Pes se chová k jinému psovi jako k feně

Čivava
Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

primvera

2.12.2021 07:21
primvera

XXX.XXX.104.252

Nekastrovaný pes (11 let) se začal k druhému psovi (kastrovaný pes, stáří 6 let) začal před třemi týdny chovat jako k fence - očuchává ho, olizuje, naskakuje na něj, žďuchá do něj čumákem, převážnou část dne kňučí a snaží se být v jeho těsné blízkosti.
Ačkoli se zajímá hlavně o fenky, tak už se to v minulosti párkrát stalo, ale byla to otázka dvou tří dnů. Teď už to trvá ten třetí týden a je to obtěžující nejen pro nás, ale především pro toho obtěžovaného pejska.
Třetí pes (kastrovaný, stáří 3 roky) se toho vůbec neúčastní. Neuměl by někdo poradit, proč se to děje? Především proč tak dlouhou dobu?
Děkuji předem za reakce.

2.12.2021 08:32
Atheira

XXX.XXX.209.8

Mně tu jednou někdo řekl, že psi se umí s takovou vervou zajímat i o feny, potažmo psy, kteří mají nějaký jiný problém, že to z nich cítí, voní prostě jinak a tak jim to nedá a otravujou je, jak kdyby to byly háravky. Tehdy jsem byla upozorněná na možný zánět v zažívacím traktu a k mýmu údivu to byla pravda. Stejným způsobem pak reagovali psi na moji fenu se zánětem močáku a nebo i když se jí přeplnily anální žlázy.

Jestli váš pes není známý úchylák, možná bych se zaměřila na to, jestli ten obtěžovaný pes je jinak opravdu zdravý.

2.12.2021 10:39
Zrzavci

XXX.XXX.226.6

taky mě napadlo - jestli u toho nekastrovaného jedenáctiletého, nemůže hrát roli jeho věk, jestli nenastupuje třeba nějaká forma demence? ale to musí vědět majitelka v jaké je kondici.

Rozhodně ale nenechat toho chudáka, aby byl obtěžován. Hárá mi teď fena, taky ji nenechám od pesana otravovat. Kompenzuju mu to příkoří a nepohodu hrou, cvičením, aktivitou.

primvera

2.12.2021 11:16
primvera

XXX.XXX.104.252

Ano, taky mě napadlo, jestli není něco v nepořádku s tím "obtěžovaným", ale anální žlázky mě nenapadly, děkuji za tip. Hned dnes zkontroluji.

primvera

2.12.2021 12:01
primvera

XXX.XXX.104.252

Ten starší - ten, co obtěžuje, je v dobré kondici po fyzické i psychické stránce. Stárne, ale pořád zvládá v pohodě trénovat na zkoušky v dog dancingu . A samozřejmě obtěžování (pokud to je možné) korigujeme. Dám vědět, jak to dopadlo po vyčištění žlázek a pokud to dospěje až k návštěvě u veterináře, dám vědět výsledek vyšetření.

3.12.2021 21:55
juhaj

XXX.XXX.164.121

U nas měli kastrovaného psa a většina psů se k němu chovala jako k fence. Asi změna pachu kvůli kastraci? Moje první fena, ač nekonfliktní, pokud potkala kastrovaného psa, útočila na něj.

Přidejte reakci

Přidat smajlík