Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
20.1.2019 09:23
Esther

XXX.XXX.50.43

Dobrý den. Možná si budu kupovat činčilu a chtěla bych vědět za 1. Jestli bych ji mohla občas nechat běhat venku 2.jestli nedělá v noci moc velký hluk a jestli by se třeba nějak nemohla naučit být aktivní ve dne. 3. Jestli se třeba nechá pochovat pomazlit atd.....byla bych moc ráda kdyby někdo odpověděl. Děkuji

20.1.2019 10:18
bodlinka

XXX.XXX.237.163

Mohla, ale činčila je hlodavec a tím pádem hlodá a občas něco ohlodá
Dělá, dělá obrovský a dělat bude. Ve dne činčila spí. Spíš se naučíš ty být aktivní ve dne, než předělat činčilu z nočního zvířete na denní
Některé činčily se nechají pochovat, jiné ne. Záleží to na konkrétním zvířeti. Stejně tak jsou činčily, co budou samy nešťastné a jiné druhé činčily až tak nepotřebují. S tím se musí vybírat mládě a vybrat takové, které je mazlivé a přítulné k lidem.

2.2.2019 11:52
Krecek123

XXX.XXX.4.237

Ahoj činčila je velice aktivní tvor hlavně v noci moje činči behaji i přes den ale to spíš že si jen přijdou pro pamlsek a ase spat v noci rachot strašně rády do všeho koušou , miluji ohryzávání dřeva. Činčilu v žádném případě neberte nikdy ven jsou velmi choulostive. A rozhodne nesmíte mit činčilu samotnou hrozí že vám umře na separační úzkost nejlepší je pořidit si aspon dve stejneho pohlaví.

2.2.2019 11:56
Krecek123

XXX.XXX.4.237

Co se týče kontaktu s človekem je to případ od případu činčily ktere mám uplne od mala se nechaji pochovat i podrbat ty co jsem koupila jako starší na sebe nenechaji skoro sahnout ale všeobecne činčily na sebe nechteji moc nechat sahat je to zvíře spíš na pozorování

Přidejte reakci

Přidat smajlík