Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Světová výstava Dortmund 29.5.2003
Sdílet:

Světová výstava Dortmund 29.5.2003

Německý střední špic

Ve dnech 29.05. - 01.06.2003 proběhla v německém Dortmundu Světová výstava psů. Světová výstava je každoročně nejprestižnější výstavou psů a účastní se jen ti nejlepší psi. Na výstavu bylo přihlášeno 18 716 psů všech plemen z 55 zemí světa. Světové výstavy se zúčastnila také fena Kateřiny Miturové z Valašského Meziříčí. Německý střední špic šedooblačný Bonssay - Charga Psíček Pantoflíček ve své kategorii získal 1. místo a tím také titul nejvyšší - Světový vítěz 2003.

Tibetský mastiff

Tibetský mastiff (Tibetská doga) není ve světě, ani v naší republice příliš rozšířené plemeno - mnozí ji možná znají jen z dobových cestopisných vyobrazení, která posilovala její image legendárního himalájského strážce -- mohutného psa, s typickým červeným obojkem z kůže yaků, pro zdůraznění dojmu, kterým působila na nezvané hosty jeho mohutná medvědí hlava s “hřívou”. Letošní účast českých chovatelů tibetských mastiffů na dortmundské světové výstavě ale potvrdila, že nejkrásnější exempláře tohoto plemene můžete nalézt právě v Čechách. Podle známé věty:”veni, vidi, vici “ naši zástupci k úžasu zbytku světa získaly většinu, zde pro plemeno zadávaných titulů a ocenění! Při tom konkurence byla skutečně “světová”, zůčastnilo se přes 70 krásných jedinců z celého světa, mnozí byli ověnčeni z minulosti mnoha získanými tituly a dokonce v doprovodu svých profesionálních handlerů.

Titul světové vítězky, zadávaný nejkrásnější feně připadl pro Ellisabeth Strážce z Tibetu -- chovatele i majitele v jedné osobě, pana Josefa Staška. Báječný úspěch zaznamenal mladý, teprve 16. měsíční pes, pocházející z californského chovu - Drakyi Senge Sundarí, majitelky Jarmily Bendové. Domů do Jílového si z Dortmundu odvezl hned několik titulů: Juniorský světový vítěz, Světový vítěz 2003 a na závěr byl ještě ohodnocen titulem BOB ( nejlepší pes plemene). Je to velká radost a povzbuzení pro naše chovatele do budoucnosti. (Posuzoval pan Christofer Habig (D).)

Basset

Výstava se konala v obrovském výstavním komplexu v Dortmundu. Haly byly prostorné, všude v kruzích koberce, i když venku panovalo vedro, bylo v halách snesitelně i přes obrovské množství vystavovatelů a diváků.
Na výstavu bylo přihlášeno 110 bassetů, proto byli rozděleni do dvou kruhů. Dorost a mladé psy i feny posuzoval Roberto Velez Picó, dospělé třídy psů a fen posuzoval Karl Reisinger z Rakouska. Nutno říci, že oba rozhodčí nasadili laťku posuzování velmi vysoko, tak jak to ostatně odpovídá prestiži světové výstavy.
Čeští vystavovatelé se již tradičně hlásí do pracovní třídy a i letos se jim podařilo v těchto třídách získat pěkná umístění.

Výsledky:
V třídě pracovní - psi - zabodovali “ostřílení výstavní mazáci” Ionescu Dominik - V 2 -- res. VDH - majitel Pavlína Hrabovská a Chet Queen´s Hermelín - V 4 - majitel Věra Otevřelová . V konkurenci 7 psů byla radost se dívat, jak se do výběru 4 nejlepších dostávají dva psi z českého chovu.
Feny - tř. dorostu - nadějná 2 - Night Queen Queen´s Hermelín - chov. + maj. V.Křížová
V třídě pracovní - feny - si zopakovala loňské vítězství ze světové výstavy v Amsterodamu Chipsi Queen´s Hermelín - V1 - VDH - vítěz třídy pracovní - v konkurenci 12 fen, chovatel a majitel Věra Křížová.

Autor textu: Věra Křížová
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru