Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Českomoravská kynologická federace, člen UCI
Sdílet:

Českomoravská kynologická federace, člen UCI

Dnes něco nového ze zpráv ČKF člena UCI a novoty ze zastřešující organizace.

Největší úspěch

Za uplynulý rok získali členové ČKF mnoho špičkových titulů. 10 světových vítězů, 5 interchampionů, 20x CAC různých států, 1 Evropského championa a jiné mezinárodní tituly.

Za největší úspěch pokládá prezidium ČKF uznání pražského krysaříka, o kterého se tak dlouho bojovalo v FCI. Již tedy mají možnost pražští krysaříci na výstavách UCI získat CACIB a po splnění inter. championa i jiné špičkové tituly. První interchampionkou a světovým vítězem se stala Cílinka z Martínkova chovu, majitele a chovatele pana V. Martínka z Turska. Přejeme chovali mnoho úspěchů na našich i zahraničních výstavách.

Uznání plemene Americko-kanadský ovčák

Dále bylo v UCI uznáno plemeno Americko-kanadský ovčák o jehož uznání a zastřešení požádala Kanada jako země původu. Její žádosti bylo vyhověno a Kanada se stala dalším členem UCI. Jejich bílý ovčák má možnost na všech mezinárodních výstavách UCI získat CACIB, Inter. championa a Světového vítěze.

Do řad UCI přibylo značné množství států a sice Rusko, Gruzie, Moldávie, Ukrajina, Lotyšsko a Mezinárodní klub pro kavkazské ovčáky "Club Artemida".

Národní výstava

8. května uspořádala ČKF s úspěchem národní výstavu, která proběhla ve velmi přátelském ovzduší v Lázních Bělohradu. Další akcí bude mezinárodní výstava, která se koná 26.6. 99 v kryté hale zimního stadiónu v Rokycanech, pod záštitou starosty města Rokycan, za účasti mnoha zahraničních vystavovatelů. Přihlášky zasílá jednatel výstavy J. Řapková, Nová Huť 45, 337 01 Rokycany, tel.: 0181/ 724464.

Na výstavě je zvláštností, že je možno se přihlásit v 7 hodin ráno na výstavě. Chcete-li se přihlásit budete vítáni a vítězové obdrží pěkné poháry. Dále se vystavovatelé mohou zúčastnit soutěží: Dítě a pes, Nejkrásnější pár a Nejlepší chovná stanice.

V září uskuteční ČKF zájezd na mezinárodní výstavu v Salzburku, v říjnu podzimní bonitaci všech klubů a členskou schůzi členů ČKF, která se uskuteční ve velké zasedací síni ČSCH v Praze.

Autor textu: Jiřina Řapková
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru