Nemocné ledviny z granulí?

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

10.12.2013 10:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.59.63

Stále častěji se setkávám se psy s nemocnými ledvinami. Může to být z granulí?

Neregistrovaný uživatel

10.12.2013 10:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.231.205

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Stále častěji se setkávám se psy s nemocnými ledvinami. Může to být z granulí?

Jistě. A také, že to mnohdy z granulí je. Miloš

Neregistrovaný uživatel

10.12.2013 10:33
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.246

můj současný pes tímhle onemocněním trpí a u toho bych mohla říct že to možná má z granulí, ale předešlý pes také zemřel na selhání ledvin ve věku deseti let a ten to z granulí určitě neměl protože v životě granuli nesežral ani jedinou.

Neregistrovaný uživatel

10.12.2013 11:03
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.231.205

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
můj současný pes tímhle onemocněním trpí a u toho bych mohla říct že to možná má z granulí, ale předešlý pes také zemřel na selhání ledvin ve věku deseti let a ten to z granulí určitě neměl protože v životě granuli nesežral ani jedinou.

U granulí záleží na
1) kvalitě
2) Na tom jestli zvíře na granule (které jsou suché) dostatečně pije. Pokud pije málo, tak pochopitelně jako u každé suché stravy může dojít k dehydrataci a to je nápor na ledviny. Pak nezbývá než psa buď donutit pořádně pít, nebo alespoň zčásti přejít na čerstvou stravu (ta vodu v sobě obsahuje přirozeně), a tak ji do něj dostat jaksi jinou cestou.

Samozřejmě také můžou odejít ledviny z úplně jiného důvodu. Miloš

Neregistrovaný uživatel

10.12.2013 11:35
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.5.32

ano, nezapomínejme na ostatní důvody, hlavně ohromnou toxickou zátěž: chemické odčervování, očkování, vnější antiparazitka...ledviny filtrují krev, do které se všechny tyhle toxiny dostávají. jinak já si myslím, že průšvih je taky ten, že potíž s ledvinami je možné poznat - např. z krve - až když už jsou vážně poškozené, dřív ty hodnoty nestoupají...takže paradoxně ani při preventivních odběrech není to přetížení ledvin prostě poznat

Neregistrovaný uživatel

10.12.2013 12:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.213.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Stále častěji se setkávám se psy s nemocnými ledvinami. Může to být z granulí?

jakákoliv strava může uspíšit genetické onemocnění,a nebo může onemocnění orgánů vyvolat,ale nemusí...U někoho to že je kuřákem způsobí jenom smrad i když nemá zapáleno ,někomu to zasere plíce domrtva. Někomu granule uspíší onemocnění ledvin,někomu toto uspíší časté nachlazení, a někomu odejdou ledviny přestože je na barfu a v teple.
možná ted s ochlazením se hlásí o pozornost už načaté ledviny a je o tom víc mezi majiteli psů slyšet,i člověk může mít v háji ledviny aniž by se krmil granclema.A co je čistokrevných papírových koček špatných na ledviny,aniž by někdy granuli sežraly.

Neregistrovaný uživatel

11.12.2013 09:37
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.169.189

muj pes onemocnel , byl krmen granulemi pedigree pal , nasledky se nepodarilo odstranit nikdy . Bylo to nekdy v roce 98-99, byla mu nasezena dieta , ale bohuzel trpel a to az do sve smrti .

Neregistrovaný uživatel

11.12.2013 09:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.59.63

Děkuji všem za příspěvky.

Neregistrovaný uživatel

11.12.2013 15:38
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.234.108

Mám pocit, že problémy s ledvinami můžou způsobit i granule příliš nadupané bílkovinami. Granulím, kde je uváděno 38% proteinů se radši vyhnu, určitě nejsou vhodné pro každého psa.
Když měla moje fena problémy s ledvinami, měla dietu úplně bez bílkovin.

Neregistrovaný uživatel

11.12.2013 16:20
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.231.205

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mám pocit, že problémy s ledvinami můžou způsobit i granule příliš nadupané bílkovinami. Granulím, kde je uváděno 38% proteinů se radši vyhnu, určitě nejsou vhodné pro každého psa.
Když měla moje fena problémy s ledvinami, měla dietu úplně bez bílkovin.

To je zastaralý názor, který už odborná veřejnost nebere vážně hezkých pár let. Jen při mimořádně vážném onemocnění ledvin se bílkoviny stahují. Jinak cpete psa cukry místo k životu potřebných aminokyselin což je ještě horší. Miloš

Neregistrovaný uživatel

11.12.2013 16:26
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.184.13

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mám pocit, že problémy s ledvinami můžou způsobit i granule příliš nadupané bílkovinami. Granulím, kde je uváděno 38% proteinů se radši vyhnu, určitě nejsou vhodné pro každého psa.
Když měla moje fena problémy s ledvinami, měla dietu úplně bez bílkovin.

Dieta úplně bez bílkovin neexistuje. Respektive asi by šla nějak uměle vyrobit, ale pes by na ní nepřežil déle než pár týdnů. Bílkoviny jsou životně důležité a potřebují je všichni živočichové, včetně třeba i býložravců.

Bílkoviny nezpůsobují problémy s ledvinami, to je zažitý a dávno vyvrácený mýtus. U selhání ledvin se snižuje dávka bílkovin ne proto, že by bílkoviny škodily, ale proto, že přítomnost bílkovin s sebou vždy nese přítomnost většího či menšího množství fosforu, který nemocné ledviny zatěžuje. Záleží ale na zdroji bílkoviny. Ideální při selhávání ledvin je proto dieta s dostatkem kvalitní živočišné bílkoviny a zároveň nízkým obsahem fosforu.

Ale každopádně ani nadbytek fosforu nezpůsobuje problémy u zdravých ledvin.

Neregistrovaný uživatel

11.12.2013 17:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.234.108

Děkuji za poučení. Zmiňovaná fena nás opustila před 10 lety, tedy pár let už to je a názor veterinářů se za tu dobu mohl posunout.

Neregistrovaný uživatel

11.12.2013 22:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.186

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dieta úplně bez bílkovin neexistuje. Respektive asi by šla nějak uměle vyrobit, ale pes by na ní nepřežil déle než pár týdnů. Bílkoviny jsou životně důležité a potřebují je všichni živočichové, včetně třeba i býložravců.

Bílkoviny nezpůsobují problémy s ledvinami, to je zažitý a dávno vyvrácený mýtus. U selhání ledvin se snižuje dávka bílkovin ne proto, že by bílkoviny škodily, ale proto, že přítomnost bílkovin s sebou vždy nese přítomnost většího či menšího množství fosforu, který nemocné ledviny zatěžuje. Záleží ale na zdroji bílkoviny. Ideální při selhávání ledvin je proto dieta s dostatkem kvalitní živočišné bílkoviny a zároveň nízkým obsahem fosforu.

Ale každopádně ani nadbytek fosforu nezpůsobuje problémy u zdravých ledvin.

Dobrý večer, - ráda bych si ujasnila - kvalitní živočišné bílkoviny s nízkým obsahem fosforu...
Byla byste tak laskavá a napsala aspoň jednu bílkovinu s nízkým obsahem fosforu -abych
měla představu - nic mě konkrétně nenapadá - je to maso- jaké ? , - sýry .... ? děkuji Hanka

Neregistrovaný uživatel

11.12.2013 22:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.64.236

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý večer, - ráda bych si ujasnila - kvalitní živočišné bílkoviny s nízkým obsahem fosforu...
Byla byste tak laskavá a napsala aspoň jednu bílkovinu s nízkým obsahem fosforu -abych
měla představu - nic mě konkrétně nenapadá - je to maso- jaké ? , - sýry .... ? děkuji Hanka

http://www.nefrologie.eu/cgi-bin/main/read.cgi?page=vyzivove_tabulky

Neregistrovaný uživatel

11.12.2013 22:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.64.236

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý večer, - ráda bych si ujasnila - kvalitní živočišné bílkoviny s nízkým obsahem fosforu...
Byla byste tak laskavá a napsala aspoň jednu bílkovinu s nízkým obsahem fosforu -abych
měla představu - nic mě konkrétně nenapadá - je to maso- jaké ? , - sýry .... ? děkuji Hanka

http://www.czfcdb.cz/vyhledavani-potravin/podle-nutrientu/?id=32

Neregistrovaný uživatel

12.12.2013 07:53
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.106.11

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý večer, - ráda bych si ujasnila - kvalitní živočišné bílkoviny s nízkým obsahem fosforu...
Byla byste tak laskavá a napsala aspoň jednu bílkovinu s nízkým obsahem fosforu -abych
měla představu - nic mě konkrétně nenapadá - je to maso- jaké ? , - sýry .... ? děkuji Hanka

Zdaleka nejmíň fosforu v poměru k obsahu bílkoviny má vaječný bílek. Psům s těžkým selháním ledvin se někdy předepisuje dieta s velkým podílem vařeného bílku a brambor nebo rýže, s trochou masa a přídavkem másla (kvalitní tuk s nízkým obsahem fosforu, dodá kalorie a vitamíny). Přesný recept a poměry vám bohužel neřeknu, ale určitě se to dá někde vyhledat.

Neregistrovaný uživatel

12.12.2013 07:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.99.69

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
To je zastaralý názor, který už odborná veřejnost nebere vážně hezkých pár let. Jen při mimořádně vážném onemocnění ledvin se bílkoviny stahují. Jinak cpete psa cukry místo k životu potřebných aminokyselin což je ještě horší. Miloš

Při chronickém selhání ledvin je nízkoproteinová dieta naopak indikována.

Neregistrovaný uživatel

12.12.2013 08:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.231.205

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Při chronickém selhání ledvin je nízkoproteinová dieta naopak indikována.

Asi jste si to špatně přečetl/a, ale píšete to samé co já...Miloš

Neregistrovaný uživatel

12.12.2013 08:08
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.106.11

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Při chronickém selhání ledvin je nízkoproteinová dieta naopak indikována.

To už dávno není pravda. Určité omezení bílkovin samozřejmě ano, v závislosti na stavu ledvinné funkce, ale ne vyloženě nízkoproteinová dieta.

Neregistrovaný uživatel

12.12.2013 08:15
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.99.69

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
To už dávno není pravda. Určité omezení bílkovin samozřejmě ano, v závislosti na stavu ledvinné funkce, ale ne vyloženě nízkoproteinová dieta.

Pokud jde o psy, můžu se mýlit. Pokud jde o kočky, při selhání ledvin je jednoznačně indikována nízkoproteinová dieta.

Neregistrovaný uživatel

12.12.2013 08:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.99.69

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Asi jste si to špatně přečetl/a, ale píšete to samé co já...Miloš

Víceméně ano, jen bych neřekla, že při mimořádně těžkém onemocnění ledvin. K nízkoproteinové dietě se přistupuje již při 1. stupni chronického selhání ledvin. Ale jak jsem již psala výše, píšu o kočkách. V případě onemocnění psů, se můžu určitě mýlit, nemám zkušenost.

Neregistrovaný uživatel

12.12.2013 08:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.70.114

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mám pocit, že problémy s ledvinami můžou způsobit i granule příliš nadupané bílkovinami. Granulím, kde je uváděno 38% proteinů se radši vyhnu, určitě nejsou vhodné pro každého psa.
Když měla moje fena problémy s ledvinami, měla dietu úplně bez bílkovin.

Velmi zjednodušeně k obsahu bílkovin v granulích na příkladu psa váhy 50kg :
38% bílkovin deklaruje např. Orijen, denní dávka pro daného psa je 500g (a např. můj 50kg pes toto množství denně nedá), tedy přepočteno na váhu to činí 190g bílkovin denně (a neřeším podíl živočišných a rostlinných, u Orijenu by mělo být cca 80% živočišných, tedy pro psa dobře stravitelných).
Pokud by byl tentýž pes živen barfem, tak dle různých zdrojů by jeho denní dávka byla cca 2% (u aktivního psa 3-4%) jeho váhy. Vezmeme ta 2% což je 1kg žrádla - pro jednoduchost nebudu řešit, že ne vše je maso (masa by mělo být až 90% krmné dávky) a budu uvažovat 20% proteinů v mase (což je zase dle druhu masa spíše spodní hranice) - přepočteno na váhu to je 200g proteinů denně.
Takže jsme zhruba na tomtéž.

Přidejte reakci

Přidat smajlík