Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

gaston18

28.2.2016 21:24
gaston18

XXX.XXX.209.131

Můžete mi prosím poradit co se zácpou u selete? Váží asi 12 kg. Nejspíš sežralo slámu z podestýlky. Děkuji.

29.2.2016 11:59
xchipsy

XXX.XXX.142.1

Olej (jedlý rostlinný pochopitelně). Pokud je to ale akutní (tj. zvíře má bolesti), pak raději veterináře. Otázkou je, zda je to "jen" zácpa následkem chyby v krmení, nebo příznak něčeho jiného. Samotné požírání slámy by zácpu způsobit nemělo, horší jsou v tomto spíše piliny/hobliny.

gaston18

29.2.2016 13:17
gaston18

XXX.XXX.209.131

Olej dostává od soboty, v neděli jsem přidala trochu projímadla a nic. Tak mě napadá, jestli nemá zauzlovaná střeva. Jedu k veterináři, tak uvidím.

29.2.2016 13:40
xchipsy

XXX.XXX.142.1

Tak to bude určitě lepší zkonzultovat s vetem. Pokud není sele odčervené, může zácpu způsobit i silná invaze parazitů. Pokud je chováno ve výběhu, mohlo taky sežrat nějaký "fujtajbl" venku.. Tak držím palce, ať to dobře dopadne

gaston18

1.3.2016 20:46
gaston18

XXX.XXX.209.87

Selátka jsou ve chlévě, na slámě. Ale problém byl jinde. Veta sice nemá zkušenosti s prasaty, ale volala jinému, specialistovi. Problém tedy byl v mléce, které dostávám z kravína jako odpadové. Je smíchané i s mlezivem. Sice jsem ho ředila vodou ale asi málo. A začala jsem do něj přidávat pečivo a šrot. A mléko nadýmá, v kombinaci s pečivem je to ještě horší. Dostal antibiotika, prošťourala mu zadní část, lítalo to z něj pod tlakem. Dnes dostal další a ještě zítra. Už je o dost hubenější a žere jak o život.
Díky za rady.

Přidejte reakci

Přidat smajlík