Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Psi »

Pes v kleci, sám doma

Dobrý den, máme 9 měsíčního AST a potřebovala bych radu. Od malička má klec, ale bohužel se tam bojí jit.
Přítel byl po operaci, tak s ním trávil dost času doma, a klec šla stranou úplně. Jenže teď jsme se přestěhovali a potřebovala bych ho do klece naučit, už z důvodu ze budeme oba chodit do prace. A nechtěla bych videt tu spoušť tady až by jsme prisli
Kdyz mu tam hodím ňaminku nejde tam, bojí se. Nechci ho tam cpát násilím A jeste jeden problem mame, neni zvyklý být sam doma, pořád štěká a kňučí.. Zkouším to s ním v různých intervalech, vždy mu dám pamlsek řeknu ať čeká a odejdu, nekdy chvíli vydrží ale moc nám to nejde ☹️ A z důvodu "skvělých " sousedů
si nemuzu dovolit nechat ho tady stekat.
Děkuji za rady.
Já se nedivim že nechce do klece. Je v ní málo prostoru. Někteří psi mají hrůzu ze stísněných prostor. Naucte ho raději být normálně doma v klidu. Před odchodem psa utahat, zavést rituál při odchodu. To mu dodá jistotu že zase přijdete. Zkousejte to po chvilkách a pomalu prodlužovat. Trénujte odložení. A časem se to zvládne.
Neregistrovaný uživatel
Autor
Nacpat zničehož nic devítiměsíčního psa do klece a odejít do práce je nesmysl. Měli jste ho to učit odmala. I když stejně nejsem zastáncem psů v klecích, leda na chvilku, v autě, na výstavě, v hotelu a tak. Nechávat psa v kleci každý den po celou pracovní dobu což je minimálně 8 hodin je týrání zvířat.
Já to prostě nechápu...jak je možný, že někdo zvládne normálně nechat psa v bytě nebo v nějaké vyhrazené místnosti a někdo to furt musí cpát do klece...omlouvám se, ale fakt mě to rozčiluje, i naše andulky mají celej den klec otevřenou, protože by mi jich bylo líto, kdyby byly celej den zavřený (a to jsou dvě a klec je k poměru k jejich tělíčkům obrovská)
Psa jste měli učit na samotu už od mala...teď to sice půjde taky, ale bude to na dýl...myslíte, že v kleci štěkat nebude?...jak psala Tedysek, začněte trénovat, nedělejte z odchodu kovbojku, ale rituál...a ten rituál zkuste zatím dodržovat i když budete doma...prochajda a pak odpočinek s tím, že pes bude v místnosti sám...a hlavně začněte trénovat, když bude pes "utahanej", kdy pro něj bude přirozenější odpočívat...a klíďo bych mu dala třeba velkou kost na kousání, aby se sám zabavil...
Tedysek napsal(a):
Já se nedivim že nechce do klece. Je v ní málo prostoru. Někteří psi mají hrůzu ze stísněných prostor. Naucte ho raději být normálně doma v klidu. Před odchodem psa utahat, zavést rituál při odchodu. To mu dodá jistotu že zase přijdete. Zkousejte to po chvilkách a pomalu prodlužovat. Trénujte odložení. A časem se to zvládne.
Utahat je varianta dobrá, však ne účinná
sardullah napsal(a):
Já to prostě nechápu...jak je možný, že někdo zvládne normálně nechat psa v bytě nebo v nějaké vyhrazené místnosti a někdo to furt musí cpát do klece...omlouvám se, ale fakt mě to rozčiluje, i naše andulky mají celej den klec otevřenou, protože by mi jich bylo líto, kdyby byly celej den zavřený (a to jsou dvě a klec je k poměru k jejich tělíčkům obrovská)
Psa jste měli učit na samotu už od mala...teď to sice půjde taky, ale bude to na dýl...myslíte, že v kleci štěkat nebude?...jak psala Tedysek, začněte trénovat, nedělejte z odchodu kovbojku, ale rituál...a ten rituál zkuste zatím dodržovat i když budete doma...prochajda a pak odpočinek s tím, že pes bude v místnosti sám...a hlavně začněte trénovat, když bude pes "utahanej", kdy pro něj bude přirozenější odpočívat...a klíďo bych mu dala třeba velkou kost na kousání, aby se sám zabavil...
No, nevím jak je to u zadavatelky, asi psa na samotu moc nenaučili když štěká a kňučí, ale já třeba vůbec nevím, jak bych to bez klece dělala, když byl pes štěně. Také jsem byla vždycky proti klecím, jenže se současným psem to jinak nešlo. Od prvního dne jsem ho zvykala samotě - zvládal to celkem dobře, jenže pak prostě začal všechno ničit. Vždy jsem ho utahala když jsem odcházela, připravila mu hračky, kosti, něco na zabavení a když jsem se vrátila, stejně byla doma spoušť. A neřekla bych, že to bylo z nudy, někdy to bylo třeba už po hodině co jsem byla pryč. Pořídila jsem teda klec a naučila v ní psa odpočívat - byli jsme třeba na procházce velké, cvičili jsme, když jsme přišli domů, dala jsem psovi něco dobrého do klece, on tam dobrovolně šel, a jak byl utahaný, tak tam padnul a chrápal - v otevřené kleci. Pak se naučil, že vždycky když jsme přišli z venčí, tak šel sám odpočívat do klece - jako do pelíšku. Když jsem odjela do práce klec jsem jen zavřela a pes tam spal. Nechat ho volně pro něho bylo nebezpečné, protože to co rozkousal měl obvykle snahu žrát - zažili jsem si své s tím, když sežral plastovou misku. Nyní už jsme skoro rok bez klece a už to nedělá, ale předtím to opravdu nešlo. Teď když je pes bez klece, tak jsem si ho zkusila i nahrát, co dělá po dobu když jsem v práci a pes celou dobu ležel v posteli v peřině tak, jak jsem ho přikryla když jsem odcházela
.Jsem ráda, že už v té kleci být nemusí, ale znám psi, kteří už jsou starší a pořád ničí. Podle mě to tak nějací psi mají. Třeba předchozí pes doma nezničil nic, tam jsem si byla jistá, že ho můžu nechat kdekoli jakkoli dlouho a nic tam neudělá a to jsme to s ním ani netrénovali. Současný pes se mi pustil i do auta. Nejdříve jsem ho tam nechávala volně, po cca hodině lítání na cvičáku s ostatními štěňaty plus cvičení jsem ho nechala 10 minut v autě. Když jsem přišla tak byli rozkousané oba zadní pásy, později zkoušel volant, pak i sedačky. Takže jsem pořídila klec - což tedy stejně na léto byla nutnost, abych mu mohla nechávat otevřený kufr. Kvůli kleci jsem vyndala zadní sedačky takže klec má fakt prostornou. Vím, že kdybych ho dneska nechala v autě volně, tak už tam nic neudělá, ale do toho roka to byl fakt boj.
marcelaamax napsal(a):
No, nevím jak je to u zadavatelky, asi psa na samotu moc nenaučili když štěká a kňučí, ale já třeba vůbec nevím, jak bych to bez klece dělala, když byl pes štěně. Také jsem byla vždycky proti klecím, jenže se současným psem to jinak nešlo. Od prvního dne jsem ho zvykala samotě - zvládal to celkem dobře, jenže pak prostě začal všechno ničit. Vždy jsem ho utahala když jsem odcházela, připravila mu hračky, kosti, něco na zabavení a když jsem se vrátila, stejně byla doma spoušť. A neřekla bych, že to bylo z nudy, někdy to bylo třeba už po hodině co jsem byla pryč. Pořídila jsem teda klec a naučila v ní psa odpočívat - byli jsme třeba na procházce velké, cvičili jsme, když jsme přišli domů, dala jsem psovi něco dobrého do klece, on tam dobrovolně šel, a jak byl utahaný, tak tam padnul a chrápal - v otevřené kleci. Pak se naučil, že vždycky když jsme přišli z venčí, tak šel sám odpočívat do klece - jako do pelíšku. Když jsem odjela do práce klec jsem jen zavřela a pes tam spal. Nechat ho volně pro něho bylo nebezpečné, protože to co rozkousal měl obvykle snahu žrát - zažili jsem si své s tím, když sežral plastovou misku. Nyní už jsme skoro rok bez klece a už to nedělá, ale předtím to opravdu nešlo. Teď když je pes bez klece, tak jsem si ho zkusila i nahrát, co dělá po dobu když jsem v práci a pes celou dobu ležel v posteli v peřině tak, jak jsem ho přikryla když jsem odcházela
.Jsem ráda, že už v té kleci být nemusí, ale znám psi, kteří už jsou starší a pořád ničí. Podle mě to tak nějací psi mají. Třeba předchozí pes doma nezničil nic, tam jsem si byla jistá, že ho můžu nechat kdekoli jakkoli dlouho a nic tam neudělá a to jsme to s ním ani netrénovali. Současný pes se mi pustil i do auta. Nejdříve jsem ho tam nechávala volně, po cca hodině lítání na cvičáku s ostatními štěňaty plus cvičení jsem ho nechala 10 minut v autě. Když jsem přišla tak byli rozkousané oba zadní pásy, později zkoušel volant, pak i sedačky. Takže jsem pořídila klec - což tedy stejně na léto byla nutnost, abych mu mohla nechávat otevřený kufr. Kvůli kleci jsem vyndala zadní sedačky takže klec má fakt prostornou. Vím, že kdybych ho dneska nechala v autě volně, tak už tam nic neudělá, ale do toho roka to byl fakt boj.
Já si to teda fakt neumím představit...když byl náš chrťák malej, tak měl taky klec...takový to místečko, kam si zaleze, když je unavenej a chce mít "soukromí"...přes klec byla přehozená deka, takže měl takovou noru...dokonce jsem ho v kleci kolikrát i zavřela, když usnul, aby k němu v nestřežené chvíli nevlezla roční dcera...ale neumím si představit, že bych ho v kleci nechala když odejdu, on byl teda pěknej raubíř...co šlo roztrhat a bylo přístupné, tak to bylo na kousky...noviny, polštář, dětské papírové pleny, kapesníčky, no a trochu okousal nohy od stolu, povalil kytku...škoda nula nula prd, ale bordel, spoušť v celým bytě se mu povedla několikrát...možná mám radikální názor na klece proto, že jsem nikdy neměla psa "ničitele světů"...možná, že je to tím, že si nevybírám akční plemena, možná je to jen o štěstí...prostě si nedovedu představit, že psa zavřu na osm hodin (nebo možná déle) do klece...

Současní pesani např doma nezničili nic...zato zahradu vzali útokem a tak tři roky připomínala spíše tankodrom
sardullah napsal(a):
Já si to teda fakt neumím představit...když byl náš chrťák malej, tak měl taky klec...takový to místečko, kam si zaleze, když je unavenej a chce mít "soukromí"...přes klec byla přehozená deka, takže měl takovou noru...dokonce jsem ho v kleci kolikrát i zavřela, když usnul, aby k němu v nestřežené chvíli nevlezla roční dcera...ale neumím si představit, že bych ho v kleci nechala když odejdu, on byl teda pěknej raubíř...co šlo roztrhat a bylo přístupné, tak to bylo na kousky...noviny, polštář, dětské papírové pleny, kapesníčky, no a trochu okousal nohy od stolu, povalil kytku...škoda nula nula prd, ale bordel, spoušť v celým bytě se mu povedla několikrát...možná mám radikální názor na klece proto, že jsem nikdy neměla psa "ničitele světů"...možná, že je to tím, že si nevybírám akční plemena, možná je to jen o štěstí...prostě si nedovedu představit, že psa zavřu na osm hodin (nebo možná déle) do klece...

Současní pesani např doma nezničili nic...zato zahradu vzali útokem a tak tři roky připomínala spíše tankodrom
Já Teda ničitele světa doma mám. Jako štěně okusoval zásuvky, prevracel nízký nábytek a na vysoký nábytek lezl. Klec měl. Byl v ní zavirany na noc, když se učil spát. Přes den měl vyklízenou místnost a schozenou elektriku. Škody ve strašně vysokých částkách. Ale když jsem nebyla doma, nikdy bych ho nezavrela do klece.
sardullah napsal(a):

No jo, já si to taky nedokázala představit než jsem měla tohoto psa, teď už to chápu. Ne každý má možnost nechat jednu místnost pro psa. Já tu klec používala v zimě a na podzim, přes léto a jaro jsem psa nechávala v kotci. Škody u nás byli ve vyšších částkách, ale hlavně to bylo pro něho nebezpečné tím, že by všechno sežral...
Máme hodně přátel co mají tyhle psi. Chceme s nim jezdit na závody, a tam jsou pravidla že toho psa nemůžete nechat jen tak na vodítku. Jen jsem chtěla poradit od lidí co tyhle psy mají a nechávají je tam. Neni to pro psa vůbec nic špatného ho nechat v kleci, a jak píše "sardullah" je v novém a potřebuje si zvyknout. Neumim si to bez toho představit. Nebudu ta, která ho tam bude zavírat na 8hodin. Ale musí si ten pes zvyknout že tam bude sám. Až to zvládne v kleci, bude jí mit neustále otevřenou. Problem byl v tom, ze jsme bydleli u rodičů a nemohli jsme si dovolit aby tam pes neustále štěkal a kňučel. Proto to zkoušíme teď ldyž jsme ve svém. Díky.
marcelaamax napsal(a):
No jo, já si to taky nedokázala představit než jsem měla tohoto psa, teď už to chápu. Ne každý má možnost nechat jednu místnost pro psa. Já tu klec používala v zimě a na podzim, přes léto a jaro jsem psa nechávala v kotci. Škody u nás byli ve vyšších částkách, ale hlavně to bylo pro něho nebezpečné tím, že by všechno sežral...
Obávám se, že pro mě je to nemyslitelné...já bych to řešila spíše véééélikým kotcem nebo "vymezení části zahrady", no zaplať pánbůh za barák...klec je pro mě psychicky pro psa nepřijatelná...a to bez narážky na vás, vím, že nejste nějaká trapitelka zvířat...
sardullah napsal(a):
Obávám se, že pro mě je to nemyslitelné...já bych to řešila spíše véééélikým kotcem nebo "vymezení části zahrady", no zaplať pánbůh za barák...klec je pro mě psychicky pro psa nepřijatelná...a to bez narážky na vás, vím, že nejste nějaká trapitelka zvířat...
Jasně, dřív jsem to měla stejný jako vy, takže vám rozumím smajlík. My sice máme zahradu, ale společnou a ani z bezpečnostních důvodu tam pes nemůže být sám. Takže když je teplo tak je venku v kotci, a v zimě se válí teď už doma v posteli. Do roku bohužel v té klecí být musel. Ale také jsem ráda, že ho to přešlo a může tam být volně smajlík
Neregistrovaný uživatel
Autor
Měla sem všechnx psy ničitele, ale prostě se s tím musí počítat. dokud je to nepřešlo, tak prostě ničili, pak se to opravilo. Ono se musí předvídat, všechno co byp ro ně mohlo být nebezpečné odstranit. U současnéno psa jsme měli v místnosti kde o samotě zůstával odpojený i elektrický proud protožem ěl snahu dát se do zásuvek. Předchozí zase neměl pelech a spal pár měsíců na lině protože měl snahu žrát hadry. Všechno se dá když se chce. Zavřít psa do klece je pohodlí majitele, ale pes je podle mě chudák.Kdo chce mít psa měl by si rozmyslet zda má podmínky na to aby ho měl. Pokud chce někdo zvířátko v kleci, existují morčata, králíci a další kteří to snesou.
marcelaamax napsal(a):
Mně se líbí ten popis, jak jste ho na klec učila. Díky!
Sári napsal(a):
Dobrý den, máme 9 měsíčního AST a potřebovala bych radu. Od malička má klec, ale bohužel se tam bojí jit.
Přítel byl po operaci, tak s ním trávil dost času doma, a klec šla stranou úplně. Jenže teď jsme se přestěhovali a potřebovala bych ho do klece naučit, už z důvodu ze budeme oba chodit do prace. A nechtěla bych videt tu spoušť tady až by jsme prisli
Kdyz mu tam hodím ňaminku nejde tam, bojí se. Nechci ho tam cpát násilím A jeste jeden problem mame, neni zvyklý být sam doma, pořád štěká a kňučí.. Zkouším to s ním v různých intervalech, vždy mu dám pamlsek řeknu ať čeká a odejdu, nekdy chvíli vydrží ale moc nám to nejde ☹️ A z důvodu "skvělých " sousedů
Děkuji za rady.
To jako že má pes trávit dobu, co budete v práci, zavřený v kleci? A co kdyby vás někdo na devět hodin zavřel na WC?
Proč si pořizujete psa, když nejste schopni ho vychovat tak, abyste ho mohli bez obav nechat doma v důstojnějších podmínkách?
NECHÁPU!
Pes v kleci, sám doma
Máme hodně přátel co mají tyhle psi...
- neni zvyklý být sam doma, pořád štěká a kňučí..
☹️ A z důvodu "skvělých " sousedů...
V bytě jsem měla postupně tři psy různých plemen. Středního knírače, samojeda a černého ruského teriéra. Všichni mohli do všech místností bytu, a krom samojeda ve štěněcím věku nikdy žádnou škodu neudělali. Nevšímali si odpadkového koše i jakéhokoliv jídla na stole, stolku v obýváku, na lince. Nevyli, nevyštěkávali,... A to knírač a černyš přišli k nám do bytu z kotce a nebyli naučení na život v bytě. Vše se naučili velmi rychle a spolehlivě.
Proč to nejde jinde?
Kdybych měla mít psy v bytě v kleci, tak je radši vůbec nemám.
Sári napsal(a):
Děkuji za rady.
Naše štěně také nemá přístup po celém domě, když je samo doma - je to malé plemeno, ale pár věcí už se mu povedlo zlikvidovat i pod naším dohledem

Já myslím, že ve většině bytů to nějak jde - vymezit pejskovi nějaký prostor, aby se nedostal všude, ale nemusel být v kleci.

Švagrová měla při dětech takovou velikou dětskou ohrádku - spíš to byl plůtek
přes 3/4 obýváku - sloužila spíš jako odkladiště hraček, aby o ně nezakopávali všude smajlík nicméně něco takového, už je pro mne představitelnější - přehradit pejskovi větší část obýváku, dát tam hodně hraček a deky...třeba by tam byl spokojenější než v kleci a nutkání zničit ohrádku, by nebylo tak silné smajlík)

Když už se naučil štěkat, sám doma - myslím, že potrvá delší dobu, odnaučit jej to. Je blbý, že si zvykl na neustálou přítomnost přítele no.
Odvykání by asi mělo být postupné - vzít si pár dní z práce volno a odcházet během dne jen na chviličku, postupně to prodlužovat...

Ale jak jsem už napsala, nějaká větší ohrádka je pro mě představitelnější než malá klec. Po příchodu domů se dá snadno složit.
Malá klec sama o sobě není špatná, naopak nejistí psi mohou mít větší jistotu, když mohou zalézt do "nory"...ale otevřená.
Jen doplňuji - ideální je přizpůsobit nějakou místnost / místnosti smajlík

Když odcházíme do práce, má malej v chodbě pelíšek a hračky + otevřeno do dětských pokojíků. Tam žádné větší škody neudělá a ani tam na sebe nemůže nic shodit smajlík
Já mám také pro psa vymezený prostor, nikoliv ale klec, kde je max 6 hodin sám.Už jen z důvodu, že je malý a rád skáče na parapet okna, kde mě pak vyhlíží a stalo se, že párkrát uklouznul a spadl z toho parapetu, tak to dělám spíš pro jeho bezpečí a náš klid a řekla bych, že se i tak v přepažené místnosti cítí líp, než když mohl lítat po celém domě, natáčeli jsme ho i na kameru abychom věděli co a jak.Také je hrozně závislý na jeho pelíšku, kam mu dáme pelech, tak tam se hned dobrovolně a s radostí přestěhuje a bylo by mu jedno kam, tedy ne že by jsme to dělaly často ale v zimě je rád s námi blízko u topení.Takže i taková závislost se k něčemu může hodit, že kam chci dostat psa, tak šoupnu pelech a je klid, s pamlskem bych to tak daleko nedotáhla
Klec vůbec nemám, oba psy mám v době nepřítomnosti v části bytu, kde spí, nic neničí (útulkáč a boc). Ale mám známé, kterí mají opravdu psa ničitele a podle mě kdo tohle nezažil nebo neviděl na vlastní oči, nemůže to pochopit :) Do klece se pes dává především pro vlastní bezpečí, ono řešit nonstop zažívací a jiné zdravotní problémy, protože pes je schopný sežrat i věci, u kterých by vás nenapadlo, že to jde, fakt není žádná hitparáda. Pro takového psa považuju prostornou klec za přijatelné řešení. Beztak psi většinu dne v nepřítomnosti pána prospí..
samik49 napsal(a):
Klec vůbec nemám, oba psy mám v době nepřítomnosti v části bytu, kde spí, nic neničí (útulkáč a boc). Ale mám známé, kterí mají opravdu psa ničitele a podle mě kdo tohle nezažil nebo neviděl na vlastní oči, nemůže to pochopit :) Do klece se pes dává především pro vlastní bezpečí, ono řešit nonstop zažívací a jiné zdravotní problémy, protože pes je schopný sežrat i věci, u kterých by vás nenapadlo, že to jde, fakt není žádná hitparáda. Pro takového psa považuju prostornou klec za přijatelné řešení. Beztak psi většinu dne v nepřítomnosti pána prospí..
Ano, nekdy se ta klec da prijatelne pouzit. Ale ne jako zakladatelka. Ze stene soupne do klece, na 8 hodin odjede. Ucit se musi postupne. Zvykat na klec, udelat ji prijemnou. Musi byt dost prostorna. A zvykat na samotu.
samik49 napsal(a):
Do klece se pes dává především pro vlastní bezpečí...
"""""""""""""
Opravdu ?

Znám lidi - jedni z prvních měli staforda u nás /dříve než podmínky pro něj/,
ničil jim doma vše, šoupli ho do klece a když přišli z práce,
byl z klece venku. Byli rádi, že demolici klece přežil, že se
mezi drátama neuškrtil, nepřišel o oko...
samik49 napsal(a):
Nebylo by lepší odstranit příčinu problému - strach ze samoty, nudu, nervozitu než psa zavřít do klece a vymalováno? Pro vlastní bezpečí těžko - spíš pro usnadnění pro majitele.
sardullah napsal(a):
Mám to stejně. Na jednu stranu chápu, že zdemolovat byt si nikdo nechce nechat, na druhou je to pro mne jasný signál, že pes do bytu prostě nepatří. Vím, že určitě by demoloval i zahradu a z toho důvodu by zase pro změnu skončil v kotci... Já to měla tak(a neříkám, že bych je někdy nejradši nezabila
) že jsem dopředu počítala s tím, že dvě štěnda velkých psů, demolovat zahradu budou. Ale nikdy by mne nenapadlo pořídit kotec. S tímto jsem prostě byla srozuměná, zahrada byla jejich, tak jako moje a musela to zkousnout. I když...nebylo toho moc, co zničili, vyblbnuli se většinou spolu
Chci tím říct, že než bych dala psa do klece, radši bych byla bez psa.
samik49 napsal(a):
Sestřenky labradorka je o dva roky starší, než mí psi, proto jsem byla srozuměná s tím, co ničitel v zahradě dokáže(sežrané veškeré osvětlení, rozkousaný nábytek, obložení na baráku, ploty. V garáži rozkousaná motorka! pytle s granulema, různé nářadí..) Přesto jsem to risknula. Ono jak všichni víme jde o to, že pes nesmí být dlouho sám a nudit se. Jejich fena byla, chodili také do práce. Já jsem doma, takže škody opravdu minimální, většina v době, než jsem já vstala, nebo když já spala a oni ještě ne
Nějaké keře, jedny pracovní boty, násada na lopatku, klobouk a pracovní rukavice, roztahaný pytel rašeliny(všechno v podstatě proto, že jsem to neuklidila) vyhrabaný záhonek v zídce. Toť myslím vše
lesnížínka napsal(a):
Sestřenky labradorka je o dva roky starší, než mí psi, proto jsem byla srozuměná s tím, co ničitel v zahradě dokáže(sežrané veškeré osvětlení, rozkousaný nábytek, obložení na baráku, ploty. V garáži rozkousaná motorka! pytle s granulema, různé nářadí..) Přesto jsem to risknula. Ono jak všichni víme jde o to, že pes nesmí být dlouho sám a nudit se. Jejich fena byla, chodili také do práce. Já jsem doma, takže škody opravdu minimální, většina v době, než jsem já vstala, nebo když já spala a oni ještě ne
Nějaké keře, jedny pracovní boty, násada na lopatku, klobouk a pracovní rukavice, roztahaný pytel rašeliny(všechno v podstatě proto, že jsem to neuklidila) vyhrabaný záhonek v zídce. Toť myslím vše
Tak ono to asi nebylo dřív náhodou, že měli psy jen důchodci, lidi kteří je potřebovali na práci, nebo na vesnicích...

Ta dnešní móda, kdy jsou plný bytovky psů, a plný diskuze dotazů: pomóóóc - pes sám v bytě štěká; ničí byt; štěně nevydrží nečůrat 9 hodin, pes neposlouchá..., je fakt hrozná
.
Proč si proboha každej, kdo má do pr... díru myslí, že musí vlastnit psa...?!
inspektor pišišvor napsal(a):
Tak ono to asi nebylo dřív náhodou, že měli psy jen důchodci, lidi kteří je potřebovali na práci, nebo na vesnicích...

Ta dnešní móda, kdy jsou plný bytovky psů, a plný diskuze dotazů: pomóóóc - pes sám v bytě štěká; ničí byt; štěně nevydrží nečůrat 9 hodin, pes neposlouchá..., je fakt hrozná
.
Proč si proboha každej, kdo má do pr... díru myslí, že musí vlastnit psa...?!
přesně tak.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Pomozme společně pejskům z útulků
Udělejte v prosinci objednávku na mém e-shopu a já přispěji za každou objednávku na opuštěné pejsky.
Pro zlepšení pokožky a kvalitní osrstění
Vysoce kvalitní rostlinné a živočišné oleje, pro všechny kategorie psů a koček. Do 31.12 DOPRAVA ZDARMA.
Paštiky 100g kočky a 150g psi AKCE
Nabízíme Rakouské paštiky za skvělé ceny v akci ! 100g kočky, 150g psi.
Kosti, klouby, kostní tkáně, chrupavky
Veterinární produkt Skelevet regeneruje kostní tkáně, vyživuje kosti a klouby. Pomáhá při artróze a artritidě.