Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Lednický zajíc
Sdílet:

Lednický zajíc

Psi
Všeobecné
Letos potřetí se na dostihové dráze v Lednici bojovalo o body do soutěže o Dostihového vítěze pro rok 2008. V sobotu 28. 6., za velmi příznivého poč...

Letos potřetí se na dostihové dráze v Lednici bojovalo o body do soutěže o Dostihového vítěze pro rok 2008. V sobotu 28. 6., za velmi příznivého počasí a v uvolněné atmosféře, proběhl v Lednici na Moravě bodovací dostih chrtů s názvem Lednický zajíc. S trochou nadsázky by se dalo říci, že tento dostih byl vynikajícím „předskokanem“ pro chystanou Grand Prix CZ, která se koná za účasti generálního sponzora, firmy Eukanuba.

Na Lednickém zajíci se prezentovalo do osmnácti rozběhů celkem padesát tři závodníků, na sólo běhy a společné běhy mladých pak nastoupilo osmnáct chrtů. Mladíci, převážně adepti na splnění dostihové licence, si počínali velmi dobře, sem tam nějaké to zaškobrtnutí v boxech a nerozhodný start jsou v tomto věku zcela pochopitelné. Velmi pěkné rozběhy předvedl roční greyhound slečny Kristýny Bruchterové, stejně tak mladá fena téhož plemene paní Procházkové. Následující starty byly v režii vipetů. Po sprinterech seniorech, kde si nejlépe vedl Icetrak Supersonic, pes v majetku manželů Vaňkových z Bratčic, následovaly tři rozběhy fen. Nejlepšího času dosáhla Florance Globe Glass, fenka paní Císařové. V kategorii Vipet pes běžel nejrychleji Kleon Vlapan. Přestože v běhu finálovém již nestačil na vynikajícího Figa Ticking Timebomb, vipeta českého chovu v majetku L. Žinčíka z Bratislavy, nebyl pan Krása, majitel Kleona, jistě zklamán. Pro zajímavost uvádím, že z Bratislavy přicestovala i vítězka v kategorii fen – Emmeline Isis Wind ve spoluvlastnictví paní Novotné a Ďurinové. Z přihlášených dvanácti afgánů nakonec boxy obsadilo pouze šest krasavců, do finále pak postoupili pouze tři. Vítězství si odnesl zaslouženě Cassedy´s Cody majitelů Bejčkových z Duchcova. Téměř tradicí se již stává, že následující plemena startují osamoceně, bez konkurentů. Barzoj, Irský vlkodav, azawakh i sloughi – ti všichni postoupili s průměrnými časy do finále, kde jim už pěknou medaili a místo na nejvyšším stupínku neměl kdo „vyfouknout“. To nejlepší nakonec, říká se. Ano, grejhoundi. Pět psů a jedna fena vyrazili ze startovních boxů jak v rozběhu, tak v běhu finálovém. A že šlo o finalisty z letošního Mistrovství světa v holandské Oude Pekele, bylo se na co dívat. V obou bězích vyhrál bravurně a s přehledem lednický Zorneagles Karel. Jeho majitel pan Stejskal to komentoval slovy: „Dneska se ti to vyhrávání nějak zalíbilo …“. Druhý doběhl Erbi Co Co, třetí Druppi Co Co, všichni tři světoví finalisté. Oproti psům handicapovaná fena doběhla sice na poslední pozici, ale svým časem se nenechala mezi psy zahanbit.









Po celý den probíhalo na dostihové dráze natáčení České televize. Pro propagaci tohoto sportu bezesporu prestižní záležitost, kterou vítají všichni zainteresovaní. Pro ty, kteří ještě neobjevili naše internetové upoutávky na adrese www.chrtilednice.cz uvádím, že na sestřih celého sobotního dne se můžete podívat 18. 8. 2008 na ČT1 ve 21 hodin.

text: Lenka Malinovská, foto: Tomáš Tyl
Autor textu: Kolektiv autorů redakce iFauna.cz
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru