Ja bych vynechala ty piskoty, zbytecny sacharid. Ja po torzi sleziny, zaludek nastesti jen nafoukly a taky se nemusel otevirat, krmim uz jen masem. Tesne po zakroku jednoduchou stravou, kuřecí prsa a ryze, po zahojeni jsem pridavala zeleninu, nejvice sedla dusena mrkev. Vynikajici je taky kase z ovesnych vlocek a kureci prsa, vlocky se jen spari horkou vodou, nechaji nabobtnat a rozvari se na kasi.
Nyni, skoro 3 roky po zakroku, krmim pestreji syrovym masem s prilohou bez kosti.
Důležité je krmit po malých objemech, tj.4x i 5x denně.
Rýži, těstoviny, vločky můžete uvařit v silném masovém kořeněném (bokový list, nové koření, zelené bylinky) vývaru, stejně jako maso vařte se zeleninou a kořením a špetkou soli. Pokud fena není na maso zvyklá, může jí, pokud vaříte vše jen ve vodě, oproti granulovým amarounům připadat na začátku mdlé a bez chuti.
Do směsi můžete přidat vařené vajíčko apod.
Proti piškotům nelze nic namítat, ano, jsou to prázdné sacharidy, ale pes v rekonvalescenci energii uvítá a rozhodně mu neuškodí. Desítky let se používaly a používají jako pamlsek. Nicméně, pokud je nechce, období po operaci není časem na experimentování.
Pokud fena akceptuje skutečně jen granule (takového psa naštěstí neznám), nepodávejte je suché, ale zalité vývarem a rozmočené téměř na kaši, opět 4x až 5x denně.
U nás torze v 7 letech na doporučení veta jsme ze začátku krmili 4*denně-vařené maso s rýží nebo konzervy přímo z veteriny, po cca měsíci 3*denně a od té doby (více jak rok) 2*denně - většinou granule,
piškoty nám nezakázali, dokonce jí je dávali i na veterině .Bylo na ní vidět, že má pořád hlad, ale nebylo zbytí, dostávala po malých dávkách.