Jak poznat přibližnou velikost psa v dospělosti

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

28.9.2013 13:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.111

Zajímalo by mě zda se dá u 2 měsíčního štěněte poznat jeho výsledná velikost a váha samozřejmě s určitou odchylkou. A jestli ano tak podle čeho (váha, kohoutková výška, velikost tlapek apod.)- neznám rodiče-, v těch dvou měsícíh váží 3,5 kg.
Díky Magda

Neregistrovaný uživatel

28.9.2013 14:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.10.6

Odhadnout se to dá jen zhruba, podle konstituce štěněte. I velikost pacek může svědčit o budoucí mohutnosti. Některé 4kg štěně ve dvou měsících může mít na roce 30 kg nebo i víc, jiné 20 kg. Nemáte foto?

Neregistrovaný uživatel

28.9.2013 17:15
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.111

má celkem mohutnou kostru a trochu podelnou. Tady dávám foto

Neregistrovaný uživatel

28.9.2013 17:30
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.243.245

Já si myslím že více než 15 kg mít nebude. A nebude vysoký, je tam asi jezevčík někde nebo tak po rodičích.

Neregistrovaný uživatel

28.9.2013 18:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.66.43

Taky bych řekla, že to bude pejsek max do 15 či 20 kg, možná ani ne.

Neregistrovaný uživatel

28.9.2013 18:15
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.111

já jsem nakonec zjistila, že maminka je kříženec jezevčíka a jack russel teriera ale je celá bílá a mému štěnátku se vubec nepodobá. Jen ten táta po kterém asi bude je neznámý. Oni všude píšou jak jí tedka mám krmit podle toho jak bude velká v dospělosti, ale u těch křížencu je to celkem problém.

Neregistrovaný uživatel

28.9.2013 21:08
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.36.98

Naši známí mají pejska, když mu byly 2měsíce, říkala kamarádka, že měl 2kg, nyní je mu rok a má 11kg. Je to kříženec středního špice.

katusak

13.11.2015 18:48
katusak

XXX.XXX.152.87

Ahoj. Ozivuji diskuzi. Poridila jsem si stene, krizenec, puvod neznamy... je dost vysoka a vazi ve 3 mesicich necele 4 kila... Posilam i fotku. Dekuji za reakci.

Asae

13.11.2015 22:29
Asae

XXX.XXX.48.54

Ahoj, taky mám na vás prosbu, vzal jsem si z útulku fenku Německého O. x Belgickým O. x Bíglem, má pět měsíců a vypadá takhle. Myslíte si, že bude v dospělosti velká jako normální NO?

14.11.2015 10:26
lev

XXX.XXX.253.186

Asae napsal(a):
Ahoj, taky mám na vás prosbu, vzal jsem si z útulku fenku Německého O. x Belgickým O. x Bíglem, má pět měsíců a vypadá takhle. Myslíte si, že bude v dospělosti velká jako normální NO?

Můžete mi vysvětlit, jak něco může být mixem tří plemen ? Když má rodiče dva? Tak buď je to neidentifikovatelný kříženec kříženců, nebo kříženec dvou plemen. Nejspíš bude vysoká jako NO, fena NO má v kohoutku asi 56 cm dolní hranici. Máte křížence a s tím musíte počítat, že je to vždy sázka do loterie, jak ve velikosti, tak v povaze. To je právě to překvapení.

14.11.2015 10:28
lev

XXX.XXX.253.186

katusak napsal(a):
Ahoj. Ozivuji diskuzi. Poridila jsem si stene, krizenec, puvod neznamy... je dost vysoka a vazi ve 3 mesicich necele 4 kila... Posilam i fotku. Dekuji za reakci.

Nepíšete jak je vysoká, můj odhad v dospělosti 10-12kg.Nevíte jak byla dosud živená, co má za sebou. Klidně může začít sílit a růst. Ale - u křížence, je to právě to překvapení.

14.11.2015 11:46
rájka999

XXX.XXX.225.217

lev napsal(a):
Můžete mi vysvětlit, jak něco může být mixem tří plemen ? Když má rodiče dva? Tak buď je to neidentifikovatelný kříženec kříženců, nebo kříženec dvou plemen. Nejspíš bude vysoká jako NO, fena NO má v kohoutku asi 56 cm dolní hranici. Máte křížence a s tím musíte počítat, že je to vždy sázka do loterie, jak ve velikosti, tak v povaze. To je právě to překvapení.

Tak že jeden z rodičů je kříženec dvou plemen.

2.1.2018 19:03
Uživatel123

XXX.XXX.227.212

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak bude stendo velké v dospělosti :) maminka je markiesje nebo-li holandský tulipanovy pes, tatínek neznámý, v sedmi týdnech měla něco přes 2 kg, teď má tak dva až tři měsíce, ale už jsme ji dlouho nevazili :) má krátké nožky, ale packy má celkem velké :).

2.1.2018 19:50
rapotacka11

XXX.XXX.32.5

Je to celej tulipán.
Buď klidná.

2.1.2018 19:54
orionka

XXX.XXX.234.108

Uživatel123 napsal(a):
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak bude stendo velké v dospělosti :) maminka je markiesje nebo-li holandský tulipanovy pes, tatínek neznámý, v sedmi týdnech měla něco přes 2 kg, teď má tak dva až tři měsíce, ale už jsme ji dlouho nevazili :) má krátké nožky, ale packy má celkem velké :).

Podle mého odhadu to bude hezký střapatý voříšek ( cca 15 kg ).
I když podle výrazu očí a tmavé masky může být přikřížený i BOM (?)
Ale na ty tu jsou jiní odborníci smajlík

2.1.2018 19:56
Uživatel123

XXX.XXX.227.212

orionka napsal(a):
Podle mého odhadu to bude hezký střapatý voříšek ( cca 15 kg ).
I když podle výrazu očí a tmavé masky může být přikřížený i BOM (?)
Ale na ty tu jsou jiní odborníci smajlík

Dobře, děkuju. :).

2.1.2018 20:06
Uživatel123

XXX.XXX.227.212

rapotacka11 napsal(a):
Je to celej tulipán.
Buď klidná.

No, ale má to celkem velké packy..

31.10.2018 22:43
valacek

XXX.XXX.206.125

ahoj, mohl by mi někdo poradit, jak cca velká bude fenečka? Jsou jí asi 3 měsíce a má necelé 4 kg, maminka je kříženec maltezáčka, otec neznámý. Je z útulku, víc o ní nevím.
Předem díky.

31.10.2018 23:54
rájka999

XXX.XXX.33.214

Okolo 10kg a max ke kolenům.

12.11.2018 08:56
Niki24

XXX.XXX.20.120

Dobry den, chtela bych se zeptat jestli nevite jak by mohlo byt nase stendo velke, mamka je krizenec ridgebackx stafford a nasemu jsou 2 mesice a vazi 3,5 kg, tlapky ma strasne velke ale jinak vypada jako jezevcik,prikaladam fotku stenda i mamky

12.11.2018 09:03
rájka999

XXX.XXX.33.214

Evidentně otců bude víc, takže zrovna u toho vašeho se tam ten jezevčík klidně mohl odrazit.

12.11.2018 12:21
Ruzena_Ruzova

XXX.XXX.13.98

rájka999 napsal(a):
Evidentně otců bude víc, takže zrovna u toho vašeho se tam ten jezevčík klidně mohl odrazit.

To ani nemusí, stačí když jsou matka i otec kříženci. Nebo jeden z nich ultramix. Takhle jsem viděla třeba po zlaté retrívřici s PP a šikovném vestajovi, co prokousal bok kotce, když zazněl lásky hlas .... štěňata každé jiné, co do typu a barvy srsti, tak i co do figury. Bylo tam žíhané s kratší srstí, světle hnědé s melírem a dlouhou srstí, vlkošedé dlouhosrsté atd. ..... a několik štěňat mělo figuru spíš k mamince a další byla spíš připrcatělá po tatínkovi. Příroda je mocná čarodějka! :D

12.11.2018 12:28
Ruzena_Ruzova

XXX.XXX.13.98

Ten můj ultravořech je sice nalezenec, ale pak se dohledal i chovatel (IQ tykve), co odstavená štěňata vypustil u vesnice - aby si je někdo vzal. Měl čuvačku v typu .... obskočil jí jediný vestaj, kterého zahnal (ale pozdě) a pak už jí měl prý stále zavřenou a pod kontrolou.

Narozená tři štěňata ..... můj je polodlouhosrstý vlkošedý a na nohách má žíhání, brácha byl dlouhosrstý a plavý a ségra je krátkosrstá (takový ten typ akita) a světle žíhaná. Velikostně jsou víceméně stejní.

13.8.2019 11:38
Malej Tyson

XXX.XXX.251.117

Zdravím odhadne prosím někdo váhu mého pejska v dospělosti? Je to stafordšírský bulteriér 1srpna mu byly 3 měsíce a teď má 5,2 kg krmim značkou carnilove dávám 75-80g granulí na den ve 4 porcich

13.8.2019 11:41
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

Malej Tyson napsal(a):
Zdravím odhadne prosím někdo váhu mého pejska v dospělosti? Je to stafordšírský bulteriér 1srpna mu byly 3 měsíce a teď má 5,2 kg krmim značkou carnilove dávám 75-80g granulí na den ve 4 porcich

Pokud máte čistokrevného psa, proč se ptáte na to, jak bude velký? U kříženců to chápu, ale u plemene přece víte, jak velký cca bude.

Hmotnost:

psi 12,71 – 17,25 kg
feny 10,89 – 15,43 kg
- zkopírováno ze standardu https://staffbullclub.cz/plemeno/standard.html

13.8.2019 11:55
Malej Tyson

XXX.XXX.251.117

Ptám se z toho důvodu jelikož majitele otce mého psa prý měl ve 4 mesicich 7 kilo a přišlo jim to málo to kolik má teď a ikdyz si myslím že dělám vše správně klidně se optam a výslechu názor víc lidí od toho tahle stránka je

13.8.2019 12:17
espiro

XXX.XXX.207.140

Už jste se ptal ve třech tématech a překvapivě nikdo moc neodpovídá, kromě trpělivé Marcely. Víte proč? Protože štěně nenacpete do tabulek, ani ho nemůžete srovnávat s rodiči. Vy budete tabulkář, že? Žrádlo přesně na gramy, zvážen na desetiny kila...

Otec mého psa je drobnější, nižší a rozhodně lehčí, než můj. O matce ani nemluvím. Nejsem genetický inženýr, ale i tak vím, že všechny údaje (váha, výška) štěňat jsou orientační, nicneříkající a co pes, to originál. Predispozice po rodičích jsou jedna věc, realita věc jiná. Neřešte to a pokud myslíte, že všechno děláte správně, štěně nestrádá, tak není o čem.

13.8.2019 12:57
Malej Tyson

XXX.XXX.254.37

espiro napsal(a):
Už jste se ptal ve třech tématech a překvapivě nikdo moc neodpovídá, kromě trpělivé Marcely. Víte proč? Protože štěně nenacpete do tabulek, ani ho nemůžete srovnávat s rodiči. Vy budete tabulkář, že? Žrádlo přesně na gramy, zvážen na desetiny kila...

Otec mého psa je drobnější, nižší a rozhodně lehčí, než můj. O matce ani nemluvím. Nejsem genetický inženýr, ale i tak vím, že všechny údaje (váha, výška) štěňat jsou orientační, nicneříkající a co pes, to originál. Predispozice po rodičích jsou jedna věc, realita věc jiná. Neřešte to a pokud myslíte, že všechno děláte správně, štěně nestrádá, tak není o čem.

Ne všechno mi přišlo ok než sem měl debatu s paní které patří otec mého psa a ne nejsem žádny tabulkař nebo něco takového samozřejmě že mu nedávám od oka 4x dene velkou hrst granulí aby byl obézní a zničil si třeba klouby protože by byl moc tezky ale pořídil jsem si člena rodiny a chci tomu dát ve všem maximum každý má na to nějaký názor proto mě to zajímá ano standart 12-17 kilo a víceméně máj kolikrát odost víc prostě jako ty psi jsou zvyklí fungovat a pracovat na 120% v dospělosti tak se chci přizpůsobit a ve všem do toho dát maximum ale děkuji aspoň mi ty poslední věty trošku zvedly náladu

13.8.2019 13:19
espiro

XXX.XXX.207.140

Malej Tyson napsal(a):
Ne všechno mi přišlo ok než sem měl debatu s paní které patří otec mého psa a ne nejsem žádny tabulkař nebo něco takového samozřejmě že mu nedávám od oka 4x dene velkou hrst granulí aby byl obézní a zničil si třeba klouby protože by byl moc tezky ale pořídil jsem si člena rodiny a chci tomu dát ve všem maximum každý má na to nějaký názor proto mě to zajímá ano standart 12-17 kilo a víceméně máj kolikrát odost víc prostě jako ty psi jsou zvyklí fungovat a pracovat na 120% v dospělosti tak se chci přizpůsobit a ve všem do toho dát maximum ale děkuji aspoň mi ty poslední věty trošku zvedly náladu

Tak vidíte, sám píšete, jak mívají psi o dost víc, než říká standard Tak neřešte, že tatík toho vašeho byl větší.
Vidíte, a já zrovna krmila od oka. Tím samým okem jsem jen kontrolovala, jestli není tlustější, nebo moc hubený a šlo to.

Tipnu si - vaše první vlastní štěně, že? Pokud ano, pak se mi váš (byť zbytečně až moc řešící) přístup líbí víc, než ignorantský.

13.8.2019 13:26
Sarah01

XXX.XXX.11.195

Já taky nekrmím štěně podle tabulek, řídím se podle nich se jen přibližně, důležitá je pro mě individuální kondice štěněte. Pokud vím, že to vyběhá, je dost akční, tak dávám trošinku víc. A pokud se mně zdá, že tloustne, tak zase uberu.

13.8.2019 13:50
Malej Tyson

XXX.XXX.254.37

espiro napsal(a):
Tak vidíte, sám píšete, jak mívají psi o dost víc, než říká standard Tak neřešte, že tatík toho vašeho byl větší.
Vidíte, a já zrovna krmila od oka. Tím samým okem jsem jen kontrolovala, jestli není tlustější, nebo moc hubený a šlo to.

Tipnu si - vaše první vlastní štěně, že? Pokud ano, pak se mi váš (byť zbytečně až moc řešící) přístup líbí víc, než ignorantský.

Ano 3 roky jsem si četl a vybíral ze psů typu bull právě chtěl jsem kamaráda na sport od mala sem jezdil s otcem na cvičáky a hrozně se mi líbila práce se psem mám tedy s přítelkyní este 2 čivavy ale ty jsme rozmazlily na plné misky a oni ji jak chtějí ale váhu mají přesně tak jak by měly mít nepreziraji se. Právě jak říkám beru to hodně zodpovědne a asi máte pravdu možná i přehnaně ale chci pro něj to nejlepší je to jak moje dítě

Přidejte reakci

Přidat smajlík