Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.186.187
Mám březí fenu, dnes 60.den, malé plemeno. zatím to nevypadá, že se chystá k porodu i když už spíš jen odpočívá. Tak se chci zeptat jak dlouho čekat? Chovatelka mi říká, že už v pondělí 63.den valit na císaře což se mi moc nechce, protože teď známá se stejným plemenem porodila 64.den. Nechci zbytečně císaře a zase nechci něco zanedbat.. Mám druhý vrh-první fena rodila 59.den.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.106.11
Pokud fenka netlačí a nejeví jiné známky porodu, tak je naprostá hovadina valit na císaře už 63. den. 63 dní je přesně průměrná délka březosti, štěňata se můžou narodit několik dní před nebo několik dní po tomto datu. Zvlášť jestli očekáváte málo početný vrh nebo jestli jste kryli pár dní před termínem ovulace, tak může fenka porodit klidně 67. den po krytí. Přirozeným způsobem bez operace.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.69.167
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Pokud fenka netlačí a nejeví jiné známky porodu, tak je naprostá hovadina valit na císaře už 63. den. 63 dní je přesně průměrná délka březosti, štěňata se můžou narodit několik dní před nebo několik dní po tomto datu. Zvlášť jestli očekáváte málo početný vrh nebo jestli jste kryli pár dní před termínem ovulace, tak může fenka porodit klidně 67. den po krytí. Přirozeným způsobem bez operace.
Souhlasím! Císaře bych určitě neřešila dřív, než sama fenka začne jevit známky porodu. Až v případě, že přirozeně to nejde. Proč "preventivně" řezat fenku?
Lucie
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.106.11
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Souhlasím! Císaře bych určitě neřešila dřív, než sama fenka začne jevit známky porodu. Až v případě, že přirozeně to nejde. Proč "preventivně" řezat fenku?
Lucie
Každopádně to ale chce telefon na veta, který je ochotný toho císaře udělat třeba ve dvě ráno...
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.101.35
Také záleží co máte za plemeno, pokud máte takové,co samo nerodí - tak tam je to otázka kolik fen přirozeně rodí. Určitě bych sledovala teplotu, ta je dobrým ukazatelem blížícího se porodu. A radila se s dobrým a zkušeným vetem,ale 60. den může být brzo, veti berou průměrnou březost 65. den. Bu´dte v klidu, měřte teplotu a pokud máte rizikové plemeno, tak bychod pondělka chodila na sono a pak se vet zařídí podle toho.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.186.187
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Také záleží co máte za plemeno, pokud máte takové,co samo nerodí - tak tam je to otázka kolik fen přirozeně rodí. Určitě bych sledovala teplotu, ta je dobrým ukazatelem blížícího se porodu. A radila se s dobrým a zkušeným vetem,ale 60. den může být brzo, veti berou průměrnou březost 65. den. Bu´dte v klidu, měřte teplotu a pokud máte rizikové plemeno, tak bychod pondělka chodila na sono a pak se vet zařídí podle toho.
Děkuji, rizikové plemeno to ani není-mám kavalíry. Fena je zatím děsně nenažraná a vypadá v pohodě. Straší mě tím, že štěnda tam můžou být už nalokaný a mrtvý když budu čekat dlouho. Sleduju pohyby, pořád tam zatím mají diskotéky takže tipuju, že jsou v pohodě. Bude jich asi pět, snad bude všechno v pořádku. Teď jí právě prosím, aby teda ještě vydržela do neděle, protože můj veterinář dneska odjíždí a vrací se až v neděli a sice na jiný číslo mám nachystaný,a le už to je v jiným městě a neznám je tak dobře jako našeho a hlavně vím, že našeho můžu vzbudit kdykoli. Takže třeba to vyjde a v neděli odpoledne nebo teda fenky rádi rodí v noci tak v noci nám porodí prdísky.. ještě teda jí domlouvám, aby byli holky, ty jsou zamluvený, kluk ani jeden.. Ale to už si moc vymýšlím, hlavně ať je ona i prcci v pořádku a porod proběhne v klidu doma...
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.78.21
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Děkuji, rizikové plemeno to ani není-mám kavalíry. Fena je zatím děsně nenažraná a vypadá v pohodě. Straší mě tím, že štěnda tam můžou být už nalokaný a mrtvý když budu čekat dlouho. Sleduju pohyby, pořád tam zatím mají diskotéky takže tipuju, že jsou v pohodě. Bude jich asi pět, snad bude všechno v pořádku. Teď jí právě prosím, aby teda ještě vydržela do neděle, protože můj veterinář dneska odjíždí a vrací se až v neděli a sice na jiný číslo mám nachystaný,a le už to je v jiným městě a neznám je tak dobře jako našeho a hlavně vím, že našeho můžu vzbudit kdykoli. Takže třeba to vyjde a v neděli odpoledne nebo teda fenky rádi rodí v noci tak v noci nám porodí prdísky.. ještě teda jí domlouvám, aby byli holky, ty jsou zamluvený, kluk ani jeden.. Ale to už si moc vymýšlím, hlavně ať je ona i prcci v pořádku a porod proběhne v klidu doma...
Přesně tak,sledujte pohyby.Jakmile se tam melou, je to v pohodě klidně i 66 den.Jak pohyby ustanou nebo jsou jen slabé,valila bych k vetovi.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.101.35
A měříte teplotu ? Ta funguje v 90%. Pokud je fena v pohodě a pohyby, tak je vše ok. Má čas, mohla taky zabřeznout o několik dnů později. Začínáme panikařit 65. den, ale teplota se měří od 56. dne 2x denně. Taky mi fena prvnička, malé plemeno, rodila 68. den jedno štěně a vet chtěl dávno řezat,jezdili jsme denně na utz. štěně bylo v pohodě, fena taky a pak to šlo velmi rychle, porodila normální štěně. Byla kryta moc brzo, další vrh byla kryta později a měla štěňat 5.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.186.187
Teplotu jsme měřily, měla přes 37,5 jen ryhcle.. Dneska v noci už od půlnoci začla funět, občas hrábne, střídavě spí.. teď přes den mi přijde klidnější, teplota 36,6 takže tipuju, že dneska v noci něco bude.. Držte nám pěsti.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.101.35
Spíš zítra, měřte dál, teplota před porodem stoupá k normálu, někdy pomalu ,někdy rychle. 63. den zřejmě vyjde.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.101.35
Už jste porodili ?
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.224.4
Mám fenu velkého plemene - dnes má 64. den - minule mi rodila 67. den - takže počítám, že to bude zase tak nějak 66 nebo 67 ( ještě ani nehrabe, ani nejde ze struků vymáčknout mlezivo - minule jsem vymáčkl až den před poroden - jiné fence třeba 5 dní před porodem). Prostě všechny feny nerodí předpisově, jak se uvádí v literatuře - 61 až 63. den. Některé holt rodí třeba 59. den, jiné až kolem toho 65 až 67. dne. Je to vše dost individuální. Jestli jste nervozní, můžete nechat udělat kontrolní sono - to ukáže zda jsou štěňata živá - je na něm i vidět jak jim bije srdíčko - teda pokud má vet dobré sono). Zbytečně se s císařem neukvapte.