Dovoz psů z Rumunska

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
19.5.2017 19:23
Hluchavka

XXX.XXX.245.108

Chci upozornit na článek Ekolistu o nelegálním dovozu neočkovaných psů z Rumunska neziskovkami. Hrozí zavlečení vztekliny.
http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rumunska-organizace-dovazela-do-cech-psy-kteri-mohou-mit-vzteklinu.

20.5.2017 05:57
scylla

XXX.XXX.150.32

To je všeobecně známé.

20.5.2017 06:52
Hluchavka

XXX.XXX.245.108

No, vám ano. Přesto je určiě dost lidí, kteří nechtějí věit tomu, že se obří nezodpovědnost děje organizovaně.

20.5.2017 06:55
sisi58

XXX.XXX.191.1

Fajn, upozornila jste na problém a co s tím chcete udělat?

20.5.2017 07:02
Hluchavka

XXX.XXX.245.108

Za sebe, nebrat si psa z nabídky nadací a nereagovat na inzeráty, které rozesílá stejná skupina osob, přesně jak doporučují veterináři v článku.
Tak jak je to tu už mnohokrát zmíněno- není poptávka, nebude nabídka.

20.5.2017 07:12
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

Mně by zajímalo, jak rumunská organizace přišla ke konkrétním jménům a adresám v ČR. Zřejmě spolupracují s českými pseudozáchranáři.

20.5.2017 07:43
scylla

XXX.XXX.150.32

Fiona.Praha napsal(a):
Mně by zajímalo, jak rumunská organizace přišla ke konkrétním jménům a adresám v ČR. Zřejmě spolupracují s českými pseudozáchranáři.

Ano, spolupracují, jeden takový spolek, co je sem tahá ve velkém, je kousek od nás.

20.5.2017 08:38
balu

XXX.XXX.224.245

scylla napsal(a):
Ano, spolupracují, jeden takový spolek, co je sem tahá ve velkém, je kousek od nás.

A můžete zveřejnit jeho název?

20.5.2017 09:48
sardullah

XXX.XXX.7.186

Jsem člověk, který porušuje zákon a starší psi okolo devátého roku už na nic neočkuju ani na vzteklinu, takže cca 2-3 roky před odchodem do psího nebe očkovaní nejsou a zatím jsem byla v klidu, protože se vzteklina nevyskytuje, já se psy nikam nejezdím. Ale pokud by se tímto způsobem vzteklina do ČR zavlekla, tak bych režim musela změnit režim.
Tahat sem psy u kterých riziko je, to je za mě krajní nezodpovědnost, ale s tím obyčejnej člověk fakt nic nenadělá.

20.5.2017 09:50
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

scylla napsal(a):

Pokud máte informace, pokuste se to řešit jinak než výkřiky na ifauně.

V případě rumunských psů by měly padnout citelné tresty na obou stranách, aby je příště nápad na takové "záchranné" akce rychle přešla. Vždyť se očividně podle článku jednalo o podvod, tak by neměl být problém to dotáhnout do konce. Jeden článek, který se bude přetřásat roky je k ničemu - trošku pak spadá do kategorie agentury JPP.

20.5.2017 10:04
scylla

XXX.XXX.150.32

Fiona.Praha napsal(a):
Pokud máte informace, pokuste se to řešit jinak než výkřiky na ifauně.

V případě rumunských psů by měly padnout citelné tresty na obou stranách, aby je příště nápad na takové "záchranné" akce rychle přešla. Vždyť se očividně podle článku jednalo o podvod, tak by neměl být problém to dotáhnout do konce. Jeden článek, který se bude přetřásat roky je k ničemu - trošku pak spadá do kategorie agentury JPP.

Je to spolek, který sem psy vozí a pak je tu nabízí k adopci. Veterináři o tom vědí a na to nic, takže nevím, co s tím dělat jiného.

20.5.2017 10:28
balu

XXX.XXX.224.245

sardullah napsal(a):
Jsem člověk, který porušuje zákon a starší psi okolo devátého roku už na nic neočkuju ani na vzteklinu, takže cca 2-3 roky před odchodem do psího nebe očkovaní nejsou a zatím jsem byla v klidu, protože se vzteklina nevyskytuje, já se psy nikam nejezdím. Ale pokud by se tímto způsobem vzteklina do ČR zavlekla, tak bych režim musela změnit režim.
Tahat sem psy u kterých riziko je, to je za mě krajní nezodpovědnost, ale s tím obyčejnej člověk fakt nic nenadělá.

Tak trochu jak někteří rodiče, kteří odmítají nechat očkovat své děti povinným očkováním. Ti taky spoléhají na to, že ostatní děti jsou očkované a tak jejich děti ty nemoci, proti kterým se povinně očkuje, nedostanou.

20.5.2017 10:30
balu

XXX.XXX.224.245

scylla napsal(a):
Je to spolek, který sem psy vozí a pak je tu nabízí k adopci. Veterináři o tom vědí a na to nic, takže nevím, co s tím dělat jiného.

Můžete ten spolek jmenovat? Ráda bych se mu vyhnula, kdybych měla v plánu vzít si psa z útulku...

20.5.2017 10:48
scylla

XXX.XXX.150.32

Zjistím. Sice jsem tam byla, ale zapomněla jsem jméno.

20.5.2017 11:13
manbea

XXX.XXX.139.247

Já tedy nevím, ale když jsem projevila teoretický zájem o psa z Rumunska a Bosny, tak mi příslušný spolek (pro každou zemi jiný)odpověděl, že dříve jak za 6 týdnů pes k mání nebude, neb si musí projít povinnou karanténou spojenou s očkováním, odčervením a krevními testy. Já nakonec žádného psa nemám, ale kamarádka ano a tam je kompletní veterina, čip, absolvovaná karanténa apod. v pořádku.

22.5.2017 19:52
Fiona.Praha

XXX.XXX.169.194

Zprávy Nova dnes 22.05.2017.

22.5.2017 19:54
scylla

XXX.XXX.150.32

Nevím, co je nebezpečnější - Rumunsko s občasnou karanténou nebo romské osady a jistý spolek tahající sem psy ze Slovenska.

23.5.2017 12:49
balu

XXX.XXX.189.210

scylla napsal(a):
Nevím, co je nebezpečnější - Rumunsko s občasnou karanténou nebo romské osady a jistý spolek tahající sem psy ze Slovenska.

Možná obojí stejně...

9.7.2020 10:16
AmiraB

XXX.XXX.18.9

Mám dva pejsky z Rumunska zachráněné ze státního útulku před eutanázií.
Pejsky po záchraně z tohoto státního útulku přejeli s dobrovolníky v Rumunsku do azylu, kde podstoupili krevní testy, karanténu, očkování, kastraci, čip.
Na pejska jsem čekala skoro 3 měsíce, než budou v kondici. S Azylem jsem byla denně v kontaktu a věděla jsem, jak na tom pejsci jsou, jak se mají, co se s nimi zrovna děje apod.

Finální testy vyšli negativně a pejsky mám již doma.

Ti spolky to samozřejmě musí dělat legálně, hlásí to na vet zprávu a pejsky sem vozí pouze ve zdraví, které musí dokazovat samozřejmě veterinární zprávou apod. Je to spoustu papírování a není to jednoduché. Nevozí se sem ve velkém jak píšete, většina psů zůstává v Rumunsku k adopci.

Jsou to nejoddanější pejskové, vděční, hodní neměla bych. Jsem ráda, že jsem si je vzala a dala jim druhou šanci.

9.7.2020 10:27
rapotacka11

XXX.XXX.212.115

Amiro, co tou obhajobou psí migrace chcete říct?

Tady čeká hafo vděčných pejsků.
Netřeba sem tahat cizí.
https://utulek-kralupy.estranky.cz/clanky/utulky-cr.html

9.7.2020 10:31
Fiona.Praha

XXX.XXX.236.248

AmiraB napsal(a):
Pejsky po záchraně z tohoto státního útulku přejeli s dobrovolníky v Rumunsku do azylu, kde podstoupili krevní testy, karanténu, očkování, kastraci, čip.
Na pejska jsem čekala skoro 3 měsíce, než budou v kondici. S Azylem jsem byla denně v kontaktu a věděla jsem, jak na tom pejsci jsou, jak se mají, co se s nimi zrovna děje apod.

Ti spolky to samozřejmě musí dělat legálně, hlásí to na vet zprávu a pejsky sem vozí pouze ve zdraví, které musí dokazovat samozřejmě veterinární zprávou apod. Je to spoustu papírování a není to jednoduché. Nevozí se sem ve velkém jak píšete, většina psů zůstává v Rumunsku k adopci.

Jsou to nejoddanější pejskové, vděční, hodní neměla bych. Jsem ráda, že jsem si je vzala a dala jim druhou šanci.

No jo, to je jiné kafe. Český útulkáč by takhle oddaný a vděčný rozhodně nebyl a proto si druhou šanci nezaslouží. (chybí mi zvracející smajlík)

P.S.
Doufám, že je z mých písmenek cítit ta ironie.

9.7.2020 10:39
chameleonHugo

XXX.XXX.180.5

AmiraB napsal(a):

...pro?.....když naše utulky jsou plne takových psů....

9.7.2020 10:46
megi-the-dog

XXX.XXX.211.44

Tohle není pravda.
Zrovna se shání peníze na převoz 23 psů z Rumunska - to je podle mě hromada - pro které tady páníčci nejsou připravení.
Je toho plný net. Psi sebraní z ulice, neznají byt, s lidmi se moc nebaví a o karanténě tady nelžete, už to hraničí s obecním ohrožením. A legálně? No jasně.. být hranice jako dřív, není tady takovýhle pes, který těm spolkům akorát vydělává prachy, ani jeden, protože by je vet kontrola poslala domů všechny, ne jen ty, co vybírá nyní namátkově.
Mně už to fakt rozčiluje, fuk jestli chrti nebo tihle.
Jsou to chudáci, ale my máme dost problémů sami se sebou.
Jestli chce někdo psa z exotické země, tak si ho tam může koupit. Hezky tam být měsíc, než naběhne imunita, a pak domů. A financovat sám.
Jediné, co tam má význam - kastrace.

9.7.2020 10:52
AmiraB

XXX.XXX.18.9

Já samozřejmě netvrdím, že v ČR nejsou plné útulky. S tím samozřejmě souhlasím. Já si vybrala cestu záchrany pejska, který by ve státním utulku v Rumunsku skončil pod eutanazií, jelikož je u nich zákon, že pes po 14 dnech v útulku jde na smrt. Těch 14 dni tam nedostává pořádně najíst a leží ve vlastních výkalech. Je samozřejmě na každém z nás, kde chce pomoci. Já to mám tak, že pejsci v ČR jsou v utulku, dočaskách a dostávají najíst a oproti těm v Rumunsku (nebo kdekoliv jinde) se mají lépe. Nikomu nevnucuji svůj názor, ale já si vybrala pomoc právě těmto pejskům. S hromadným dovozem do ČR nesouhlasím, peníze přispívám na kastrační program v Rumunsku, protože jedině tam vidím ten smysl. Vozit sem pejsky ve velkém dělají špatně postavené spolky a jak toto mají vyřešené netuším.
Pouze jsem zde upozornila na to, jak to fungovalo v mém případě. Moji jsou zde legálně.

9.7.2020 11:03
impact

XXX.XXX.16.70

Až dojdu z práce, budu muset ty naše potvory zje bat, že maj táhnout do Rumunska, naučit se pořádné oddanosti.

Imho věta "nikomu nevnucuju svůj názor" zní u vytažení tři roky starého tématu fakt divně.

9.7.2020 11:15
megi-the-dog

XXX.XXX.211.44

Záchrana.. tak řeknu, že se mi ten pes líbil, tak jsem si ho vzala domů, ne.
Představte si, že jsou tu lidé, kteří celý život pracovali (třeba stavěli dům, ve kterém žijete), ale ve stáří nemají na pořádné jídlo pro sebe, natož pro psa. Ale toho psa potřebují.
Kdyby se tady útulky měly tak dobře, tak kam by dávaly ty tuny granulí a konzerv, co dostávají od !něměckého! eshopu a z akcí click and feed? Už by je musely sypat do potoka, ne?
A pak se sem do toho úžasného stavu doveze 23 psů. To je jeden plný útulek!

9.7.2020 16:55
sisi58

XXX.XXX.191.1

Fiona.Praha napsal(a):

No jo, to je jiné kafe. Český útulkáč by takhle oddaný a vděčný rozhodně nebyl a proto si druhou šanci nezaslouží. (chybí mi zvracející smajlík)

P.S.
Doufám, že je z mých písmenek cítit ta ironie.

Máme psa z útulku a vděčný není vůbec. Až asi po 3 letech nás přišel přivítat ke dveřím,ale žádné nadšené skákání se nekonalo.
Zdá se, že si žije svůj život vedle nás. Je to spíš kočka v psím těle.

9.7.2020 18:24
orionka

XXX.XXX.82.160

Když oni ti psi v Rumunsku jsou.....jiní. Takoví psí. Nezávislí. Je fakt, že jsem poznala bezprizorné psy na venkově a cestou. Ve velkém městě jsem nebyla - tam musí smečky působit problémy.
Každá pumpa, každý motorest má svého psa. Volného, ve smyslu svobodného. Nejsou vtíraví, nejsou agresivní. Ale než si odskočíte, okouknou, co máte k svačině a jsou si jistí, že něco dostanou. Nevtírají se, nežebrají. A nevypadají zoufale. Nejhůř jsou na tom ti, které odchytí a nacpou do útulku.

Ono Rumunsko vůbec je jiné, než jak máme my "hrdí" Češi zafixované.

9.7.2020 18:26
orionka

XXX.XXX.82.160

Ale aby nedošlo k mýlce. Hromadné dovážení psů odkudkoliv neschvaluji. Ale když si někdo, za dodržení patřičných předpisů, doveze psa, očipuje, přihlásí na sebe a postará se o něj celý jeho život- pak to není nic proti ničemu. Ale ani zvláštní zásluha.

9.7.2020 23:11
tero

XXX.XXX.237.235

orionka napsal(a):
Ale aby nedošlo k mýlce. Hromadné dovážení psů odkudkoliv neschvaluji. Ale když si někdo, za dodržení patřičných předpisů, doveze psa, očipuje, přihlásí na sebe a postará se o něj celý jeho život- pak to není nic proti ničemu. Ale ani zvláštní zásluha.

Taky je to můj názor. Sami tady máme psů až hrůza. Jenže ony " organizace" pohrozí utracením a už se jim prázdní útulky...A ještě na tom všichni vydělají.

10.7.2020 00:10
Victoria

XXX.XXX.220.82

Jeje.
Ceske utulky pretekaji psy...

A vite od kud ti psi jsou? Proc tam jsou?

A vite jake ty utulky maji pozadavky na majitele?

Uz jste si alespon jednoho takoveho "utulkoveho " psa adoptovali?

Kdyby se - ciste teoreticky naslo 50 super zajemcu o psy v utulku o 25 psech.
A vsechni se udali... tak verte tomu, ze do dvou tydnu je utulek zas na 50 azylantech...
... protoze utulek bez psu neni treba...
Staci to jako vysvetleni proc dovoz? A proc "dovoz" neceho?
Jinak je to jiste trosku slozitejsi..., ale tak ve zkrate...
Pro vic info staci delsi dobu sledovat spolky, utulky... a jste doma...

10.7.2020 07:59
megi-the-dog

XXX.XXX.211.193

Victoria napsal(a):
Jeje.
Ceske utulky pretekaji psy...

A vite od kud ti psi jsou? Proc tam jsou?

A vite jake ty utulky maji pozadavky na majitele?

Uz jste si alespon jednoho takoveho "utulkoveho " psa adoptovali?

Kdyby se - ciste teoreticky naslo 50 super zajemcu o psy v utulku o 25 psech.
A vsechni se udali... tak verte tomu, ze do dvou tydnu je utulek zas na 50 azylantech...
... protoze utulek bez psu neni treba...
Staci to jako vysvetleni proc dovoz? A proc "dovoz" neceho?
Jinak je to jiste trosku slozitejsi..., ale tak ve zkrate...
Pro vic info staci delsi dobu sledovat spolky, utulky... a jste doma...

Jo, my to chápeme.. ale nikdy jsem si nemyslela, že budu mít takhle hnusný rasistický názor. A ještě k tomu na psy.

10.7.2020 08:05
impact

XXX.XXX.16.70

Tak to já jsem ten myšlenkovej pochod nepochopila vůbec.

10.7.2020 08:12
megi-the-dog

XXX.XXX.211.193

impact napsal(a):
Tak to já jsem ten myšlenkovej pochod nepochopila vůbec.

Můj nebo Victorie? Oba říkají to stejné - plní se to tu nějak záhadně, až jako neuvěřitelně, že bychom dokázali vyprodukovat tolik psů? Když ještě děláme export a jsme v tom dobří? Nemůže za to trochu neuvážený import spolků, které mají spolek proto, že se jim nechce do práce?
Já vím, že se to blbě čte, Vy máte ta dvě plemena, co jsou určitě od nás, ale jinak.. něco tu nehraje.

10.7.2020 09:00
impact

XXX.XXX.16.70

megi-the-dog napsal(a):
Můj nebo Victorie? Oba říkají to stejné - plní se to tu nějak záhadně, až jako neuvěřitelně, že bychom dokázali vyprodukovat tolik psů? Když ještě děláme export a jsme v tom dobří? Nemůže za to trochu neuvážený import spolků, které mají spolek proto, že se jim nechce do práce?
Já vím, že se to blbě čte, Vy máte ta dvě plemena, co jsou určitě od nás, ale jinak.. něco tu nehraje.

Ten od Victorie. Jestli fakt něco nemám ráda, tak to je, když někdo neumí nluvit upřímně.

Útulky u nás opravdu nejsou plné proto, že někdo odněkud dováží psy. Pokud se pes z ciziny vyslytne v útulku, tak je to řádově v jednotkách. Stejným podílem se sem tam v našich útulcích vyskytnou importi s PP.

Jinak mě se nic blbě nečte. Spolupracujeme konkrétně se Slovenskem už leta letoucí, v poslední době pomáháme se psy z osad na východě a rozhodně se za to nestydím. Ba naopak - za naší prací si stojím. Jako ostatně za vším, co děláme. Spíš jsem se pousmála nad tou horou spekulací. Ony ty věci zvenku vypadají často úplně jinak, než jaké v reále jsou. Ale to se netýká jen opuštěných psů.

10.7.2020 09:40
orionka

XXX.XXX.82.160

impact napsal(a):
Ten od Victorie. Jestli fakt něco nemám ráda, tak to je, když někdo neumí nluvit upřímně.

Útulky u nás opravdu nejsou plné proto, že někdo odněkud dováží psy. Pokud se pes z ciziny vyslytne v útulku, tak je to řádově v jednotkách. Stejným podílem se sem tam v našich útulcích vyskytnou importi s PP.

Jinak mě se nic blbě nečte. Spolupracujeme konkrétně se Slovenskem už leta letoucí, v poslední době pomáháme se psy z osad na východě a rozhodně se za to nestydím. Ba naopak - za naší prací si stojím. Jako ostatně za vším, co děláme. Spíš jsem se pousmála nad tou horou spekulací. Ony ty věci zvenku vypadají často úplně jinak, než jaké v reále jsou. Ale to se netýká jen opuštěných psů.

Tak v případě cikánských osad se neshodneme. Ještě tak když "majitel" vydá mladého psa - štěně dobrovolně - když tu pro něj máte nového majitele.....
Ale sbírat v osadách psy potutelně ( nechci psát krást ), vozit staré, nemocné psy, kterým by bylo líp v psím nebi......
Netvrdím, že to tak děláte zrovna vy.
Ale pak nechápu, proč křičet na toho, kdo si doveze jednoho psa pro sebe. Odkudkoliv.

10.7.2020 10:32
megi-the-dog

XXX.XXX.211.193

Když vidím fotografie od českosl. kastračního programu, tak nemám slov.
Myslela jsem, že jim půjde o kastrace. Asi nevydrželi.. ale řeší se tam nějak, že snad zkouší lidé prosadit zákaz - úplný zákaz chovu v osadách.
Jak vidím tu hromadu zoufalosti s beznadějí, tak ..
Ono to vypadá, že jsme hrozně civilizovaná země, která si může dovolit zachránit východní sousedy. No podle mě nejsme. Máme tu ještě hodně sr.

10.7.2020 10:48
impact

XXX.XXX.16.70

orionka napsal(a):
Tak v případě cikánských osad se neshodneme. Ještě tak když "majitel" vydá mladého psa - štěně dobrovolně - když tu pro něj máte nového majitele.....
Ale sbírat v osadách psy potutelně ( nechci psát krást ), vozit staré, nemocné psy, kterým by bylo líp v psím nebi......
Netvrdím, že to tak děláte zrovna vy.
Ale pak nechápu, proč křičet na toho, kdo si doveze jednoho psa pro sebe. Odkudkoliv.

Však jasné, sto lidí, sto názorů.

Jen teda nechápu, jestli to křičení je na mě? Nemám pocit, že bych tady (nebo kdekoliv jinde) po někom držkovala, že si odněkud dovezl psa.

10.7.2020 11:23
orionka

XXX.XXX.82.160

impact napsal(a):
Však jasné, sto lidí, sto názorů.

Jen teda nechápu, jestli to křičení je na mě? Nemám pocit, že bych tady (nebo kdekoliv jinde) po někom držkovala, že si odněkud dovezl psa.

Ne není na vás, to je reakce na to, jak to tady amiraB od ostatních schytala za ty psy z Rumunska.

Marasas

24.7.2020 22:03
Marasas

XXX.XXX.17.105

Neexistuje cizi pes. Pes je pes, at už se narodil kdekoli. Těm narozeným v ČR nehrozí utrácení jen proto, že je třeba uvolnit kapacitu v útulku pro nové.

24.7.2020 22:20
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

orionka napsal(a):
Ne není na vás, to je reakce na to, jak to tady amiraB od ostatních schytala za ty psy z Rumunska.

Tak on není apriori problém to, že si někdo doveze psa z Rumunska - je to import jako každý jiný. Problém je to, že se sem tahají psi, kteří nesplňují veterinární podmínky, a v případě zavlečení vztekliny přijdeme o status země prosté onemocnění, a pak to odskáčeme my všichni, protože štěňata na export budeme muset mít doma do 4 měsíců, budeme mít problémy s cestováním apod.

24.7.2020 22:53
Ollie

XXX.XXX.141.41

Inspektor Pišišvor napsal(a):
Tak on není apriori problém to, že si někdo doveze psa z Rumunska - je to import jako každý jiný. Problém je to, že se sem tahají psi, kteří nesplňují veterinární podmínky, a v případě zavlečení vztekliny přijdeme o status země prosté onemocnění, a pak to odskáčeme my všichni, protože štěňata na export budeme muset mít doma do 4 měsíců, budeme mít problémy s cestováním apod.

Tak konkrétně to Rumunsko - už jsem narazila na pár majitelů, kteří mají doma polodivokého, typicky páriového vořecha, kterého chtěl prostě někdo "zachránit". Z pobytu v bytě a vůbec ve městě mu krapet hrabe a majitelům ještě víc. Navíc jsou logicky většinou dost natur, tj. bitkaři. Ale ani na venkově žádná sláva - dům se zahradou, na návštěvy přátel museli pořídit kotec, žere i majitele, když ho tam chtějí zavřít. Víme o psech prd, hlavně že zachráníme, i kdyby to byl primitivní divočák.

24.7.2020 22:58
GAELLE

XXX.XXX.55.67

Ollie napsal(a):
Tak konkrétně to Rumunsko - už jsem narazila na pár majitelů, kteří mají doma polodivokého, typicky páriového vořecha, kterého chtěl prostě někdo "zachránit". Z pobytu v bytě a vůbec ve městě mu krapet hrabe a majitelům ještě víc. Navíc jsou logicky většinou dost natur, tj. bitkaři. Ale ani na venkově žádná sláva - dům se zahradou, na návštěvy přátel museli pořídit kotec, žere i majitele, když ho tam chtějí zavřít. Víme o psech prd, hlavně že zachráníme, i kdyby to byl primitivní divočák.

myslím že naše útulky jsou plné psů a netřeba tahat další z Rumunska a dalších zemí

24.7.2020 23:27
Ollie

XXX.XXX.141.41

GAELLE napsal(a):
myslím že naše útulky jsou plné psů a netřeba tahat další z Rumunska a dalších zemí

A hlavně máme většinou kultivované útulkáče, i čistý dobrman, co jsem ho měla na dočasce, byl mazlík na povel, se kterým nebyl problém. Teď mám původem párie plemeno, ale vím, do čeho jsem šla, že bude na konkurenci prskací, ale nic dramatického. Hodně lidí, kteří adoptují psy z Rumunska, jsou jen spasitelé a nepejskaři, a když trefí na psa, který žil x generací jako v džungli, tak to může být průšvih. Typický soused u nás - střední černý pes čtvercového rámce, lehce zakroucený ocas, uši nahoru. Oká, vořech vořechoidní, jak má pes správně vypadat. Na okraji rumunské osady by jásavě přežil, ale tady blbne, doma štěká do bezvědomí, konkurenci vraždí. Majitel ho nedává. A můj se z něj samo může po...

25.7.2020 08:13
petrahei

XXX.XXX.35.59

GAELLE napsal(a):

zavrene hranice pri covidu docela jasne ukazaly, ze na vyprazdneni utulku tady stacilo par tydnu.

to cislo, co se sem dovazi musi byt desive.

25.7.2020 08:28
balu

XXX.XXX.166.158

petrahei napsal(a):
zavrene hranice pri covidu docela jasne ukazaly, ze na vyprazdneni utulku tady stacilo par tydnu.

Kdyby nebyla spousta lidí nuceně doma, tak by se útulky takhle nevyprázdnily. Ale lidi se nudili, a tak si pořizovali psy. Otázkou je, co bude po prázdninách, jestli se náhodou nezačnou útulky plnit.

Souhlasím s vámi, že ten počet dovážených psů musí být děsivý. Vyvstávají otázky - nejsou to nelegální importy? Jak je to se vzteklinou?

25.7.2020 08:37
petrahei

XXX.XXX.35.59

Kdyby nebyla spousta lidí nuceně doma, tak by se útulky takhle nevyprázdnily

asi ne.
ale byla to pekna ukazka toho, ze jen v CR vlastne neni psu nadbytek.
uplne v pohode se udaji.
nadbytek dela ten dovoz z venku.

Otázkou je, co bude po prázdninách

to brzy zjistime.
nicmene - svet se diky covidu meni. HO zustanou i po prazdninach.
ale muze to postihnout jiny svet psu nez jsou spolecenska plemena ci utulkaci -uz to realne hrozi :-(

25.7.2020 08:49
impact

XXX.XXX.195.92

petrahei napsal(a):

Nic jako zavřené hranice se na převozu psů do ČR nepodepsalo. Teda aspoň na našich hranicích s okolními státy.

Dokonce se na hranicích i úplně normálně krylo - Polsko, Rakousko, Slovensko. Myšleno samozřejmě psi s PP.

25.7.2020 11:50
petrahei

XXX.XXX.35.59

ale podepsalo -nebyl to takovy freestyle jako vzdycky
doprava vsech psu se dost zkomplikovala.

a jednu dobu byli v nabidce jen psi, co byly v zahranici a cekali na dovoz.

25.7.2020 12:05
megi-the-dog

XXX.XXX.211.161

Asi bezcelní zóna.

25.7.2020 12:09
megi-the-dog

XXX.XXX.211.161

Jak to bude se vzteklinou.. ale tak ta není drahá a ti psi jsou zavření kdo ví kde, takže to je v klidu.
Horší bude, jestli se budou udávat rychle.. sice zombie horory jsou jediné, kterých se nebojím, ale..

25.7.2020 12:10
impact

XXX.XXX.44.217

petrahei napsal(a):
ale podepsalo -nebyl to takovy freestyle jako vzdycky
doprava vsech psu se dost zkomplikovala.

a jednu dobu byli v nabidce jen psi, co byly v zahranici a cekali na dovoz.

A jak konkrétně se ta doprava měla zkomplikovat? To je zajímavý, že to na hranicích byl freestyle jak normálně. Nikdo nic nechtěl vidět, nikoho nic nezajímalo. Jo vlastně, museli jsme mít nasazené roušky. Komplikace jako blázen.

25.7.2020 12:12
megi-the-dog

XXX.XXX.211.161

impact napsal(a):
A jak konkrétně se ta doprava měla zkomplikovat? To je zajímavý, že to na hranicích byl freestyle jak normálně. Nikdo nic nechtěl vidět, nikoho nic nezajímalo. Jo vlastně, museli jsme mít nasazené roušky. Komplikace jako blázen.

Vy jste měli výjezdní doložku?

25.7.2020 12:14
impact

XXX.XXX.44.217

megi-the-dog napsal(a):
Vy jste měli výjezdní doložku?

Ne, neměli. Už to bylo po roce 1989.

25.7.2020 12:17
megi-the-dog

XXX.XXX.211.161

impact napsal(a):
Ne, neměli. Už to bylo po roce 1989.

:-) takže devizový příslib. Protože krytí někde u říčky Moravy možné bylo, ale legálně přejít/přejet hranice ne. O tom se tu hovoří. Pokud je samozřejmě nevezla vládní Tatrovka nebo to nebyli zdejší občané vracejivší se domů.

25.7.2020 12:18
petrahei

XXX.XXX.18.129

impact napsal(a):

tak jo. vlastne zadne problemy nebyly

25.7.2020 12:20
impact

XXX.XXX.44.217

petrahei napsal(a):
tak jo. vlastne zadne problemy nebyly

No já je teda nezaznamenala a to jsem se, zřejmě k Vaší velké nelibosti, takového převozu účastnila několikrát.

Vím o několika dalších na jiných přechodech.

Co jste měla Vy konkrétně za problém na hranicích? Nebo to je snad JPP?

25.7.2020 12:22
impact

XXX.XXX.44.217

megi-the-dog napsal(a):
:-) takže devizový příslib. Protože krytí někde u říčky Moravy možné bylo, ale legálně přejít/přejet hranice ne. O tom se tu hovoří. Pokud je samozřejmě nevezla vládní Tatrovka nebo to nebyli zdejší občané vracejivší se domů.

Tak určitě.

25.7.2020 12:25
balu

XXX.XXX.29.78

petrahei napsal(a):
Kdyby nebyla spousta lidí nuceně doma, tak by se útulky takhle nevyprázdnily

asi ne.
ale byla to pekna ukazka toho, ze jen v CR vlastne neni psu nadbytek.
uplne v pohode se udaji.
nadbytek dela ten dovoz z venku.

Otázkou je, co bude po prázdninách

to brzy zjistime.
nicmene - svet se diky covidu meni. HO zustanou i po prazdninach.
ale muze to postihnout jiny svet psu nez jsou spolecenska plemena ci utulkaci -uz to realne hrozi :-(

V ČR ale psů nadbytek je. Díky volnu v důsledku COVIDu si psa pořizovali i lidé, kteří by o tom jinak neuvažovali. Až se jejich život vrátí do původních kolejí, budou se psů zbavovat. Možná ne hned...

25.7.2020 12:29
petrahei

XXX.XXX.18.129

impact napsal(a):
No já je teda nezaznamenala a to jsem se, zřejmě k Vaší velké nelibosti, takového převozu účastnila několikrát.

Vím o několika dalších na jiných přechodech.

Co jste měla Vy konkrétně za problém na hranicích? Nebo to je snad JPP?

zřejmě k Vaší velké nelibosti, takového převozu účastnila několikrát.

a jeste mate kristalovou kouli?

nejste jedina, kdo tohle absolvoval. jen ne vsechno slo resit primo na hranicich a presne v dobe, kdy to bylo treba. ted se bavim o PP psech, kryti a transportech po svete.

Ale opravdu se sem dovazeli psi uplne stejne -ve stejnem mnozstvi - jako v dobe, kdy hranice zavrane nejsou?

25.7.2020 12:31
petrahei

XXX.XXX.18.129

balu napsal(a):
V ČR ale psů nadbytek je. Díky volnu v důsledku COVIDu si psa pořizovali i lidé, kteří by o tom jinak neuvažovali. Až se jejich život vrátí do původních kolejí, budou se psů zbavovat. Možná ne hned...

Až se jejich život vrátí do původních kolejí,

jsem pesimista - myslim si, ze uplne stejne uz to nebude nikdy.

25.7.2020 12:37
GAELLE

XXX.XXX.55.67

petrahei napsal(a):
Až se jejich život vrátí do původních kolejí,

jsem pesimista - myslim si, ze uplne stejne uz to nebude nikdy.

myslím si totéž

25.7.2020 12:39
impact

XXX.XXX.44.217

petrahei napsal(a):
zřejmě k Vaší velké nelibosti, takového převozu účastnila několikrát.

a jeste mate kristalovou kouli?

nejste jedina, kdo tohle absolvoval. jen ne vsechno slo resit primo na hranicich a presne v dobe, kdy to bylo treba. ted se bavim o PP psech, kryti a transportech po svete.

Ale opravdu se sem dovazeli psi uplne stejne -ve stejnem mnozstvi - jako v dobe, kdy hranice zavrane nejsou?

Asi jsou psi s PP něčím speciální, že to s nima nešlo.

25.7.2020 12:43
petrahei

XXX.XXX.18.129

impact napsal(a):
Asi jsou psi s PP něčím speciální, že to s nima nešlo.

tak az prijde druha vlna, vim na koho se obratit

no a jak to teda bylo s tema dovozama adoptaku? byly ve stejnem mnozstvi nebo ne?

25.7.2020 12:45
impact

XXX.XXX.44.217

petrahei napsal(a):
tak az prijde druha vlna, vim na koho se obratit

no a jak to teda bylo s tema dovozama adoptaku? byly ve stejnem mnozstvi nebo ne?

Tak já myslím, že Vy už to víte naprosto přesně, soudě dle předešlých komentářů. Takže zbytečná otázka.

25.7.2020 14:15
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

No, anebo je to tak, že psi s pp se převážejí legálně.... Jinak, bratranec jezdí na lodi v německu a taky neměl nejmenší problém překročit hranice, když chtěl. Takže pokud se pravidla nedodržovala a přímo u toho nikoho nechytli, věřím že převoz psů problém nebyl ani během karantény.

25.7.2020 14:55
petrahei

XXX.XXX.35.59

věřím že převoz psů problém nebyl ani během karantény.

psy se nekontrolovali, ale hlavne lidem se nechtelo do karanteny
ne vse slo zaridit na hranicich. Nemce z vnitrozemi jsme treba az na hranice nedostali - meli nejake lokalni moznosti pohybu? nebo proste nechteli prijet. Nedostali.

a pokud teda clovek potreboval vstoupit do nejake zeme - i jen kvuli tranzitu - nebo se nestihnul vcas vratit, nez zaclo platit nejake omezeni - a sel pak do karanteny - to nebylo nic, co by kazdy chtel - kvuli psovi.

spolecnosti, co tohle bezne zarizuji -nefungovali. A o tom, ze lety jsou i jeste ted problem ani nemluvim.

Jenze tohle je porad o psech, kde to byli lidi ochotni i zaplatit ( jen proto ten rozdil mezi PP a adoptakem). a ne, neslo to.
spousta stenat se dostala do novych domovu treba az v pul roce. Lety az po otevreni hranic umoznili aspon nejake a za raketu.

25.7.2020 15:17
impact

XXX.XXX.44.217

Hluchavka napsal(a):
No, anebo je to tak, že psi s pp se převážejí legálně.... Jinak, bratranec jezdí na lodi v německu a taky neměl nejmenší problém překročit hranice, když chtěl. Takže pokud se pravidla nedodržovala a přímo u toho nikoho nechytli, věřím že převoz psů problém nebyl ani během karantény.

Jojo, on totiž nikdo na hranicích nebyl a nehlídal a vůbec tam nebylo z obou států policajtů a vojáků jak naprcaných.

25.7.2020 16:43
orionka

XXX.XXX.82.160

impact napsal(a):
Jojo, on totiž nikdo na hranicích nebyl a nehlídal a vůbec tam nebylo z obou států policajtů a vojáků jak naprcaných.

Na přechodech asi byli, ale chtěla bych vidět, jak kdo hlídal a hlavně uhlídal zelenou hranici. Na mnoha místech přejdu hranici, klidně i omylem. Bez psa, jako se psem.
Přešla jsem ji i před 89 ( NDR - západní pochopitelně nikoliv ).

25.7.2020 17:04
sisi58

XXX.XXX.191.1

balu napsal(a):
Kdyby nebyla spousta lidí nuceně doma, tak by se útulky takhle nevyprázdnily. Ale lidi se nudili, a tak si pořizovali psy. Otázkou je, co bude po prázdninách, jestli se náhodou nezačnou útulky plnit.

Souhlasím s vámi, že ten počet dovážených psů musí být děsivý. Vyvstávají otázky - nejsou to nelegální importy? Jak je to se vzteklinou?

Kam se,podle vás, ti psi dovážejí? Lidem nebo přímo do útulků? Jakože někdo z útulku jede za hranice,tam nasbírá nějaké psy a přiveze je do ČR? To jako vážně?

25.7.2020 17:13
impact

XXX.XXX.44.217

orionka napsal(a):
Na přechodech asi byli, ale chtěla bych vidět, jak kdo hlídal a hlavně uhlídal zelenou hranici. Na mnoha místech přejdu hranici, klidně i omylem. Bez psa, jako se psem.
Přešla jsem ji i před 89 ( NDR - západní pochopitelně nikoliv ).

Tak to asi určitě. Otázka je, proč se někde crcat lesem, když to jde normálně přes celnici.

25.7.2020 18:56
balu

XXX.XXX.166.158

sisi58 napsal(a):
Kam se,podle vás, ti psi dovážejí? Lidem nebo přímo do útulků? Jakože někdo z útulku jede za hranice,tam nasbírá nějaké psy a přiveze je do ČR? To jako vážně?

No myslím, že přesně tak to funguje. Ze Slovenska, z Rumunska, z Ukrajiny, a kdoví odkud. Seberou je tam neziskovky (spolky), dotáhnou sem, oni asi neříkají do útulků, a zde je inzerují se srdceryvným příběhem, já bych řekla že vymyšleným. Známá si tak pořídila fenu dotaženou z Ukrajiny.
Nejlepší jsou psi nemocní, zranění, handicapovaní. Na ty se vybírá nejlépe a ti se ani nenabízejí k umístění, protože tam ten srdceryvný příběh funguje na dárce obzvlášť a pořád generuje prachy. Byla o tom i reportáž v televizi.

25.7.2020 19:28
sisi58

XXX.XXX.191.1

balu napsal(a):
No myslím, že přesně tak to funguje. Ze Slovenska, z Rumunska, z Ukrajiny, a kdoví odkud. Seberou je tam neziskovky (spolky), dotáhnou sem, oni asi neříkají do útulků, a zde je inzerují se srdceryvným příběhem, já bych řekla že vymyšleným. Známá si tak pořídila fenu dotaženou z Ukrajiny.
Nejlepší jsou psi nemocní, zranění, handicapovaní. Na ty se vybírá nejlépe a ti se ani nenabízejí k umístění, protože tam ten srdceryvný příběh funguje na dárce obzvlášť a pořád generuje prachy. Byla o tom i reportáž v televizi.

Takže selhává kontrola. Kdo má toto pod palcem? Přece nelze dovézt jen tak hafo psů! I když vlastně i Rumunsko,Lotyšsko,Litva, Estonsko je v EU. Takže žádná kontrola na hranicích. Není, kdo by auto zastavil a dotazoval se, proč a kam.
Není na FB skupina ve které jsou odhalovány ty spolky, které toto dělají?

25.7.2020 19:35
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

impact napsal(a):

Jo to máte pravdu, v televizi se to tak prezentovalo.

25.7.2020 20:02
impact

XXX.XXX.44.217

Hluchavka napsal(a):
Jo to máte pravdu, v televizi se to tak prezentovalo.

Zkuste realitu místo bedny, někdy je to fajn. Vidět věci na vlastní oči.

25.7.2020 21:58
Ollie

XXX.XXX.141.41

Možná by se spolky mohly soustředit na naše plemeno. Vrhnout se do pralesa a zachraňovat. Protože pes, který se jim nehodí, klidně na tom ohni skončí. A nová krev se hodí. Tak jestli to nějaká dobrá duše čte, ať kouká najít nějaké dosud izolované místo a do toho!

26.7.2020 15:09
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

impact napsal(a):
Zkuste realitu místo bedny, někdy je to fajn. Vidět věci na vlastní oči.

Zkuste lépe číst, informaci mám od bratrance, ne z televize, jestli je to pravda nevím, stejně jako nevím, jestli je pravda že sem taháte během karantény psy ze slovenska. Pouze a jenom říkám, že věřím, že dostatečně nezodpovědný člověk to zvládne i během karantény.

26.7.2020 17:39
impact

XXX.XXX.44.217

Hluchavka napsal(a):
Zkuste lépe číst, informaci mám od bratrance, ne z televize, jestli je to pravda nevím, stejně jako nevím, jestli je pravda že sem taháte během karantény psy ze slovenska. Pouze a jenom říkám, že věřím, že dostatečně nezodpovědný člověk to zvládne i během karantény.

Tak to je dobrá slátanina.

29.7.2020 01:16
Victoria

XXX.XXX.220.82

impact napsal(a):

Tak me opravte...

Psi utulek bez psu je placen stejne jako ten plny?
Psi se mezi utulky neprevazi?
Soukrome spolky a jejich nabidka neni primou konkurenci utulkum?
Mladi dovezeni psici s peknym kukucem, profi fotkama, pribehem a marketingem nejsou zadanejsi nez starsi podvrataci co uz maji v utulku neco odzito a... jsou "jen" v utulku....?

...nikde nepisu, ze utulky zaplnuje prave "dovoz". Ale podil na tom - alespon dle meho - ma...

A ja to bohuzel i chapu.

29.7.2020 07:15
sisi58

XXX.XXX.191.1

Victoria napsal(a):
Tak me opravte...

Mladi dovezeni psici s peknym kukucem, profi fotkama, pribehem a marketingem nejsou zadanejsi nez starsi podvrataci co uz maji v utulku neco odzito a... jsou "jen" v utulku....?

...nikde nepisu, ze utulky zaplnuje prave "dovoz". Ale podil na tom - alespon dle meho - ma...

A ja to bohuzel i chapu.

Já to tedy nechápu. Útulek má být pro pejsky, kteří ho zrovna potřebují. Pokud je zaměstnanec slušný člověk, hledí,aby se zvířata dostala co nejdříve k novému majiteli.
Pokud chce někdo vozit psy odjinud a prodávat je dál, má si zařídit agenturu na dovoz a prodej a neukrývat se za útulek. Jak píšete, to mi taky přijde vůči některým útulkovým psům, nefér.
Nemám nic proti dovozu psů. Vadí mi, že se právě prodávají přes útulky nebo tedy spíše přes spolky. Útulky jsou přece financovány a zastřešeny od obecních/městských úřadů.Nebo se pletu?

29.7.2020 07:26
megi-the-dog

XXX.XXX.211.47

sisi58 napsal(a):
Já to tedy nechápu. Útulek má být pro pejsky, kteří ho zrovna potřebují. Pokud je zaměstnanec slušný člověk, hledí,aby se zvířata dostala co nejdříve k novému majiteli.
Pokud chce někdo vozit psy odjinud a prodávat je dál, má si zařídit agenturu na dovoz a prodej a neukrývat se za útulek. Jak píšete, to mi taky přijde vůči některým útulkovým psům, nefér.
Nemám nic proti dovozu psů. Vadí mi, že se právě prodávají přes útulky nebo tedy spíše přes spolky. Útulky jsou přece financovány a zastřešeny od obecních/městských úřadů.Nebo se pletu?

Nepletete. Ale kdo to rozezná? Klasický útulek zřízený obcí rozhodně nemá čas, místo a charakter na tyhle krávoviny. Myslím ale, že málokdo rozliší, čí zařízení to je. Prostě pejsek v nouzi. Představte si, že by byl na jeden týden vypnutý facebook a bazos.cz atp., tudíž by soukromé útulky neměly kam dávat srdceryvné příběhy..

29.7.2020 07:40
sisi58

XXX.XXX.191.1

megi-the-dog napsal(a):
Nepletete. Ale kdo to rozezná? Klasický útulek zřízený obcí rozhodně nemá čas, místo a charakter na tyhle krávoviny. Myslím ale, že málokdo rozliší, čí zařízení to je. Prostě pejsek v nouzi. Představte si, že by byl na jeden týden vypnutý facebook a bazos.cz atp., tudíž by soukromé útulky neměly kam dávat srdceryvné příběhy..

Máte pravdu! Pak by byly útulky jako takové, co se starají o zvířata nalezená, po zesnulých či od těch,co jsou poslaní do domova či nemocnice. Na radnici či úřadě by byla vývěska,kde by měli zvířátka fotku.
To je ovšem utopie. Alespoň by mělo být vymahatelně rozlišeno, co je útulek a co je spolek. Už kvůli těm útulkům, které většinou nedokáží konkurovat těm průbojným spolkům. A doplácí na to zase jen zvířata.

29.7.2020 08:09
impact

XXX.XXX.44.217

"" Už kvůli těm útulkům, které většinou nedokáží konkurovat těm průbojným spolkům. ""

Největší problém klasických útulků není to, že nedokážou konkurovat snaživým spolkům, ale ten, že na svoji veřejnou prezentaci totálně kašlou. Často je to z důvodu, že tak jedou dvacet let a nejsou schopni pobrat to, že se doba změnila, že už nestačí vývěska v obci a že je potřeba s veřejností komunikovat. Druhým častým důvodem je to, že nechtějí udávat psy, protože jim to sype peníze od obcí. Spousta klasických útulků ani nemá FB stránky, spravují je náhodní dobrovolníci, co si berou fotky z webovek. A na webovkách je kolikrát jen jedna usmolená fotka ze dne, kdy byl pes odchycen.

Znám pár městských útulků, kde pochopili to, že se doba změnila, že sociální sítě fičí (a to napříč všemi obory) a nastala u nich díky tomu dost rázná změna, co se pohybu psů týče. Bohužel ale dokud budou ve většině útulků naprosto laxní pracovníci, budou to pořád a stále odsírat právě ta zvířata.

A ne, nemluvím o vytváření hysterických pseudopříběhů. Kdo chodí na naše stránky, tak ví, že mi to ani není vlastní. Mluvím o naprosto normální prezentaci chodu zařízení a svěřenců v péči organizace. Ať už je to útulek a nebo spolek.

29.7.2020 08:27
sisi58

XXX.XXX.191.1

impact napsal(a):
"" Už kvůli těm útulkům, které většinou nedokáží konkurovat těm průbojným spolkům. ""

Největší problém klasických útulků není to, že nedokážou konkurovat snaživým spolkům, ale ten, že na svoji veřejnou prezentaci totálně kašlou. Často je to z důvodu, že tak jedou dvacet let a nejsou schopni pobrat to, že se doba změnila, že už nestačí vývěska v obci a že je potřeba s veřejností komunikovat. Druhým častým důvodem je to, že nechtějí udávat psy, protože jim to sype peníze od obcí. Spousta klasických útulků ani nemá FB stránky, spravují je náhodní dobrovolníci, co si berou fotky z webovek. A na webovkách je kolikrát jen jedna usmolená fotka ze dne, kdy byl pes odchycen.

Znám pár městských útulků, kde pochopili to, že se doba změnila, že sociální sítě fičí (a to napříč všemi obory) a nastala u nich díky tomu dost rázná změna, co se pohybu psů týče. Bohužel ale dokud budou ve většině útulků naprosto laxní pracovníci, budou to pořád a stále odsírat právě ta zvířata.

A ne, nemluvím o vytváření hysterických pseudopříběhů. Kdo chodí na naše stránky, tak ví, že mi to ani není vlastní. Mluvím o naprosto normální prezentaci chodu zařízení a svěřenců v péči organizace. Ať už je to útulek a nebo spolek.

Je to prostě o lidech.Jsou tací, co i prospěšnou myšlenku, svou blbostí, leností a nezájmem, úspěšně pohřbí.Šmejdi jedni.

29.7.2020 09:56
impact

XXX.XXX.195.92

Victoria napsal(a):
Tak me opravte...

A ja to bohuzel i chapu.

Standardní městský psí útulek je placen ve většině případů tak, že obec, na jejímž území byl pes odchycen, psovi v útulku platí pobyt. Přímá úměra - čím víc psů útulek má (čím déle je tam má), tím více peněz dostane. Imho víte o tom, že obec často platí útulku na každého psa jeden krmný den bez ohledu na to, kolik krmiva dostane útulek od dárců?

Co jsem zaznamenala já, tak výjimečně. Velmi málokterý městský útulek je ochoten předat psa do péče někomu jinému, není-li to přímo nová rodina.

Často proto, že nemají důvod - jim na odchyceného psa peníze tečou.

Konkurence vždy je a byla jen a jen prospěšná, protože motivuje k tomu, aby konkurenti podávali vyšší výkony. Je úplně jedno, jestli si konkurují spolek/spolek nebo útulek/útulek nebo spolek/útulek. Pokud nejsem demotivovaný neschopný lempl, tak mě konkurence vede k tomu, abych se učila novým věcem, byla lepší, výkonnější, ve daném okruhu - společnosti oblíbenější. Pokud jsem neschopný lempl, tak zahořknu, nevyvíjím se a tím pádem moje firma upadá a v konkurenci se ztrácí. A pak mám plnej útulek psů, který nikdo nechce.

Ale za to opravdu nemůže ten, který je výkonnější a o svoji firmu a styk s veřejností lépe pečuje. A ono se tohle pak samozřejmě vrací. Lidi rádi sledují denní starosti i radosti spolku či útulku, rádi se vracejí číst novinky a pak samozřejmě i rádi příspěvky sdílí a tím se ta vložená energie vrátí...

Je úplně jedno, jestli je ten pes mladý s pěkným kukučem nebo starý podvraťák. Vždycky je to právě o tom marketingu. Pokud udělám mladému psovi jednu ošumělou fotku ze dne příjmu, kdy je pes špinavý, zablešený, ustrašený a s tou fotkou a uvedením věku a místa nálezu tohle budu mít půl roku na webu, tak bude mít minimální šanci se udat. Když vezmu starého podvraťáka a natočím mu hezké video s povídáním, udělám mu hezké fotky, napíšu o něm pár vět a párkrát dodám na fejsbuk nějakou fotku z denního života psa, tak se u mě neohřeje déle jak pár týdnů. Protože tohle prostě lidi zajímá.. A organizace, a je jedno, jestli spolek nebo městský útulek, která tohle pochopila, má z poloviny vyhráno.

To je můj pohled na věc. Pohled na věc od člověka, který si postavil vlastní spolek úplně a totálně od píky... A rozhodně ne založenej na smyšlených hysterických příbězích..

31.7.2020 23:58
Victoria

XXX.XXX.220.82

impact napsal(a):
Standardní městský psí útulek je placen ve většině případů tak, že obec, na jejímž území byl pes odchycen, psovi v útulku platí pobyt. Přímá úměra - čím víc psů útulek má (čím déle je tam má), tím více peněz dostane. Imho víte o tom, že obec často platí útulku na každého psa jeden krmný den bez ohledu na to, kolik krmiva dostane útulek od dárců?

Co jsem zaznamenala já, tak výjimečně. Velmi málokterý městský útulek je ochoten předat psa do péče někomu jinému, není-li to přímo nová rodina.

Konkurence vždy je a byla jen a jen prospěšná, protože motivuje k tomu, aby konkurenti podávali vyšší výkony. Je úplně jedno, jestli si konkurují spolek/spolek nebo útulek/útulek nebo spolek/útulek. Pokud nejsem demotivovaný neschopný lempl, tak mě konkurence vede k tomu, abych se učila novým věcem, byla lepší, výkonnější, ve daném okruhu - společnosti oblíbenější. Pokud jsem neschopný lempl, tak zahořknu, nevyvíjím se a tím pádem moje firma upadá a v konkurenci se ztrácí. A pak mám plnej útulek psů, který nikdo nechce.

Ale za to opravdu nemůže ten, který je výkonnější a o svoji firmu a styk s veřejností lépe pečuje. A ono se tohle pak samozřejmě vrací. Lidi rádi sledují denní starosti i radosti spolku či útulku, rádi se vracejí číst novinky a pak samozřejmě i rádi příspěvky sdílí a tím se ta vložená energie vrátí...

Je úplně jedno, jestli je ten pes mladý s pěkným kukučem nebo starý podvraťák. Vždycky je to právě o tom marketingu. Pokud udělám mladému psovi jednu ošumělou fotku ze dne příjmu, kdy je pes špinavý, zablešený, ustrašený a s tou fotkou a uvedením věku a místa nálezu tohle budu mít půl roku na webu, tak bude mít minimální šanci se udat. Když vezmu starého podvraťáka a natočím mu hezké video s povídáním, udělám mu hezké fotky, napíšu o něm pár vět a párkrát dodám na fejsbuk nějakou fotku z denního života psa, tak se u mě neohřeje déle jak pár týdnů. Protože tohle prostě lidi zajímá.. A organizace, a je jedno, jestli spolek nebo městský útulek, která tohle pochopila, má z poloviny vyhráno.

To je můj pohled na věc. Pohled na věc od člověka, který si postavil vlastní spolek úplně a totálně od píky... A rozhodně ne založenej na smyšlených hysterických příbězích..

No, tak to si ve vsem rozumime....

Pokud se tedy rozhodnu "adoptovat" psa a vybiram z nabidky (ktera je opravdu siroka...) - koncim u toho, kdo ma to "co chci" (neresim utulek vs. spolek)...

Na netu je to o vzhledu... po konzultacich (tam utulky opravdu selhavaji) i o povaze....
Po navsteve + prochajde (opet...utluky v tomto nic moc)... to byva jasnejsi....

No a pokud mi sedi i styl jednani, podminky a v neposledni rade i cena...

...at je to klidne RUMON.... proste pes = kamos = partak = radost = starost... na dalsich xy let...

...je mi stale hodne uzko z toho co jsem videla pred dvema lety, kdyz jsem fakt aktivne hledala psa po utulcich.
Bejt psem tam, tak beru kramle i s kotcem (cest vyjimkam)...

1.8.2020 07:47
balu

XXX.XXX.166.158

impact napsal(a):

Jak svůj spolek financujete?

1.8.2020 11:48
impact

XXX.XXX.44.217

Victoria napsal(a):
No, tak to si ve vsem rozumime....

Pokud se tedy rozhodnu "adoptovat" psa a vybiram z nabidky (ktera je opravdu siroka...) - koncim u toho, kdo ma to "co chci" (neresim utulek vs. spolek)...

Na netu je to o vzhledu... po konzultacich (tam utulky opravdu selhavaji) i o povaze....
Po navsteve + prochajde (opet...utluky v tomto nic moc)... to byva jasnejsi....

No a pokud mi sedi i styl jednani, podminky a v neposledni rade i cena...

...at je to klidne RUMON.... proste pes = kamos = partak = radost = starost... na dalsich xy let...

...je mi stale hodne uzko z toho co jsem videla pred dvema lety, kdyz jsem fakt aktivne hledala psa po utulcich.
Bejt psem tam, tak beru kramle i s kotcem (cest vyjimkam)...

Pak jsem asi ten začátek vážně nepochopila.

1.8.2020 12:04
impact

XXX.XXX.195.92

balu napsal(a):
Jak svůj spolek financujete?

Začala jsem svými penězi a tím, že jsem posbírala pár psů a pomohla jim. Pak jsme se dali dokupy parta lidí, která se skládala na pomoc dalším psům. Ze začátku to bylo tak, že jsme to spolu zafinancovali, pes šel ke mě a pak do adopce. Jenže jsem chtěla mít všechno oficiálně (a ne s rizikem, že na mě někdo pošle kontrolu skrz obohacování) a tak jsme založili oficiální organizaci, v té době ještě o.s. a k tomu transparentní účet.

Začali jsme úplně od nuly a s lidmi, kteří mě a moji práci znali a důvěřovali jí. A tohle se v podstatě táhne celou dobu. Velmi, opravdu velmi výjimečně děláme větší akce, kde by se skládali "cizí" lidé. Co pamatuji, tak to byla akce Moula, akce Kevin a akce Dům hrůzy. Jinak provoz organizace financují stále a pořád stejní lidé. Lidi, kteří nás znají osobně, nebo lidi, kteří nás dlouhodobě sledují, lidi, kteří mají od nás psa, lidi, kteří sledují naši práci a je jim naše filozofie blízká.

Mohla bych napsat stroze - dárci. Ale realita je někde jinde. Realita je taková, že když si rozkliknu náš účet, tak za většinou těch jmen vidím i konkrétní lidi. Neskutečně si jich vážím a velmi často na stránkách opakuji to, že jen díky nim (a naší veterinářce) jsme došli tak daleko a dokázali zachránit tolik zvířat. Protože o tom ta spolupráce je. Já bych si mohla nohy uběhat, ale ze své výplaty bych jich tolik vážně nezachránila. Naopak spousta lidí si toho týraného psa vzít domů nemůže, ale zase může pomoci financemi nebo nějakou materiální pomocí. Někdo jiný pomůže s převozem a někdo další třeba s inzercí. Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc.

1.8.2020 12:24
balu

XXX.XXX.80.217

impact napsal(a):
Začala jsem svými penězi a tím, že jsem posbírala pár psů a pomohla jim. Pak jsme se dali dokupy parta lidí, která se skládala na pomoc dalším psům. Ze začátku to bylo tak, že jsme to spolu zafinancovali, pes šel ke mě a pak do adopce. Jenže jsem chtěla mít všechno oficiálně (a ne s rizikem, že na mě někdo pošle kontrolu skrz obohacování) a tak jsme založili oficiální organizaci, v té době ještě o.s. a k tomu transparentní účet.

Začali jsme úplně od nuly a s lidmi, kteří mě a moji práci znali a důvěřovali jí. A tohle se v podstatě táhne celou dobu. Velmi, opravdu velmi výjimečně děláme větší akce, kde by se skládali "cizí" lidé. Co pamatuji, tak to byla akce Moula, akce Kevin a akce Dům hrůzy. Jinak provoz organizace financují stále a pořád stejní lidé. Lidi, kteří nás znají osobně, nebo lidi, kteří nás dlouhodobě sledují, lidi, kteří mají od nás psa, lidi, kteří sledují naši práci a je jim naše filozofie blízká.

Mohla bych napsat stroze - dárci. Ale realita je někde jinde. Realita je taková, že když si rozkliknu náš účet, tak za většinou těch jmen vidím i konkrétní lidi. Neskutečně si jich vážím a velmi často na stránkách opakuji to, že jen díky nim (a naší veterinářce) jsme došli tak daleko a dokázali zachránit tolik zvířat. Protože o tom ta spolupráce je. Já bych si mohla nohy uběhat, ale ze své výplaty bych jich tolik vážně nezachránila. Naopak spousta lidí si toho týraného psa vzít domů nemůže, ale zase může pomoci financemi nebo nějakou materiální pomocí. Někdo jiný pomůže s převozem a někdo další třeba s inzercí. Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc.

Děkuji za objasnění. Vážím si toho, že to děláte bez dotací státu.

1.8.2020 14:20
impact

XXX.XXX.195.92

balu napsal(a):
Děkuji za objasnění. Vážím si toho, že to děláte bez dotací státu.

Já si myslím, že v tomhle oboru ani nějaký státní dotace nejsou.. Nebo nevím o nikom, kdo by je nějak využíval, ať už útulek nebo spolek.

1.8.2020 15:40
eli22

XXX.XXX.58.41

impact napsal(a):
Já si myslím, že v tomhle oboru ani nějaký státní dotace nejsou.. Nebo nevím o nikom, kdo by je nějak využíval, ať už útulek nebo spolek.

Jsou granty.

1.8.2020 18:50
Repta-a-repta

XXX.XXX.198.60

eli22 napsal(a):
Jsou granty.

A pokud máte dobré kontakty na svou obec, i tam se peníze v rozpočtu někdy najdou a něco se poukáže v rámci obecních pravomocí a místní podpory.
On zvenku málokdo do skutečného hospodaření spolku či "útulku" vidí a papír i internet snese úplně vše.

1.8.2020 19:07
impact

XXX.XXX.44.217

Repta-a-repta napsal(a):
A pokud máte dobré kontakty na svou obec, i tam se peníze v rozpočtu někdy najdou a něco se poukáže v rámci obecních pravomocí a místní podpory.
On zvenku málokdo do skutečného hospodaření spolku či "útulku" vidí a papír i internet snese úplně vše.

Zrovna obce jsou celý žhavý cpát peníze do útulku, co jim zajišťuje odchyt a úplně skáčou do luftu nedočkavostí, že by měli něco nasypat soukromému spolku. To sluníčko dneska asi pralo.

1.8.2020 20:51
impact

XXX.XXX.44.217

megi-the-dog napsal(a):
https://www.dotacni.info/podpora-psich-utulku-v-plzenskem-kraji/#vice-66175
ono se to profláklo tady
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zivit-zvirata-z-grantu-neni-slozite-staci-si-zridit-utulek.A080803_212429_domaci_mam
http://p.cz/forum/viewtopic.php?t=13456&sid=04c78e1e696740701febfff274bf7e33

Tak google a realita bývá dost často odlišná.

1.8.2020 21:04
megi-the-dog

XXX.XXX.211.14

impact napsal(a):
Tak google a realita bývá dost často odlišná.

To říkáte u všeho :) .. mně je to jedno, hlavně, aby se tam zvěři neubližovalo.. jako bull azyl čáslav.

1.8.2020 21:14
eli22

XXX.XXX.58.41

Tak ono je to město od města. Město má povinnost zřídit útulek a financovat ho Je fakt, že se dvě sousední města mohou domluvit na jednom a spolufinancování. U soukromých pak záleží, jak se k nim město postaví, jak sofistikovaní radní tam jsou. Ale pro ně ty granty a nadace skutečně existují a dají se peníze sehnat různě, ale to chce minimálně jednoho člověka, co bude jen a jen shánět peníze.

1.8.2020 21:18
impact

XXX.XXX.44.217

megi-the-dog napsal(a):
To říkáte u všeho :) .. mně je to jedno, hlavně, aby se tam zvěři neubližovalo.. jako bull azyl čáslav.

To není pravda. Račte si povšimnout, že opravdu nejsem ten typ diskutujícího, který tlachá ve všech vláknech a za každou cenu. I za tu cenu, že danému tématu vůbec nerozumí a jen si něco vygůglil.

Komentuji výhradně témata, ve kterých mám co říct a kde mám osobní zkušenost, případně je to moje parketa. Z čehož logicky vyplývá, že mi přijdou vygůglené zkušenosti často úsměvné a rozcházející se s realitou.

Třeba když reálně sedím v době karantény v autě na hranicích a vidím, jak je na maličkém hraničním přechodu parta český policistů a českých vojáků s partou slovenských policistů a slovenských vojáků, tak mi přijdou úsměvné zkušenosti typu JPP, které tvrdí, že na hranicích nikdo nebyl. Nebo když mi někdo tvrdí, že přechod přes hranice nebyl možný a já tam reálně sedím v otevřeným autě a dívám se na to, jak z místní z obou stran hranic projíždějí na celníkovo mávnutí ruky a volání "to je domluvený, pusťte ho". No a nebo když mi tady někdo předloží patnáct nebo kolik let starej článek a chce mi tím doložit, jakej jsou dotace pro útulky bezvadnej trhák a kšeft. Sorry prostě.

1.8.2020 21:22
impact

XXX.XXX.44.217

eli22 napsal(a):
Tak ono je to město od města. Město má povinnost zřídit útulek a financovat ho Je fakt, že se dvě sousední města mohou domluvit na jednom a spolufinancování. U soukromých pak záleží, jak se k nim město postaví, jak sofistikovaní radní tam jsou. Ale pro ně ty granty a nadace skutečně existují a dají se peníze sehnat různě, ale to chce minimálně jednoho člověka, co bude jen a jen shánět peníze.

Tak já myslela, že se tu nebavíme o standardní platbě odchycený pes - obec - smluvní útulek. Jsem to asi blbě pochopila. Z dotazu balu mi nějak vyplynulo, že se diskuze týká dotací na provoz soukromých organizací, které nemají smluvně placené odchyty od obcí, ale berou psy po své ose. 🤷‍♀️

1.8.2020 21:30
eli22

XXX.XXX.58.41

impact napsal(a):
Tak já myslela, že se tu nebavíme o standardní platbě odchycený pes - obec - smluvní útulek. Jsem to asi blbě pochopila. Z dotazu balu mi nějak vyplynulo, že se diskuze týká dotací na provoz soukromých organizací, které nemají smluvně placené odchyty od obcí, ale berou psy po své ose. 🤷‍♀️

Ne, dobře jste to pochopila. Jen jsem chtěla říci, že někde, i když město financuje městský útulek, může i podporovat finančně i soukromé. Těm ale spíš slouží právě ty granty a nadace a akce pořádané spolkem /koncerty, dražby, .../.

1.8.2020 21:35
megi-the-dog

XXX.XXX.211.14

impact napsal(a):
To není pravda. Račte si povšimnout, že opravdu nejsem ten typ diskutujícího, který tlachá ve všech vláknech a za každou cenu. I za tu cenu, že danému tématu vůbec nerozumí a jen si něco vygůglil.

Komentuji výhradně témata, ve kterých mám co říct a kde mám osobní zkušenost, případně je to moje parketa. Z čehož logicky vyplývá, že mi přijdou vygůglené zkušenosti často úsměvné a rozcházející se s realitou.

Třeba když reálně sedím v době karantény v autě na hranicích a vidím, jak je na maličkém hraničním přechodu parta český policistů a českých vojáků s partou slovenských policistů a slovenských vojáků, tak mi přijdou úsměvné zkušenosti typu JPP, které tvrdí, že na hranicích nikdo nebyl. Nebo když mi někdo tvrdí, že přechod přes hranice nebyl možný a já tam reálně sedím v otevřeným autě a dívám se na to, jak z místní z obou stran hranic projíždějí na celníkovo mávnutí ruky a volání "to je domluvený, pusťte ho". No a nebo když mi tady někdo předloží patnáct nebo kolik let starej článek a chce mi tím doložit, jakej jsou dotace pro útulky bezvadnej trhák a kšeft. Sorry prostě.

"To je domluvený.." Tak je vše v pořádku, máte pravdu :)

1.8.2020 21:43
eli22

XXX.XXX.58.41

To impact: Já tedy nevím, jak konkrétně sháníte peníze, ale ty možnosti jsou. Já třeba organizovala akci "Vánoční dárek pro psí útulek" , každý rok se vybraly tak tři dodávky věcí , ve finále i dost peněz. Pak ty koncerty. Aukce tvorby místních umělců, ochotnická divadla....atd. Ale to vy asi děláte.

1.8.2020 21:50
impact

XXX.XXX.44.217

megi-the-dog napsal(a):
"To je domluvený.." Tak je vše v pořádku, máte pravdu :)

Nevidět to na vlastní oči, asi mi to taky přijde jako fantas.

Bylo tam toho povíc, ale nebudu to ventilovat.

1.8.2020 21:54
impact

XXX.XXX.44.217

eli22 napsal(a):
To impact: Já tedy nevím, jak konkrétně sháníte peníze, ale ty možnosti jsou. Já třeba organizovala akci "Vánoční dárek pro psí útulek" , každý rok se vybraly tak tři dodávky věcí , ve finále i dost peněz. Pak ty koncerty. Aukce tvorby místních umělců, ochotnická divadla....atd. Ale to vy asi děláte.

Tak my jsme malá organizace, takže si bohatě vystačíme s tím, co si jedem po svojí ose.

A ba naopak, často ještě materiální přebytky posíláme dál..

1.8.2020 21:57
eli22

XXX.XXX.58.41

impact napsal(a):
Tak my jsme malá organizace, takže si bohatě vystačíme s tím, co si jedem po svojí ose.

A ba naopak, často ještě materiální přebytky posíláme dál..

Tak to je super. U nás teď je haló okolo kočičího útulku. Město ho nechce financovat, tak jsou různé petice atd., tak uvidím, jak to dopadne.

1.8.2020 22:03
sisi58

XXX.XXX.191.1

eli22 napsal(a):
Tak to je super. U nás teď je haló okolo kočičího útulku. Město ho nechce financovat, tak jsou různé petice atd., tak uvidím, jak to dopadne.

Valmez a Robert Stržínek?

1.8.2020 22:04
megi-the-dog

XXX.XXX.211.14

eli22 napsal(a):

Jste někde kolem ValMezu? Tam už se hádají nějak 3 roky, nechcou kočky ani odchytávat, aby se nemuseli starat. Zakázali krmení. Pod pokutou. Legrace. Online veřejně porušují zákony. Ne že příslušník MP někde za městem zahodí zvíře jako naši východní sousedé, ale normálně vláda města řekne - tak mi tu kočku zase vypustíme.

1.8.2020 22:04
impact

XXX.XXX.44.217

eli22 napsal(a):

No vlastně. Tady vedle v Kroměříži dostal od města soukromý kočičí útulek dotaci 200K. Ale tak ti stejně odchytávají a kastrují kočky ve městě. Akorát mám dojem, že to dostali nějak půl roku po slíbeném termínu a ještě po nějakých velkých urgencích. Od našeho města dostali prd a upozornění, že občané města nemají na kočky volat jim, ale naší MP. Naše MP nemá ani klec na kočku, ne tak nějaký záchyt.

1.8.2020 22:06
eli22

XXX.XXX.58.41

sisi58 napsal(a):
Valmez a Robert Stržínek?

Ne, já jsem z Písku.

1.8.2020 22:16
sisi58

XXX.XXX.191.1

eli22 napsal(a):
Ne, já jsem z Písku.

Já myslela, že takoví imbecilové jsou jen ve Valmezu. A je jich tam rovných 25 kousků a jen dva z toho nemají vysokoškolské vzdělání.
Člověk by si myslel, že vysokoškoláci budou mít trochu přehled, co je vhodné, co se musí a co se nesmí. No ve Valmezu nejspíš ty pošuky sesypali na jednu hromadu a to přímo na městském úřadě.

1.8.2020 22:17
eli22

XXX.XXX.58.41

sisi58 napsal(a):
Já myslela, že takoví imbecilové jsou jen ve Valmezu. A je jich tam rovných 25 kousků a jen dva z toho nemají vysokoškolské vzdělání.
Člověk by si myslel, že vysokoškoláci budou mít trochu přehled, co je vhodné, co se musí a co se nesmí. No ve Valmezu nejspíš ty pošuky sesypali na jednu hromadu a to přímo na městském úřadě.

Jako přes kopírák u nás.

1.8.2020 22:23
sisi58

XXX.XXX.191.1

eli22 napsal(a):
Jako přes kopírák u nás.

Nemá Písek s Valmezem družbu? Že by se to od sebe naučili?

1.8.2020 22:23
megi-the-dog

XXX.XXX.211.14

impact napsal(a):

Asi Vám nyní nerozumím - já mluvila o tom, že zas tak legálně to v nouzovém stavu opravdu nejde. Ne že to není možné. Možné je vše, jen mě by ani nenapadlo to jít zkusit. Jinak u sepisování grantu pro soukromý útulek jsem byla, nevěřila jsem, proč by měl soukromník něco dostat, když to byl jeho nápad a není jediným útulkem.. ale něco dostal. No dobře, jsou to pejsci.. To je čistě o tom, kdo v městě vládne. Byly časy, kdy jsem si myslela, že se ty peníze rozdělí na potřebné věci, ale byl z toho slunečník za 3700 a podobné hlouposti. Odněkud ty peníze tečou, tak je rozdělí, no. My máme 2 dětská hřiště, dvě fotbalová, kino, divadelní malý sál, bazén u školky, krásnou novou devítiletou školu, nové bus zastávky, další hřiště u koupaliště, útulek (měli tam nějakého dravce ptačího, tak dostali peníze, tam je to jednoduché) pro vše možné, ...a chce se stavět další hřiště :-) Je nás necelá tisícovka. A pro psy nemáme výběh + je zákaz volného pohybu na kompletním území obce včetně lesů, luhů i hájů.
Tady prostě byly nějaké věci o útulcích, které opravdu inzerovali dost psů, které možná ani neměly + psy, kteří t.č. bydleli v zahraničí na ulici (a kdo ví, jestli) + adopční poplatek byl tak divný (vím, kolik ty procedury stojí + čas, to není zadarmo, to vím) jako třeba 5 a víc tisíc, tak někteří lidé už automaticky rýpou.. na tomhle je nabaleno hodně lidí, ale ne v prospěch psů.

2.8.2020 02:41
fikovnice

XXX.XXX.134.203

megi-the-dog napsal(a):
Asi Vám nyní nerozumím - já mluvila o tom, že zas tak legálně to v nouzovém stavu opravdu nejde. Ne že to není možné. Možné je vše, jen mě by ani nenapadlo to jít zkusit. Jinak u sepisování grantu pro soukromý útulek jsem byla, nevěřila jsem, proč by měl soukromník něco dostat, když to byl jeho nápad a není jediným útulkem.. ale něco dostal. No dobře, jsou to pejsci.. To je čistě o tom, kdo v městě vládne. Byly časy, kdy jsem si myslela, že se ty peníze rozdělí na potřebné věci, ale byl z toho slunečník za 3700 a podobné hlouposti. Odněkud ty peníze tečou, tak je rozdělí, no. My máme 2 dětská hřiště, dvě fotbalová, kino, divadelní malý sál, bazén u školky, krásnou novou devítiletou školu, nové bus zastávky, další hřiště u koupaliště, útulek (měli tam nějakého dravce ptačího, tak dostali peníze, tam je to jednoduché) pro vše možné, ...a chce se stavět další hřiště :-) Je nás necelá tisícovka. A pro psy nemáme výběh + je zákaz volného pohybu na kompletním území obce včetně lesů, luhů i hájů.
Tady prostě byly nějaké věci o útulcích, které opravdu inzerovali dost psů, které možná ani neměly + psy, kteří t.č. bydleli v zahraničí na ulici (a kdo ví, jestli) + adopční poplatek byl tak divný (vím, kolik ty procedury stojí + čas, to není zadarmo, to vím) jako třeba 5 a víc tisíc, tak někteří lidé už automaticky rýpou.. na tomhle je nabaleno hodně lidí, ale ne v prospěch psů.

"...je zákaz volného pohybu na kompletním území obce včetně lesů, luhů i hájů."

Nechápu! Takže všichni máte psiska na vodítku? Stížnost, apel, petice....?

2.8.2020 07:32
orionka

XXX.XXX.82.160

fikovnice napsal(a):

Ale né, u nás jsou přece zákony a vyhlášky na to, aby se nedodržovaly.
Co jsem viděla ( ale už před lety ) v Brně v Lužánkách, tak snad jedině tam se dodržovalo - buď vodítko, nebo košík. Takže jsem tam potkávala i prťavce velikosti jork s náhubkem.
Když jsem na Lesné v lesoparku vypustila psa, mezi pejskaři nastalo zděšení - dostanete pokutu, musí být na vodítku, nebo mít koš.
Ve městě, které považuji za své, i když tam momentálně nežiju, panuje absolutní anarchie.
A na naší vsi platí, že psi nesmí volně vybíhat na obecní cesty. Průchozí silnice se to pravděpodobně netýká, ta je krajská :-)).
Však taky psi, co tu pobíhají, chodí pastvinama, lesem a zahradami :-))

2.8.2020 07:40
megi-the-dog

XXX.XXX.211.14

fikovnice napsal(a):

:-) nemáme. Vše je jako dřív - někdo má psa na vodítku, některý pes je samovycházkový. Když megí hárá, máme 2 - 4 ks před dveřmi. Ale já se s nimi domluvím, mně to neva. Samozřejmě tímto porušuje zákon, protože nevyhradil výběh, ale on to asi vyvěsil jen proto, aby to nevypadalo, že volně ložené psy neřeší, když si někdo stěžuje. Někteří vzali vyhlášku smrtelně vážně - nepustí z vodítka ani štěně. To se tady rozmáhá docela dost. I když.. majitelé jsou většinou náckovité typy. Až takový pejsek uteče, tak se budem divit :-)
Myslím, že starosta má jiné starosti a je rád, že je rád.. nemá psa.. myslím, že se jich i bojí.. ale on psa nepotřebuje, hlídá sám :-) Např. dělníky. Je všude. Ale minulý týden se dělaly odbočky k barákům (odpady) a to teda neuhlídal. Já mám odbočku do 350 let staré kamenné zdi, která vede 1,5 m do země a silnice s opukou :-)
Takže mu koupím psa. Z Rumunska. Když už, tak už :-)

2.8.2020 08:26
Cstmr

XXX.XXX.106.6

impact napsal(a):

Já teda nevím, ale během zavřených hranic jsem projížděla celkem v pohodě - kamionem. Ale osobaky na hranicích otáčeli, aspoň ty co jsem viděla, je fakt, že jsem tam nestála půl dne, max par minut při nabíjení myta

2.8.2020 10:02
impact

XXX.XXX.44.217

Cstmr napsal(a):
Já teda nevím, ale během zavřených hranic jsem projížděla celkem v pohodě - kamionem. Ale osobaky na hranicích otáčeli, aspoň ty co jsem viděla, je fakt, že jsem tam nestála půl dne, max par minut při nabíjení myta

No vidíte. A já viděla několik osobáků, kteří projížděli s kontrolou a několik, kteří na je to domluvený. Byla jsem tam dvakrát. Tak co mám dělat? Mám lhát, že jsem to neviděla?

2.8.2020 20:46
Repta-a-repta

XXX.XXX.140.218

Znáte ji někdo?
https://www.prozeny.cz/clanek/andel-strazny-v-realite-katarina-zachranuje-zvirata-z-osad-65866

Tahá je prý i do Česka.
Jestli jsem to dobře pochopila, vytahuje zvířata z cikánských osad (mimo jiné), aby si tam vzápětí pořídili další? To přece nic neřeší, to je systémový problém s cikánskými osadami
Diskuze je taky pěkná - někdo tam přiznal, že podporuje jakýsi útulek/spolek pravidelně každý měsíc. To chápu, že to pak musí být docela lukrativní džob (být spolek/útulek), asi to není ojedinělé hlavně mezi staršími lidmi.
Příspěvek o tm, jak kdosi vykupuje z osad psy za 5 ojro a za 80 ojro je posílá dál (kastrované, odblešené apod.), když v mezičase přebývají v přecpaných kotcích - taky pěkné....docela z účetního pohledu v plusu podnikání.

Nikdo mi nevymluví, že je to finančně příjemné podnikání na úkor zvířat.

2.8.2020 21:19
sisi58

XXX.XXX.191.1

Repta-a-repta napsal(a):
Znáte ji někdo?
https://www.prozeny.cz/clanek/andel-strazny-v-realite-katarina-zachranuje-zvirata-z-osad-65866

Tahá je prý i do Česka.
Jestli jsem to dobře pochopila, vytahuje zvířata z cikánských osad (mimo jiné), aby si tam vzápětí pořídili další? To přece nic neřeší, to je systémový problém s cikánskými osadami
Diskuze je taky pěkná - někdo tam přiznal, že podporuje jakýsi útulek/spolek pravidelně každý měsíc. To chápu, že to pak musí být docela lukrativní džob (být spolek/útulek), asi to není ojedinělé hlavně mezi staršími lidmi.
Příspěvek o tm, jak kdosi vykupuje z osad psy za 5 ojro a za 80 ojro je posílá dál (kastrované, odblešené apod.), když v mezičase přebývají v přecpaných kotcích - taky pěkné....docela z účetního pohledu v plusu podnikání.

Jeden člověk vymyslí něco dobrého, užitečného a druhý to okamžitě zneužije.
Měly by se testovat spermie a ty závadné, ze kterých bude časem hnusný člověk, by se měly zamačkávat.

2.8.2020 21:30
impact

XXX.XXX.44.217

Repta-a-repta napsal(a):
Znáte ji někdo?

Tahá je prý i do Česka.

To je byznys jak cyp.
Milionáři zasraní.

2.8.2020 21:40
balu

XXX.XXX.166.158

impact napsal(a):
To je byznys jak cyp.
Milionáři zasraní.

No, z čistého entuziasmu to dělá málokdo. Minimálně to musí ty, co to dělají na full time, uživit. Vy sama jste psala, že svůj útulek finacujete ze svých zdrojů a z darů. To znamená, pokud nejste bohatá dědička, že musíte pracovat, ne?

2.8.2020 21:50
sisi58

XXX.XXX.191.1

impact napsal(a):
To je byznys jak cyp.
Milionáři zasraní.

I kdybych brala s rezervou, co píší masmédia, má být obchod se psy, jedno z nejlukrativnějších podnikání. Spolu s drogami a obchodem s "bílým masem".
Pokud by se tato činnost nevyplácela, nikdo by to nedělal.
Třeba toto: https://www.europarl.europa.eu/news/cs/headlines/society/20200117STO70506/domaci-mazlicci-a-zajmovy-chov-zastavit-nezakonne-obchodovani
nebo tohle:
https://magazin.aktualne.cz/obchod-se-zviraty-je-jako-byznys-s-prostituci-vydelava-milia/r~fc8065b6593a11ea8972ac1f6b220ee8/

Je jasné, že by ti, kteří zachraňují psy a kočky, neměli přijít na buben, protože péči dotují z vlastního. Ale loudit peníze a používat k tomu trpící zvíře, to musí být trestné.
Jde o dodržování zákonů + etické jednání zúčastněných.

2.8.2020 21:58
impact

XXX.XXX.44.217

balu napsal(a):
No, z čistého entuziasmu to dělá málokdo. Minimálně to musí ty, co to dělají na full time, uživit. Vy sama jste psala, že svůj útulek finacujete ze svých zdrojů a z darů. To znamená, pokud nejste bohatá dědička, že musíte pracovat, ne?

Samozřejmě, že chodím do práce. Každej den vstávám ve čtyři ráno a víkendy mám zaplácaný schůzkami se zájemci.

2.8.2020 22:01
impact

XXX.XXX.44.217

sisi58 napsal(a):
I kdybych brala s rezervou, co píší masmédia, má být obchod se psy, jedno z nejlukrativnějších podnikání. Spolu s drogami a obchodem s "bílým masem".
Pokud by se tato činnost nevyplácela, nikdo by to nedělal.
Třeba toto: https://www.europarl.europa.eu/news/cs/headlines/society/20200117STO70506/domaci-mazlicci-a-zajmovy-chov-zastavit-nezakonne-obchodovani
nebo tohle:
https://magazin.aktualne.cz/obchod-se-zviraty-je-jako-byznys-s-prostituci-vydelava-milia/r~fc8065b6593a11ea8972ac1f6b220ee8/

Je jasné, že by ti, kteří zachraňují psy a kočky, neměli přijít na buben, protože péči dotují z vlastního. Ale loudit peníze a používat k tomu trpící zvíře, to musí být trestné.
Jde o dodržování zákonů + etické jednání zúčastněných.

Je to stejnej byznys, jako chov psů s PP. Někdo z lásky ke psům, někdo pro prachy. Obě cesty jsou možné..

3.8.2020 00:22
fikovnice

XXX.XXX.135.227

impact napsal(a):
Samozřejmě, že chodím do práce. Každej den vstávám ve čtyři ráno a víkendy mám zaplácaný schůzkami se zájemci.

"Impact", rozhodně se do Vás nechci navážet, jste mi tady v tom virtuálním světě sympatická, ale já tedy do toho také nevidím - jak můžete ufinancovat Váš spolek? Vlastně se ptám na to, co se ptala "Balu" - Váš spolek tedy funguje jen z darů? Grant jste tuším psala, že nemáte. A znovu zdůrazňuji - nejde mi o žádné rýpání. Naopak považuji Vaši činnost za smysluplnou a vážím si toho, když někdo zachraňuje zvířata v nouzi .

3.8.2020 09:13
impact

XXX.XXX.195.92

fikovnice napsal(a):
"Impact", rozhodně se do Vás nechci navážet, jste mi tady v tom virtuálním světě sympatická, ale já tedy do toho také nevidím - jak můžete ufinancovat Váš spolek? Vlastně se ptám na to, co se ptala "Balu" - Váš spolek tedy funguje jen z darů? Grant jste tuším psala, že nemáte. A znovu zdůrazňuji - nejde mi o žádné rýpání. Naopak považuji Vaši činnost za smysluplnou a vážím si toho, když někdo zachraňuje zvířata v nouzi .

Nerozumím otázce asi úplně...? Jak jak můžeme ufinancovat spolek?

Je to tak, jak jsem napsala nahoře. Začali jsme totálně od nuly a vybudovali si tak širokou síť příznivců, že si můžeme dovolit prakticky cokoliv, co psi potřebují - ať jsou to kvalitní přepravky na převoz psů a nebo drahá vyšetření u specialistů. Máme širokou základnu příznivců, kteří mají nastaveny trvalé příkazy na 50-100 kč měsíčně, někteří i více. Prodáváme kalendáře, pořádáme miniaukce (i když ten zisk z prodeje je v celkovém objemu menší část). Máme jednorázové dary. Ale nejsou to teda většinou desetitisíce. Máme několik skvělých sponzorů (firem), kteří nás buď každý měsíc nebo jednou za rok na vánoce nějakou korunou podpoří.

Ale pořád ten největší objem podporovatelů tvoří úplně normální lidé, kterým je blízká naše filozofie a kteří sympatizují s tím, co a jak děláme.

3.8.2020 09:17
Repta-a-repta

XXX.XXX.97.46

sisi58 napsal(a):
Jeden člověk vymyslí něco dobrého, užitečného a druhý to okamžitě zneužije.
Měly by se testovat spermie a ty závadné, ze kterých bude časem hnusný člověk, by se měly zamačkávat.

To je na mě?
Pokud ano, tak to už je pozdě.

V tom článku i diskuzi pod ním hodně věcí nesedí, proto jsem se ptala, zda ji někdo nezná.
Prý pracuje v rodinné firmě - není řečeno, zda ve vlastní rodinné či jiné rodinné, objíždí osady, zachraňuje zvířátka, má doma dvě chromé kočky, které je třeba několikrát denně mechanicky vyprazdňovat (to mi spíš zavání týráním zvířat než péčí)....atd.
Docela věřím tomu, že takovéhle spasitelky do těch osad jezdí pravidelně, vytáhnou pár euro, sbalí psy z řetězů nebo vyhublá bezprizorní štěňata, a s hřejivým pocitem v srdci odtáhnou, aby zase za čas, až si osadníci pořídí nové chudáky, nájezd zase zopakovaly. Mezi 5 euro a 80 euro (a to je hodně zalevno, když se přidá ještě srdceryvný příběh a fotka hubeného olezlého psa, může z toho být rázem pětinásobek) je dostatečný prostor na to, aby něco zbylo do kapsy.

3.8.2020 16:21
fikovnice

XXX.XXX.134.227

impact napsal(a):
Nerozumím otázce asi úplně...? Jak jak můžeme ufinancovat spolek?

Je to tak, jak jsem napsala nahoře. Začali jsme totálně od nuly a vybudovali si tak širokou síť příznivců, že si můžeme dovolit prakticky cokoliv, co psi potřebují - ať jsou to kvalitní přepravky na převoz psů a nebo drahá vyšetření u specialistů. Máme širokou základnu příznivců, kteří mají nastaveny trvalé příkazy na 50-100 kč měsíčně, někteří i více. Prodáváme kalendáře, pořádáme miniaukce (i když ten zisk z prodeje je v celkovém objemu menší část). Máme jednorázové dary. Ale nejsou to teda většinou desetitisíce. Máme několik skvělých sponzorů (firem), kteří nás buď každý měsíc nebo jednou za rok na vánoce nějakou korunou podpoří.

Ale pořád ten největší objem podporovatelů tvoří úplně normální lidé, kterým je blízká naše filozofie a kteří sympatizují s tím, co a jak děláme.

Děkuji za odpověď a ať se daří!

3.8.2020 16:23
fikovnice

XXX.XXX.134.227

Repta-a-repta napsal(a):
To je na mě?

V tom článku i diskuzi pod ním hodně věcí nesedí, proto jsem se ptala, zda ji někdo nezná.
Prý pracuje v rodinné firmě - není řečeno, zda ve vlastní rodinné či jiné rodinné, objíždí osady, zachraňuje zvířátka, má doma dvě chromé kočky, které je třeba několikrát denně mechanicky vyprazdňovat (to mi spíš zavání týráním zvířat než péčí)....atd.
Docela věřím tomu, že takovéhle spasitelky do těch osad jezdí pravidelně, vytáhnou pár euro, sbalí psy z řetězů nebo vyhublá bezprizorní štěňata, a s hřejivým pocitem v srdci odtáhnou, aby zase za čas, až si osadníci pořídí nové chudáky, nájezd zase zopakovaly. Mezi 5 euro a 80 euro (a to je hodně zalevno, když se přidá ještě srdceryvný příběh a fotka hubeného olezlého psa, může z toho být rázem pětinásobek) je dostatečný prostor na to, aby něco zbylo do kapsy.

"Mechanicky vyprazdňovat kočky" - to je fakt týrání . Ochrnutá zvířata by měla být uspána - můj názor.

3.8.2020 18:44
sisi58

XXX.XXX.191.1

Repta-a-repta napsal(a):
To je na mě?

Ale ne, není to na vás.
Je vůbec nějaká možnost, že by v osadách zvířata nebyla? A pokud ano, že by se s nimi zacházelo slušně?
Já bych věděla, jak to zařídit, ale to by se na mě vrhli všichni ti, co na péči o obyvatele osad, profitují.

3.8.2020 21:41
Ollie

XXX.XXX.141.41

fikovnice napsal(a):

Granty někde jsou, ale pomalu nula od nuly pošla, kolikrát to ani nestojí za to peklo vyplnění žádosti. Letos korona, asi jiné starosti, u nás nepřišla ani jedna žádost! Standardně máme kočky a včely, ale je to v řádu tisíců. A to jsme "nejbohatší" obec v republice. Ale zas tady organizace tohoto typu nemáme, frčí hlavně včely na Petříně.

4.8.2020 00:10
fikovnice

XXX.XXX.134.179

Ollie napsal(a):
Granty někde jsou, ale pomalu nula od nuly pošla, kolikrát to ani nestojí za to peklo vyplnění žádosti. Letos korona, asi jiné starosti, u nás nepřišla ani jedna žádost! Standardně máme kočky a včely, ale je to v řádu tisíců. A to jsme "nejbohatší" obec v republice. Ale zas tady organizace tohoto typu nemáme, frčí hlavně včely na Petříně.

I Vám děkuji za info!

4.8.2020 09:50
orionka

XXX.XXX.82.160

"Já bych věděla, jak to zařídit, ale to by se na mě vrhli všichni ti, co na péči o obyvatele osad, profitují"

Povídejte nám o tom chvilku.

4.8.2020 10:00
impact

XXX.XXX.24.146

No já nevím, ale podle lidí, kteří přímo v osadách zachraňují psy, se tam drtivá většina těch psů dostane tak, že je tam vyhodí bílí Slováci, který už pes přestal bavit. Nebo neměli na léčení, zbyl jim jako dědictví a takový podobný důvody, proč jsou u nás darovací psi na bazoši. Tak prostě jdou, vyhoděj ho u osady a postarej se o sebe sám.

Tak to bych si taky ráda poslechla, jak zařídíte, aby se to nedělo.

4.8.2020 10:02
sisi58

XXX.XXX.191.1

orionka napsal(a):
"Já bych věděla, jak to zařídit, ale to by se na mě vrhli všichni ti, co na péči o obyvatele osad, profitují"

Povídejte nám o tom chvilku.

Ale vždyť to vědí všichni normální, pracující, slušní lidé. Jen se v dnešní době nenosí ukázat na někoho a říct "to je lempl, křivák a nefachčenko!" a navíc postižený v sociálním cítění. A už vůbec nemůžete napsat, že by takovým prospěla pravidelná fyzická práce a vedení k zodpovědnosti. A říct někde na veřejnosti, že se má všem měřit stejným metrem? No potěš koště! Budete rasista, šovinista a Bůh ví, jaký další ista.
Neví tu někdo, kdo jsou ti "oni",kteří způsobují tuhle šlamastiku? Co mluvím s lidmi, nikdo se ktéhle pokřivené morálce nehlásí. Že by to byli infiltrovaní mimozemšťané?!

4.8.2020 10:03
sisi58

XXX.XXX.191.1

impact napsal(a):
No já nevím, ale podle lidí, kteří přímo v osadách zachraňují psy, se tam drtivá většina těch psů dostane tak, že je tam vyhodí bílí Slováci, který už pes přestal bavit. Nebo neměli na léčení, zbyl jim jako dědictví a takový podobný důvody, proč jsou u nás darovací psi na bazoši. Tak prostě jdou, vyhoděj ho u osady a postarej se o sebe sám.

Tak to bych si taky ráda poslechla, jak zařídíte, aby se to nedělo.

Aby se nedělo co? Že někdo vyhodí pejska u osady nebo to, že je obyvatelé osady berou jako hračku či oběd?
Nedávno jsem podepisovala petici o "zákazu chovu zvířat v osadách". To je rozumný počin i když nevěřím, že to někdo prosadí.

4.8.2020 10:06
orionka

XXX.XXX.82.160

"A už vůbec nemůžete napsat, že by takovým prospěla pravidelná fyzická práce a vedení k zodpovědnosti"
.

Ještě že ten problém mají bratři na Slovensku a nemusíme ho řešit.

4.8.2020 10:10
orionka

XXX.XXX.82.160

Ale tu paní z odkazu považuju za pseudo...., i kdyby jí odměnou bylo jen dobře u srdce, tak držet při životě ( jejím způsobem ) ochrnutou kočku, je týrání a ne dobrý skutek.
Podobně odebírat psy z osad, kde na jejich místo nastoupí hned další štěňata. Tam by pomohla jen nekonečná osvěta - a tu dobu už jsme 2 generace propásli.

4.8.2020 10:40
megi-the-dog

XXX.XXX.211.228