Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.160.5
Dobrý den, zajímalo by mě co děláte když se vám ve vaší CHS narodí nestandartně zbarvená štěňata . Štěňátka jsou jinak zdravá. Dík.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.158.1
Pokud to není výrazně nadpočetný vrh, nechat je. V prvním vrhu jsem kdysi podlehla doporučení a nechala utratit, a později jsem toho moc litovala. Vždyť dostanou stejně rodokmen a páníčky najdou. A jelikož jsou za polovinu ceny, tak mnohdy rychleji než ta standartní. V mém plemeni je vada barvy velmi častá, téměř v každém vrhu a někdy i nadpoloviční.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.157.22
Před pár lety jsem si pořídila nestandardní fenu kvůli malé ale bohužel vylučující vadě. Výstavní ambice nemám tudíž mi to vůbec nevadilo. Rodokmen jsem k ní ale nedostala, asi proto že ji chovatel zapřel a nepřiznal ji jako narozenou tak ho nedostala nebo mi ho jenom chovatel nedal ? Nevím, nepátrala jsem. Její sourozenci byli velice úspěšní na výstavách i ve výcviku. Moje fenka byla úžasná a byla by škoda kdyby jí býval chovatel utratil.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.216.60
V mém plemeni až tak často nestadardní barvy nejsou, ale když se urodí, ani se nemusí prodávat levněji, je o ně velký zájem. Laikům se většinou víc líbí a že je barva nestandardní neřeší. Opravdu záleží na plemeni a na tom o jak atraktivní nestandardní barvu jde. Ale se slevou prodávate vždycky.
Utrácet nebo zapírat taková štěńata je hnus, od takového chovatele bych si nikdy nic nekoupila. A věřte, že se to neutají.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.141.14
Pokud se narodí nestandartní štěně, dostane průkaz původu a tam je tato skutečnost uvedena. Štěně je s průkazem původu. Netýká se to pouze zbarvení, ale také skus a chybějící řezák. V mém odchovu jednou chyběl řezák, štěně bylo za poloviční cenu a vše bylo uvedeno v kupní smlouvě.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.56.228
my také, nestandard má rodokmen s vyznačenou vadou a je za poiloviční cenu , vždy se najde někdo kdo chce typického jedince plemene a nevadí mu pár bílých chlupů na náprsence , nebo vada zubů,rozhodně lepší než rádoby plemeno bez PP ze kterého je potom zcela něco jiného než původně zakoupené plemeno.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.124.90
Ze zákona je utrácení nestandartní štěňat zakázané a pokud to někdo dělá,tak to není žádný chovatel (samozřejmě pokud to není vážná zdravotní vada apod.). Štěndo má normálně nárok na papíry, v praxi je ale hodně chovatelů, kteří takové štěně nenahlásí a prodají ho za levno bez PP
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.91.212
nechala bych je, obzvlast pokud je to treba min rozsireny plemeno, kde jsou standardi drazsi. Za papirovyho psa, byt ne na vystavy, vam urvou ruce.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.245.226
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
nechala bych je, obzvlast pokud je to treba min rozsireny plemeno, kde jsou standardi drazsi. Za papirovyho psa, byt ne na vystavy, vam urvou ruce.
Neodpustím si otázku: Kterého plemene se v dnešní době týká to pomyslné urvání rukou? O "mém" se dá říci, že je přinejmenším málopočetné a že by se s zájemci dveře netrhli...
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.139.110
myslím že se to dá vztáhnout na jakékoli plemeno, a jedinec s PP ale kvůli malé barevné odlišnosti za 50% - to si myslím že na to může hodně lidí slyšet.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.164.184
Už jsem slyšela i že se nestandard prodá i jako jiné plemeno bez PP. Je o ně(nestandardy) celkem zájem, známé co chová prý furt někdo volá že psa nechce na výstavy, tak kdyby bylo nějaký nepovedený.. za levno.Většinou jsou z domu dřív. Třeba u RR je to častý když mají víc bílé než je povoleno což běžně nikomu nevadí když nechtějí chovat a mají levně psa s PP.Taky jsem uvažovala o nestandardu, ale nakonec jsme se rozhodal že chci i na výstvu.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.6.50
Určitě bych je nechala. Přijde mi hloupé utrácet štěňata jen kvůli tomu, že mají špatnou barvu, srst apod., pokud nemají nějakou zdravotní vadu jako rozštěp. Taková štěňata často najdou domov dřív než standardní, ptž jsou lidi rádi, že mají za cenu bez PP dané plemeno. A že má jinou srst jim nevadí, často se jim to líbí (viz. např. dlouhosrstý NO). Z chovatelského hlediska mi to přijde ubohé stejně jako prodávat nepovedená štěňata bez PP (což zároveň utrvzuje zájemce o existenci pohádky o nadpočetnosti štěňat), správný chovatel má přiznat a hlásit se ke všem odchovům, nejen k těm top. A kde jsou jen štěňata dle standardu, něco není v pořádku. Sami jsme sháněli štěně kavalíra na mazla a byli jsme rádi, že máme za 5000 pravou kavalírku (sice s vadou skusu)a nemuseli jsme dávat 13 000 za standardní. Přitom bez PP ,,kavalír" stojí 3500-5000.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.55.247
Tak já můžu říct z vlastní zkušenosti že zas takový zájem o nestandardy neni. Před půl rokem jsem měla první vrh a bohužel se narodilo dost nestandardů - flek na špatném místě. Chovatelka mě díky tomu, že jsem je neutratila zavrhla a s udáváním jsem měla docela problém. Jde o málopočetné plemeno, nestandardy jsem dávala za třetinovou cenu a stejně se to všem zdálo drahý! Spojení to bylo dobrý - zahraniční, oba rodiče úspěšný, zdravý... Ve výsledku na mě všichni chovatelé koukaj jako na neúspěšnou chovatelku co měla spoustu nestandardů:-( Přitom to jsou úžasný štěňátka co maj milující majitele:-) Přes ty všechny komplikace jsem ráda, že jsem neodolala tlaku chovalelů a především chovatelky! od feny a štěňátka neutratila.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.164.225
I já mám ve vrhu jednu nestandartní fenku dalmatina, a v dnešní době, kdy se na fenu čeká dlouho, tak mojí fence jsou tři měsíce a nikdo ji nechce ani za 50% ceny
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.14.133
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
I já mám ve vrhu jednu nestandartní fenku dalmatina, a v dnešní době, kdy se na fenu čeká dlouho, tak mojí fence jsou tři měsíce a nikdo ji nechce ani za 50% ceny
Co to je nestandartní štěně ? To jako, že se narodilo a nikdo nemával standartou ? No mě to z toho vychází, protože standarta je vlajka, zástava. Jooo, kdyby takhle nestandardní štěně, tak to vím, to je ale o něčem jiném
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.55.247
zase jeden duchaplný příspěvek. Slovíčkaření si můžete odpustit když nemáte nic k tématu
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.157.22
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Co to je nestandartní štěně ? To jako, že se narodilo a nikdo nemával standartou ? No mě to z toho vychází, protože standarta je vlajka, zástava. Jooo, kdyby takhle nestandardní štěně, tak to vím, to je ale o něčem jiném
Všichni to pochopili a nikdo to neřeší jen Vy. Tady jsou diskuse na téma psi, pokud Vás zajímá ČJ a jeho zákonitosti navštivte laskavě jiný server. Pa pa
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.152.72
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Všichni to pochopili a nikdo to neřeší jen Vy. Tady jsou diskuse na téma psi, pokud Vás zajímá ČJ a jeho zákonitosti navštivte laskavě jiný server. Pa pa
No pochopili...., ale třeba já tuto hrubku také naprosto nesnáším. To je takový problém to psát dobře? Mimochodem nevzala bych si štěně od chovatele, který má stránky plné této chyby. Jeho chovatelský záměr bude určitě duchaplný a inteligentní.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.77.193
U našeho plemene se také nestandarní barva téměř nevyskytuje. Ale v případě jiné nestandardní vady (skus............) Prodám štěně se slevou i s PP, ale do smlouvy napíšu jakou má vadu a že není vhodné na výstavy ani chov.
Ale zdravé štěně, byť s vadou, která ho vylučuje z chovu bych nikdy neutratila.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.14.133
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
No pochopili...., ale třeba já tuto hrubku také naprosto nesnáším. To je takový problém to psát dobře? Mimochodem nevzala bych si štěně od chovatele, který má stránky plné této chyby. Jeho chovatelský záměr bude určitě duchaplný a inteligentní.
Také má většina rádoby chovatelů na svém úžasném webíku nápis ,, CHOVNÁ STANICE ´´ Tak tady bych si taky štěně nevybrala, když si nezjistí ani chovatelské minimum !
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.157.22
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
No pochopili...., ale třeba já tuto hrubku také naprosto nesnáším. To je takový problém to psát dobře? Mimochodem nevzala bych si štěně od chovatele, který má stránky plné této chyby. Jeho chovatelský záměr bude určitě duchaplný a inteligentní.
Já také nesnáším spoustu věcí ale to neznamená že tady budu kritizovat ostatní kvůli kravině. A to že někdo není úplný "lumen" musí znamenat zákonitě že má špatný vztah ke psům a že je množitel ? Trošku podivná úvaha.
To že něco nesnášíte Vás neopravňuje k souzení kohokoliv !
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.77.193
No, já bych si zase nevzala štěně z CHS, kde mají správný pravopis, ale štěňata žijí v nevyhovujících podmínkách, Nejsou správně živena ani socializována. Nejsou mnohdy dostatečně odčervena, nebo jsou zablešena............atd.
Znám chovatele, který má na stránkách Vámi uváděné hrubé chyby a v názvu "Chovná stanice". Psy má však krásné a zdravé. Rovněž štěňata z jeho odchovů jsou zdravá, vymazlená, socializovaná a na výstavách velice úspěšná. O jeho štěnda je zájem i v zahraničí, kde jsou úspěšní na výstavách a mají rovněž krásné a zdravé potomky. I já mám fenku z tého chovatelské stanice a jsem s ní velice spokojená.
Jistě, že gramatické chyby na stránkách nedělají dobrý dojem, s tím s Vámi souhlasím. Ale odsoudit chovatele dopředu jen podle jeho písemného projevu mi připadá poněkud krátkozraké. Každý jsme jiný, ale člověka a jeho psy soudím, až když je vidím a s chovatelem si promluvím.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.14.133
Asi jste to nepochopila ! Tady nejde o gramatické chyby !!!!!!! Nikdo tady neřeší hrubku ve slově ( i, y, tečka, čárka a pod. ) Tady jde o naprosto jiný význam slova ! Chovná stanice přece neexistuje, stejně jako standarta bude vždy vlajkou ! Je to to stejné jako když zkomolíte název ,, svého ´´ plemene. O čem to potom vypovídá ? Až budu chtít štěňátkou s láskou odchované a z dobrých podmínek, vezmu si voříška od babičky z venkova, která má štěňátka v krabici u kamen ! To bylo samozřejmě obrazně řečeno. Pokud budu odchovávat plemeno s PP jehož chovem bych se chtěla někam posunout a jehož štěňata mají být přínosem, tak si něco o chovatelství nastuduju a vyjadřuji se v chovatelské terminologii.
A pokud napíšu, že mám chovnou stanici a moje plemeno má standart takový a makový, tak o tom všem vím houby a vlastně mě to ani nezajímá ! Toť vše co jsem měla na srdci.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.238.16
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Asi jste to nepochopila ! Tady nejde o gramatické chyby !!!!!!! Nikdo tady neřeší hrubku ve slově ( i, y, tečka, čárka a pod. ) Tady jde o naprosto jiný význam slova ! Chovná stanice přece neexistuje, stejně jako standarta bude vždy vlajkou ! Je to to stejné jako když zkomolíte název ,, svého ´´ plemene. O čem to potom vypovídá ? Až budu chtít štěňátkou s láskou odchované a z dobrých podmínek, vezmu si voříška od babičky z venkova, která má štěňátka v krabici u kamen ! To bylo samozřejmě obrazně řečeno. Pokud budu odchovávat plemeno s PP jehož chovem bych se chtěla někam posunout a jehož štěňata mají být přínosem, tak si něco o chovatelství nastuduju a vyjadřuji se v chovatelské terminologii.
A pokud napíšu, že mám chovnou stanici a moje plemeno má standart takový a makový, tak o tom všem vím houby a vlastně mě to ani nezajímá ! Toť vše co jsem měla na srdci.
Vžijte se do reality. Sice tyhle překlepy taky nemám ráda, ale znám spoustu dobrých chovatelů, co chovají léta, dobře, posunují chov plemene správným směrem a taky mají nestandartní štěňata nebo chovnou stanici. Asi jsou to podle vás chovatelští budižkničemové, ale pro chov toho udělali víc, než pravděpodobně vy, s vaší chovatelskou terminologií.
Jinak nestandardní štěňata podle mě na odbyt jdou a dost dobře, občas se nám nějaké narodí a lidi by se o něj poprali. Prodáváme je cca za 2/5 ceny kvalitních štěńat, což je kolikrát míň než někdo chce za bezpapíráka. Lidi moc dobře ví, že takhle mají štěně byť s kosmetickou vadou, ale znají jeho původ, zdravotní výsledky rodičů, jiných předků a ví, že i když bude mít někde flíček jiné barvy, bude to pořád představitel plemene, ne nějaká napodobenina.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.77.193
Souhlasím s Vámi.
Dotyčné paní evidentně nedělalo problém rozumět slovům "standart" a "Chovná stanice", takže o co jde? O šťourání se ve věcech nesouvisejících s tématem - proč?
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.157.22
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Souhlasím s Vámi.
Dotyčné paní evidentně nedělalo problém rozumět slovům "standart" a "Chovná stanice", takže o co jde? O šťourání se ve věcech nesouvisejících s tématem - proč?
Protože potřebuje ukázat že VZDĚLANÁ tudíž má právo kritizovat a povyšovat se nad ostatní. Ale to že je mimo téma jí evidentně vůbec neva, bohužel to vzdělání teda asi nebude úplné
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.216.60
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Protože potřebuje ukázat že VZDĚLANÁ tudíž má právo kritizovat a povyšovat se nad ostatní. Ale to že je mimo téma jí evidentně vůbec neva, bohužel to vzdělání teda asi nebude úplné
No, rozeznávat hodinky a holinky by snad měl člověk i se základní školou, ale jak je vidět, je pořád spousta lidí, co je jim to jedno. A když se tím někdo prezentuje ještě v oboru, který ho údajně zajímá, tak to je fakt k pláči.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.77.193
No, tady jsou k pláči i jiné věci. 03#
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.239.239
Taky se mi to stalo a narodila se mi štěňátka s nestandardní barvou(játrová). Štěnda jsme samozřejmě nechala, nestydím se za ně, prostě se to stalo. Prodávala jsem za cenu bez PP. Štěňátka měla téměř okamžitě své zájemce, kteří chtěli pejska "jen na doma" bez ambicí. Pánečky mají skvělé, štěňátka jsou nádherná, tak proč utrácet. Když to zatajím, stejně plemeni nepomůžu. Beru to jako ponaučení pro příště.
Na rodokmenu žádné oznaečení nemají, i když jsem to řešila jak s poradkyní chovu, tak na plemenné knize. Jen mají napsáno, že zbarvení je játrové. Vše mám ošetřeno v kupní smlouvě a majitelé mají PP normálně doma. Nevím, proč byhc jim ho neměla dávat(i takový názor jsme slyšela-ať si rodokmeny nechám a napíšu to do smlouvy), oni si nekupují bezpapíráka, ale štěně s rodokmenem, které má exteriérovou vadu.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.77.193
Jistě. To je stejné jako kdybychom nevystavili rodný list člověku s vývojovou vadou, třeba předkusem, anebo proto, že jsou třeba zrzaví? Nebo provedli dokonce rovnou euthanasii, že? Vždyť je to nesmysl. Já nevím, jestli si lidi myslí, že jsou nadřazený druh, nebo co?
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.42.99
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Jistě. To je stejné jako kdybychom nevystavili rodný list člověku s vývojovou vadou, třeba předkusem, anebo proto, že jsou třeba zrzaví? Nebo provedli dokonce rovnou euthanasii, že? Vždyť je to nesmysl. Já nevím, jestli si lidi myslí, že jsou nadřazený druh, nebo co?
Ať se vám to líbí nebo ne lidé prostě jsou vyšší živočišný druh než pes. A přirovnávat chov psů k lidem tak to se ztotožňujete s praktikami Hitlera ten také šlechtil ČISTOU RASU. Bohužel psy šlechtí lidé ať už dobře nebo špatně v přírodě by to bylo úplně jinak kdyby nezasáhl člověk ale lidé se páří docela nekontrolovaně mezi sebou protože jsou prostě za sebe zodpovědní narozdíl od psů tzn. asi bude někde rozdíl co ? To nebyla zrovna moudrá připomínka.
Tím ale nechci říci že se mají štěňata s vadou kterou určili lidé utrácet ( viz můj příspěvek o nestandardní feně ) naopak s PP a všechny bez vyjímky. Pokud tedy mají rodiče splněné podmínky.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.220.79
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Ať se vám to líbí nebo ne lidé prostě jsou vyšší živočišný druh než pes. A přirovnávat chov psů k lidem tak to se ztotožňujete s praktikami Hitlera ten také šlechtil ČISTOU RASU. Bohužel psy šlechtí lidé ať už dobře nebo špatně v přírodě by to bylo úplně jinak kdyby nezasáhl člověk ale lidé se páří docela nekontrolovaně mezi sebou protože jsou prostě za sebe zodpovědní narozdíl od psů tzn. asi bude někde rozdíl co ? To nebyla zrovna moudrá připomínka.
Tím ale nechci říci že se mají štěňata s vadou kterou určili lidé utrácet ( viz můj příspěvek o nestandardní feně ) naopak s PP a všechny bez vyjímky. Pokud tedy mají rodiče splněné podmínky.
Počkat a v čem jsou praktiky Hitlera odlišné od praktik některých chovatelů,kteří usmrtí zdravé a životaschpné štěně kvůli tomu,že jim se nehodí do krámu?Princip je stejný!!
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.42.99
V docela podstatné věci Hitlet psy milovat a toto páchal na lidech
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.220.79
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
V docela podstatné věci Hitlet psy milovat a toto páchal na lidech
Však to já vím,ale ten princip je stejný.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.42.99
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
No, rozeznávat hodinky a holinky by snad měl člověk i se základní školou, ale jak je vidět, je pořád spousta lidí, co je jim to jedno. A když se tím někdo prezentuje ještě v oboru, který ho údajně zajímá, tak to je fakt k pláči.
jo máte pravdu, sice absolutně mimo téma ale když Vám to udělá radost .....
PS: doma Vás asi nikdo moc vážně nebere co ?
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.77.193
Rozhodně se neztotožňuji s praktikami Hitlera! Ale když už jsme tak moudří, že šlechtíme psy a vybíráme jim partnery, tak proč pak utrácíme štěňátka, kterým v podstatě nic není - to je také moudré? Asi ne, že? A o tom jsem psala, jestli jste to nepochopila.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.220.79
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Rozhodně se neztotožňuji s praktikami Hitlera! Ale když už jsme tak moudří, že šlechtíme psy a vybíráme jim partnery, tak proč pak utrácíme štěňátka, kterým v podstatě nic není - to je také moudré? Asi ne, že? A o tom jsem psala, jestli jste to nepochopila.
Takže jsme psaly o totožném
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.42.99
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Rozhodně se neztotožňuji s praktikami Hitlera! Ale když už jsme tak moudří, že šlechtíme psy a vybíráme jim partnery, tak proč pak utrácíme štěňátka, kterým v podstatě nic není - to je také moudré? Asi ne, že? A o tom jsem psala, jestli jste to nepochopila.
Nebudu se obhajovat co jsem pochopila a co ne zase se to tady sváží k napadání jeden druhého kvůli tomu že si někdo něco špatně vyložil. S praktikami Hitlera jsem reagovala na něcí stupidní srovnání psa a člověka jako dvou identických živočišných druhů. Takže nevím kdo tady co nepochopil
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.77.193
Já jsem zase mluvila o všeobecné úctě k životu nejen lidí, ale i psů. A to má s Hitlerovskými praktikami opravdu pramálo splečného. Dobrou noc.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.158.146
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Já jsem zase mluvila o všeobecné úctě k životu nejen lidí, ale i psů. A to má s Hitlerovskými praktikami opravdu pramálo splečného. Dobrou noc.
Lidi neblbněte, tady už se opravdu nedá zadat dotaz a čekat normální slušné odpovědi k věci...fakt si myslíte, že zadavatelku zajímá porovnání praktik Hitlera a chovu psů nebo gramatika?????
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.80.130
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Lidi neblbněte, tady už se opravdu nedá zadat dotaz a čekat normální slušné odpovědi k věci...fakt si myslíte, že zadavatelku zajímá porovnání praktik Hitlera a chovu psů nebo gramatika?????
No gramatika tady opravdu nezajímá nikoho... proč se starat o svou mateřskou řeč, vždyť si rozumíme i tak... takhle je to u nás se všim. A co se týče Hitlera, to je nejlepší krmení pro trolly co znám
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.152.72
Mluvte za sebe. Je třeba si uvědomit, že když chovatel nezná gramatiku týkající se chovu, je naprosto jasné, že nikdy žádnou genetiku a standard svého psa nestudoval, protože pak by nedělal chyby ve slovech, jako je standard. Prostě nečetl jakoukoliv odbornou literaturu týkající se chovu, což o něm vypovídá a navíc to vypovídá i o relevanci jeho názorů na chov.
Všechna štěňata mají dostat PP a to i nastandardní a to třeba s poznámkou nechovný. Nic jiného není správné.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.76.2
Nastalo dilema, jestli taková štěńata nejsou jen dalším " chovným" materiálem pro množitele bez PP. Na jedné straně se tady řeší psi bez PP, na straně druhé, co s nestandardními štěňaty. Myslím, že by se takoví jedinci neměli utrácet, to jistě ne, ale kastrovat. Jinak děláte přesně to samé, co množitelé bez PP.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.90.12
jenže kastrovat 2.měsíce staré štěně asi není zrovna to pravé ořechové... A čekat do roka věku už vůbec ne :-)
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.220.79
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
jenže kastrovat 2.měsíce staré štěně asi není zrovna to pravé ořechové... A čekat do roka věku už vůbec ne :-)
No jistě,tak ho utratíme hned po narození a můžete se plácat po ramínkách,Vy šikulové!Bůhví jak to vypadá,jak se chováte ke psům u kterých se dojde později k tomu že ten důležitý chlup je na křivoPrej jestli to není základ pro množitele,fakt vtipný,to sou spíš ty Vaši eno nuno psi,jo jo kdyby jste neprodávali jen tak na potkání,tak by to i možná vypadalo jinak.A to na co se ptala zadavatelka mě nezajímá,zeptala se regulérně bandy tupců,jestli má štěňata zprovodit ze světa,či jako co,och jaké něštěstí nestandardní štěně!To je tak tupá,nebo doteď chovala křečky,že si o tom něco nezjistila?O tom má být chov,když ani neumí používat terminologii?
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.42.99
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
No jistě,tak ho utratíme hned po narození a můžete se plácat po ramínkách,Vy šikulové!Bůhví jak to vypadá,jak se chováte ke psům u kterých se dojde později k tomu že ten důležitý chlup je na křivoPrej jestli to není základ pro množitele,fakt vtipný,to sou spíš ty Vaši eno nuno psi,jo jo kdyby jste neprodávali jen tak na potkání,tak by to i možná vypadalo jinak.A to na co se ptala zadavatelka mě nezajímá,zeptala se regulérně bandy tupců,jestli má štěňata zprovodit ze světa,či jako co,och jaké něštěstí nestandardní štěně!To je tak tupá,nebo doteď chovala křečky,že si o tom něco nezjistila?O tom má být chov,když ani neumí používat terminologii?
Á dvěstědvacítka se rozjíždí to bude zase hnusu a agrese :-)
Mějte se jdu raději do přírody kde snad nepotkám takovéto individua
A pro zadavatelku: poučení z toho plyne NA NIC SE TADY NEPTAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zjistíte ve finále že nemáte právo žít ani vy.
Ve vší úctě LKA
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.128.18
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
No jistě,tak ho utratíme hned po narození a můžete se plácat po ramínkách,Vy šikulové!Bůhví jak to vypadá,jak se chováte ke psům u kterých se dojde později k tomu že ten důležitý chlup je na křivoPrej jestli to není základ pro množitele,fakt vtipný,to sou spíš ty Vaši eno nuno psi,jo jo kdyby jste neprodávali jen tak na potkání,tak by to i možná vypadalo jinak.A to na co se ptala zadavatelka mě nezajímá,zeptala se regulérně bandy tupců,jestli má štěňata zprovodit ze světa,či jako co,och jaké něštěstí nestandardní štěně!To je tak tupá,nebo doteď chovala křečky,že si o tom něco nezjistila?O tom má být chov,když ani neumí používat terminologii?
Nechápu tento výkřik do tmy. Nikdo tu nenapsal, že by se utrácet měly. Ale proboha dvouměsíční štěně vám nikdo nevykastruje. A skoro každý si chce koupit štěně, aby se o psa mohl starat už od mala. Proto o ročního kastrovaného psa není zájem. Spíše to dát do smlouvy, ale to stejně nezaručí, že se na něm chovat nebude. A myslím že by to stejně bylo těžko vymahatelné. A ty praktiky Hitlera prosím nesrovnávat. Jde o to, že zvířata šlechtí člověk a tím zasahuje do přírody. Kdyby byli psi vlci, tak se taky nepáří kde kdo. Psy s nějakou vadou většinou zemřou viz. zákon o přežití. Množí se jen ti nejsilnější a nejzdravější jedinci. Rozhodně ne každý vlk může mít potomstvo. někdy mě šokuje, když někdo řekne no co v přírodě by se rozmnožovali, jak by chtěli i ten můj s předkusem. Přitom ten její\jeho by pravděpodobně ve volné přírodě už ani nežil. V dnešní době, to jinak nejde než výběrem psů lidmi. Pokud chceme psy jako mazlíky musíme dělat kompromisy a vybírat za psy. Pouštět do chovu jen zdravé jedince bez vady. A to že jsou dnes jednotlivé plemena, která vypadají určitým způsobem, jen potrvrzuje, že s tím souhlasila většina lidí. A pokud stále chceme mít možnost pořídit si dané plemeno, je potřeba, aby se nevhodní jedinci z chovu vyřazovali.Rozhodně ne utracením, spíše opravdu kupní smlouvou vybíráním si majitele. Většina chovatelů s PP nedává psi jen tak na potkání. Ještě jsme neslyšela, že by chovatel s PP prodával na trzích nebo pod mostem. Většina chovatelů s PP na tuto vadu upozorní a řekne, že by se proto a proto neměl vužívat do chovu. Kdežto inzeráty psů bez PP už mají v textu napsáno, že fenka/pejsek je vhodná/ý k chovu. To je ten zásadní rozdíl. A jak chovatel bez PP řekne svým zájemcům, aby dál nechovali aniž by jim zájemce řekl: Tak proč vy chováte na těch vašich? Proč bych já nemohl taky mít štěňata? Až to nebudete dělat vy, tak to nebudu dělat já. A v tomto vidím zásadní problém...
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.6.103
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Nastalo dilema, jestli taková štěńata nejsou jen dalším " chovným" materiálem pro množitele bez PP. Na jedné straně se tady řeší psi bez PP, na straně druhé, co s nestandardními štěňaty. Myslím, že by se takoví jedinci neměli utrácet, to jistě ne, ale kastrovat. Jinak děláte přesně to samé, co množitelé bez PP.
Co myslíte tou poslední větou? Že když se chovatelům odchovávajících štěňata s PP narodí nestandardní štěňata, že jsou stejní jako množitelé bez PP? To snad ne.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.76.2
To jistě ne. Za to nikdo nemůže ( většinou...), ale mělo by se přemýšlet co s něma dál aby se nemnožili. Jinak je to stále to samé, jako když prodáte bezpapíráka.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.238.16
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
To jistě ne. Za to nikdo nemůže ( většinou...), ale mělo by se přemýšlet co s něma dál aby se nemnožili. Jinak je to stále to samé, jako když prodáte bezpapíráka.
Není to to samé - bezpapíráky můžou lidi flákat i na standardních štěňatech, stejně tak jako nestandardních. Chce to dobře vybírat nové majitele a dělat dobré smlouvy, i když je to vše hlavně o lidech.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.162.54
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Nechápu tento výkřik do tmy. Nikdo tu nenapsal, že by se utrácet měly. Ale proboha dvouměsíční štěně vám nikdo nevykastruje. A skoro každý si chce koupit štěně, aby se o psa mohl starat už od mala. Proto o ročního kastrovaného psa není zájem. Spíše to dát do smlouvy, ale to stejně nezaručí, že se na něm chovat nebude. A myslím že by to stejně bylo těžko vymahatelné. A ty praktiky Hitlera prosím nesrovnávat. Jde o to, že zvířata šlechtí člověk a tím zasahuje do přírody. Kdyby byli psi vlci, tak se taky nepáří kde kdo. Psy s nějakou vadou většinou zemřou viz. zákon o přežití. Množí se jen ti nejsilnější a nejzdravější jedinci. Rozhodně ne každý vlk může mít potomstvo. někdy mě šokuje, když někdo řekne no co v přírodě by se rozmnožovali, jak by chtěli i ten můj s předkusem. Přitom ten její\jeho by pravděpodobně ve volné přírodě už ani nežil. V dnešní době, to jinak nejde než výběrem psů lidmi. Pokud chceme psy jako mazlíky musíme dělat kompromisy a vybírat za psy. Pouštět do chovu jen zdravé jedince bez vady. A to že jsou dnes jednotlivé plemena, která vypadají určitým způsobem, jen potrvrzuje, že s tím souhlasila většina lidí. A pokud stále chceme mít možnost pořídit si dané plemeno, je potřeba, aby se nevhodní jedinci z chovu vyřazovali.Rozhodně ne utracením, spíše opravdu kupní smlouvou vybíráním si majitele. Většina chovatelů s PP nedává psi jen tak na potkání. Ještě jsme neslyšela, že by chovatel s PP prodával na trzích nebo pod mostem. Většina chovatelů s PP na tuto vadu upozorní a řekne, že by se proto a proto neměl vužívat do chovu. Kdežto inzeráty psů bez PP už mají v textu napsáno, že fenka/pejsek je vhodná/ý k chovu. To je ten zásadní rozdíl. A jak chovatel bez PP řekne svým zájemcům, aby dál nechovali aniž by jim zájemce řekl: Tak proč vy chováte na těch vašich? Proč bych já nemohl taky mít štěňata? Až to nebudete dělat vy, tak to nebudu dělat já. A v tomto vidím zásadní problém...
Konečně rozumný názor. Děkuji
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.121.253
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
U našeho plemene se také nestandarní barva téměř nevyskytuje. Ale v případě jiné nestandardní vady (skus............) Prodám štěně se slevou i s PP, ale do smlouvy napíšu jakou má vadu a že není vhodné na výstavy ani chov.
Ale zdravé štěně, byť s vadou, která ho vylučuje z chovu bych nikdy neutratila.
A když už nevíte, jestli psát t nebo d, nepiště nic
(moc se omlouvám za rušení diskuse, ale nedalo mi to)
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.97.65
Nestandadrní štěně by mělo mít v PP označení NESTANDARDNÍ - o označení žádá plemennou knihu chovatel. On ví, zda má ve vrhu např. nestandardní barvu. To, že má štěně např. v PP barvu játrová, kterou nesmí mít - nic neznamená. Ono v podstatě neznamená ani to razítko nic, ani smlouva. Někdy se stane, že se barva změní, čelist doroste a pes se objeví na výstavě, na feně se chová - myslím s PP. Smlouvu byste museli mít udělanou právníkem a vymahatelnou. Ovšem jak si ohlídáte toho nestandarda, když ho máte daleko a český člověk je vynalézavý? A i množitelé kupují nestandardy,protože vědí, že je to pes s PP, za pakatel. Takže v tomto neprávním státě je to zakopaný pes.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.128.18
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Nestandadrní štěně by mělo mít v PP označení NESTANDARDNÍ - o označení žádá plemennou knihu chovatel. On ví, zda má ve vrhu např. nestandardní barvu. To, že má štěně např. v PP barvu játrová, kterou nesmí mít - nic neznamená. Ono v podstatě neznamená ani to razítko nic, ani smlouva. Někdy se stane, že se barva změní, čelist doroste a pes se objeví na výstavě, na feně se chová - myslím s PP. Smlouvu byste museli mít udělanou právníkem a vymahatelnou. Ovšem jak si ohlídáte toho nestandarda, když ho máte daleko a český člověk je vynalézavý? A i množitelé kupují nestandardy,protože vědí, že je to pes s PP, za pakatel. Takže v tomto neprávním státě je to zakopaný pes.
Ale do PP by se nic zapisovat nemělo pokud vím. Rozhodně ne chovatel sám.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.42.99
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Mluvte za sebe. Je třeba si uvědomit, že když chovatel nezná gramatiku týkající se chovu, je naprosto jasné, že nikdy žádnou genetiku a standard svého psa nestudoval, protože pak by nedělal chyby ve slovech, jako je standard. Prostě nečetl jakoukoliv odbornou literaturu týkající se chovu, což o něm vypovídá a navíc to vypovídá i o relevanci jeho názorů na chov.
Všechna štěňata mají dostat PP a to i nastandardní a to třeba s poznámkou nechovný. Nic jiného není správné.
O co Vám vlastně jde ? Nikdo Vás přece nenutí si o něj psa koupit, pokud nestudoval literaturu může mít letité zkušenosti z praxe ale do toho Vám vážně nic není. Fakt běžte prudit na server o ČJ tam budete možná vyslyšena.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.55.247
Moje nestandardní štěnata měla v PP napsáno NESTANDARDNÍ. Takže ano, zapisovat se může. A koneckonců když nestandardní štěně nebude s PP nikam chodit - výstavy... tak si do nich chovatel může psát co chce protože je to úplně jedno
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.128.18
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Moje nestandardní štěnata měla v PP napsáno NESTANDARDNÍ. Takže ano, zapisovat se může. A koneckonců když nestandardní štěně nebude s PP nikam chodit - výstavy... tak si do nich chovatel může psát co chce protože je to úplně jedno
Toto jsme našla na ČMKU: Dobrý den, v přesně vymezených případech a vždy na základě vyjádření klubu může plemenná kniha uvést do PP psa že se jedná o nestandardního jedince. Označit PP psa"nechovný" proto, že si to přeje chovatel, není možné a ani se o podobném přístupu neuvažuje. Vladimíra Tichá
Takže zápisy do PP, by chovatel provádět neměl.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.158.146
Ve vrhu v r. 2004 mám u nestandardních v PP jasně uvedeno "Nechovný"...tak nevím. Napsala jsem to do přihlášky vrhu, bylo to v protokolu o kontrole vrhu a je to i v rodokmenu.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.128.18
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Ve vrhu v r. 2004 mám u nestandardních v PP jasně uvedeno "Nechovný"...tak nevím. Napsala jsem to do přihlášky vrhu, bylo to v protokolu o kontrole vrhu a je to i v rodokmenu.
Pokud ty štěňata někdo viděl, tak je možno se domluvit s klubem nebo ČMKU, to je tam napsáno také. Jen jde o to, že by si chovatel neměl nic psát do PP sám(zapíše to do PP odpovědná osoba). Taky jsem tam dál našla, že se to schvaluje v případě prokazatelných vad, které se nezmění ani růstem. Myslím si tedy, že na předkus a podkus by se to vztahovat nemělo(asi to bude o tom jak to kdo posoudí). Tedy spíše na barvu, nebo jinou závažnou vadu.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.97.65
Pokud prosím umíte číst , tak jsem psala - že o označení žádá plemennou knihu chovatel - čili pro vysvětlení - chovatel požádá na příhlášce vrhu nebo přes klub, či kontrolora vrhu ( podle praktik klubu) o označení štěněte nestandardní ( nikoliv nechovný), označení provádí výhradně plemenná kniha ( má na to razítko). Ale i z nestandardního jedince se bohužel časem "může" vyklubat chovný !!!! bohužel ( např. se srovná čelist).
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.158.146
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Pokud prosím umíte číst , tak jsem psala - že o označení žádá plemennou knihu chovatel - čili pro vysvětlení - chovatel požádá na příhlášce vrhu nebo přes klub, či kontrolora vrhu ( podle praktik klubu) o označení štěněte nestandardní ( nikoliv nechovný), označení provádí výhradně plemenná kniha ( má na to razítko). Ale i z nestandardního jedince se bohužel časem "může" vyklubat chovný !!!! bohužel ( např. se srovná čelist).
Jak jsem už napsala - mám tam jasně uvedeno "Nechovný"...o nic nejde, ale prostě není tam "Nestandardní".
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.76.113
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
A když už nevíte, jestli psát t nebo d, nepiště nic
(moc se omlouvám za rušení diskuse, ale nedalo mi to)
Možná jste se přes svou snahu prudit nevšimla, že šlo jen o překlep, jelikož v druhé větě je "d" uvedeno.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.42.99
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Možná jste se přes svou snahu prudit nevšimla, že šlo jen o překlep, jelikož v druhé větě je "d" uvedeno.
No jo to je tak když si blb nastuduje 3 slova jak se mají psát a pak jen čeká koho chytne aby ukázal jak je chytrý :-)
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.0.70
Dost mě udivuje když v dnešní době se utrácí štěnata jen skrz banalitu a to odlišnost barvy ,jako kdyby měli srdeční vadu tak to chápu ale toto nepochopím .Na jednu stranu se tu volá po tom jak je to špatný kupírovat psi ,ale že nechávají utrácet zdravá štěnda to je fakt na palici ,ale co se divím vždyť žiji v Česku
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.183.110
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Dost mě udivuje když v dnešní době se utrácí štěnata jen skrz banalitu a to odlišnost barvy ,jako kdyby měli srdeční vadu tak to chápu ale toto nepochopím .Na jednu stranu se tu volá po tom jak je to špatný kupírovat psi ,ale že nechávají utrácet zdravá štěnda to je fakt na palici ,ale co se divím vždyť žiji v Česku
jdi do háje, je to 3roky starý....