Prase nežere

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Uživatel s deaktivovaným účtem

14.6.2016 21:02

Poradí mi prosím někdo prase už asi dva měsíce nemá chuť nic žrat.Rozvrtá to a skoro nic nesní.Prase jsem před týdnem odčervil.Má asi 6 měsíců a váží max 70Kg vůbec nepřibírá.

15.6.2016 07:41

No to opravdu není moc 70 kg v 6 měsících..To odčervení byla dobrá volba. Jinak nespecifikujete čím krmíte a kolik a co je to za prase zda klasické bílé nebo nějaký kříženec čehokoliv..Má dostatek vody ? Ono dva měsíce nechuti k žrádlu je docela dlouhá doba..

15.6.2016 08:13
bodlinka

XXX.XXX.27.102

Tohle zvíře je kandidátem na okamžitou porážku. při vykolení se podíváte dovnitř, možná bude patrný problém, možná to ani nebude k jídlu, možná ano.

ale snažit se ho dokrmit bude neekonomické šílenství i kdyby začalo zítra normálně žrát. konverze krmiv bude prostě už nevratně hrozně nízká a spotřeba krmiva na kilogram přírůstku vysoká, protože už je to půlroční zvíře. ze zákrska už dvoumetrákové prase neuděláte ani kdybyste vozili krmivo kamiony a ono to žralo jako o závod.

16.6.2016 20:09
xchipsy

XXX.XXX.142.1

Taky tady mám jednoho takového krtka, ale ten chuť k žrádlu má, jen se prostě narodil třetinový oproti ostatním a nedohnal je, má taky těch cca 70 kilo (ostatní 140). Občas se to stane, že jedno dvě prasata z vrhu prostě "nejdou" a nenaděláte s tím nic.
Příště vemte dvě, pokud mají u koryta konkurenci, žerou lépe.

Přidejte reakci

Přidat smajlík