
sisinka21
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 3. 2. 2018 14:25:52
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
To může být cokoliv. Dokud neuděláte rozbory, případně krve, tak nevíte - a možná ani potom ne. Nám takhle zhubl králíček o polovinu během pár týdnů. Podle krví a vyšetření to byl zhoubný nádor na játrech. Nějakou dobu jsme chodili na injekce kortikoidů, dlouhodobě jsme brali prášky. Byl to bojovník, ale prostě to vyhrát nešlo.
Přeji hodně nervů a štěstí, aby to byla jen kokci, ze které se dá vyléčit!
Dobrý den,
už jste se jednou ptala. Nikdo Vám neřekne do kdy přesně se nosní houba dobarvuje. Počítejte ale s tím, že pokud se nedobarví do 12-14 měsíců, už se nedobarví vůbec - od 12 měsíců se pes plemene Amstaff může účastnit bonitace, což je jeden z předpokladů pro uchovnění, a proto by v této době už mělo být jasno, jestli je nebo není vhodný k uchovnění. Pokud je ve standardu plemene "nosní houba zcela černá" musí být černá i uvnitř nosu - vada to je estetická. Dostane zhoršené hodnocení například na výstavě (nebo na bonitaci). Může to být důvod pro neuchovnění psa. Dalším standardem u Amstaffa je tmavé oční víčko (respektive nesmí být růžové), což se u Vašeho pejska už s největší pravděpodobností nedobarví. Nezoufejte ale, máte krásné štěně a pokud je zdravé a dělá Vám radost, tak jsou estetické "chybky" zanedbatelné.
Dobrý den,
prosím neberte to jako útok, ale když chodíte do útulku za opuštěnými pejsky a máte s nimi vztah, nenapadlo Vás adoptovat jednoho z nich? Voříšků co vzešli z labradorů je spousta, tak bych se divila, kdybyste na nějakého nenarazila, co by se Vám povahou i exteriérem zamlouval.
Když bude pes správně namotivovaný (především na Vás) a nepřežraný, tak s Vámi bude dělat co chcete a tlustý nebude. :).
Ahoj,
vzduchování do akvária opravdu někdy není potřeba, například když se dostatek kyslíku vytvoří z vodních rostlin nebo když má ryba ústrojí nazývané "labyrint", který jí umožňuje dýchat atmosférický kyslík (například betta). Hladina by se ale měla čeřit vždy, ať už vzduchováním nebo filtrem.
Začátečnické rady jsou popsány dobře například na portálu rybicky.net.
Dobrý den, nepíšete jak staré štěndo máte (pokud jsou mu 4 měsíce, klusová vyjížďka určitě není to pravé pro jeho klouby a i ovladatelnost ze sedla může být v jistých situacích poněkud problémová), ani jak Váš kůn na štěně reaguje.
Určitě bych nejdříve seznamovala ze země, abyste v případě problému mohla zasáhnout - takže nějaké kratší procházky. Já psa brala ke koním od mala, většina z nich jsou flegmouši, takže dobrý, ale ona se jim pod nohy nikdy nepletla, spíš jim běhá za zadkem. Většina psů má z koní přirozený respekt, takže si většinou prostě pobíhá okolo, v bezpečné vzdálenosti a všímá si svých věcí (jak v areálu, ohradě tak na vyjíždce, bohužel si takhle běhá i na jízdárně ), když je na volno - když je na vodítku nebo za ohradou, tak prudí a štěká, potvora.
Na vyjížďku (krok, klus, cval) jsem s ní šla až v roce a nijak jsem to nehrotila, prostě si běhala okolo nás.
Přivolání používám jak potřebuji, pod břicho ji nenutím, zase udržuji nějakou bezpečnou vzdálenost - není blbá, aby se nechala zašlápnout a prostě občas blíž už nechce, tak to respektuji. Je dobré psa naučit, aby uměl chodit za koněm, to se může hodit třeba na silnici.
Pokud máte koně, který je na psa vyloženě agresivní a vedle sebe (za sebou) ho nesnese, asi bych je spolu na vyjížďky (ze sedla) vůbec nebrala.
Řekla bych, že nevyjde, protože se bojí. :) Buď se bojí, protože je ještě vyjukaný, to potom chce čas, třeba mu párkát připravit misku se zeleninou (ale pomalu zvykat na zelené, jestli je jen na senu) a do klece mu to dávat skrz ta otevřená dvířka, pak mu jí dát ven a prostě počkat, musíte si vybudovat důvěru - což bohužel vyndaváním z klece moc nejde, já s tím taky bojovala ze začátku. :) Nebo mu třeba není příjemné vyskakování z klece. Já mám například plovoucí podlahu a jakmile jim tam nedám nějaký kobereček, aby jim to neklouzalo, tak taky nevyskočí (nejsou pitomí, přeci se nebudou mlátit kvůli mé blbosti, že jo :) ).
Já bych určitě navštívila veterináře (na webu kralici.cz je seznam veterinářů, kteří se králíky zabývají a nadruhou stranu i seznam, kam králíčka určitě nebrat), kord jestli žije králíček v domácnosti se psy - mám to takhle taky a umím si představit, jak rádi k němu "ňufají", takže i kvůli jejich bezpečnosti. Je možné, že ostatní králíci nekašlou a nesoptí, protože neprošli žádným stresem, můžou mít latentní formu. Králíci jsou zrovna na ten stres celkem cíťové. Určitě ale souhlasím s leprechaunkem, že to léčitelné být nemusí, ale aspoň by bylo dobré vědět o co jde - to se ale bez rozborů zjistí těžko.
Taky doporučuji netahat z klece, je to přece jenom jeho bezpečné místo, takže jakýkoliv násilný pokus o vytažení pro něj není úplně to pravé ořechové. Radši otevřít a počkat, až vyskočí sám. Hodně štěstí!
Dobrý den, králicím (ale i králíkům) se lalok objevit může viz. http://kralik.plivnik.cz/vzornik/smernice.html přípustné a nepřípustné vady tvaru kůže. Lalok se objevuje ale už dospívajícím králicím, takže pokud se objevil znenadání starší králici, zvážila bych kontrolu veterinářem. Pokud se mladé králici lalok objevil až teď a už má mladé, můžu se zeptat, v kolika měsících poprvé připouštíte?
Dobrý den a zkusili jste rešit Váš problém přímo s majiteli psa? Osobně mám psa taky většinou na volno při procházkách na vesnici, na kole je přivázaná, ale především kvůli jejímu bezpečí proti jedoucím autům. Z jejich strany by stačil alespoň náhubek, jestli Vám jde o to pokousání, ale z Vaší strany to stejně tak můžete řešit natáhnutím králičího pletiva u plotu, aby se na sebe mordami nedostali. (Ale obviňovat jenom cizího psa se mi zdá scestné, Váš pes asi taky proti tomu druhému přes plot vyjel, to dělá skoro každý - jiná by to byla kdyby ten ovčák napadal psy i normálně.).
Ahoj,
moje zkušenost je taková, že mají-li v kleci stejný povrch jako v záchodě (hobliny) učí se to poněkud hůře, protože se jim špatně rozeznává záchod od nezáchodu. Osobně doporučuji pro králíčky koupit normální kočičí záchod s okrajem, je lepší než rohový. Také není tak docela pravda, že králíci bobkují kde se jim zachce a rozhodně to nejsou bordeláři od přírody. Králíci bobkují převážně když žerou, takže doporučuji zavěsit seno k delšímu okraji záchodku - neradi jedí počůrané, takže ho mám v jesličkách. Seno by mělo být primárním žrádlem králíků, moji ho mají 2x denně (také je i čistím 2x denně, protože mám kočičí podestýlku CBOP, která krásně hrudkuje a se správnou lopatičkou propadnou jen nezhrudkované části a bobky zůstanou). Když už máme záchod a králíci přesto bobek hodí jinde, vezmu bobek i králíka, oba je přesunu do záchodu a pohladím, pochválím. Není to 100%, ale 99,9% bobků skončí v záchodu - králinda mi spíš bobkuje z trucu, vždycky se rozeběhne, vykopne a hodí bobek do dálky - je to expert. Ještě mám tedy jeden externí krytí kočičí záchod, v druhém konci pokoje, který si také velmi oblíbili. Za pár měsíců ale přijde puberta a to se s největší pravděpodobností začnou chovat jako pořádná prasátka, hodně lidí to přečká, ale mnohem víc lidí to vyřeší kastrací, protože bobky by ještě člověk přežil, ale ty očůrané zdi, to je zlo. Z vlastní zkušenosti můžu vřele doporučit portál kralici.cz, kde Vám spoustu lidí ochotně poradí prakticky se vším.
Dobrý den,
já jsem před pár dny prolézala equichannel a narazila jsem na tohle: http://www.equichannel.cz/skola-lehkosti-philippe-karla-20070228120000, tak to třeba nějak pomůže.
davidka
napsal(a):
Ale zadavatelka je to dítě
Pokud rodiče souhlasí a jsou ochotní ti v péči o malého živého tvora pomoci, doporučovala bych ti potkany nebo osmáky. Oba tyto druhy jsou společenské, proto musíš počítat s minimálně dvěma.
Snadněji se ochočí potkan, osmák má zas výhodu delšího života.
Potkan více smrdí než osmák, ale zase je s ním více legrace, je schopen se naučit i jednoduché triky (přeskakování překážek, přijde na zavolání, zvládne jednoduchý aport papírové kuličky apod.).
Hodně dětí má křečka nebo morče, ale s těmi moc zábavy není. Křeček přes den spí a bývá kousavý, morče jen leží a žere.
Ach, to se omlouvám - měla jsem dojem, že to bylo napsáno trochu jinak. Asi jsem se přehlédla.
Jinak jsem stejného názoru.
Zdravím,
taky máme doma třeštiprdlo, cestu domů jsme si teda pobrečely (obě ), ale jakmile viděla ostatní psy doma, tak mi málem utrhla ruku a že s nima bude lítat. Na mě tedy padaly mrákoty, měla jsem strach, aby si nepotrhala stehy.
K věci: doma jsme spolu byly přes víkend, a pak jsem jí začala nechávat samotnou. :)
Až budete mít po operaci, doporučuji ránu mazat nějakým krémem na lepší hojení, my jsme měli CICATRIDINA mast 30g, je normálně lidská, dražší, ale stačí jí malinko, krásně se roztírá a já ji používám na všechno (teď s ní mažu uši králíkovi, špatně snáší přelínávání a má hrozně suchou pokožku).
Stehy si nevykousávala, ani nelízala (nijak zvlášť, jen vždy po tom, co jsem jí to namazala krémem), ale pořád jsem to kontrolovala, kdyby náhodou, že bych dojela pro límec.
Jediné co se nám stávalo bylo, že se pokoušela sundat košilku, ale většinou se jí to podařilo jen napůl, což bylo ještě horší, takže ji pak nosila spíš jenom když byla s ostatními psy.
Jestli nechcete límec kupovat, zkuste se zeptat na veterině, jestli by Vám ho třeba jen nepůjčili, že byste ho potom vrátili. ;) Je určitě lepší ho mít doma, kdyby se snažila dělat skopičiny.
Bohužel Vám musím napsat přesně to, co nechcete slyšet - pořiďte dítěti plyšáka a ne živého tvora na mazlení. O každé zvíře, se musí někdo starat a pokud počítáte s tím, že protože je to zvíře pro dítě, tak se o něj bude starat ono, tak to tak nefunguje.
Až budete přemýšlet o tom, že si pořídíte domů malé zvíře (smířená s tím, že se o něj budete několik let starat Vy), které zvládne kontakt s dítětem, které si s ním, pochopitelně, bude chtít hrát a mazlit. Tak to bude jiná.