
johan
Informace o uživateli:
Především je to chov papoušků a sklípkanů.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 2. 3. 2023 10:50:12
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
papy
napsal(a):
Dobrý den, letos je lichý rok, tudíž by se mělo kroužkovat na levou nohu.Pro každý rok je i určitá barva.Pro letošek je tmavě modrá, loni byla oranžová.Ať se daří nashledanou
Dobrý den, nechci vyvolávat hádky, jen by mě zajímal význam kroužkování podle roku, levá či pravá noha. K čemu mi bude u x letých ptáků informace, jestli "přišel na svět" v sudý či lichý rok? Důležitý je kroužek, na němž jsou identifikační znaky a barva mi pomůže určit stáří ptáka, aniž bych jej musel chytat.
pnalim
napsal(a):
Opravdu je to tak,kdyby to byl samec,na foto 2,musel by být již přepeřen do divokého zbarvení,ale tato korela je stále krásně perlová tzn.že se jedná o 100% samičku.Přeji úspěšnou sezonu.
Na to "perlování" nedejte, měl jsem ve svém chovu tři roky starého samce, který měl ještě známky perlování. Tohle je roční kus a může mít v sobě zesvětlující geny, tak že si tady můžu tipnout jen podle celkového vzhledu a hlavně ocasu, že se jedná o samce.
cone
napsal(a):
Ještě bych vám mohl doporučit knihu vydanou v nakl. Madagaskar v Jihlavě 2000 s názvem PAPOUŠCI 1 / Rozely - Neofémy - Papoušci rodu Psehotus /. Tato kniha měla být první ze serie knih o papoušcích, serie měla být vydávána souběžně s novou edicí knih zesnulého Milana Vašíčka, žel Bohu však vyšel jen tento první díl.
Domnívám se, že právě tato kniha bude plně odpovídat požadavkům zadavatele. Jsem přesvědčen, že tato kniha nemá v současnosti konkurenta.
adam.cizinsky
napsal(a):
v inzerci pán nabízí dílce s pletivem s oky 22 x 100 mm. Mohl bych mít v za tímto pletivem nádherné, barnardy, alexandry, a časem bych si chtěl pořídit patagonce a papoušky královské ??
Mít je tam můžete, ale já bych takové pletivo použil maximálně na ohrazení výběhu pro slepice. Z mého pohledu je to pletivo pro papoušky naprosto nevyhovující! Zjednodušeně bych řekl, že velikost oka by měla být taková, aby jeden papoušek nemohl zranit druhého a další neméně důležitý je i fakt, že je musím ochránit před škodnou. Z tohoto pohledu považuji za rozumnou maximálně velikost oka 18x18mm, já používám 16x16 a jsem zpokojen.
kavka
napsal(a):
Moc děkuji za názory. Jak by měla vypadat fotografie, na které by bylo možné odhadnout pohlaví? (jde mi o ty růžáky) Díky!!
Takovou fotku uděláte jen těžko, pokud si budete chtít tipovat pohlaví vizuálně, nechte ptáky v klidu a když si budete jistý, že sedí na bidle naprosto přirozeně vedle sebe, podívejte se na jejich postoj. Samička bude mít postoj trochu širší, špičku ocásku širší a kulatější. Samec by měl mít nohy více u sebe a tím pádem i ocásek užší a špičatější. Je to dost neohrabaně napsané, ale tyto poznatky vycházejí z biologické stavby kostry. Pánevní kůstky všech samic, jsou vždy více od sebe, než u samců. Toto jde bezpečně poznat na první pohled u samice, která už měla vajíčka.
PS: pokud by to bylo možné, dejte sem nové fotky, které budou řádně nasvícené. Používáte-li blesk, kde je tmavé pozadí, výsledné barvy nejsou přirozené a hodně zkreslují.
vas_elisyutikov
napsal(a):
Здравствуйте друзья из Чехии. Я из России. Живу в Краснодарском крае. Меня зовут Василий. Я 2 года занимаюсь розеллами, у меня 13 пар розелл и одна пара жако. Очень хочется чтобы вы помогли дать информацию о схеме мутации розелл. Хочется попробовать скрещивать и получать разные мутации.
Заранее спасибо.
Привет Василий, напишите ваш контакт. Вы говорите по-английски или русский?
Мой адрес электронной почты johan227@gambrinus.cz
lajonel
napsal(a):
Ješte na upřesnení tak tech 10 zbývajícich mladat bylo v jedné mutaci a to červená skořice...toto mláde už od narození bylo odlišne zbarvené než sourozenci,osobne jsem se domnívál že se jedná o červenou skořici(svetlejši formu)
Tak teď už v tom mám trochu zmatek, chtělo by to asi fotku rodičů a mladých. Pokud budete chtít odchovat (téměř všechny) mladé skořicové opalíny, musíte mít i samce skořicového opalína.
LOTUS
napsal(a):
Nejdříve bych chtěl pozdravit Všechny příznivce tohoto vebu a poprosit o radu zda takto zbudované zařízení bude vhodné pro chov okrasného ptactva?Zatim nemám uplně jasno jaké druhy budu chovat a tak mě zajímá na jak velké ptactvo bude toto zařízení vhodné,aby chov nestrádal.
Děkuji za pomoc a radu Honza
http://img121.imageshack.us/i/beznzvuzo.png/
http://img97.imageshack.us/i/dsfgk.png/
Metrový zálet je tak pro papoušky do velikosti neofem. Uvědomte si, že musíte počítat velikost voliéry od bidla k bidlu a ne změřit prostor meti stěnami.
Dveře bych posunul až na kraj a měl bych zálet o velikosti dvou metrů a poslední voliéra by mohla být přez celou délku 3m. Voliér bych udělal 4 nebo 5, podle toho, co chcete chovat. Byly by to účelné a luxusní voliéry s možností vytápění.
To je ale můj názor, vy si to postavte, jak uznáte za vhodné.
lajonel
napsal(a):
Pánové dekuji za vaše postřehy i když co přispevek jiní názor,jen na doplnení 1.0 červený 0.1červená skořice od tohoto páru jsen odchoval 11 mládat a tady ten jedinec už od narození vykazoval odlišné zbarvení vuči ostatním...
Pokud tomu dobře rozumím, tak jste odchoval 10kusů červených, z nichž samci ještě štěpí do skořic.
A jen ten jeden je odlišně zbarvený, pokud to bude samička, pravděpodobně bude samec ještě štěpitelný na nějakou jinou mutaci vázanou na pohlaví. Až se najde někdo, kdo s jistotou určí mutaci, neměl by být problém zjistit samcovu štěpitelnost použitím gen. kalkulačky.
PS: jestli se pletu, tak mě prosím nekamenujte......je to tu celkem běžný jev.
Bohužel, je to realita. Hodně podobných zážitků jsem měl i já a krmení mě vycházelo asi tak na 20 - 22kč na kg. Proto jsem se rozhodl vyzkoušet míchané krmení a od několika firem a zůstal jsem u Deli nature č. 59, 62 a 69 cena je do 30kč za kg, ale nestalo se mi, že bych nebyl spokojen, repektive moji ptáci.
adam.cizinsky
napsal(a):
Měl jsem pékný pár slámků samec měl velmi zajímavé zbarvení
Tohle je můj pár rosel slámožlutých.
tragopan
napsal(a):
Dobrý den, promiňte že se Vám vměšuji do debaty, ale je zřejmé že co chovatel to jiný názor. Myslím že lepší než tápat je zaplatit si cirka 800Kč za2 testy DNA a do dvou týdnů máte jistotu. Zdraví Míla
Míla má pravdu, když jsem sestavoval svůj pár, snažil se vybírat od oka: samec tmavě černou hlavu a samička by měla mít hlavu spíše do hněda. Celé dva roky jsem tápal co vlastně mám. Chvíli jsem si myslel, že mám pár, pak zase dva samce a až po letošním odchovu jsem si 100% jistý, že mám pár.
jirka_amaz
napsal(a):
Pane Fudore filtrování používá celou IP adresu, nikoli jen její koncovku. Možnost, že by se za stejnou IP ukrývali dva návštěvníci iFauny současně existuje pouze v případě, že jsou připojeni prostřednictvím nějakého menšího poskytovatele připojení, který má pro svoji síť navenek jedinou adresu. Pokud se Vás toto týká, hledejte vinu buď u sebe, nebo ve svém bezprostředním okolí. Zablokování IP adresy je pouze dočasné.
Pane Jirko,podobný problém měl nedavno jeden kamarád,který tady vystupuje jako zjarda a kocovka je taky 58.30.Jen pro pořádek,aby nebyl zase nějaký renonc,moje IP 213.192.58.30 a interní IP adresa je : 127.0.0.1 Můžete si to všichni poznamenat.Těch pět let tady mi stačilo,končim,jako mnoho dalších přede mnou......