Vlašky 2020

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
6.2.2020 13:31
honzapm

XXX.XXX.182.25

Kluci včera zahájili novou sezonu Poradou nad rozsypanou klíčenkou.

6.2.2020 13:57
.tumash1983.

XXX.XXX.162.28

honzapm napsal(a):

Teda to jsou fešáci! No já se snad dám na Vlašky...

6.2.2020 16:32
viu

XXX.XXX.101.74

Zrovna si říkám to samé 👍🏻
Nadherní !

6.2.2020 18:15
jo012810

XXX.XXX.101.35

honzapm napsal(a):

No to je paráda ten dril chovatele, že se takto sejdou na poradu a nehaštěří se...

8.2.2020 10:48
honzapm

XXX.XXX.182.25

Oranžovokrké dostaly včera pro zpestření zimních dnů náruč ptačince žabince,
a to přímo na svůj vlastní enríčmentový květináč, který jsem vytvořil tak,
že když mi nešly letničky vyklopit na kompost, protože je to prorostlé skrz naskrz,
tak jsem se s tím nijak víc nesrzabýval, napíchal jsem do toho javorové větvičky
z náletu, a zatím to nezničily. Naopak když jsem jim tam dal ozdobnou otep z pelyňku,
tak ji do hodiny sežraly čili zkonzumovaly, tak tohle zatím drží.

https://www.youtube.com/watch?v=kttCsUq6rqM

22.2.2020 08:24
Aida2002

XXX.XXX.238.125

Zdravím, ti vlaščí kohouti jsou úžasní! Jakoupak mají povahu?Až odejde na věčnost můj zakrslý kohoutek Wyandot, chtěla bych si taky pořídit kohouta Vlašáka. Jsou krásní! Gratuluju!

22.2.2020 08:55
ecitejok

XXX.XXX.38.33

Aida2002 napsal(a):
Zdravím, ti vlaščí kohouti jsou úžasní! Jakoupak mají povahu?Až odejde na věčnost můj zakrslý kohoutek Wyandot, chtěla bych si taky pořídit kohouta Vlašáka. Jsou krásní! Gratuluju!

Jako každej chlap. Kus od kusu jinej. Hodně lidí tvrdí , že vlašáci jsou agresivní a já nevím co. Měl jsem jako puberťák vlašky rodobarvé, střírbně zbarvene a koroptví. Vysloveně agresivní nebyl ani jeden.

22.2.2020 09:49
Aida2002

XXX.XXX.238.125

Díky, na tom na tom něco bude 😂. Tož uvidím.

29.2.2020 21:46
honzapm

XXX.XXX.182.25

Vlaška zlatě zbarvená na fotkách a ve článku našich sk kolegů
http://casopischovatel.sk/clanok/vlaska_zlata_v_obrazoch-275

13.6.2020 20:21
honzapm

XXX.XXX.134.34

Když Vlaška konzumuje vaječnou omeletu, je tudíž kanibalkou?
Olánek by možná věděl.

https://www.youtube.com/watch?v=6MIuKQAWF90

.

22.6.2020 13:53
honzapm

XXX.XXX.134.34

Když Vlašky konzumují slepičí (vlaščí) vývar, jsou tudíž kanibalkami?
Olánek by možná věděl...

22.6.2020 14:56
Aida2002

XXX.XXX.65.85

Jsou to kanibalky, bez debaty 😀. Moje vlašky miluju uvařené kuřecí skelety. A ještě se u toho pobaví.

22.6.2020 14:57
Aida2002

XXX.XXX.65.85

Máte krásné hejno, barevné. 🐔🐓

20.7.2020 22:34
Aida2002

XXX.XXX.238.121

Dobrý den, pane Honzo, můžu se na Vás obrátit s dotazem? Holkám klesala snůška, až se zastavila úplně a začaly vypadat tak nějak pomuchlaně, některá pírka jsou úplně zlomená a kůži na břiše mají červenou. Každý den nacházím pár nestandardních hovínek. Trvá to asi tak měsíc. Hledala jsem, co by to mohlo být a že prý všenky. Co horší, když jsem věděla co hledat, a kde, našla jsem i tyhle malé hnusné hajzlíky. Takže jsem dnes vybílila kurnik, škviry vysypala křemelinou a holkám dala pořádnou křemelinovou koupel. Myslíte, že je šance, že se slípkám snůška vrátí k normálu? Moc děkuji za Váš názor.

21.7.2020 13:07
honzapm

XXX.XXX.134.34

Chuděry, snad jim ta křemelina nerozleptá sliznice.
Bez foto těžko na něco přijdeme.
Zdravá, odčervená drůbež, parazitůprostá je základ.

Chovu zdar.

21.7.2020 14:08
Aida2002

XXX.XXX.65.85

Křemelina rozleptá sliznici? Vždyť se doporučuje přidávat do popeliště? Co používáte Vy? Samozřejmě bude ještě Bio kill pod křídla, ale přiznávám, že u Bio killu se zase bojím já, že jim ublížím. Budu to dělat večer, až budou v klidu, ale stejně, pokud bych jim nedopatřením stříkla do oka...
Taky bych ráda parazitů prosté sklípky, ale je to vůbec možné docílit, když jsou celý den venku? Sice vrabčáky a kosáky stále přemlouvám, ať jdou jinam, ale líbí se jim u nás.... 😉.

2.8.2020 12:45
lydie

XXX.XXX.8.37

Aida2002 napsal(a):
Křemelina rozleptá sliznici? Vždyť se doporučuje přidávat do popeliště? Co používáte Vy? Samozřejmě bude ještě Bio kill pod křídla, ale přiznávám, že u Bio killu se zase bojím já, že jim ublížím. Budu to dělat večer, až budou v klidu, ale stejně, pokud bych jim nedopatřením stříkla do oka...
Taky bych ráda parazitů prosté sklípky, ale je to vůbec možné docílit, když jsou celý den venku? Sice vrabčáky a kosáky stále přemlouvám, ať jdou jinam, ale líbí se jim u nás.... 😉.

https://eshop.ekokoza.cz/cs/kremelina-pro-zvirata.html

http://newexpress.cz/online/kremelina-pritel-a-zabijak-v-jednom/

https://www.vinarskepotreby.cz/kremelina-f4-pytel-15-kg.html?gclid=Cj0KCQjwl4v4BRDaARIsAFjATPm8oJLEGaWfIydqn-do7xP8c1yPZk_NJ_DT3sKgnY2anMDDAtV1KFQaAoqAEALw_wcB

Křemelina DIATOM obsahuje přibližně 3% hořčíku, 33% křemíku, 19% vápníku, 5% sodíku, 2% železa a mnoho dalších stopových prvků jako jsou titan, bor, mangan, měď, zircon. Díky tomu je skvělým přírodním obohacením naší stravy.

Co je to Křemelina?

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy), podle nichž se označuje též jako rozsivková zemina. Dalším používaným názvem je diatomit, zahrnující horniny složené z diatom (schránek rozsivek) různého stupně zpevnění. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit a illit.

Křemelina je velice jemnozrnný, práškovitý až jílovitý sediment. Je-li čistá, má bílou až krémovou barvu, bývá i nazelenalá, šedá, hnědavá dle příměsí.

Existuje více druhů křemeliny. Liší se od sebe čistotou a jemností. Lidé mohou používat POUZE KŘEMELINU nejčistší. Křemelina se používá například na filtraci bazénů, jako přírodní pesticid..... Ta není určena pro člověka.

Upozornění:

Křemík ani jeho běžné anorganické sloučeniny nejsou toxické, jsou natolik inertní, že projdou trávicím traktem zcela neporušeny. Problémy nastávají spíše při dlouhodobém vdechování mikroskopických částeček, větší opatrnost se při užívání křemeliny doporučuje u astmatiků, její vdechnutí může vyvolat astmatický záchvat. Dále musíme při užívání křemeliny dávat pozor, aby se nedostala do očí, může způsobovat suchost očí a zápaly. Nadměrné dávky křemíku se nesmí užívat v případě, kdy u pacienta byla prokázána přecitlivělost na křemík, nebo trpí-li vážnou poruchou činnosti ledvin, protože může zapřičinit vznik močových kamenů.

Informace v tomto textu jsou pouze pro vzdělávací a informativní účely. Nemají za cíl diagnostikovat, léčit ani působit jako prevence nemocí a jiných disharmonických stavů organizmu.

2.8.2020 13:01
Aida2002

XXX.XXX.238.121

lydie napsal(a):
https://eshop.ekokoza.cz/cs/kremelina-pro-zvirata.html

http://newexpress.cz/online/kremelina-pritel-a-zabijak-v-jednom/

https://www.vinarskepotreby.cz/kremelina-f4-pytel-15-kg.html?gclid=Cj0KCQjwl4v4BRDaARIsAFjATPm8oJLEGaWfIydqn-do7xP8c1yPZk_NJ_DT3sKgnY2anMDDAtV1KFQaAoqAEALw_wcB

Křemelina DIATOM obsahuje přibližně 3% hořčíku, 33% křemíku, 19% vápníku, 5% sodíku, 2% železa a mnoho dalších stopových prvků jako jsou titan, bor, mangan, měď, zircon. Díky tomu je skvělým přírodním obohacením naší stravy.

Co je to Křemelina?

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy), podle nichž se označuje též jako rozsivková zemina. Dalším používaným názvem je diatomit, zahrnující horniny složené z diatom (schránek rozsivek) různého stupně zpevnění. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit a illit.

Křemelina je velice jemnozrnný, práškovitý až jílovitý sediment. Je-li čistá, má bílou až krémovou barvu, bývá i nazelenalá, šedá, hnědavá dle příměsí.

Existuje více druhů křemeliny. Liší se od sebe čistotou a jemností. Lidé mohou používat POUZE KŘEMELINU nejčistší. Křemelina se používá například na filtraci bazénů, jako přírodní pesticid..... Ta není určena pro člověka.

Upozornění:

Křemík ani jeho běžné anorganické sloučeniny nejsou toxické, jsou natolik inertní, že projdou trávicím traktem zcela neporušeny. Problémy nastávají spíše při dlouhodobém vdechování mikroskopických částeček, větší opatrnost se při užívání křemeliny doporučuje u astmatiků, její vdechnutí může vyvolat astmatický záchvat. Dále musíme při užívání křemeliny dávat pozor, aby se nedostala do očí, může způsobovat suchost očí a zápaly. Nadměrné dávky křemíku se nesmí užívat v případě, kdy u pacienta byla prokázána přecitlivělost na křemík, nebo trpí-li vážnou poruchou činnosti ledvin, protože může zapřičinit vznik močových kamenů.

Informace v tomto textu jsou pouze pro vzdělávací a informativní účely. Nemají za cíl diagnostikovat, léčit ani působit jako prevence nemocí a jiných disharmonických stavů organizmu.

Děkuji Vám, přesně z tohoto jsem vycházela při svém užití křemeliny. Na ekokoze jsem ji dokonce loni koupila. Každopádně, terapie zabrala a dnes jsou již slepičky krásné, bez čehokoliv lezoucího v peří. A přestože jsem na svůj původní dotaz od tázaného nedostala odpověď, pouze výtku, věřím, že jednoho dne se vypracuji v tak zkušeného chovatele, že budu těm méně zkušeným schopna poskytnout radu, jako Vy, lydie. Krásný den!

Turok

2.8.2020 22:20
Turok

XXX.XXX.39.238

honzapm napsal(a):
Kdo najde rozdíl, vyhraje.

Honzo, slepička se Vám převtělila do kohoutů? :-D

4.8.2020 13:44
honzapm

XXX.XXX.134.34

Bravo, Turoku. Máte oko.
Takže vyhráváte prázdný kelímek od Kotrče.
K vyzvednutí kdykoliv.

Kotiš jen tak
Kotýž do pomazánky
Cotage ke fšemu ze zahrádki
Kotášeg na lívanečky...
Je uplně jedno, jak mu říkáte.
Důležité je, že vám Kotrč od Madety chutná!

4.8.2020 13:47
jo012810

XXX.XXX.101.35

Nó, je vidět, že i vlašky vědí, že zdraví sílu najdeš v sýru...

Turok

4.8.2020 20:52
Turok

XXX.XXX.106.243

Díky tak to beru všema deseti. Musím uznat, že je rozmazlujete, melounek, sýrek ty se mají.

Přidejte reakci

Přidat smajlík