Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 29. 1. 2015 07:38:08
Naposledy přihlášen: 13. 11. 2021 21:54:08
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Pan doktor úplně pravdu nemá, protože některá štěňata napříč všemi plemeny jsou extrémně žravá a kdyby bylo po jejich, tak už ve 4 měsících jsou z nich koule s výraznou nadváhou.
Odměřovat dávky štěněti takhle přesně na gramy není vůbec nutné, jde také o to, jaký energetický výdej štěně zrovna má nebo nemá. Složení granulí Yoggies neznám, jen vím z různých debat, že psi potřebují výrazně vyšší dávku než je uvedeno na pytli. V kombinaci s masem také nevím, zda je ideálně zachován potřebný poměr Ca a P, ale to vám tady zodpoví někdo povolanější.
Zajděte na veterinu ohledně análních žláz. Pokud jsou plné, pes cítí dost velký diskomfort a to se může projevit právě na chuti k jídlu. Jeden z mých psů byl se také ofrňoval nad jídlem, přičítala jsem to letním vedrům a ačkoli nesáňkoval ani se nevykusoval měl z ucpané žlázky dost bolestivý zánět. Přišla jsem na to při česání, v podstatě měl jen lehce začervenalé místo vedle konečníku. Následovala veterina, výplachy, léčba atb a poté se pes zase vrátil do normálu. Nepodceňujte dlouhodobě ucpané anální žlázky.
Marhule
napsal(a):
Moc děkuji za reakce.
To několika hodinové vyšetření bychom asi "v klidu" nedali... Maďaři jsou blázni a drží je to až do důchodového věku.
Po měsíci máme jít na kontrolu, tak alespoň zkusíme to sono.
To sono je na celkovém vyšetření právě to nejdelší vyšetření . Jinak u nás poslech trval opravdu pár minut, stejně tak rtg v několika polohách, u ekg byla asi nejdelší příprava, ale to má pes pod kontrolou takže nevyvádí, vlastní natočení ekg trvalo také chviličku, jen bylo třeba psa na tu chvilku pevněji zafixovat. Sono v našem případě trvalo cca 3/4 hodiny, kdy jsme museli psa držet v trochu nepřirozené poloze a to se mu moc nelíbilo. Celkové vyšetření trvalo asi 3,5 hodiny, ale v podstatě naprostá většina času byla čekání na vyhodnocení výsledků z jednotlivých vyšetření.
Marhule
napsal(a):
Dobrý den,
dovolím si oživit toto téma. Mému 14-ti letému pejskovi maďarského ohaře vet předepsala jen na základě poslechu srdce - oboustranný šelest - 1/2 tbl. denně Enapu 20mg. Tak procházím net a hledám informace. Rozhodně bych mu chtěla nechat udělat nějaké "lepší" vyšetření srdce. Můžete mi prosím doporučit kardiologa ve Zlínském kraji. Děkuji.
Kardiologa vám nedoporučím, protože bydlíme na druhém konci republiky, ale komplet kardio vyšetření určitě ano. U našeho křížence byl poslech u veterinářky víc než strašidelný, odeslala nás ihned ke špičkovému specialistovi (MVDr. Najman, Praha), kde kompletní vyšetření (poslech, sono, rtg, ekg) neukázalo nic vážného, dokonce pes nemusí být ani pod medikací. Byl zaznamenán pouze lehký šelest. Určitě takové odborné vyšetření absolvujte, budete vědět opravdu na čem jste a zda je momentální léčba vůbec vhodná a nutná.
Lexaurin
napsal(a):
Aby rec nestala , mohl by mi nekdo vysvetlit, kdyz je potreba moc okyselit, proc maji veskere antistruviti diety na prvnich mistech, ryzi, kukurici a spol?
Podle mne rýže, kukuřice a tuk slouží jen jako hmota, ze které se vyrobí kuličky a ty jsou zase nosič pro chemický koktejl, který tvoří tu samotnou dietu.
Jé Lexaurine, co to čtu? Který z hafů má struvity?
My máme jednoho našeho kříženečka na struvitové dietě už 5 let. Začalo to tím, že pod ním, zejména v noci zůstávala malá loužička. Na vet byly v rozboru moči prokázány struvity, dostal atb a granulovanou dietu RC. Nebyla jsem z těch granulí nadšená, ale poslechla jsem vet a ten 7,5 kg pytlík poctivě zkrmila. Již po 3 týdenní kontrole byla moč téměř v pořádku, nicméně mi bylo doporučeno krmit takto celoživotně. S tím jsem se nesmířila, neb to složení zejména v oblasti konzervace a jiných přidaných látek mi přišlo hrozné a protože psům doma vaříme, rozhodla jsem se upravit stravu vařenou stravu i pacientovi a granulemi nekrmit. Jak jsem již psala,5 let se náš Charlie takto stravuje a za tu dobu musel být atb přeléčen pouze 3x.Bylo to pokaždé na jaře nebo na podzim, když začne lehávat venku na studené zemi, takže se jedná o zánět močáku z nachlazení.
A teď k jídlu:
Dietu jsem mu postavila z větší části na králíkovi (beru z Tutani.cz), v týdnu ho má 4 - 5x,1x kuře,1x zvěřinu (opět z Tutani),1x hovězí nebo krůtu. Z příloh v malém množství vůči masu pouze vařené brambory, rýži, dýni, mrkev a jakoukoliv další zeleninu. Občas v ještě menším množství těstoviny. V žádném případě luštěniny, ovesné vločky a sýry. O bílý jogurt nestojí, ale občas si trošku vezme, vajíčko dávám klidně celé, samotný bílek je sice lepší, ale toto je jeden z našich prohřešků. Z vnitřností pouze dršťky - ty sušíme jako ňamky, ale jejich výdej je třeba regulovat .Občas dáme kuřecí játra, to je prohřešek č.2, nicméně Charlík je miluje a tak cca 1x za měsíc kousek dostane (ne celou krmnou dávku!). Denně sní celé jablko,1/2 dopoledne,1/2 odpoledne a občas 3-4 piškoty - náš prohřešek č.3.
Velmi důležitý je pitný režim, kromě vody dostává i naředěný vývar, anebo trošku mléka ve vodě, kupodivu je ochoten i pít heřmánkový čaj (nemá ho ale denně). Na jeho váhu 9 kg se snažím, aby vypil alespoň 1 -1,5 l tekutin, ale vždycky to také nejde. Také je třeba důsledně dbát o zubní hygienu, vzhledem k této dietě nekouše nic tvrdého a tak se mu dělá zubní kámen ve velkém. Přičemž ty zanesené zuby bakteriemi určitě neprospívají zbytku těla včetně moč. ústrojí.
Charliemu bude letos 10 let, na této stravě je již pátým rokem, cca 1x za 2 měsíce chodíme na kontrolu s močí a vše je v normě.
Každý pes je jiný, u nás asi stačí toto, jinde se třeba bez těch granulí neobejdou, nicméně za vyzkoušení nějakého takovéhoto jídelníčku nic nedáte. Jakákoliv dieta je ale asi doživotní. Charlie po této stravě není tlustý ani hubený, má pěknou srst, žádné lupy, svědění, zažívání ok, netrpí na nadýmání, průjmy, zácpy - po téhle stránce je vše v pořádku. Vyzkoušejte, ze začátku opravdu často kontrolujte moč a uvidíte podle výsledků kudy se vydat. Hlavu vzhůru !
Thorey
napsal(a):
Aha, tak to já jsem měla za to, že lososák spíše zkvalitňuje srst a nemá na ní jiný účinek. A zabralo by to takhle rychle? Dávám ho týden, jednou denně 1,5 čajové lžičky. Nebo mám příčinu hledat opravdu v těch granulích?
On není lososák jako lososák. Po některých se nerezne. Nevím, jestli to není třeba tím, že ty reznoucí jsou vyráběny z lososů z faremních chovů, kde jsou ryby krmeny granulemi, které zřejmě obsahují karoten (nebo jiné barvivo). Ale to je jen můj dohad.
Takhle rychle by vám asi po tom oleji pes nezreznul. Určitě změnte granule.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Naopak to je běžné. barvíte chlup karotenem nebo prostě žlutým barvivem třeba i z toho lososáku tak, jak ten chlup roste. chlup neroste příliš rychle, takže než si všimnete, že máte hnědý kořínky, může to fakt takhle trvat.
a aby to zmizelo, musí pes komplet přelínat
Přesně tak a případně povzbudit kelpou.
No ovládat takhle Talí na volno u zvěře, to je bomba - co člověk může chtít víc? Ono u těch ohařů je určitá nevýhoda i v té obrovské potřebě pohybu. My byli denně 4 hod venku a o mém ohaříkovi mohu s klidným svědomím říci, že doslova procválal život. A to je také důvod, proč žádný lovečák s námi nežije - nemohla bych mu věnovat ani z poloviny tolik času, kolik by potřeboval. Ale chybí mi nějaká hnědá semišová kebule strašně moc.
Tak už máte doháráno, zase jste o jednu zkušenost chytřejší a na příště připravenější .
Nu a u nás byl motýl odloven, učesán, pochválen za spolupráci a pocvičen ve skoku přes krabici od bot .
Zrzavci
napsal(a):
... ať se mu to líbí nebo ne! smráádě malinký tříkilový a jak si vyskakoval. oni pak nakonec zjistí, že takhle je to mnohem lepší, než být furt v nervech o majetek
No jo přesně - myslivci nikdy moc maďary neměli, protože to byly "dámičky", kdežto do němce, kterýho necháme do roka jen tak se to nařezat může. Hrozný bylo, že ona to vzala za svý. Ale hlavně, že jsme se v tomhle posunuli. Ale je to přesný - to je práce jak na třech psech! Každej mi říká, že obdivuje tu trpělivost, co mám. Já jsem jinak hodně netrpělivej člověk teda, ale se psy se s tím nikam nedojde. Však mojí drahý polovici už xkrát ta trpělivost došla, nikdy si neuměl představit co to bude a nevěřil mi. Já jsem jen měla trochu jinej horizont časovej, doufala jsem, že po roce už budeme trošku jinde, ale dneska jsem ráda i za to "málo" co se povedlo. Ono toho tak málo není, ale na to aby mohla všude být navolno, tak jak jsem se psy zvyklá fungovat, to je ještě hoooooooooooodně málo. Je fajn slyšet, že to někde bylo podobně, říkala jsem si jednu dobu, že jsem neschopná . ale ono jen překonat ten její totál nezájem o lidi, o spolupráci do stádia, kdy už třeba na cvičáku jí to baví a vnímá mě, to byl nářez.
Je to běh na dlouhou trať, aje bohužel smutná pravda, že některé následky špatného dětství a mládí se podařit neodstraní. Ten můj ohař se např. nikdy nenaučil hrát si se psy. Ne, že by byl vůči nim agresivní, to naprosto ne, naopak psi a štěňata k němu vzhlíželi jak k nějaké psí celebritě, on měl pro ně zřejmě zvláštní charisma. Cizí dospělí psi v parku ho vždy běželi pozdravit, mladší mu podlézali. On se ke všem choval přátelsky a vstřícně - ale nikdy si s žádným psem ani štěnětem nepohrál, nezablbnul, nepřetahoval se o klacek, prostě jakoby v dětství k této aktivitě nikdy nedostal prostor. Za celých 14 let jeho života se to nenaučil. Jestli měla Talí takový nějaký podobný blok s lidmi, tak klobouk dolů za to, co se vám povedlo.
Když si tak vzpomínám, tak po roce jsme opravdu ještě zdaleka nebyli tam, kde pak o rok později. "Normální" začal být až skutečně po těch 2 letech soužití. Ono se vám to nakonec povede a jednou, až tady Talí už dávno nebude si uvědomíte, že ve skutečnosti byla nejlepší pes vašeho života (už jen proto, jak vás vyškolila). Jenže to teď ještě nevíte a v tom kvapíku, co s ní nyní máte, se to zcela jistě jeví jako naprostá blbost. .
Drahé polovičce zařiďte řezbářský kurs pro uklidnění a vy si užívejte ohaří nezbednice, fakt na to budete jednou vzpomínat. A já jdu lovit motýla a vysvětlit mu, že to velké na hlavě jsou uši a k nim čas od času náleží kartáč .
Zrzavci
napsal(a):
Jo ten nahoře a teď se tam baví na náš účet. :D No jo. Kamarádka říkala, v těch příšerných začátcích, kdy jsem jí plakala furt do telefénu : "Hele, vona to vyhrála, vona jo!... vy úplně ne. " :D. Já jsem měla problém s tím, že ona jak byla zvyklá na víc než důrazný zacházení, tak prostě bez něj opravdu nefungovala, to jsem jí byla pro srandu králíkům. A mi to bylo proti srsti. Stejně jako to, že se prostě muselo zupácky hulákat, jak bylo ořvaná. Takhle to se psema nemám a nikdy jsem nemusela mít. No teď jsme se posunuli jinam už naštěstí. Ona si ke mně chodí pro oporu, když se octne v nesnázích, za to jsem moc ráda.
Heh, to mi připomnělo situaci z nedávný večerní procházky. Vracíme se s Tali domů a maník z vedlejšího domu nahání jejich mladou labradůru, která ho má na háku a vytočí ho do běla. A pak se ta svině svinutá běží schovat ke mně pro záchranu. No hrozilo, že nás zahluší obě.
Copak za nový štěndo přišlo? Dovedu si představit, že tohle starousedlíky dost rozhodí. Je ale teda zvláštní, že si ho nesrovnali, už neměl ochranný balení. No taky si s tím prostě nevěděli rady, páč nejsou zvylí . Paráda, že se podařilo to pořešit definitivně a navíc v souvislostech i s ostatními věcmi.
Ten nový drak je malý 3 kg papiš .
Na maďary se křičet nemůže, na němce jo a myslivci toho pěkně zneužívají . Můj NKO měl kromě zlomené psychiky navíc i prokopnutá žebra. Měla jsem ho od 1,5 roku a dávala do kupy cca 2 roky. Povedlo se, ve finále byl opravdu super pes s dokonalou povahou, ale když jsme si po něm pořídili hovawartku od štěňátka a srovnala jsem si co a jak šlo a nešlo, tak na tom ohaři bylo uděláno práce jak na 3 Hw.
Tihle psi z druhé ruky jsou často dost zapeklitý oříšek, ale když se pak člověk dívá na spokojené zvíře, které postavil znovu na nohy (a mnohdy i do latě ), tak se tomu nic nevyrovná.
U nás vládne něco jako pacifismus, takže jsme ten malý přívěšek v podobě psa kolektivně přesvědčili, že z něj pacifista (a morálně hodnotný jedinec) bude taky. Ať se mu to líbí nebo ne !
Pepina007
napsal(a):
Berťas běhá venku mimo civilizaci navolno...po loukách a tak. Nejde daleko, hlídá si nás. Myslíte že si můžu lajsknout malou pustit taky? Aby se to od něho naučila? Po pravdě, drží se ho "jak lejno košile"
No určitě !
Teď je na to ten nejlepší věk. Jestli má Bertík dobré přivolání, tak to malá odkouká a vy budete mít méně práce. Ale cvičte to s ní i samostatně. A po hezkém přiběhnutí ji pochvalte a zase pusťte, ať si nespojí přivolání: přijdu, vodítko = konec legrace.
Pepina007
napsal(a):
Nene...kdepak na podložku...bydlíme v přízemí rodinného domku a na zahradu je to pět kroků. Zima nezima, oba dva od malička jak se začli ošívat, nebo se vzbudili, tak se mazalo a s malou ještě maže ven...on nás ten starší stejně vždycky doprovází a trošku si tam poznačkuje..Malá je šikovná, celkem rychle pochopila co znamená vyčůrej se. Ten starší umí čurat na povel.
Tak to je super
A k výše uvedeným radám si můžete ještě pořídit ohrádku na štěňata, do které je možno fenku po dobu vaší kratší nepřítomnosti dávat. Fenka bude v bezpečí, ale přesto v blízkém kontaktu s pejskem a vy budete mít klid a jistotu, že je štěně řádně zabezpečené. Ohrádka vám pomůže i s nácvikem čistotnosti (předpokládám, že štěně neučíte doma chodit čůrat na podložku). Později s ní můžete oplotit nějaká kritická místa (kabely, květiny, knihovnu atd.), kde hrozí, že by štěně mohlo napáchat nějaké škody i s neblahými důsledky pro něj.
Jinak pejsky opravdu neoddělujte, naopak, co nejvíce aktivit dělejte společně, tak aby oba byli brzy jedno tělo jedna duše. Je to ta nejlepší cesta ke společnému pohodovému soužití.