Qweasd

XXX.XXX.210.177
Dobry den
Chci se zeptat jestli se vůbec daji v dnešní dobe ještě prodávat vajíčka z domácího chovu. A jestli ano jaka je ideální cena?
Uživatel s deaktivovaným účtem

Pořiďte si slepice čistokrevného plemene, nejlépe takové, které lze po vylíhnutí sexovat (podle barvy dělit na ♂ a ♀ hned po vylíhnutí)-tedy něco v rodobarvé, žíhané nebo koroptví barvě. Sestavte si hejno nepříbuzného kohouta a vhodného počtu slepic, které nejsou netypičtí a nechovní jedinci. Sebraná vejce třiďte, vyberte nedeformovaná, pravidelná, váhově zhruba odpovídající minimu pro plemeno. Ukládejte špičkou dolů ve spižírně, ne lednici.
Najděte si zájemce přes inzerci nebo jinak. Za vejce Vám dají 10 a víc Kč, podle toho, o jaké plemeno jde, u vzácných plemen je cena vyšší (ale i nákupní cena a shánění chovného materiálu něco stojí).
Domácím krmením krmit můžete, ostatně při nadbytku bílkovin jsou nějaké ty problémy s vývojem a líhnutím, takže krmit pořád jen směs u těch plemenných nosnic je na houby. Akorát si musíte dávat pozor, aby neměly nedostatky v potravě.
Do slepic na konzumní vejce se nepouštějte, protože pokud neprodáváte pod náklady, tak si lidi koupí raději v obchodě (obvykle).
Můžete zkusit chovat na konzumní vejce křepelky, to je lepší. Je po těch vejcích poptávka, jsou zdravá a i přestože 5* menší, tak drahá. Akorát počítejte s tím, že křepelka nese pouze na směsi (můžete přidávat zelené, obilí aj, opatrně) a musí se jí prodlužovat den, pokud není dost dlouhý. Denní spotřeba je tak 30gr. směsky. Snáška při ideálních podmínkách až 300 vajec/rok.
Cena 1,5-2,5 Kč/vejce.
Domácí vajíčka se prodávat dají a ideální cena je 40 až 50 Kč/ks. Záleží na tom jaká máte zařízení a vybavení.(pokud najdete kupce)
To je odpověď na dotaz. Pokud se podíváte na vlákno,,za kolik prodáváte vajíčka,, dovíte se za kolik se doopravdy vajíčka prodávají. Záleží na lokalitě kde bydlíte. Na vesnici se prodává menší množství za 3-4 Kč. Poblíž měst se dají prodat i za 10Kč/ks,
záleží jaké EKO zapálené konzumenty seženete. Přesto všechno je to pod cenou nákladů pokud to nebudete dělat v desítkách tisíc kusů slepic a i tady narazíte jelikož neseženete odbyt když nebudete prodávat pod cenou nákladů jako markety.
Dnes se slepice chovají pro potěchu chovatele anebo pro vlastní spotřebu vajíček a prodávají se takzvané přebytky. Někteří chovatelé (jako i já) chovají větší počet slepic a prodejem vajíček si snižují náklady na krmení, nikoliv pro výdělek. Pokud by jste jako soukromník započítali pracovní dobu a všechny náklady, tak si myslím, že cena za vajíčko v první větě (střelil jsem ji od boku) by možná byla ještě nízká.