Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 08:40
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.119.89

Při poslední návštěvě veterináře mi ten u mého štěnětě (necelý 3měsíční GR) zjistil, že nemá docela sestouplé jedno varlátko. Ale prý je důležité ze zdravotního hlediska,že je hlavně venku z bříška, tudíž není nutná kastrace. Potom jsme to zamluvili, a určitě se na to při příští návštěvě zase zeptám, ale co to fakticky znamená? Je možné, že se to ještě změní k lepšímu nebo je možné pro to něco udělat? Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky Petra

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 08:55
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.161.199

Někdo se snaží nesestouplé varlátko "masírovat" a stahovat do šourku. Jinak nevím do kdy to má výsledek - možná se už mělo začít dřív, ale někdy pomáhají hormonální injekce na sestup - ale je to pro organismus zátěž. GR je s PP? Pro uchovnění musí být obě varlata sestouplá v šourku..Je potíž, je by to mohl pes předávat dál, proto se nedoporučuje krýt psem, který je nemá obě sestouplé. Jinak si myslím, že pro psa to žádná potíž není. Problém je, když je v břiše - bývá u daného varlete častější nádorový proces.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 09:04
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.119.89

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Někdo se snaží nesestouplé varlátko "masírovat" a stahovat do šourku. Jinak nevím do kdy to má výsledek - možná se už mělo začít dřív, ale někdy pomáhají hormonální injekce na sestup - ale je to pro organismus zátěž. GR je s PP? Pro uchovnění musí být obě varlata sestouplá v šourku..Je potíž, je by to mohl pes předávat dál, proto se nedoporučuje krýt psem, který je nemá obě sestouplé. Jinak si myslím, že pro psa to žádná potíž není. Problém je, když je v břiše - bývá u daného varlete častější nádorový proces.

Jo, je s PP...sice žádné chovatelské ambice nemám, ale na to je stejně brzo, uvidíme, co ze štěněte vyleze. No ale tak kdyby to nešlo,tak to hold nepůjde, no...pro mě je hlavní, aby to bylo v pořádku ze zdravotního hlediska...o tom masírování jsem někde tady teď četla, že někdo doporučuje jo, někdo zase psal,že to může nadělat i horší paseku...tak nevím
Petra

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 09:09
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.43.142

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Při poslední návštěvě veterináře mi ten u mého štěnětě (necelý 3měsíční GR) zjistil, že nemá docela sestouplé jedno varlátko. Ale prý je důležité ze zdravotního hlediska,že je hlavně venku z bříška, tudíž není nutná kastrace. Potom jsme to zamluvili, a určitě se na to při příští návštěvě zase zeptám, ale co to fakticky znamená? Je možné, že se to ještě změní k lepšímu nebo je možné pro to něco udělat? Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky Petra

U 3 měsíčního štěněte je ještě celkem běžné že varlátka cestují,Rozhodně bych nedávala hormonální léčbu vysledek je nejistej a spíš muže uškodit než pomoct,a stejně tak mám zkušenost s masírováním a stahováním varlátka.Někdy je lepší tomu nechat volný pruběh a varlátko většinou normálně sestoupí,není dobré se na to zaměřit a pejskovi neustále prohmatávat pytlík .
Dost často se stane že citlivější pejsek v ordinaci varlátko stresem stáhne ale většinou se pak samo vrátí zpět.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 09:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.151.3

POkud je tro pejsek s PP, nebude uchovněn ani se nebude moci zúčastňovat výstav, obě sestouplá varlátka v šourku jsou základní podmínkou. Ještě určitě pozdě není, semenný kanál se uzavírá okolo 6 měsíce věku, i když u větších plemen by při odběru již měli být soustouplá obě varlátky, tyto "pozdější sestupy" jsou častější spíše u menších plemen. Jistě bych kontaktovala chovatele či veterináře, podle toho, kde varlátko je nyní umístěno, ukáže vám, jak např. masírovat. Lze zkusit i hormonální terapii, ale osobně jí nejsem nakloněna, takže v tomto směru nejsem schopna vám poradit. Kdyby v konečném důseledku varlátko nesestoupilo, jistě bych ho operativně nechala odstranit, je tam obrovské riziko vzniku zhoubného nádoru - seminomu. Hodně štěstí a ať pejskovi nakonec sestoupí.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 09:16
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.119.89

No tak díky za naději, ještě budeme doufat a držet si palce, že se to povede Tu hormonální léčbu bych si určitě rozmyslela pořádně, spíš bych se taky přikláněla k ne, protože nějaké zkušenosti,co dokáže udělat hormonální léčba přesně naopak už mám...co se týče těch výstav, tak je to docela "vtipný", protože pesana s PP jsem si pořizovala hlavně kvůli nějaké aspon základní záruce zdraví a nepřibuznostvi rodičů a vždycky jsem prohlašovala,že to poslední , co by bylo, aby mě někdo viděl ve výstavním kruhu, ale teď už bych si to docela představit dokázala...no a aktuálně teda zase spíš ne, ale co nadělám, že

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 09:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.43.142

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No tak díky za naději, ještě budeme doufat a držet si palce, že se to povede Tu hormonální léčbu bych si určitě rozmyslela pořádně, spíš bych se taky přikláněla k ne, protože nějaké zkušenosti,co dokáže udělat hormonální léčba přesně naopak už mám...co se týče těch výstav, tak je to docela "vtipný", protože pesana s PP jsem si pořizovala hlavně kvůli nějaké aspon základní záruce zdraví a nepřibuznostvi rodičů a vždycky jsem prohlašovala,že to poslední , co by bylo, aby mě někdo viděl ve výstavním kruhu, ale teď už bych si to docela představit dokázala...no a aktuálně teda zase spíš ne, ale co nadělám, že

Ještě bych to nevzdávala ono se dost často varlátko spustí ,a pokud se spustí tak na výstavu klidně mužete. Hlavně bych do toho moc nezasahovala a hlavně žádná hormonální léčba a ani bych nedělala žádné masáže.Pokud je pejsek trošku citlivější v těchto partiich tak právě masáže udělají víc škody než užitku a stejně tak hodně škody nadělá to když někteří začnou se štěnětem objíždět všechny vety v okolí a všichni pejska prohrabávají .

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 09:33
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.116.34

Pokud nesestoupí, kontaktovala bych chovatele. Ten ve správném případě by měl z chovu vyřadit jeho rodiče, protože oba dva tuto nemoc předávají dál. Taktéž jeho sourozenci by mohli být přenašeči.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 10:00
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.43.142

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Pokud nesestoupí, kontaktovala bych chovatele. Ten ve správném případě by měl z chovu vyřadit jeho rodiče, protože oba dva tuto nemoc předávají dál. Taktéž jeho sourozenci by mohli být přenašeči.

To by museli z chovu vyřadit všechny předky zminovaného páru a stejně tak jeho sourozence a sourozence jejich předku a stejně tak všechny potomky psa i feny z předešlých vrhu . Někdy mě udivuje neznalost a blbost některých odborníku.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 10:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.116.34

Aspoň by se s tím konečně něco udělalo. Toto je také jediná možnost vymýcení kryptorchismu - jak se dočtete v každém odborném článku.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 10:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.238.16

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No tak díky za naději, ještě budeme doufat a držet si palce, že se to povede Tu hormonální léčbu bych si určitě rozmyslela pořádně, spíš bych se taky přikláněla k ne, protože nějaké zkušenosti,co dokáže udělat hormonální léčba přesně naopak už mám...co se týče těch výstav, tak je to docela "vtipný", protože pesana s PP jsem si pořizovala hlavně kvůli nějaké aspon základní záruce zdraví a nepřibuznostvi rodičů a vždycky jsem prohlašovala,že to poslední , co by bylo, aby mě někdo viděl ve výstavním kruhu, ale teď už bych si to docela představit dokázala...no a aktuálně teda zase spíš ne, ale co nadělám, že

PP vám zdraví zaručit nemůže, je to jen průkaz původu.
Pejsek je mladý a tohle je u štěňat v tomto věku docela normální, zvlášť když je to ctitlivější jedinec a kontroluje mu to pro něj cizí člověk v neznámém prostředí - veterinář. Je to reflex a na nepřijemný podmět dokáže varle zatáhnout. Tohle vše se ustaluje kolem půl roku věku, zkuste do té doby vydržet a nechat to na přírodě. U vás je opravdu velká pravděpodobnoxt, že to bude ok, když varlátko není v břišní dutině. Při odběru je měl v pořádku?

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 10:17
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Masírovat a stahovat a píchat Pregnyl ( doporučil mi ho kdysi můj vet ) - ten také pomáhá - vyzkoušeno varle normálně sestoupilo.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 10:20
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.119.89

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
PP vám zdraví zaručit nemůže, je to jen průkaz původu.
Pejsek je mladý a tohle je u štěňat v tomto věku docela normální, zvlášť když je to ctitlivější jedinec a kontroluje mu to pro něj cizí člověk v neznámém prostředí - veterinář. Je to reflex a na nepřijemný podmět dokáže varle zatáhnout. Tohle vše se ustaluje kolem půl roku věku, zkuste do té doby vydržet a nechat to na přírodě. U vás je opravdu velká pravděpodobnoxt, že to bude ok, když varlátko není v břišní dutině. Při odběru je měl v pořádku?

Co je myšleno tím "v pořádku"? že byly "venku"? Přímo při odběru je neprohlížel veterinář, ale bylo mi řečeno,že je to zkontrolované a je to v pořádku, a mám to napsáno i ve smlouvě. Chovatelé jsou velmi slušní lidé, nemám absolutně žádný důvod jim nevěřit a jsem s nimi pořád v kontaktu.. při odchovu jim navíc pomáhala paní,která odchovala už spoustu vrhů a její fenka je bábou mého prcka.
Určitě do toho teď zasahovat nehodlám, ani těmi masážemi

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 10:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.226.207

Nevěšte hlavu, našemu pejskovi cestovalo snad do 4 měsíc.. Teď má 9 a má je obě dole. Nijak jsme to neřešili, nemasírovali..nechali tomu volný průběh

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 11:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.43.142

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Co je myšleno tím "v pořádku"? že byly "venku"? Přímo při odběru je neprohlížel veterinář, ale bylo mi řečeno,že je to zkontrolované a je to v pořádku, a mám to napsáno i ve smlouvě. Chovatelé jsou velmi slušní lidé, nemám absolutně žádný důvod jim nevěřit a jsem s nimi pořád v kontaktu.. při odchovu jim navíc pomáhala paní,která odchovala už spoustu vrhů a její fenka je bábou mého prcka.
Určitě do toho teď zasahovat nehodlám, ani těmi masážemi

Rozumné rozhodnutí a držím palce at vám to s pejskem vyjde

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 11:08
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.69

No tak když nehodláte zasahovat, tak abyste se potom nedivila, když varle nesestoupne, ale naopak ...

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 11:09
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.69

Ono se může stát, že za pár měsíců se kanálky uzavřou, a už s tím nic neuděláte ani kdybyste chtěla.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 11:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.220.244

Já bych zasahovala.Nebo můžete za pár měsíců zjistit,že se vrátilo do břišní dutiny a bude hrozit kastrace.Zasahovat ještě neznamená chovat na takovém jedinci.Pokud nebudete nic zatajovat,tak se dá i hormonální zásah ze zdravotního hlediska pochopit.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 12:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.238.16

Je to o tom, co chcete. Pokud chccete štěně odsoudit k nechovnosti, zasahujte, píchejte hormony. Pokud mu chcete dát šanci (zvášť v tomto případě, kdy bylo při odběru v pořádku a varle není v břišní dutině ale jen podle popisu není úplně sestouplé napevno v šourku), dejte mu šanci a nic nedělejte. Hodně chovatelů stejně vrací peníze jen v případě, že štěně bude kastrováno.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 12:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.220.244

Ono zasahovat neznamená jenom do psa píchat hormony,ale člověk musí vědět jak.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 12:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.238.16

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ono zasahovat neznamená jenom do psa píchat hormony,ale člověk musí vědět jak.

Jenže tím zasahováním se dá nadělat víc škody než užitku. Znám štěně, kterému se odborně dělaly masáže, ale bylo z toho tak vystreslé, že zatahovalo a zatahovalo. Pak se jelo k andrologovi, ten doporučil nic nedělat a do týdne varle nezlobilo. Někdy méně znamená více.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 12:41
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.220.244

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jenže tím zasahováním se dá nadělat víc škody než užitku. Znám štěně, kterému se odborně dělaly masáže, ale bylo z toho tak vystreslé, že zatahovalo a zatahovalo. Pak se jelo k andrologovi, ten doporučil nic nedělat a do týdne varle nezlobilo. Někdy méně znamená více.

Nezlobte se na mě,ale to nebyly odborné masáže.Štěně u chovatele a pak u majitele,dobře socializované a zvyklé na manipulaci,při odborném stahování(žádné masáži) varlátka nezatahuje.Jiné to je,když se někam odveze,nejlépe na veterinu,kde už má zkušenosti s očkováním a tam se na něj vrhnou ho posoudit ostatní odborníci.To se mu pak ani nedivím.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 12:42
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.119.89

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Je to o tom, co chcete. Pokud chccete štěně odsoudit k nechovnosti, zasahujte, píchejte hormony. Pokud mu chcete dát šanci (zvášť v tomto případě, kdy bylo při odběru v pořádku a varle není v břišní dutině ale jen podle popisu není úplně sestouplé napevno v šourku), dejte mu šanci a nic nedělejte. Hodně chovatelů stejně vrací peníze jen v případě, že štěně bude kastrováno.

Já jsem pro zatím nezasahovat..pokud je ještě možnost (a podle některých zkušeností je), že to matička příroda může pořád ještě zachránit sama, není co řešit...a zasahování pomocí hormonů nejsem příznivcem vůbec.
O vrácení peněz nebo dokonce štěněte mi vůbec nejde, nad tím jsem ani neuvažovala, psa bych se už nedokázala vzdát.
Brzy nás čeká další očkování,takže si to zase zkontrolujeme a dám vědět jak to pokračuje.

Ještě jednou díky za vaše názory, takové i takové

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 12:46
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.43.142

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Nezlobte se na mě,ale to nebyly odborné masáže.Štěně u chovatele a pak u majitele,dobře socializované a zvyklé na manipulaci,při odborném stahování(žádné masáži) varlátka nezatahuje.Jiné to je,když se někam odveze,nejlépe na veterinu,kde už má zkušenosti s očkováním a tam se na něj vrhnou ho posoudit ostatní odborníci.To se mu pak ani nedivím.

Jenže pokud je majitel nezkušený a neumí to tak nadělá víc škody než užitku a už jsem zažila i to že štěně mělo varlátka při kontrole poradcem chovu,při kontrole při odběru ale jelikož novej majitel měl před tím psa bez varlátek tak se na to zaměřil a kontroloval a hrabal a hrabal až varlátka nebyla
prostě neodborným zásahem naděláte víc škody než užitku a druhá věc tohle je pro pejska i dost citlivé a nepřijemné takž některej je zatáhuje spíš ze strachu z bolesti

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 15:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.92.227

Mně přijde škoda, že nechcete věnovat pár minut denně a mít po starostech než potom podstoupit kastraci. Ale je to vaše rozhodnutí.
Podle mě stejně varle zatáhl jen ze strachu na vete. Zkuste doma v klidu zkontrolovat, třeba to bude ok a můžete plánovat výstavy.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 16:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.173.61

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mně přijde škoda, že nechcete věnovat pár minut denně a mít po starostech než potom podstoupit kastraci. Ale je to vaše rozhodnutí.
Podle mě stejně varle zatáhl jen ze strachu na vete. Zkuste doma v klidu zkontrolovat, třeba to bude ok a můžete plánovat výstavy.

tady zadavatelka:
No snad...Ona ta masáž, já bych měla fakt strach, že bych spíš uškodila. Kdyby to dělal aspoň někdo,kdo opravdu 100% ví jak a umí,tak nic proti tomu. Ale jak jsem napsala, zatím zasahovat nehodlám.
A teď jedna blbá otázka, jak bych pohmatem poznala, že už je to OK? Prostě je stejné nahmatám na obou stranách?

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 16:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.252.245

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
tady zadavatelka:
No snad...Ona ta masáž, já bych měla fakt strach, že bych spíš uškodila. Kdyby to dělal aspoň někdo,kdo opravdu 100% ví jak a umí,tak nic proti tomu. Ale jak jsem napsala, zatím zasahovat nehodlám.
A teď jedna blbá otázka, jak bych pohmatem poznala, že už je to OK? Prostě je stejné nahmatám na obou stranách?

jak když mnete dvě kuličky v jednom pytlíku. jedna bude trochu výš než druhá.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 17:27
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.239.239

Zadavatelce: Jste rozumná, že nechcete zasahovat. Nechte to na přírodě, myslím, že to bude OK, ve Vašem případě to vypadá příznivě. Rozhodně nedoporučuji hormonální injekce - obrovský zásah do organismu s nejistým výsledkem a nežádoucími účinky. Nechte tomu volný průběh. Alespoň uvidíte, jak na tom Váš pejsek skutečně je. Pokud varlátko spadne samo bez zásahu, tak klidně můžete na výstavy a uchovnit. Pokud tomu budete jakkoliv pomáhat, tak bych neuchovňovala (já bych se psem, kterému se pomáhalo nenakryla - raději nakryju se psem, kterému varlátko spadlo o měsíc dýl, ale samo). V tomto věku je ještě běžné, že varlátko cestuje, dobré znamení je, že není v bříšku. Držím palce!

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 17:44
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.220.244

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zadavatelce: Jste rozumná, že nechcete zasahovat. Nechte to na přírodě, myslím, že to bude OK, ve Vašem případě to vypadá příznivě. Rozhodně nedoporučuji hormonální injekce - obrovský zásah do organismu s nejistým výsledkem a nežádoucími účinky. Nechte tomu volný průběh. Alespoň uvidíte, jak na tom Váš pejsek skutečně je. Pokud varlátko spadne samo bez zásahu, tak klidně můžete na výstavy a uchovnit. Pokud tomu budete jakkoliv pomáhat, tak bych neuchovňovala (já bych se psem, kterému se pomáhalo nenakryla - raději nakryju se psem, kterému varlátko spadlo o měsíc dýl, ale samo). V tomto věku je ještě běžné, že varlátko cestuje, dobré znamení je, že není v bříšku. Držím palce!

Mě by jen zajímalo,pokud chováte,zda vám to někdo při krytí řekne,jak to měl jeho plemeník s varlátky jako štěně.To je věc,která se při krytí neřeší.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 18:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.239.239

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mě by jen zajímalo,pokud chováte,zda vám to někdo při krytí řekne,jak to měl jeho plemeník s varlátky jako štěně.To je věc,která se při krytí neřeší.

Neřekne, ale někdo jiný to určitě práskne.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 19:34
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.234.108

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mě by jen zajímalo,pokud chováte,zda vám to někdo při krytí řekne,jak to měl jeho plemeník s varlátky jako štěně.To je věc,která se při krytí neřeší.

Pokud veterinář píchá hormonální injekce na pomoc sestoupení varlete ( případně operuje) je jeho povinností zapsat to do rodokmenu.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 19:41
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.187

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Pokud veterinář píchá hormonální injekce na pomoc sestoupení varlete ( případně operuje) je jeho povinností zapsat to do rodokmenu.

A kolik z vetů to opravdu udělá....?Nebuďte naivní.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 19:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.234.108

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
A kolik z vetů to opravdu udělá....?Nebuďte naivní.

Já jsem nepsala, že to dělají, to bych v dnešní době podvodu na podvod ( všechno musíte mít ošetřené smlouvou div že ne od ministra spravedlnosti a ještě vám je to nakonec k prdu) ani nečekala. Já jen napsala, že je to jeho povinnost - aspoň to tak bývalo.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 21:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.238.16

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Já jsem nepsala, že to dělají, to bych v dnešní době podvodu na podvod ( všechno musíte mít ošetřené smlouvou div že ne od ministra spravedlnosti a ještě vám je to nakonec k prdu) ani nečekala. Já jen napsala, že je to jeho povinnost - aspoň to tak bývalo.

Vzhledem k rychlosti výdejů PP a k době, kdy má aspoň trochu smysl hormony píchat, to většinou není i při nejlepší vůli kam psát.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 21:06
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.220.244

Kolik chovatelů a majitelů pomáhá sestoupení varlátkům odborným stahováním.U majitele laika by se vtáhlo zpátky do břišní dutiny a pes by nebyl chovný,při včasném zákroku(a nemusí to být nutně hormonální nebo operatvní péče) se může vše zachránit.Akorát že o tom majitel feny kterou takový pes kryje neví a pak řeší stejné problémy.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 21:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Nemusí řešit stejné problémy, pes to vůbec nemusí předávat. To je omyl, a naopak po psovi co mu varlata normálně sestoupla, tak to tam zase může nesestoupávat po dědečkovi nebo pradědečkovi o kterém to nikdo neví. A nikdy jsem neslyšel, že by to někdy někomu psal vet do průkazu - a stejně ho většina štěňat ještě ve 3 nebo 4 měsících ještě nemá, a když má, tak jsem stejně neslyšel, že by to veterinář někomu někdy zapsal, a to chovám hodně dlouho.

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 21:40
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.234.108

No vždyť to povídám : Podvod Čechům vládne !

Neregistrovaný uživatel

1.10.2010 21:46
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.139.110

Máme v sousedství bišonka, sice je to jiná rasa ale napíšu jejich zkušenost. Do 5.měsíců neměl skoro žádná varlátka, už se báli, jestli mu vůbec nějaké sestoupí, ale jsou co se týče psů laici, takže s tím nic nedělali, dokonce nešli ani na veterinu. Ale jelikož chtějí na výstavu, poradila jsem jim se alespoň informovat u veta - než se k tomu dokopali (Asi 2 týdny) ejhle obě varlátka krásně sestoupila sama :-) takže už máme kamaráda s kuličkama. Pokud nemáte vysloveně výstavní ambice, nechala bych to být.

Neregistrovaný uživatel

2.10.2010 00:52
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.218.133

Mňa by zaujímalo,či psíkovi nezostúpi semenník napríklad aj z iného dôvodu ako dedičného. Napríklad nedostatok hormónu,prípadne pri komplikoanom pôrode,cisárskom reze.
Mám šteňa po svojej sučke tiež bez zostúpeného varlátka a už má 9 mesiacov,tiež sme mu to sťahovali a masírovali ale nič nepomohlo,bohužiaľ.

Neregistrovaný uživatel

2.10.2010 12:21
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.252.245

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Máme v sousedství bišonka, sice je to jiná rasa ale napíšu jejich zkušenost. Do 5.měsíců neměl skoro žádná varlátka, už se báli, jestli mu vůbec nějaké sestoupí, ale jsou co se týče psů laici, takže s tím nic nedělali, dokonce nešli ani na veterinu. Ale jelikož chtějí na výstavu, poradila jsem jim se alespoň informovat u veta - než se k tomu dokopali (Asi 2 týdny) ejhle obě varlátka krásně sestoupila sama :-) takže už máme kamaráda s kuličkama. Pokud nemáte vysloveně výstavní ambice, nechala bych to být.

U malých plemen je běžné, že varlátka jsou kde mají být, ale majitelé nejsou schopní je najít. A dokonce, někdy ani veterináři.

Varlata ten bišonek asi měl vždy, jen se pak zvětšily.

Neregistrovaný uživatel

2.10.2010 12:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.252.245

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mňa by zaujímalo,či psíkovi nezostúpi semenník napríklad aj z iného dôvodu ako dedičného. Napríklad nedostatok hormónu,prípadne pri komplikoanom pôrode,cisárskom reze.
Mám šteňa po svojej sučke tiež bez zostúpeného varlátka a už má 9 mesiacov,tiež sme mu to sťahovali a masírovali ale nič nepomohlo,bohužiaľ.

Mezi porodem a nesestouplým varletem souvislost neexistuje.

Štěňátko nechte vykastrovat jako prevenci rakoviny a smiřte se s tím, že to dědičné bylo. Neopakujte stejné spojení, ani nekryjte psem, po kterém byl u štěňat stejný problém.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 10:41
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.130.157

A vie mi niekto povedať, aké nežiadúce účinky má hormonálna liečba? Každý píše, že to má nežiadúce účinky, ale
nenapísal aké.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 11:34
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.44.96

Vcelku žádné výrazné nežádoucí účinky nemá, a když, tak jen krátkodobé, za pár měsíců se tělo ,,vyčistí,,. Ale lidi jak slyší slovo hormony, tak se hned osypou. Já raději píchnu 3 krát Pregnyl, než mít krypťáka s nesestouplým varletem. Jinak jsem na psovi žádné nežádoucí účinky nepozorovala, ani na jeho potomcích.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 11:55
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.130.157

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Vcelku žádné výrazné nežádoucí účinky nemá, a když, tak jen krátkodobé, za pár měsíců se tělo ,,vyčistí,,. Ale lidi jak slyší slovo hormony, tak se hned osypou. Já raději píchnu 3 krát Pregnyl, než mít krypťáka s nesestouplým varletem. Jinak jsem na psovi žádné nežádoucí účinky nepozorovala, ani na jeho potomcích.

A potomkovia boli v poriadku, čo sa týka varlat?

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 12:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Já jsem také psal výše, že jsem jednou píchal Pregnyl také jedno varlátko cestovalo, takže mi ho veterinář doporučil - pro jistotu aby opravdu zůstalo varle dole trvale. Pes normálně chovný, u potomků žádné problémy. A myslím si, že to u potomků ovlivňuje stejně pes jako fena, není to jen záležitost krycího psa - může to nést i matka štěňat - třeba po svojem otci. Nejde nesestouplé varle házet jen na krycího psa.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 12:55
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.36.150

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Aspoň by se s tím konečně něco udělalo. Toto je také jediná možnost vymýcení kryptorchismu - jak se dočtete v každém odborném článku.

To je krásné. Ano, tak lze vymýtit jakoukoli vadu, nemoc atd., vyřadit všechny příbuzné široko daleko. Vad je xy a pokud takto budete postupovat, zamávejte naposledy všem pejskům všech plemen na pozdrav, protože už žádní existovat nebudou . Není nad zdravý selský rozum nebo nad zlatou střední cestu.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 12:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.252.245

Jistě že za to nemůže jen pes... takže pes přenašeč, fena čistá, část potomků přenašeči, i když jsou vizuelně v pořádku.
Aby varle nesestouplo, musí být nosiči oba rodiče. Takže je skutečně pokrytecké pouštět psa po hormonální léčbě do chovu, ale do svědomí si každý musí sáhnout sám, schová se vše, když se chce.
Osobně doufám, že na takové "dobráky" při výběru krycího psa nenarazím.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 13:06
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.36.150

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jistě že za to nemůže jen pes... takže pes přenašeč, fena čistá, část potomků přenašeči, i když jsou vizuelně v pořádku.
Aby varle nesestouplo, musí být nosiči oba rodiče. Takže je skutečně pokrytecké pouštět psa po hormonální léčbě do chovu, ale do svědomí si každý musí sáhnout sám, schová se vše, když se chce.
Osobně doufám, že na takové "dobráky" při výběru krycího psa nenarazím.

Ano, nezbývá než doufat

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 13:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

No koukám jak je běžné napíchat psa hormonama a pak ho pustit do chovu, to je teda úroveň chovatelů.
Kdo se vyzná, ten se to dozví, ale chudáci laici.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 13:30
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.130.157

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Já jsem také psal výše, že jsem jednou píchal Pregnyl také jedno varlátko cestovalo, takže mi ho veterinář doporučil - pro jistotu aby opravdu zůstalo varle dole trvale. Pes normálně chovný, u potomků žádné problémy. A myslím si, že to u potomků ovlivňuje stejně pes jako fena, není to jen záležitost krycího psa - může to nést i matka štěňat - třeba po svojem otci. Nejde nesestouplé varle házet jen na krycího psa.

Ešte by ma zaujímalo, keď to prenáša buď fena, alebo krycí pes, alebo prípadne obaja, prečo to nie je u všetkých šteňat, ale vyskytne sa to z 5tich šteňat len u jedného. Je to teda vrodené, alebo nejak získané? A čo v takomto prípade, vylúčiť fenu a krycieho psa úplne z chovnosti? Pýtam sa len v prípade, že varlátko cestovalo, alebo, že zostúpilo neskôr, nie že nebolo vôbec vonku.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 13:34
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.252.245

Vylučování rodičů nic neřeší. Polovina potomků po positivním rodiči to při vhodné volbě partnera vůbec nést nebude.
Když vyloučíte třetinu populace /odhadem/, tak na čem pak budete chovat?
Projeví se to jen u některých štěňat podle principů dědičnosti. To si vyhledejte na netu, je to na dlouhé rozepisování a články jsou.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 14:38
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ešte by ma zaujímalo, keď to prenáša buď fena, alebo krycí pes, alebo prípadne obaja, prečo to nie je u všetkých šteňat, ale vyskytne sa to z 5tich šteňat len u jedného. Je to teda vrodené, alebo nejak získané? A čo v takomto prípade, vylúčiť fenu a krycieho psa úplne z chovnosti? Pýtam sa len v prípade, že varlátko cestovalo, alebo, že zostúpilo neskôr, nie že nebolo vôbec vonku.

Stručně asi - nemají to všechna štěňata, protože rodiče jsou ve valné většině přenašeči. Aby byla všechna štěňata postížená, museli by být oba rodiče krypťáci, což je nereálné, pes je v takovém případě neplodný, u feny se to nepozná. Proto to mají jen některá štěňata. Jejich poměr je 1/4 zdravých, 1/4 nemocných a 1/2 přenašečů. Z toho je vidět, jak se to nese. Vyřazení rodičů z chovu k eliminaci problému by samozřejmě bylo žádoucí (viz poměr - 2/3 štěńat je "vadných"), ale bohužel je to vada tak rozšířená, že při vyřazení všech rodičů postižených štěńat by v chovu skoro nic nezbylo, takže se to nedělá. Zodpovědný chovatel alespoň si dá bacha při dalším krytí, aby vybral psa nepřenašeče, ale i tak se produkují další ípřenašeči. Navíc se to dost tají a jedno s druhým, je to neřešitelný kruh.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 14:50
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.130.157

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Stručně asi - nemají to všechna štěňata, protože rodiče jsou ve valné většině přenašeči. Aby byla všechna štěňata postížená, museli by být oba rodiče krypťáci, což je nereálné, pes je v takovém případě neplodný, u feny se to nepozná. Proto to mají jen některá štěňata. Jejich poměr je 1/4 zdravých, 1/4 nemocných a 1/2 přenašečů. Z toho je vidět, jak se to nese. Vyřazení rodičů z chovu k eliminaci problému by samozřejmě bylo žádoucí (viz poměr - 2/3 štěńat je "vadných"), ale bohužel je to vada tak rozšířená, že při vyřazení všech rodičů postižených štěńat by v chovu skoro nic nezbylo, takže se to nedělá. Zodpovědný chovatel alespoň si dá bacha při dalším krytí, aby vybral psa nepřenašeče, ale i tak se produkují další ípřenašeči. Navíc se to dost tají a jedno s druhým, je to neřešitelný kruh.

Rozumiem tomu teda tak, že v prípade jedného z 5tich šteňat sa to vyskytlo, že by som mala pri ďaľšom krytí hľadať iného psa? Ale ako zistím, že ten nie je prenášač.
Alebo ako zistím, či to nebola moja fena?

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 15:13
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jistě že za to nemůže jen pes... takže pes přenašeč, fena čistá, část potomků přenašeči, i když jsou vizuelně v pořádku.
Aby varle nesestouplo, musí být nosiči oba rodiče. Takže je skutečně pokrytecké pouštět psa po hormonální léčbě do chovu, ale do svědomí si každý musí sáhnout sám, schová se vše, když se chce.
Osobně doufám, že na takové "dobráky" při výběru krycího psa nenarazím.

Ale narazíš a ani o trom nebudeš vědět. Varle mohlo sestoupit úplně samo, i kdybych třeba nic nepíchl, a tím že jsem na radu veterináře píchl jsem to jenom pojistil. Takže nikde není psáno, že ba varle nesestoupilo i samo. Rád si nechám od šikovného veta poradit - a jinak říkal, že to žádné vedlejší účinky nemá.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 15:17
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.252.245

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ale narazíš a ani o trom nebudeš vědět. Varle mohlo sestoupit úplně samo, i kdybych třeba nic nepíchl, a tím že jsem na radu veterináře píchl jsem to jenom pojistil. Takže nikde není psáno, že ba varle nesestoupilo i samo. Rád si nechám od šikovného veta poradit - a jinak říkal, že to žádné vedlejší účinky nemá.

Pozdní sestup je sám o sobě problém. Kuličky mají být na místě do určitého věku a necestovat. Tak si jásejte nad hormonama. Jsou dobrý jako prevence kastrace, ale ne na zajištění chovného psa.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 15:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Ale oni by tam třeba do určitého věku než se zavřou kanálky byly, ale není třeba nic nechávat náhodě.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 16:14
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Rozumiem tomu teda tak, že v prípade jedného z 5tich šteňat sa to vyskytlo, že by som mala pri ďaľšom krytí hľadať iného psa? Ale ako zistím, že ten nie je prenášač.
Alebo ako zistím, či to nebola moja fena?

Pokud je min. 1 štěně kryptorchid, jsou oba jeho rodiče - pes i fena!!! - přenašeči. Přenašeče nezjistíte jinak, než že dá krypťáka. Pokud jste měla ve vrhu 1 štěně krypťáka, je vaše fena přenašečka a i krycí pes je přenašeč, proto se doporučuje při dalším krytí vybrat psa z úplně jiné linie, nepříbuzného na prvního krycího psa, aby se eliminovala možnost, že se na vaší fenu přenašečku dostane opět přenašeč. Ale jistotu nebudete mít nikdy. Vyhněte se všem psů, kteří dali krypťáka i psům, kterým jako štěnětům varle cestovalo, už to ukazuje na problém, normálně bývají kanálky zavřené kolem 8 týdne, ale cestování je problém spíš určitých plemen. Ale i tak to samozřejmě nebude stoprocentní. Ale i pokud se vám povede vybrat pes nepřenašeč, bude polovina štěňat přenašečů, je to na každém zda mu to vadí či ne. Většinou to chovatelé neřeší.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 16:43
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.130.157

Ďakujem za odpoveď. Ešte jedna vec. Za krypťáka sa považuje aj pes, ktorému nezostúpilo vajíčko do 8 týždňa, ale neskôr cca v troch mesiacoch, či už za pomoci masírovania, alebo injekcie hormónov. Len tak teoreticky.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 17:28
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

To nevím, jak to berou zdejší teoretici ... Já za krypťáka považuji psa ( a kdejaký rozhodčí na výstavě nebo bonitaci - stejně tak ), kterému vůbec nesestouplo varle. Pokud jste jedno cestující varle masírovali a stahovali nebo jste něco píchli na podporu - a varle trvale sestoupilo - tak pes není krypťák, protože má sestouplá obě varlata.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 22:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.218.129

Kryptorchid je psík, ktorému vidieť jeden zostúpený semeník.
Ten psík ,ktorý bol napíchaný hormónmi aby mu semenník druhý zostúpil je v podstate falošný kryptorchid-ale to vy vedieť nebudete lebo to majiteľ (nezodpovedný a sebecký)zatajil a dal psa uchovniť napriek tomu.
Rozumiem tomu,že sa mám pozerať na rodokmeň krycieho psa, po ktorom sa kryptorchid narodil ale takisto sa nesmie vyskytnúť žiaden jedinec z rodokmeňa mojej feny v rodokmeni ďalšieho vybratého krycieho psa?
Do akej generácie predkov môže siahať táto genetická vada,aj viac ako 5?

Neregistrovaný uživatel

4.10.2010 23:14
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.120.123

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
To nevím, jak to berou zdejší teoretici ... Já za krypťáka považuji psa ( a kdejaký rozhodčí na výstavě nebo bonitaci - stejně tak ), kterému vůbec nesestouplo varle. Pokud jste jedno cestující varle masírovali a stahovali nebo jste něco píchli na podporu - a varle trvale sestoupilo - tak pes není krypťák, protože má sestouplá obě varlata.

No jasně, není krypťák, stejně jako pes, kterému byly do půl roka vylepovány uši je exteriérově dokonalý, tenhle, který měl udělaná rovnátka má při bonitaci dokonalý skus a další má sice udělanou osteotomii pánve, ale DKK má ve dvou letech na rentgenu jenom 2/2, tak o co jde...

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 00:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.213.19

Dobry den mam doma pejska ktery nema sestouple varlatka ani jedno a nasla jsem clanek ktery nam daval pan doktor Laznicka ktery se zpecializije na pohlavni problemy u psu.
Fena KK Pes KK potomci obou pohlavi KK
fena KK pes Kk potomci obou pohlavi 50% KK 50%Kk
fena Kk pes Kk potomci obou pohlavi 25%KK 50%Kk25%kk
fena KK pes kk potomci obou pohlavi 100%Kk
fena Kk pes kk potomci obou pohlavi 50%kk 50%Kk
fena kk pes kk potomci obou pohlavi 100%kk
Fena Kk pes KK potomci obou pohlavi 50%KK 50%Kk
fena kk pes KK potomci obou pohlavi 100%Kk
fena kk pes KK potomci obou pohlavi 100%Kk
fena kk pes Kk potomci obou pohlavi 50%kk 50%Kk
Kdyz jsi udelate strom jako se dela pri rodokmenu tak je to pekne videt.
KK dominatni homozygot fena je zdrava a plodna neprenasi kryptorchismus na potomky pes je zdravy a plodny neprenasi kryptorchismus na potomky
Kk heterozygot fena je zdrava bez klinickych projevu onemocneni je plodna a prenasi kryptorchismus na cast svych potomku pes je zdary bez klinickych projevu je plodny a prenais kryptorchismum na cast svych potomku
kk fena je zdrava bez klinickych projevu onemocneni je plodna a prenasi kryptorchismus na kazdeho sveho potomka pes je nemocny oboustranny je neplodny jednostranny je plodny a prenasi kryptorchismus na vsechny sve potomky

A ktomu kdo tady psal ze se pejskove nemaji vyradit z chovu podle meho by se vradit meli ja mam takoveho doma je mu 8 mesicu a moc me to mrzi ale nechci aby stejne problemy mel nekdo jiny takuze i kdyby jeste nahodou sestoupili nikdy bych pejska nenechala uchovnit. Bohuzel i kdyz jsem informovala chovatelku a vsichni psi z vrhu meli podobny problem nic novym majitelum nerekla takze jsou na tom ddost podobe jako ja. JInak otec meho stenete lepe receno jejich chovatele rekli ze jejich pes je na 100% zdravi a ze je to nezajima.rekla bych ze to nejsou chovatele ale mnozitele i kdyz tohle tema se tady rozebiralo a nechci vyvolat dalsi debatu o tom kdo je kdo. Myslim si ze pan doktor laznicka vi o cem mluvi a i kdyz byl predem upozornen ze nase pejska lecit nebude mame to k nemu dalkeo a ze chceme jen jeho nazor doporucil hormonalni lecbu. Bohuzel nezabrala varlatka jsou poras v brisku takze se tak nejak pripravuji na operaci a desim se dne kdy to nastane. omlouvam se za chyby psala jsem to pri nedostatku casu ale nechtel jsem to nechatbez povsimnuti tak mne omluvte.

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 08:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobry den mam doma pejska ktery nema sestouple varlatka ani jedno a nasla jsem clanek ktery nam daval pan doktor Laznicka ktery se zpecializije na pohlavni problemy u psu.
Fena KK Pes KK potomci obou pohlavi KK
fena KK pes Kk potomci obou pohlavi 50% KK 50%Kk
fena Kk pes Kk potomci obou pohlavi 25%KK 50%Kk25%kk
fena KK pes kk potomci obou pohlavi 100%Kk
fena Kk pes kk potomci obou pohlavi 50%kk 50%Kk
fena kk pes kk potomci obou pohlavi 100%kk
Fena Kk pes KK potomci obou pohlavi 50%KK 50%Kk
fena kk pes KK potomci obou pohlavi 100%Kk
fena kk pes KK potomci obou pohlavi 100%Kk
fena kk pes Kk potomci obou pohlavi 50%kk 50%Kk
Kdyz jsi udelate strom jako se dela pri rodokmenu tak je to pekne videt.
KK dominatni homozygot fena je zdrava a plodna neprenasi kryptorchismus na potomky pes je zdravy a plodny neprenasi kryptorchismus na potomky
Kk heterozygot fena je zdrava bez klinickych projevu onemocneni je plodna a prenasi kryptorchismus na cast svych potomku pes je zdary bez klinickych projevu je plodny a prenais kryptorchismum na cast svych potomku
kk fena je zdrava bez klinickych projevu onemocneni je plodna a prenasi kryptorchismus na kazdeho sveho potomka pes je nemocny oboustranny je neplodny jednostranny je plodny a prenasi kryptorchismus na vsechny sve potomky

A ktomu kdo tady psal ze se pejskove nemaji vyradit z chovu podle meho by se vradit meli ja mam takoveho doma je mu 8 mesicu a moc me to mrzi ale nechci aby stejne problemy mel nekdo jiny takuze i kdyby jeste nahodou sestoupili nikdy bych pejska nenechala uchovnit. Bohuzel i kdyz jsem informovala chovatelku a vsichni psi z vrhu meli podobny problem nic novym majitelum nerekla takze jsou na tom ddost podobe jako ja. JInak otec meho stenete lepe receno jejich chovatele rekli ze jejich pes je na 100% zdravi a ze je to nezajima.rekla bych ze to nejsou chovatele ale mnozitele i kdyz tohle tema se tady rozebiralo a nechci vyvolat dalsi debatu o tom kdo je kdo. Myslim si ze pan doktor laznicka vi o cem mluvi a i kdyz byl predem upozornen ze nase pejska lecit nebude mame to k nemu dalkeo a ze chceme jen jeho nazor doporucil hormonalni lecbu. Bohuzel nezabrala varlatka jsou poras v brisku takze se tak nejak pripravuji na operaci a desim se dne kdy to nastane. omlouvam se za chyby psala jsem to pri nedostatku casu ale nechtel jsem to nechatbez povsimnuti tak mne omluvte.

Tady nikdo nepsal, že by se krypťáci neměli vyřazovat z chovu, ti se samozřejmě vyřazují a u všech plemen jsou nechovní.
Řeč byla o jejich rodičích.
Vámi popsaná procenta jsou správně, ovšem problém je samozřejmě s fenami, u ní nepoznáte, zda je Kk tedy přenašečka a nebo kk tedy de fakto krypťák, protože i tak se zdravým psem dá jen přenašeče, pro potvrzení by se fena musela krýt krypťákem a to nikdo neudělá.

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 08:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Kryptorchid je psík, ktorému vidieť jeden zostúpený semeník.
Ten psík ,ktorý bol napíchaný hormónmi aby mu semenník druhý zostúpil je v podstate falošný kryptorchid-ale to vy vedieť nebudete lebo to majiteľ (nezodpovedný a sebecký)zatajil a dal psa uchovniť napriek tomu.
Rozumiem tomu,že sa mám pozerať na rodokmeň krycieho psa, po ktorom sa kryptorchid narodil ale takisto sa nesmie vyskytnúť žiaden jedinec z rodokmeňa mojej feny v rodokmeni ďalšieho vybratého krycieho psa?
Do akej generácie predkov môže siahať táto genetická vada,aj viac ako 5?

Tak jako každá genetická vada i tato se může nést klidně desítky generací. I když pravděpodobnst jen skrytého přenosu je malá, spíše se sem tam něco narodí, ale nikdo o tom neví.
S těmi rodokmeny nevím jak to myslíte, ale pokud máte krycího psa, který krypťáka dal, tak oba jeho rodiče jsou minimálně přenašeči, tudíž vyvarování se jejich linie, minimálně stejní psi a sourozenci rodičů, při výběru krycího psa je žádoucí. Pokud vaše fena dala krypťáka, tak totéž.
Jinak souhlasím - kryptorchid nemá sestoupené jedno nebo obě varlata. Monorchid nemá jedno nebo obě vůbec vyvinuté. Pozdní sestup je falešný kryptorchid a s největší pravděpodobností ukazuje na přenašeče.

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 09:54
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

....je mu 8 mesicu a moc me to mrzi ale nechci aby stejne problemy mel nekdo jiny takuze i kdyby jeste nahodou sestoupili nikdy bych pejska nenechala uchovnit..... Nebojte se v 8 měsících na 200 % již nesestoupí, to již jsou kanálky uzavřené, takže opravdu nic uchovňovat nebudete.

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 12:53
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.213.19

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Tady nikdo nepsal, že by se krypťáci neměli vyřazovat z chovu, ti se samozřejmě vyřazují a u všech plemen jsou nechovní.
Řeč byla o jejich rodičích.
Vámi popsaná procenta jsou správně, ovšem problém je samozřejmě s fenami, u ní nepoznáte, zda je Kk tedy přenašečka a nebo kk tedy de fakto krypťák, protože i tak se zdravým psem dá jen přenašeče, pro potvrzení by se fena musela krýt krypťákem a to nikdo neudělá.

tak to se omlouvam asi jsem to spatne precetla vse jsem cetla v rychlosti.

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 12:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.213.19

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
....je mu 8 mesicu a moc me to mrzi ale nechci aby stejne problemy mel nekdo jiny takuze i kdyby jeste nahodou sestoupili nikdy bych pejska nenechala uchovnit..... Nebojte se v 8 měsících na 200 % již nesestoupí, to již jsou kanálky uzavřené, takže opravdu nic uchovňovat nebudete.

dobry den napsal ci napsala jste to krasne ale pro majitele takoveho pejska nadeje umira jako posledni a jsou pripady kdy varlatka sestoupi i pozdeji takze bych to nebrala az takhle smahem. hmmm. ono porad je vse lepsi nez operace kterou bude pejsek muset podstoupi takze dokavat nebudou operativne vyndane budu doufat. Takove pripady mi jmenoval ne jeden veterinar a kdyby nebyla zadna sance podstupovali by pejsi operaci drive. Nez v roce takze mame jeste 4 mesice. nashledanou

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 13:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Ani za 4 měsíce se nic už nezmění, nashledanou.

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 13:14
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.119.89

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
dobry den napsal ci napsala jste to krasne ale pro majitele takoveho pejska nadeje umira jako posledni a jsou pripady kdy varlatka sestoupi i pozdeji takze bych to nebrala az takhle smahem. hmmm. ono porad je vse lepsi nez operace kterou bude pejsek muset podstoupi takze dokavat nebudou operativne vyndane budu doufat. Takove pripady mi jmenoval ne jeden veterinar a kdyby nebyla zadna sance podstupovali by pejsi operaci drive. Nez v roce takze mame jeste 4 mesice. nashledanou

Asi záleží na jedinci...včera jsem mluvila s jedním cvičitelem, ten říkal, že jeho ovčákovi sestoupilo jedno skoro až kolem jednoho roku

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 13:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Když myslíte ...

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 14:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.213.19

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ani za 4 měsíce se nic už nezmění, nashledanou.

uz nikdy nebude dobre

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 17:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.4.225

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
dobry den napsal ci napsala jste to krasne ale pro majitele takoveho pejska nadeje umira jako posledni a jsou pripady kdy varlatka sestoupi i pozdeji takze bych to nebrala az takhle smahem. hmmm. ono porad je vse lepsi nez operace kterou bude pejsek muset podstoupi takze dokavat nebudou operativne vyndane budu doufat. Takove pripady mi jmenoval ne jeden veterinar a kdyby nebyla zadna sance podstupovali by pejsi operaci drive. Nez v roce takze mame jeste 4 mesice. nashledanou

Uživatel 224.8 nedoufá, ten rovnou píchá hormony a pak vesele kreje potenciálním krypťákem. Já osobně bych na to neměla žaludek, ptž člověk neví, zda varle sestoupilo na základě hormonální léčby ( bez ní by k tomu nedošlo) nebo by sestoupilo i samo. Toto je pouze varianta pro ty, kterří chtějí ,,zdravého" psa.

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 19:49
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.69

Já bych řekla, že pouze nenechává nic náhodě, je lepší zavčas párkrát preventivně píchnout ( i kdyby to sestoupilo třeba samo je lepší pomoci než čekat), než čekat. Třeba by to slezlo i bez píchnutí - to tady nemůžete vědět. A když mu to poradil třeba jeho odzkoušený veterinář, tak není co řešit. Jak se říká, štěstí přeje připraveným. Nevím proč Vám to všem vadí, že někdo masíruje, někdo něco píchne - to mají čekat a nic nedělat ? To je pěkná blbost. Pes je jejich, a jej to jejich věc, žádný chovatelský nebo klubový řád neporušují.

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 21:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.4.193

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Já bych řekla, že pouze nenechává nic náhodě, je lepší zavčas párkrát preventivně píchnout ( i kdyby to sestoupilo třeba samo je lepší pomoci než čekat), než čekat. Třeba by to slezlo i bez píchnutí - to tady nemůžete vědět. A když mu to poradil třeba jeho odzkoušený veterinář, tak není co řešit. Jak se říká, štěstí přeje připraveným. Nevím proč Vám to všem vadí, že někdo masíruje, někdo něco píchne - to mají čekat a nic nedělat ? To je pěkná blbost. Pes je jejich, a jej to jejich věc, žádný chovatelský nebo klubový řád neporušují.

Je to o etice. A ž nic neporušují také není tak pravda, ptž dle řádu FCI lze chovat pouze na zdravých jedincích, což krypťák (i potenciální - kdo to ale pozná, když byl napíchnutej hormonama?) snad není. Nemám nic proti tomu, když to někdo píchne, lepší injekce než operace, ale neuznávám použití takového psa do chovu právě proto, že člověk neví, jestli by varle samo slezlo.

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 21:16
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.29.3

Potencionální ??? To se píše v řádech FCI - POTENCIONÁLNÍ ??? A že jsem to tam nikde nečetl , neuravujete si výklad k obrazu svénu ??? Pes jde v určitém věku na bonitaci, kde ho posoudí bonitační komise - a buď je chovný má obě varlata sestouplá nebo není chovný a je třeba krypťák. O žádném potencionálním krypťákovi se nikde nic nepíše ... A nikde se nic nepíše, že když se varlatům v sestupu - pro jistotu ( třeba ve 4 měsících ) pomůže masírováním - stahováním varlete nebo píchnutím pár injekcí na podporu - že je to potencionální krypťák nebo, a že když mu varlata sestoupnou - že se nesmí zúčastnit bonitace a výstav. Ona by ta varlata sestoupila třeba sama, takže nemusí být ani žádný přenašeč. To jsou vše jen teoretické keci ...

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 08:06
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Potencionální ??? To se píše v řádech FCI - POTENCIONÁLNÍ ??? A že jsem to tam nikde nečetl , neuravujete si výklad k obrazu svénu ??? Pes jde v určitém věku na bonitaci, kde ho posoudí bonitační komise - a buď je chovný má obě varlata sestouplá nebo není chovný a je třeba krypťák. O žádném potencionálním krypťákovi se nikde nic nepíše ... A nikde se nic nepíše, že když se varlatům v sestupu - pro jistotu ( třeba ve 4 měsících ) pomůže masírováním - stahováním varlete nebo píchnutím pár injekcí na podporu - že je to potencionální krypťák nebo, a že když mu varlata sestoupnou - že se nesmí zúčastnit bonitace a výstav. Ona by ta varlata sestoupila třeba sama, takže nemusí být ani žádný přenašeč. To jsou vše jen teoretické keci ...

No ano a díky lidem jako jste vy se chov s krypťákama pořád potýká. Sestup varlete podpořený hormonama je to samé jako rovnátka na srovnání vadného skusu nebo operativní úprava vzhledu, prostě podvod na budoucí majitele.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 08:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.80.130

To je smutné číst tady tu diskuzi a uvědomovat si, že některé osoby, které si o sobě myslí, že jsou chovatelé, mají nulovou znalost o genetice a myslí si, že když ošálí přírodu hormony, tak jsou za vodou.

Přece pes, který má v genech dané, že mu nesestoupne varle (třeba proto, že jeho tělo produkuje méně hormonů, než by mělo) ty špatné geny předá dál, i když se mu dá injekce (která mu dodá chybějící hormony) a vypadá zdravě. Bohužel, při bonitaci na to nikdo nepřijde a čoklík může být chovný, hip hip hurá... Jenže jeho potomci budou mít taky problém se sestupováním varlete a když se jim nedá injekce budou kryptorchidi...ale to je fuk, hlavně že pes je chovný a inkasuje se za krytí, že :)

Je to podobné jako u buldoků - když ta fena nemůže porodit štěňata normálně, protože mají moc velkou hlavu, tak jí uděláme císařský řez a tadááá, máme bezva štěňata (s velkou hlavou jejichž potomci budou mít taky velkou hlavu a bude obtížné je porodit) a můžeme chovat dál a kdyby něco, císař to jistí... a teď to u toho plemene vypadá tak, jako by se skoro žádný buldok nedokázal narodit sám, protože se šprajcne feně v pánevním otvoru.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 09:46
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.69

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No ano a díky lidem jako jste vy se chov s krypťákama pořád potýká. Sestup varlete podpořený hormonama je to samé jako rovnátka na srovnání vadného skusu nebo operativní úprava vzhledu, prostě podvod na budoucí majitele.

A není podvod na příští generace používat hormony u lidí a rovnátka u dětí a plastické operace rozštěpů patra u lidí, umělá reprodukce - neschopnost spousty párů přirozeně splodit potomka ??? Vymoženosti medicíny se používají jak u lidí, tak u psů. Proč by Vám to mělo vadit u psů a nevadit u lidí ? Vždyť takhle lidstvo také brzo zdegeneruje. Mne teda psi nechávají v klidu - jestli někdo masíroval varle nebo píchnul nějakou injekci nebo dal rovnátka - je to už dnes běžná praxe ve terinární medicíně, to byste také mohli psát ať se u psů nepoužívají antibiotika, že v přírodě je vlci také nemají. Spíše by mne to znepokojovalo u lidí - podvod na příští generace.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 10:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.204.139

Podľa všetkého, čo som si tu prečítala, som došla k názoru, že krypťák je ten pes, ktorému vajíčko nemôže zostúpiť, lebo ho jednoducho nemá a teda mu nepomôže ani svätená voda. A ten, ktorému pomocou masírovania alebo injekcie vajíčko zostúpilo, alebo mu zostúpilo neskôr, by nemal byť krypťák, ale môže byť prenášač. Dobre som tomu rozumela?

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 10:20
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.252.245

Ne, ten který se napíchal hormony je také špatný. Jinak by obě kuličky většinou neměl. A takoví jsou v chovu nejvíce nebezpeční pro další generace.
Zdravé štěně má kuličky většinou kolem 8-10 týdnů na místě a už tam zůstanou.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 11:42
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.7.84

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Potencionální ??? To se píše v řádech FCI - POTENCIONÁLNÍ ??? A že jsem to tam nikde nečetl , neuravujete si výklad k obrazu svénu ??? Pes jde v určitém věku na bonitaci, kde ho posoudí bonitační komise - a buď je chovný má obě varlata sestouplá nebo není chovný a je třeba krypťák. O žádném potencionálním krypťákovi se nikde nic nepíše ... A nikde se nic nepíše, že když se varlatům v sestupu - pro jistotu ( třeba ve 4 měsících ) pomůže masírováním - stahováním varlete nebo píchnutím pár injekcí na podporu - že je to potencionální krypťák nebo, a že když mu varlata sestoupnou - že se nesmí zúčastnit bonitace a výstav. Ona by ta varlata sestoupila třeba sama, takže nemusí být ani žádný přenašeč. To jsou vše jen teoretické keci ...

Potencionální - myšleno tak, jak tu furt dokola píšu: když psa napíchnu hormonama, tak nemůžu vědět, jestli by bez nich koule slezly, nebo ne ( a pes by teda byl KRYPŤÁK). To je furt jak u blbejch na dvorečku. Chytří chovatelé, nebo spíš množitelé, si budou obhajovat hormony a vůbec je ne..re, že produkujou další kryptáky.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 11:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.7.84

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
A není podvod na příští generace používat hormony u lidí a rovnátka u dětí a plastické operace rozštěpů patra u lidí, umělá reprodukce - neschopnost spousty párů přirozeně splodit potomka ??? Vymoženosti medicíny se používají jak u lidí, tak u psů. Proč by Vám to mělo vadit u psů a nevadit u lidí ? Vždyť takhle lidstvo také brzo zdegeneruje. Mne teda psi nechávají v klidu - jestli někdo masíroval varle nebo píchnul nějakou injekci nebo dal rovnátka - je to už dnes běžná praxe ve terinární medicíně, to byste také mohli psát ať se u psů nepoužívají antibiotika, že v přírodě je vlci také nemají. Spíše by mne to znepokojovalo u lidí - podvod na příští generace.

Věřte, že mně osobně tohle vadí. Neříkám, nepomoct konkrétnímu dítěti, ale on by pak jako dospělý měl mít tolik rozumu a zamyslet se nad tím, jestli by měl/musí mít vlastní dítě, když je pravděpodobnost, že může mít stejný problém. Nemyslím tím odstáté uši nebo křivé zuby, to člověku moc nevadí, ale třeba ten rozštěp nebo epilepsii. Bohužel lidé jsou sobečtí a chtějí své dítě, pokračovatele rodu. A proč to ale podporovat u psů, kteří žádné takovéto pohnutky nepociťují a tak třeba psovi krypťákovi nevadí, že nezplodí další krypťáky?

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 12:12
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Pohnutky ale pociťují jejich majitelé - také chtějí mít potomka po svojem psovi nebo finanční pohnutky - u chovatelů je to stejné jako u postižených lidí, co chtějí mít vlastní děti - tak čemu se divíte. Jedinec s odoperovaným rozštěpem chce mít vlastní dítě, slepí jedinec - chce mít vlastní dítě, atd. Také byse tito lidští jedinci neměli dále množit a množí se - pak je v populaci daleko více postižených a nemocných. Takže u lidí Vám to nevadí a u psů ano ?

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 12:29
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.80.162

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Pohnutky ale pociťují jejich majitelé - také chtějí mít potomka po svojem psovi nebo finanční pohnutky - u chovatelů je to stejné jako u postižených lidí, co chtějí mít vlastní děti - tak čemu se divíte. Jedinec s odoperovaným rozštěpem chce mít vlastní dítě, slepí jedinec - chce mít vlastní dítě, atd. Také byse tito lidští jedinci neměli dále množit a množí se - pak je v populaci daleko více postižených a nemocných. Takže u lidí Vám to nevadí a u psů ano ?

Jenže u lidí nejsou etické postupy, které se u zvířat bez problému praktikovat dají. A ano, v současné společnosti přežívají lidští jedinci, kteří by dříve nepřežili... jenže těžko můžete určovat lidem, kdo se bude rozmnožovat a kdo ne, kdežto konkrétně v chovu zvířat to děláte stejně, ať má ten pes nebo fena nějaký problém nebo ne, takže proč rozmnožovat zvířata s problémem?

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 12:30
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.7.84

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Pohnutky ale pociťují jejich majitelé - také chtějí mít potomka po svojem psovi nebo finanční pohnutky - u chovatelů je to stejné jako u postižených lidí, co chtějí mít vlastní děti - tak čemu se divíte. Jedinec s odoperovaným rozštěpem chce mít vlastní dítě, slepí jedinec - chce mít vlastní dítě, atd. Také byse tito lidští jedinci neměli dále množit a množí se - pak je v populaci daleko více postižených a nemocných. Takže u lidí Vám to nevadí a u psů ano ?

Umíš číst? Píšu že u lidí mi to vadí, ale člověk s tím nic neudělá. Kdežto u těch psů tomu zabránit lze. Pokud teda nějakej blbeček neradí nacpat psa hormonama a pak ho vesele použvat v chovu.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 12:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Pohnutky ale pociťují jejich majitelé - také chtějí mít potomka po svojem psovi nebo finanční pohnutky - u chovatelů je to stejné jako u postižených lidí, co chtějí mít vlastní děti - tak čemu se divíte. Jedinec s odoperovaným rozštěpem chce mít vlastní dítě, slepí jedinec - chce mít vlastní dítě, atd. Také byse tito lidští jedinci neměli dále množit a množí se - pak je v populaci daleko více postižených a nemocných. Takže u lidí Vám to nevadí a u psů ano ?

Někteří lidi zapomínají co je to chov neboli cílená plemenitba neboli šlechtění za účelem maximální užitkovosti, což se pokud vím u lidí nedělá. :-) I pes má svojí užitkovost a to je být domácím mazlíčkem nebo pracantem, což nemocný pes nesplňuje a proto se chov neprovádí na nemocných zvířat (žádných, nejen psů). A krypťák je nemocný pes a proto v chovu nemá co dělat ani po přeléčení (injekcích), asi stejně jako v chovu nemá co dělat pes např. s operovanýma patelama nebo kyčlema.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 12:52
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.202.50

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 13:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.187

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Potencionální ??? To se píše v řádech FCI - POTENCIONÁLNÍ ??? A že jsem to tam nikde nečetl , neuravujete si výklad k obrazu svénu ??? Pes jde v určitém věku na bonitaci, kde ho posoudí bonitační komise - a buď je chovný má obě varlata sestouplá nebo není chovný a je třeba krypťák. O žádném potencionálním krypťákovi se nikde nic nepíše ... A nikde se nic nepíše, že když se varlatům v sestupu - pro jistotu ( třeba ve 4 měsících ) pomůže masírováním - stahováním varlete nebo píchnutím pár injekcí na podporu - že je to potencionální krypťák nebo, a že když mu varlata sestoupnou - že se nesmí zúčastnit bonitace a výstav. Ona by ta varlata sestoupila třeba sama, takže nemusí být ani žádný přenašeč. To jsou vše jen teoretické keci ...

No když to máte nastavené takhle-váš boj.Ale já osobmě si myslím,že tady nejde o řády ale o chovatelskou etiku a ta se rozhodně nesrovná s uměle a násilně staženým varletem-stylem hlavně že tam je o po mě potopa....to je prostě podle mě podvod,protože zdravému jedinci sejdou varlata dolů samy a bez pomoci-prostě normální zdravý pes.Takhle to mám po 20 letech chovu nastavené já.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 13:53
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.213.6

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Umíš číst? Píšu že u lidí mi to vadí, ale člověk s tím nic neudělá. Kdežto u těch psů tomu zabránit lze. Pokud teda nějakej blbeček neradí nacpat psa hormonama a pak ho vesele použvat v chovu.

I u lidí tomu zabránit lze když se zjistí podle ultrazvuku,že je dítě rozštěpák,doktor doporučí,navrhne potrat,že některé přecitelivělé matky nejdou a jěště si bijou v prsa a ty degenky rodí je věc jiná....

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 14:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.230.252

le pes se sestouplými varlaty není krypťák , ať už toho bylo dosaženo jakkoliv, krypťák je pes s nesestouplým varletem ... A také nechápu, proč se množí lidi - hluchí, slepí, s rozštěpem, se špatnými zuby - vysoká kazivost, podkus , předkus, s cukrovkou, epilepsií, špatnými kyčlemi, brýlemi - a jiné oční vady, vady páteře, atd . - potencionální přenašeči, proč nejste tak přísní na sebe, proč si tito nemocní přenašeči pořizují vlastní dítě - proč si ho neadoptují od někoho zdravého, proč ničí lidskou populaci přenosem dědičných vad ? Tohle mne nenechává v klidu. U lidí tomu také lze zabránit - množit jen na potencionálně vyšetřených a zdravých jedincích, a být teda důslední jako to chcete u psů - TO BY SI DOBRÁ ČTVRTINA Z VÁS NEMOHLA VLASTNÍHO POTOMKA POŘÍDIT, A NEBO S JINÝM PARTNEREM NEŽ JSTE SI VYBRALI. Pes s masírovaným varletem nebo píchlou injekcí ten mne opravdu nechává v klidu, když varlata sestoupla, to není žádný nemocný pes nevhodný k práci nebo na výstavy, to je normální zdryvý pes, prostě to není krypťák ...

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 14:15
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.220.244

Lidi se nemnoží pro peníze,ale psi ano.Proto se dělají podfuky a zatajuje se,aby se vydělalo co nejvíce.Rodiče mají své i nemocné dítě rádi,jsou ochotni o něj pečovat a nikomu ho nenabízejí.Takových chovatelů,co na rovinu řeknou,že psovi pomáhali s varlátky,že pes má useknutý ocásek z důvodu zálomku atd,těch moc nebude.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 14:21
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Lidi mají své psy také rádi, ať jsou s PP nebo bez PP, s vadou nebo bez vady. To pár pisatelů tady v tom dělá hroznou selekci a problém, ale u lidí by se jim asi moc nelíbila - to by sami nebyli třeba vhodní adepti na množení. Někteří lidé by si děti pořizovat neměli - a přesto si je pořuzují, tak proč se tak čílíte u psů ?

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 14:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Lidi mají své psy také rádi, ať jsou s PP nebo bez PP, s vadou nebo bez vady. To pár pisatelů tady v tom dělá hroznou selekci a problém, ale u lidí by se jim asi moc nelíbila - to by sami nebyli třeba vhodní adepti na množení. Někteří lidé by si děti pořizovat neměli - a přesto si je pořuzují, tak proč se tak čílíte u psů ?

Plete jablka a hrušky. Děti si lidi pořizují z naprosto jiných důvodů než psa a NAVÍC, psa si člověk nepořizuje, ale kupuje stejně jako kterékoliv jiné zboží a když koupí šmejd, tak ho "opravy" stojí další peníze a když pak zjistí, že ten šmejd chovatel "vyrobil" záměrně chovem na nemocném nebo geneticky vadném jedinci, tak by chovateli nejraději utrhal nožičky a ručičky. Když si koupím vadnou televizi, tedy výrobní zmetek, taky nebudu skákat radostí, tím spíš u psa, který navíc ještě jako živý tvor tím trpí, ona operace krypťáka taky pro psa není žádná sranda a bolesti si užije dost.
Lidem jako vy by se chov měl zakázat, bohužel to nejde, tak se dá jenom apelovat na lidi, aby od chovatelů jako vy nikdy nic nekupovali.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 14:37
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.7.84

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
le pes se sestouplými varlaty není krypťák , ať už toho bylo dosaženo jakkoliv, krypťák je pes s nesestouplým varletem ... A také nechápu, proč se množí lidi - hluchí, slepí, s rozštěpem, se špatnými zuby - vysoká kazivost, podkus , předkus, s cukrovkou, epilepsií, špatnými kyčlemi, brýlemi - a jiné oční vady, vady páteře, atd . - potencionální přenašeči, proč nejste tak přísní na sebe, proč si tito nemocní přenašeči pořizují vlastní dítě - proč si ho neadoptují od někoho zdravého, proč ničí lidskou populaci přenosem dědičných vad ? Tohle mne nenechává v klidu. U lidí tomu také lze zabránit - množit jen na potencionálně vyšetřených a zdravých jedincích, a být teda důslední jako to chcete u psů - TO BY SI DOBRÁ ČTVRTINA Z VÁS NEMOHLA VLASTNÍHO POTOMKA POŘÍDIT, A NEBO S JINÝM PARTNEREM NEŽ JSTE SI VYBRALI. Pes s masírovaným varletem nebo píchlou injekcí ten mne opravdu nechává v klidu, když varlata sestoupla, to není žádný nemocný pes nevhodný k práci nebo na výstavy, to je normální zdryvý pes, prostě to není krypťák ...

Ale pes se sestouplými varlaty není krypťák , ať už toho bylo dosaženo jakkoliv, krypťák je pes s nesestouplým varletem
Možná ne na pohled (fenotypově), ale geneticky ano.
Tohle mne nenechává v klidu. U lidí tomu také lze zabránit - množit jen na potencionálně vyšetřených a zdravých jedincích, a být teda důslední jako to chcete u psů
Už to tu bylo řečeno: u lidí nelze nařídit, že někdo nemůže mít dítě. Když 2 postižení budou svéprávní a budou chtít dítě, tak ho mít budou. I když je zvláštní, že takový zákaz adopce gayů/lesbiček protiústavní není, ale postižení můžou dál plodit postižené.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 14:41
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.7.84

Pes s masírovaným varletem nebo píchlou injekcí ten mne opravdu nechává v klidu, když varlata sestoupla, to není žádný nemocný pes nevhodný k práci nebo na výstavy, to je normální zdryvý pes, prostě to není krypťák ...
Podle této definice jsou lidé s brýlemi, s odoperovanými kyčlemi, píchající si inzulín zdraví jedinci, vždyť oni sami normálně fungují.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 14:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Pes s masírovaným varletem nebo píchlou injekcí ten mne opravdu nechává v klidu, když varlata sestoupla, to není žádný nemocný pes nevhodný k práci nebo na výstavy, to je normální zdryvý pes, prostě to není krypťák ...
Podle této definice jsou lidé s brýlemi, s odoperovanými kyčlemi, píchající si inzulín zdraví jedinci, vždyť oni sami normálně fungují.

Ne to nejsou, protože injekci na podporu sestoupnutí píchnete jednou nebo masirujete a stahujete třeba týden, ale lidé si píchají inzulin celý život, brýle také nosí celý život, a kyčle - kloubní náhrady mají odoperované třeba několikrátr za život. Takže bych neřekl, že je to to samé, navíc kdyby se třeba varle namasírovalo a nestahovalo a nepíchla injekce, tak je šance , že u některých psů by sestoupilo i samo. Ale když nebudete píchat inzulín, tak je stroprocentně jisté, že by jedinec nepřežil, a když někdo špatně vidí, tak bez operace nebo bez brýlí se to také stoprocentně samo nezlepší ... Takže srovnáváte nesrovnatelné.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 14:52
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Pes s masírovaným varletem nebo píchlou injekcí ten mne opravdu nechává v klidu, když varlata sestoupla, to není žádný nemocný pes nevhodný k práci nebo na výstavy, to je normální zdryvý pes, prostě to není krypťák ...
Podle této definice jsou lidé s brýlemi, s odoperovanými kyčlemi, píchající si inzulín zdraví jedinci, vždyť oni sami normálně fungují.

Máte pravdu, jenže někteří rádobychovatelé, jako zdejší přispěvatel/ka buď záměrně bagatelizují, aby omluvili svoje množení pro peníze na všem co má 4 nohy a o chov jim vůbec nejde a nebo jsou tak nevzdělaní v chovu, že nechápou, co je genotyp, fenotyp a jak s tím v chovu pracovat a genetika je pro ně sprostý slovo. Navíc podle mé zkušenosti ve valné většině se ani dovzdělat nechtějí. Nevím, co je horší varianta, ale obojí sráží náš chov o několik stupínků níž v porovnání s chovatelsky vyspělými národy.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 15:20
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.44.96

Nejhorší je množení nemocných jedinců u lidí - hlavně aby byl chcípáček - dědic.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 15:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.220.244

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ne to nejsou, protože injekci na podporu sestoupnutí píchnete jednou nebo masirujete a stahujete třeba týden, ale lidé si píchají inzulin celý život, brýle také nosí celý život, a kyčle - kloubní náhrady mají odoperované třeba několikrátr za život. Takže bych neřekl, že je to to samé, navíc kdyby se třeba varle namasírovalo a nestahovalo a nepíchla injekce, tak je šance , že u některých psů by sestoupilo i samo. Ale když nebudete píchat inzulín, tak je stroprocentně jisté, že by jedinec nepřežil, a když někdo špatně vidí, tak bez operace nebo bez brýlí se to také stoprocentně samo nezlepší ... Takže srovnáváte nesrovnatelné.

Zlatý oči,jednou píchnout injekci nebo masírovat týden.No on každý chovatel se zastává toho,co sám dělá.U bezpapíráků vidím aspoň psy v reálu,u papíráků se tutlá a tutlá,nejde o chov,ale o jméno chovky a prodejnost štěňat.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 16:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.252.245

Základ bude si uvědomit, že i kdyby varle sestoupilo samo v šesti měsících, tak ten pes z genetického hlediska v pořádku opravdu není a do chovu by jít neměl.

Mimochodem když se provalí, že otci sestoupilo varle nebo obě pozdě, dá se dost dobře sledovat, že u jejich synů se děje to samé...

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 16:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.150.125

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zlatý oči,jednou píchnout injekci nebo masírovat týden.No on každý chovatel se zastává toho,co sám dělá.U bezpapíráků vidím aspoň psy v reálu,u papíráků se tutlá a tutlá,nejde o chov,ale o jméno chovky a prodejnost štěňat.

Když varle sestoupne, tak není co tutlat - a co vidíte u bezpapíráků ???? Bezpapíráka co není kolikrát ani podobný danému plemeni ? Jedete pro čivavu a vyroste čivavo jezevčík. No to tedy máte reál. Každý to dělá jak to dělají ti ostatrní a co ho naučili jiní chovatelé a sami poradci chovů a výboři ...

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 16:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.7.84

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Když varle sestoupne, tak není co tutlat - a co vidíte u bezpapíráků ???? Bezpapíráka co není kolikrát ani podobný danému plemeni ? Jedete pro čivavu a vyroste čivavo jezevčík. No to tedy máte reál. Každý to dělá jak to dělají ti ostatrní a co ho naučili jiní chovatelé a sami poradci chovů a výboři ...

Že ostatní kradou, neznamená, že já musím krást taky a neospravedlňuje mě to k tomu.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 17:14
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.140.192

Mimochodem mám psa s PP, krypťáka, kdybych nebyla rozumná tj dovolila to, už by měl 3 vrhy bezpapíráků. Tam se to vůbec neřeší a všem je to jedno...hlavně, že jsou štěňata... Takže v PP chovu vyloučí aspoň zjevné krypťáky...

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 17:15
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.104.167

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Že ostatní kradou, neznamená, že já musím krást taky a neospravedlňuje mě to k tomu.

Přestaňte už s těmi teoretickými frázemi. Teorie je jedna věc, praxe je druhá věc. Lidi nedodržují zákony v této republice zcela běžně, tak snad si nemyslíte, že v chovu to bude jiné. A když Vám tu někdo napíše, jak to spousta dalších chovatelů dělá v praxi, tak to asi teoretickými frázemi nezměníte. Přestňte už moralizovat, a hrát si tu na nejslušnější. Samozřejmě, že těch co to dělají, těch to sem napíše jen pár, většina se nepřizná ani anonymně. Já si myslím, že je dobré znát, jak to chodí, teorii si může každý nastudovat z chovatelských řádů a knih, běžnou praxi nikoliv. V lidské populaci se šidí příroda ještě více než u psů, tak co se pořád divíte.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 17:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.7.84

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Přestaňte už s těmi teoretickými frázemi. Teorie je jedna věc, praxe je druhá věc. Lidi nedodržují zákony v této republice zcela běžně, tak snad si nemyslíte, že v chovu to bude jiné. A když Vám tu někdo napíše, jak to spousta dalších chovatelů dělá v praxi, tak to asi teoretickými frázemi nezměníte. Přestňte už moralizovat, a hrát si tu na nejslušnější. Samozřejmě, že těch co to dělají, těch to sem napíše jen pár, většina se nepřizná ani anonymně. Já si myslím, že je dobré znát, jak to chodí, teorii si může každý nastudovat z chovatelských řádů a knih, běžnou praxi nikoliv. V lidské populaci se šidí příroda ještě více než u psů, tak co se pořád divíte.

To není teoretizování, ale holej fakt. A snad na diskuzi můžu napsat svůj názor, postoj k dané věci, ne?! Nebo ty seš nějakej admin, kterejm druhejm má poroučet, co můžou psát? Je dobré ukázat začínajícím chovatelům, majitelům atd. že všichni chovatelé nejsou ho..da schopná čehokoliv, aby vše protlačili do chovu.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 17:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Ale já myslím, že druzí sem také píší jen holá fakta - co se vše dělá. Vy jen pořád píšete, jak by se to mělo dělat, což každý teoreticky ví. Ale víme třeba i z práce, že se dělají věci třeba jinak, než jak nás učili ve škole. Prostě praxe se steorií prostě kolikrát neshodují.

Neregistrovaný uživatel

6.10.2010 20:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.218.137

A koľko ľudí so zdravotným problémom za život má svojich potomkov?Určite nie desať, dvadsať ani tridsať.
No a povedzte koľkí z vás by ste si kúpili alebo aj zadarmo vzali ponúkané šteňa kryptorchida do svojej CHS?Potom takýto psík,keď sa dostane nezodpovedným ľuďom,môžu na ňom chovať bez papierové šťeňatá , majitelia šteniať sú z toho sklamaný a veterinári majú zarobené.

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 01:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.16.185

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Základ bude si uvědomit, že i kdyby varle sestoupilo samo v šesti měsících, tak ten pes z genetického hlediska v pořádku opravdu není a do chovu by jít neměl.

Mimochodem když se provalí, že otci sestoupilo varle nebo obě pozdě, dá se dost dobře sledovat, že u jejich synů se děje to samé...

Ano, to se vysledovat dá. Ale proč to vadí, sestoupení pozdě, je-li ten sestup opravdu samovolný? Proč by neměl jít do chovu? Aby jeho potomkům nesestupovalo také pozdě? Co je na tom tak špatného?

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 09:54
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ano, to se vysledovat dá. Ale proč to vadí, sestoupení pozdě, je-li ten sestup opravdu samovolný? Proč by neměl jít do chovu? Aby jeho potomkům nesestupovalo také pozdě? Co je na tom tak špatného?

Na tom není špatného nic. Jen si to nějaký teoretický laik takhle špatně tu genetiku vysvětluje ... A vůbec jeho potomkům nemusí varlata sestupovat později, to vůbec nemusí být pravidlo. Stejně tak není pravda, že když rodiče budou mít DKK 0 / 0 , že potomci budou mít to samé - a neplatí to ani s tím varletem. Štěňatům po psovi, kterému sestouplo varle později, nebo bylo nějak masírováno a stahováno, nebo dostal hormonální injekci na podporu sestupu - tak potomci po něm nemusí mít vůbec žádné problémy se sestupem varlat. Prostě v praxi to funguje jinak než v teorii. Stejně tak u lidí - dva hluší jedinci nemusí mít hluché dítě a naopak. Může tam něco vyletět třeba ze třetí nebo páté generace, nezáleží jen na rodičích.

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 10:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Na tom není špatného nic. Jen si to nějaký teoretický laik takhle špatně tu genetiku vysvětluje ... A vůbec jeho potomkům nemusí varlata sestupovat později, to vůbec nemusí být pravidlo. Stejně tak není pravda, že když rodiče budou mít DKK 0 / 0 , že potomci budou mít to samé - a neplatí to ani s tím varletem. Štěňatům po psovi, kterému sestouplo varle později, nebo bylo nějak masírováno a stahováno, nebo dostal hormonální injekci na podporu sestupu - tak potomci po něm nemusí mít vůbec žádné problémy se sestupem varlat. Prostě v praxi to funguje jinak než v teorii. Stejně tak u lidí - dva hluší jedinci nemusí mít hluché dítě a naopak. Může tam něco vyletět třeba ze třetí nebo páté generace, nezáleží jen na rodičích.

Za to vy jste odborník na genetiku. Panebože, a tohle se věnuje chovu.

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 11:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Za to vy jste odborník na genetiku. Panebože, a tohle se věnuje chovu.

No takový odborník jako jsi ty to jsem taky. Ano, tohle se věnuje chovu, a dost úspěšně - asi na rozdíl od tebe ...

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 12:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Nesmíš pořád žrát jen tu teorii, v praxi je to kolikrát jinak.

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 12:04
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.77

Jo, jo, geny klackem nevymlátíš

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 12:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Nesmíš pořád žrát jen tu teorii, v praxi je to kolikrát jinak.

Ano, ale když se dělá praxe i bez základů teorie, viz ty, tak je to katastrofa. A pak, už to slyším, jako už tolikrát - Ona ta příroda je TAK nevyzpytatelná. Omluvy přírodou takovýmhle praktikům fakt jdou.

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 12:29
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No takový odborník jako jsi ty to jsem taky. Ano, tohle se věnuje chovu, a dost úspěšně - asi na rozdíl od tebe ...

Jj, že jsou úspěšní, to o sobě tvrdí všichni, ale chce se to jen podívat, co ukazujou a co kde zašantročili, realita je pak mnohdy jinde.
I když pravda, jsou chovatelé, kteří se zcela vážně považují za úspěšné, když odchovají jednoho super psa, těch ostatních x odpadů jim připadá normální a nezajímají je.

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 13:20
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ano, ale když se dělá praxe i bez základů teorie, viz ty, tak je to katastrofa. A pak, už to slyším, jako už tolikrát - Ona ta příroda je TAK nevyzpytatelná. Omluvy přírodou takovýmhle praktikům fakt jdou.

Základů teorie mám stejně jaky ty. možná více, a příroda je opravdu nevyzpytatelná, když zplodila tebe. A genetika je fakt nevyzpytatelná, a tom asi není sporu. Nebo o tom bude taky spor ?

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 14:03
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Základů teorie mám stejně jaky ty. možná více, a příroda je opravdu nevyzpytatelná, když zplodila tebe. A genetika je fakt nevyzpytatelná, a tom asi není sporu. Nebo o tom bude taky spor ?

Nevyzpytatelná genetika?? Možná by to chtělo začít u Adama, teda spíš u Mendela. Pak se přihlaš a můžeme se pobavit dál. Teď to nemá smysl.

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 16:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Ichtyl jako ty zůstane ichtylem, a stejně nic v chovu nedokáže, a teorie ti v tom opravdu nepomůže. Znovu opakuji, že pejskovi, co sestoupí varlata později, tak se to na jeho potomcích vůbec nemusí projevit, ani na dalších generacích, a je to tak se vším, třeba i s DKKProstě je to ověřeno praxí. Čemu pořád nerozumíš ? Jsi asi tatar ... Prostě tady jenom teoretizuješ co by kdyby, a co by se teoreticky mělo nebo nemělo. Opravdu se raději bavím s lidmi co už něco odchovali a mají praktické znalosti ...

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 19:19
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.252.245

Jestli je myšleno praktické jako "jak prakticky zamaskovat", tak to jste se svými názory skutečně odborník.

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 19:30
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Za mne mluví 20 letá úspěšná praxe v chovu. Vy tu omýláte jen polovičaté teoretické znalosti. Ověřte si Vaše názory v praxi - v chovu, a až je budete mít podložené jako já, tak si to klidně povíme. Jinak je o tom zbytečné diskutovat. Já prostě vím, že pes kterému sestoupne jedno varle později, nebo se mu pro jistotu masíruje a stahuje nebo se píchla injekce ( varlata by třeba sestoupila i bez píchnutí ) - to prostě nutně nemusí předávat - předává normálně zdravé jedince, žádný krypťák se po něm nikdy nevyskytl - a mám to ověřeno přes 3 generace. Co máte ověřeno Vy s Vaší teorií ...

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 20:37
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.4.193

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Za to vy jste odborník na genetiku. Panebože, a tohle se věnuje chovu.

Hlavně, když to nese, né? A nikdo se nic nedoví. A pak nám najednou skáčou vady a my se divíme proč, vždyť táta dokonalý, máma taky, rodiče taky. Tak kde se stala chyba?

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 21:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.80.130

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Za mne mluví 20 letá úspěšná praxe v chovu. Vy tu omýláte jen polovičaté teoretické znalosti. Ověřte si Vaše názory v praxi - v chovu, a až je budete mít podložené jako já, tak si to klidně povíme. Jinak je o tom zbytečné diskutovat. Já prostě vím, že pes kterému sestoupne jedno varle později, nebo se mu pro jistotu masíruje a stahuje nebo se píchla injekce ( varlata by třeba sestoupila i bez píchnutí ) - to prostě nutně nemusí předávat - předává normálně zdravé jedince, žádný krypťák se po něm nikdy nevyskytl - a mám to ověřeno přes 3 generace. Co máte ověřeno Vy s Vaší teorií ...

Přes tři generace u jednoho pwsa? No to je ale výkon

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 21:11
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Ale píšete naprosté teoretické nesmysly ... Takže podle Vás , když bude třeba ve vrhu 7 velmi kvalitních štěňat - jeden pejsek, kterému sestouplo varle později - ale sestouplo - než ostatním nebo mu bylo masírováno, nebo se píchla injekce, tak toho byste v chovu dále nepoužili, ale 6 bezvadných sourozenců ano - tak když nepoužijete toho jednoho a šest ostatních ano, tak je úplně jedno, jestli jich použijete v chovu z toho vrhu 6 nebo 7 - teoreticky by to mohlo nést i těch 6 dalších kterým sestouply varlata normálně. Je to stejné jako s DKK - 7 štěňat v dospělosti 6 jedinců 0/0 jeden DKK třeba 3/2 - toho s tím DKK - 3 /2 nepoužijete a ostatních 6 ano - tak pořád tam máte jednoho bratra co DKK měl. Takže ani když nebudete používat v chovu toho jednoho pejska s varletem později sestouplým, tak se budou používat v chovu ti bezvadní včas sestouplí, ale ve finále si tím nijak nepomůžete, protože geneticky to de facto může nést všech 7 sourozenců. Takže teoreticky, když byste chtěli něčeho dosáhnout byste nemohli upotřebit v chovu ani jedno štěně z těch 7 aby to něco vyřešilo. A pokud byste šmahem kvůli jednomu štěněti vyřazovali z chovu i jeho zdravé sourozence, tak potom byste za 15 - 20 let zase u některých plemen tak zúžili genofond, že byste za chvíli nakrývali samé příbuzné jedince. Proto říkám, že bavit se jen v rovině teoretické nemá smysl a v praxi zjistíte, že je jedno, když použijete v chovu 6 štěňat jestli použije někdo i to sedmé , které také není krypťák, jen mu sestouplo varle později. To byste TEORETICKY nesměli použít ani ta zdravé, ale to by za 20 let mohlo u některých málopočetných plemen nést ještě větší problémy při příbuzenské plemenitbě. Proto říkám, že teorie je teorie. ale v praxi je to prostě někdy jinak.

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 21:12
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Přes tři generace u jednoho pwsa? No to je ale výkon

Přes 3 generace je to ověřené dost, ty jsi možná ještě v životě na psech neodchoval ani 2 generace ...

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 21:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.80.130

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Přes 3 generace je to ověřené dost, ty jsi možná ještě v životě na psech neodchoval ani 2 generace ...

Ne, já ne psech NEODCHOVALA ani jednu generaci. Jenže na rozdíl od vás vím něco o genetice a statistické průkaznosti :)

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 22:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.31.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ale píšete naprosté teoretické nesmysly ... Takže podle Vás , když bude třeba ve vrhu 7 velmi kvalitních štěňat - jeden pejsek, kterému sestouplo varle později - ale sestouplo - než ostatním nebo mu bylo masírováno, nebo se píchla injekce, tak toho byste v chovu dále nepoužili, ale 6 bezvadných sourozenců ano - tak když nepoužijete toho jednoho a šest ostatních ano, tak je úplně jedno, jestli jich použijete v chovu z toho vrhu 6 nebo 7 - teoreticky by to mohlo nést i těch 6 dalších kterým sestouply varlata normálně. Je to stejné jako s DKK - 7 štěňat v dospělosti 6 jedinců 0/0 jeden DKK třeba 3/2 - toho s tím DKK - 3 /2 nepoužijete a ostatních 6 ano - tak pořád tam máte jednoho bratra co DKK měl. Takže ani když nebudete používat v chovu toho jednoho pejska s varletem později sestouplým, tak se budou používat v chovu ti bezvadní včas sestouplí, ale ve finále si tím nijak nepomůžete, protože geneticky to de facto může nést všech 7 sourozenců. Takže teoreticky, když byste chtěli něčeho dosáhnout byste nemohli upotřebit v chovu ani jedno štěně z těch 7 aby to něco vyřešilo. A pokud byste šmahem kvůli jednomu štěněti vyřazovali z chovu i jeho zdravé sourozence, tak potom byste za 15 - 20 let zase u některých plemen tak zúžili genofond, že byste za chvíli nakrývali samé příbuzné jedince. Proto říkám, že bavit se jen v rovině teoretické nemá smysl a v praxi zjistíte, že je jedno, když použijete v chovu 6 štěňat jestli použije někdo i to sedmé , které také není krypťák, jen mu sestouplo varle později. To byste TEORETICKY nesměli použít ani ta zdravé, ale to by za 20 let mohlo u některých málopočetných plemen nést ještě větší problémy při příbuzenské plemenitbě. Proto říkám, že teorie je teorie. ale v praxi je to prostě někdy jinak.

Myslím, že tady nikdo netvrdil, že i po psovi, kterému pozdě sestoupilo varle nebo mu bylo pomoženo, se nemůžou narodit naprosto zdravá štěňata. Tak to totiž s přenašečema chodí a dokonce se dá i spočítat i statistický poměr zdravých, postižených a přenašečů ve vrhu. Možná že by vám ty základy genetiky opravdu prospěly.
Jinak tedy podle toho co píšete je pro vás OK chov na nemocných psech, když se stejně chová na jejich sourozencích, co mohou být přenašeči?? Tak to je teda síla.
Když budu mít psa s nemocnýma patelama, že bude sotva chodit, nechám ho zoperovat, takže do konce života bude bez problémů, tak je v pořádku podle vás na něm chovat?? To je totiž úplně stejný jako s těma varlatama, medicínsky se vyřeší vnější fenotypový problém, ale genotyp zůstává pořád stejný. Na to nějak zapomínáte.
Ale já se nedivím, takových chovatelů, co musí chovat na všem, co zrovna neumírá, je dost. Však když už ty psy mají....přece je nebudou zbůhdarma živit. A když ten pes tak pěkně vypadá...

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 23:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.31.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Přes 3 generace je to ověřené dost, ty jsi možná ještě v životě na psech neodchoval ani 2 generace ...

3.generace? Vím o věcech, co se nesly skrytě v chovu i 20 generací, 3 generace je NIC.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 09:50
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Jasně, takže když se ve třech generacích neprojevilo u žádného potomky nesestouplé varle, tak po 20 generacích se to potom náhodou u jednoho štěněte objeví ? Tam už bude přimícháno tolik nových krevních linií, že za 20 generací nepoznáte co se po čem nese nebo ne. To už potom bude jenom hádání, domněnky a TEORIE.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 10:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jasně, takže když se ve třech generacích neprojevilo u žádného potomky nesestouplé varle, tak po 20 generacích se to potom náhodou u jednoho štěněte objeví ? Tam už bude přimícháno tolik nových krevních linií, že za 20 generací nepoznáte co se po čem nese nebo ne. To už potom bude jenom hádání, domněnky a TEORIE.

Na to spoléháte? Že se třeba za 10 let, až se to začne objevovat, protože je to jen otázka času, kdy se ti přenašeči dostanou do páru taky s přenašečem a pak už to v plemeni jede, nikdo nedozví, odkud to má původ? Nenechte se mýlit, původce se většinou vždycky najde. Kdo se v chovu vyzná, ví odkud vítr vane i po x generacích. Chovatelé mají dlouhou paměť, 20 psích generací může být klidně jen 10 let. Navíc většinou se to projeví dřív, tohle je extrém, třeba barvy se běžně nesou tak 5-10 generací, víc je spíš výjimka. Snad u každého plemene se léta vzpomíná na někoho, kdo takhle zamořil chov něčím nežádoucím, s čím se pak další generace chovatelů musela potýkat. Každý to má takový jaký si to udělá, i pověst chovatele závisí na jeho skutcích a když vám špatná pověst nevadí, je to vaše věc.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 11:29
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.7.84

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ale píšete naprosté teoretické nesmysly ... Takže podle Vás , když bude třeba ve vrhu 7 velmi kvalitních štěňat - jeden pejsek, kterému sestouplo varle později - ale sestouplo - než ostatním nebo mu bylo masírováno, nebo se píchla injekce, tak toho byste v chovu dále nepoužili, ale 6 bezvadných sourozenců ano - tak když nepoužijete toho jednoho a šest ostatních ano, tak je úplně jedno, jestli jich použijete v chovu z toho vrhu 6 nebo 7 - teoreticky by to mohlo nést i těch 6 dalších kterým sestouply varlata normálně. Je to stejné jako s DKK - 7 štěňat v dospělosti 6 jedinců 0/0 jeden DKK třeba 3/2 - toho s tím DKK - 3 /2 nepoužijete a ostatních 6 ano - tak pořád tam máte jednoho bratra co DKK měl. Takže ani když nebudete používat v chovu toho jednoho pejska s varletem později sestouplým, tak se budou používat v chovu ti bezvadní včas sestouplí, ale ve finále si tím nijak nepomůžete, protože geneticky to de facto může nést všech 7 sourozenců. Takže teoreticky, když byste chtěli něčeho dosáhnout byste nemohli upotřebit v chovu ani jedno štěně z těch 7 aby to něco vyřešilo. A pokud byste šmahem kvůli jednomu štěněti vyřazovali z chovu i jeho zdravé sourozence, tak potom byste za 15 - 20 let zase u některých plemen tak zúžili genofond, že byste za chvíli nakrývali samé příbuzné jedince. Proto říkám, že bavit se jen v rovině teoretické nemá smysl a v praxi zjistíte, že je jedno, když použijete v chovu 6 štěňat jestli použije někdo i to sedmé , které také není krypťák, jen mu sestouplo varle později. To byste TEORETICKY nesměli použít ani ta zdravé, ale to by za 20 let mohlo u některých málopočetných plemen nést ještě větší problémy při příbuzenské plemenitbě. Proto říkám, že teorie je teorie. ale v praxi je to prostě někdy jinak.

Nidko netvrdí, že by se z chovu měli vyřazovat všichni: rodiče, sourozenci atd., tedy přenašeči. To by opravdu za chvíli nebylo nic, na čem by se dalo chovat. Ale že se mají vyřazovat postižení (nemocní) jedinci a na těch zbylých chovat s rozumem.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 12:47
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Takže psovi, co sestoupne varle později - ten je nemocný nebo postižený ? Právě že netvtvrdíte nic o psech postižených a nemocných, ale jen, že když mu sestoupne varle později než ostatním nebo se masíruje či píchne injekce, tak ten že se má vyřadit - ale když mu varle sestoupne jako ostatním, - jen později, tak znovu píši, že to není krypťák - je to potom normálně uchovněný zdravý jedinec vhodný k chovu jako ostatní štěňata z vrhu, protože když nevyřadíte z chovu i jeho sourozence - nemá cenu vyřazovat ani toho jedince, co mu sestoupla varlata později - prostě je má trvale sestouplá, jako ostatní štěńata z vrhu, a hodí se k chovu jako ostatní sourozenci. Tím , že byste nechovali jen na tom jednom by prostě nic neřešilo.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 13:11
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Na to spoléháte? Že se třeba za 10 let, až se to začne objevovat, protože je to jen otázka času, kdy se ti přenašeči dostanou do páru taky s přenašečem a pak už to v plemeni jede, nikdo nedozví, odkud to má původ? Nenechte se mýlit, původce se většinou vždycky najde. Kdo se v chovu vyzná, ví odkud vítr vane i po x generacích. Chovatelé mají dlouhou paměť, 20 psích generací může být klidně jen 10 let. Navíc většinou se to projeví dřív, tohle je extrém, třeba barvy se běžně nesou tak 5-10 generací, víc je spíš výjimka. Snad u každého plemene se léta vzpomíná na někoho, kdo takhle zamořil chov něčím nežádoucím, s čím se pak další generace chovatelů musela potýkat. Každý to má takový jaký si to udělá, i pověst chovatele závisí na jeho skutcích a když vám špatná pověst nevadí, je to vaše věc.

Ale já nemám špatnou pověst, takže mi nemá co vadit. A znovu říkám, později sestouplé varle není žádná závažná genetická vada, a pokud chováte na ostatních štěňatech z vrhu, tak byste tím že byste nechovali pouze na tom jednom jedinci stejně pro chov nic nevyřešili. Souhlasím nechovat na nemocných, postižených psech a krypťácích, ale psát tady , že pes co mu sestoupne varle později je krypťák, to je nesmysl, stejně jako další nesmysl, jak tady hlásali lidé, že by na takovém zvířeti nechovali - ale pokud by chovali na jeho sourozencích, tak je to stejné. Prostě je to jen teoretická diskuze, a já říkám, že si je vše třeba ověřit v praxi.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 13:32
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ale já nemám špatnou pověst, takže mi nemá co vadit. A znovu říkám, později sestouplé varle není žádná závažná genetická vada, a pokud chováte na ostatních štěňatech z vrhu, tak byste tím že byste nechovali pouze na tom jednom jedinci stejně pro chov nic nevyřešili. Souhlasím nechovat na nemocných, postižených psech a krypťácích, ale psát tady , že pes co mu sestoupne varle později je krypťák, to je nesmysl, stejně jako další nesmysl, jak tady hlásali lidé, že by na takovém zvířeti nechovali - ale pokud by chovali na jeho sourozencích, tak je to stejné. Prostě je to jen teoretická diskuze, a já říkám, že si je vše třeba ověřit v praxi.

Jenže tady ta diskuze s vámi není o psech, co jim varle sleze později, ale o psech, co mají varle stažené injekcemi nebo masírováním, což jste napsala, že na takovýcn psech chováte a tím celá diskuze vznikla, a u nich NEVÍTE, zda by mu bez těch zásahů samo slezlo a nebo jestli by z něj byl krypťák. Takže se zase nevymlouvejte. To že se nějaká vada medicínsky vyřeší neznamená, že je vše v pořádku a slušný chovatel na takových jedincích nechová. Viz třeba ty pately, které se taky vyřeší jednorázovou akcí, ale dále by na takovém psovi nikdo slušný nechoval.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 13:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Takže psovi, co sestoupne varle později - ten je nemocný nebo postižený ? Právě že netvtvrdíte nic o psech postižených a nemocných, ale jen, že když mu sestoupne varle později než ostatním nebo se masíruje či píchne injekce, tak ten že se má vyřadit - ale když mu varle sestoupne jako ostatním, - jen později, tak znovu píši, že to není krypťák - je to potom normálně uchovněný zdravý jedinec vhodný k chovu jako ostatní štěňata z vrhu, protože když nevyřadíte z chovu i jeho sourozence - nemá cenu vyřazovat ani toho jedince, co mu sestoupla varlata později - prostě je má trvale sestouplá, jako ostatní štěńata z vrhu, a hodí se k chovu jako ostatní sourozenci. Tím , že byste nechovali jen na tom jednom by prostě nic neřešilo.

No a jak říkám, diskuze s vámi je zbytečná. Vy ani nevidíte rozdíl mezi psem, kterému k sestupu varlat pomůžete injekcemi a jeho bratrem, kterému varlata slezou sami. Myslím, že všichni slušní chovatelé ten rozdíl mezi přeléčeným psem a zdravým psem vidí.
Navíc ani nevíte, o čem mluvíte, jmenujete nemocného psa, postiženého?? to má být jaký?? myslíte tím přenašeče?? Víte vy vůbec co je to přenašeč??? Asi ne, když ho srovnáváte s postiženým. Fakt jste mimo mísu.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 13:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Nemusí se píchat vždy injekce , jen mu sestoupnou později. Vy zase nechcete vidět, že použít v chovu jeho bratra může být to samé. To také nejste schopni pochopit ?

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 13:40
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Přeléčený pes - je v konečném výsledku nemocný pes ? A to prosím Vás od kdy ?

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 13:47
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No a jak říkám, diskuze s vámi je zbytečná. Vy ani nevidíte rozdíl mezi psem, kterému k sestupu varlat pomůžete injekcemi a jeho bratrem, kterému varlata slezou sami. Myslím, že všichni slušní chovatelé ten rozdíl mezi přeléčeným psem a zdravým psem vidí.
Navíc ani nevíte, o čem mluvíte, jmenujete nemocného psa, postiženého?? to má být jaký?? myslíte tím přenašeče?? Víte vy vůbec co je to přenašeč??? Asi ne, když ho srovnáváte s postiženým. Fakt jste mimo mísu.

Ty jsi taky úplně mimo mísu, o těch nemocných a postižených psech to psal někdo výše - já mu pouze odpovídal - že pes s později sestouplým varletem není nemocný ani postižený ( A že souhlasím s tím nemocné a postižené jedince nepoužívat v chovu ) - tak už se konečně prober z toho šoku - já na rozdíl od tebe vím o čem mluvím - že je stejné jestli použijete jednoho psa nebo druhého psa z vrhu. Přenašeč může být i bratr, kterému sestopuplo varle normálně, takže nepoužít v chovu jen jedno štěně z vrhu nic neřeší - o tom píšu - kapíšto - rozumíš - nebo ti to mám napsat ještě turecky .

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 13:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.252.245

Tu turečtinu bych si ráda přečetla, když jsou někteří chytří jak *** na lopatě a ani už se nevyjadřují vůči ostatním slušnou formou.

A jaký je geneticky rozumný důvod použít psa s pozdě sestouplým varletem do chovu? Fyzicky existoval důvod, proč nesestoupilo hned kdy mělo.
Není jedno zda se kreje jím nebo povedenějším bratrem - sourozenci nemají naprosto stejné geny. Jsou rozdílní vzhledem, zdravím i tím, co předávají na štěňata. Jinak bych dostala stejně kvalitní potomky po všech bratrech z jednoho vrhu a to rozhodně neplatí. I v tom je ta praxe, kterou vy se slepě oháníte.

Brzo odchovám 4. generaci od svých psů. Zatím bez jediného bezkulčáka, vím totiž kde se dívat a proč některé krycí psy nebrat.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 14:11
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Tu turečtinu bych si ráda přečetla, když jsou někteří chytří jak *** na lopatě a ani už se nevyjadřují vůči ostatním slušnou formou.

A jaký je geneticky rozumný důvod použít psa s pozdě sestouplým varletem do chovu? Fyzicky existoval důvod, proč nesestoupilo hned kdy mělo.
Není jedno zda se kreje jím nebo povedenějším bratrem - sourozenci nemají naprosto stejné geny. Jsou rozdílní vzhledem, zdravím i tím, co předávají na štěňata. Jinak bych dostala stejně kvalitní potomky po všech bratrech z jednoho vrhu a to rozhodně neplatí. I v tom je ta praxe, kterou vy se slepě oháníte.

Brzo odchovám 4. generaci od svých psů. Zatím bez jediného bezkulčáka, vím totiž kde se dívat a proč některé krycí psy nebrat.

No a co, to jako máme padnout na prdel ? Vždyť to je normální odchovávat vrhy bez krypťáků, já jsem také ve vrhu žádného krypťáka neměl ( protože těm co sestoupí později, nejsou krypťáci ). Ale to já vím, že nejsou všichni bratři stejní, teorii si nech pro začátečníky, ale nikdo nemůže zaručit, že když se ve vrhu vyskytne u jednoho štěněte nějaký problém - že to nemůže jeho bratr co to sám neměl - nést dál. A jo, vlastně Vy jste ta nejchytřejší, Vy to můžete dopředu zaručit, že to bratrové neponesou. Tak o tom silně pochybuji. ...A jaký je geneticky rozumný důvod použít psa s pozdě sestouplým varletem do chovu ?... Skoro stejný, jako použít jeho bratry - také teoretické přenašeče ( když jsme u té teorie ).

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 14:19
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

...A jaký je geneticky rozumný důvod použít psa s pozdě sestouplým varletem do chovu ?... A také těch důvodů může být více - může to být exterierově nejzajímavější pes z vrhu, u pracovních a loveckých plemen to může být v dospělosti pes třeba s největší chutí pracovat a má nejlepší výsledky z vrhu na zkouškách a závodech, je to třeba účatník mistrovství republiky ( nebo světa ) ve výkonu, takže důvodů proč ho použít může být vedle exterieru a povahy klidně ještě více. Je jasné, že podprůměrného psa s pozdě sestouplým varletem - tam není důvod ho použít v chovu. Ale u některých psů prostě klady ( povaha , exterier ) převyšují potencionální zápory - proto se používají k chovu.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 14:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.60

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Přeléčený pes - je v konečném výsledku nemocný pes ? A to prosím Vás od kdy ?

No tak naposledy - tato diskuze není o psech, kterým pozdě sestoupilo varle, ale o psech, kterým bylo v sestupu pomoženo léky a u kterých tedy nevíte, zda by to bez přeléčení nebyl krypťák.
Přeléčený pes - je v konečném výsledku nemocný pes ? A to prosím Vás od kdy
Nevím, kde jste tohle sebral, tohle tu nikdo netvrdil. Jediný co tvrdím já, že pes, u kterého je přeléčena genetická vada/choroba, a to kryptorchismus je, je potom vnějškově zdravý, ale vadné geny mu zůstávají, snad tedy nepředpokládáte, že léčbou vyléčíte i geny a samozřejmě tyto vadné geny předává potomstvu.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 14:44
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.139.110

tady to koukám celkem žije

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 15:46
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.7.85

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No tak naposledy - tato diskuze není o psech, kterým pozdě sestoupilo varle, ale o psech, kterým bylo v sestupu pomoženo léky a u kterých tedy nevíte, zda by to bez přeléčení nebyl krypťák.
Přeléčený pes - je v konečném výsledku nemocný pes ? A to prosím Vás od kdy
Nevím, kde jste tohle sebral, tohle tu nikdo netvrdil. Jediný co tvrdím já, že pes, u kterého je přeléčena genetická vada/choroba, a to kryptorchismus je, je potom vnějškově zdravý, ale vadné geny mu zůstávají, snad tedy nepředpokládáte, že léčbou vyléčíte i geny a samozřejmě tyto vadné geny předává potomstvu.

Prosim tě, 224.8 to nevysvětlíš, já už to zkoušela několikrát. Ten bude furt mlet dokola, že pes napíchanej hormonama je zdravej a má zdravý geny. Ale kde bere tu jistotu, že i bez injekce by varlata slezla, to opravdu nevím.
Otázka do pranice: jak moc jsou hormonální injekce účinné?
A) U psa, budoucího krypťáka, mohou pomoci varlatům sestoupit, bez injekcí by byl pes krypťák.
B) U psa, budoucího krypťáka, ani injekce nepomůžou, ale mohou sestup vyřešit u psa, kterému by ,,jen" slezly později.
Roli určitě hraje i věk, kdy se injekce použijí.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 15:54
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Ale později sestouplé varle - není kryptorchismus. A i když jste přeléčili - pro jistotu - tak stejně mohlo sestoupnout i bez přeléčení. A znovu říkám , i když použijete sourozence k chovu, a toho jednoho psa ne - kde máte záruku, že to nebudou přenášet i ostatní psi. Takže nepoužitím toho jednoho jedince z vrhu nemusíte vůbec nic vyřešit, a když to bude povahově nebo extrierově nejlepší štěně z vrhu ( jak se třeba později zjistí ) , tak zase pozitiva pro použití mohou převládnout nad potencionálními negativy.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 16:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.7.85

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ale později sestouplé varle - není kryptorchismus. A i když jste přeléčili - pro jistotu - tak stejně mohlo sestoupnout i bez přeléčení. A znovu říkám , i když použijete sourozence k chovu, a toho jednoho psa ne - kde máte záruku, že to nebudou přenášet i ostatní psi. Takže nepoužitím toho jednoho jedince z vrhu nemusíte vůbec nic vyřešit, a když to bude povahově nebo extrierově nejlepší štěně z vrhu ( jak se třeba později zjistí ) , tak zase pozitiva pro použití mohou převládnout nad potencionálními negativy.

A i když jste přeléčili - pro jistotu - tak stejně mohlo sestoupnout i bez přeléčení.
Stejně tak mohlo nesestoupit.
A znovu říkám , i když použijete sourozence k chovu, a toho jednoho psa ne - kde máte záruku, že to nebudou přenášet i ostatní psi.
Chovejme na psech s DKK, slepých, chromých..., vždyť je to jedno, mají příbuzné přenašeče.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 18:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
A i když jste přeléčili - pro jistotu - tak stejně mohlo sestoupnout i bez přeléčení.
Stejně tak mohlo nesestoupit.
A znovu říkám , i když použijete sourozence k chovu, a toho jednoho psa ne - kde máte záruku, že to nebudou přenášet i ostatní psi.
Chovejme na psech s DKK, slepých, chromých..., vždyť je to jedno, mají příbuzné přenašeče.

To si klidně chovej na slepých a chromých a krypťácích. Já na slepých chromých a krypťácích nechovám - a znova - později sestouplé varle, masírované nebo s píchlou injekcí není krypťák. A je na každém chovateli, ne čem chová, nese svoje jméno na trh sám. A já znovu opakuji, že nemám problém s dobrou pověstí a s prodejem štěňat u nás i do zahraničí. Třeba máte nějaké štěně ode mne taky doma, a pochvalujete si, jako mnozí další.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 20:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.31.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
To si klidně chovej na slepých a chromých a krypťácích. Já na slepých chromých a krypťácích nechovám - a znova - později sestouplé varle, masírované nebo s píchlou injekcí není krypťák. A je na každém chovateli, ne čem chová, nese svoje jméno na trh sám. A já znovu opakuji, že nemám problém s dobrou pověstí a s prodejem štěňat u nás i do zahraničí. Třeba máte nějaké štěně ode mne taky doma, a pochvalujete si, jako mnozí další.

později sestouplé varle, masírované nebo s píchlou injekcí není krypťák
Chyba. Ty nevíš, jestli to je geneticky krypťák nebo ne, nevíš jestli bez pomoci by mu sestoupilo nebo ne. Je fuk, jestli varle dřív nebo později, ale vždy by mělo slézt samo. Pokud nesleze samo, pes je geneticky krypťák, ať se ti to líbí nebo ne. A nic na tom nemění to, že s lékařskou pomocí to varle dole má.
Když někdo chová na psovi, co mu samo slezlo varle později, není to ideál, ale nic proti, ale pokud chováš na psovi, kterému slezlo varle po injekcích, tak to máš půl na půl jestli chováš na krypťákovi nebo ne. Proto se tomu hodně chovatelů brání, i ta poloviční pravděpodobnost, že pes je krypťák, je pro jejich etiku přes míru. Jinak nic proti injekcím, často se jejich pomocí zabrání pozdější operaci psa, ale chov, to je jiná.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 20:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
později sestouplé varle, masírované nebo s píchlou injekcí není krypťák
Chyba. Ty nevíš, jestli to je geneticky krypťák nebo ne, nevíš jestli bez pomoci by mu sestoupilo nebo ne. Je fuk, jestli varle dřív nebo později, ale vždy by mělo slézt samo. Pokud nesleze samo, pes je geneticky krypťák, ať se ti to líbí nebo ne. A nic na tom nemění to, že s lékařskou pomocí to varle dole má.
Když někdo chová na psovi, co mu samo slezlo varle později, není to ideál, ale nic proti, ale pokud chováš na psovi, kterému slezlo varle po injekcích, tak to máš půl na půl jestli chováš na krypťákovi nebo ne. Proto se tomu hodně chovatelů brání, i ta poloviční pravděpodobnost, že pes je krypťák, je pro jejich etiku přes míru. Jinak nic proti injekcím, často se jejich pomocí zabrání pozdější operaci psa, ale chov, to je jiná.

Chyba - ty zas nevíš, že by mu nesestouplo samo. A je jedno jestli se mi to líbí nebo ne - když má varlata sestouplá, tak to není ani genetický krypťák ani ani krypťák. Tím, že se nenechá nic náhodě, neznamená, že by mu nesestouplo třeba samo i bez zásahu - to už asi těžko někdo zjistí - a případnou vadu mohou přenášet ( nebo nemusí ) i jeho sourozenci z vrhu. Jasně, hlavně jsetli všem dalším kupujícím říkají - víte, Vy sice máte štěně se sestouplými varlaty, ale ve vrhu byl jedinec co neměl sestouplá varlata, tak kdyby se Vám až uchovníte a budete chovat vyskytovali v chovu kripťáci, tak to tam lítá po bratrovi. Takhle to budou také eticky říkat všem zájemcům co od nich kupují ta další štěňata ? Předpokládám, že takhle eticky to vykřikovat všem nebudou ...

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 21:33
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.7.85

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
později sestouplé varle, masírované nebo s píchlou injekcí není krypťák
Chyba. Ty nevíš, jestli to je geneticky krypťák nebo ne, nevíš jestli bez pomoci by mu sestoupilo nebo ne. Je fuk, jestli varle dřív nebo později, ale vždy by mělo slézt samo. Pokud nesleze samo, pes je geneticky krypťák, ať se ti to líbí nebo ne. A nic na tom nemění to, že s lékařskou pomocí to varle dole má.
Když někdo chová na psovi, co mu samo slezlo varle později, není to ideál, ale nic proti, ale pokud chováš na psovi, kterému slezlo varle po injekcích, tak to máš půl na půl jestli chováš na krypťákovi nebo ne. Proto se tomu hodně chovatelů brání, i ta poloviční pravděpodobnost, že pes je krypťák, je pro jejich etiku přes míru. Jinak nic proti injekcím, často se jejich pomocí zabrání pozdější operaci psa, ale chov, to je jiná.

Plně sdílím tvůj názor, ale 224.8 to opravdu nevysvětlíš.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 21:56
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.31.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Plně sdílím tvůj názor, ale 224.8 to opravdu nevysvětlíš.

Jj, já vím, někteří lidé chovatelé nejsou s to pochopit ani takovou jednoduchou věc jako třeba genetiku vloh barev a jejich využití v chovu ani kdyby se jim to opakovalo tisíckrát, jak po tom po nich chtít, aby pochopili genetiku kryptorchismu.
Bohužel tady jde o vážnější věci než o barvu, protože podle těhle lidí je OK chov nejen na těhle genetických krypťácích, ale třeba i na čtyřkových patelách, vždyť ten pes se zoperuje a běhá jako zdravý, tak zdravý je a do chovu může, však nějaká zdravá štěňata se po něm narodí a to je fakt k pláči, proto se trochu snažím, ale asi to fakt nemá smysl.

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 22:13
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.80.130

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Chyba - ty zas nevíš, že by mu nesestouplo samo. A je jedno jestli se mi to líbí nebo ne - když má varlata sestouplá, tak to není ani genetický krypťák ani ani krypťák. Tím, že se nenechá nic náhodě, neznamená, že by mu nesestouplo třeba samo i bez zásahu - to už asi těžko někdo zjistí - a případnou vadu mohou přenášet ( nebo nemusí ) i jeho sourozenci z vrhu. Jasně, hlavně jsetli všem dalším kupujícím říkají - víte, Vy sice máte štěně se sestouplými varlaty, ale ve vrhu byl jedinec co neměl sestouplá varlata, tak kdyby se Vám až uchovníte a budete chovat vyskytovali v chovu kripťáci, tak to tam lítá po bratrovi. Takhle to budou také eticky říkat všem zájemcům co od nich kupují ta další štěňata ? Předpokládám, že takhle eticky to vykřikovat všem nebudou ...

A jak přesně sestup varlete za pomoci hormonální injekce napraví genetický defekt který vedl k nesestupování varlete? Mohl byste mě trochu osvítit, pane Mozku?

Neregistrovaný uživatel

9.10.2010 11:38
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.224.8

Ale ono mohlo sestoupit i samo bez injekce, jen se třeba nechtělo nechávat nic náhodě ... To už dnes nikdo nezjistí, jestli by sestoupilo samo nebo ne, ale prostě ten pes v žádném svém vrhu tuto vadu nenesl, ani ve třetí generaci se nic neobjevilo. Takže si myslím, že není z Vaší strany pořád co řešit. Pozitiva převažovala ned negativy, proč toho psa použít. A jak říkám, třeba by bylo vše v pořádku i bez injekce, třeba stačilo jen měsíc počkat. To už dnes nikdo nezjistí.

Přidejte reakci

Přidat smajlík