Helena15

Moje příspěvky

14.2.2016 14:48

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Když jsem byla malá, tak jsme měli jezevčíka, který celý život jedl jen vařené hovězí s mrkví. Někdy si k tomu zobnul rýže, nic jiného jíst nechtěl. Jo, ještě tak na chalupě prohnat ptáky a ze sportu jim ukrást pár drobků strouhanky. K vet se chodilo akorát očkovat a dožil se 16 a půl roku. Určitě se nedá paušálně říct, co je pro psa ideální.

Dneska se běhá s každým průjmíčkem, pes dostane injekci a většinou páníček ani neví, co pes dostal. Možná, že si ty pacienty vyrábí vetové sami.
Ztratila jsem důvěru, když se mi na klinice na psa osypaného vyrážkou po scaliboru vet pokusil stejný obojek prodat. Prý píchne injekci (asi prednison) a půjde to.

10.2.2016 16:14

Foresto jsem zatím nezkusila, používám Kiltix a spokojenost.

10.2.2016 14:38

aj napsal(a):
Psi se běžně točí za svým ocáskem - i ti nekupírovaní. Tohle není důkaz, že by je to bolelo.

Točí se, protože ho vidí a on před nimi utíká. Proč se ale točí ti, kteří ho vidět nemohou?

10.2.2016 11:19

adinos napsal(a):
Vy lidí jste fakt hloupí, jestli vám záleží pouze na vzhledu, že svému miláčkovi useknete ocas...Je snad důležitější že váš pejsek je kamarád, je sním sranda, parťák...má bych mu to nikdy neudělala.

A když se pak pes s kupírovaným ocáskem točí dokola a snaží se si ten ocásek (který nemá) chytit,
tak to jim nejspíš ještě přijde roztomilé, nebo legrační. Nenapadne je, že ho to třeba bolí a chce si vykusovat to, co nemá.

8.2.2016 18:00

Dotazce napsal(a):
Práve od nás odjel veterínář se slovy psovi je... uší má čisté jako žádní pes kterého sem kdy vyděl. Opravdu nevím ale asi psa vemu jinam. Nevadí mu do ucha šahnutí ani na. ale hlavu má nalepenu furt na zemy.

Přemnožené kvasinky toto umí. Nevidíte je a zánět způsobí až později.

Diskusní téma - Uši?
2.2.2016 15:39

Já si hlavně myslím, že to určitě nebude štítnou žlázou. A ty testy také nebudou levné. Onemocnění štítné žlázy může mít různé příznaky, ale svědivost k nim nepatří. Mohla by třeba řídnout i zcela vypadat srst, ale kůže nesvědí, pes by se neškrábal a nevykusoval.

2.2.2016 07:28

Polynka napsal(a):
Děkuji Vám za informaci. Pro pobavení uživatele/ky Aha - jsem ještě větší chytrák, mám dvě balení 13,6 kg, no nekupte to, když to bylo v akci :D ;) asi tedy nemá cenu dál to krmit...

A nemá prošlou expirační dobu? Pak by šlo vrátit do obchodu.

30.1.2016 10:18

Příznaky mohou být u každého psa jiné, pes může naopak hubnout, nebo mít řídkou srst a holý ocas.

29.1.2016 18:05

Radvajs napsal(a):
Dekuji vsem za nazor... Zkusim patrat, snad nejake vhodne vyberu. Je to tezke, je spousta druhu. Prave Acanu mi doporucila chovatelka kavkazanu, no a mozna nam nesedi.

Acanu máte kuřecí a s ovsem, možná právě to nesedí. Můžete klidně zkusit třeba Grasslands, nebo jinou z bezobilné řady, jsou kvalitnější. U nás po nich nikdy průjem nebyl.

28.1.2016 11:09

lesnížínka napsal(a):
A jak tím, že psa utlumíte poznáte, že se jedná o alergii? Ty léky totiž utlumí všechno, všechny projevy.

Všechny projevy potlačí jen Prednison. Výše jmenované léky potlačí pouze nadměrnou tvorbu histaminu a nejsou zdaleka tak nebezpečné jako je Prednison.

28.1.2016 09:57

lesnížínka napsal(a):
Ale to vám nic nevyřeší. Utlumíte příznaky a můžete měnit maso jak chcete, tímto už nic nepoznáte. Než nasadíte cokoliv z tohoto jmenovaného, vysledujte tu alergii. Být alergický na složku v potravě a tlumit to do konce života lékama je blbost. Celiakovi taky nenanasadí Pradnison a hotovo...

Ale vyřeší. Nikdo tady přece neradí držet psa na lécích. Je to jen pokus, jestli se opravdu jedná o alergii. Pokud ano, je samozřejmě nutné vypátrat a odstranit alergen. Pokud je příčina jinde, bylo by zbytečné kupovat drahá masa a zkoušet a zkoušet.

25.1.2016 15:39

Také myslím že to provokace nebude, kde by vzala fotky těch chudáčků?
Jedno oko slepé, druhé menši, to myslí to třetí víčko? To je také na operaci a ještě si za štěně nechat zaplatit. Věří že najde blbce. Uf, to je vážně síla.

6.1.2016 13:19

Já můžu chodit lesem zcela bez obav, klíšťata mne nechtějí. Vždycky si raději vyberou psa. Pes má obojek a když se některé zakousne, zemře. Tu tabletu bych psovi nedala nikdy!

28.12.2015 07:25

Zkoušeli jste vařené kuřecí masíčko a krmit z ruky? Tomu většina psů neodolá.

24.12.2015 13:03

wejka napsal(a):
Děkuji děkuji..nechtěla jsem tu rozpoutat nějakou šilenou diskuzi, jen me zajimalo čim krmim a chtela jsem se tu zeptat vicero lidi, ve zveraku vam toho moc nereknou.po blbe zkusenosti s Imaginem, jsme presli na Fitmin a psiska jsou spokojeny :) nase fena, ktera granule nikdy moc nechtela(rozmlsana od mala masickem ) zdlabne misku.bobky maji dobre a stendo zadne prujmy :) :D.

Syntetický vitamín K3 se používá jako levná náhražka přírodního vitamínu K (a to K1 a K2, které jsou povoleny pro lidskou spotřebu, což K3 není) a jeho důvodem pro zařazení do stravy zvířat je v první řadě cena, neboť K1 a K2 jsou daleko dražší a to ačkoliv neexistuje jediná skutečná odborná studie (vyjma přání výrobců), která by naznačovala, že by se těmto přírodním vitamínům coby jen vzdáleně rovnala, natož je překonala. Zato úplně všechny jasně říkají, že kromě ceny, ve všech parametrech (a to hlavně zdravotních) doslova brutálně zaostává.

Prohlášení, že vitamín K3 je jedinou skutečně účinnou formou vitamínu K pro domácí zvířata je bezprecedentní lež.

Efektivita vitamínu K3 na podporu krvetvorby a srážení krve (vitamín K je v tomto směru pro zdraví nezastupitelný) je (a to je vědecky dokázáno) výrazně nižší, než u jeho přírodních variant.

Jelikož je prokázáno, že jeho účinnost je nižší, jde spíše o stabilitu peněženky, neboť rozdíly v ceně jsou opravdu velké.

Vitamín K se může (na rozdíl od toho bludu s jediným doporučeným zdrojem) přidávat nejen ve formě K1 a K2, ale též vhodně zvoleným složením ingrediencí v krmivu (zdrojem vitamínu K je například - rybí maso, játra, vojtěška, řasy, kopřivy, spirulina, špenát, rostlinné oleje a další... a další).

Vitamín K je poměrně odolný i na tepelné zpracování a i extrudaci při výrobě granulí dokáže ustát.

Vitamín K1 a K2 mají navíc rozdílné účinky na organismus a K3 oba v tomto směru nahradit nedokáže.

FDA nebyla schopna prokázat ani testy potřebu dodávání vitamínu K pro doplnění dietetických požadavků psů a koček, pokud byli krmeni vhodnou stravou. Vitamín K a jeho minimální požadavky nebyl zařazen ani do výživových profilů AAFCO.

Vitžamín K3 na rozdíl od přírodních zdrojů narušuje funkci glutathionu (jeden z přirozených antioxidantů organismu), což má za následek oxidační poškození buněčných membrán.

Injekčně podávaný vitamín K3 u dětí způsobil takovou paseku (toxicita jater, hemolytická anémie, žloutenka a to v několika případech i s fatálními následky na zdraví), že byl zakázán pro lidskou spotřebu a to bez výjimky či jakékoliv úpravy dávkování!

Výčet některých negativních účinků vitamínu K3 na zdraví:

Způsobuje cytotoxicitu v jaterních buňkách

Způsobuje tvorbu radikálů z enzymů leukocytů, což má za následek cytotoxické reakce

výrazně oslabuje imunitní systém

Možné mutagenní účinky

Oslabuje vstřebávání a přirozený cyklus přírodního vitamínu K.

Nemá žádný vliv na deriváty kumarinu, které jsou často přítomné v v komerčních potravinách kvůli kontaminaci plísní (toxický při požití).

způsobuje hemolytickou anémii a hyperbilirubinémii, a to nejen při velkých dávkách.

Narušuje hladinu iontů vápníku (Ca2 +) v těle, které jsou důležité pro fibrinolýzu (důležitý vedlejší hemostázy - činnost krevních destiček, srážení krve).

Je prudce jedovatý ve vysokých dávkách (zvracení, albuminurie), na rozdíl od přírodního vitamínu K.

Hromadí se v tkáních a byl zjištěn i ve vejcích, mase a mléce zvířat, doplněných jenž dostávala vitamín K3 jako doplněk stravy.

Způsobuje podráždění pokožky a sliznic.

Způsobuje alergické reakce a ekzémy.

a další...

Používá se sice už dlouho jako přídavek pro jateční zvířata, ale ty nežijí dostatečně dlouho, takže ho po dobu svého krátkého života samozřejmě (při určitém dávkování) dokáží ustát.

Nikdy však nebyl proveden žádný výzkum, stejně jako nikdy nebyl po oficiálních testech doporučen pro dlouhodobé užívání pro psy a kočky. Byl FDA schválen pouze pro drůbež a prasata (jejichž život je velmi krátký) v nutričně doporučených dávkách. Jelikož FDA (stejně jako všechny státní instituce na světě) se občas dokáží před lobbistickými tlaky (a pořizovací cena je velmi pádný argument) ohnout doslova do pravého úhly, bylo jeho použití schváleno i pro domácí zvířata a to bez testů!

Pro lidi však zakázán byl. Trvalá zdravotní poškození a úmrtí se prostě nedala oběhnout.

Vitamíny K1 a K2 jsou metabolizovány prostřednictvím lymfatického systému, s využitím pankreatických enzymů a žlučové kyseliny a regulovány v játrech. Vitamín K3 je absorbován přímo a obchází přirozené cesty a regulátory. Tak nějak nenechá organismus, aby mu do toho "kecal". Organismus je tudíž proti potencionálnímu předávkování de-facto bezbranný.



Proti K3 hovoří:

1) Je méně účinný než přírodní vitamíny K1 a K2.

2) V dávkách, při kterých lze K1 a K2 bezpečně podávat je K3 už v dávce přímo ohrožující zdraví, neřku-li život.

3) Jsou prokázané jeho negativní účinky včetně fatálních následků a je pro lidskou spotřebu v kterékoliv dávce (a to i včetně podávání pod přímým lékařským dozorem) zakázán bez výjimky.

4) Nikdy neproběhly testy na jeho vliv při dlouhodobém podávání na zdraví domácích zvířat. Byl oficiálně testy povolen pouze u hospodářských zvířat jejichž život končí záhy na jatkách a to pouze z důvodu nízkých pořizovacích nákladů. Ne z důvodu jakékoliv další výhodnosti pro zdraví zvířete, neboť bylo vědecky prokázáno, že jeho účinek je nižší, než u přírodních forem.

5) Prakticky všechna krmiva vyšších tříd se ho už zbavila pod veřejným i odborným tlakem.

Pro K3 hovoří:

1) Nižší pořizovací náklady

2) Lobbistický tlak výrobců z důvodu nízké pořizovací ceny.

A na závěr jeden údiv. Stačí napsat vitamín K3 do vyhledávače a vypadne vám tuna odkazů (stačí i obyčejná Wikipedie).

15.12.2015 07:32

Já také dávám Endiaron, doporučil mi ho jeden veterinář, který netahá z lidí peníze.
Dávám ale jen ½ tablety pro psa, který má 20kg. Zabere vždycky, většinou po první půlce už další nepotřebuje.

10.12.2015 09:55

Jen to doplním, po vyléčení je účinná prevence dieta, nesmí dostat žádný cukr, vejce, mléko ani obiloviny. Kvasinky milují sladkou krev a když ji mají, rychle se množí. Mám zkušenosti s opakovanými kvasinkovými záněty v uších, stačil jeden piškot a už to jelo. Mému psovi vadili i pivovarské kvasnice, které jsou přidávány do některých granulí. Nyní hlídám stravu a je po zánětech.

10.12.2015 09:43

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Je vám asi líto peněz a čekáte až zdechne když se zde tak blbě ptáte... být vámi tak dám psa do vedlejší místnosti a jdu se tam podívat až zítra... třeba se problém vyřeší sám a budete mít po problému a ten samý postup radím i s dětmi a manželem při jakémkoliv zdravotním problému

Nelíbí se mi, že každého hned odsuzujete, označíte za lakomce, nebo dementa.
Napadlo vás vůbec někoho, že tazatelka může být důchodkyně, dítě, nebo někdo nezaměstnaný, kdo prostě peníze na drahého veta nemá? Zvláště teď před vánocemi...
Kdyby to byl někdo, kdo na psa kašle, neptal by se vůbec a nechal ho zdechnout. Prostě zkouší jestli by se nedalo nějak pomoci bez výdajů za veta. Znám pár podobných případů, kdy plakali nad nemocným psem, ale peníze na léčbu prostě neměli.

30.11.2015 07:35

pucek-l napsal(a):
Maso a ostatni veci zere normalne. Jen nezere granule.

A proč byste nemohla předat štěňátko které nebaští granule? Prostě předáte štěňátko, které baští maso.

29.10.2015 16:43

I já mám nežravce, přesněji řečeno není nic, co by chtěl žrát dlouhodobě. U nás pomáhá střídání. Dávám vařené i syrové maso, ale nikdy ne stejný druh déle než dva dny po sobě. Jestliže měl dnes třeba hovězí, zítra dám vepřové, nebo zvěřinu. S granulemi je to totéž, vyzkoušela jsem hodně kvalitních značek, zpočátku žral s chutí, po 14 dnech už je nevzal. Nyní to řeším tak, že nikdy neví předem co dostane. Jednou je to maso, jednou granule. A žere s nadšením.
Jinak z granulí opravdu největší úspěch mělo Platinum iberico.