Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Dogfrisbee - Disky
Sdílet:

Dogfrisbee - Disky

Psi
Výcvik

Markéta Malinčíková a katalánský ovčák Annie. Výběr disků je velmi důležitý. Disky musí mít určitou odolnost podle skusu vašeho psa a také určitou...


Markéta Malinčíková a katalánský ovčák Annie.

Výběr disků je velmi důležitý. Disky musí mít určitou odolnost podle skusu vašeho psa a také určitou kvalitu, hlavně kvůli bezpečnosti psa. Někteří psi si disky přehýbají od okraje k okraji a tak ho nosí nebo různě překusují. Správný disk pro dogfrisbee by neměl prasknout. Viděla jsem disky, které prodejci dávali zdarma ke granulím a ty byly opravdu nebezpečné. Byly z obyčejného plastu a kdyby je pes jen zohnul, tak by praskly. Takové disky nejsou pro psy vhodné.


Sabine Bruns (Mistryně Evropy v roce 2007).


Disk Xtra.

Herodisc (www.herodiscusa.com).
Air 235 - disk od tohoto výrobce je z nejměkčího materiálu, pro psy se slabým skusem. Když však teplota klesne pod bod mrazu, mohl by disk při práci prasknout a stát se nebezpečným. Jedná se o závodní disk.
Xtra 235 - disk střední tvrdosti a odolnosti, při teplotách pod bodem mrazu opět může prasknout, je to závodní disk (neprokousne jej např. Border kolie ani ostatní ovčáci).
Super Hero - disk určený pro psy se silným skusem, velmi vhodný pro trénink, nesmí se však používat na závodech (neprokousne jej většinou ani rotvajler).


Disky od firmy HyperFlite.

SuperSonic - vyroben ze stejného materiálu jako SuperHero, takže je odolný, ale je menší a má nižší váhu, proto je vhodný pro menší psy se silným skusem. Také se nesmí používat na závodech, je vhodný například pro teriéry apod.
Hyperflite (www.hyperflite.cz).
SofFlite - disk použitelný na závody, extrémně měkký, vhodný pro citlivé psy, pro které jsou klasické disky příliš tvrdé.


Disk zahnutý od okraje k okraji (Německý ovčák Ró).

FrostBite - vyroben ze speciálního plastu, který zůstává pružný a nepraskne ani při teplotě pod nulou, použitelný na závody, odolný jako klasický disk.
Jawz - velmi odolný disk, vhodný pro trénink. Při běžném tréninku jej neprokousne ani bojové plemeno, tento disk je zakázaný na závodech.
Wham - O (www.wham-o.com).


Over (kříženec).

Fastback standard - závodní disk klasické tvrdosti a odolnosti.
Flex Fatback - na rozdíl od klasického disku je trochu pružnější a měkčí, použitelný na závody.
Eurablend Fastback - odolný disk, vhodný pro trénink, nepoužitelný na závody.


Disky od firmy Herodisc.


Všechny možné disky.

Některé typy disků se vyrábí i ve velikostech vhodných pro štěňata nebo velmi malá plemena psů (Competition Standard Pup Disc, Hero Pup 160, Jawz Pup Disc).

Příště: Typy hodů
Autor textu: Markéta Malinčíková
Autor fotografií zdroj: Markéta Malinčíková
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru