Chovatelska stanice Nice Friend - zkusenosti

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Axi

18.5.2020 14:32
Axi

XXX.XXX.162.34

Dobrý den, máte zkusenosti s chovatelskou stanici Nice Friend? Maji zlate retrivry a labradory. Uvazujeme o stenatku a tato chs nas na prvni pohled zaujala, pejskum se opravdu hodne venuji, ale co nas trochu odrazuje, je to, ze nikde na webu nemaji uvedeny informace o jejich fenkach, jako je datum narozeni a pocet vrhu u jednotlivych fen. Maji 11 fen, z cehoz je 7 chovnych, ale nikde nemaji info, kdy mely vrhy v minulosti, kolik bylo stenatek apod. Tak to na nas pusobi dojmem, ze jen produkuji stenata, protoze vrhy maji nekolikrat rocne a kazdy rok :-( Webove stranky chs jinak vypadaji moc pekne, o pejsky se urcite dobre staraji, ale proc tam neuvedou informace, kolik je fence let, kolikrat za zivot mela stenatek apod? Ani tam nemaji certifikat od CMKU o tom, ze jsou chovatelska stanice..tohle urcite neni povinne, ale co jsme videli, tak ostatni chs to na svem webu zverejnene maji.. Co si o tom myslite vy?

18.5.2020 15:40
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

Axi napsal(a):
Dobrý den, máte zkusenosti s chovatelskou stanici Nice Friend? Maji zlate retrivry a labradory. Uvazujeme o stenatku a tato chs nas na prvni pohled zaujala, pejskum se opravdu hodne venuji, ale co nas trochu odrazuje, je to, ze nikde na webu nemaji uvedeny informace o jejich fenkach, jako je datum narozeni a pocet vrhu u jednotlivych fen. Maji 11 fen, z cehoz je 7 chovnych, ale nikde nemaji info, kdy mely vrhy v minulosti, kolik bylo stenatek apod. Tak to na nas pusobi dojmem, ze jen produkuji stenata, protoze vrhy maji nekolikrat rocne a kazdy rok :-( Webove stranky chs jinak vypadaji moc pekne, o pejsky se urcite dobre staraji, ale proc tam neuvedou informace, kolik je fence let, kolikrat za zivot mela stenatek apod? Ani tam nemaji certifikat od CMKU o tom, ze jsou chovatelska stanice..tohle urcite neni povinne, ale co jsme videli, tak ostatni chs to na svem webu zverejnene maji.. Co si o tom myslite vy?

Nice Friend je Martin Luňák?

Toho vrele doporučuji - neznám ho primo jako chovatele, ale jako trenéra, a ten člověk je fakt

Axi

18.5.2020 16:55
Axi

XXX.XXX.162.34

Ano, je to pan Martin Lunak.

18.5.2020 16:56
janaa

XXX.XXX.149.26

No,jako na trenéra mám na něj názor trochu jiný
nicméně určitě odchovává kvalitní štěňata (já taky na stránkách žádný certifikát nemám), psy mají zdravé, a vyrovnané,jak po exteriérové,tak povahové stránce, chovají na kvalitních jedincích. Jen si nejsem jistá (jako všude jinde),jestli budou mít nějaká štěnda volná A pokud máte dotazy,nejlépe se obrátit přímo na chovatele, určitě vám rád všechno zodpoví

18.5.2020 17:03
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

janaa napsal(a):
No,jako na trenéra mám na něj názor trochu jiný
nicméně určitě odchovává kvalitní štěňata (já taky na stránkách žádný certifikát nemám), psy mají zdravé, a vyrovnané,jak po exteriérové,tak povahové stránce, chovají na kvalitních jedincích. Jen si nejsem jistá (jako všude jinde),jestli budou mít nějaká štěnda volná A pokud máte dotazy,nejlépe se obrátit přímo na chovatele, určitě vám rád všechno zodpoví

Já jsem u nej byla párkrát s výmarkou před zkouškama na jejich hromadným tréninku, a neviděla jsem tam z jeho strany nic závadného.

Radejine

21.5.2020 13:07
Radejine

XXX.XXX.163.49

U LR krytí stále stejným psem. Asi množstevní sleva.

U GR odchovy na fenách s horkotežko složenými OVVR, nebo na fenách, které nemají nic víc. Skládat zkoušky stojí čas který je lepší věnovat reprodukci.

Odchovy ve vykachlíkované místnosti s napáječkami jak pro dobytek.

Krytí české, ceny za štěňata zahraniční.

Výcvik starších psů co už mají zlozvyky na elektrice.

21.5.2020 16:56
arosek

XXX.XXX.60.11

Radejine napsal(a):

U GR odchovy na fenách s horkotežko složenými OVVR, nebo na fenách, které nemají nic víc. Skládat zkoušky stojí čas který je lepší věnovat reprodukci.

Souhlas.

Za me jeste tedy - proc nikde nejdou dohledat predchozi vrhy? Kolik ktera fena mela vrhu, kolik stenat a kdy? Jejich zdravotni vysledky (vsech)?

21.5.2020 17:00
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

arosek napsal(a):
Souhlas.

Za me jeste tedy - proc nikde nejdou dohledat predchozi vrhy? Kolik ktera fena mela vrhu, kolik stenat a kdy? Jejich zdravotni vysledky (vsech)?

Znám je jenom z treninků, a tam se vždy chovali slušně k lidem i ke psům, Martin měl nachystanou zvěř, a všechno vždy proběhlo tak, jak jsme se domluvili...

To, že nejsou informace, ohledně rodičů a vrhů je ale divné

21.5.2020 18:40
arosek

XXX.XXX.60.11

Inspektor Pišišvor napsal(a):
Znám je jenom z treninků, a tam se vždy chovali slušně k lidem i ke psům, Martin měl nachystanou zvěř, a všechno vždy proběhlo tak, jak jsme se domluvili...

To, že nejsou informace, ohledně rodičů a vrhů je ale divné

No, ja sleduji jen webovky a tam nic neni. Dle kamaradky ale puvodne byly vrhy dohledatelne alespon na K9 a ted uz nejsou ani tam. Smazano.

22.5.2020 09:55
zdif

XXX.XXX.213.124

Dobry den.Prosim,prectete si pozorne moje pristevky k jine stanici tohoto plemene...Kazde chovatelske stanici,ktera neni pruhledna,neinformuje jasne o svych fenkach,jejich vrzich se radeji vyhnete. Dobry chovatel se svymi psy, jejich odchovy rad pochlubi, informace zverejni a na dotazy zodpovi. A to,ze ma nekdo vice psu a bude rikat, ze nestiha, ho neomlouva.

28.5.2020 16:14
arosek

XXX.XXX.130.20

Radejine napsal(a):

No tak ted zrovna zverejneno nove, ze cekaji u LR vrh P.

Tak si dame vypis posledních 4 vrhu:

M - 6/2019 - Greedigut z Helfstyna + Honey Kiss Sun in Their Eyes
N - 7/2019 - Greedigut z Helfstyna + Bee Bee Luckykay
O - 3/2020 - Greedigut z Helfstyna + Bee Bee Luckykay
P - cca 7/2020 - Greedigut z Helfstyna + Honey Kiss Sun in Their Eyes

Dohledano dle letacku na FB, prootze na webu je jen ze cekaji vrh P.
O predchozich vrzich ani tuk.

Asi vazne mnozstevni sleva na kryti. Nebo jsem blbec a nechapu chovatelsky zamer.

28.5.2020 17:19
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

arosek napsal(a):

Asi vazne mnozstevni sleva na kryti. Nebo jsem blbec a nechapu chovatelsky zamer.

Tak to fakt není žádná hitparáda 🙄

28.5.2020 18:09
Odetta

XXX.XXX.237.19

Na mě tedy nepůsobí dobře - kromě těch “tajných” odchovů a výběru rodičů - ani ty podmínky, alespoň z webu. Vykachličkované pokojíčky s “koupelnami” a kamerovým systémem, aby mohli sledovat, co tam psi dělají... Dost to ve mně evokuje jedno JZD z devadesátek. Osobně bych si štěně z takových podmínek (a tím neříkám, že se o psy třeba pěkně nestarají, prohlédla a pročetla jsem si jen web, jinak jsem o nich v životě neslyšela) nevzala. I to velké množství psů... já nevím, no. Neumím si představit, jak bych v takovém množství každého zahrnula individuální péčí.

28.5.2020 19:13
janaa

XXX.XXX.144.59

arosek napsal(a):

Takže si z fen dělá tiskárnu peněz. Tak to jsem ani netušila

28.5.2020 19:50
balu

XXX.XXX.166.158

janaa napsal(a):
Takže si z fen dělá tiskárnu peněz. Tak to jsem ani netušila

Honey Kiss rodí po roce. Ta druhá fena byla nakryta sice první hárání po porodu, ale není to nic proti chovatelským normativům. A podle webovek mají hezké chovatelskē zařízení. I to se některým zde nelíbí. Byla bych při odsouzení chovatelky opatrná.

28.5.2020 20:00
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

balu napsal(a):
Honey Kiss rodí po roce. Ta druhá fena byla nakryta sice první hárání po porodu, ale není to nic proti chovatelským normativům. A podle webovek mají hezké chovatelskē zařízení. I to se některým zde nelíbí. Byla bych při odsouzení chovatelky opatrná.

Já je neodsuzuju, ale skutečný chovatelský záměr tam opravdu žádný nevidím.

28.5.2020 20:01
Odetta

XXX.XXX.237.19

balu napsal(a):

Souhlas, taky bych neodsuzovala. Jen si osobně myslím, že tenhle styl nemusí každému sednout. Snad si rozumíme. :-)

28.5.2020 20:13
balu

XXX.XXX.166.158

Já je neodsuzuju, ale skutečný chovatelský záměr tam opravdu žádný nevidím.

Chovatelský záměr... možná tam není, nevím. Možná ani nemusí být. Ale psi jsou opečovávaní, věnují se jim, pracují s nimi. Štěňata taky vypadají opečovávaně, pěkně.

28.5.2020 20:16
balu

XXX.XXX.166.158

Odetta napsal(a):
Souhlas, taky bych neodsuzovala. Jen si osobně myslím, že tenhle styl nemusí každému sednout. Snad si rozumíme. :-)

Určitě. Ani já nejsem pro tak intenzivní využívání fen. Ale to je můj osobní názor, který nevnucuji nikomu.

28.5.2020 21:01
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

CHS neznám, ale úplně náhodou jsem nedávno zjistila, že odtamtud má psy jedna známá - pořídila si čtvrtou labradorku (tři má s PP, jednu zachráněnou) a někdo se jí u fotky na FB ptal, jestli zase Nice friend a psala že jo - takže má z CHS psů víc. Dělá s nimi lovečinu a myslím, že zrovna ona by si štěně z nějaké "množky" (kde se se psy nebo štěňaty nezachází dobře) nevzala.

Věřím tomu, že i když mají více fen a odchovávají hodně vrhů, tak se u nich psi a štěnda mohou mít dobře, mohou být opečovávaní atd.... Nicméně já osobně bych taky štěně hledala jinde.

29.5.2020 15:23
leithian

XXX.XXX.17.63

Ja treba brala prjska japoncika od pa i ktera mela tri japan feny a nekolik fen chrtiku. Byla s nimi doma, psi se meli jak v raji a co na tom ze dik poctu psu lela dost vrhu pro nekoho? Psi zdravi, vychovani, cistotni, nemuzu rict krivyho slova. Da se to pokud clovek chce a trosku umi. A je soudnej.

29.5.2020 15:30
fikovnice

XXX.XXX.135.179

leithian napsal(a):
Ja treba brala prjska japoncika od pa i ktera mela tri japan feny a nekolik fen chrtiku. Byla s nimi doma, psi se meli jak v raji a co na tom ze dik poctu psu lela dost vrhu pro nekoho? Psi zdravi, vychovani, cistotni, nemuzu rict krivyho slova. Da se to pokud clovek chce a trosku umi. A je soudnej.

"Leithian", z jiného soudku: víte, že jsem Vám psala, že Vás obdivuji pro chov hadů . Mám z nich nezvladatelnou fobii...a ne, nepomůže žádné racionální ubezpečení, že jsou neškodní... Nebyla byste ochotná mi na zahradě odchytit obojkovku (obojkovky?) a poodvézt je jinam? Jsem zásadně proti hubení hadů, nikdy bych to neudělala. Ale mám prostě výskytem tohoto hada zkažený pobyt na místě, který celý život miluju... Mmch. ta obojkovka se tam poprvé objevila před cca 10 lety. Předtím nikdo, ani sousedi - žijící tam trvale nikdy hada nezaznamenali... Teď - v podstatě pravidelně!

29.5.2020 15:33
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

leithian napsal(a):

Tak on je dost rozdíl odchovat vrh italáků, o kterém v baráku prakticky nevíte (jsou malinkatí, mají málopočetné vrhy), a treba 10ti hlavý vrh retrieverů, který má neuvěřitelnou produkci "hnoje", a je jich všude plno...

A odchovávat dva takové vrhy najednou je normální celodenní šichta, při které už člověk nestíhá nic jiného.
... teda, pokud to nedělá tak, že to 2x za den vypustí, spláchne 💩💩💩 hadicí, dá tomu nažrat, a nazdar...

29.5.2020 15:48
fikovnice

XXX.XXX.135.179

fikovnice napsal(a):
"Leithian", z jiného soudku: víte, že jsem Vám psala, že Vás obdivuji pro chov hadů . Mám z nich nezvladatelnou fobii...a ne, nepomůže žádné racionální ubezpečení, že jsou neškodní... Nebyla byste ochotná mi na zahradě odchytit obojkovku (obojkovky?) a poodvézt je jinam? Jsem zásadně proti hubení hadů, nikdy bych to neudělala. Ale mám prostě výskytem tohoto hada zkažený pobyt na místě, který celý život miluju... Mmch. ta obojkovka se tam poprvé objevila před cca 10 lety. Předtím nikdo, ani sousedi - žijící tam trvale nikdy hada nezaznamenali... Teď - v podstatě pravidelně!

29.5.2020 16:09
janaa

XXX.XXX.144.59

fikovnice napsal(a):

Hele, a teoreticky,když se odvezou stávající a uvolní se tak teritorium,nenastěhují se tam zase jiné?

29.5.2020 16:11
fikovnice

XXX.XXX.135.179

janaa napsal(a):
Hele, a teoreticky,když se odvezou stávající a uvolní se tak teritorium,nenastěhují se tam zase jiné?

Ano, je to velké riziko. Máte pravdu... Ale třeba...třeba...člověk vždy nějak doufá v tu pro něj lepší variantu...

29.5.2020 16:13
fikovnice

XXX.XXX.135.179

janaa napsal(a):

Ony tam mají hlavně klid. Téměř jsem tam přestala jezdit - zdraví, teď navíc co s kočkami. Prostředí značka ideál. Foto je z kompostu. U něj bych byla vděčná, kdyby si jej někdo naložil a odvezl! Klidně i s užovkou...

29.5.2020 16:14
fikovnice

XXX.XXX.135.179

fikovnice napsal(a):
Ony tam mají hlavně klid. Téměř jsem tam přestala jezdit - zdraví, teď navíc co s kočkami. Prostředí značka ideál. Foto je z kompostu. U něj bych byla vděčná, kdyby si jej někdo naložil a odvezl! Klidně i s užovkou...

Opět to sem nepatří, promiňte... Ale dám ještě dotaz - krom člověka co/kdo je v přírodě predátorem pro užovky? Mám tam mj. otřesně zakuněno, ale předpokládám, že tato zvířata se asi vzájemně vyhýbají, že?

29.5.2020 16:21
janaa

XXX.XXX.144.59

fikovnice napsal(a):
Opět to sem nepatří, promiňte... Ale dám ještě dotaz - krom člověka co/kdo je v přírodě predátorem pro užovky? Mám tam mj. otřesně zakuněno, ale předpokládám, že tato zvířata se asi vzájemně vyhýbají, že?

No,teoreticky lasicovití určitě užovky loví,ale není to jejich hlavní potrava. Takže kuny,jezevci, někteří ptáci (čáp,volavka,někteří dravci), pak taky ježci, lišky.....

29.5.2020 16:22
fikovnice

XXX.XXX.135.179

janaa napsal(a):
No,teoreticky lasicovití určitě užovky loví,ale není to jejich hlavní potrava. Takže kuny,jezevci, někteří ptáci (čáp,volavka,někteří dravci), pak taky ježci, lišky.....

Díky moc! V tom případě ale nechápu....kun je tam fakt přehršel. Tak se nabízí, že užovek je tam také přehršel!

29.5.2020 16:23
fikovnice

XXX.XXX.135.179

janaa napsal(a):

Jo, a ježourů tam mám také hafo...

29.5.2020 16:25
hmn_

XXX.XXX.27.228

ptáci - čáp, volavka, dravci, sovy
možná ježek

29.5.2020 16:26
balu

XXX.XXX.166.158

Tak on je dost rozdíl odchovat vrh italáků, o kterém v baráku prakticky nevíte (jsou malinkatí, mají málopočetné vrhy), a treba 10ti hlavý vrh retrieverů, který má neuvěřitelnou produkci "hnoje", a je jich všude plno...

A odchovávat dva takové vrhy najednou je normální celodenní šichta, při které už člověk nestíhá nic jiného.
... teda, pokud to nedělá tak, že to 2x za den vypustí, spláchne 💩💩💩 hadicí, dá tomu nažrat, a nazdar...

Znám chovku labradorů, je tu blizko, paní s fenami cvičí, dělají lovecký výcvik, skládá zkoušky, sjíždí výstavy s velkými úspěchy, a už minimálně podruhé má současně vrhy černých a žlutých. Štěňata má vždycky vymazlená, silná, krásná, zvyklá na děti, ruch, jiné psy. Štěňata má zadaná ještě než se narodí a s majiteli štěňat je ve spojení. Paní chodí do práce. Možná z těch indicií už víte, o jakou chovku se jedná. Kdybych chtěla labradora, tak bych ho chtěla od ní.

29.5.2020 17:07
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

balu napsal(a):
Znám chovku labradorů, je tu blizko, paní s fenami cvičí, dělají lovecký výcvik, skládá zkoušky, sjíždí výstavy s velkými úspěchy, a už minimálně podruhé má současně vrhy černých a žlutých. Štěňata má vždycky vymazlená, silná, krásná, zvyklá na děti, ruch, jiné psy. Štěňata má zadaná ještě než se narodí a s majiteli štěňat je ve spojení. Paní chodí do práce. Možná z těch indicií už víte, o jakou chovku se jedná. Kdybych chtěla labradora, tak bych ho chtěla od ní.

A paní je na to na všechno sama, nebo má v rodině i někoho, kdo jí s tím pomůže? Ono to dělá taky hodně - já třeba štěňata obstarávám sama, a upřímně bych 2 vrhy naráz nechtěla.

Jsou z Líšně z Mariánského?

29.5.2020 17:29
balu

XXX.XXX.166.158

A paní je na to na všechno sama, nebo má v rodině i někoho, kdo jí s tím pomůže? Ono to dělá taky hodně - já třeba štěňata obstarávám sama, a upřímně bych 2 vrhy naráz nechtěla.

Jsou z Líšně z Mariánského?

Má manžela, ale ten se asi moc nezapojuje. Ale to nevím jistě, tak vás nechci mystifikovat. Nejsou z Líšně.

29.5.2020 17:51
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

balu napsal(a):
Má manžela, ale ten se asi moc nezapojuje. Ale to nevím jistě, tak vás nechci mystifikovat. Nejsou z Líšně.

Tak pak vím ještě o jedné fajn chovatelce, co i cvičí ze směru Šlapanice, ale už si nevzpomínám na jméno (brala mě kdysi na výstavu do Ostravy, když jsem tam vystavovala cizího psa)

29.5.2020 18:10
balu

XXX.XXX.166.158

Tak pak vím ještě o jedné fajn chovatelce, co i cvičí ze směru Šlapanice, ale už si nevzpomínám na jméno (brala mě kdysi na výstavu do Ostravy, když jsem tam vystavovala cizího psa)

Tahle bydlí v Maloměřicích. Teď mají vrh černých a hnědých, a v řádu pár dnů bude vrh žlutých.

29.5.2020 18:47
leithian

XXX.XXX.17.63

fikovnice napsal(a):

Napiste mi sz tady na ifaune a dohodnem se na detailech. Nemam s tim nejmensi problem. Pripadne pokud je to dalka sezenu jinou znalou osobu ktera vam pomuze. V tomhle mate supr pristup a chvalim. Rada pomuzu.

29.5.2020 19:58
arosek

XXX.XXX.33.151

balu napsal(a):

Za me osobne nejvetsi problem ktery vidim je, ze absolutne nemuzou vedet jak si to na sebe se psem sedlo a uz jedou znovu stejne spojeni. Nemaji vysetrene kycle a lokty, protoze prvnimu vrhu po Bee Bee jeste nebyl rok kdyz uz rodila znovu a stenatum po Kiss sice rok bude, ale stejne kryli jeste pred jakymkoliv moznym vysetrenim.

Co kdyz jim tam vyleti kycle? Lokty? Cokoliv?

Stejny problem se ted objevil (opet) i u GR - majitelka feny opakovala kryti po pul roce stejnym psem i pres to, ze v prvnim vrhu byl zalomek na ocase a spatne zuby. Pos tejnem psovi byl zalomek na ocase i ve vrhu s jinou fenou.

Proc? Prinos pro penezenku vidim, ale pro plemeno ne :(

29.5.2020 20:04
balu

XXX.XXX.166.158

arosek napsal(a):
Za me osobne nejvetsi problem ktery vidim je, ze absolutne nemuzou vedet jak si to na sebe se psem sedlo a uz jedou znovu stejne spojeni. Nemaji vysetrene kycle a lokty, protoze prvnimu vrhu po Bee Bee jeste nebyl rok kdyz uz rodila znovu a stenatum po Kiss sice rok bude, ale stejne kryli jeste pred jakymkoliv moznym vysetrenim.

Co kdyz jim tam vyleti kycle? Lokty? Cokoliv?

Stejny problem se ted objevil (opet) i u GR - majitelka feny opakovala kryti po pul roce stejnym psem i pres to, ze v prvnim vrhu byl zalomek na ocase a spatne zuby. Pos tejnem psovi byl zalomek na ocase i ve vrhu s jinou fenou.

Proc? Prinos pro penezenku vidim, ale pro plemeno ne :(

Nechápu. Vyjadřujete se k úplně jiné chovce než
je v nadpisu.

29.5.2020 20:06
janaa

XXX.XXX.144.59

Tak ono krýt feny kdykoli je to možné a navrch pořád stejným psem,to o lásce k plemeni nebude, i kdyby jinak bylo všechno eno neno a mazlinky tutinky, stenatecka, videicka, lasenky a nevím co. To je byznys, někomu se to může líbit, někomu ne, někdo si vezme štěně, někdo se poohlidne jinde,ale to na věci nic nemění, i kdyby byla stenda úžasná,vymazlena atd

29.5.2020 20:07
janaa

XXX.XXX.144.59

balu napsal(a):
je v nadpisu.

Arosek pise o kryti v te stanici,tak jak jinde?

29.5.2020 20:17
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

balu napsal(a):
Tahle bydlí v Maloměřicích. Teď mají vrh černých a hnědých, a v řádu pár dnů bude vrh žlutých.

Ajo, tak to asi vím

30.5.2020 22:06
arosek

XXX.XXX.60.11

balu napsal(a):
je v nadpisu.

Zkusim vam tsve psani vysvetlit trochu polopaticky.

Prvni cast textu (od "Za me osobne ..." do "... Cokoliv?") je o stanici Nice Friend, tedy te co je v nadpisu.

Druha cast textu (od "STejny problem ..." do "... i ve vrhu s jinou fenou.") je povzdech nad tim, ze ani zdaleka nejsou jedini, co to flakaji bez rozmyslu.

Treti cast textu ("Proc? Prinos pro penezenku vidim, ale pro plemeno ne :( ") plati bez rozdilu pro vsechny - nejen tyto dve konkretni chovky, ale i pro vsechny dalsi, kde chovatelovym jedinym zajmem je vydelat.

Uz chapete, nebo je to stale moc slozite a mam to rozpitvat jeste vic?

30.5.2020 22:19
fikovnice

XXX.XXX.55.5

leithian napsal(a):
Napiste mi sz tady na ifaune a dohodnem se na detailech. Nemam s tim nejmensi problem. Pripadne pokud je to dalka sezenu jinou znalou osobu ktera vam pomuze. V tomhle mate supr pristup a chvalim. Rada pomuzu.

Moc děkuji! Máte SZ. A ostatním se omlouvám za zaplevelení vlákna.

30.5.2020 22:23
fikovnice

XXX.XXX.55.5

Ajo, tak to asi vím

Týýý brďo! Vy znáte fakt všechny chovky?
Mysela jsem, že chováte maliny. A zda jste z Brna, nevím...ale nic mi do toho není. Píšu to jen z obdivu vůči Vašim znalostem!

30.5.2020 22:36
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

fikovnice napsal(a):
Týýý brďo! Vy znáte fakt všechny chovky?
Mysela jsem, že chováte maliny. A zda jste z Brna, nevím...ale nic mi do toho není. Píšu to jen z obdivu vůči Vašim znalostem!

Jsem z Brna.
Za ty roky už má člověk nějaký přehled -
on je ten svět malej 😉

30.5.2020 23:30
balu

XXX.XXX.166.158

arosek napsal(a):
Zkusim vam tsve psani vysvetlit trochu polopaticky.

Prvni cast textu (od "Za me osobne ..." do "... Cokoliv?") je o stanici Nice Friend, tedy te co je v nadpisu.

Druha cast textu (od "STejny problem ..." do "... i ve vrhu s jinou fenou.") je povzdech nad tim, ze ani zdaleka nejsou jedini, co to flakaji bez rozmyslu.

Treti cast textu ("Proc? Prinos pro penezenku vidim, ale pro plemeno ne :( ") plati bez rozdilu pro vsechny - nejen tyto dve konkretni chovky, ale i pro vsechny dalsi, kde chovatelovym jedinym zajmem je vydelat.

Uz chapete, nebo je to stale moc slozite a mam to rozpitvat jeste vic?

A vy znáte chovku o které si píšu s Inspektorem Pišišvorem?

Včera 00:11
fikovnice

XXX.XXX.55.5

Jsem z Brna.
Za ty roky už má člověk nějaký přehled -
on je ten svět malej 😉

To jo, ono Brno je fakt velká vesnice .

Včera 08:15
Sarah01

XXX.XXX.162.253

Lab’s KaLay
Ráda tady paní Šindlerove udělám reklamu.

Včera 08:45
janaa

XXX.XXX.144.59

balu napsal(a):
A vy znáte chovku o které si píšu s Inspektorem Pišišvorem?

Ale o té přeci arosek nic nepíše

Včera 08:51
balu

XXX.XXX.166.158

janaa napsal(a):
Ale o té přeci arosek nic nepíše

Arosek píše pod citací mého příspěvku, ve kterém píšu o CHS -
"Treti cast textu ("Proc? Prinos pro penezenku vidim, ale pro plemeno ne :( ") plati bez rozdilu pro vsechny - nejen tyto dve konkretni chovky, ale i pro vsechny dalsi, kde chovatelovym jedinym zajmem je vydelat. "

A tak se ho/jí ptám, jestli tu chovku zná.

Včera 09:03
janaa

XXX.XXX.144.59

balu napsal(a):
Arosek píše pod citací mého příspěvku, ve kterém píšu o CHS -
"Treti cast textu ("Proc? Prinos pro penezenku vidim, ale pro plemeno ne :( ") plati bez rozdilu pro vsechny - nejen tyto dve konkretni chovky, ale i pro vsechny dalsi, kde chovatelovym jedinym zajmem je vydelat. "

A tak se ho/jí ptám, jestli tu chovku zná.

Píše o chovkách,jejichž jediným zájmem je vydělat.... nemyslím si,že tím myslela chovku,kterou jste bez jména a souvislostí zmínila vy, vždyť není jmenovaná,tak co o ní psát.

Včera 09:04
balu

XXX.XXX.166.158

janaa napsal(a):
Píše o chovkách,jejichž jediným zájmem je vydělat.... nemyslím si,že tím myslela chovku,kterou jste bez jména a souvislostí zmínila vy, vždyť není jmenovaná,tak co o ní psát.

Nějak nechápu, proč děláte aroskovi advokáta...

Včera 09:06
hmn_

XXX.XXX.27.228

balu napsal(a):
je v nadpisu.

toť citace balu

odpověď : ANO, Arosek se vyjadřuje o CHS z nadpisu

takže jako vo co go?!

Včera 09:14
balu

XXX.XXX.166.158

hmn_ napsal(a):
toť citace balu

odpověď : ANO, Arosek se vyjadřuje o CHS z nadpisu

takže jako vo co go?!

Taky advokátka?

Včera 09:18
hmn_

XXX.XXX.27.228

balu napsal(a):
Taky advokátka?

proč?
ono je třeba?
nemyslím......
není třeba advokátských kousků, stačí citace zde napsaného

Včera 09:21
janaa

XXX.XXX.144.59

Balu -nikomu nedělám advokáta, arosek to fakt nepotřebuje vše je o tom,že vy jste do toho začala motat jinou chovku,arosek se drží tématu

Včera 09:32
balu

XXX.XXX.166.158

janaa napsal(a):
Balu -nikomu nedělám advokáta, arosek to fakt nepotřebuje vše je o tom,že vy jste do toho začala motat jinou chovku,arosek se drží tématu

Arosek se drží tématu, hmm... Byly tu tři - původní k CHS Nice Friend, pak k odchytu užovky obojkové, a já jsem psala o jiné CHS. Aroskův příspěvek je pod citací mého příspěvku o jiné CHS než Nice Friend. Určitě ne bezdůvodně. A já nechci, aby ona chovka byla házena do stejného pytle jako Nice Friend. Proto můj dotaz směrovaný na aroska. Vadí vám na tom něco?

Včera 09:38
hmn_

XXX.XXX.27.228

balu napsala:

"Nechápu. Vyjadřujete se k úplně jiné chovce než
je v nadpisu."

tohle je fakt zbytečné, takové plácání se lopatičkami na pískovišti.....

Včera 09:42
janaa

XXX.XXX.144.59

hmn_ napsal(a):
balu napsala:

je v nadpisu."

Tak ňáááák

Včera 09:53
Sarah01

XXX.XXX.162.253

Jana-arosek jen uvedla špatnou citaci, to se tady běžně stává, ale z jejího příspěvku, kde uvádí jména fen, je jasné, že se to týká CHS v nadpisu.
Dělat advokáta jí taky nemusím, jen že je to celé zbytečné.

Včera 09:53
balu

XXX.XXX.166.158

hmn_ napsal(a):
balu napsala:

je v nadpisu."

Souhlasím, že bylo naprosto zbytečné, když místo aroska na můj dotaz reagovali jiní, aniž by mohli dát relevantní odpověď.

Včera 14:00
fikovnice

XXX.XXX.134.179

balu napsal(a):
Arosek se drží tématu, hmm... Byly tu tři - původní k CHS Nice Friend, pak k odchytu užovky obojkové, a já jsem psala o jiné CHS. Aroskův příspěvek je pod citací mého příspěvku o jiné CHS než Nice Friend. Určitě ne bezdůvodně. A já nechci, aby ona chovka byla házena do stejného pytle jako Nice Friend. Proto můj dotaz směrovaný na aroska. Vadí vám na tom něco?

Za moji vsuvku ohledně užovky se všem ještě jednou omlouvám. Nepatřilo to sem!

Přidejte reakci

Přidat smajlík