
alenav
Informace o uživateli:
Jsem chovatelka britských koček. Chovatelskou stanici mám zaregistrovanou od roku 1997.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 12. 10. 2016 11:48:37
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Ani na jedné z fotek není britské kotě - nepřipomíná jej ani stavbou těla, ani kvalitou srsti ani barvou očí. Přikládám fotku britského modrého kotěte s PP.
Nádor po očkování se naopak neobjeví hned. Někdy se hned po očkování objeví boulička, která se za několik týdnů vstřebá. Nádor se při posvakcinačním sarkomu objeví v místě vpichu, ale až za několik měsíců nebo i let. Já si ale myslím že se tohle riziko trochu zveličuje. Chovám britské kočky už 20 let, všechny moje kočky jsou každoročné očkované na vzteklinu i na FeLV a nikdy jsem se s tímto problémem nesetkala ani ve svém chovu ani mezi mými odchovy nebo u mých přátel z řad chovatelů.
Já rozhodně doporučuji toaletu cat it design nebo cat it jumbo. Viz odkazy: http://www.pets.cz/vyrobek/1542-toaleta-cat-it-design-modra-1ks.aspx nebo http://www.pets.cz/vyrobek/1540-toaleta-catit-jumbo-seda-1ks.aspx - oproti té předchozí nabízené mají velkou výhodu - při každodenním čištění stačí odklopit jen přední část krytu s dvířky a nemusíte sundavat celý vrchní kryt, takže pokud máte toaletu někde zastrčenou není potřeba ji celou pokaždé vytahovat. Navíc má vysokou spodní část, takže můžete dát vyšší vrstvu steliva a čím vyšší vrstva tím lépe funguje.
Váha kotěte se nedá odhadnou ani u čistokrevné kočky. Navíc každé kotě roste jinak. Chovám britky a namátkou si vzpomínám na kocoura obříka, největšího z vrhu, ve 3 měsících měl 2 kg a v dospělosti měl "jen" 5 kg, jiný kocourek měl ve stejném věku jen asi 1,3 kg, ale rostl až do 3 let a dosáhl váhy přes 7 kg.
Mainské mývalí kočky se vystavují ve skupinách, takže mezi sebou ve třídě nesoutěží jen kočky v jedné barevné varietě. Vaše kočka bude patřit do skupiny 6, do které patří všechny kočky červené, krémové, želvovinové, modrokrémové s bílou a s kresbou i bez. Pokud vím, tak patří tato skupina na výstavách mezi nejpočetnější i když velká konkurence je prakticky ve všech skupinách snad jen s vyjímkou skupiny 1 - černé a modré kočky a skupiny 9 - bílé kočky. Občas dělám na výstavách stewarda a jednou jsem byla u posuzování kde se sešlo ve skupině 6 ve všech třídách 21 koček a v otevřené třídě - kočky 9 koček.
Britská kočka je zavalitá silná kočka se širokou hlavou a silnýma nohama, která s touto štíhlou kočičkou opravdu nemá nic společného. Spíš může jít o krátkosrstého křížence turecké angory, která se v bílé barvě chová asi nejčastěji. Různooká bílá kočka ale není nic tak neobvyklého, může se vyskytovat u většiny běžně chovaných kočičích plemen a na každé kočičí výstavě se dvě nebo tři takové kočky různých plemen najdou. Ve své genetické výbavě mají tuto barvu i domácí kočky, ale obvykle ji najdete spíš u koček chovaných v bytě. U venkovních koček je to vzácnost hlavně kvůli tomu že bílá kočka je venku dost nápadná a navíc často bývá hluchá a tak má menší šanci na přežití než třeba mourinka nebo černá kočka.
Tuhle určitě není kočka domácí. Jedná se nejspíš o kočku rybářkou, která žije v Asii, váží 7-14 kg.
Modré mramorované kotě se může narodit i v mojí CHS, ale zatím se mi nepovedlo. Je to vzácné zbarvení, rodí se jich v ČR jen několik za rok. Momentálně mám poprvé kresbová koťátka a mezi nimi mám modrého tečkovaného kocourka (viz foto). Mramorované kresba snad bude příště až se mému kocourovi podaří nakrýt některou z mých dalších koček. Klasická genetická modrá kresba je vždy na krémovém podkladu, kresba je vidět hlavně v obličeji, bříško a bradičku má takové kotě téměř bílé. Když se ale narodí modré kotě tak často mívá takzvaný ghostmarking - tohle je právě ta tmavší modrá kresba na světlejším podkladu - taková kresba se obvykle projeví pouze na těle kočky, nemá tedy kresbu na hlavě ani na bříše. V dospělosti taková kresba zpravidla vymizí.
lavacca
napsal(a):
Kterýkoli kocour z okolí. Ale koťátko je fakt krásné, určitě se pochlubte novými fotkami, jak prďolka roste.
Co se týče rodičů - bohužel pokud to 100% nevíte, ani to nikdy nebudete vědět s jistototu. Můžeme odhadovat, že se někdy zaběhl ragdollák (i když neřekla bych, že jsou tak rozšíření) či siamák.
My máme doma taky takovou záhadu - obyč. kočičku v barvě whiskas tečka. A whiskas barvičku s modrým briťákem předala dál. Vypadá to, že někde v genech bude mít i dle vzhledu něco z whiskas britky. Ale s jistotou to tvrdit nemůžu. Ale co, číča je krásná, milá a zdravá. A to je asi to nejdůležitější. :)
Zbarvení zvané Whiskas se nazývá stříbřitá s kresbou (mramorovanou nebo tečkovanou) a není rozhodně specialitou britek, v této barvě se chová většina plemen a není neobvyklé ani u domácích koček.