Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Jitka86

28.6.2022 22:39
Jitka86

XXX.XXX.195.37

Dobrý den.

Dnes se stala pro mě šokující věc...
Máme 3 měsíce doma psa z útulku ( teď má 8 měsíců).

Večer koukám na Tv,vyskočí za mnou na gauč,lehne si a počůral mě....( Na gauč nesmí).

Taky se mi dnes,když jsem byla v práci pokadil do postele...( Do postele nesmí).

Poprvé dnes při hraní se psem měl tendenci ho obcovat.

Jak si to mám vysvětlit? Jako projev dominance???

Děkuji.

28.6.2022 22:51
plaka

XXX.XXX.234.37

Určitě. Příště vás zmlátí nunčakama, dominátor jeden.

Nesmí na gauč a vyskočí tam? Nesmí do postele a v nepřítomnosti tam vyskočí? Snažil se ojet psa? Je to rebel!

Ostatní mají více trpělivosti, jistě nicku s číslem vysvětlí, že pes dospívá a útulkáč a pohyb a režim a něco si o psech přečíst atd. 8měsíční štěně z útulku - nemáte foto, prosím?

Jitka86

28.6.2022 22:57
Jitka86

XXX.XXX.195.37

Jde o to,ze hned 3 změny v jeden den....

Vždy jsem měla feny ( taky z utulku),tohle je můj první pes,tak jsem Neználek....

Jinak nějaká nehoda se stala,to je jasné,ale poslední dobou byl 100%cistotny...

Chápu, že je to puberta,ale tohle je dost😀😀

28.6.2022 23:04
fikovnice

XXX.XXX.135.168

Jitka86 napsal(a):

Vždy jsem měla feny ( taky z utulku),tohle je můj první pes,tak jsem Neználek....

No, holt s ním budete muset pracovat - na výchově, na čistotnosti...ale prosím, NE žádnými tresty...prostě vychovávat tím, že mu budete srozumitelně sdělovat, co je po něm požadováno.

28.6.2022 23:06
fikovnice

XXX.XXX.135.168

Jitka86 napsal(a):
Dobrý den.

Dnes se stala pro mě šokující věc...
Máme 3 měsíce doma psa z útulku ( teď má 8 měsíců).

Večer koukám na Tv,vyskočí za mnou na gauč,lehne si a počůral mě....( Na gauč nesmí).

Taky se mi dnes,když jsem byla v práci pokadil do postele...( Do postele nesmí).

Poprvé dnes při hraní se psem měl tendenci ho obcovat.

Jak si to mám vysvětlit? Jako projev dominance???

Děkuji.

Jo, a výraz "tendence ho obcovat" mě poměrně dostal!

Jitka86

28.6.2022 23:13
Jitka86

XXX.XXX.195.37

To se samozřejmě děje....

Chodíme na cvičák, socializujeme,má režim...
Ale taková odplata??😀😀😀

Tak jak jsem to podle Vás měla napsat....chtěl se pomilovat se svým vykastrovaným kamarádem?😁

28.6.2022 23:15
fikovnice

XXX.XXX.135.168

Jitka86 napsal(a):
To se samozřejmě děje....

Chodíme na cvičák, socializujeme,má režim...
Ale taková odplata??😀😀😀

Tak jak jsem to podle Vás měla napsat....chtěl se pomilovat se svým vykastrovaným kamarádem?😁

Tak běžně se tu píše, že pes obskakuje druhýho psa/kočku/nohu člověka/atd....
Ale nic proti obcování...

28.6.2022 23:17
plaka

XXX.XXX.234.37

Jitka86 napsal(a):

Sympaťák, ještě se také říká, že pes má v afektu vysoce nesený ocas. Ten váš navíc kroutivý, buďte opatrná.

Ne, teď vážně. Prostě dospívá, můžou hárat v okolí feny, může být nalokaný vody, pokud se takhle cachtá často. A z toho se pak pejsek často i pokadí. To jen k případným zdravotním příčinám nehod na gauči a v posteli. A že puberťák zkouší přirozené pohyby na fenách i samcích, to je normální. Jen hlídejte, aby ho nějaký pes za tohle nesundal natvrdo, předcházejte takovému chování. Aneb výchova, přivolání, výcvik, socializace se správnými kámoši... Zkušenosti asi máte, tak hodně zdaru.
Edit
Tak jak jsem to podle Vás měla napsat....chtěl se pomilovat se svým vykastrovaným kamarádem?
Kastráti často psům voní jako feny. Není to nenormální chování. Prostě bych svého psa nenechala obtěžovat bezkulkinka, i když chápu, že vás to mohlo překvapit. Ideální trénink na situaci, kdy potkáte háravku v tom nej období.

28.6.2022 23:23
fikovnice

XXX.XXX.135.168

plaka napsal(a):
Sympaťák, ještě se také říká, že pes má v afektu vysoce nesený ocas. Ten váš navíc kroutivý, buďte opatrná.

Ne, teď vážně. Prostě dospívá, můžou hárat v okolí feny, může být nalokaný vody, pokud se takhle cachtá často. A z toho se pak pejsek často i pokadí. To jen k případným zdravotním příčinám nehod na gauči a v posteli. A že puberťák zkouší přirozené pohyby na fenách i samcích, to je normální. Jen hlídejte, aby ho nějaký pes za tohle nesundal natvrdo, předcházejte takovému chování. Aneb výchova, přivolání, výcvik, socializace se správnými kámoši... Zkušenosti asi máte, tak hodně zdaru.
Edit
Tak jak jsem to podle Vás měla napsat....chtěl se pomilovat se svým vykastrovaným kamarádem?
Kastráti často psům voní jako feny. Není to nenormální chování. Prostě bych svého psa nenechala obtěžovat bezkulkinka, i když chápu, že vás to mohlo překvapit. Ideální trénink na situaci, kdy potkáte háravku v tom nej období.

"Kastráti často psům voní jako feny."

A to by mě celkem zajímalo... Myslela jsem si to o mém kastrovaném kocourovi, a prý je to nesmysl. Ale nevím, navíc já píšu o kočkách, Vy o psech.

28.6.2022 23:57
plaka

XXX.XXX.234.37

Z vlastní zkušenosti jsem znala tři takové psy. Kastrovaní nad pět let věku ze zdravotních důvodů (nádor varlete a cysty na prostatě). Hodně psů, samců i fen, po nich jelo jak po háravce i řadu let po kastraci. Příčinu nevím, snad nějaké hormony? Zároveň znám celou řadu kastrovaných psích samců, kteří nechávají ostatní psy zcela v klidu.

29.6.2022 04:36
impact

XXX.XXX.47.246

plaka napsal(a):
Určitě. Příště vás zmlátí nunčakama, dominátor jeden.

Nesmí na gauč a vyskočí tam? Nesmí do postele a v nepřítomnosti tam vyskočí? Snažil se ojet psa? Je to rebel!

Ostatní mají více trpělivosti, jistě nicku s číslem vysvětlí, že pes dospívá a útulkáč a pohyb a režim a něco si o psech přečíst atd. 8měsíční štěně z útulku - nemáte foto, prosím?

Tpč nunčakama. Mám dost.

Jitka86

29.6.2022 05:56
Jitka86

XXX.XXX.195.37

Takže teď ráno mi vyskočil do postele a pomočil ji.....

Takové cvachtani bylo naposledy o víkendu....

Nevím,proč to dělá,,,

29.6.2022 07:04
fikovnice

XXX.XXX.135.168

Jitka86 napsal(a):

Nevím,proč to dělá,,,

...z radosti...

29.6.2022 07:10
Xerxová

XXX.XXX.226.179

a nebo ze strachu - neb ví, že do postele nesmí... A když tam je (protože tam za vámi mocmoc chce), tak učůrává jako submisivní štěňátka - říká vám tím, že je maličký a bezbranný...

A nebo z radosti - můj dorostenec je zcela čistotný, ale když přijedou po měsící mládežníci s vnoučaty z Prahy, tak nadšením učůrává. Z toho vyroste - ale chodí se vítat ven

29.6.2022 07:13
fikovnice

XXX.XXX.135.168

Xerxová napsal(a):
a nebo ze strachu - neb ví, že do postele nesmí... A když tam je (protože tam za vámi mocmoc chce), tak učůrává jako submisivní štěňátka - říká vám tím, že je maličký a bezbranný...

A nebo z radosti - můj dorostenec je zcela čistotný, ale když přijedou po měsící mládežníci s vnoučaty z Prahy, tak nadšením učůrává. Z toho vyroste - ale chodí se vítat ven

Popravdě já to psala v mírné ironii (i když samozřejmě vím, že psi z radosti učůrávají)... Fločák mě běžel vždy přivítat a přitom kropil jak zahradní hadice!

29.6.2022 08:19
aluska

XXX.XXX.197.205

Já teda nevím, moji 2 chovní psy si dvou kastrovaných fen které mám ve smečce nijak nevšímají ( mimo hraní si s nimi), zato starší otec ojíždí mladšího syna. Furt mám oči na šťopkách a jak to vidím, houknu na něj a on sleze

29.6.2022 08:23
hmn_

XXX.XXX.25.38

Jitka86 napsal(a):

Nevím,proč to dělá,,,

1.proč pes, který do postele NESMÍ, do té postele může vyskočit?!
2.proč pes, který již do postele potřebu konal (si myslím, že značkuje), do té postele může vyskočit?!

ad1. píšu nesmí, ne že VÍ, že nesmí
on to neví
to si jenom člověk myslí
je třeba mu to mechanicky znemožnit, zábranami

doufám, že do té postele skočil v nepřítomnosti člověka, ne že se člověk koukal......

tohle chce intenzivní výcvik, práci, zaměstnání, řád a pořádek, pravidla
vešel do puberty, hormony rostou
energii je třeba usměrnit
když nechci, aby něco dělal, tak mu to nesmím dovolit a místo nežádoucí činnosti ho naučit žádoucí
vždy a pořád

29.6.2022 08:27
aluska

XXX.XXX.197.205

aluska napsal(a):
Já teda nevím, moji 2 chovní psy si dvou kastrovaných fen které mám ve smečce nijak nevšímají ( mimo hraní si s nimi), zato starší otec ojíždí mladšího syna. Furt mám oči na šťopkách a jak to vidím, houknu na něj a on sleze

fůůůj psy, samozřejmě psi

29.6.2022 08:42
efe

XXX.XXX.199.5

Když do postele a na gauč nesmí, jak je možné, že se tam dostane?

uiiii

19.7.2022 23:21
uiiii

XXX.XXX.40.33

hmn_ napsal(a):
1.proč pes, který do postele NESMÍ, do té postele může vyskočit?!
2.proč pes, který již do postele potřebu konal (si myslím, že značkuje), do té postele může vyskočit?!

ad1. píšu nesmí, ne že VÍ, že nesmí
on to neví
to si jenom člověk myslí
je třeba mu to mechanicky znemožnit, zábranami

doufám, že do té postele skočil v nepřítomnosti člověka, ne že se člověk koukal......

tohle chce intenzivní výcvik, práci, zaměstnání, řád a pořádek, pravidla
vešel do puberty, hormony rostou
energii je třeba usměrnit
když nechci, aby něco dělal, tak mu to nesmím dovolit a místo nežádoucí činnosti ho naučit žádoucí
vždy a pořád

Amen

Přidejte reakci

Přidat smajlík