Slezský barevnohlávek

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
4.5.2019 17:52
kouták

XXX.XXX.168.33

Zdravím všechny.Tak po roční pauze znovu začínám holubařit.Dnes jsem přivezl 12 ks.Slezských barevnohlávků modrých z krásného polodivokého chovu z holubníků na kůlu.Musel jsem týden čekat,než je chovatel dokázal chytit,ale už jsou v Koutech.Nyní je nechám 3 týdny zavřené a poté jdou opět do volného chovu a snad přežijí tu mou divočinu. Kouťák

4.5.2019 18:23
bflmpz

XXX.XXX.223.76

kouták napsal(a):
Zdravím všechny.Tak po roční pauze znovu začínám holubařit.Dnes jsem přivezl 12 ks.Slezských barevnohlávků modrých z krásného polodivokého chovu z holubníků na kůlu.Musel jsem týden čekat,než je chovatel dokázal chytit,ale už jsou v Koutech.Nyní je nechám 3 týdny zavřené a poté jdou opět do volného chovu a snad přežijí tu mou divočinu. Kouťák

No vida a to bylo keců že už holubi nebudou 😀😀(myšleno v dobrém 😉) ať se daří jako u NVH😉

4.5.2019 18:32
alternburak

XXX.XXX.51.136

Ahoj Zdeňku! Nádhera.Koukám,že jsi šel do modrých:-))) Myslím a jistě vím,že přežít v tvoji divočině ,nebudou mít problém. U mě se budou lihnout prvni trenéři. Ale nemam obavy barevnohlavci jsou mistři úniku o tom jsem se přesvědčil už mnohokrat ,ti moji provokuji lety nad lesem a není to zrovna kousek,mohu říct km v možném čísle. Ahoj ať se ti daří Eda

4.5.2019 18:53
jo012810

XXX.XXX.101.35

alternburak napsal(a):
Ahoj Zdeňku! Nádhera.Koukám,že jsi šel do modrých:-))) Myslím a jistě vím,že přežít v tvoji divočině ,nebudou mít problém. U mě se budou lihnout prvni trenéři. Ale nemam obavy barevnohlavci jsou mistři úniku o tom jsem se přesvědčil už mnohokrat ,ti moji provokuji lety nad lesem a není to zrovna kousek,mohu říct km v možném čísle. Ahoj ať se ti daří Eda

Už podle fotek jde o letuschopné holoubky. Asi jejich chovatel moc nevysatvoval a nebo nedbal na "doporučení" zkrátit...Jen tiše závidím a držím palce, aby se skutečně dolo říci, že to jsou holubi a ne nějaké okrasné kreace.

4.5.2019 21:58
kouták

XXX.XXX.168.33

jo012810 napsal(a):
Už podle fotek jde o letuschopné holoubky. Asi jejich chovatel moc nevysatvoval a nebo nedbal na "doporučení" zkrátit...Jen tiše závidím a držím palce, aby se skutečně dolo říci, že to jsou holubi a ne nějaké okrasné kreace.

Příteli,původní majitel je nevystavoval,nekroužkoval a nezkracoval.Přikládám foto holubníku na kůlu,kde do dnešního dne žili a prodával jen proto,že už se mu tam nevešli a myslím si,že je měl poprvé v ruce,když je chytal pro mě,proto je nemohl chytit celý týden.Opravdu krásný divoký chov a i u mě to bude chov jen pro radost a vystavovat rovněž nehodlám.

5.5.2019 06:24
3deněk

XXX.XXX.150.93

kouták napsal(a):

Pane Šlechtiteli, Vy si holoubky zasloužíte a oni si zaslouží Vás. Jste Holubář s velkým "H" a před takovými se klaním, přestože mám na leccos v této době ztuhlou páteř.

www.ceskychov.websnadno.cz

5.5.2019 11:27
gary

XXX.XXX.38.40

Toto jsou asi originální původní nezdegenerovaní holubi, to by měl být specielní chov celého klubu, když je to v rukou takového pana Holubáře !
Přeji mnoho radosti a pevné zdraví, ať se chov daří !

5.5.2019 14:55
jale56

XXX.XXX.196.231

Ahoj Zdeňku,
jsou nádherní a přímo stvořeni k tomu, aby volně létali ...
Jara Lebloch

Uživatel s deaktivovaným účtem

6.5.2019 12:35

kouták napsal(a):

Ahoj! Hurá! S tím vypouštěním bych se nikam nehnal. Oni létat nezapomenou a měli by minimálně krmit mladé aby šli bezpečně ven - můj názor pokud jsou tak létaví, jak to popisujete vy, kdo je chováte.

Letu zdar!

6.5.2019 12:42
lupus4

XXX.XXX.205.61

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Ahoj! Hurá! S tím vypouštěním bych se nikam nehnal. Oni létat nezapomenou a měli by minimálně krmit mladé aby šli bezpečně ven - můj názor pokud jsou tak létaví, jak to popisujete vy, kdo je chováte.

Letu zdar!

No hurá taky bych je nechal alespoň sedět na vejcích cca 14 dnů
jsou parádní

7.5.2019 18:43
petr008

XXX.XXX.193.159

Ten holubník na kůlu je parádní. Jak je to uvnitř? Co vletový otvor - to jeden budník?
A jak to potom holubi dělají, když chtějí nasednout znovu? Ve voliéře to mám tak, že na jedné polici mají místo na 2 hnízda vedle sebe. Tak mi to radil tatínek, že když ještě mají holoubata už nasedají znovu. Moc by mě zajímalo, jak je to řešené v tom kůlovém holubníku? Díky. P.

7.5.2019 18:46
petr008

XXX.XXX.193.159

PS: a k čemu je ta budka pověšená na řetízku pod holubníkem? Díky.

7.5.2019 19:09
basovnik

XXX.XXX.208.133

Pane HOLUBAŘI smekám před Vámi.

Že ještě dnes se u nás najde HOLUBAŘI kteří si jdou svojí vlastní cestou.
Uchovat národní plemeno v původní formě,které není zdegenerováno a zachovalo si vše co generace chovatelů usilovně šlechtili.

Klub by se měl zamyslet kam to vede ?????????????

7.5.2019 19:44
kouták

XXX.XXX.168.33

petr008 napsal(a):
PS: a k čemu je ta budka pověšená na řetízku pod holubníkem? Díky.

Petře OO8,musíš příspěvky číst.Ten holubník na kůlu měl holubář,od kterého jsem barevnohlávky koupil,tedy na tvé otázky já, ani nikdo jiný zde odpovědět nemůže.

7.5.2019 19:52
petr008

XXX.XXX.193.159

Já čtu Vaše příspěvky velmi pozorně a mnohdy se Vašimi radami poctivě řídím, za což Vám moc děkuji, ale myslel jsem, že vnitřní uspořádání kůlového holubníku většina holubářů zná.
Já to neznám a srovnávám s tím, co jsem se o uspořádání holubníku dověděl nebo dočetl a pokud mi to nějak nesedí, tak zjišťuji, jak to má správně být. Doufám, že noubtěžuji, jinak se omlouvám. Našel jsem toto: http://www.mktruhlarstvi.websnadno.cz/Holubniky-na-kulu.html, Tam je vidět dovnitř holubníku, kde má každý vlet 1 jedinou komoru. A to mi nesedí s tím, že holubi potřebují dvě místa na sezení, když vyvádějí jedny mladé, aby mohli nasednout na druhé?

7.5.2019 20:31
kouták

XXX.XXX.168.33

petr008 napsal(a):
Já čtu Vaše příspěvky velmi pozorně a mnohdy se Vašimi radami poctivě řídím, za což Vám moc děkuji, ale myslel jsem, že vnitřní uspořádání kůlového holubníku většina holubářů zná.
Já to neznám a srovnávám s tím, co jsem se o uspořádání holubníku dověděl nebo dočetl a pokud mi to nějak nesedí, tak zjišťuji, jak to má správně být. Doufám, že noubtěžuji, jinak se omlouvám. Našel jsem toto: http://www.mktruhlarstvi.websnadno.cz/Holubniky-na-kulu.html, Tam je vidět dovnitř holubníku, kde má každý vlet 1 jedinou komoru. A to mi nesedí s tím, že holubi potřebují dvě místa na sezení, když vyvádějí jedny mladé, aby mohli nasednout na druhé?

PetřeOO8, citoval jsem Tvou otázku "k čemu je ta budka pověšená na řetízku pod holubníkem" a odpověděl jsem,že odpovědět nelze,ale myslím si,že v ní majitel krmil sýkorky. Jinak holubníků na kůlu je v celém holubářském světě tolik druhů,že si můžeš vybrat.Každý vlet dovnitř, by měl být jeden samostatný budník a když pár chce zasednout znovu,tak pokud to není uděláno jinak, musí do dalšího budníku.Viděl jsem holubníků na kůlu velké množství,ale vždy je to holubářská tvořivost.Někde je zde i o tom téma.

7.5.2019 20:40
petr008

XXX.XXX.193.159

Díky, jasná, stručná odpověď. Máme holoubky zarýglované ve voliéře, aby se jim nic nestalo, ale takový menší sen, že udělám synkovi přesně takový dvoupatrový holubníček na kůlu, dám ho do čela střechy stodoly a osadím ho věžáky... Šel jsem teď v neděli z kostela v Brně přes náměstí a byli tam nádherně barevní měšťáci (tedy holubi). To kdyby se mi podařilo... .

8.5.2019 08:44
Olánek

XXX.XXX.122.72

Škoda,že se neozve mimo jiné Pedro,chovatel barevnohlávků na volno uprostřed Zlatých hor se zkušenostmi.Přeji hodně radosti z chovu.

8.5.2019 08:50
kouták

XXX.XXX.168.33

Olánek napsal(a):
Škoda,že se neozve mimo jiné Pedro,chovatel barevnohlávků na volno uprostřed Zlatých hor se zkušenostmi.Přeji hodně radosti z chovu.

Olánku zdravím,s Pedrem jsem v kontaktu,pouze škoda,že je tak daleko,ale uvidíme.Zdeněk

8.5.2019 09:49
kouták

XXX.XXX.168.33

Přátelé,kamarádi děkuji za podporu.To je tak,když holubářskej dědek znovu začíná.Na trhu v Soběslavi jsem byl označen za mladého chovatele,ale co můžu od těch dědků chtít,vždyť jsem mezi nima opět rád.Na soukromé poště to bylo ještě horší a tak se musím snažit,aby až je pustím někam nefrnkli.
Při mém pátrání po volném chovu barevnohlávků jsem se divil,kolik mladých chovatelů barevnohlávky chová a je zajímavé,že o organizování v ČSCH nechce nikdo ani slyšet.Našel jsem i dva chovatele,kteří zakoupili barevnohlávky na Slovensku a říkaji,že u nás to už není barevnohlávek.Sám uvidím co se s tím dá dělat,když jsem se konečně dostal z toho zdravotní srabu a opět začínám.Zdeněk FRANTA

8.5.2019 12:12
lupus4

XXX.XXX.205.61

Je dobrý, že tam mají parádní rozhled, žádný stromy extra blízko (jako schovka pro MVDr.Jestřába a doc. Krahulíka ) takže dle mého skromného názoru by to měli s přehledem "dávat"...
držím palce jim i tobě

9.5.2019 07:11
Columba livia

XXX.XXX.115.197

kouták napsal(a):

Zdravim Vas. Vyborna volba plemena a holuby samotne vyzeraju tiez dobre. Aky maju povod?Len to usadzovanie by som predlzil. Nie su na holubnik zvyknute a navyse vyzera ze ide o povodny stary typ bez krizenia s MP. No, nebudeme sa tu poucovat...dufam ze sa vidime v oktobri v Litovly.

9.5.2019 09:15

kouták napsal(a):
Přátelé,kamarádi děkuji za podporu.To je tak,když holubářskej dědek znovu začíná.Na trhu v Soběslavi jsem byl označen za mladého chovatele,ale co můžu od těch dědků chtít,vždyť jsem mezi nima opět rád.Na soukromé poště to bylo ještě horší a tak se musím snažit,aby až je pustím někam nefrnkli.
Při mém pátrání po volném chovu barevnohlávků jsem se divil,kolik mladých chovatelů barevnohlávky chová a je zajímavé,že o organizování v ČSCH nechce nikdo ani slyšet.Našel jsem i dva chovatele,kteří zakoupili barevnohlávky na Slovensku a říkaji,že u nás to už není barevnohlávek.Sám uvidím co se s tím dá dělat,když jsem se konečně dostal z toho zdravotní srabu a opět začínám.Zdeněk FRANTA

Ahoj! Vybral jsi si nádherné plemeno a navíc ti samotní holubi co jsi donesl vypadají opravdu skvěle. Až u Tebe budou kroužit nad chalupou tak to bude bomba. P.S.doufám pose..ou Jandáka!

9.5.2019 09:53
alternburak

XXX.XXX.36.31

Ahoj Zdeňku,máš pravdu ,stačí se podívat na 2 číslo inzertního časopisu Ifauna (článek Moravia Brno) a obsah článku ,fotografie barevnohlavka!To nemá s barevnohlavkem nic společného.Ze dvou chovů, které jsem barevnohlavky získal jsou mi postavy a vlastnosti sympatické. Z třetího chovu organizovaneho (věhlasného)chovatele nejsou jedinci pro mne ničím výjimečným a i samotný jestřáb ,můj doktor :-)))) pochopil, že do mého volného chovu nepatří.Mam na chov holubů stejný pohled jak p.Polach (Pedro neboli Jesenicky vlk)chci mit zdravý, volný chov bez léčiv což se mi daří už přes 20 let a to v minulosti s jinými plemeny PH,Altenbursky bublák a na dravce se koukám bez jakékoliv nenávisti ba naopak!!!!Slezsky bar.byl můj klukovsky sen ,ale předcházejících letech jsem získal vůči tomuto plemeni odpor ,kratke postavy a vlastnosti na bodu mrazu a o tom, že barevnohlavek bude létat byl pouhy sen....Dnes už není!!!Jsem rád, že jsem podpořil české plemeno a že mu mohu dopřát volnost se vším co k tomu patří i ten jestřáb.Barevnohlavek jsi zaslouží lepší budoucnost než aby (zeslepičatěl) Ať se ti daří Eda

9.5.2019 09:59
alternburak

XXX.XXX.36.31

Ještě něco....

9.5.2019 10:04
alternburak

XXX.XXX.36.31

Ještě zapoměl jsem fotky otočit:-((

9.5.2019 16:21
kouták

XXX.XXX.168.33

Ahoj Edo,máš je parádní a až pojedeš do Lišova,tak bez holubů nejezdi.Pro Columba livia původ:Barevnohlávky jsem koupil od holubáře,který je aktivním chovatelem poštovních holubů a barevnohlávky si koupil před 10 lety na sloupový holubník pro parádu.Vždy,když se mu přemnoží a nemohou se vejít do sloupového holubníku,tak odchov prodá.Jmenovat jej nebudu,ale ptal jsem se jej na původ těchto krásných ještě nezničených berevnohlávků a dozvěděl jsem se,že je koupil před 10 lety od staršího holubáře v Moravských Budějovicích,ale zda je ještě ten chová neví.Už se těším až budu fotit letící hejno jako Eda.

10.5.2019 10:48
kouták

XXX.XXX.168.33

Tak po pěti dnech už s těma divočákama začínám být kamarád.Už mě začínají tolerovat,když k nim vlezu a začínají obsazovat budníky.Zatím jsou jisté 4 páry a tak jsem spokojen.Kouťák

26.5.2019 19:10
kouták

XXX.XXX.168.33

4 páry barevnohlávků už sedí,tak už se blíží doba,kdy otevřu výlet.Tak ještě dvě fotky,než někam prchnou a uvidím je naposled.Kouťák

janadivoženka

31.5.2019 06:53
janadivoženka

XXX.XXX.76.164

Krásní holuby u skvělého chovatele. To je vidět na první pohled. A ještě mne zaujalo celé vlákno, samá chvála, dobrá slova i nálada. Držím palce ať se daří a se zájmem budu číst dál.

8.6.2019 17:45
alternburak

XXX.XXX.17.218

Slezský barevnohlávek

18.6.2019 21:10
kouták

XXX.XXX.168.33

Tak jsem zabudoval výlet a příští týden dostanou svobodu .Tak to v mém predátorově začne.Dnes jsem nakroužkoval u dvou párů 4 holoubata a další tři páry sedí,tak na vypuštění je to nejlepší doba.

18.6.2019 22:59
alternburak

XXX.XXX.37.150

Ahoj Zdeňku, tak to ja už musím dělat prvotní redukci,o víkendu jsem 9 ks hodil na mrazák......a i pes jsi pošmakne a ja taky ,když mi to někdo připraví pod nos:-)))) Eda

18.6.2019 23:25
alternburak

XXX.XXX.37.150

Držet přes 100 ks holubů je dost a to nepočítám co padlo za oběť dravce.Ale když to člověka baví tak to nepočítá a už vůbec peníze. TAK AŤ TI TO DOBŘE DOPADNE.....Eda

19.6.2019 10:34
lupus4

XXX.XXX.205.61

kouták napsal(a):
Tak jsem zabudoval výlet a příští týden dostanou svobodu .Tak to v mém predátorově začne.Dnes jsem nakroužkoval u dvou párů 4 holoubata a další tři páry sedí,tak na vypuštění je to nejlepší doba.

Ahoj, nevím, ale dal bych ho spíš na voliéru...

19.6.2019 11:26

kouták napsal(a):

Ahoj!

nikam nepospíchej s tím vypouštěním, ať si ten vlet pořádně omakají. Nic a nikdo Tě nehoní, máš barevnohlávky a ne PH kde Tě tlačí letové plány a jiné voloviny.

19.6.2019 11:36
kouták

XXX.XXX.168.33

Václave,bylo by to mnohem snažší,než prořezávat stěnu do holubníku,ale po zkušenostech vím,že ty chlupaté potvory umějí šplhat po pletivu perfektně.
Martine,vlet už mají okoukaný , už se tam tlačí a když vzpomenu na jejich bývalé bydliště,tak je mi jich líto,že nemohou kroužit na svobodě.Je úplně jedno jak to dopadne,hlavně,že nebudou ve volieře. Chci to zase po letech vidět a určitě si s tím dokážu poradit.

19.6.2019 11:55
lupus4

XXX.XXX.205.61

Njn, máš to promyšlené, jako všechno

ještě vydumej automat na zavírání , ať na časovej nebo světelnej spínač
a je to bez chyby

Kolik km to maj domů?

19.6.2019 12:43
kouták

XXX.XXX.168.33

Ten automat není špatný nápad.Budu muset zadat synovi je elektrotechnik a už udělal automatické zalévání skleníku a rozmrazování rybníku,tak zadám další úkol.Domů to mají přesně 115 km.Nevím jak je na tom tohle hejno,ale před 32 lety,když jsem je měl,tak by to nebyl pro ně žádný problém.Ta doba je však už dávno pryč.

19.6.2019 13:02
lupus4

XXX.XXX.205.61

.Domů to mají přesně 115 km.Nevím jak je na tom tohle hejno,ale před 32 lety...

mě se jako klukovi vrátili cca za měsíc 2,0 PK modří černopruzí prodaní (25Kčs/ks ) až někam za Příbram cca ze 70 km , to byl tenkrát pro 12ti letýho kluka "vejvar"
Za odměnu dožili doma ještě asi 12 let

19.6.2019 13:38
kouták

XXX.XXX.168.33

Václave,tak životaschopné holuby,jako za mého mládí už asi nenajdeme,ale dokud budu živ,tak se budu o to snažit,jako u NVH.Už jsem to sem někam psal,že jsem vypustil po speciálce v Holicích holubici z okna a byla doma dříve jak já a měla to 220 km.Následujcí rok jsem jí opět vystavil,vyhrál láhev ferneta a opět po výstavě vypustil.Žila u mě také hodně let.

19.6.2019 21:28

kouták napsal(a):

Ahoj.To já,bych to tak dlouho nevydržel.Zdendo,jdi na to.AT KROUŽÍ.

22.6.2019 17:07
kouták

XXX.XXX.168.33

Tak už jsem to nevydržel a včera jsem jim otevřel.Dnes už krouží nádherně a hlavně se vrací domů na střechu a prochází se po zahradě.Ráno jsem myslel,že už je neuvidím,protože jsem je ztratil v neviditelné dálce na obzoru a za půl hodiny krkolomný návrat na střechu.Krása.

22.6.2019 17:12
lupus4

XXX.XXX.205.61

nádhera

A automat se rýsuje ?
Byla by škoda, když se přes den vyrovnají s MVDr. Jestřábem, aby je v noci zlikvidovala kuna.

22.6.2019 18:26
alternburak

XXX.XXX.16.168

kouták napsal(a):
Tak už jsem to nevydržel a včera jsem jim otevřel.Dnes už krouží nádherně a hlavně se vrací domů na střechu a prochází se po zahradě.Ráno jsem myslel,že už je neuvidím,protože jsem je ztratil v neviditelné dálce na obzoru a za půl hodiny krkolomný návrat na střechu.Krása.

Nádhera!!! A hlavně večer zavřít!!Ať ti to lítá a dělá jenom radost.A.E

22.6.2019 19:45
kouták

XXX.XXX.168.33

Jo jo kamarádi.A to je právě o tom,proč barevnohlávek a proč jsem opustil nejlepší chov NVH.Buď dokáži divoký chov bez zavírání na noc,buď kuna nedokáže překonat výlet který jsem tam dal,buď budou žít u mě jako před 30 lety a nebo se vrátím k podvalovým báním,nebo k holubníku na kůlu, jako jejich předchozí chovatel.Jsem si vědom toho,že možná za pár dní budu bez jediného holuba,ale pokud mi to okolnosti života dovolí,tak budu v divokém chovu pokračovat třeba s věžákama.

22.6.2019 19:58
lupus4

XXX.XXX.205.61

No Zdendo, teď si to trochu popletl. MVDr. Jestřáb je vyloženě na schopnostech jeho x holubů.

Jestli tam nevleze x vleze kuna s tím i sebelepší holub NIC neudělá, to je jen na tobě ...

navíc máš šikovnýho synka

V zimě bys tam ani nemusel denně jezdit, nasypat do zásobníku a navolno si vodu snadno najdou...

22.6.2019 20:36
majowec

XXX.XXX.10.189

Zdravim,

fandim Vam Zdenku, at to lita! Mozna bych zkusil kolem dokola vyletu oplechovat, aby to mel pripadny lezec alespon trochu stizene .)

MP

22.6.2019 20:56
kouták

XXX.XXX.168.33

Václave,vím o čem píšeš.Za mou holubářskou éru mi kuna 2x vyvraždila celý chov.Znám ještě několik chovů,kde holubi žijí volně a tak to musím zkusit i já.Pokud znáš Standu Tomana,který sem také píše,tak jeho chov na statku také nezavírá na noc,holubi chodí pít do rybníku a i když nějaká ztráta je, tak to na volno jde.Mám stejné podmínky jako Standa,i když možná větší tlak predátorů a tak to musím zkusit.Mnoho let jsem byl nimrod,dělal jsem i bažantníka,takže s predátorama mám mnoho zkušeností a dokázal bych si s každým predátorem poradit,ale přírodu mám rád a každý tvor má v přírodě své místo.Zdeněk
Tento je dnes už okukoval.Každý tvrdí,že orel mořský holuba nechytí,ale proč má v hnízdě plno holubích kroužků?

22.6.2019 21:03
lupus4

XXX.XXX.205.61

Tento je dnes už okukoval.Každý tvrdí,že orel mořský holuba nechytí,ale proč má v hnízdě plno holubích kroužků?

to jsou od kingů

23.6.2019 13:52
jo012810

XXX.XXX.101.35

Nechci poučovat př. Frantu, který má spoustu zkušeností a zdravý selský rozum, ale...Bohužel ještě před 30 léty to bylo s predátory zcela jiné. Podotýkám, že bydlím uprostřed obce, sousedím se školou a školkou, takže je ve dne většinou rušno. Létající predátoři, pokud nejde o sokola stěhovavého, dokáží volně létající holubi "přelstít" a ztráty jsou zanedbatelné. Ale při vniknutí kuny do holubníku, jsou holubi bez šance. V zařízení, které je výše presentováno, je (podle mne) nutné na noc zavírat a to nejlépe automatem, aby byl chov co nejméně rušen a mohl žít v souladu s přírodou. U mne až do loňského roku nebyl s kunou, či liškou problém, takže jsem otevíral drůbež ráno kolem 5 hodiny a nechával rozsvíceno do rozednění. V říjnu jsem chtěl zajít zhasnout, ale čekali mne zakousnuté slepice. Včera jsem ráno v 7:30 zaznamenal lišku za plotem, jak si vyhlíží "svačinu". I já jsem zastáncem co nejvíce se při chovu přiblížit přírodě a že predátoři do přírody patří, ale popsané skutečnosti svědčí o jejich přemnožení ve vztahu k jejich potravě v přírodě. Takže držím palce, aby barvenohlávci dobře fungovali ve volném chovu u Kouťáka.

23.6.2019 14:04
alternburak

XXX.XXX.16.168

Ke sklonku chovu PH jsem taktéž taklhle hazardoval a dvakrát jsem přišel o celý chov.Následně u altenburskych bublaku jsem to takto,bez nočního privření provozoval po celou dobu chovu cca z 40% ,mám výhodu ,že mám psi na volno ,ale to neni 100%záruka ,že tam nic nevleze.Taktéž volný způsob chovu bez zavření ,provozuji u slepic Vesumek zdrobnělých cca 4 roky nedobrovolně a to hlavně kvůli nočních směn ,kdy jsem je neměl kolikrát jak zavřít a 2 měsíce zpět přímo před očima, mi kuna v noci za deštiveho večera vytahla dvě slepice z kurniku ...upozornil mě kohot který v dešti pobíhal po zahradě a řval jak kdyby hořelo...Z mého pohledu s jistotou řeknu ,že volný chov bez nočního privření je možný na holubniku na kůlu,ale v komoraku kde při vniknutí predatora je holub stále v uzavřeném prostoru když vyletí z budniku nebo ze sedačky...tak ho ma kuna na dosah! Věřím když postaviš holubnik na kůlu na dvoře, budeš s tímto způsobem chovu úspěšný...samozřejmě ti to přeji i teď,ať ti to léta a splní jse Tvé přání chov bez nočního zavření.....ps :ja bych řešil nějaké elektrické zavírání na solární panel s časovačem tak jak ti rádi kamarádi,byla by škoda o tak nádherné jedince přijít, jejich vyletky bych použil na usazení na holubnik na kůl ,ja jsi ho jednou postavím až budu mít více času ....at se ti daří Eda

23.6.2019 18:43
kouták

XXX.XXX.168.33

Hezky to píšete,jak Václav,tak p.Beran a Edo já moc dobře vím,že hazarduji.Mám na chalupě fotopsat už dva roky.Kuna je na ní každou noc,liška ob den a minulý týden si přivedla liščata.Z pernatých dravců je tam vše jako před 30 lety a kdo je tam navíc je sokol a z toho mám sice radost,ale nyní i strach.Vím,že si každý z vás říká,že jsem blázen,ale naholubařil jsem se za 57 let dost a vše co jsem zde v minulosti napsal jsem si odzkoušel a mé pokusnictví pokračuje.Tak to je a bude a nikdo z vás to nemůže změnit,protože bláznům se nemá odporovat.
Dnes zažili první útok jestřába ve 12,30 hod.a už někdo viděl za letu holuba kličkovat?Musím se přiznat,že v mém stáří jsem to viděl poprvé.Divím se,že se v holubníku nepomlátili,jakou rychlostí tam nastříleli.Odjížděl jsem kolem 17,00 hod. a do té doby ani jediný nevystrčil z holubníku zobák.Jsou to profesoři a dopoledne si přivedli pošťandu modrou pruhovou.Tak se nakrmila a doufám,že poletí dál.Zdraví všechny holubářskej dědek.Kouťák

23.6.2019 20:22
alternburak

XXX.XXX.16.168

Kličkování před dravcem a proměnlivý styl letu,propady a otočit se před dravcem jak helikoptera a neuvěřitelnou rychlosti se nacpat pres proskakovačku vyletu a vyuzit jakykoliv ukryt (dřevník,kotec psa,pergola,kurnik,keře atd... jsem poprvé spatřil u altenburskych ....u barevnohlávků je to obdobné až neuvěřitelné kolik energie,obratnosti a nepředvidatelnosti jse v tomto plemeni skrývá ! Útoky dravců zaznamenávám každý den a stav holubů stale roste,nezbývá než čas od času zredukovat stav což u budapesťskych vysokoletců nemohu tvrdit ,ale stav nijak zvlášť neklesá, přežívají především ti co to nejrychleji tahnou do velké výšky a pokuď je sokol zaměstnaný něčím jinym tak maji klid ,až při návratu jsou napadání jestřabem ,ale především krahujcem.
Jistě nemám úvahu tě přesvědčovat jak to máš dělat,protože i ja jsi to dělám podle sebe a bez ohledu jaké je roční období a povětrnostní vlivy a přítomnost dravců chovám holuby volně a bez léčiv . A pouze tak mě to baví a jsem šťastný.A přesně tento životní styl chovat tvora, který je bez voliery volně a sledovat veškeré životní projevy mě na cestu holubařiny před,dnes už 21 lety dostal....držím ti palce ,mě holubice alten.bublaka × slezkym barevnohlavkem hnizdili v 200 l sudu, který jsem měl u kurníku pod střechou,v sudu jsem měl hozený balík slámy,bylo to komické jak tam zaletavali a holoubata byli velké jak cihly:-)))))Eda

23.6.2019 20:27
alternburak

XXX.XXX.16.168

Barevnohlávci využijí jakýkoliv úkryt i tam kde přebývá někdo jiný...

23.6.2019 20:35
alternburak

XXX.XXX.16.168

alternburak napsal(a):
Barevnohlávci využijí jakýkoliv úkryt i tam kde přebývá někdo jiný...

Takže Zdeňku zavři okna a dveře od chalupy, jinak budeš ulehat do postele s barevnohlavkem na polštáři!!!!Eda

23.6.2019 20:44
kouták

XXX.XXX.168.33

Edo,to by byl můj sen.Mám tam jednoho a ten prozkoumává všechno.Už se byl podívat i do verandy.Jinak jsi to napsal přesně jako to cítím i já a jsem také šťastný.Nejsem už organizován,nemusím koukat na jejich vzhled,vystavovat nikdy už nebudu a tak jen samá radost.Zdeněk

24.6.2019 07:15
jale56

XXX.XXX.196.231

Ahoj Zdeňku,
na holubaření je super, že si to každý může „bastlit“ jak uzná za vhodné a nemusí brát ohled na to, co si kdo o tom myslí, říká nebo píše. Ať se Ti v tom, co děláš a jak to děláš daří...
Jara Lebloch

28.6.2019 20:25
kouták

XXX.XXX.168.33

Tak pokračuji.Barevnohlávci krásně opět krouží nad Koutama,už je znají všichni chalupáři a hlásí,že mi asi ulétli holubi.Jsem moc rád,že jsem se k nim po více jak 30 ti letech vrátil.Za necelé dva měsíce jsou už se mnou kamarádi,už přede mnou neprchají,pouze,když jsem troufalejší,tak dostanu facku křídlem,ale i to dokážu změnit a za další měsíce je určitě budu drbat pod volátkem.První 4 holoubata už brzo vylétnou,další budu kroužkovat a třem se budou líhnout zítra.Zájemci se už hlásí,ale zatím nic neslibuji,protože predátorov zůstane predátorovem a jak to ustojí ukáže jen čas.

28.6.2019 21:32
lupus4

XXX.XXX.205.61

Takže "pernatí zájemci" bez úspěchu, to je dobře a mám radost.

7.7.2019 16:16
JB 007

XXX.XXX.236.122

Dobrý den .
Hezcí barevnohlávci . Taky jsem je měl když jsem začínal holubařit
Měl jsem modré a žluté . Ti byly furt o žních v polích . Pak začali vadit sousedovi 3 mi sejmul vzduchovkou . Tak jsem je dal pryč .

8.7.2019 09:51
Olánek

XXX.XXX.122.72

Příteli.německé,voliérové jste velmi úspěšně až vrcholově vystavoval.Jde chov barevnohlávků,čistě teoreticky, též úspěšně vystavovat z volných chovů ?

8.7.2019 11:08
jo012810

XXX.XXX.101.35

Olánek napsal(a):
Příteli.německé,voliérové jste velmi úspěšně až vrcholově vystavoval.Jde chov barevnohlávků,čistě teoreticky, též úspěšně vystavovat z volných chovů ?

Nejsem sice odborník na barevnohlávky(slezké), ale pokud vidím toto plemeno oceněno výborný až vynikající na výstavách, pak silně pochybuji o jejich letuschopnosti a mnohdy mají ještě v doporučení "zkrátit". Domnívám se, že ti SB, kteří létají a dokonce polaří by na výstavách neuspěli. Určitě to nějak okomentuje nějaký odborník přes SB.

8.7.2019 18:44
kouták

XXX.XXX.168.33

Olánek napsal(a):

Příteli Olánku.
Přečetl jsem snad všechno,co bylo o Slezském barevnohlávkovi v posledních letech publikováno a protože mám veškeré chovatelské časopisy od roku 1967,tak mohu srovnávat.V nejčerstvějších článcích se píše, jak je nutné Slezského barevnohlávka křížit s Moravským pštrosem a to je pro mě ta největší rána,kterou může starý holubář jako jsem já dostat.Barevnohlávky jsem choval mnoho let ještě před NVH a mám je pořád v oku.To,co se vystavuje na špičkových výstavách nyní, by se určitě nedalo srovnat s barevnohlávkem před lety a proto na Tvou otázku není jednoznačná odpověď.
Dle mého bych nikdy barevnohlávka neposuzoval na dokonalost ve výstavní kleci,ale hodnotil bych u něho jeho let a ostražitost,tedy pro to, k čemu byl před mnoha lety vyšlechtěn.Více jak 30 let s NVH byla pro mě dlouhá doba,ale opět mohu srovnávat.Nyní,když přijdu k volieře,kde se učí létat mladí výletci barevnohlávků,tak okamžitě vzlétnou a mizí přede mnou v neobsazených budnících.Tu ostražitost mají prostě v sobě a toto pokud někdo zničí křížením s jiným plemenem,tak není holubář.Já už nikdy vystavovat nebudu a tu radost z volného chovu těchto úžasných holubů si od nikoho vzít nenechám.Zdraví Zdeněk FRANTA

8.7.2019 19:12
alternburak

XXX.XXX.16.168

kouták napsal(a):
Příteli Olánku.
Přečetl jsem snad všechno,co bylo o Slezském barevnohlávkovi v posledních letech publikováno a protože mám veškeré chovatelské časopisy od roku 1967,tak mohu srovnávat.V nejčerstvějších článcích se píše, jak je nutné Slezského barevnohlávka křížit s Moravským pštrosem a to je pro mě ta největší rána,kterou může starý holubář jako jsem já dostat.Barevnohlávky jsem choval mnoho let ještě před NVH a mám je pořád v oku.To,co se vystavuje na špičkových výstavách nyní, by se určitě nedalo srovnat s barevnohlávkem před lety a proto na Tvou otázku není jednoznačná odpověď.
Dle mého bych nikdy barevnohlávka neposuzoval na dokonalost ve výstavní kleci,ale hodnotil bych u něho jeho let a ostražitost,tedy pro to, k čemu byl před mnoha lety vyšlechtěn.Více jak 30 let s NVH byla pro mě dlouhá doba,ale opět mohu srovnávat.Nyní,když přijdu k volieře,kde se učí létat mladí výletci barevnohlávků,tak okamžitě vzlétnou a mizí přede mnou v neobsazených budnících.Tu ostražitost mají prostě v sobě a toto pokud někdo zničí křížením s jiným plemenem,tak není holubář.Já už nikdy vystavovat nebudu a tu radost z volného chovu těchto úžasných holubů si od nikoho vzít nenechám.Zdraví Zdeněk FRANTA

Moc hezky napsané....

8.7.2019 19:13
alternburak

XXX.XXX.16.168

alternburak napsal(a):
Moc hezky napsané....

Může jse někomu hodit.....??
http://www.prirodniholubnik-jasna.estranky.cz/clanky/recepty-od-chovatelu.html

8.7.2019 21:25
st.toman

XXX.XXX.197.186

Zdravím,
Zdeňku, s moravskými pštrosy už se dneska těžko něco zkříží, stejně tak i s benešovskými selskými, či polskými rysy. Tyto plemena se již dotáhla k dokonalosti tak, že se už i začínají přejmenovávat. Které plemeno je teď na řadě? Někdy se mi zdá, že český stavák už má taky nakročeno, stejně tak jako prácheňský káník.
st. toman

9.7.2019 06:43
čendas

XXX.XXX.242.17

Zdenku, kámoš koupil výstavní barevnohlávky, aby je viděl také v letu, což se téměř nepodařilo- byli to prakticky, trochu drobnější, méně kreslení pštrosi, tak je znechuceně dal pryč, dnes se kříží, kvůli barvičkám, zkracování, mizení zobáků, nelétavosti, aj. šílenostem i jiná plemena,třeba kotrláci ,chováni ve větší kleci pro kanáry, bez možnosti létání, jsou tzv. šampioni, před 50 lety je nechtěl soused vystavovat, že hlavně musí řádit v letu, jinak na nich není co posuzovat, to samé je bubláků, v honbě za atraktivními barvami,kresbami, se kříží s čímkoli, pak to dopadne, že známý kluk ,je koupí a má je několik let a bublat je nikdy neslyšel, mám několik kaliforňáků ,nelikvidovaných tzv. šlechtěním - v plodnosti, odolnosti proti nemocem jsou fantastičtí, nic se nesmí přehánět ad. absurdum, dokonalost je nesmysl

9.7.2019 15:00
JB 007

XXX.XXX.236.122

Mí NVH na studni i na střeše .

16.7.2019 13:57
peparazak

XXX.XXX.129.12

čendas napsal(a):
Zdenku, kámoš koupil výstavní barevnohlávky, aby je viděl také v letu, což se téměř nepodařilo- byli to prakticky, trochu drobnější, méně kreslení pštrosi, tak je znechuceně dal pryč, dnes se kříží, kvůli barvičkám, zkracování, mizení zobáků, nelétavosti, aj. šílenostem i jiná plemena,třeba kotrláci ,chováni ve větší kleci pro kanáry, bez možnosti létání, jsou tzv. šampioni, před 50 lety je nechtěl soused vystavovat, že hlavně musí řádit v letu, jinak na nich není co posuzovat, to samé je bubláků, v honbě za atraktivními barvami,kresbami, se kříží s čímkoli, pak to dopadne, že známý kluk ,je koupí a má je několik let a bublat je nikdy neslyšel, mám několik kaliforňáků ,nelikvidovaných tzv. šlechtěním - v plodnosti, odolnosti proti nemocem jsou fantastičtí, nic se nesmí přehánět ad. absurdum, dokonalost je nesmysl

Ahoj Cendo,samozrejme ze mas pravdu s krizenim a slechtenim.Po tom co mi kuna vybilila holubnik jsem dostal od kamarada Jardy 4,2 bucharskych bublaku do voliery a jejich zvukove projevy jsou neskutecne.Proti ceskym ktere jsem taky mel jsou tito holuby neskutecne vrcni a od rana bublaji a houkaji.Barvy sice maji takove ze na prvni pohled clovek nevi jestli je cerny nebo modry kapraty ale hlasove projevy jsou perfetni.Tyto holuby nemam na vystavy ale jen pro sve poteseni a radost .Pepa Razak

17.7.2019 18:58
kouták

XXX.XXX.168.33

Zdravím a hlásím,že barevnohlávci ještě žijí všichni a bez zavírání na noc.Vlet od Kvídery (Lexus) je opravdu výborný,i když se musím přiznat,že jsem tomu,že jej kuna nepřekoná nevěřil.Nyní,když mám puštěnou fotopast a vidím co se tam v noci děje a jak kuna zatím nemá šanci,tak se bojím méně.Holoubata se strašně rychle učí od rodičů a už umí vletět do holubníku,bez přistání na vletovém prkénku.Barevnohlávek je prostě ještě holub.
Také jsem zjistil,že s barevnohlávkama to není tak špatné,protože jen v Jihočeském kraji jsem našel další 3 volné chovy bez uzavírání na noc a v dost extremních podmínkách a při minimálních ztrátách.Upozorňuji,že nikdo z nich není členem ČSCH.Se všema jsem v kontaktu a tak věřím,že spolupráce bude výborná.Kouťák

18.7.2019 09:02

kouták napsal(a):
Zdravím a hlásím,že barevnohlávci ještě žijí všichni a bez zavírání na noc.Vlet od Kvídery (Lexus) je opravdu výborný,i když se musím přiznat,že jsem tomu,že jej kuna nepřekoná nevěřil.Nyní,když mám puštěnou fotopast a vidím co se tam v noci děje a jak kuna zatím nemá šanci,tak se bojím méně.Holoubata se strašně rychle učí od rodičů a už umí vletět do holubníku,bez přistání na vletovém prkénku.Barevnohlávek je prostě ještě holub.
Také jsem zjistil,že s barevnohlávkama to není tak špatné,protože jen v Jihočeském kraji jsem našel další 3 volné chovy bez uzavírání na noc a v dost extremních podmínkách a při minimálních ztrátách.Upozorňuji,že nikdo z nich není členem ČSCH.Se všema jsem v kontaktu a tak věřím,že spolupráce bude výborná.Kouťák

Ahoj! Držím samozřejmě palce, ovšem tak dlouho se chodí, až se jednou ucho.... ale to znáš a musíš s tím tedy být smířený.

Letu zda!

18.7.2019 12:41
kouták

XXX.XXX.168.33

Martine,znáš mě.Mé pokusnictví nikdy neskončí a třeba to bude přínos pro další chovatele a někdo vymyslí jiný vlet,který ta mrcha chlupatá nepřekoná.V případě,že se jí to podaří,tak to bude zdokumentováno na fotkách z fotopasti.Kouťák

18.7.2019 12:46

Taky držím palce.A doufám, ze to utržené ucho se tvým holubům vyhne.

20.7.2019 20:31
kouták

XXX.XXX.168.33

Tak jsem dnes vyfotil první dva mladé borce,co se už v letu vyrovnají rodičům.Množí se jak myši a už mám 10 holoubat a znovu všechny 4 páry sedí.
V inzerci zde je,že člen klubu př.Školník prodává celý chov barevnohlávků žlutých a končí s chovem.Neznám tohoto chovatele,ale je škoda,že je tak daleko a nemohu si chov prohlédnout.Kouťák

20.7.2019 21:49
M.stehno

XXX.XXX.71.179

pan školník má krásné barevnohlávky a krásně lítají

22.7.2019 19:41
kouták

XXX.XXX.168.33

Tak nevím,co si mám myslet o tomto páru.Přes den sedí společně.Asi holubice nedůvěřuje holubovi,že by to pořádně vyseděl.Jinak výborný pár který perfektně krmí.Z.Franta

23.7.2019 05:23
jo012810

XXX.XXX.238.62

kouták napsal(a):
Tak nevím,co si mám myslet o tomto páru.Přes den sedí společně.Asi holubice nedůvěřuje holubovi,že by to pořádně vyseděl.Jinak výborný pár který perfektně krmí.Z.Franta

Jsou to holubi s velkým H. Takto se chovají jen ti nejlepší rodiče a závodníci u PH. Takovéto chování odráží perfektní zdravotní stav, je zárukou dalších pokolení a základem radosti chovatele...

5.8.2019 20:05
kouták

XXX.XXX.168.33

Pár fotek z dneška.Chtěl jsem je vyfotit za letu,ale dnes měli asi akrobatický den,takže vyfotit je při tom jejich blbnutí bylo nemožné.Holoubata se snaží dělat to co staří,ale občas to mají jen tak tak,že to nenapálí do komína,ale stačí ,aby se objevil jestřáb a někteří střelí do holubníku i spodním výletem,což je tedy akrobatický kousek.Mám z nich radost.Kouťák

5.8.2019 20:43
mirafer

XXX.XXX.92.191

kouták napsal(a):
Pár fotek z dneška.Chtěl jsem je vyfotit za letu,ale dnes měli asi akrobatický den,takže vyfotit je při tom jejich blbnutí bylo nemožné.Holoubata se snaží dělat to co staří,ale občas to mají jen tak tak,že to nenapálí do komína,ale stačí ,aby se objevil jestřáb a někteří střelí do holubníku i spodním výletem,což je tedy akrobatický kousek.Mám z nich radost.Kouťák

..a už je to veselejší pohled. Jak za mlada, ale to ty jsi.

Míra.

12.8.2019 00:07
jarabednar

XXX.XXX.199.243

Z chovu Slezského barevnohlávka, mého kamaráda Mirka Dobiše (Sk).

12.8.2019 06:27
alternburak

XXX.XXX.58.232

jarabednar napsal(a):

Moc hezké....

12.8.2019 18:35
kouták

XXX.XXX.168.33

jarabednar napsal(a):

Je to hezké,když je na střeše takové hejno.Já jen čekám,kdy to nějaký odnese.Neustále provokují kolem lesa a už je podezřívám,že to dělají jestřábům schválně.

12.8.2019 19:27
bflmpz

XXX.XXX.92.49

kouták napsal(a):
Je to hezké,když je na střeše takové hejno.Já jen čekám,kdy to nějaký odnese.Neustále provokují kolem lesa a už je podezřívám,že to dělají jestřábům schválně.

😄😄

13.8.2019 05:09
jo012810

XXX.XXX.101.35

Na fotkách je vidět "loukaření", jako předstupeň polaření pro přirozený chov holubů a to mě přímo hladí mé (bývalé?) holubářské ego. A žádné ztráty od dravců(pernatých), to je super. Jen tak dál...

13.8.2019 22:17
kouták

XXX.XXX.168.33

Oni by polařili,ale není kde.Kolem dokola les a z polí jsou udělané louky v okruhu 5 km.Ještě,že zemědělec nechává stát stometrové pásy trav na semeno až do otav a tak létají nejraději tam.Je jiná doba a všude samá kukuřice a technické konopí,které sklízejí až před zimou.Jsem rád,že se toulají alespoň po loukách a pozemcích chalupářů,kteří běhají za nima a fotí,protože to v životě neviděli.Dokonce telefonují,že mi asi uletěli holubi.Návrat k barevnohlávkům po tolika letech je úžasný.

14.8.2019 06:38
alternburak

XXX.XXX.58.232

kouták napsal(a):
Oni by polařili,ale není kde.Kolem dokola les a z polí jsou udělané louky v okruhu 5 km.Ještě,že zemědělec nechává stát stometrové pásy trav na semeno až do otav a tak létají nejraději tam.Je jiná doba a všude samá kukuřice a technické konopí,které sklízejí až před zimou.Jsem rád,že se toulají alespoň po loukách a pozemcích chalupářů,kteří běhají za nima a fotí,protože to v životě neviděli.Dokonce telefonují,že mi asi uletěli holubi.Návrat k barevnohlávkům po tolika letech je úžasný.

Ahoj Zdeňku máš to překrásné,hodím sem nějaké fotky až bude čas .Teď pořád pracuji a mám toho hodně. Rozšiřuji chovatelské zařízení pro budapešťaky ,kurnik jsem zvětšoval a upravoval a do toho dřevo....A.E

14.8.2019 07:03
alternburak

XXX.XXX.58.232

Něco málo...a echinacea ,kterou jsem používal dříve v chovu králiku dnes už jen u holubů a drůbeže a u sebe .A.E

14.8.2019 07:22
pablitto

XXX.XXX.152.4

ako ju pouzivas nakolko som cital,ze v niektorych pripadoch je otrava

14.8.2019 09:41
alternburak

XXX.XXX.58.232

U králiku jsem daval listy a to tak jak mě napadlo, pouze hrst natrhanou (svazek)do kotce cca v 8 ks králiku.Někdy jednou týdně někdy dvakrát,někdy nedostali celý měsíc vůbec. U holubů a drůbeže,dělám macerát z dvou nebo tříleté rostliny z kořene v domácí slivovici.To dávám cca jednu pulku malou na 7 litrů vody a to v podzimních ,jarních měsících a to dvakrát v týdnu.Osobně dávám přednost domácímu česneku,lichořeřišnici,dobromysl,cibule. Rostliny, ktere užívám v chovu po celý rok průběžně . A.E

15.8.2019 17:33
Olánek

XXX.XXX.122.72

kouták napsal(a):

Dotaz,podáváte grit u volnochovu.?

15.8.2019 19:27
kouták

XXX.XXX.168.33

Olánek napsal(a):
Dotaz,podáváte grit u volnochovu.?

Grit jsem sice koupil a dal jsem ho do voliery,ale když jsem je vypustil,tak už se ho nedotknou.Také jsem jim tam dal na hromádku ovesnou slámu na hnízda,ale raději si přinesou na hnízdo svůj klacíček někde nalezený venku.Jsou to prostě životaschopní holubi.Kouťák

16.8.2019 05:37
jo012810

XXX.XXX.101.35

kouták napsal(a):
Grit jsem sice koupil a dal jsem ho do voliery,ale když jsem je vypustil,tak už se ho nedotknou.Také jsem jim tam dal na hromádku ovesnou slámu na hnízda,ale raději si přinesou na hnízdo svůj klacíček někde nalezený venku.Jsou to prostě životaschopní holubi.Kouťák

Při volném a polařícím chovu je dobré mít na holubníku i grit, který obsahuje, mimo jiné i sůl, tím pak holubi nevyhledávají sůl v přídodě v podobě hnojiv, což může zapřičinit střevní problémy. Grit berou jen omezeně a to jen v některém období. A ano, většinou si v přírodě najdou vše co potřebují, jak píše "Kouťák".

18.8.2019 21:37
Olánek

XXX.XXX.122.72

Příteli ještě dotaz,zavíráte z bezpečnostních důvodu holubník na noc?

18.8.2019 22:04
alternburak

XXX.XXX.58.232

Olánek napsal(a):

Zdeněk nezavírá,barevnohlávci jsi max.zavřou oční víčka na noc.:-)))))

18.8.2019 22:32
kouták

XXX.XXX.168.33

Olánek napsal(a):

Příteli Olánku.
To už jsem napsal 17.7.,ale to jsi asi nečetl.Nezavírám a zavírat nikdy nebudu.Pokud nějaký predátor překoná výlet a vnikne do holubníku,tak udělám takové opatření,aby se to neopakovalo,protože tam mám fotopast a ta ukáže,kde jsem udělal chybu,ale v žádném případě na noc zavírat nebudu.To je to mé pokusnictví a vím moc dobře,že jsou ohrožny životy barevnohlávků,ale u mě to jinak nejde.Zatím všichni žijí,pouze pár brk z ocasu.
Nyní by mě zajímalo, jak daleko se barevnohlávek vzdaluje od holubníku,třeba polařit.Zmizí celé hejno a vrátí se třeba za dvě hodiny.Celá samota je ohraničená lesem,pouze na sever je volný směr k sousední vesnici 3km.Na východ,část jihu a západu jsou rozsáhlé lesy až do Rakouska.Potřeboval bych asi křídla,abych zjistil kam ta pakáž létá.Vyjel jsem za nima autem a dalekohledem jsem je hledal,ale marně.Vím,že jsem blázen,ale to už kometovala rodina.Mohl by odpovědět jesenický vlk Pedro,nebo Eda. Kouťák

19.8.2019 07:18
Olánek

XXX.XXX.122.72

Děkuji za odpověď,když jsem měl staváky na okraji Prahy,tak se mě tázali někteří chalupáři,zda lze chovat holuby na dálku s přítomností jen o víkendech.Tehdy jsem jim to spíše nedoporučoval z důvodů všeobecně známých,ale technicky řešitelných.Jelikož se to týče pomalu i mě,tak začínám vyzvídat.Několik párů staváků zvolilo dobrovolně ubytování v holubníku na kůlu,staří přežili,ale jak vylétlo holoubě konec.Nyní co podávám slepicím drcenou směs na snášku,vzdálenost asi 70m.od holubníku a holoubkům též zachutnala,tak se trochu rozlétali,alespoň něco.
CHovu zdar.

19.8.2019 09:33
alternburak

XXX.XXX.58.232

kouták napsal(a):
Příteli Olánku.
To už jsem napsal 17.7.,ale to jsi asi nečetl.Nezavírám a zavírat nikdy nebudu.Pokud nějaký predátor překoná výlet a vnikne do holubníku,tak udělám takové opatření,aby se to neopakovalo,protože tam mám fotopast a ta ukáže,kde jsem udělal chybu,ale v žádném případě na noc zavírat nebudu.To je to mé pokusnictví a vím moc dobře,že jsou ohrožny životy barevnohlávků,ale u mě to jinak nejde.Zatím všichni žijí,pouze pár brk z ocasu.
Nyní by mě zajímalo, jak daleko se barevnohlávek vzdaluje od holubníku,třeba polařit.Zmizí celé hejno a vrátí se třeba za dvě hodiny.Celá samota je ohraničená lesem,pouze na sever je volný směr k sousední vesnici 3km.Na východ,část jihu a západu jsou rozsáhlé lesy až do Rakouska.Potřeboval bych asi křídla,abych zjistil kam ta pakáž létá.Vyjel jsem za nima autem a dalekohledem jsem je hledal,ale marně.Vím,že jsem blázen,ale to už kometovala rodina.Mohl by odpovědět jesenický vlk Pedro,nebo Eda. Kouťák

Ahoj,jak daleko létají polařit to ti nepovím.Důležité je ,že je to ta pravá svoboda pro ně .Ale jistě jsi v te dáli počínají stejně jak na těch fotkách tvých nedávných . Kamarád ,kterému jsem přenechal svůj chov pošťáků před lety, tak běžně létají hluboko do polí k sousedním vesnicím a i když tam u tebe nejsou pole tak jistě létají za nějakým přirozeným druhém potravy,minerálů atd.Nedávno jsem sledoval skupinu pošťáků jak zobou z polní cesty ,zrnka stěrku a široko daleko nic....U mě je to obdobné skupinka barevnohlavku zmizí neznámo kam,ale nedělají to všichni ,teď mají nového kámoše,poslední měsíc tu léta mladý jestřáb a v pátek dopoledne jsi sedl doprostřed dvora ,přímo před vlet.Překvapit tento jedinec dokáže bravurně to jsem nesčetněkrát zaznamenal,ale ještě postrádá tu agresi co mají zkušenější,starší jedinci a i tak mu to nepomůže,protože barevnohlavci maji dravce v paži. :-)))))) Eda

19.8.2019 19:51
kouták

XXX.XXX.168.33

Edo,máš pravdu,že nelétají všichni.Ráno vyletěla parta 18 holubů a chvilku tam předváděli krkolomné akrobacie a poté odložili 10 letošník výletků na střechu a 8 starých pardálů vyrazilo na sever.Byl jsem přichystaný a jel jsem napřed.Za poslední chalupou nabrali neskutečnou výšku,přeletěli rybník a ztratil jsem je na obzoru.Směr byl mezi dvěma vesnicema na kostel se hřbitovem.Jel jsem tedy dál,že zaleju na hřbitově hrob a zjistil jsem,že za hřbitovem je sklizené pole pelušky a oni tam a s nima asi 10 věžáku z kostelní věže.Škoda,že jsem neměl foťák.Vrtá mi v hlavě,jak zjistí,že tam je pole po pelušce.Vzdálenost odhadem přes 5 km.Jsou to neskuteční holubi a jako starý holubář musím přiznat,že jsem takové holuby ještě neměl,i když jsem před 32 lety barevnohlávky choval.Tohle je to pravé holubářství a krásně si to užívám.

19.8.2019 22:12
alternburak

XXX.XXX.58.232

kouták napsal(a):
Edo,máš pravdu,že nelétají všichni.Ráno vyletěla parta 18 holubů a chvilku tam předváděli krkolomné akrobacie a poté odložili 10 letošník výletků na střechu a 8 starých pardálů vyrazilo na sever.Byl jsem přichystaný a jel jsem napřed.Za poslední chalupou nabrali neskutečnou výšku,přeletěli rybník a ztratil jsem je na obzoru.Směr byl mezi dvěma vesnicema na kostel se hřbitovem.Jel jsem tedy dál,že zaleju na hřbitově hrob a zjistil jsem,že za hřbitovem je sklizené pole pelušky a oni tam a s nima asi 10 věžáku z kostelní věže.Škoda,že jsem neměl foťák.Vrtá mi v hlavě,jak zjistí,že tam je pole po pelušce.Vzdálenost odhadem přes 5 km.Jsou to neskuteční holubi a jako starý holubář musím přiznat,že jsem takové holuby ještě neměl,i když jsem před 32 lety barevnohlávky choval.Tohle je to pravé holubářství a krásně si to užívám.

Stačilo, aby tvoji barevnohlavci zpozorovali jine holuby ,polařící na poli .Jak jednou sesednou a ztratí ostych z prostředí a že se tam neskrývá nebezpečí,ale dostatek potravy, ktery doma nemají ,tak tam budou létat i jinde neustale.Jedno chovatelské pravidlo zní,že vykrm hospodářských zvířat je úspěšnější ve vykrmu více kusů....Proč?Jeden druhému závidí a i přesto,že je nasycený tak požere více,protože vidí toho druhého. Co tím jsem chtěl říct?Máš nezkažene ,létavé a shančlivé barevnohlavky a vše je tak jak má být. Tvoji barevnohlavci to nejen že maji v sobě,ale k tomu poli je přivedl podnět některých z tvých jedinců a polařicích jinych holubů na poli....ať se ti daří Eda

20.8.2019 03:27
jo012810

XXX.XXX.101.35

...že tam je pole po pelušce.Vzdálenost odhadem přes 5 km.Jsou to neskuteční holubi a jako starý holubář musím přiznat,že jsem takové holuby ještě neměl,i když jsem před 32 lety barevnohlávky choval.Tohle je to pravé holubářství a krásně si to užívám.
Jen tiše závidím a vzpomínám, kdy mi pošťáci polařili, i když doma měli nasypáno, od jara do cca 10 cm trvalého sněhu. Létali za potravou "do kraje" z našeho podůří i 20 km. Bohužel to jsou již jen moje vzpomínky a dnešní chovatelé PH závodí většinou vdovsky a jen s omezeným proletem, tak o polaření není ani zájem ani možnost.

26.8.2019 20:36
kouták

XXX.XXX.168.33

Tak zase pár fotek z dnešního dne.Mladíci se učí létat ,tak jim fandím,aby se to rychle naučili,než přiletí jestřáb a překontroluje jak jim to jde.

28.8.2019 16:59
trondák

XXX.XXX.128.41

Dobrý den.p.Franta mohu vás poprosit o tel.číslo.Děkuji.

28.8.2019 17:15
kouták

XXX.XXX.168.33

trondák napsal(a):
Dobrý den.p.Franta mohu vás poprosit o tel.číslo.Děkuji.

Máte ho v SZ.

28.8.2019 19:13
trondák

XXX.XXX.128.41

Nechci vás otravovat ale jestli myslíte soukromé zprávy tak nic nepřišlo.Jestli je to možné tak posílam email.adresu havlicek-zdenek.@seznam.cz.Děkuji.

M.H.

5.9.2019 18:19
M.H.

XXX.XXX.220.170

Dobrý den, mám dotaz, prosím nebyla by volná jedna bystrá mladice barenohlávka k usazení na prodej? K lesu...email rickova10@seznam.cz...děkuji za případnou odpověď.a .kdyby byl přebytečný párek na jaře, koupím ráda, abych je uchránila od pekáčku

5.9.2019 18:25
kouták

XXX.XXX.168.33

Zdravím.
Ozvu se na email.

5.9.2019 20:16
jarabednar

XXX.XXX.199.243

Dnešní toulání po Slovensku s návštěvou "Pana" chovatele Mondénů a Slezských barevnohlávků, kamaráda, Mirka Dobiše.
Neskutečně krásný chovatelský zážitek. :-)

M.H.

5.9.2019 22:37
M.H.

XXX.XXX.220.170

Úžasné plemeno. Zdatné. Děkuji a přeji vše dobré.

11.9.2019 21:55
kouták

XXX.XXX.168.33

Tak dnes z jiného soudku.Už 4 dny loukaří tenhle páreček na kraji Třeboně.Nevím čí jsou,ale jsou krotcí a tak jsem je dnes vyfotil.Dnes ráno přiletěli kolem 08,00 hod. a odlétli až v 11,00 hod..Chodil jsem kolem nich s foťákem na vzdálenost 1 metru a pozoroval jsem co tam hledají,což mě nejvíc zajímalo.Berou vše.Semínka trav,nějaké broučky a i trávu.Jejich píle je fantastická.Podle vzhledu jsem odhadl,že to bude asi Budapešťský vysokoletec.Edo,co říkáš?

12.9.2019 06:10
alternburak

XXX.XXX.40.171

Ahoj,Budapešťsky to je.Ale nemám ani jednoho co by takovému vzezření odpovídal:-))).Oni rádi deptaji v trávě,ale ty svoje to neučim,u mne maji režim.Jinak paráda,vydím že koukáš kolem sebe a po střechách,jako ja:-)))))) Eda

12.9.2019 06:12
alternburak

XXX.XXX.40.171

alternburak napsal(a):
Ahoj,Budapešťsky to je.Ale nemám ani jednoho co by takovému vzezření odpovídal:-))).Oni rádi deptaji v trávě,ale ty svoje to neučim,u mne maji režim.Jinak paráda,vydím že koukáš kolem sebe a po střechách,jako ja:-)))))) Eda

....