Kam se poděla štěňata?

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
2.5.2020 19:50
Flip

XXX.XXX.150.15

Dobrý den,
asi nemůžu být jediná, kdo na toto teď narazil: naprosto výrazně ubyla nabídka štěňat!
V podstatě jsem ještě nikdy až doteď nezažila, že by poptávka převyšovala nabídku.
Samozřejmě se to liší podle plemen. Hlavně teď mluvím o zlatých a labradorských retrívrech, o A0 a BOC. O ostatní plemena se tolik nezajímám. Ještě tedy o flaty, ale tam nabídka jakž takž je. Ale sehnat zlaťáka, nebo teď už i labradora je nadlidský výkon.
Tušíte někdo čím to je?
Trochu se šeptá mezi chovateli, že fenky teď často nezabřezávají, ale důvodů bude asi víc. Bojí se lidi chovat? Proč? Že přijde bída a štěňata neudají? Ale vlastně na štěňata, která by teď měla být k dispozici se krylo ještě před coronou. Tak nevím...
Nebo není to náhodou tak, že se chov psů stal pomalu stigmatující a vlastně by se člověk měl skoro stydět za to, že psy chová?
Jsem docela zvědavá kam až porostou ceny štěňat, které jsou už i teď dost vysoké!
V inzerci na Bazoši už jakou dobu visí inzerát, že pán shání štěně labradora a nabízí až třicet tisíc! A celkově je tam daleko víc - koupím, než prodám.
Fakt tohle nikdy nebylo.

2.5.2020 20:07
balu

XXX.XXX.166.158

No já nevím - je bazoš tím správným ukazatelem situace na trhu a nabídky štěňat? Já nabídku nesleduji, ale kdybych chtěla koupit štěně, tak určitě nebudu hledat na tomto a podobných webech.

2.5.2020 20:08
Mousinka

XXX.XXX.62.150

lidi se doma nudí a tak si pořizují štěňata... az skončí nouzový stav, budou plné útulky

2.5.2020 20:10
Flip

XXX.XXX.150.15

Mousinka napsal(a):
lidi se doma nudí a tak si pořizují štěňata... az skončí nouzový stav, budou plné útulky

Jo, tohle mě taky napadlo. Zdá se to logický.
Ale krize třeba se zlaťáky už byla před coronou.

2.5.2020 20:12
Flip

XXX.XXX.150.15

balu napsal(a):
No já nevím - je bazoš tím správným ukazatelem situace na trhu a nabídky štěňat? Já nabídku nesleduji, ale kdybych chtěla koupit štěně, tak určitě nebudu hledat na tomto a podobných webech.

Myslím, že právě třeba na Bazoš chodí hodně lidí. Právě takových těch "obyčejných" pejskařů, třeba začátečníků, kteří ani nevědí, že si můžou vyhledat klub pro plemeno a tam začít zjišťovat, kde se chystá krytí.
Ale ubylo i bez PP.

2.5.2020 20:25
petrahei

XXX.XXX.101.118

Bazos povazuji za OK server - když shanim prvního psa

Ale pokud se nejakou dobu pohybuji v pejskarskem prostředí, mezi urcitymi plemeny - tak se urcite přes bazos nedozvidam, co se v plemeni deje, kde jsou nebo nejsou stenata a proc.
Na to jsou lepsi zdroje informaci.

a to nejsem nejaky casty nakupci stenat

2.5.2020 20:51
janaa

XXX.XXX.149.26

Ad labradoři,zlaťáci - štěňat je dost,že feny nezabřezávají jsou kecy, štěňat je stejně jako v jiných letech. Ale lidi se zbláznili a od chvíle,kdy začal nouzový stav, byla zrušena školní docházka a půlka lidí zůstala doma, se poptávka obrovsky zvedla. I vrhy,kde je teprve fena nakrytá,ale ještě není ani potvrzená březost, mají pořadníky tak dlouhé,že tolik štěňat ani fena nemůže poradit. Upřímně jsem šťastná,že letos štěňata nemám,protože normálně je psycho sehnat kvalitní zodpovědné majitele,kteří jsou v obraze a ví,co obnáší mít psa,natož v tomhle marastu. Obávám se,co bude na podzim,až se všichni vrátí k normálnímu životu. Ono se to netýká jen papírových psů a štěňat,ale jde o poptávku jako takovou. Třeba holky z OS, odkud mám zachráněného mopse a buldočku,naprosto po vyhlášení nouzového stavu stopli adopce. Právě proto,že takovou smršť telefonátů a mailů s poptávkou po psech,nezažily. A to se jedná o psy,kteří vždy mají nějaké menší nebo větší problémy

2.5.2020 20:59
hmn_

XXX.XXX.0.33

jsem srovnávala v "mém" plemeni (HW) počet vydaných KL za stejné období 2019 a 2020 a letos je jich méně
a známá chovatelka konstatovala, že tolik zájemců o štěně v životě neměla

2.5.2020 21:22
LájošM

XXX.XXX.14.251

Jsou i lidi, co už delší dobu uvažovali o psovi a odkládali to kvůli tomu, že měli hodně práce a nemohli by se štěněti dost věnovat. A teď práci nemají nebo makají z domu a chtějí toho využít. Až pomine morový stav, pes už se nebude muset venčit každou hodinu :-)

2.5.2020 21:24
GAELLE

XXX.XXX.55.67

není možné zahraniční krytí ..................

2.5.2020 21:25
janaa

XXX.XXX.149.26

LájošM napsal(a):
Jsou i lidi, co už delší dobu uvažovali o psovi a odkládali to kvůli tomu, že měli hodně práce a nemohli by se štěněti dost věnovat. A teď práci nemají nebo makají z domu a chtějí toho využít. Až pomine morový stav, pes už se nebude muset venčit každou hodinu :-)

No,ale takovejch lidí nejsou stovky

2.5.2020 21:28
LájošM

XXX.XXX.14.251

janaa napsal(a):
No,ale takovejch lidí nejsou stovky

To určitě ne. Ale je to jedna kategorie lidí.
Pak jsou ti, co chtějí zabavit děti, a ti co se sami momentálně nudí. Toho se děsím.

2.5.2020 21:58
GAELLE

XXX.XXX.55.67

orionka napsal(a):
Asi se nudí i Kostková :-((

https://www.super.cz/699076-tereza-kostkova-si-poridila-stene-bez-papiru-a-strhla-se-mela-jak-reaguje-na-utoky-ze-ma-psa-z-mnozirny.html?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=super.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

2.5.2020 21:59
janaa

XXX.XXX.149.26

orionka napsal(a):
Asi se nudí i Kostková :-((

https://www.super.cz/699076-tereza-kostkova-si-poridila-stene-bez-papiru-a-strhla-se-mela-jak-reaguje-na-utoky-ze-ma-psa-z-mnozirny.html?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=super.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

úplně jasnej stafbul jen nemá ty papíry

2.5.2020 22:20
GAELLE

XXX.XXX.55.67

janaa napsal(a):
úplně jasnej stafbul jen nemá ty papíry

prej "bojové plemeno"

3.5.2020 01:28
Victoria

XXX.XXX.210.31

Prominte, ale napriklad u nas konci - resp. nalezaji novy domov pejsi i kocicky "bez papiru".
A trebas o fenecce se da rict "ze v sobe ma bojove plemeno"... proste proto, ze to spouste lidi napovi co a jak... (na vysvetlovani od kud je... a proc je tady... a proc se chova jak se chova....neni cas...).
O nic vic nejde.
Jde jen o "zaskatulkovani", ktere spouste lidi pomaha v tom, "vyznat se ve svete"...
A "bojove plemeno" je proste asi jen "mantra"... neznamena to nic, ale vsechno...

3.5.2020 01:42
marq

XXX.XXX.160.41

Moje teta pracuje roky v útulku pro psy a mají prázdno. Jen se už teď děsí toho, co nastane po skončení nouzového stavu .
No a štěňátka SBT s PP teď prodávají někteří chovatelé od 30.000 do 50.000,- a nejdou vůbec sehnat. Zvláštní doba.

3.5.2020 06:22
sisi58

XXX.XXX.191.1

LájošM napsal(a):

To by byl ideální stav. Snad máte pravdu.

3.5.2020 06:27
sisi58

XXX.XXX.191.1

Jsem docela zvědavá, zda v útulcích skončí jen bezpapíráci nebo i psi sPP. Protože dle HAF & MŇAU na FB, tedy alespoň, jak to tam děvčata píší, končí v útulcích bezPP. A proto "zabte množiče"!
Nechápejte mě špatně. Nezodpovědné rozmnožování jakéhokoliv zvířete (psi, kočky, koně,papoušci) je mi taky proti srsti. Jen si myslím, že zbavení se zvířete, když mě už nebaví,či je staré,nemocné, není o PP,ale o zodpovědnosti.

3.5.2020 07:24
Hluchavka

XXX.XXX.11.39

ono to může být i tím že někteří zodpovědní chovatelé stopli krytí. Mám kolegyni, která má spolu s rodiči poměrně velkou chovnou staici NO a belgických ovčáků a pro letošek plánované odchovy zrušili. Přeci jen, nikdo neví co se bude za měsíc dít. Mají okolo 30 psů, už jen postarat se o dospělé a dospívající psi ve výcviku je moře práce, kdyby nedjbože něco chytli, byl by to velký problém.

3.5.2020 07:42
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

sisi58 napsal(a):
Jsem docela zvědavá, zda v útulcích skončí jen bezpapíráci nebo i psi sPP. Protože dle HAF & MŇAU na FB, tedy alespoň, jak to tam děvčata píší, končí v útulcích bezPP. A proto "zabte množiče"!
Nechápejte mě špatně. Nezodpovědné rozmnožování jakéhokoliv zvířete (psi, kočky, koně,papoušci) je mi taky proti srsti. Jen si myslím, že zbavení se zvířete, když mě už nebaví,či je staré,nemocné, není o PP,ale o zodpovědnosti.

ano, je to hlavně o zodpovědnosti - pořízením psa ze slušného chovu to začíná, a většinou se od toho pak odvíjí i to ostatní, např. to, že dobrý chovatel pomůže majiteli svého odchovu, pokud se dostane do problémů, aby pes neskončil bůhví jak …, zatímco množiteli bezpapíráků je to úplně buřt.

3.5.2020 07:47
impact

XXX.XXX.36.237

sisi58 napsal(a):

Jo a proto je v útulcích 99% bezpapíráků. To jste na to kápla.

3.5.2020 09:07
janaa

XXX.XXX.149.26

Victoria napsal(a):
Prominte, ale napriklad u nas konci - resp. nalezaji novy domov pejsi i kocicky "bez papiru".
A trebas o fenecce se da rict "ze v sobe ma bojove plemeno"... proste proto, ze to spouste lidi napovi co a jak... (na vysvetlovani od kud je... a proc je tady... a proc se chova jak se chova....neni cas...).
O nic vic nejde.
Jde jen o "zaskatulkovani", ktere spouste lidi pomaha v tom, "vyznat se ve svete"...
A "bojove plemeno" je proste asi jen "mantra"... neznamena to nic, ale vsechno...

Ono je něco jiného cíleně kupovat štěňata bez PP a podporovat množitele, a něco jiného si brát bezpapoše ,resp. křížence, z útulků nebo dočasek.

3.5.2020 16:06
aneleh

XXX.XXX.128.28

Flip napsal(a):
Dobrý den,
asi nemůžu být jediná, kdo na toto teď narazil: naprosto výrazně ubyla nabídka štěňat!
V podstatě jsem ještě nikdy až doteď nezažila, že by poptávka převyšovala nabídku.
Samozřejmě se to liší podle plemen. Hlavně teď mluvím o zlatých a labradorských retrívrech, o A0 a BOC. O ostatní plemena se tolik nezajímám. Ještě tedy o flaty, ale tam nabídka jakž takž je. Ale sehnat zlaťáka, nebo teď už i labradora je nadlidský výkon.
Tušíte někdo čím to je?
Trochu se šeptá mezi chovateli, že fenky teď často nezabřezávají, ale důvodů bude asi víc. Bojí se lidi chovat? Proč? Že přijde bída a štěňata neudají? Ale vlastně na štěňata, která by teď měla být k dispozici se krylo ještě před coronou. Tak nevím...
Nebo není to náhodou tak, že se chov psů stal pomalu stigmatující a vlastně by se člověk měl skoro stydět za to, že psy chová?
Jsem docela zvědavá kam až porostou ceny štěňat, které jsou už i teď dost vysoké!
V inzerci na Bazoši už jakou dobu visí inzerát, že pán shání štěně labradora a nabízí až třicet tisíc! A celkově je tam daleko víc - koupím, než prodám.
Fakt tohle nikdy nebylo.

no vidíte... Já teď mám pár dní stará štěňátka aussíků... pro toho nejlepšího ze psů hledám spolumajitele s výstavními ambicemi... Ale když čtu ty emaily, co mi chodí, bojím se, že drtivou většinu lidí ty štěňata přestanou bavit buď hned po skončení karantény a léta nebo nejpozději za rok, až na psy přijde puberta... Těm bych nesvěřila ani plyšáka, natož vlastní štěně...
U mě je to tedy spíš tak, že já si majitele pečlivě vybírám, protože nechci, aby se mi vraceli roční či starší nezvládnutí, nevychovaní a zkažení psi, které jejich majitelé nezvládají... Takže u nás nedostane štěně každý, kdo si o něj napíše dřív.
Navíc teda bohužel - aussíci zažívají cca tři roky obrovský boom, jsou strašně moderní a to je pro plemeno trest :(

3.5.2020 21:09
orionka

XXX.XXX.82.160

aneleh napsal(a):
no vidíte... Já teď mám pár dní stará štěňátka aussíků... pro toho nejlepšího ze psů hledám spolumajitele s výstavními ambicemi... Ale když čtu ty emaily, co mi chodí, bojím se, že drtivou většinu lidí ty štěňata přestanou bavit buď hned po skončení karantény a léta nebo nejpozději za rok, až na psy přijde puberta... Těm bych nesvěřila ani plyšáka, natož vlastní štěně...
U mě je to tedy spíš tak, že já si majitele pečlivě vybírám, protože nechci, aby se mi vraceli roční či starší nezvládnutí, nevychovaní a zkažení psi, které jejich majitelé nezvládají... Takže u nás nedostane štěně každý, kdo si o něj napíše dřív.
Navíc teda bohužel - aussíci zažívají cca tři roky obrovský boom, jsou strašně moderní a to je pro plemeno trest :(

Posílejte zájemce k nám. Já jim předvedu tak nesnesitelnu fenu, že vám všichni utečou.

3.5.2020 21:16
aneleh

XXX.XXX.128.28

orionka napsal(a):
Posílejte zájemce k nám. Já jim předvedu tak nesnesitelnu fenu, že vám všichni utečou.

taky tady jednu takovou mám :D :D :D sígra na pátou, ne na druhou :D

7.5.2020 07:46
sardullah

XXX.XXX.221.235

Rozhodli jsme se, že našemu smutnému psímu klukovi a ještě smutnější paničce pořídíme psí holčičku. A přestože jsem tuhle situaci očekávala a měla vybráno několik vhodných plemen, tak jako štěňata fakticky nejsou.....nejen k odběru, ale už ani narozená k rezervaci, alespoň já nemůžu nic sehnat a pokud jsou nějaká volná, tak kluci, protože holčiček je asi několikanásobně méně...

Možná tak max máme šanci udělat rezervaci na podzimní vrhy a obávám se, že pokud budu ještě chvíli váhat, tak už na mě nic nezbyde ani na podzim......

Takže kdybyste někdo věděl o volném štěňátku-feňulce....momentálně je top moskevský strážní pes a leonberger....třeba i zrušená rezervace a štěndo může být i starší 4-5 měsíců.....dejte vědět.

7.5.2020 08:44
leithian

XXX.XXX.20.191

sardullah napsal(a):
Rozhodli jsme se, že našemu smutnému psímu klukovi a ještě smutnější paničce pořídíme psí holčičku. A přestože jsem tuhle situaci očekávala a měla vybráno několik vhodných plemen, tak jako štěňata fakticky nejsou.....nejen k odběru, ale už ani narozená k rezervaci, alespoň já nemůžu nic sehnat a pokud jsou nějaká volná, tak kluci, protože holčiček je asi několikanásobně méně...

Možná tak max máme šanci udělat rezervaci na podzimní vrhy a obávám se, že pokud budu ještě chvíli váhat, tak už na mě nic nezbyde ani na podzim......

Takže kdybyste někdo věděl o volném štěňátku-feňulce....momentálně je top moskevský strážní pes a leonberger....třeba i zrušená rezervace a štěndo může být i starší 4-5 měsíců.....dejte vědět.

Zkuste prolejzat fb skupiny typu chovatelska inzerce apod. Obcas se tam vyskytnou stenda ze zrusenejch rezervacek.

7.5.2020 08:52
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

https://www.ifauna.cz/psi/inzerce/r/detail/3559321/krasna-fenecka-k-odberu/

Tohle jste předpokládám viděla? Chovku vůbec neznám, jen to tady na mě vyskočilo.

7.5.2020 09:00
lm29

XXX.XXX.164.165

sardullah napsal(a):

Nechci se vás nějak dotknout, chodím sem jen občas, ale vy už vaši fenečku nemáte? Co jste měli sourozence. Když sháníte štěňátko

7.5.2020 09:14
balu

XXX.XXX.166.158

marcelaamax napsal(a):

Tohle jste předpokládám viděla? Chovku vůbec neznám, jen to tady na mě vyskočilo.

Ověřte si, jestli je s PP FCI.

7.5.2020 09:18
tero

XXX.XXX.237.132

lm29 napsal(a):
Nechci se vás nějak dotknout, chodím sem jen občas, ale vy už vaši fenečku nemáte? Co jste měli sourozence. Když sháníte štěňátko

K psovi fenu?

7.5.2020 09:30
hmn_

XXX.XXX.0.33

tero napsal(a):
K psovi fenu?

a?

7.5.2020 09:39
lm29

XXX.XXX.164.165

tero napsal(a):
K psovi fenu?

A proč ne? Měli to tak doteď tak jim to asi vyhovuje.

7.5.2020 09:56
sardullah

XXX.XXX.221.235

marcelaamax napsal(a):

Jo...feňule zamluvená a už je na ní složená záloha...to bylo první, kam jsem volala....

7.5.2020 09:58
sardullah

XXX.XXX.221.235

lm29 napsal(a):

Feňulku jsem bohožel 29.4 musela nechat uspat - osteosarkom...

7.5.2020 10:05
sardullah

XXX.XXX.221.235

tero napsal(a):
K psovi fenu?

No samozřejmě, mě to přijde ideální...pes je spokojenej podpantoflák.
Je to jak manželství....když se dva vezmou, tak jeden z nich může přestat přemýšlet, což psovi max vyhovovalo a teď mi přijde takovej ztracenej.

A hlavně absolutně nechápu, v čem je problém??

7.5.2020 10:41
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

A co tenhle vrh úplně dole? http://www.leonberger.cz/index.php?jazyk=cs&stranka=vrhy . U těch dvou volných je napsáno, že jsou stenda zadaná, u toho třetího ne.

7.5.2020 11:18
sardullah

XXX.XXX.221.235

marcelaamax napsal(a):
A co tenhle vrh úplně dole? http://www.leonberger.cz/index.php?jazyk=cs&stranka=vrhy . U těch dvou volných je napsáno, že jsou stenda zadaná, u toho třetího ne.

Tak tam už jsem taky volala.....zadáno

7.5.2020 11:19
lm29

XXX.XXX.164.165

sardullah napsal(a):
Feňulku jsem bohožel 29.4 musela nechat uspat - osteosarkom...

Pročítala jsem si teď vlákno kde jste o ní psala. Moc mě to mrzí. Vím že jsou všechna slova zbytečná

7.5.2020 11:20
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

Myslela jsem si to . Držím palce, ať se co nejdříve něco naskytne

7.5.2020 11:24
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

tero napsal(a):
K psovi fenu?

Ještě k tomuhle - holky nezdá se Vám poslední dobou, že tady opravdu spousta lidí na všem hledá jen problémy a navíc i tam, kde nejsou? Když chce někdo ke psovi psa, je to špatně. Teď zase když chce ke psovi fenu, tak taky nějaký problém (navíc to vůbec nebylo předmětem diskuze). Když někdo vypíše, co se psem bude dělat, většinou je to málo, když naopak zase někdo napíše úplně super režim pro psa, tak někdo hledá problém v tom, že je toho moc a kdy pes bude odpočívat.... Někdo se jen zeptá na zkušenosti jak se snesou dvě feny (matka s dcerou) a jen je z toho haló, že ti lidi budou krýt bezpapírovou fenu a množit - přitom o tom, zda fena má nebo nemá PP nepadlo ani slovo. Fakt mi to tady poslední dobou připadá už přehnaný...

7.5.2020 11:34
keriton

XXX.XXX.135.19

sardullah napsal(a):
Tak tam už jsem taky volala.....zadáno

Co se poptat na FB v nějakých hodně početných pejskařských skupinách?

7.5.2020 11:35
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

balu napsal(a):
Ověřte si, jestli je s PP FCI.

Tohle by mě docela zajímalo. Mrkla jsem na webovky a přiznám se, že bych z toho nepoznala, zda jsou psi s PP FCI nebo ne. Vzhledem k tomu, že tam mají tituly z výstav jako BOB a CAC, CACIB - tak bych řekla, že asi jo - nebo se tyhle tituly zadávají na nějakých "neofiko" výstavách, které jsou pro psy chované pod něčím jiným? Pak taky informace, že psi jsou uchovněni. Ale zase na druhou stranu, nevidím tam nikde, že by psi měli udělané třeba RTG kloubů, to není u takových obříků povinné? A nebo to mají, jen to tam není zmíněné. Mají tam i nějaké fotky části rodokmenů, ale ani z toho to nějak nemůžu poznat, jen myslím, že my máme jiný.

Edit.: ještě koukám, že tam v sekci výstavy mají, že se zúčastnili FCI výstavy, takže asi s PP FCI budou :-)

7.5.2020 11:42
lm29

XXX.XXX.164.165

Sardullah: chcete fenečku leonbergera nebo moskevského strážního psa s PP? Zkusím se zeptat známé co má leonky, kdyby náhodou o někom věděla.

7.5.2020 11:58
sardullah

XXX.XXX.221.235

lm29 napsal(a):
Sardullah: chcete fenečku leonbergera nebo moskevského strážního psa s PP? Zkusím se zeptat známé co má leonky, kdyby náhodou o někom věděla.

Ve své podstatě je mi to jedno....obě plemena jsou vhodná...určitě s PP, takže když by něco bylo i třeba holčička zatím k rezervaci, tak to beru.
Přiznám se, že už jsme poptávali i štěňata leonbergerů v Německu, protože manžel si myslel, že ceny budou srovnatelné s ČR (teda musím říct, že obecně byl překvapen kolik pesani s PP stojí a to nebyly žádné závratné sumy)...no a cena štěňat byla v přepočtu 42500,- ....štěndo si financuju sama a to se přiznám, že to už mi přijde na psa "na mazlíka" docela dost peněz, navíc ten dovoz štěněte...vzhledem k tomu, že bychom sebou museli táhnout i někoho, kdo umí německy a i kdybych tohle všechno absolvovala, tak třeba ta možnost, když člověk potřebuje poradit...volá chovatelce...no německy se fakt nedomluvím.

Takže pokud by o něčem věděla, určitě mi dejte vědět....děkujiii

7.5.2020 12:01
sardullah

XXX.XXX.221.235

keriton napsal(a):
Co se poptat na FB v nějakých hodně početných pejskařských skupinách?

No já se přiznám, že sice mám FB účet, ale moc se tam neorientuju....nicméně, tohle za mě dělá rodina.

7.5.2020 12:09
balu

XXX.XXX.166.158

marcelaamax napsal(a):
Tohle by mě docela zajímalo. Mrkla jsem na webovky a přiznám se, že bych z toho nepoznala, zda jsou psi s PP FCI nebo ne. Vzhledem k tomu, že tam mají tituly z výstav jako BOB a CAC, CACIB - tak bych řekla, že asi jo - nebo se tyhle tituly zadávají na nějakých "neofiko" výstavách, které jsou pro psy chované pod něčím jiným? Pak taky informace, že psi jsou uchovněni. Ale zase na druhou stranu, nevidím tam nikde, že by psi měli udělané třeba RTG kloubů, to není u takových obříků povinné? A nebo to mají, jen to tam není zmíněné. Mají tam i nějaké fotky části rodokmenů, ale ani z toho to nějak nemůžu poznat, jen myslím, že my máme jiný.

Edit.: ještě koukám, že tam v sekci výstavy mají, že se zúčastnili FCI výstavy, takže asi s PP FCI budou :-)

Mrkla jsem na chovatelské stanice na web FCI a Ruský medvěd tam je. Takže chovají pod FCI. Některé chovky, které chovaly moskeváky v době, kdy je FCI neuznávala, tak chovaly pod UCI, a pak se nějak registrovaly pod FCI (ČMKU).

7.5.2020 12:09
lm29

XXX.XXX.164.165

sardullah napsal(a):
Ve své podstatě je mi to jedno....obě plemena jsou vhodná...určitě s PP, takže když by něco bylo i třeba holčička zatím k rezervaci, tak to beru.
Přiznám se, že už jsme poptávali i štěňata leonbergerů v Německu, protože manžel si myslel, že ceny budou srovnatelné s ČR (teda musím říct, že obecně byl překvapen kolik pesani s PP stojí a to nebyly žádné závratné sumy)...no a cena štěňat byla v přepočtu 42500,- ....štěndo si financuju sama a to se přiznám, že to už mi přijde na psa "na mazlíka" docela dost peněz, navíc ten dovoz štěněte...vzhledem k tomu, že bychom sebou museli táhnout i někoho, kdo umí německy a i kdybych tohle všechno absolvovala, tak třeba ta možnost, když člověk potřebuje poradit...volá chovatelce...no německy se fakt nedomluvím.

Zeptám se a dám vědět. Moc nadějí si nedělám, ale kdyby náhodou. Za zkoušku to stojí.

S Německem to máme podobně, já jsem kooikříka hledala taky i tam, obeslala jsem všechny CHS v Německu co jsem našla co uváděli že mají nebo plánují štěňátka a všechny byly zadané už předem - i ti co teprve nakryli. A jak píšete, domluvit se by bylo složitější, já jedině anglicky, ale bylo by to celé složitější. Šílená cena, benzín třeba na druhý konec Německa taky dost a pak ten chovatelský servis si neumím vůbec představit. Tak jsem šťastná že nakonec mám Pražáka. A věřím že vám to taky vyjde.

7.5.2020 12:10
GAELLE

XXX.XXX.55.67

balu napsal(a):
Mrkla jsem na chovatelské stanice na web FCI a Ruský medvěd tam je. Takže chovají pod FCI. Některé chovky, které chovaly moskeváky v době, kdy je FCI neuznávala, tak chovaly pod UCI, a pak se nějak registrovaly pod FCI (ČMKU).

z chs ruský medvěd má můj kamarád dvě feny

7.5.2020 13:11
sardullah

XXX.XXX.221.235

lm29 napsal(a):
Zeptám se a dám vědět. Moc nadějí si nedělám, ale kdyby náhodou. Za zkoušku to stojí.

S Německem to máme podobně, já jsem kooikříka hledala taky i tam, obeslala jsem všechny CHS v Německu co jsem našla co uváděli že mají nebo plánují štěňátka a všechny byly zadané už předem - i ti co teprve nakryli. A jak píšete, domluvit se by bylo složitější, já jedině anglicky, ale bylo by to celé složitější. Šílená cena, benzín třeba na druhý konec Německa taky dost a pak ten chovatelský servis si neumím vůbec představit. Tak jsem šťastná že nakonec mám Pražáka. A věřím že vám to taky vyjde.

No já už si taky naděje nedělám.....takže opravdu uvažuju o rezervacích na podzimní vrhy.......aby nakonec nebylo pozdě. Nějak se rodí málo holčiček nebo co....i ty vrhy, co jsem poptávala, tak většinou...holek málo a zamluvené jako první.

7.5.2020 13:50
sardullah

XXX.XXX.221.235

Jo holky, ještě jsem zapomněla........popř. kdybyste se doslechli o nějakých medvědoidních křížencích, klidně jako jsem měla já nebo jako je Bodlinčina Norinka MSP x kavkazák, nebo něco podobnýho, dejte mi taky věděti.
Přijde mi, že tak nějak ani ti kříženci nejsou....pořád se někomu stávají nehody a najednou...nechtěná nakrytí a najednou všichni všechno uhlídali nebo co...

Dík

7.5.2020 14:05
marq

XXX.XXX.160.41

Přeju hodně štěstí! Ta pravá na Vás čeká . A to těšení se, má něco do sebe. Jinak feneček je letos opravdu nějak záhadně méně.

7.5.2020 14:21
sardullah

XXX.XXX.221.235

sardullah napsal(a):
Jo holky, ještě jsem zapomněla........popř. kdybyste se doslechli o nějakých medvědoidních křížencích, klidně jako jsem měla já nebo jako je Bodlinčina Norinka MSP x kavkazák, nebo něco podobnýho, dejte mi taky věděti.
Přijde mi, že tak nějak ani ti kříženci nejsou....pořád se někomu stávají nehody a najednou...nechtěná nakrytí a najednou všichni všechno uhlídali nebo co...

Dík

Jo a eventuelně ještě tibetská doga...

7.5.2020 14:46
sardullah

XXX.XXX.221.235

Cstmr napsal(a):
Není to úplně štěně tedy.

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/119668484/klarka-leonberger-x-krizenec-35-kg-kastrovana-fena-5-let.php

Jo taky jsem na to kápla....ale dospělý pes u nás nepřipadá v úvahu, je opravdu potřeba hlavně socializovat se štěnětem manžela, on by dospělému psu nevěřil a pak to ve vztahu drhne, respektive on si vztah ke psu nevytvoří...máme vyzkoušeno s dospělým irským setrem, takže opravdu max štěně do půl roku...

7.5.2020 14:53
lm29

XXX.XXX.164.165

sardullah napsal(a):
No já už si taky naděje nedělám.....takže opravdu uvažuju o rezervacích na podzimní vrhy.......aby nakonec nebylo pozdě. Nějak se rodí málo holčiček nebo co....i ty vrhy, co jsem poptávala, tak většinou...holek málo a zamluvené jako první.

Bohužel nemám dobré zprávy. Paní říkala že teď sehnat leonbergera je fakt oříšek. Asi to bude hodně podobné se všemi plemeny.
Sama čeká na štěňátko které by mohlo být k odběru koncem roku.

Nevím jestli znáte, ale doporučila ať sledujete stránky dvou českých klubů, jsou tam uvedené nakryté feny v ČR: leonbergerclub.info a leonberger.cz

Kdyby se dozvěděla o někom dřív dala by mně vědět. Mrzí mě že jsem nemohla pomoct.

Určitě bych zkusila tu rezervaci na podzimní vrhy - ono to uteče a pokud by se vám poštěstilo dřív tak včas rezervaci zrušíte. Každý slušný člověk to pochopí.

7.5.2020 15:03
sardullah

XXX.XXX.221.235

lm29 napsal(a):
Bohužel nemám dobré zprávy. Paní říkala že teď sehnat leonbergera je fakt oříšek. Asi to bude hodně podobné se všemi plemeny.
Sama čeká na štěňátko které by mohlo být k odběru koncem roku.

Nevím jestli znáte, ale doporučila ať sledujete stránky dvou českých klubů, jsou tam uvedené nakryté feny v ČR: leonbergerclub.info a leonberger.cz

Kdyby se dozvěděla o někom dřív dala by mně vědět. Mrzí mě že jsem nemohla pomoct.

Určitě bych zkusila tu rezervaci na podzimní vrhy - ono to uteče a pokud by se vám poštěstilo dřív tak včas rezervaci zrušíte. Každý slušný člověk to pochopí.

Jo na klubu chovatelů jsem taky viděla, že mají nakryto, už jsem napsala mail, jestli by byla možná rezervace......

Jinak všem moc díky......ale myslím, že prostě, kde nic není ani smrt nebere.

7.5.2020 15:27
GAELLE

XXX.XXX.55.67

sardullah napsal(a):
Jo na klubu chovatelů jsem taky viděla, že mají nakryto, už jsem napsala mail, jestli by byla možná rezervace......

Jinak všem moc díky......ale myslím, že prostě, kde nic není ani smrt nebere.

zkoušela jste i útulky? i tam se občas narodí štěňata velkých plemen

7.5.2020 15:34
sardullah

XXX.XXX.221.235

GAELLE napsal(a):
zkoušela jste i útulky? i tam se občas narodí štěňata velkých plemen

Díky za tip, to mě nenapadlo...budu si brouzdat

7.5.2020 15:52
Cstmr

XXX.XXX.240.157

sardullah napsal(a):
Díky za tip, to mě nenapadlo...budu si brouzdat

Co pyrenejak? To je taky velký misan, na bazosi ještě jsou.
Tibetani budou nejdřív přelom roku, feny háraji mezi říjnem a prosincem.

7.5.2020 15:53
hmn_

XXX.XXX.0.33

marq napsal(a):
Přeju hodně štěstí! Ta pravá na Vás čeká . A to těšení se, má něco do sebe. Jinak feneček je letos opravdu nějak záhadně méně.

jsem se schválně podívala na letošní vrhy HW a fen je 49% což zcela odpovídá procentu fen evidovaných HW. Takže zatím normál.

7.5.2020 16:15
marq

XXX.XXX.160.41

Pak pardon za mystifikaci:-), sleduju více jen vrhy mého plemene a ještě jsem zkoukla bulteriéry. Možná je to tím enormním zájmem o štěnda a hodně lidí chce fenku, tak to tak vypadá.

7.5.2020 16:17
sardullah

XXX.XXX.221.235

Cstmr napsal(a):
Co pyrenejak? To je taky velký misan, na bazosi ještě jsou.
Tibetani budou nejdřív přelom roku, feny háraji mezi říjnem a prosincem.

No popravdě, pyrenejáky už jsem taky poptávala....bohužel jediné volné fenky měla CHS, na kterou i klub upozorňuje, že je problémová, tak do toho nejdu, psa za každou cenu mít nemusím...jinak v jedné rezervováno všechno, v druhé žádná volná holka.

7.5.2020 16:32
sardullah

XXX.XXX.221.235

hmn_ napsal(a):
jsem se schválně podívala na letošní vrhy HW a fen je 49% což zcela odpovídá procentu fen evidovaných HW. Takže zatím normál.

No tak ono třeba do dubna se holky rodily....to jsem ještě štěně nesháněla a teď možná začali kluci....tak to třeba vyrovnává skóre

7.5.2020 17:24
fikovnice

XXX.XXX.135.35

sardullah napsal(a):
No samozřejmě, mě to přijde ideální...pes je spokojenej podpantoflák.
Je to jak manželství....když se dva vezmou, tak jeden z nich může přestat přemýšlet, což psovi max vyhovovalo a teď mi přijde takovej ztracenej.

A hlavně absolutně nechápu, v čem je problém??

V ničem, Jani. Vůbec to neřeš....
Jinak žádný tip nemám...ale už jsem to psala - že si Tě psí dušička najde a Tvůj pesan bude zas podpantoflák!
Těším se, až se tu pochlubíš s prvními fotkami!

7.5.2020 17:29
fikovnice

XXX.XXX.135.35

sardullah napsal(a):
Jo a eventuelně ještě tibetská doga...

Jani, koukej, a ten čas - odběr koncem května!

Chovná stanice Ravo z Ješína přijímá rezervace na štěňata Tibetské dogy narozená dne 22.3. 2020. O: Šampion Ramat Altan-Corgo a M: Kiu Strážce z Tibetu. Štěňátka budou k odběru koncem měsíce května. Zbarvení je po rodičích černé s pálením. Návštěva je vítána.

7.5.2020 18:25
bella.pokorna

XXX.XXX.48.125

sardullah napsal(a):

A čo táto slovenská chovateľská stanica? Budú mať šťeniatka leonbergerov na jeseň. Tam ste tiež už volali?

http://www.tobrok.sk/uvod.htm

Inak držím palce,to Vaše dievčatko si Vás nájde. To je isté

7.5.2020 18:32
Fiona.Praha

XXX.XXX.236.49

sardullah napsal(a):
No tak ono třeba do dubna se holky rodily....to jsem ještě štěně nesháněla a teď možná začali kluci....tak to třeba vyrovnává skóre

Nevím, jestli to tu nebylo:

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/118652068/moskevsky-strazni-pes-k-odberu.php

7.5.2020 18:34
fikovnice

XXX.XXX.135.35

Fiona.Praha napsal(a):

Možná to už někdo dříve dával...ale kde se tu po takové době berete Vy, "Fiono"? Respektive kde jste se toulala?

7.5.2020 19:33
Moyda

XXX.XXX.147.89

marq napsal(a):

Kamarádka chová flety, z dvanácti štěňat deset fen. Do dvou týdnů všechna stěnda zamluvena.

7.5.2020 19:38
Fiona.Praha

XXX.XXX.236.49

fikovnice napsal(a):
Možná to už někdo dříve dával...ale kde se tu po takové době berete Vy, "Fiono"? Respektive kde jste se toulala?

Občas čtu diskuse a vidím, že se osazenstvo téměř nezměnilo a jejich názory taky ne.

Zaujalo mne téma Kam se poděla štěňata? a tak jsem se začetla.
Téma mne zaujalo, protože jsem si všimla toho, že v době karantény najednou tolik psů v nouzi není. Jak je to možné? Že by za to mohla "nemožnost" dovozu?

U toho jsem něco hledala na bazoši a tak jsem tam koukla a objevila inzerát na moskeváky, resp. na fenku.

7.5.2020 20:58
Terven

XXX.XXX.110.191

marcelaamax napsal(a):
Ještě k tomuhle - holky nezdá se Vám poslední dobou, že tady opravdu spousta lidí na všem hledá jen problémy a navíc i tam, kde nejsou? Když chce někdo ke psovi psa, je to špatně. Teď zase když chce ke psovi fenu, tak taky nějaký problém (navíc to vůbec nebylo předmětem diskuze). Když někdo vypíše, co se psem bude dělat, většinou je to málo, když naopak zase někdo napíše úplně super režim pro psa, tak někdo hledá problém v tom, že je toho moc a kdy pes bude odpočívat.... Někdo se jen zeptá na zkušenosti jak se snesou dvě feny (matka s dcerou) a jen je z toho haló, že ti lidi budou krýt bezpapírovou fenu a množit - přitom o tom, zda fena má nebo nemá PP nepadlo ani slovo. Fakt mi to tady poslední dobou připadá už přehnaný...

Jo, přesně...ifauňácká mantra je "co můžete psu nabídnout? " a když pak někdo napíše, že s maltézákem tráví minimálně čtyři hodiny denně na vycházkách, doma cvičí povely a řeší hlavolamy,shání odborníky a hlásí se na semináře, tak dostane doporučení, ať psa radši někomu daruje a pořídí si háčkovanýho.
Bohužel, honění si trika v internetových diskuzích je takovej novodobej sport.

7.5.2020 21:12
bella.pokorna

XXX.XXX.48.125

Terven napsal(a):
Jo, přesně...ifauňácká mantra je "co můžete psu nabídnout? " a když pak někdo napíše, že s maltézákem tráví minimálně čtyři hodiny denně na vycházkách, doma cvičí povely a řeší hlavolamy,shání odborníky a hlásí se na semináře, tak dostane doporučení, ať psa radši někomu daruje a pořídí si háčkovanýho.
Bohužel, honění si trika v internetových diskuzích je takovej novodobej sport.

Skoro som si z Vašej reakcie cvrkla

7.5.2020 21:32
fikovnice

XXX.XXX.134.227

Fiona.Praha napsal(a):

Občas čtu diskuse a vidím, že se osazenstvo téměř nezměnilo a jejich názory taky ne.

Zaujalo mne téma Kam se poděla štěňata? a tak jsem se začetla.
Téma mne zaujalo, protože jsem si všimla toho, že v době karantény najednou tolik psů v nouzi není. Jak je to možné? Že by za to mohla "nemožnost" dovozu?

U toho jsem něco hledala na bazoši a tak jsem tam koukla a objevila inzerát na moskeváky, resp. na fenku.

Omlouvám se za OT: jen chci písnout, že zdravé jádro osazenstva tu zůstalo , ale o mnoha lidech vůbec nevím a přitom bych je tu ráda viděla. No, ale život není o tom, co bych já ráda...

7.5.2020 21:46
sardullah

XXX.XXX.221.235

fikovnice napsal(a):
Jani, koukej, a ten čas - odběr koncem května!

Chovná stanice Ravo z Ješína přijímá rezervace na štěňata Tibetské dogy narozená dne 22.3. 2020. O: Šampion Ramat Altan-Corgo a M: Kiu Strážce z Tibetu. Štěňátka budou k odběru koncem měsíce května. Zbarvení je po rodičích černé s pálením. Návštěva je vítána.

bohužel, ani tam

7.5.2020 21:48
sardullah

XXX.XXX.221.235

Fiona.Praha napsal(a):

Jo...Hakira Ruský medvěd....rezervovaná a už je na ní zaplacená záloha...teď v pondělí si prý pro ní jedou...

7.5.2020 21:50
sardullah

XXX.XXX.221.235

RozaTonda-mopsi napsal(a):
https://zvirata.bazos.cz/inzerat/119147963/bernardyn.php

No manžel by se tomu nebránil...on je na bernardýny, já se přiznám, že ač je to medvěd, tak to není úplně můj šálek kávy.

7.5.2020 21:56
Fiona.Praha

XXX.XXX.236.126

sardullah napsal(a):
Jo...Hakira Ruský medvěd....rezervovaná a už je na ní zaplacená záloha...teď v pondělí si prý pro ní jedou...

To je mi líto, měla jsem radost, že jsem zcela náhodně objevila volnou fenku a při troše štěstí to klapne a budete mít novou holčičku.

7.5.2020 22:07
sardullah

XXX.XXX.221.235

bella.pokorna napsal(a):
A čo táto slovenská chovateľská stanica? Budú mať šťeniatka leonbergerov na jeseň. Tam ste tiež už volali?

http://www.tobrok.sk/uvod.htm

Inak držím palce,to Vaše dievčatko si Vás nájde. To je isté

No přiznám se, že slovensko už je trochu z ruky.....ne že by to bylo někde na konci světa, a já jsem takovej řidič na baterky. Sice jsem za volantem denně, ale prakticky jezdím kolem komína a nebo naučený trasy. Navíc na takovou dálku bych si netroufla, tak jsem odkázaná na manžela a ten pro štěně na slovensko nepojede.

7.5.2020 22:29
leithian

XXX.XXX.20.191

sardullah napsal(a):
No přiznám se, že slovensko už je trochu z ruky.....ne že by to bylo někde na konci světa, a já jsem takovej řidič na baterky. Sice jsem za volantem denně, ale prakticky jezdím kolem komína a nebo naučený trasy. Navíc na takovou dálku bych si netroufla, tak jsem odkázaná na manžela a ten pro štěně na slovensko nepojede.

Ja vam tam za naftu taxika v pripade potreby klido udelam. Bezne jezdim trasy severni cechy brno, budejovice opava apod.

7.5.2020 22:31
fikovnice

XXX.XXX.134.227

sardullah napsal(a):
bohužel, ani tam

Už jsou všechna zadaná?

7.5.2020 22:45
plaka

XXX.XXX.213.21

sardullah napsal(a):

O hovawartovi jste nepřemýšleli? Tam by se možná nějaká fenka dala sehnat.
https://www.hovawart.cz/databaze/psi/vrhy.php

8.5.2020 06:30
jiva

XXX.XXX.222.196

Cstmr napsal(a):
A co cuvac :)

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/117123570/slovensky-cuvac-stenata-s-prukazem-puvodu.php

Ty už nejsou.

8.5.2020 08:48
sardullah

XXX.XXX.221.235

fikovnice napsal(a):
Už jsou všechna zadaná?

Už jsem toho obvolala tolik, že si nepamatuju, kde nemají nic a kde není volná fena....takže fena už ne...

8.5.2020 09:03
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

Ty jo teďka ještě koukám na inzerce, a ono opravdu moc štěňat není, celkově, ani ti kříženci. A přijde mi, že snad ani v útulcích nějak teď nepřibývají psi. Ještě někdy začátkem roku jsem hledala štěně křížence pro známé a mohli si vybírat, protože toho byl plný internet, dneska skoro nic. A vidím pomalu denně, že ve skupině stafbulíků někdo poptává štěně - jo sice tam nějaká doporučení jsou - většinou to nemají na inzertních servrech - ale není toho tolik jako dřív... Jo a taky zlatí retrívři prý nejsou k sehnání. A to jsou plemena, kterých bylo vždycky dost, bych řekla. Ale třeba těch moskeváků nebo leonů asi nikdy tolik nebylo, ne?

8.5.2020 09:12
sardullah

XXX.XXX.221.235

plaka napsal(a):
O hovawartovi jste nepřemýšleli? Tam by se možná nějaká fenka dala sehnat.
https://www.hovawart.cz/databaze/psi/vrhy.php

Abych se přiznala, tak i to mě napadlo....dokonce i ten landseer, co ho zmiňovala Hluchavka.

Ale už nejsem nejmladší a co já vim, třeba je to poslední velký pes, kterého si budu moci pořídit....pak na to už nemusím míst fyzicky, finančně a tak nehodlám brát úplně cokoliv....samozřejmě já bych nejraději saošku, ale přeci jen musím i já dělat kompromisy a když manžel saoše nechce, tak by nedělalo dobrotu, kdybych si to na just pořídila.......
O leonovi jsem vlastně ani neuvažovala, až teď když jsme sháněli štěně, tak jsem si vzpomněla na ty dvě psí holky, co s náma chodily venčit, když jsem měla afgána....

Jo a jinak...pro pobavení....já už se tady na fauně žádným dotazům divit nebudu.
Jak můj manžel hledá další eventuelní vhodné plemeno...
Zadá do vyhledávače něco ve smyslu "velký pes", obrázky a na stránce má tedy plno obrázků velkých psů.......a říká mi...a co tenhle...čau čau, já říkám "ten ne, to není pes pro nás" a manžel "ale je hezkej"....a co tenhle...ten je krásnej a já "to je samojed, je krásnej, ale toho taky ne" a říkám mu.."to je zajímavý, z pyrenejáka nejsi nadšenej, protože je bílej a to se ti moc nelíbí a samojeda bys bral???"..."ten se ale hezky směje a vždyť by ti to mohlo bejt jedno bílej pes jako bílej pes a samojed je hezčí"........a potřebujeme nutně psa s papírama...jakej je v tom rozdíl?...po mé snaze mu to vysvětlit řekl, že on v tom stejně nevidí rozdíl.....když nechceme jezdit na výstavy.
Tak se vlastně ani nedivím, že lidi koupí kde co, včetně nevhodného plemene....já mám defakto takového člověka doma.

8.5.2020 10:26
Tenurri

XXX.XXX.110.141

sardullah napsal(a):
Abych se přiznala, tak i to mě napadlo....dokonce i ten landseer, co ho zmiňovala Hluchavka.

Ale už nejsem nejmladší a co já vim, třeba je to poslední velký pes, kterého si budu moci pořídit....pak na to už nemusím míst fyzicky, finančně a tak nehodlám brát úplně cokoliv....samozřejmě já bych nejraději saošku, ale přeci jen musím i já dělat kompromisy a když manžel saoše nechce, tak by nedělalo dobrotu, kdybych si to na just pořídila.......
O leonovi jsem vlastně ani neuvažovala, až teď když jsme sháněli štěně, tak jsem si vzpomněla na ty dvě psí holky, co s náma chodily venčit, když jsem měla afgána....

Jo a jinak...pro pobavení....já už se tady na fauně žádným dotazům divit nebudu.
Jak můj manžel hledá další eventuelní vhodné plemeno...
Zadá do vyhledávače něco ve smyslu "velký pes", obrázky a na stránce má tedy plno obrázků velkých psů.......a říká mi...a co tenhle...čau čau, já říkám "ten ne, to není pes pro nás" a manžel "ale je hezkej"....a co tenhle...ten je krásnej a já "to je samojed, je krásnej, ale toho taky ne" a říkám mu.."to je zajímavý, z pyrenejáka nejsi nadšenej, protože je bílej a to se ti moc nelíbí a samojeda bys bral???"..."ten se ale hezky směje a vždyť by ti to mohlo bejt jedno bílej pes jako bílej pes a samojed je hezčí"........a potřebujeme nutně psa s papírama...jakej je v tom rozdíl?...po mé snaze mu to vysvětlit řekl, že on v tom stejně nevidí rozdíl.....když nechceme jezdit na výstavy.
Tak se vlastně ani nedivím, že lidi koupí kde co, včetně nevhodného plemene....já mám defakto takového člověka doma.

Já takových lidí znám hodně...vlastně ty, co řeší PP, vhodnost, využití a povahu plemene, tak ty znám snad jen z internetu...je to smutné, ale je to tak...dovolím si říct, že vetšina lidí, co chce psa, tak hledá jen podle vzhledu...a i ti co pátrajî trochu víc, tak stejně řeknou že to je vše jen o výchově a že nebudou za psa dávat 30 000kc, když ho můžou sehnat za 7000kč...že onemocnět může stejně i ten s PP, tak aspoň ušetří...Mám kamarádku, co má staffbull kříženku a pořizovala si ji s tím, že se jí líbí modří staffíci a že lidi, co zná a mají bull psy (taky všechno kříženci), tak že agresivni na ostatní zvířata nejsou a je vše tedy jen o výchově...a nejlepší je vždycky poznamka, že četla na fb kolik psů s papírama má stejně zdravotní problémy, tak je to jen vyhození peněz, když nechce chovat ani vystavovat. V naší rodině to samé...kdo má psa, tak co nejlevněji a s kočkama to samý...minule mi teta vynadala, že stejně jen machruju že mám “lepší značkový kočky”, když jsem se jí snažila vysvětlit, že kupovat britku bez pp a pak na ní ještě množit není dobrý nápad :,D...a to nejsou žádní hloupí lidi...jen tohle vůbec neřeší a nepřijde jim to důležité...Potom jsem v rodině a u známých za exota já, že řeším takový “kraviny”...nikdo z nich (těch co znám osobně) se těm zvířatům nějak extra nevěnuje...žádný sport, výcvik a podobné věci...většinou ho mají jako společníka na prochazky nebo na zahradu a vrchol všeho je, že naučili psa “sedni”, což jim stačí a jsou spokojení.
Každopádně se jim na jednu stranu nedivím...já se snažím zajímat, ale bojím se skoro kdekoliv na cokoliv zeptat, abych nedostala sprchu za (podle zkušených pejskařů) “hloupou otázku”...jsou lidi (Jako já 😁), co psa nikdy předtím neměli, protože rodiče nedovolili, pak byla škola, což taky nebyl čas a když si žijí podle sebe a začínají koukat po psovi, tak spoustu věcí neví, nebo je to třeba ani nenapadne. Na to všechno by přišli až s prvním psem...protože jen teorie z knih a seminářů většinou nestačí, i když základ je to asi dobrý...ale hodně lidí to myslí dobře, jen toho neví tolik, co zkušenější a přijde mi docela hnusný je hned zpráskat tím, ať si pořídí plyšáka. Jasný, někdy se lidi ptají fakt na nesmysly a kdyby si něco zjistili předem, tak asi nemají takové problémy, ale někdy jsou odpovedi na otázky docela extrémní 😱...
Já třeba než jsem si pořídila současné kočky, tak jsem o PP problematice věděla prd a dřívější venkovky jsme krmili whiskasem ( a teda i syrovym masem) a nenapadlo by mě, že je whiskas takový odpad...všude to propagovali jako TOP krmivo...na všechno jsem si přišla časem, nečetla si, mluvila s chovateli, atd...

8.5.2020 11:27
sardullah

XXX.XXX.221.235

rapotacka11 napsal(a):
Briard ?
https://www.bohemia-elite.cz/stenata.html
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
https://www.webfordog.cz/inzerat/359483-pyrenejsky-mastin-obrici/

Briard nee....nechci ovčáka a pokud bych o takovém typu psa uvažovala, tak by to byl jedině NO.

8.5.2020 12:10
GAELLE

XXX.XXX.55.67

sardullah napsal(a):
Briard nee....nechci ovčáka a pokud bych o takovém typu psa uvažovala, tak by to byl jedině NO.

no a co NO ? pes zn. ideál přece

8.5.2020 12:43
sardullah

XXX.XXX.221.235

GAELLE napsal(a):
no a co NO ? pes zn. ideál přece

Ne "vlčáka" už nechci......ne proto, že by to nebyl super pes, ale já už nenabízím, to pravé ořechové pro něj a i já už jsem v životě někde jinde, než aby jsme byli ideální dvojice...

8.5.2020 12:46
sardullah

XXX.XXX.221.235

marcelaamax napsal(a):
https://zvirata.bazos.cz/inzerat/119176192/stenatka.php

A co SAO x NO? 😀

Juknu....pokud bude matka SAO, tak zkonzultuju s manželem.....to bohužel musím, jinak bych se takovému kříženci nebránila, vzala bych první piraňu, co se do mě pořádně zakousne a tradá dom...

8.5.2020 13:03
rapotacka11

XXX.XXX.212.202

sardullah napsal(a):

Chápu.
Uvažovala jsem hloupě,
u toho odkazu je taky pyrenej. mastin
Ale nemá cenu to uspěchat.

8.5.2020 13:12
chameleonHugo

XXX.XXX.160.8

marcelaamax napsal(a):
https://zvirata.bazos.cz/inzerat/119176192/stenatka.php

A co SAO x NO? 😀

...jediné co by mně odrazovalo je, že je na jedné z fotek buloidní pes nebo fena, tak jak to vlastně s těmi rodiči je......

8.5.2020 13:16
marcelaamax

XXX.XXX.249.129

chameleonHugo napsal(a):
...jediné co by mně odrazovalo je, že je na jedné z fotek buloidní pes nebo fena, tak jak to vlastně s těmi rodiči je......

Jo jo na to jsem taky koukala, ale řekla bych, že je to fena podle obojku 😀 a že jsou na ni ta stenda dost velká, jako aby byla její. Ale kdo ví no. Zas na druhou stranu, proč by si někdo, kdo zadává křížence vymýšlel s tím, čeho to vlastně kříženec je. Ale tak lidi jsou různý.
A zase kdyby chtěl někdo skrývat, že je jeden z rodičů bull, tak proč by dal do inzerce fotku právě s ním 😀

Ale tak celkově vám nikdo u takových kříženců nezaručí, že rodiče jsou opravdu rodiče, teda matka bude jasná, otec už tak ne 😀

8.5.2020 13:26
sardullah

XXX.XXX.221.235

chameleonHugo napsal(a):

Tak už je to jedno....prostě jednou je to SAO, který žere vlastní páníčky a přes to u nás prostě vlak nejede

No nic....jdu začít honit nějakou rezervaci, aby na mě zbylo něco alespoň na podzim popř. zkraje příštího roku. Kde budu mít nějakou slušnou pozici v pořadníku.
Tak zase výhoda, že to už si opravdu můžu vybrat co chci....a psovi jdu pohledat po známých nějakou přijatelně velkou, abychom jí nezašlápli, a klidnou psí slečnu na nějaké společné venčení......

8.5.2020 13:43
marcelaamax

XXX.XXX.249.129

Ono to čekání uteče, my jsme taky na čubinu čekali cca půl roku. A uteklo to jako voda, nejhorší byl asi posledni týden, kdy už jsem fakt odpočítávala hodiny, ještě před odběrem jsme se na ni byli párkrát podívat, mame to relativně kousek.

A myslím, že si klidně můžete udělat rezervace ve více CHS, kdyby náhodou na vás "nezbyla" fena nebo tak. Já zrovna taky hledala fenu v barve, která v té době moc nebyla, rezervovala jsem si štěně v CHS, která se mi líbila nejvíc, ale jeste před plánovaným krytím a byli předemnou další zájemci. Chovatelka mi řekla, ať si klidně rezervuji nezávazně i jinde, kdyby to tady nevyšlo a nenarodila se fena v té barve. Takže jsem měla pak ještě jednu nezávaznou rezervaci u vrhu, který se mel narodit asi o 14 dní později. Ale nakonec to vyšlo hned u toho prvního vrhu :)

8.5.2020 13:44
chameleonHugo

XXX.XXX.151.40

marcelaamax napsal(a):
Jo jo na to jsem taky koukala, ale řekla bych, že je to fena podle obojku 😀 a že jsou na ni ta stenda dost velká, jako aby byla její. Ale kdo ví no. Zas na druhou stranu, proč by si někdo, kdo zadává křížence vymýšlel s tím, čeho to vlastně kříženec je. Ale tak lidi jsou různý.
A zase kdyby chtěl někdo skrývat, že je jeden z rodičů bull, tak proč by dal do inzerce fotku právě s ním 😀

Ale tak celkově vám nikdo u takových kříženců nezaručí, že rodiče jsou opravdu rodiče, teda matka bude jasná, otec už tak ne 😀

...mně to prostě jenom zarazilo.....asi teta......

8.5.2020 13:46
chameleonHugo

XXX.XXX.151.40

sardullah napsal(a):
Tak už je to jedno....prostě jednou je to SAO, který žere vlastní páníčky a přes to u nás prostě vlak nejede

No nic....jdu začít honit nějakou rezervaci, aby na mě zbylo něco alespoň na podzim popř. zkraje příštího roku. Kde budu mít nějakou slušnou pozici v pořadníku.
Tak zase výhoda, že to už si opravdu můžu vybrat co chci....a psovi jdu pohledat po známých nějakou přijatelně velkou, abychom jí nezašlápli, a klidnou psí slečnu na nějaké společné venčení......

...moc držím palce.....ono se to nakonec stejně vyvrbí tak jak to mělo a má být....u psů na to opravdu věřím......

8.5.2020 13:56
GAELLE

XXX.XXX.55.67

nemá cenu něco uspěchat a pořídit štěně za každou "cenu" hned teď a později litovat........... kdo si počká ten se dočká určitě ta pravá fenka se v pravý čas objeví. a já vám moc a moc držím palce ať je to co nejdříve

8.5.2020 13:57
fikovnice

XXX.XXX.135.251

chameleonHugo napsal(a):
...moc držím palce.....ono se to nakonec stejně vyvrbí tak jak to mělo a má být....u psů na to opravdu věřím......

...i u koček tomu tak je...

8.5.2020 13:57
marcelaamax

XXX.XXX.249.129

Souhlasím. My jsme taky moc nevěřili tomu, že nám vyjde stěně z vrhu, že kterého jsme chtěli. Byli jsme třetí v pořadí na fenu, a ještě si chovatelka chtěla jednu fenu nechat. Dle ultrazvuku měla být 3-4 stenda, a navíc pravděpodobnost na tu námi chtenou barvu ne úplně velká. No narodily se 4 feny, z toho jedna v té barvě. Pár dní jsme ještě čekali, jak se rozhodne chovatelka, měla na ni zálusk, ale nakonec nám ji nechala a vybrala si jinou 😇. Navíc jsme říkali, že bysme rádi jako bonus, kdyby byla fena akčnější. A to vyšlo naprosto přesně - je to blázen, nejvíc temperamentní z vrhu, vhodná na sport. Nakonec chovatelka říkala, že by ji ani nedala nikomu na mazlika, bez sportu, že ani ona sama by si ji nenechala (když mi ji chvilku hlídala na výstavě, tak říkala, že je rada, že si ji nenechala 😂) a že ta se narodila přímo pro nás 🥰.

8.5.2020 14:14
Flip

XXX.XXX.150.15

sardullah napsal(a):

Teď mě, prosím, neberte vážně, píši v nadsázce, ale mně to prostě nedá:

Vy si neuvědomujete, že pořizovací cena štěněte je to nejmenší za jeho život? Co to je čtyřicet, nebo padesát tisíc za štěňátko s PP? Když to nemáte, tak by jste si pejska neměla pořizovat, protože co když - bude potřebovat operaci, třeba si utrhne kolenní vaz, třeba bude potřebovat operovat DLK (klidně oboje na obě nohy), co když bude mít torzy žaludku, co když nádor, co když bude muset brát pravidelně léky (srdíčko, štítná žláza, epilepsie, na bolest apod.), atd. atd atd.
A víte kolik takový velký pes zbaští? A kolik to stojí to ultra super prémiové krmení?

Lidi, vždyť takhle tady mlátíte každou chvíli do někoho!

Jinak - Sardullah - nemyslím tohle vážně, jen mě štve, jak tu jsou někdy někteří lidi hnusný na jiný lidi. Přeju Vám nového zdravého kamaráda!

8.5.2020 14:27
chameleonHugo

XXX.XXX.174.66

fikovnice napsal(a):
...i u koček tomu tak je...

...tak i tam si to myslím - kocour, nikdo ho nechtěl - bílá špička ocásku degradujíc z chovu a výstav....kočka vrácena novým majitelem pro nesoulad v jeho kočíčí smečce....a nakonec nalezenec od popelnice.....

8.5.2020 14:54
tero

XXX.XXX.236.93

Flip napsal(a):

Vy si neuvědomujete, že pořizovací cena štěněte je to nejmenší za jeho život? Co to je čtyřicet, nebo padesát tisíc za štěňátko s PP? Když to nemáte, tak by jste si pejska neměla pořizovat, protože co když - bude potřebovat operaci, třeba si utrhne kolenní vaz, třeba bude potřebovat operovat DLK (klidně oboje na obě nohy), co když bude mít torzy žaludku, co když nádor, co když bude muset brát pravidelně léky (srdíčko, štítná žláza, epilepsie, na bolest apod.), atd. atd atd.
A víte kolik takový velký pes zbaští? A kolik to stojí to ultra super prémiové krmení?

Jinak - Sardullah - nemyslím tohle vážně, jen mě štve, jak tu jsou někdy někteří lidi hnusný na jiný lidi. Přeju Vám nového zdravého kamaráda!

Když si pořídí štěně za pakatel, tak ten zbytek z vámi zmiňovaných 50 000 mají právě na ty výdaje. A o tom to většinou je...

8.5.2020 15:10
sardullah

XXX.XXX.221.235

Flip napsal(a):

Vím, že to bylo s nadsázkou a kdyby štěňata s PP 40 tisíc stála normálně všude, tak bych i ty peníze dala....jinak si klidně nasypu popel na hlavu a přiznám, že jsem si dala strop 30 tisíc....takhle, kdyby pes stál 32000,- tak to je furt třicet

Bohužel to s tím, že cena štěněte je malý zlomek toho, co člověk do psa "vrazí" za celý jeho život je pravda.....ono už jen na veterině od půlky února do konce dubna jsem nechala asi šestnáct tisíc a to jsme nepodstupovali léčbu a operaci.
Psi mě ty poslední měsíce stáli cca 2000,- týdně...prášky pro feňuli a odbourali jsme přílohy, přidali maso a ne úplně levné, aby fena, která neměla skoro žádný pohyb nepřibírala, ale zároveň byla napapkaná.

Myslím, že lidi by opravdu měli počítat s tím, že pejsek nemusí být celý život zdravý a že náklady na veterinu můžou opravdu citelně zasahovat do rozpočtu....a čím větší pes, tak tím větší náklady.

No za těch deset let, co moje psy mám už bych měla levnější nový automobil a nebo velmi slušný zánovní.......no mám to jinak, budu zase do psa cpát prachy , aby se měl dobře a jezdit budu ve starý káře, hlavně když mě to odveze do práce, nakoupit a že si dojedeme do přírody na prochajdu....

8.5.2020 15:17
hmn_

XXX.XXX.0.33

"Co to je čtyřicet, nebo padesát tisíc za štěňátko s PP?"
to je nehorázná suma, to to je.....

8.5.2020 15:17
marcelaamax

XXX.XXX.249.129

Tohle naprosto chápu. Ona jedna věc je chtít ušetřit na psovi bez PP a úplně jiná věc je dát si nějaký strop, nejčastěji nějakou průměrnou cenu za určité plemeno. Obzvlášť když chci psa bez nějakých "ambicí", ale chci, aby to bylo to dane plemeno, tak proč za takové stěně dávat 40, když ho mužů mít za 20 😉

8.5.2020 15:34
marushka

XXX.XXX.11.207

hmn_ napsal(a):
"Co to je čtyřicet, nebo padesát tisíc za štěňátko s PP?"
to je nehorázná suma, to to je.....

V Německu běžná.. To my Češi jsme levní, i když za posledních pár let ty ceny narostly.

8.5.2020 15:38
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

A není to taky tím, že v Německu mají trochu jiné příjmy, než v ČR?

8.5.2020 16:27
Flip

XXX.XXX.150.15

Myslím to tak, že opravdu zdaleka ne každý normální člověk se může připravit úplně na všechny možné eventuality a finanční náklady, které může vlastnictví psa přinést. Protože to při velké smůle můžou být i statisíce.
Proto mě docela štve, když se tady často někdo pouští do lidí, kteří třeba napíšou, že nemají na to dát na koupi psa třeba cca dvacet tisíc. Většinou se jim stroze napíše ať si pořídí plyšáka, protože kupní cena je ten nejmenší náklad. Ale vždyť třeba budou mít štěstí a na veterinu se dostanou jen jednou za rok na očkování.
Prostě kdyby to mělo být tak, že psa si může pořídit jen ten, kdo má finanční rezervu na všechno co se může stát, tak by si moc lidí psa dovolit nemohlo. Takový je prostě život.

8.5.2020 17:00
GAELLE

XXX.XXX.55.67

Flip napsal(a):
Myslím to tak, že opravdu zdaleka ne každý normální člověk se může připravit úplně na všechny možné eventuality a finanční náklady, které může vlastnictví psa přinést. Protože to při velké smůle můžou být i statisíce.
Proto mě docela štve, když se tady často někdo pouští do lidí, kteří třeba napíšou, že nemají na to dát na koupi psa třeba cca dvacet tisíc. Většinou se jim stroze napíše ať si pořídí plyšáka, protože kupní cena je ten nejmenší náklad. Ale vždyť třeba budou mít štěstí a na veterinu se dostanou jen jednou za rok na očkování.
Prostě kdyby to mělo být tak, že psa si může pořídit jen ten, kdo má finanční rezervu na všechno co se může stát, tak by si moc lidí psa dovolit nemohlo. Takový je prostě život.

psa jsme zdědili v jeho 9ti. zadarmo. 4 roky to bylo jen očkování a krmivo a hračky. Poslední dva měsíce nás stály přes 30 tis. Mohli jsme nechat psa uspat a za 30 si pořídit 3 nové psy.................

8.5.2020 17:26
sardullah

XXX.XXX.221.235

Flip napsal(a):

Ano nejde o to, jestli dostanete psa zadarmo a nebo za něj dáte desetitisíce....a myslím, že tady by to nikdo echt neřešil, vždyť jsem chodí i lidi, co mají vořechy, jako jsem mám já.

Ale vždyť třeba budou mít štěstí a na veterinu se dostanou jen jednou za rok na očkování.

S tímhle se bohužel počítat musí......co když to štěstí mít nebudou.

Nejsem PP fanatik....za určitých okolností bych psa bez PP koupila. Nemám přehled, jak je na tom které plemeno teď, mám na mysli bezpapíráky, se zdravím, ale s klidem řeknu, že třeba čivavu bych bez PP nekoupila a jorka taky ne....ani od známých natož od cizích.

8.5.2020 17:53
tero

XXX.XXX.236.93

Flip napsal(a):

Máte pravdu, to by si člověk nemohl pořídit vůbec nic, vše se může zvrtnout tím nejhorším směrem, ale taky nemusí. I třeba u auta...Spíš si myslím, že spousta lidí hledá jen psa s určitou vizáží a je jim jedno, jestli má všechny zuby, jestli je přerostlý a tip top zbarvený. Nikdy by nešli na výstavu, nevlezli do žádného klubu, nechtějí odchovávat atd.

8.5.2020 18:00
tero

XXX.XXX.236.93

marushka napsal(a):
V Německu běžná.. To my Češi jsme levní, i když za posledních pár let ty ceny narostly.

Narostly, ale vím, že ten zisk je vždy a to naříkání kolik co stojí je jen takové ble ble...Většinou stačí jedna dvě výstavy, bonitace a je to. Pak už jen 7-8 let na feně jedou štěňata.Pak jsou ty výdaje stejné jak u vrhu s pp, tak bez.Krmit musíte, k veterináři taky, císařem může rodit i voříšek. Je to jen obyčejná chamtivost dostat co nejvíc.Tak se pak není co divit, že lidi jdou po bezpapírácích.A taky nemůžete srovnávat platy u nás a v německu.To nemluvím o důchodech.

8.5.2020 18:25
sardullah

XXX.XXX.221.235

Já nevim, ale co se týče cen štěňat myslím, že jde o nabídku a poptávku....
myslím, že je jedno jaké jsou reálné náklady na vrh štěňat.......vlastně nevím, proč by chovatel nemohl na štěněti "vydělat", když ví, že štěně za ty prachy bez problémů prodá.
A pokud je chovatel pejskař tělem i duší, tak stejně velká část "vydělaných" peněz jde zpátky do psů.......

Ono taky na každé plemeno ty náklady budou trochu jinde.

Vlastně ani nevím, proč by měl přede mnou chovatel obhajovat cenu štěněte...jestli náhodou nemá moc velký "zisk"....prostě buď to konkrétní štěně chci a cenu respektuju nebo ho prostě nekoupím. Určitě jsou i lidi, co třeba smlouvají....já to neumím.

VendulaPontov.

8.5.2020 20:00
VendulaPontov.

XXX.XXX.96.64

Mě to teda pěkně se.e. Sháním štěně už nějaký ten pátek, obvolala jsem už snad stovky chovatelských stanic a nic. Všude jsou čekačky na štěňata klidně na tři vrhy dopředu a když už je volné štěně, tak za nesmyslnou cenu třeba 35 tisíc Kč, prostě masakr. Některá plemena, hlavně bull, jsou nesehnatelná, u společenských psů letí cena raketovou rychlostí nahoru. Nejhorší je, že až tohle skončí, tak budou útulky praskat ve švech..

8.5.2020 20:03
sisi58

XXX.XXX.191.1

VendulaPontov. napsal(a):
Mě to teda pěkně se.e. Sháním štěně už nějaký ten pátek, obvolala jsem už snad stovky chovatelských stanic a nic. Všude jsou čekačky na štěňata klidně na tři vrhy dopředu a když už je volné štěně, tak za nesmyslnou cenu třeba 35 tisíc Kč, prostě masakr. Některá plemena, hlavně bull, jsou nesehnatelná, u společenských psů letí cena raketovou rychlostí nahoru. Nejhorší je, že až tohle skončí, tak budou útulky praskat ve švech..

Jj, vychází to tak na září (jarní vrhy) a pak na Vánoce (štěnda z léta)..

8.5.2020 20:03
balu

XXX.XXX.166.158

Flip napsal(a):

Flip, ale já teda vidím rozdíl v tom, když si řeknu, že za štěně s PP z CHS v ČR ráda zaplatím, ale protože nemám ani chovatelské ani výstavní ambice, tak mnohem vyšší cenu za import nedám. Pokud bych ale chtěla chovat, a mohla bych importovat fenu krevně vhodnou na populaci v plemeni v ČR, tak zaplatím, co si zahraniční chovatel řekne.

8.5.2020 20:22
RozaTonda-mopsi

XXX.XXX.58.59

sardullah napsal(a):
No manžel by se tomu nebránil...on je na bernardýny, já se přiznám, že ač je to medvěd, tak to není úplně můj šálek kávy.

A na jakych plemenech jste se s manželem shodli ?
S PP nebo i bez PP?

Občas pokouknu po netu, třeba zrovna někdo na něco narazí 🌹

8.5.2020 20:22
Hluchavka

XXX.XXX.11.132

ono je to těžké s výběrem psa. Teď zdůrazňuju nechci nikoho kritizovat, ale zrovna tahle situace je modelový případ, kdy i i zkušený pejskař může klidně zkončit se psem, kterého původně vůbec nechtěl. Vemte si že vy ztrátu pejska nesete ještě tak nějak smířeně, ale jsou lidé, co se v podobné situaci opravdu hroutí a rodina prostě jde a přitáhne domů prvního psa na kterého narazí. To se pak nikdo nemůže divit, že právě různí bez pp se snadno prodávají. Já už tomu dneska nechávám volnost. Naši psi jsou prostě voříšci, kteří se u nás tak nějak objeví a už zůstanou. Nakonec jsem s nimi spokojená a oni u nás taky. Přiznávám, nechávám to osudu a musím to zaklepat, ale zatím to vychází. Vlastně jediný pejsek, kterého si jednou a doufám že až za několik let, pořídím s pp bude papilonek.

8.5.2020 20:23
sardullah

XXX.XXX.221.235

leithian napsal(a):
Nevim jestli tu tohle uz nebylo

Je to pejsek.....a mastin už je pro mě přeci jen "těžké" plemeno....zkraje jsem o pyrenejských mastinech taky uvažovala, koukala jsem i na španělský. Povaha by byla asi přijatelná, ale už jsou to na můj vkus moc "těžký" psi...a teď nemyslím jen váhu, ale celkově tělesnou konstrukci. Nicméně štěňata mají obě plemena úžasná.

8.5.2020 20:32
janaa

XXX.XXX.149.26

Sardullah - a chcete jen štěndo nebo může být i dospělák? Někde jsem viděla fenku bernardýna,tak jestli mám pohledat

8.5.2020 20:38
sardullah

XXX.XXX.221.235

RozaTonda-mopsi napsal(a):
A na jakych plemenech jste se s manželem shodli ?
S PP nebo i bez PP?

Občas pokouknu po netu, třeba zrovna někdo na něco narazí 🌹

Tak pokud čistokrevnej, tak jedině s PP....bez PP bych brala pouze od někoho známého, kde bych měla o rodičích štěňat nějaké relevantní informace, i když se přiznám, že jsem zkraje v zoufalství volala i na štěňata kavkazáků bez PP.

Takže asi jsme se bez větších problémů shodli na moskevákovi....tam už hraje velký prim i vzhled...manžel je na bernardýny, já bych v tom měla kousek pastevce, navíc při troše štěstí je možné, že by nová holčička mohla být barevně podobná naší Sárině.
Otázkou je, jestli bychom nějaké štěně vůbec dostali...jedna chovatelka už se vyjádřila, že by nám štěně nedala, když s tímhle plemenem nemáme zkušenosti, že by nás pes mohl v patnácti měsících pokousat, ale že to je vlastně problém u každého velkého psa a že si máme pořídit něco "hodnějšího" třeba bernardýna nebo samojeda.
Škoda, že už nežije Sárina...by jí to mohla přijít říct do očí, ta by jí to vysvětlila, jak vypadá hodnej "bernardýneček" a kupodivu jsme celá rodina přežili. Naopak chovatelka co jí máme takřka za komínem, která už ale s chovem skončila, mi řekla, že to je dobrá volba, že jsou úžasní a jaký si je člověk udělá, takový je má.

No a pak máme leonbergera...toho jsem teda začala hodně tlačit já, protože si myslím, že i když dřív nebyl ve výběru, tak by to mohlo být to pravé ořechové a přiznám se, že jsem se do představy mít leonbergřici doma docela zamilovala a pak tibetská doga....tu teda preferuje manžel. Mě nevadí povahově, ale není to u mě top ten ve vzhledu, i když jak já říkám, vzhled není to nejdůležitější.

Pyrenejce jsme dali na poslední místo...manžel jde holt po vzhledu a na bílýho psa se moc netváří.

8.5.2020 20:41
sardullah

XXX.XXX.221.235

janaa napsal(a):
Sardullah - a chcete jen štěndo nebo může být i dospělák? Někde jsem viděla fenku bernardýna,tak jestli mám pohledat

Dospěláka ne, max starší štěndo třeba 6 měsíců....musím manžela socializovat, s dospělým psem už není schopen vytvořit si vztah...nevěří mu...

8.5.2020 20:48
sardullah

XXX.XXX.221.235

Hluchavka napsal(a):
ono je to těžké s výběrem psa. Teď zdůrazňuju nechci nikoho kritizovat, ale zrovna tahle situace je modelový případ, kdy i i zkušený pejskař může klidně zkončit se psem, kterého původně vůbec nechtěl. Vemte si že vy ztrátu pejska nesete ještě tak nějak smířeně, ale jsou lidé, co se v podobné situaci opravdu hroutí a rodina prostě jde a přitáhne domů prvního psa na kterého narazí. To se pak nikdo nemůže divit, že právě různí bez pp se snadno prodávají. Já už tomu dneska nechávám volnost. Naši psi jsou prostě voříšci, kteří se u nás tak nějak objeví a už zůstanou. Nakonec jsem s nimi spokojená a oni u nás taky. Přiznávám, nechávám to osudu a musím to zaklepat, ale zatím to vychází. Vlastně jediný pejsek, kterého si jednou a doufám že až za několik let, pořídím s pp bude papilonek.

No tak to je víc než modelový příklad, u nás takřka realita....protože manžel už se na mě a psa nemohl dívat, tak se rozhodl, že se prostě sebere a nějaký štěně nám přiveze.....vlastně jediný štěstí, že štěňata nikde nebyly.
Když jsem viděla, jakým způsobem hledá nového psa.....

Přiznám se, že já jsem na práškách na spaní, abych to vůbec zvládla....ale i v té bolesti vím jediné, že nehledám novou fenu jakoukoliv, hledám další "Sárinu", takže nápady mého manžela....čau čau je roztomilej...mě nechávají chladnou.

8.5.2020 20:55
hmn_

XXX.XXX.0.33

sardullah napsal(a):
Dospěláka ne, max starší štěndo třeba 6 měsíců....musím manžela socializovat, s dospělým psem už není schopen vytvořit si vztah...nevěří mu...

tak i pro psa bude lepší štěně
a i pro štěně bude lepší být štěně , neb takové si na vše nové snáze zvyká, notabene pokud to bude cokoliv pastevcovitého

9.5.2020 06:19
bella.pokorna

XXX.XXX.48.125

A čo tak BSP? Či to je moc "dobracke"plemeno a hľadáte niečo trochu ostrejšie?

9.5.2020 07:43
sardullah

XXX.XXX.221.235

bella.pokorna napsal(a):
A čo tak BSP? Či to je moc "dobracke"plemeno a hľadáte niečo trochu ostrejšie?

Ano to už je móóc dobrák, navíc berňáci s tím "zdravím", kupovat psa už s tím vědomím, že je to třeba jen na sedm let...

9.5.2020 07:57
bella.pokorna

XXX.XXX.48.125

sardullah napsal(a):
Ano to už je móóc dobrák, navíc berňáci s tím "zdravím", kupovat psa už s tím vědomím, že je to třeba jen na sedm let...

Úplne Vám rozumiem...ale je to moja srdcovka,takže ja to risknem💪🏼Možno motyka vystreli a pošťastí sa nám tých rokov viac. Ak nie, budem aspoň žiť s vedomím,že som ďalšiemu psíkovi dala maximum a snáď sa mal mnou aspoň spolovice tak uzasne,ako ja s ním🙂

9.5.2020 08:44
impact

XXX.XXX.36.237

Flip napsal(a):

Problém je v tom, že takovým lidem často nejde primárně o to, aby ušetřili na pořizovací ceně, páč nemají dvacku na psa s PP. Oni povětšinou chtějí značkovýho psa. LEVNĚ. Páč když je člověk pošle pro štěně do útulku, tak protáhnou hubu a to oni neeee, tam neví, co z toho vyroste a bla bla bla.

9.5.2020 09:05
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

A co kangal? Nevím jak moc se povahově liší od vámi vybraných plemen, ale zase vzhledově to není úplně huňatý méďa no.

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/119161989/kangal-krasna-stenata-s-pp.php

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/118492646/kangal-s-pp-pastevecky-pes-k-odberu-fenecky.php

9.5.2020 10:12
tero

XXX.XXX.236.32

VendulaPontov. napsal(a):

Myslíte si, že za ty ceny dají lidi psy do útulku? Spíš se budou snžit aby se jim investovaný peníz vrátil a štěńat bude nadbytek. V chovu čehokoliv to jde vždy v takových vlnách.Odskáčou to vždy jak kvalitou tak hlavně zdravím ty módní plemena.Tak uvažuju, že jsem strašně dlouho neviděla dalmatina...

9.5.2020 12:49
sardullah

XXX.XXX.189.104

Fiona.Praha napsal(a):
8 měsíců je moc?

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/119732366/stredoasiat-fena-8-mesicni.php

Středoasiat je sice moje srdcovka, ale manžel ho nechce :-((

9.5.2020 12:50
sardullah

XXX.XXX.189.104

marcelaamax napsal(a):
A co kangal? Nevím jak moc se povahově liší od vámi vybraných plemen, ale zase vzhledově to není úplně huňatý méďa no.

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/119161989/kangal-krasna-stenata-s-pp.php

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/118492646/kangal-s-pp-pastevecky-pes-k-odberu-fenecky.php

No, tak kangala už jsem se manželovi snažila vnutit....štěňata dokonce byla kousek od nás, ale tak ten neprošel vůbec.

9.5.2020 12:55
sardullah

XXX.XXX.189.104

Marie92 napsal(a):
Co tohle?
https://zvirata.bazos.cz/inzerat/118409689/sarplaninec-stenatka.php
https://zvirata.bazos.cz/inzerat/117123570/slovensky-cuvac-stenata-s-prukazem-puvodu.php

No tak šarplaninec by eventuelně byl možný, v případě krajní nouze, ale štěňata byly až někde v Prostějově tuším, takže pro tohle štěně manžel odmítl tak daleko jet.

Čuvače nee.

9.5.2020 13:23
sardullah

XXX.XXX.189.104

No já to vidím tak, že když to dobře dopadne, tak by možná na podzim mohla být holčička .....takže asi to přestanu hrotit a prostě počkám na to co chci.
Doufám, že to vydrží pes....přes den už je to lepší, dřív skoro celej den a celou noc spal, teď už je i částečně "funkční", akorát začal pro změnu kňourat večer, když už je povečeři a měl by spinkat.
Dřív chudák chodil "žalovat na fenu", když nebyl dostatečně rychlej a fena mu zalehla místo u dveří, no a teď si může lehnout kam chce, ale zas brečí že je tam sám....
A to tam není zavřenej, může normálně přijít za náma, ale zase v obýváku je mu asi horko.

9.5.2020 13:25
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

sardullah napsal(a):
No já to vidím tak, že když to dobře dopadne, tak by možná na podzim mohla být holčička .....takže asi to přestanu hrotit a prostě počkám na to co chci.
Doufám, že to vydrží pes....přes den už je to lepší, dřív skoro celej den a celou noc spal, teď už je i částečně "funkční", akorát začal pro změnu kňourat večer, když už je povečeři a měl by spinkat.
Dřív chudák chodil "žalovat na fenu", když nebyl dostatečně rychlej a fena mu zalehla místo u dveří, no a teď si může lehnout kam chce, ale zas brečí že je tam sám....
A to tam není zavřenej, může normálně přijít za náma, ale zase v obýváku je mu asi horko.

S tímhle souhlasím, nemá cenu to hrotit. Pokud opravdu chcete to plemeno, které teď zrovna není, tak se vyplatí si počkat 😇.

Pesanovi posílám pohlazení a přeju, ať najdete zatím alespoň tu partacku na venčení, než bude mít "svojí" holčičku.

9.5.2020 13:27
sardullah

XXX.XXX.189.104

hmn_ napsal(a):
ale ne medvědi

https://hovawart-noreen.webnode.cz/novinky/

Ten by mi asi nevadil, ale na rovinu, tady se obávám, že zase já nemůžu nabídnout psu ideální styl života.....

A hlavně....je malej....

9.5.2020 14:15
balu

XXX.XXX.166.158

sardullah napsal(a):
No tak šarplaninec by eventuelně byl možný, v případě krajní nouze, ale štěňata byly až někde v Prostějově tuším, takže pro tohle štěně manžel odmítl tak daleko jet.

Čuvače nee.

Kolik km má manžel stanoven dojezd pro štěně?