
mildaii
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 6. 12. 2021 19:25:07
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den všem
Neřekl bych, že je málo chovatelů mladšího věku, neb každý je stár tak, jak se cítí... . Ke mně jezdí spousta chovatelů pro papoušky a jsou různého věku. Mladého chovatele většinou přivede k chovu někdo z rodiny - táta, děda, strejda svým vlastním příkladem, pomocí v začátcích se stavbou klecí, voliér, zimovišť, a hlavně koupí ptáků a v neposlední řadě chovatelskými radami a zkušenostmi. Mne přivedl k chovu děda, holubář, ale holubi mne nechytli, on to hned poznal a koupil mi první andulky, dodneška si pamatuju, že to byl zelený samec a modrá samice. Ano, mladší zde nediskutují a co je ještě větší chyba, nevzdělávají se asi tak, jako jsme to dělali my...Ale ruku na srdce, jsme my starší vždy k těm mladým vstřícní?
.
Já jsem mlád 47 let
Po dohodě mohu vzít duhové andulky, mláďata, i dva chovné páry, vše pevný kroužek. Andulky jsou chovány v bezmrazých prostorech, ranní minima 5 stupňů. cena andulky je 150 kč, dospělé andulky pouze v párech.737152696.
stacho
napsal(a):
...prosím zkušenější chovatele o názor, zda si myslí že to bude samec či samice? Na fotkách má 8. týdnů.
Dobrý den, u mladého jedince bych si netroufl tipovat, vytrhněte mu peříčko a bude vás to stát 400 kč a máte jistotu.
Kolegové, nezlobte se na mě, ale takhle inzerovaný a představovaný výrobek zavání naprostým amatérismem a šlendriánem. Jestliže je vyzkoušen, pak musím jako kupující přesně vědět, co kupuje, znát složení a co to vlastně do svých ptáků cpe. Pan veterinář píše, že nemůžeme nakrmit tak, jak v přírodě. A jak to teda pan kolega zjistil, jak analyzoval potravu papoušků v přírodě? Jak tedy nahradil to, co ptákům chybí? Jak nahradil třeba sluníčko, vlhkost vzduchu a teplotu? To, že papoušci v své domovině bez problémů hnízdí, je kompilát přírodních podmínek a i potravy a samotná potrava problém hnízdění nevyřeší.
Pan kolega moudivláček píše:
, To, že přípravek není v ČR registrován neznamená, že je špatný. Registrace stojí peníze."
No ale registrace znamená to, že se tím objektivně zabýval někdo, kdo to má v popisu práce, udělal nějakou základní analýzu a alespoň od tedy zná složení.
Zatím mne to nepřesvědčilo a asi nebudu sám.
Věř a víra tvá tě uzdraví. Nene, žádný takový prostředek neexistuje a existovat nikdy nebude. Ten inzerát mi připomněl inzeráty na zázračný Janas. No ono s lidskou hloupostí a důvěřivostí se dobře obchoduje. Hezký svateční čas a nenechte se napálit. Miloš Kaplan.
Po dohodě mohu přivézt pár duhovek, letošní nepříbuzná kroužkovaná mláďata. cena za pár 300 kč, samostatně neprodám, nemám zájem ani o výměnu.737152696 Kaplan, volat po 18.00, ne SMS.
Ale míval jsem i takovou úrodu, než to vrabci objevili... pamatuju si, že to byl tok 2006, to se mi narodila dcera, byl nějaký neúrodný rok na vrabce, nebylii u nás téměř žádní...
Senegal vám dozraje cca 5 měsíců od zasetí, copak vypěstovat proso není problém, ale uchránit ho proti vrabcům je téměř nemožné, bohužel. Nemyslím tedy zasíťovat celou zahradu, pak utrpí i estetický vzhled zahrady.U pana zadavatele bych si trofl říct, že jedině na přímé zkrmení nebo zamrazení, z těch klasů možná dozraje fotka č.2 a 3...co je zelené, to je plné vody a to pouze a jen vyschne. Já sklízel proso tehdy, když na odvrácené straně od slunce byla přibližně polovina semen již červených a zbytek žloutl, ale již proso nepěstuji, téměř o celou urodu jsem v posledních letech přišel.
Dnes jsem navštívil svého kamaráda a zaujal mne jeho zatím lichý 3 letý samec s neobvyklým zbarvením hlavy. Barvu nebudu popisovat, vyfotil jsem si ho a s jeho svolením dávám jeho fotku na diskusní fórum k vyjádření. V jednom časopise jsem viděl podobně zbarveného samce s popiskem, že se jedná o nemoc jater. Jinak je papoušek velmi vitální, dobře přijímá potravu a je aktivní, létá po celé voliéře. Jedná se tedy o modifikační zbarvení nebo spíše o nemoc?
Po dohodě můžu přivézt duhové andulky, letošní mláďata, pouze volat, příspěvek mi dává kamarád. Václav Zima Týniště Křivice739029881. Dohoda jistá.
Dobrý den, bohužel toto je velmi častý jev u poicephalů, u mne to dělá samec samici u tříletého senegalců. Vypadá to ošklivě, ale je to velmi nadějný a harmonický pár. Kde je chyba? Myslím, že prostě něco děláme špatně a nebo je to prstě zlozvyk jako u nás lidí okusování nehtů... U mne jsou přes léto venku v malé voliérce, kde přepeří, užívají si slunce, deště a čerstvého vzduchu, ale jakmile samice trochu obroste, prostě ji samec oškube.
Dobrý den, přátelé, podle tvaru hlavy a zobáku jsou to dva samečci, ale jistotu vám dá jedině endoskop nebo DNA. Na fotce dva samci.
Dobrý den, zkuste jim dát budku na zem, ne pověšenou na zdi. Já si ještě pamatuju, jak mívali kdysi králováci dvoumetrové budky a hnízdili v nich, ale vlastní hnízdo bylo až u země. Měl jsem jeden pár královských a ti mi poprvé zahnízdili tak, že samice snesla na zem, dal jsem tam ošatku a chvilku na nich seděla. pak jsem dal na radu starších a dal jednu budku na zem. Příští rok v ní samice snesla a odchovali. je to už dost let, ale jestli si dobře pamatuju, rozměry budky byly 80 x 30 v 30 cm.
lupus4
napsal(a):
Neberte to jako rýpání, ale z fotek se mi zdá, že máte pouze jednoduché pletivo..?
pokud ano, ...stejně mám skvělé ptáky, všichni dál pečují o svá mláďata v budkách.
tak ptáci nemají bohužel stejně "skvělého" majitele
Tato věc se dříve či později stane každému s jednoduchým pletivem, ať už jsou pak na vině kuny, či kočky...či sovy...
A mnohem častěji i s daleko "horším" výsledkem.
Místo týdenního líčení sklopce na kunu (po které přijde stejně jiná), jste raději měla zdvojit pletiva.
Pokud to neuděláte, nevíte dne ani hodiny, kdy to znova přijde.
Víte, pane Lupusi čtyřko, já ten váš příspěvek jako rýpaní beru. Vy se tu velmi často kriticky vyjadřujete téměř ke všemu, jste takový brouk Pytlík, který všude byl, všechno ví a všechno zná. Paní Petru znám dlouho a velmi dobře, váš anonymní nick mi neříká nic, a tak vím, že je špičkovou chovatelkou vipetů, doplňkově i papoušků, je to dáma s velkým chovatelským srdcem. Kdybyste její chov viděl, v životě byste nic takového nenapsal. Ano, stala se hrozná věc, pro každého chovatele pohroma, ale v jejích voliérách právě probíhají odchovy a tak jakákoliv rušivá manipulace by byla kontraproduktivní. Každý se učíme z vlastních chyb, máme - li možnost, pak i z chyb druhých a právě proto si myslím, že paní Petra nás všechny informovala o tom, co se jí v chovu stalo. Sama moc dobře ví, jak ihned po odchovech své chovatelské zařízení opraví a vylepší.....
Takže ten palec dolů, pane Lupusi, patří spíš vám.........
S pozdravem Miloš Kaplan, Veliny
Na druhé fotce je úplně vpravo chovná samice a nalevo dva jejich letošní odchovy. Samička je také hlava - ocas, tělo tmavě až olivově zelené, ocas hlava žluté a zřejmě také izabela. Jestli by bylo možné, zajímaly by nás i názvy mutací u mláďat.
Opravdu děkujeme za fundované odpovědi.
Vážení kolegové,
byl jsem dnes u kamaráda a ten si v loňském roce udělal radost a koupil si z dovozu pár alexandrů malých hlava ocas. Ani jeden z nás není odborníkem na mutace, obzvlášť u alexandrů malých a zajímal by nás přesný český název mutací u obou chovných ptáků. Při koupi mu název mutací prodejce řekl, ale kamarád není natolik jazykově vybaven, aby prodejci porozuměl.
Předem děkuji za slušné a fundované odpovědi, bez nějakého urážení. Na první fotce je chovný samec - hlava - ocas fialový, hlava a ocas bilý - violeta?
romika
napsal(a):
Plně s vámi souhlasím ale zapoměl jste na část odvykání a přejití na normální stravu. I tady může nastat problém že ne a ne mládě naučit k samostatnosti. Je absolutní nezodpovědnost prodávajícího prodat takové mládě na dokrmení.
Dobrý den, pane kolego, nezapomněl jsem na to. Dovoluji si zkopírovat část mého pozdějšího příspěvku...
,, ...Zatím krmte, mějte ho v teple a shánějte knihu.Od ukončeného šestého týdne života můžete krmit již 4 x denně, ale vy ani přesně nevíte, jak je staré...Od ukončeného sedmého týdne můžete začít s odstavem, ale to už si pečlivě nastudujte, případně ve svém okolí zkuste kontaktovat nějakého zkušeného chovatele papoušků.Odstav právě bývá to nejsložitější období v životě papouška..... "
Můj čas je mi velmi drahý a nechme taky něco na panu zadavateli, ať se snaží. Ono dostat zde vše na zlatém podnosu a nesnažit se sám, by bylo moc jednoduché. Papouškovi je tedy něco okolo 35 - 40 dnů, do začátku odstavu mu pár dnů chybí, tak snad pan zadavatel si o odstavu vše podstatné zjistí...
Hezký den a moc nám už všem přeju teplo a sluníčko......