Vyměšování - problémy

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
9.10.2019 20:44
fikovnice

XXX.XXX.135.35

Hezký večer všem.
Tak já se už zas ozývám stran toho mého nejstaršího kocoura. Mám zato, že dnes je to 3. den, co pro změnu nebyl kadit. Chodí na noc ven, takže hypoteticky to mohl udělat někde venku. Ale vždy potřebu, jak malou, tak velkou, držel až domů - na svůj domácí záchod. Hlavou mi jdou různé diagnózy a snad bych dnes i uvítala průjmovitou stolici - aspoň jednu. Chci se zeptat - jaký nejdelší čas jste zaznamenali, že kočka nebyla na velké? Teda, pokud jste se tím někdo zaobíral...
A pak takový odbornější dotaz - kdybych pomýšlela třeba na ileus (i ten mi jde hlavou), myslíte, že po 3 dnech už by byl stav kocoura alterován, ne....? A ne že se po mém příchodu hnal žrát nové granule, které bohužel asi do 10min vyzvracel (celé, nepokousané). Nicméně za dalších asi 15min už stál u misek - tak jsem mu teď dala "mokré" krmení - to snědl a já téměř sleduji hodiny, jestli to z něj nepůjde ven...
Nastudovala jsem si kočičí lymfom, ale i v odborných článcích není zmíněno, že by infiltrace střeva mohla přímo způsobit jeho totální obturaci (uzávěr), a tím ileus. Prosím "Bodlinko", ale samozřejmě všichni, kdo k tématu máte nějaký nápad, zkušenost, tak vše uvítám. Děkuji!

9.10.2019 21:07
bodlinka

XXX.XXX.243.6

kdyby měl úplně neprůchodná střeva, bylo by mu blbě. kočky s megakolonem, těm je taky blbě.

já svým kočkám stolice nepočítám:D pokud to z chutí žere, tak je asi všechno ok.

9.10.2019 21:33
lyllith

XXX.XXX.254.55

Měli jsme něco podobného. Kocour, rok starý.. asi 2 dny nebyl na velké, začal mín jíst, před tím pár dnů byl na velké jen občas a menší bobky.. jeli jsme na veterinu a hned kapačky a výplachy.. zůstal tam 4 dny... Ted dáváme laktulosu a nějaké prášky + vet dietu. Máme případně zkuit psylium. Zkuste zajet na vet, pro sichr :)

10.10.2019 09:47
fikovnice

XXX.XXX.135.131

bodlinka napsal(a):
kdyby měl úplně neprůchodná střeva, bylo by mu blbě. kočky s megakolonem, těm je taky blbě.

já svým kočkám stolice nepočítám:D pokud to z chutí žere, tak je asi všechno ok.

Díky moc!

10.10.2019 09:48
fikovnice

XXX.XXX.135.131

lyllith napsal(a):
Měli jsme něco podobného. Kocour, rok starý.. asi 2 dny nebyl na velké, začal mín jíst, před tím pár dnů byl na velké jen občas a menší bobky.. jeli jsme na veterinu a hned kapačky a výplachy.. zůstal tam 4 dny... Ted dáváme laktulosu a nějaké prášky + vet dietu. Máme případně zkuit psylium. Zkuste zajet na vet, pro sichr :)

I Vám moc díky. Jenže Vy neznáte celou anabázi mého kocoura. Je to ve vlákně "Panleukopenie?".

10.10.2019 10:08
Janaaa

XXX.XXX.1.194

V zácpách se moc nevyznám,u nás trpěla kočka 6 let průjmy, ale zkusila bych mu dávat alespoň Probican, pomáha obnovit mikrofloru. A asi bych si ho nechala pár dní doma,abych viděla,zda kaká.A budete alespoň klidnější.

10.10.2019 10:52
fikovnice

XXX.XXX.135.59

Janaaa napsal(a):
V zácpách se moc nevyznám,u nás trpěla kočka 6 let průjmy, ale zkusila bych mu dávat alespoň Probican, pomáha obnovit mikrofloru. A asi bych si ho nechala pár dní doma,abych viděla,zda kaká.A budete alespoň klidnější.

Zcela aktuální info: byl v záchodě - průjem , ale ne nějak šílený...

10.10.2019 10:54
fikovnice

XXX.XXX.135.59

Jinak první, co bylo, když přišel zvenku, tak se hnal k žrádlu!

10.10.2019 10:56
fikovnice

XXX.XXX.135.59

Janaaa napsal(a):

Nepatří to sem, ale včera jsem si udělala bedly na kmíně se solí - na pánvi....a momentálně tedy trpíme s kocourem stejnými problémy! Nicméně ty bedly byly tak vynikající, že snad do toho půjdu znovu - ještě mi nějaké zbyly...

10.10.2019 11:04
fikovnice

XXX.XXX.135.59

bodlinka napsal(a):

Jinak ano - chuť k jídlu má - ta se mu po té šílené nemoci a asi 12denní hladovce vrátila prakticky tak, jak ji měl dřív. Pořád je ještě zhubnutý, ale to je celkem logické... Ale to vyměšování to je teda trápení! Je mu 6let a do letošního léta tyto problémy snad nikdy neměl...

10.10.2019 11:16
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Jen jestli to byly bedly
Jinak...ten průjem je nepříjemný, ale upravit trávení po všech těch lécích, bude nějakou dobou trvat. Koupila bych něco z toho, co holky doporučovaly, mě třeba na průjem pomohlo to psylium(průjmy trpím, co pamatuju, máme to dědičné)

10.10.2019 11:47
fikovnice

XXX.XXX.135.59

lesnížínka napsal(a):
Jen jestli to byly bedly
Jinak...ten průjem je nepříjemný, ale upravit trávení po všech těch lécích, bude nějakou dobou trvat. Koupila bych něco z toho, co holky doporučovaly, mě třeba na průjem pomohlo to psylium(průjmy trpím, co pamatuju, máme to dědičné)

Ježiš, nestraš! Bedly snad ještě poznám....a byly fakt super. No ale přiznávám, že jsem je měla v chladnu 2,5 dne....prostě jsem si je neudělala hned...

10.10.2019 12:09
fikovnice

XXX.XXX.135.131

fikovnice napsal(a):
Ježiš, nestraš! Bedly snad ještě poznám....a byly fakt super. No ale přiznávám, že jsem je měla v chladnu 2,5 dne....prostě jsem si je neudělala hned...

Btw, imperativní stolice alias střevní debakl....to jsou opravdu termíny v medicíně používané. Tak to mě dnes postihlo...

Přidejte reakci

Přidat smajlík