Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
23.4.2021 20:30
manitschka

XXX.XXX.226.36

Ahojte,
ráda bych se poradila a poprosila o vaše zkušenosti, kdo vozíte psy v autě v kleci, máte nějaké "obyč", nebo bezpečnostní? Jsem v tomhle tak trochu pole neorané, předchozího psa jsem vozila volně v kufru celou tu část jeho života, kdy už jsem měla auto, a nikdy jsem naštěstí nelitovala. Adolescent je na tom zatím stejně, ale už déle přemýšlím o kleci, teď jsem se konečně dostala k nějakému hledání a zkoumání a moc moudrá z toho nejsem.
Jediné bezpečnostní klece, které jsem zatím našla, jsou z https://klecepropsy.cz/ . Jsou to docela pálky, ale pokud je to fakt to nejlepší řešení, tak se tomu ani tak nebráním, jen jsem se chtěla zeptat, jaký máte zkušenosti vy zkušenější. :-)
Má to smysl? Nebo existuje nějaká srovnatelná, ale víc economy varianta? Klec na míru?
A ještě jeden dotaz navrch, jak vlastně velkou? 26 kg a 60 cm v kohoutku, možná ještě trochu zmohutní, ale už by moc nemusel. Jde mi primárně o bezpečnou přepravu, nepředpokládám použití klece jinde než v autě.
Jo, a jezdíme fabií kombíkem, ale to jsem koukala, že se dá zadat přímo typ vozu do nějaké té tabulky u výrobce, a vyplivne to vhodné klece.

23.4.2021 23:05
Sonnic

XXX.XXX.189.7

https://www.spokojenypes.cz/prepravka-pro-psy-ferplast-atlas-car-100/
Tohle mi to uz doporucili do fabie combi se vejde jen 80. 80 je asi na AUO takze nevim jestli by se malinak vesel. Myslim ze takova palka je zbytecna

cotel

24.4.2021 00:15
cotel

XXX.XXX.79.183

Sonnic napsal(a):
https://www.spokojenypes.cz/prepravka-pro-psy-ferplast-atlas-car-100/
Tohle mi to uz doporucili do fabie combi se vejde jen 80. 80 je asi na AUO takze nevim jestli by se malinak vesel. Myslim ze takova palka je zbytecna

Atlas 100 vlastním. Jsem s ní spokojený.
Používám pro fenu bullíka 22kg 43cm v kohoutku. Ano je zbytečně velká, ale prepravku používám zároveň i jako domácí "boudu". Je jakoby přesně dělaná pro můj ford focus mk2 hatchback. Zadavatelka dotazu by měla upřesnit jakou Fabii vlastně má. Sestra momentálně jezdí ve Fabii combi druhé generace a pokud by byl zájem mohl bych to o víkendu otestovat.

24.4.2021 06:42
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

cotel napsal(a):
Atlas 100 vlastním. Jsem s ní spokojený.
Používám pro fenu bullíka 22kg 43cm v kohoutku. Ano je zbytečně velká, ale prepravku používám zároveň i jako domácí "boudu". Je jakoby přesně dělaná pro můj ford focus mk2 hatchback. Zadavatelka dotazu by měla upřesnit jakou Fabii vlastně má. Sestra momentálně jezdí ve Fabii combi druhé generace a pokud by byl zájem mohl bych to o víkendu otestovat.

Atlas 100 se do fabie kombi nevejde - chybí mu cca 2 cm a atlas 80 už je zase na takoveho psa docela malá (můžu posoudit - mám fabii, atlas 100 i psa 26 kg x 60cm😇)

Navíc ten atlas má do bezpečné klece dost daleko - je to prostě jen prepravka vymezujicí prostor, pro psa co není moc rabiják. V tom atlasu si dovolím na akci nechat s otevřeným kufrem jen hodné feny, ale psa bych si nelajzla - ten tu mřížku vyrazí na první dobrou👎.

Do fabky jsem si musela nechat udělat klec na míru, protože jí fakt na šířku těch pár cm chybí. Ale vejde se tam třeba Cliipper 6 - to je přepravka schválená pro leteckou přepravu, stojí kolem 5 tis, ale má vchod zepředu, takže je blbá na manipulaci, když ji máte v kuflu.

24.4.2021 08:26
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

Já jsem vyzkoušela nejdřív přepravní box, který byl po 10ti minutách, co v něm zůstalo štěně, na odpis, takže jsem reklamovala. Pak jsem pořídila klasickou klec, velkou (z auta jsem vyndala zadní sedačky a celý prostor byl psův ), ta mi pár let sloužila a v té už jsem mohla psa nechat v autě s otevřeným kufrem. Pak jsem si pořídila jiné auto a už jsem chtěla mít psy jen v kufru, takže jsem vymýšlela novou klec. Chvíli jsem taky uvažovala o té bezpečnostní, o které píšete, ale nakonec z toho sešlo a nechala jsem si vyrobit klec pro dva psy na míru. Jsem spokojená, klec je pevná, nahoře úložný prostor na psí krámy... Ale nevýhody to má taky - sama klec z auta jen tak nevyndám, je dost těžká, a sedí tam opravdu úplně těsně. No nevyndávám ji, nákup vozím v ní - taška tam pěkně drží a nekácí se . Asi jediné co, tak bych ocenila, kdyby šla snadněji vyndat dělící mřížka, protože když vím, že budou psi v kleci nějak déle, tak mřížku vyndávám, nechávám psovi celou klec a fenu dávám na sedačky do přepravky..A abych mřížku vyndala, tak klec musím vysunout z auta. Jo a ještě tím jak byla dělaná přesně na míru, tak do druhého kombíka se nám o pár cm nevejde

25.4.2021 12:05
manitschka

XXX.XXX.226.36

Díky moc za tipy! Asi to vidím na tu klec na míru, máte holky prosím ještě tip na firmu, se kterou jste byly spokojené?

Pro cotel, mám Fabii rok výroby 2007, to jsem znalec, co. :-) Podle vyplivnutých obrázků na gůglu je to teda asi první generace.

Nicméně, výhledově vybíráme dodávku, to by pak asi bylo na novou klec, co. Nebo se dají ve větších autech pak nějak fixovat? Myšlenku na nějakou z klecepropsy.cz jsem stejně ještě neopustila, jde mi primárně o zvýšení bezpečnosti přepravy pro psa...nějak čím dýl řídím, tím víc mě děsí ostatní řidiči.

25.4.2021 12:41
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

manitschka napsal(a):
Díky moc za tipy! Asi to vidím na tu klec na míru, máte holky prosím ještě tip na firmu, se kterou jste byly spokojené?

Pro cotel, mám Fabii rok výroby 2007, to jsem znalec, co. :-) Podle vyplivnutých obrázků na gůglu je to teda asi první generace.

Nicméně, výhledově vybíráme dodávku, to by pak asi bylo na novou klec, co. Nebo se dají ve větších autech pak nějak fixovat? Myšlenku na nějakou z klecepropsy.cz jsem stejně ještě neopustila, jde mi primárně o zvýšení bezpečnosti přepravy pro psa...nějak čím dýl řídím, tím víc mě děsí ostatní řidiči.

To máte jedničkovou fabku😉
Pokud jde o bezpečnost, tak ta je nejvyšší, pokud máte klec na zadnich sedadlech - v kufru, pokud nemáte tažný (o které se druhé auto rozstřelí), to bude pro psa vždycky nebezpečnější.
Já mám fabii jen na psy, takže mám v kufru dvojbox na míru a na zadnich sedadlech přepravu Clipper 6
https://abc-zoo.cz/9581-prepravka-pro-psy-do-50-kg-clipper-6-tortuga.html?gclid=Cj0KCQjwppSEBhCGARIsANIs4p51FL8mRefcO_0yo2hxYHnoFbydwQFCvTVQkR5r1WA8yrREA17yJ3oaAlq7EALw_wcB

Když ale vezu jen jenoho psa, tak jede vždycky v přepravce na sedadlech.

25.4.2021 20:48
manitschka

XXX.XXX.226.36

Inspektor Pišišvor napsal(a):
To máte jedničkovou fabku😉
Pokud jde o bezpečnost, tak ta je nejvyšší, pokud máte klec na zadnich sedadlech - v kufru, pokud nemáte tažný (o které se druhé auto rozstřelí), to bude pro psa vždycky nebezpečnější.
Já mám fabii jen na psy, takže mám v kufru dvojbox na míru a na zadnich sedadlech přepravu Clipper 6
https://abc-zoo.cz/9581-prepravka-pro-psy-do-50-kg-clipper-6-tortuga.html?gclid=Cj0KCQjwppSEBhCGARIsANIs4p51FL8mRefcO_0yo2hxYHnoFbydwQFCvTVQkR5r1WA8yrREA17yJ3oaAlq7EALw_wcB

Když ale vezu jen jenoho psa, tak jede vždycky v přepravce na sedadlech.

Tyjo, fakt díky moc!! Věřila byste, že to mi vůbec neseplo, a to si myslím, že jsem vcelku inteligentní bytost. :-D

Vozit psa na sedačkách není problém, auto je sice k užití nás obou, ale nás obou tří, respektive pěti, když jedou i kočky. A vlastně to bude i praktičtější, protože když jedeme třeba na chalupu, je vcelku problém tu bagáž na sedačky nacpat. A to tam vozíte připásané, nebo nějak naměstnané, nebo jak tam tu přepravku fixujete? Já mam vždycky puzzle jak tam naskládat holky, aby nebyly nakřivo, máte pod tím nějakou podložku? Že aby ty dveře asi byly ven ze dveří, žejo, nebo nakládáte psa venku a pak i s přepravkou do auta (uff)?

25.4.2021 21:14
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

manitschka napsal(a):
Tyjo, fakt díky moc!! Věřila byste, že to mi vůbec neseplo, a to si myslím, že jsem vcelku inteligentní bytost. :-D

Vozit psa na sedačkách není problém, auto je sice k užití nás obou, ale nás obou tří, respektive pěti, když jedou i kočky. A vlastně to bude i praktičtější, protože když jedeme třeba na chalupu, je vcelku problém tu bagáž na sedačky nacpat. A to tam vozíte připásané, nebo nějak naměstnané, nebo jak tam tu přepravku fixujete? Já mam vždycky puzzle jak tam naskládat holky, aby nebyly nakřivo, máte pod tím nějakou podložku? Že aby ty dveře asi byly ven ze dveří, žejo, nebo nakládáte psa venku a pak i s přepravkou do auta (uff)?

Zrovna ta velikost 6 je fixovaná předními sedadly, takže se ani nehne a otevírání mám na pravé straně auta, abych nevykládala psa do silnice, když někde zastavím.
Přepravka je v autě stabilně a s 30 kilovým maliňákem bych ji tam ani nenaložila.

26.4.2021 11:53
petrahei

XXX.XXX.46.165

ta prepravka na sedackach ma jeste jednu vyhodu - muzete v kufru zatahnout roletu a nemit vsechno, co vezete - videt po celem aute. Obcas se to dost hodi

jezdila jsem takhle se sedmickou Guliverem a vlezla se - jen se musela slozit az uvnitr. Dverma neprosla.

26.4.2021 12:00
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.33.66

petrahei napsal(a):
ta prepravka na sedackach ma jeste jednu vyhodu - muzete v kufru zatahnout roletu a nemit vsechno, co vezete - videt po celem aute. Obcas se to dost hodi

jezdila jsem takhle se sedmickou Guliverem a vlezla se - jen se musela slozit az uvnitr. Dverma neprosla.

Guliver a clipper maji stejný velikosti, jen ten clipper je z pružnějšího materiálu a nepraská, takže vydrží mnohem vic.

Tys nacpala sedmičku do fabie?

26.4.2021 12:05
petrahei

XXX.XXX.46.165

Inspektor Pišišvor napsal(a):
Guliver a clipper maji stejný velikosti, jen ten clipper je z pružnějšího materiálu a nepraská, takže vydrží mnohem vic.

Tys nacpala sedmičku do fabie?

jasne :-)
hned po tom, co mi z kufru na volno Eliska zabahnena az po usi poskakala po celem aute do kufru se nevesla :-D

26.4.2021 12:06
manitschka

XXX.XXX.226.36

Super, tak jdu do toho, ono že je ta přepravka do letadla se výhledově taky nejspíš bude hodit.

Zatahování rolety v kufru mi pravda dost chybí, já teda vozim primárně zvířecí krámy, ale občas si říkám, že kdyby okolo toho auta šel nějaký nenechavý koňák či pejskař a rozhodl se, že si nabídne, tak jsem v tom za slušný tisíce, nehledě na případnou škodu na autě..

Karolína789

7.11.2021 11:50
Karolína789

XXX.XXX.30.254

Dobrý den,

jestli můžu, rovnou bych se přidala se svým dotazem. Máme tři psy (aktuálně nové štěně). Dva psy vozíme na zadních sedadlech, mají ty speciální bezpečnostní kšíry a "pásy". Třetí pes bude o dost větší a bude muset cestovat v kufru. Skrz jeho bezpečnost zvažujeme, jestli koupit tu pořádnou bytelnou cestovní klec. Akorát přemýšlím nad tím, jestli jsou opravdu i ty pořádný klece bezpečné, když do auta někdo narazí zezadu. Nezdá se mi, že by ta konstrukce byla tak bytelná, že by to prostě jakžtakž vydržela. Paradoxně, jestli nemůže deformace té klece způsobit horší zranění, nehledě na to, že když do auta někdo narazí zezadu, tak může dojít k deformaci kufru tak, že nepůjde třeba otevřít nebo auta skončí uprostřed řetězové nehody a jak pak dostanu toho psa ven? A v tomhle ohledu mě právě napadlo, jestli není paradoxně bezpečnější dát nad zadní sedačky jen mřížku a nenechat psa jen na volno v kufru. Když to někdo napálí dozadu, tak ihned můžu přes zadní sedačky vyndat psa ven. A je fakt, že i to tažné by mohlo být v tomhle ohledu dobré, že to trošku "zbrzdí".

Možná jsem jen ten systém klecí špatně pochopila a opravdu je to bezpečnější. Budu ráda za každý názor.

Děkuji

7.11.2021 14:24
petrahei

XXX.XXX.39.161

vyrabi se i prepravky s bezpecnostnim vystupem i vzadu

Přidejte reakci

Přidat smajlík