trosku ina liga, nez moj hlupacik.
Tak to dakujem Bohu, ze aspon v niecom sa podaril :)
Zadavatelke a ostatnym drzim palce, nech sa to podari vyriesit k spokojnosti vsetkych.

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 09:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.130.1

Mě čubina dělá to samé, také jsem jí přistihla , že vyskočí předníma tlapama n aplyn. sporák, protože vedle se třeba něco krájí, válí a tak a stalo se, že tím pustila plyn - naštěstí jsem byla doma. Tak teď pořád chodím a vypínám a zapínám plyn a když někam jedeme - vypla jsem nebo nevypla? Taky nevím, jak to odnaučit, nikdy nemám jistotu, že tam nevyskočí....Už jsem přemýšlela, jestli nejsou na to nějaké "chrániče". Měla jsem doma asi 3 psy, ale nikdy mi tohle nedělali....

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 12:47
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.169

a co na to jít jinak než klasicky? Co zkusit hrát se psem takové ty hry na sebeovládání se, kdy začínáte s pamlskem v ruce a pes ho nedostane dokud se neovládne? zpočátku je ruka pochopitelně na takovou vzdálenost, kterou pes spolehlivě dává, pak se otevřená ruka přibližuje ke psovi (jakmile naznačí, že by si to šel vzít, ruka se prostě jen zavře a neděje se nic, ruka se otevře až v momentě, kdy je pes v klidu.... až se propracujete přímo k čumáku. Pak dáváte pamlsky třeba na zem pře psa, různě s mini manipulujete /tak abyste stihli zareagovat a pamlsky sebrat dříve, než pes. Opět se pes k pamlskům propracuje, až když je klidný a vy mu to dovolíte. pak je další levl pamlsky v krabičce před psem, kdy vy naopak zvyšujete vaší vzdálenost od krabičky a psa (vždy je vzdálenost pes-krabička nastavena tak,aby jí pes zvládal. Když se ke krabičce nehrne, odměníte ho ale!! Odměníte ho něčím lepším, než je v té krabičce, něco co je pro psa větší pochoutka. Pokud pes něco nezvládne, nic se neděje, jen se vracíte o krok zpět) pak psa přes krabičku třeba přivoláváte.... pak postupně krabičku necháváte se psem o "samotě". Pes se postupně učí ovládat (a navíc máte společnou žrací zábavu :-D) a naučí se, že se mu vyplatí si to nevzít sám, ale počkat, protože když se pro něco řítí, nedostane se k tomu, když je naopak v klidu, dostane se mu odměny a to v lepší kvalitě, než je to po čem šel původně. :-)

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 13:52
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.73.135

To je neskutečný .
Fakt úžasný metody .
Jedna lepší jak . . .

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 14:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.169

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
To je neskutečný .
Fakt úžasný metody .
Jedna lepší jak . . .

a jak to tedy vidíte s řešením Vy? Protože postup, který je popsán výše, je funkční. Před psem mohu upustit na zem, nechat na stole, lince, konferenčním stolku cokoliv a nevezme si to ani v mé nepřítomnosti. Bez přepadovek a číhání na vhodnou chvíli, kdy pes selže.

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 14:30
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.147.86

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
a co na to jít jinak než klasicky? Co zkusit hrát se psem takové ty hry na sebeovládání se, kdy začínáte s pamlskem v ruce a pes ho nedostane dokud se neovládne? zpočátku je ruka pochopitelně na takovou vzdálenost, kterou pes spolehlivě dává, pak se otevřená ruka přibližuje ke psovi (jakmile naznačí, že by si to šel vzít, ruka se prostě jen zavře a neděje se nic, ruka se otevře až v momentě, kdy je pes v klidu.... až se propracujete přímo k čumáku. Pak dáváte pamlsky třeba na zem pře psa, různě s mini manipulujete /tak abyste stihli zareagovat a pamlsky sebrat dříve, než pes. Opět se pes k pamlskům propracuje, až když je klidný a vy mu to dovolíte. pak je další levl pamlsky v krabičce před psem, kdy vy naopak zvyšujete vaší vzdálenost od krabičky a psa (vždy je vzdálenost pes-krabička nastavena tak,aby jí pes zvládal. Když se ke krabičce nehrne, odměníte ho ale!! Odměníte ho něčím lepším, než je v té krabičce, něco co je pro psa větší pochoutka. Pokud pes něco nezvládne, nic se neděje, jen se vracíte o krok zpět) pak psa přes krabičku třeba přivoláváte.... pak postupně krabičku necháváte se psem o "samotě". Pes se postupně učí ovládat (a navíc máte společnou žrací zábavu :-D) a naučí se, že se mu vyplatí si to nevzít sám, ale počkat, protože když se pro něco řítí, nedostane se k tomu, když je naopak v klidu, dostane se mu odměny a to v lepší kvalitě, než je to po čem šel původně. :-)

No to je teda buzerace, k čemu je to dobré? Když u toho nejste, vezme si to, protože není v dohledu žádný buzerující.

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 14:34
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.169

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No to je teda buzerace, k čemu je to dobré? Když u toho nejste, vezme si to, protože není v dohledu žádný buzerující.

No to právě nevezme :-), je to nastavené ne na strachu z trestu , ale na rozhodnutí toho psa. Protože ví, že se mu to vyplatí. Nevím proč na to nahlížíte jako na buzeraci, je to dělané formou hry. Pochopitelně nedáte zpočátku do té ruk buřta, naopak tím buřtem odměníte to, že si nevzal bez dovolení ten míň hodnotný pamlsek.

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 14:34
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.225.27

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No to je teda buzerace, k čemu je to dobré? Když u toho nejste, vezme si to, protože není v dohledu žádný buzerující.

souhlas, naprosto zbytečná hra,ano jak tam nebude kontrolor tak si veme cokoliv, ač na to že si to neveme v době kdy tam někdo bude,na to to fungovat může..

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 14:35
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.73.135

Nechci vypadat jako některé zdejší dokonalé ,
ale tohle ?
Prostě neznám .
Ani pes ani kočka .
A moje metoda ?
Jsou věci , který nesmí a upozorn'uju je
HNED odmala , důsledně a důrazně .

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 14:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.106.11

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No to je teda buzerace, k čemu je to dobré? Když u toho nejste, vezme si to, protože není v dohledu žádný buzerující.

To není buzerace, je to hra - budete se divit, ale psa to děsně baví;-)

http://www.youtube.com/watch?v=zNAOe1djDyc

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 14:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.169

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
souhlas, naprosto zbytečná hra,ano jak tam nebude kontrolor tak si veme cokoliv, ač na to že si to neveme v době kdy tam někdo bude,na to to fungovat může..

naprosto zbytečná hra,ano jak tam nebude kontrolor tak si veme cokoliv, ač na to že si to neveme v době kdy tam někdo bude,na to to fungovat může..

zvláštní, že mi to funguje, stoprocentně . A nejen mně. Ale tak co člověk to názor. Nicméně je na zadavatelce jestli bude chtít vyzkoušet a jít pozitivní cestou, když negativní nefunguje.

A můžu se tedy zeptat, jaké řešení, aby to stopro fungovalo nabízíte vy?

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 14:38
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.169

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
To není buzerace, je to hra - budete se divit, ale psa to děsně baví;-)

http://www.youtube.com/watch?v=zNAOe1djDyc

:-) no ale to člověk některým lidem nevysvětlí, prostě je to buzerace, je to zbytečná hra, protože co? protože to lidi neznají, je to "nový" / tady teda u nás / a co je nový to se v naší republice okamžitě zamítne, stejně jako např. "debilní klikání"

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 16:40
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.246.46

Trpělivost a ovládání učíme, mám doma celkem 3 psy, 2 jsou ok, jen ten jeden je takovej mamlas.. Se mnou bydlí cca od jeho 5 měsíců, už jsme nějaké pokroky se žrádlem udělali (ze začátku mě málem porazil, když jsem šla krmit, teď čeká, čeká i na pamlsky), ale jak nejsme doma, linka je prostě jeho.... Snad i kdyby tam byl pytlík s chilli..

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 17:51
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.225.27

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
naprosto zbytečná hra,ano jak tam nebude kontrolor tak si veme cokoliv, ač na to že si to neveme v době kdy tam někdo bude,na to to fungovat může..

zvláštní, že mi to funguje, stoprocentně . A nejen mně. Ale tak co člověk to názor. Nicméně je na zadavatelce jestli bude chtít vyzkoušet a jít pozitivní cestou, když negativní nefunguje.

A můžu se tedy zeptat, jaké řešení, aby to stopro fungovalo nabízíte vy?

spíš co pes to funkce - (a u psa záleží na hodně okolnostech), tzv. na někoho to zabere na někoho ne .
Mé řešení, tak jak to dělám já je pořádek, už to tu někdo psal. Bohužel mám pažroutku a tohle funguje jen za mé přítomnosti.
Zadavatelka at to klidně zkusí, nikde jí to nikde nezakazuje, ale u některých psů to prostě nefunguje.

Neregistrovaný uživatel

25.9.2012 17:56
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.225.27

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
naprosto zbytečná hra,ano jak tam nebude kontrolor tak si veme cokoliv, ač na to že si to neveme v době kdy tam někdo bude,na to to fungovat může..

zvláštní, že mi to funguje, stoprocentně . A nejen mně. Ale tak co člověk to názor. Nicméně je na zadavatelce jestli bude chtít vyzkoušet a jít pozitivní cestou, když negativní nefunguje.

A můžu se tedy zeptat, jaké řešení, aby to stopro fungovalo nabízíte vy?

ještě dodám že můj pes když chci a nabídnu mu jídlo, doslova vnucuji, tak odvrací hlavu..
ze země stejně... když chci tak si to neveme, ale jak tam nejsem, vše je posrr..už jsem zkoušela, že jí ukážu že oči mám všude, ale neni blbá..a jak se říká jak k jídlu tak k dílu.. bohužel i v kradení jídla, u pažrouta to jde prostě bledě, když se mu to několikrát povede.

Neregistrovaný uživatel

26.9.2012 19:55
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.57.149

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Trpělivost a ovládání učíme, mám doma celkem 3 psy, 2 jsou ok, jen ten jeden je takovej mamlas.. Se mnou bydlí cca od jeho 5 měsíců, už jsme nějaké pokroky se žrádlem udělali (ze začátku mě málem porazil, když jsem šla krmit, teď čeká, čeká i na pamlsky), ale jak nejsme doma, linka je prostě jeho.... Snad i kdyby tam byl pytlík s chilli..

No ona ta cesta, kterou zmiňuji, není zrovna rychlá, zato ovšem trvalá. Pes který musel o své žrádlo bojovat, nebo se dokonce živit nějakou dobu sám,tam by to asi byla extra šichta a je otázka, zdaliž by to v tomto případku opravdu klaplo na 100%, to pochopitelně nemůžu potvrdit. Ale věřím, že postupným učením, kdy pes zjistí, že se mu kurnik hodně vyplatí si počkat na to lepší, se to se psem, kterého mám od štěněte, nebo i později, ale který nemá za sebou nějakou tvrdší "školu" prostě podaří. Psi nejsou hloupí a umí si to dobře v hlavě sesumírovat. Jde opravdu hlavně o tu trpělivost páníčka a o to dát si s tím práci.

Neregistrovaný uživatel

26.9.2012 19:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.57.149

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
spíš co pes to funkce - (a u psa záleží na hodně okolnostech), tzv. na někoho to zabere na někoho ne .
Mé řešení, tak jak to dělám já je pořádek, už to tu někdo psal. Bohužel mám pažroutku a tohle funguje jen za mé přítomnosti.
Zadavatelka at to klidně zkusí, nikde jí to nikde nezakazuje, ale u některých psů to prostě nefunguje.

tak jistě, uklízení je v počátku tak jako tak nutností, protože jde o to, nenechat psa, aby se mohl odměnit sám.Na tom je to celé postavené, že odměna nepřijde jen tak pro nic za nic, a hlavně ta odměna je vždy lepší, než to po čem pes momentálně "touží" Nicméně i ta pažravka se naučí ovládat.Píšete, že u některých psů tohle prostě nefunguje - máte to odzkoušené? V mnoha případech?

Neregistrovaný uživatel

26.9.2012 20:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.57.149

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
ještě dodám že můj pes když chci a nabídnu mu jídlo, doslova vnucuji, tak odvrací hlavu..
ze země stejně... když chci tak si to neveme, ale jak tam nejsem, vše je posrr..už jsem zkoušela, že jí ukážu že oči mám všude, ale neni blbá..a jak se říká jak k jídlu tak k dílu.. bohužel i v kradení jídla, u pažrouta to jde prostě bledě, když se mu to několikrát povede.

No ano na tom je postavená i ta hra - že se mu to prostě nepovede. a postupně po malilinkatých krůčcích se učí, že je pro něj lepší si to nevzít a počkat si. Při tomhle právě nepotřebujete pak mít oči všude.

Neregistrovaný uživatel

26.9.2012 20:03
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.52.6

já mohu nechta na konferenčáku cokoliv - maso, párky a odejít pryč a psi si nevemou.Sendou si k němu, budou slintat, olizovat se, ale nevemou si.
a jak jsme to naučila?

Prostě NIKDY jsem jim tohle netolerovala. Jakmile si jako štěně psíček došel něco ukrást, tak bugr, vyhození pryč z místnosti ( jasně že přizpůsobené povaze psíka, žádné týrání) a ted si prostě nic nevemou.
Za to jsou pochválení, dostanou svou odměnu a jsou v pohodě.

aby mi pes kradl jídlo, to fakt ne.

Neregistrovaný uživatel

26.9.2012 20:20
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.225.27

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No ano na tom je postavená i ta hra - že se mu to prostě nepovede. a postupně po malilinkatých krůčcích se učí, že je pro něj lepší si to nevzít a počkat si. Při tomhle právě nepotřebujete pak mít oči všude.

ano je lepší počkat, když tam nebudu, tak čekat bude, asi tak nacvičenou dobu a pak se oblouží...hra je dobrá, ale jen když tam jste, na mojí to prostě nefunguje tak jak píšete, že počká i když tam nebudu a třeba hodinu, nepočká prostě...natož delší dobu..Každej pes je jiná ves..

Neregistrovaný uživatel

26.9.2012 20:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.225.27

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
tak jistě, uklízení je v počátku tak jako tak nutností, protože jde o to, nenechat psa, aby se mohl odměnit sám.Na tom je to celé postavené, že odměna nepřijde jen tak pro nic za nic, a hlavně ta odměna je vždy lepší, než to po čem pes momentálně "touží" Nicméně i ta pažravka se naučí ovládat.Píšete, že u některých psů tohle prostě nefunguje - máte to odzkoušené? V mnoha případech?

u některých myslim hlavně u těch co znám, ty co mají zkušenosti a povedlo se jim něco sebrat, bohužel nežiji doma sama a prostě se jí to povedlo i když jsem u toho nebyla.. tzv. jsem psala u některých, tedy počet neurčitý, který může být třeba dva, nebo taky deset... nemám to až tak odskoušené, jen u svých a sousedovic a tak co potkám a dostanem se k tematu...trenovat to od štěněte, žít sama, nepovedlo by se to čubě a ona by si to nedovolila..a fungovalo by to, já to tvrdim, že některý, viz naši psy, to prostě vědi, povedlo se jim (u druhýho nevim kde, je to utulkáč) to, naše blbost = pořádek, protože jsem názoru po pár povedených kouscích se to odstranuje strašně blbě, tedy pokud to vůbec jde a řešit tohle celý život, to radši ten pořádek, ač tuhle hru uměj tak po ročním treninku to prostě nejde když jsou o samotě....holt je naučila zkušenost a jídlo milují..

Neregistrovaný uživatel

27.9.2012 12:17
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.169

tak jasně že řešit to po celý život člověk nechce, takže radši uklízet. Ono to uklízení je i součástí toho učení se psa, aby nedostal další novou příležitost, nicméně nejsem tak skeptická jako vy a věřím, že postupně se to pes (pokud-jak jsem psala, se o sebe nemusel nějakou dobu starat sám, či si nemusel coby odstrkovaný jedinec ve smečce třeba vybojovávat kus žvance) naučí. Protože co si vyzkoumá zdánlivě sám, funguje líp než zákazové povely.

Neregistrovaný uživatel

27.9.2012 12:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.184.14

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
tak jasně že řešit to po celý život člověk nechce, takže radši uklízet. Ono to uklízení je i součástí toho učení se psa, aby nedostal další novou příležitost, nicméně nejsem tak skeptická jako vy a věřím, že postupně se to pes (pokud-jak jsem psala, se o sebe nemusel nějakou dobu starat sám, či si nemusel coby odstrkovaný jedinec ve smečce třeba vybojovávat kus žvance) naučí. Protože co si vyzkoumá zdánlivě sám, funguje líp než zákazové povely.

Ale první podmínka je opravdu, aby byl odměňovaný jen za to, že "odolal", a neměl po dobu učení příležitost nějaké jídlo ukrást a tím se odměnit za to, že "neodolal". Jinak je celé učení v háji a můžete začít od začátku.

Neregistrovaný uživatel

27.9.2012 12:33
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.39.63

Já jsem učila psa už od štěněte, že nesmí brát maso z linky. Brzy to pochopil a mohla jsem na lince nechat ležet jakékoli maso a nechal ho být. Jenom jsem zapomněla, že mu chutná i kysané zelí a to mi kradl pravidelně, pokud jsem ho neuklidila

Neregistrovaný uživatel

27.9.2012 12:47
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.169

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ale první podmínka je opravdu, aby byl odměňovaný jen za to, že "odolal", a neměl po dobu učení příležitost nějaké jídlo ukrást a tím se odměnit za to, že "neodolal". Jinak je celé učení v háji a můžete začít od začátku.

No jasně, právě taky říkám, že v době učení je nutné důsledně uklízet, dokud se nedojde do stavu, že pes to prostě neveme. Ono já běžně věci na lince nenechávám, protože člověk to má rád uklizený, nicméně když nechám, tak se opravdu nemusím bát, stejně jako s odpadkovým košem, večeří na konf. stolku a tak.

Přidejte reakci

Přidat smajlík