Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Uživatel s deaktivovaným účtem

2.1.2018 09:47
Uživatel s deaktivovaným účtem

Mám dlouhosrstého kocoura, kastrovat ho zatím nechci, protože kromě tohoto kosmetického detailu se nijak nevhodně neprojevuje. Ale začíná mít mastný ocas. Teda chlupy nad mazovou žlázou. Máte někdo zkušenosti s nějakou běžnou údržbou? Jde to třeba s úspěchem umývat nějakým šamponem, případně kterým? Nebo třeba rozkartáčovat? Česání nenávidí, ale třeba existuje i nějaký kartáč, který by mu nevadil - česu furminátorem. Nebo to prostě k nekastrátům patří?

2.1.2018 10:22
rapotacka11

XXX.XXX.32.5

Měla jsem perskou kočku, kastrovanou a trpěla na to taky.

Uživatel s deaktivovaným účtem

2.1.2018 10:23
Uživatel s deaktivovaným účtem

Zkoušela jsem na doporučení chovatelky ošetřovat dětským pudrem Johnsońs. Má chovné kocoury, chodí s nimi na výstavy, tak tímto způsobem udržuje srst v dobré kondici. Ale zmaštěným chlupům už to moc nepomohlo. Další rada zněla - jar. Řádně jsem namydlila jen to postižené místo. Dolů to šlo, ale horší to bylo s rozčesáváním. To prostě nešlo a udělali se mu z chlupů dredy. Zmizelo to až s tou kastrací.

2.1.2018 10:28
rapotacka11

XXX.XXX.32.5

U nás ne.
Měla to pořád, ale ne úplně odmlada.
Nevím, od 2 - 3 let.

2.1.2018 20:23
Machyska

XXX.XXX.252.23

Já také používám pudr, který většinou používají chovatelé. Pudrovat a česat se musí kočička s mastnější srstí pravidelně.

Pokud se stane, že se chlupy slepí, tak existuje pasta na rozpouštění těchto tukových smotků. Ta se nanese a nechá působit, pak se smyje. Taky existují bezoplachové šampony, tím jsem jeden smotek řešila asi před třemi dny. Nastříkala jsem na chlupy šampon a mnula smotek mezi prsty než povolil a tuk se rozpustil, pak jsem ho jemně prsty rozdělila na jednotlivé chlupy. Kocourka jsem po tomto zákroku celého vykoupala a pořádně propudrovala. Je nádherně načechraný.

Odkaz na pudr:
https://www.zbozi.cz/vyrobek/borotalco-talcum-telovy-pudr-s-prirodnim-mastkem-100-g/

Odkaz na pastu:
http://www.goopcr.cz/produkt/16-reistic-pasta-groomer-s-goop/.

Uživatel s deaktivovaným účtem

2.1.2018 20:42
Uživatel s deaktivovaným účtem

A tak on se naštěstí radši koupe než češe. Koupat se dá vlastně bez větších potíží. Ale česání, to řve jak kdybych mu trhala hlavu.

2.1.2018 20:49
Machyska

XXX.XXX.252.23

Náš to česání taky nerad. Češeme ve dvou.

Přidejte reakci

Přidat smajlík