Pokousaný kocour - dotaz/prosba

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
14.5.2019 01:09
fikovnice

XXX.XXX.135.131

Ahoj všem! Tak dnes mám nedobrou zprávu. Můj nejstarší kocour, jak asi někteří víte, chodí na noc ven. Tipla bych si, že už řádově roky tu má velkého nepřítele - rezavého kocoura, který se neustále potuluje po okolí. Můj kocour je obrovský, ale je to mírumilovný kastrát a bohužel se neumí prát - opravdu se nechá pokousat...
No a to se před chvílí stalo. Z okna jsem zaslechla řev - bylo mi jasné, že se něco semlelo kolem mého kocoura. Hned jsem pro něj šla. Kocour nejevil a nejeví žádné známky toho, že byl napaden a když jsem jej vzala domů, tak do minuty už chtěl jít ven. Tak jsem jej zas pustila....jenže až pak jsem si všimla, že tam, kde seděl, zůstávají krvavé stopy - a ne malé. Tak jsem zas za ním pádila ven, "poletuje" si tam v trávě, chytá jakési mušky, nicméně jsem zjistila, že má velký kousanec u ocasu - jako by u kořene ocasu.
No a teď dotaz: Vím, že kocouří kousance mají tendenci hnisat a blbě se hojit kvůli přítomnosti poměrně hnusných patogenů na zubech. Já jsem doma našla jen SEPTONEX (účinná látka karbetopendecin). Kocour si nicméně nechce nechat ránu ošetřit, ale já se to chystám udělat "násilně". A ten dotaz tedy - je toto antiseptikum pro kočky toxické???? Pokud se mi podaří aspoň něco naaplikovat, asi se nevyhnu tomu, že bude mít tendenci to slízávat. Zítra se nejméně do pozdního odpoledne nedostanu do lékárny...
Omlouvám se za román, otázku v textu jsem zvýraznila.

14.5.2019 01:13
fikovnice

XXX.XXX.135.131

Dodatek: Předpokládám, že to, že jsou kastráti napadáni nekastrovanými kocoury, není nic neobvyklého. Kéž by můj kocour využil své fyzické převahy, ale myslím, že toto je zakódováno v povaze...a on je velmi pravděpodobně moje nejhodnější a nejmírumilovnější zvíře za desítky let laického chovu koček.

14.5.2019 01:33
fikovnice

XXX.XXX.135.131

Ještě jeden dotaz si dovolím: zažili jste někdo, např. jen z doslechu, že by jeden kocour zabil druhého, např. zakousnutím? To, že rána může zhnisat a můžou nastat patálie, nedejbože třeba i sepse, tak s tím jsem srozumněna. Ale myslíte, že je možné, aby daný nekastrát na místě zakousl toho mého ťuldu? Varianta, že by po letech chození ven jsem mu toto zakázala, by znamenala pro něj velké trápení, to vím...
Jednou či dvakrát se mi podařilo agresora zahnat dupotem, zařváním, jednou jsem po něm hodila botou, ale to je jaksi naprosto neefektivní.

14.5.2019 03:59
rapotacka11

XXX.XXX.79.124

Zdravím Vás.
Zabití jsem nezažila, ale vyhnání ano.
Rvačku jako o život ano.
Spadli ze střechy (asi 3m výška)
na dlaždici, zaklesnuti do sebe.
Byl to náš nalezenec přilezenec , nekastrovaný,
drobný Fabiánek a sousedů kocour - kastrát.
Vyběhla jsem, když našeho (u nás) soused zahnal na prádelnu
a mydlil ho na kraji střechy , spadli, náš byl vespod.
Rváčovi jsem nevadila ani já, ani koště - vodu jsem v tom
fofru nevzala, ani pes, který věděl, že nesmí ...
Fabi zmizel.
Z úrazů a ran z boje se vylízali vždy sami. I když jsem
byla 1x u dr. kocourek(jiný) byl špatnej, dr řekl, že je to zranění
ze rvačky a že to bude dobrý. Byla to střelná rána, dlouho
trvalo než mohl fungovat a trpěl záchvaty kašle už do smrti.
Brok (y) v něm zůstal (y). Střelil ho kluk od vedle, řekla
mi to až později sousedka.
Držím Vám palce .

14.5.2019 08:55
bodlinka

XXX.XXX.237.163

septonex štípe a je vlastně dost slabý.tzn. akorát ho naštvete a cokoliv jiného se bude aplikovat o to hůř. nemáte třeba hypermangan?

14.5.2019 10:21
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Proč nemáš doma Betadinu? Jak jsem psala jinde, neberu do malé stříkačky a ránu vystříknu tlakem. No jistě, u koček to bez násilí moc nejde, kočku jsme museli držet dva, zamotanou v osušce a i tak to byl boj. Je třeba to udělat zavčas, než se to zatáhne, nebo dopadneš jak my, kdy mu vet musel podebranou nohu od kousance říznout.

14.5.2019 13:08
hmn_

XXX.XXX.21.131

za celou dobu soužití s kočkami jsem nikdy žádné rány (krom jednoho prasklého vředu, který vypadal jako díra do břicha) nijak neřešila, a byly to i rány uzavřené a zanícené - kočky se z toho vždy vylízaly samy, dokonale a bez problémů

14.5.2019 17:19
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

hmn_ napsal(a):
za celou dobu soužití s kočkami jsem nikdy žádné rány (krom jednoho prasklého vředu, který vypadal jako díra do břicha) nijak neřešila, a byly to i rány uzavřené a zanícené - kočky se z toho vždy vylízaly samy, dokonale a bez problémů

Jsem na tom stejně jako vy....jenže ony ty šlechtičny asi tak odolné nejsou První propíchlý ocas u kočky trnkou, když jí byl sotva rok. Asi by to rozchodila, ruplo by to vyteklo i samo. Ale byl to děs běs. Chodila snad týden sklesle, až jsem si uvědomila, že vůbec nezvedá ocas - jak ho předtím nosila nahoře jak anténu. Při bližším pohledu jsem zjistila, že ho má u kořené rozšířený jak slon. dál už to popisovat nebudu, byla to hrůza. No a kocour vloni po bitce zalezlý dva dny v boudě, což bylo divné. Když jsem ho násilím vytáhnula, zjistila jsem, že má horečku a nohu jak tři. To jsme valili na veterinu. Byla to už otrava a to vet říkal, že by ho to zabilo, odešly by mu ledviny.

14.5.2019 18:43
Benbela

XXX.XXX.243.247

Asi už máte vyřešeno,ale třeba pro příště.Občas se prostě stane,že doma nic není. Dobrou službu udělá řepík. Děkuji p.bodlince za info o septonexu.

14.5.2019 22:04
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Benbela napsal(a):
Asi už máte vyřešeno,ale třeba pro příště.Občas se prostě stane,že doma nic není. Dobrou službu udělá řepík. Děkuji p.bodlince za info o septonexu.

Řepík je dobrý na hojení, hlavně lidi od berňáků mají výbornou zkušenost z řepíkovou mastí na hotspoty. Ale není to desinfekce a tu to fakt potřebuje.

15.5.2019 09:54
Benbela

XXX.XXX.243.247

Řepík má i antiseptické účinky, pokud nic v domácí lékárně zrovna není, lze ho použít. Jen se musí připravit čerstvý, ztrácí účinek.

15.5.2019 11:54
Lucy13

XXX.XXX.98.170

Já mám jak u psů, tak u koček nejlepší zkušenosti se sprejem se stříbrem (seženete v lékárně). Ten zvuk je pro zvířata sice nepříjemný ale sprej chladí, dezinfikuje a zároveň tvoří na ráně takovou antibakteriální krustu jako ochranu.

Jinak kocouři se, pokud se jedná o dospělé kočky, nezlikviduji po pár setkáních a bitkách ale spíše po dlouhodobých bojích se spoustou nelečených zraněních.

15.5.2019 12:43
fikovnice

XXX.XXX.135.179

lesnížínka napsal(a):
Jsem na tom stejně jako vy....jenže ony ty šlechtičny asi tak odolné nejsou První propíchlý ocas u kočky trnkou, když jí byl sotva rok. Asi by to rozchodila, ruplo by to vyteklo i samo. Ale byl to děs běs. Chodila snad týden sklesle, až jsem si uvědomila, že vůbec nezvedá ocas - jak ho předtím nosila nahoře jak anténu. Při bližším pohledu jsem zjistila, že ho má u kořené rozšířený jak slon. dál už to popisovat nebudu, byla to hrůza. No a kocour vloni po bitce zalezlý dva dny v boudě, což bylo divné. Když jsem ho násilím vytáhnula, zjistila jsem, že má horečku a nohu jak tři. To jsme valili na veterinu. Byla to už otrava a to vet říkal, že by ho to zabilo, odešly by mu ledviny.

Tak to pozor, tady nejde o šlechtičnu! To je můj nejstarší kocour - útulkáč.
Jinak všem moc díky za reakce . Včera jsem měla špatnou náladu, po návratu z práce kocour jen ležel, ani moc nežral. Snaha jen se přiblížit k ráně znamenala jeho okamžitý úprk a schování se. Takže - tak, jak píše "Hmn_", žádné pořádné vyčištění neproběhlo a dnes je kocour už lepší. Mimochodem už včera večer si opět vymňoukal puštění ven!

15.5.2019 12:44
fikovnice

XXX.XXX.135.179

rapotacka11 napsal(a):
Zdravím Vás.
Zabití jsem nezažila, ale vyhnání ano.
Rvačku jako o život ano.
Spadli ze střechy (asi 3m výška)
na dlaždici, zaklesnuti do sebe.
Byl to náš nalezenec přilezenec , nekastrovaný,
drobný Fabiánek a sousedů kocour - kastrát.
Vyběhla jsem, když našeho (u nás) soused zahnal na prádelnu
a mydlil ho na kraji střechy , spadli, náš byl vespod.
Rváčovi jsem nevadila ani já, ani koště - vodu jsem v tom
fofru nevzala, ani pes, který věděl, že nesmí ...
Fabi zmizel.
Z úrazů a ran z boje se vylízali vždy sami. I když jsem
byla 1x u dr. kocourek(jiný) byl špatnej, dr řekl, že je to zranění
ze rvačky a že to bude dobrý. Byla to střelná rána, dlouho
trvalo než mohl fungovat a trpěl záchvaty kašle už do smrti.
Brok (y) v něm zůstal (y). Střelil ho kluk od vedle, řekla
mi to až později sousedka.
Držím Vám palce .

Díky moc a také srdečně zdravím!

15.5.2019 12:46
fikovnice

XXX.XXX.135.179

A samozřejmě moc díky všem za různé tipy pro příště. Bohužel nemyslím si, že tady ten agresor nechá mého kocoura na pokoji...

15.5.2019 12:51
fikovnice

XXX.XXX.135.179

lesnížínka napsal(a):
Proč nemáš doma Betadinu? Jak jsem psala jinde, neberu do malé stříkačky a ránu vystříknu tlakem. No jistě, u koček to bez násilí moc nejde, kočku jsme museli držet dva, zamotanou v osušce a i tak to byl boj. Je třeba to udělat zavčas, než se to zatáhne, nebo dopadneš jak my, kdy mu vet musel podebranou nohu od kousance říznout.

Betadine - no, já zas ty jódové přípravky moc nemusím. Jinak Septonex jsem se snažila naaplikovat tak, že jsem posprejovala odličovací polštářek a tím se snažila ránu vyčistit. Věděla jsem, že sprejovat nemá už vůbec cenu - zvuku spreje se kočky bojí a spolehlivě je to zažene. Po pravdě Septonex mám kvůli sobě, x-krát jsem si jím čistila nějaké své rány a ranky. Ale asi tedy zakoupím hypermangan jak radí Bodlinka. Řepík hodně uznávala moje máma... Jinak ale pevně doufám, že kocour se z toho vylíže sám, jako ostatně všechny venkovní kočky po bitkách. Poněkud mě vyděsilo to, že mu rána ze začátku tak krvácela. Ale kocouří kousnutí bývá hluboké. Tak jen aby mu to nějak extrémně nezhnisalo!

17.5.2019 10:26
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Takže už jsme na tom stejně jak ty! Leon večer přišel doškubaný, má prokouslé rameno-hrudník a něco vyrvané na tlapce, kolem drápku, na to si vůbec šáhnout nenechá, jen jsem viděla něco jak čerstvé maso A kapla jsem mu na to betadinu, jen tak poslepu. Ty kousance na hrudníku jsem našla až ráno, měl tam chlupy slepené zaschlou krví a při rozmotání jsem našla dírky. Už asi částečně zatažené, snažila jsem se to trochu vystříknout, ale nejspíš bez valného úspěchu. Je z toho špatný moc, jen chuďato leží. Snad se z toho za pár dní vylíže, každopádně ho teď budem sledovat hodně, aby jsme problém objevili dřív, jak minule(to se ale schovával)

18.5.2019 09:43
fikovnice

XXX.XXX.135.155

lesnížínka napsal(a):
Takže už jsme na tom stejně jak ty! Leon večer přišel doškubaný, má prokouslé rameno-hrudník a něco vyrvané na tlapce, kolem drápku, na to si vůbec šáhnout nenechá, jen jsem viděla něco jak čerstvé maso A kapla jsem mu na to betadinu, jen tak poslepu. Ty kousance na hrudníku jsem našla až ráno, měl tam chlupy slepené zaschlou krví a při rozmotání jsem našla dírky. Už asi částečně zatažené, snažila jsem se to trochu vystříknout, ale nejspíš bez valného úspěchu. Je z toho špatný moc, jen chuďato leží. Snad se z toho za pár dní vylíže, každopádně ho teď budem sledovat hodně, aby jsme problém objevili dřív, jak minule(to se ale schovával)

No to je otřes! Můj se teda vzpamatoval za 24hod, ale jeden den vůbec nejedl, jen ležel. A k ráně jsem se nesměla ani přiblížit, doteď. Ale už funguje normálka! Držím pěsti, ať je kocourek brzy fit!

18.5.2019 11:40
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

fikovnice napsal(a):
No to je otřes! Můj se teda vzpamatoval za 24hod, ale jeden den vůbec nejedl, jen ležel. A k ráně jsem se nesměla ani přiblížit, doteď. Ale už funguje normálka! Držím pěsti, ať je kocourek brzy fit!

Takže Leonek: do večera ležel, ani se nehnul, vyšel na chodbu až někdy kolem 21h. Prohlédla jsem ho, nic závažného jsem nepozorovala(skleslost, teplota, otok) a chtěl jít ven(no bodejď, celý den nebyl ani na WC) Myslela jsem, že bude ležet se psem u komína. O půlnoci přišel muž, že nikde není ani jedna z koček, Leona hledal jak v garáži, tak boudě. Jediná možnost ještě zahradní domek, tam nešel. Ráno v 7h jsem ho hledala kolem baráku já, v garáži byla jen Gucci. Objevil se v 8h na lehátku za barákem se psem. Přišel do pracovny k miskám, zběžně jsem ho prohlédla, ta packa byla hodně olízaná, takže ošetřuje. Přišel za náma ještě když jsme obcházeli se psem zahradu a pak zmiznul. Chtěla jsem ho vyšetřit a ošetřit, ale někam se zašil. Myslela jsem, že je doma(v mé posteli) ale muž mne vyvedl z omylu. Potvora(kocour ) asi tušil, že bych mu do toho zase chtěla rýpat

18.5.2019 14:05
fikovnice

XXX.XXX.135.179

lesnížínka napsal(a):
Takže Leonek: do večera ležel, ani se nehnul, vyšel na chodbu až někdy kolem 21h. Prohlédla jsem ho, nic závažného jsem nepozorovala(skleslost, teplota, otok) a chtěl jít ven(no bodejď, celý den nebyl ani na WC) Myslela jsem, že bude ležet se psem u komína. O půlnoci přišel muž, že nikde není ani jedna z koček, Leona hledal jak v garáži, tak boudě. Jediná možnost ještě zahradní domek, tam nešel. Ráno v 7h jsem ho hledala kolem baráku já, v garáži byla jen Gucci. Objevil se v 8h na lehátku za barákem se psem. Přišel do pracovny k miskám, zběžně jsem ho prohlédla, ta packa byla hodně olízaná, takže ošetřuje. Přišel za náma ještě když jsme obcházeli se psem zahradu a pak zmiznul. Chtěla jsem ho vyšetřit a ošetřit, ale někam se zašil. Myslela jsem, že je doma(v mé posteli) ale muž mne vyvedl z omylu. Potvora(kocour ) asi tušil, že bych mu do toho zase chtěla rýpat

Holt ti naši kocouři si to líp stejně ošetří sami!
Tak to je dobře, že už je u vás taky lépe!

18.5.2019 14:06
fikovnice

XXX.XXX.135.179

lesnížínka napsal(a):

Jo a zas jsem zapomněla - je Leonek kastrát? Já totiž myslím, že oni nekastrovaným prostě podivně "voní", tak po nich jdou...

19.5.2019 14:04
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Promiň, neodepsala jsem, včera toho bylo moc. Ano, je kastrovaný. Nemyslím si, že by se kočičáci prali, protože jim divně voní, pokud by kastrovaný nebyl, zřejmě by se prali mnohem víc. Ono by se hodilo, kdyby byli všichni hoši kastrovaní...jsou to kocouři ze sousedství, kteří se jim množí a prostě si páni hledají nová teritoria, naše zahrada by se jim líbila(no bodejď ) tak se snaží se sem nakvartýrovat a Leonek si ji brání. Chuďato moje bezzubé. Muž jede zítra k zubaři mimo jiné, řešit i implantát. Tak jsem mu říkala, že má vzít i Leonka, aby mu udělali nové horní špičáky protože bez nich to nemá šanci vyhrávat

20.5.2019 11:35
fikovnice

XXX.XXX.135.179

lesnížínka napsal(a):
Promiň, neodepsala jsem, včera toho bylo moc. Ano, je kastrovaný. Nemyslím si, že by se kočičáci prali, protože jim divně voní, pokud by kastrovaný nebyl, zřejmě by se prali mnohem víc. Ono by se hodilo, kdyby byli všichni hoši kastrovaní...jsou to kocouři ze sousedství, kteří se jim množí a prostě si páni hledají nová teritoria, naše zahrada by se jim líbila(no bodejď ) tak se snaží se sem nakvartýrovat a Leonek si ji brání. Chuďato moje bezzubé. Muž jede zítra k zubaři mimo jiné, řešit i implantát. Tak jsem mu říkala, že má vzít i Leonka, aby mu udělali nové horní špičáky protože bez nich to nemá šanci vyhrávat

Tak mně se kocour vrátil po další noci domů - zmoklej jak slepice...a teprve dnes vidím pořádně rozsah jeho zranění. Chová se úplně normálně, nicméně jak si to sám čistí, tak si ránu obnažil.....a to je díra jak do vrat! Naštěstí se fakt chová úplně normálně, žere jak má, mazlí se jak má....ale hojit se mu to asi bude teda dlouho...

Přidejte reakci

Přidat smajlík