Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 9. 3. 2018 12:13:46
Naposledy přihlášen: 10. 1. 2023 21:17:07
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Vidíte, za mého mládí to běžné nebylo. Psi lítali venku s dětmi, ale nikoho nenapadlo pujčovat psa na venčení.
Ani teď neznám nikoho, kdo by půjčoval psa na venčení, smrdí to průšvihem.
Sousedovi bych nepůjčila ani pudla natož rotvíka.
Mé mládí není nějak extra dávno, ale taky jsem tak fungovala. Když jsme se přestěhovali zpět do Prahy, domluvila jsem se s jednou paní z naší ulice a téměř denně pak lítala několik hodin po blízkém i dalekém okolí s její kříženkou NO, když jsem ji začala venčit, byl jí necelý rok, mě bylo devět. Ve třinácti jsem pak dostala vlastního psa.
Tahle čuba byla celé dny na zahradě, náš pes byl taky celé dny na zahradě (pokud nebyl s námi), můj současný pes je také celé dny na zahradě. Pokud není se mnou. Myslím, že by se rovněž dalo lehko usoudit, že pes je jen na dvorku, když si vyleje misku s vodou vepředu, tak klidně i že nemá vodu. Na zadní verandu a zadní zahradu z ulice totiž vidět není. A jejda, taky se mi občas stane, že jdu/jedu někam, kam s sebou psa brát nechci, a nechám ho na zahradě, odjedu ráno a vrátím se až v noci. Nemyslím, že by tím trpěl. Rozhodně bude radši lozit po zahradě s kočkama, než aby jel se mnou na fesťák... Na statku v JO běžně mívali tamější psy jen na dvoře, na procházku někam mimo šli tak jednou za měsíc. Nevím, no. Můj pes je hodně akční a zvyklý na celkem bohatý program, ale když ho máma chce půjčit v létě na chalupu (jezdí tam na měsíc), zcela blaženě se tam válí na zahradě a o víkendu jde občas s jejím přítelem na kolo. A upřímně, kdyby mi ho někdo krmil přes plot, asi bych mu utrhla ručičky..
Zadavatelko, pokud opravdu víte, že pes vodu nemá/vypije/vylije, bylo by fajn to majitelům v klidu říct, kór když se s nimi znáte, to snad nemůže být takový problém, ne? Pokud vám připadá, že pes má málo zábavy a trápí vás to, za dotaz na venčení nic nedáte. Ale nemyslím, že by to byla nějaká tragédie. Nějaký oficiální orgán to určitě řešit nebude.
sisi58
napsal(a):
A bylo to alespoň k něčemu dobré? Tedy pro koně. Pro Vás jednoznačně nikoli.
Sisi, nic ve zlém, ale moc nechápu, na co se ptáte. Operace se nepovedla, tedy ne, k ničemu dobré to asi nebylo. Mohla jsem se na to rovnou vykašlat a nechat udělat enukleaci na boxe. Ušetřila bych tak 70 tisíc. Ale oko jsem koni zachránit chtěla, proto jsem ho vezla na kliniku, o které jsem dle informací od různých veterinářů a dle toho, co jsem sama načetla, usoudila, že je pro řešení daného problému (ERU) nejlepší. Ne, nečekala jsem na boží smilování či co jiného, prostě se to celý pos... kde mohlo, průběh byl fakt hnusnej, holt i při myslím zodpovědném přístupu můžete mít třeba taky smůlu. Nebo jsme něco podělali, kdoví. Snažila jsem se na maximum, fotila, posílala, konzultovala, telefonovala, vezla, nepovedlo se, no. Co už. Kůň je v pohodě, jen je z něj bohužel Žižka. Aspoň se ho bojí děti .
Kateřina Benadiková
napsal(a):
Důvod prosím?A jaké jiné by jste doporučili? :).
Když se podíváte do starších diskuzí typu "jakého psa", najdete toho spoustu. Takže jen stručně - ani jeden z těchto psů se neobejde bez intenzivního vyžití a zábavy fyzické i psychické, obě plemena patří do ruky spíš někomu, kdo má se psy zkušenosti. Pokud se nebudete aktivnímu psu dostatečně věnovat (pro něj dostatečně, nikoli pro Vás), budete mít z bytu kůlničku na dříví a dost možná i problémy se sousedy. Kromě toho, deset hodin denně sám doma - to nejsou moc dobré podmínky pro žádného psa.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
No já doplnil lékárničku tady majitelce stáje.Ovšem živočišné uhlí dvacet balení při tom lékárnice v celku hekla aby to dala dohromady. Danilon je bohužel na lékařský předpis a ten Equipalazon taky.Ten v lékárničce asi bude chybět.Myslíte, že by se dalo někde sehnat co tam má být všechno? Horsanko a vzhledem k tomu, že se tady u nás k té klinice rozjela docela debata, jak si vlastně klinika účtuje zákroky? Kolik se zhruba počítá za hodinu.Myslím odhadem alespoň?Prostě jen orientačně za den léčby.Je to pět tisíc a nebo deset? Můžu poprosit?
Já (bohužel) doplním orientační informace o cenách o mnichovskou kliniku - původně jsme jeli na vitrektomii, nakonec se oko muselo vyndat. Pobyt cca 10 dní, RTG hrudních končetin, celkem jsem platila zhruba 75 TCK, jsou to 4 roky. Platila jsem fakturou, dorazila až poté, co už jsem koně měla doma.
Equestri
napsal(a):
To jste tu všichni takový boháči, že by jste platili 150 za hodinu? Vždyť je to prace ráno na 4 hodiny. Není problém si najít ještě jinou práci k tomu na odpolední směny.
No tedy,20 boxů za 4 hodiny, to je 5 boxů na hodinu... Ano, dá se to, ale předpokládá to skvěle logisticky vyřešený areál co se týče umístění hnojiště, steliva, stájí, taky to, že všechno bude k dispozici, nebude třeba např. rozbalovat a případně přebírat balíky slámy / sena, valník či kontejner na hnůj nebude nutné přehazovat, koně budou všichni čistotní, po práci se nebudou stáje zametat, a to chystání krmení, to už nevím, možná další pár rukou na zádech? Určitě u toho zaměstnanec nebude kontrolovat vodu ani případné drobné závady ve stáji či na dvoře, a možná se dojde za ty 4 hoďky jednou vyčůrat. A po tomhle maratonu se mu jistě bude chtít do další práce, obzvlášť bude-li k vám či do té případné další práce někam dojíždět.
Určitě je možné, že existují i lidé, co zvládnou 20 boxů za 4 hodiny kvalitně, i s tím vším, co pro mě kvalitní vykydání představuje. Možná i s tou přípravou krmení. Vlastně takové znám, za těch 20 let u koní slovy pět. Ale za ty peníze, které nabízíte, si nemyslím, že je možné takového člověka sehnat. Vlastně v to i tak trochu doufám...ono dělat práci okolo koní (natož i s nimi) rychle a dobře je opravdu vyšší dívčí..
Mám útulkáče, křížence ovčáka. Když přijme nějaký prostor za 'svůj', hlídá velice velmi. Za plotem vyštěkává i známé, když na něj promluví, začne vítat (blízká rodina, přátelé), nebo pokračuje, ale na zahradu je pustí (příbuzní, které sice zná, ale chodí jen na návštěvu, podnájemníci). Pokud jsme se delší dobu pohybovali na nějakém statku pracovně, hlídal i tam, když jsem dělala instruktorku, tak jsem ho na odpoledne při započetí přílivu klientů musela zavírat. Pokud na statek (klidně i dlouho) jezdíme 'rekreačně' - čili za naším koněm - nehlídá. Stejně tak vždycky rozlišoval 'pracovní' a 'naše' koně. Nic z toho jsem ho ale nemusela učit, většinou jsem spíš překvapeně čuměla, jak to ten pes ksakru ví :)
Takže ano, útulkový kříženec hlídat klidně může. Jestli tahle konkrétní čubinka bude, Vám ale nikdo nepoví.
Já mám čerstvou skvělou zkušenost s Phytovet Mobility: https://www.phytovet.cz/mobility.
Pesanovi je 8, cca 25 kg, kloubní výživu dostával kúru 1x ročně. Od 5ti let, kdy jsme vlastně náhodou při rtg žaludku přišli na spondylartrozu téměř celé páteře, dostával Apto-flex s občasnou pauzou, případně někdy něco jiného (Alavis, Giom), co se v práci chystalo projít :). Občas trochu ztuhlý po větší zátěži (celodenní vyjížďka, čundr po horách, běžky či tak), ale jinak super. Podzim+zima nosí ven termodeku. Letos přes zimu ale začal být fakt mizerný, Apto-flex už nám nefungoval, moc nezabíraly ani NSAID, ten phytovet zabral asi během 14ti dnů a pes je jak zamlada, vůbec se mi tomu nechtělo věřit. Jinak samozřejmě základ si stejně myslím, že je pé es štíhlý, nasvalený, pravidelný pohyb, neprochladnout, masáže a prohřívání rozhodně taky bezva.
Sama jím Alavis Triple Blend pro koně, bez valného efektu. Koni dávám jednou ročně kúru MSM od Dromy, asi spíš pro můj dobrý pocit, problémy nemá, jen mu občas lupe v hleznech, což po dvou až třech týdnech MSMka přestane.
Myslím, že když seženete nějaká odrostlejší venkovní koťata, mohlo by se zadařit. Spíš než v útulku bych třeba zkusila statky, stáje, určitě něco takového v okolí máte. Mívali jsme v oddíle na stáji smečku psů tamějších, po kočkách šli jak slepice po flusu, koček se po statku pohybovalo kolem deseti, koťata mívaly pravidelně, žádnou potrhanou od psů si za těch 10 let nevybavuju (a byla jsem tam defacto denně). Celkově bych asi vybírala pokud možno nekontaktní typ, moje kočky jsou obě polochcíplí nalezenci polní/lesní, starší byla v době nálezu tak tříměsíční, celkově v mnohem lepším stavu než mrňa, ale ze začátku x měsíců dost netýkavka, plachá, kontaktní pouze na její popud a zřídka. Od začátku vyrůstala se psem (westík), byli velcí kamarádi, když jsem se přestěhovala ke kámošce, s jejím psem (NOxhuskyxpit) se milovali, k nim do toho samého bytu jsem si já pořídila pološíleného odrostlého spratka xBO - a tomu se milá kočena zvládla první rok zcela vyhnout v bytě 2+kk (měly jsme nábytek samozřejmě tak, aby se po celém bytě dalo pohybovat ve vyšších sférách, právě pro kočičí klid a časté návštěvy dalších psů), dokud ho neuznala za dostatečně 'vyklidněného', prostě se k němu nepřiblížila. Ne že by ji pes chtěl ublížit, ale byl prostě hodně splašený, tak se s ním nebavila. Je ven chodící/bytová podle mého aktuálního místa pobytu, perfektně loví, prostě chytrá kočka. Mrňa měla při nálezu tak 7-8 měsíců (přezubená), vypadala na dva, dle vyjádření veta 'to zvíře by klinicky mělo bejt mrtvý' - léčbu jsme zahájili jen kvůli tomu, že byla hrozně radostná, mazlivá, hravá a nenažraná, přestože to byla téměř nepohyblivá obolákovaná zhnisaná kostřička. Ale ztělesněné nadšení, nepochopitelné. Je ovšem úplně blbá. Ke všemu se hrne pozdravit, pomazlit, podívat. Pak třeba splašeně uteče, ale nějaká základní obezřetnost tam úplně chybí. Lovit vůbec neumí. A to je to taky venkovní nalezenec vesnické směsi.
Fakt bych zkusila ty statky, tam přece vždycky kočky i psi nějak koexistovali, ale málokdy to bylo přátelsky :).
Pokud se mají kde napít i mimo svoje misky, vůbec bych to neřešila. Moje starší kočka pije občas ze svojí misky, občas ze psí, někdy z mojí skleničky či hrnku (vodu nebo čaj) a většinou ze sprchového koutu. Malou kočku jsem za ten rok a půl co ji mám viděla 'klasicky' pít asi jednou nebo dvakrát, jinak pije nohama. Namáčí si packy a olizuje si je. Nejraději ve psí misce, do které i nosí věci (zmačkanou gaffu, alobalové kuličky apod.) a hraje si tam s nimi, nebo v ní cáká, celkově je to hydrokočka, dožaduje se pobytu venku když nejvíc leje nebo sněží, vrací se zcela durch a nadšená, leze do dřezu, do sprchy, strká nohy do jakékoli tekutiny v jakékoli nádobě, tipuju, že jednou dopadne jako kočka Pitipačka :).
Před pát lety jsme sháněli s přítelem byt v Praze, se psem a kočkou. Nakonec to řešila hypotéka a vlastní byt, finančně to vyšlo i levněji než podnájem a byl klid. Jinak jsem vždycky bydlela s kamarády v něčím vlastním bytě, případně v podnájmu trochu punkovějšího charakteru, kde zvířata nic moc zničit nemohla. Úklid a vychovaná zvěř samozřejmě, ale jak píšou další, i tak se to na bytě ukáže.
Máma pronajímá, přestože zvířata měla a ty moje má moc ráda, do podnájmu je nechce v žádném případě. Když si půjčujem na víkend nebo na dovču chalupu, kamarádů zvířata prochází přísnou lustrací a majitelé obdrží seznam zákazů :) Je to těžký no, já kdybych pronajímala, taky budu preferovat nájemníky bez zvířat, je to holt další možná třecí plocha a zdroj problémů. Stejně tak mamka v žádném případě nechce nájemce s malými dětmi, a není to o tom, že nemá ráda děti - je pediatrička - ale prostě a jednoduše, stejně jako u těch zvířat, větší opotřebení, větší bordel, větší hluk.
Když jsem sháněla (spolu)bydlení, dělala jsem to podle kamarádky nápadu - sháněla takhle se psem taky - brala jsem ho s sebou a nenápadně tak prezentovala, jak je vzorný a vychovaný.