Autoimunitní onemocnění koček

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
10.5.2019 20:34
johnt

XXX.XXX.89.108

Zdravím, mám dotaz-máte někdo kočku s touto nemoci? Jak s tím bojujete vy a jak to zvládá kočka? Má nějakoku naději, že si prožije svůj život nebo to jde z problémů do problémů a nakonec kočky mají díky nemoci zkrácený život..... Ppřišel mi tu cizí kocour, přišla jsem, že je marodný, vet diagnostikoval tuto nemo, polštářky má jak papír nafouklé, má chytlé ledviny a s tím spojený i škradý zánět dásní-je na corticoidech-problém je v tom, že na veterině se dá ošetřovat , ale doma je to šelma-co vím, dva roky žil divoce odkázaný sám na sebe-odkud přišel netuším, alepak se mi jednoh krásného dne narval do bytu-aby se mu pomohlo. Je to vděný zvíře, ale ám obavy, že tato nemoc dává kočkám docela zabrat...tudíž, jak jste to zvládali vy a je nějaká šance na zlepšení, děkuji.

10.5.2019 20:38
bodlinka

XXX.XXX.237.163

plasmacytární pododermatitida? to se léčí dobře, většině koček stačí doxycyklin, teda nemusí ani baštit kortikoidy.

ale s ledvinami to nesouvisí a ledviny se úplně nikdy nevyléčí. a škaredý zánět dásní u venkovního zvířete bych chtěla vidět i výsledky testů FIV/FeLV.

10.5.2019 20:55
johnt

XXX.XXX.89.108

Právě, veterinář určil onu autoimunitní nemoc, netuším jak je kocour starý, prostě s emi tu nanominoval ahotovo-asi dva měsíce bral atb i corticoidy, léčil se opravdu dlouho, ale dásně se poléčit nepodařilo.Ono totiž dásně, zuby a orgány hlavně ledviny spolu skutečně souvisí-mám s tím zkušenosti nejen osobní, ale i u koní, psa i kočky-nedávno jsem tím prošla sama a doteď se ještě dávám dokupy. Zatím jedině co jsem se dočetla, tak se to skutečně léčí coticoidy a vitamíny, ale vyléčitelné to není. Jenomže v krátké době začly opět problémy a kulhání a opět je to z jeho nemoci-polštářek je chytlý, takže opět bere léky. Proto se ptám, kdo měl kočku s touto nemoci, jak se to zvládalo. Dělaly jsem testy jak ne ledviny-ano, jsou chytlé, tak i na cukrovku-ta se nepotvrdila. Bohužel ledviny podpořit nemohu , i když vím jak , protože právě díky oněm dásním by kocour šílel bolestí, takže nemohu. Ale jelikož z dásní krvácí a krev koluje v těle tak ty infekce jdou i přes orgány-zatím jsem se ptala i zubařů-llidských a ti mi potvrdily, že skutečně, i u lidí lékaří neudělají žádný chirurgický zákrok pakliže nneí chrup člověk v pořádku, nejprve dát dokupy zuby a potom operace-a to už jsem pochopila, protože pak se může rozjet další i nfekce a léčby jsou opravdu náročné pakliže se dají vůbec pak zvůádnout, takže pozor na to, skutečně orgány a zuby spolu souvisí, jde to víc jak ruku v ruce, bohužel- jak jsem psala-sama jsem si tím nyní prošla a pokud se mi zub nedal dokupy tak bych se neuzdravila a až po ošetřní na zubním se teprve začínám po dlouho době regenerovat a to mám v sobě u ž hafo atb, které mi dovolily tohle zvládnou tak abych netrpěla většími bolestmi a aby se mi zánět v těle nerozjel všude, stačí, že jsem to odnesla i tak v docela širokém rozsahu. Právě, co vím, tak když má kočka -ale teď nevím přesně o jaký zddravotní problém se jedná-tak se to řeší vytrháním všech zubů a pak se kočka uzdravila a orgány opět nastartovaly-jenomže zde při jeho onemocnění ,kdy se všechno špatně hojí a dlouho ...nevím jestli by mu to pomohlo,tuším, že by bylo velké riziko....

10.5.2019 20:57
johnt

XXX.XXX.89.108

omlouvám se za chyby, dělám šílené překlepy...

Přidejte reakci

Přidat smajlík