Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.196.24
Dobrý večer,
mám 5,5 starého psa, cca 50 kg. Dnes ležel, a najednou nemohl vstát. Obě zadní nohy mu nefungovaly. Neměl je vyloženě ochrnuté, ale jakoby gumové. stoupl si, různě se mu podlamovaly, klepaly, rozjížděly.. snažila jsem se ho udržet ležet a po asi 4 minutách vyskočil a bylo všechno OK. Akorát prudce dýchal, jak z toho byl vykulený. Nekňučel, že by ho něco bolelo a ihned po tom, co to přešlo si v pohodě vzdal ňaminku, chodí za mnou po bytě a krom toho, že je z toho lehce vykulenej, vypadá všechno v pohodě. Stalo se mu to už asi před 2 týdny, taky když chtěl vstát po delším ležení. Myslela jsem si, že si něco přeležel. Ale když se to teď stalo zas, nezdá se mi to už normální. Máte někdo s tímto zkušenosti? Jsem z toho vyplašenější než pesan. Nevím, jestli šílet a ject na pohotovost. Je možné, že si něco skřípl? Mám 2 a věčně po sobě skáčou, tahaj se za obojky..ale zas, že by to bylo v pohodě a jednou za čas na pár minut tohle? Když to měl skřípnutý nerv můj minulej pes, tak se prostě nezvedl, dokud mu doktor nepíchl injekci na uvolnění..díky za každou rozumnou radu
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.31.3
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Dobrý večer,
mám 5,5 starého psa, cca 50 kg. Dnes ležel, a najednou nemohl vstát. Obě zadní nohy mu nefungovaly. Neměl je vyloženě ochrnuté, ale jakoby gumové. stoupl si, různě se mu podlamovaly, klepaly, rozjížděly.. snažila jsem se ho udržet ležet a po asi 4 minutách vyskočil a bylo všechno OK. Akorát prudce dýchal, jak z toho byl vykulený. Nekňučel, že by ho něco bolelo a ihned po tom, co to přešlo si v pohodě vzdal ňaminku, chodí za mnou po bytě a krom toho, že je z toho lehce vykulenej, vypadá všechno v pohodě. Stalo se mu to už asi před 2 týdny, taky když chtěl vstát po delším ležení. Myslela jsem si, že si něco přeležel. Ale když se to teď stalo zas, nezdá se mi to už normální. Máte někdo s tímto zkušenosti? Jsem z toho vyplašenější než pesan. Nevím, jestli šílet a ject na pohotovost. Je možné, že si něco skřípl? Mám 2 a věčně po sobě skáčou, tahaj se za obojky..ale zas, že by to bylo v pohodě a jednou za čas na pár minut tohle? Když to měl skřípnutý nerv můj minulej pes, tak se prostě nezvedl, dokud mu doktor nepíchl injekci na uvolnění..díky za každou rozumnou radu
Můžou to být kyčle, páteř, cokoliv. Asi bych nešílela s pohotovostí, ale vzala ho příští týden někam na slušnou kliniku, kde budou schopní udělat příslušná vyšetření.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.21.79
Klidně si mohl nohy přeležet, a než se rozproudí krev, no určitě to znáte.
Kdyby se to opakovalo, vyhledejte si nemoci, třeba degenerativní myleopatie se může projevovat postupným ochabováním zadních nohou, věk už na to má. Nebo cauda equina, toho je spousta. Ale neplašte.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.196.24
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Můžou to být kyčle, páteř, cokoliv. Asi bych nešílela s pohotovostí, ale vzala ho příští týden někam na slušnou kliniku, kde budou schopní udělat příslušná vyšetření.
Děkuji, já vím, že kliniku to určitě chce, jen by mě zajímalo, jestli s tím má někdo zkušenosti, poruch pohybového aparátu jsem viděla dost, ale toto ne
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.196.24
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Klidně si mohl nohy přeležet, a než se rozproudí krev, no určitě to znáte.
Kdyby se to opakovalo, vyhledejte si nemoci, třeba degenerativní myleopatie se může projevovat postupným ochabováním zadních nohou, věk už na to má. Nebo cauda equina, toho je spousta. Ale neplašte.
děkuji za tipy, snažila jsem se něco studovat, ale všechno co jsem našla je spíše po zátěži, my to máme výhradně po delším ležení. proto mě taky napadlo to přeležení. ale od sebe vím, že ti "mravenci" pekelně bolí. a ten můj cíťa, kterej po desinfekci mikroranky 20 minut kňučí u tohoto ani hlásku nevydal, to mě zmátlo. ale jinak tomu všechno odpovídá - pokaždý po ležení a do pár minut jakoby nic. A ještě mě mate to, že u žádného psa jsem přeležení nezažila a u tohoto 2x za 2 týdny? Zas je pravda, že si toho kolikrát člověk ani nemusí všimnout - většinou v noci. Jen tenhle se za mnou pokaždý vyděšeně hrabošil a vzbudil mě, abych ho zachránila. Nicméně noc je ještě mladá, tak jdu žhavit google. díky moc
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.147.86
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
děkuji za tipy, snažila jsem se něco studovat, ale všechno co jsem našla je spíše po zátěži, my to máme výhradně po delším ležení. proto mě taky napadlo to přeležení. ale od sebe vím, že ti "mravenci" pekelně bolí. a ten můj cíťa, kterej po desinfekci mikroranky 20 minut kňučí u tohoto ani hlásku nevydal, to mě zmátlo. ale jinak tomu všechno odpovídá - pokaždý po ležení a do pár minut jakoby nic. A ještě mě mate to, že u žádného psa jsem přeležení nezažila a u tohoto 2x za 2 týdny? Zas je pravda, že si toho kolikrát člověk ani nemusí všimnout - většinou v noci. Jen tenhle se za mnou pokaždý vyděšeně hrabošil a vzbudil mě, abych ho zachránila. Nicméně noc je ještě mladá, tak jdu žhavit google. díky moc
Slabší epilepsie?
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.118.41
U velkých psů se to stává.Teď tedy taky mám velkého psa,ale příští už bude malé plemeno.Fence je 5 a občas se stane,že má gumové zadní nohy.Předešlý pes zezačátku občas na zadek "padal".Asi po roce a půl se mu to začlo zhoršovat.Byl to kříženec NO. Nyní mám kříženku NO x LAB.a začíná to samé.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.184.14
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
U velkých psů se to stává.Teď tedy taky mám velkého psa,ale příští už bude malé plemeno.Fence je 5 a občas se stane,že má gumové zadní nohy.Předešlý pes zezačátku občas na zadek "padal".Asi po roce a půl se mu to začlo zhoršovat.Byl to kříženec NO. Nyní mám kříženku NO x LAB.a začíná to samé.
U velkých psů se to rozhodně nestává, pokud jsou zdraví. Není žádný důvod, aby zdravému psu "padal zadek", i když je mu třeba patnáct let.
To, co popisujete, bych podle příznaků tipovala na syndrom cauda equina. U veterináře jste byli? Léky se dá postup dost zpomalit, v některých případech může pomoct i operace.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.124.90
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
U velkých psů se to stává.Teď tedy taky mám velkého psa,ale příští už bude malé plemeno.Fence je 5 a občas se stane,že má gumové zadní nohy.Předešlý pes zezačátku občas na zadek "padal".Asi po roce a půl se mu to začlo zhoršovat.Byl to kříženec NO. Nyní mám kříženku NO x LAB.a začíná to samé.
Najděte si něco o degenerativní myopatii,většina ovčáků i jiných velkých plemen, co " tahají zadní nohy nebo zadek" jí mají,aniž by byla diagnostikvána,přitom existuje jednoduchý genetický test
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.118.41
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Najděte si něco o degenerativní myopatii,většina ovčáků i jiných velkých plemen, co " tahají zadní nohy nebo zadek" jí mají,aniž by byla diagnostikvána,přitom existuje jednoduchý genetický test
Oba psa byli z útulku.U prvního jsem netušila o co jde.Teď už ano.Fenka má léky.Ale už vím,že velkého psa si už nevezmu.Protože u útulkáčů je to těžko dohledatelné.......Nebo ne jen u útulkáčů,ale(jsme zase u toho :-)))u bezpapíráků taky........
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.118.41
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
U velkých psů se to rozhodně nestává, pokud jsou zdraví. Není žádný důvod, aby zdravému psu "padal zadek", i když je mu třeba patnáct let.
To, co popisujete, bych podle příznaků tipovala na syndrom cauda equina. U veterináře jste byli? Léky se dá postup dost zpomalit, v některých případech může pomoct i operace.
Nemyslela jsem ,že to je pravidlem.Jen sem se blbě vyjádřila.Myslela jsem na degenerativní onemocnění,vrozenou vadu.......Tak sem to myslela.Tak mne nesežerte !!!Mám za zády dvě ječící děti a někdy se nesoustředím na to,co píšu.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.106.253
Pes se nepřeleží, stejně, jako si nikdy nenarazí nohu tak aby kulhal 3 dny třeba, tím se uklidňují sami majitelé, ale zpravidla to tak není.
Dobrou kliniku a nechat psa vyšetřit.