Je to čivava

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
14.3.2019 12:49
Verdy

XXX.XXX.168.177

Dobrý den,

jsem tu nová a chtěla bych se zeptat zda vám náš pejsek přijde jako čivava? Je to tedy obřík, má 9 týdnů a váží 1,2 kg. Je bez pp, ale viděla jsem oba rodiče i 1 sourozence, ten byl poloviční a už mu stála ouška. Chtěla jsem raději většího, máme 3 děti. Chovatelka mi řekla, že v dospělosti bude mít 2,5 - 3 kg. Dle veterinářky to čivava je, má i fontanelku, ale přijde mi, že je hodně jiný než ostatní čivavky. Děkuji za názory. Pejsek byl z výborných podmínek, žádná množírna.

14.3.2019 12:59
bodlinka

XXX.XXX.237.163

Tohle je vořech střapatý:D Nebo chodníková čivava s netypickou hlavou.

Ale jako jestli chcete jen malého pejska, proč ne.

14.3.2019 13:04
orionka

XXX.XXX.234.108

bodlinka napsal(a):

Je to roztomilý psík a že to není čivava? Co na tom.( Jestli tedy nebyl za 5 tis. )

14.3.2019 13:09
Verdy

XXX.XXX.168.177

Takže fakt, ne? Já jsem si to taky říkala... No byl za 6 tis. 😉, ale šlo mi o to, aby mi prostě sednul a to splnil na 100%. Je fakt srandovní a do tašky se snad vejde i v dospělosti.

Kaja_floo

14.3.2019 13:14
Kaja_floo

XXX.XXX.49.138

Množírna to byla, když je to je pejsek bez PP.

14.3.2019 13:16
GAELLE

XXX.XXX.55.67

nekupujte levné věci ..............a psy bez pp

14.3.2019 13:16
bodlinka

XXX.XXX.237.163

No voříška za šestku, to je kauf:D

Ale viděla jsem i horší "čivavy". Do tašky uvidíte, znám i jednu "čivavu", co má snad 12 kg

14.3.2019 13:20
tapka

XXX.XXX.35.37

Tak zrovna ta hlava je hezká, kulatá s krátkým čumáčkem a výrazným stopem. Na ouškách ostříhejte chlupy, ať je odlehčíte a postaví se. Váha je vzhledem k věku vyšší, ale taky záleží na tom, jak rychle nebo pomalu poroste..... neviděla bych to tak tragicky, lepší takový statnější pejsek než nějaké nedochůdče prodané jako,, miničivava" , co skončí za dva dny s hypoglykemií na veterině.

14.3.2019 13:22
Verdy

XXX.XXX.168.177

Tak ne každý pes má pp. Myslím tím, že pejsek byl v domečku se svojí matkou v čistém prostředí, naučený na plenu, dobře živený a po vet. kontrole i zdráv. Nemám v plánu ho dál množit, je jen na mazlíka. Množírna vypadá trochu jinak.

14.3.2019 13:24
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

Verdy napsal(a):
Dobrý den,

jsem tu nová a chtěla bych se zeptat zda vám náš pejsek přijde jako čivava? Je to tedy obřík, má 9 týdnů a váží 1,2 kg. Je bez pp, ale viděla jsem oba rodiče i 1 sourozence, ten byl poloviční a už mu stála ouška. Chtěla jsem raději většího, máme 3 děti. Chovatelka mi řekla, že v dospělosti bude mít 2,5 - 3 kg. Dle veterinářky to čivava je, má i fontanelku, ale přijde mi, že je hodně jiný než ostatní čivavky. Děkuji za názory. Pejsek byl z výborných podmínek, žádná množírna.

Čivava to není, a v tom ksichtíku vidím brabantíka, tak čert ví, co se po mamce proběhlo - prostě to máte takový kinder surprise za "šestku"

14.3.2019 13:25
Verdy

XXX.XXX.168.177

Jé děkuji, chloupky sestříhneme, je takovej střapatej. Už se mu trošku zvedají.

14.3.2019 13:28
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

Verdy napsal(a):
Tak ne každý pes má pp. Myslím tím, že pejsek byl v domečku se svojí matkou v čistém prostředí, naučený na plenu, dobře živený a po vet. kontrole i zdráv. Nemám v plánu ho dál množit, je jen na mazlíka. Množírna vypadá trochu jinak.

Víte prd, jestli ukázaná čistá fena v domečku byla matka, a jestli nemá ve sklepě nebo v zahradním domku další 4 kolegyně, co rodí 2x do roka - většina množíren už má promyšlenější marketing, než ty hrůzy, co vidíte v TV

14.3.2019 13:37
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

Verdy napsal(a):
Ještě foto profil

Přijde mi, jako by měl pejsek hydrocephalus - tohle podle mě není typický tvar hlavy čivavy

14.3.2019 13:42
kobylkalucni

XXX.XXX.89.103

Prozraďte mi, proč, když jste mermomocí chtěla čivavu, proč jste si ji kupovala? To nemá s čivavou nic společného. Přece když chcete nejnovější Apple, tak si ho neobjednáte z ebaye za tisícovku. Tohle je fejkový Apple za takřka plnou palbu, to se vyplatí... Kašlat teď na vzhled a výstavy a podobné hovadiny, víte vůbec něco o zdraví rodičů? Luxace pately, víte co to vlastně je? Potkávám spoustu podobných "takyčivav a takyjorků", kteří neudělají normálně krok. A majitelé se usmívají, že mají veselého psa, protože tak srandovně hopsá. Přitom pes trpí celou procházku.

Buď se u vašeho psa projevil prarodič, nebo chovatel někde syslí ještě jednu fenu a mrská štěňata na obou.

14.3.2019 13:42
Verdy

XXX.XXX.168.177

Inspektor Pišišvor napsal(a):
Přijde mi, jako by měl pejsek hydrocephalus - tohle podle mě není typický tvar hlavy čivavy

Tak myslím, že toho by si veterinář všiml 😉.

14.3.2019 13:52
impact

XXX.XXX.34.209

Verdy napsal(a):

Ja se obavam, ze Vy vubec nemate poneti o vyznamu slova "myslet"...

14.3.2019 14:03
Verdy

XXX.XXX.168.177

kobylkalucni napsal(a):
Prozraďte mi, proč, když jste mermomocí chtěla čivavu, proč jste si ji kupovala? To nemá s čivavou nic společného. Přece když chcete nejnovější Apple, tak si ho neobjednáte z ebaye za tisícovku. Tohle je fejkový Apple za takřka plnou palbu, to se vyplatí... Kašlat teď na vzhled a výstavy a podobné hovadiny, víte vůbec něco o zdraví rodičů? Luxace pately, víte co to vlastně je? Potkávám spoustu podobných "takyčivav a takyjorků", kteří neudělají normálně krok. A majitelé se usmívají, že mají veselého psa, protože tak srandovně hopsá. Přitom pes trpí celou procházku.

Buď se u vašeho psa projevil prarodič, nebo chovatel někde syslí ještě jednu fenu a mrská štěňata na obou.

Já jsem nikde nepsala, že jsem mermomocí chtěla čivavu. Chtěla jsem malého psího společníka a tento se mi líbil a přišel mi jako parťák hned na začátku, tak jsem si ho koupila. Jela jsem se na něj nezávazně podívat a bylo rozhodnuto. Víte, já když si jdu koupit psa, tak to neřeším jestli stojí tolik nebo tolik. Má to být kamarád na hodně let, spíš mi jde o to, zda si spolu sednem. Měla jsem psa 15 let a věřte, že cena za pořízení štěněte je pakatel oproti jeho výdajům za jeho život. Pro mě je důležitý, že je zdráv a má se k světu. Byl prodán jako čivava, tak jsem se jen chtěla zeptat na názor. Jestli se vás nějak dotkl můj dotaz, nebo mě za něj chcete odsuzovat, tak nemusíte odpovídat.

14.3.2019 14:06
Fatia

XXX.XXX.64.240

Verdy napsal(a):

problém je, že veterinář není odborníkem na psí plemena, ale na psí nemoci. pořád nechápu, jak je možné, že spousta lidí věnuje více energie výběru mobilu (srovnává jednotlivé modely, eshopy, už většinou nejdou po nejlevnější ceně ale hledají osvědčený obchod, čtou recenze...). a ten mobil pak za 2 roky vymění za nový model, který opět stejně pečlivě vybírají. společníka na mnoho let vybírají srdcem, nad rozumem převáží pocity a dojmy a uvěří čemukoliv, co prodávající tvrdí

14.3.2019 14:07
Verdy

XXX.XXX.168.177

impact napsal(a):

A na to jste přišel jak??

14.3.2019 14:07
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

Verdy napsal(a):
Já jsem nikde nepsala, že jsem mermomocí chtěla čivavu. Chtěla jsem malého psího společníka a tento se mi líbil a přišel mi jako parťák hned na začátku, tak jsem si ho koupila. Jela jsem se na něj nezávazně podívat a bylo rozhodnuto. Víte, já když si jdu koupit psa, tak to neřeším jestli stojí tolik nebo tolik. Má to být kamarád na hodně let, spíš mi jde o to, zda si spolu sednem. Měla jsem psa 15 let a věřte, že cena za pořízení štěněte je pakatel oproti jeho výdajům za jeho život. Pro mě je důležitý, že je zdráv a má se k světu. Byl prodán jako čivava, tak jsem se jen chtěla zeptat na názor. Jestli se vás nějak dotkl můj dotaz, nebo mě za něj chcete odsuzovat, tak nemusíte odpovídat.

To se nedivte, že lidi už jsou na ty množitele, co prodávají křížence s fontanelou za 6 tis. alergičtí - člověk kam se okolo psů podívá, tak je to samý podvodník 🤔

14.3.2019 14:11
Verdy

XXX.XXX.168.177

Fatia napsal(a):
problém je, že veterinář není odborníkem na psí plemena, ale na psí nemoci. pořád nechápu, jak je možné, že spousta lidí věnuje více energie výběru mobilu (srovnává jednotlivé modely, eshopy, už většinou nejdou po nejlevnější ceně ale hledají osvědčený obchod, čtou recenze...). a ten mobil pak za 2 roky vymění za nový model, který opět stejně pečlivě vybírají. společníka na mnoho let vybírají srdcem, nad rozumem převáží pocity a dojmy a uvěří čemukoliv, co prodávající tvrdí

Tak hydrocephalus na který jsem reagovala, je nemoc a ne plemeno. To by vet. měl poznat.

14.3.2019 14:18
impact

XXX.XXX.34.209

Verdy napsal(a):
A na to jste přišel jak??

Protoze kupovat od mnozitele za sest litru krizence, to muze podle meho nazoru opravdu jen clovek mdleho rozumu... Ale tak hlavne, ze ma i fontanelu, takze je to urcite civava.

14.3.2019 14:24
Verdy

XXX.XXX.168.177

To se nedivte, že lidi už jsou na ty množitele, co prodávají křížence s fontanelou za 6 tis. alergičtí - člověk kam se okolo psů podívá, tak je to samý podvodník 🤔

Ještě k tomu rodokmenu. Měla jsem vyhlídnuté i jiné štěně, jiné rasy. Bylo s pp. Chovatel byl přes půl republiky, tak mi poslal video, které mě hned odradilo. Štěňata byla malá na seně někde ve stodole, ani nevěděl jejich jména atd. Nejsem z těch, co vše musí mít hned teď. A to, že má pes rodokmen, ještě neznamená, že bude 100% zdráv. U tohoto to vidím minimálně na nastydnutí ledvin. Bylo to na začátku února a taky malá rasa.

14.3.2019 14:29
Benbela

XXX.XXX.243.249

Já také nalítla, ale s australáčkem. PP má, je z chovné stanice, ale nemá správné zbarvení. To nám bylo fuk,chtėla jsem parťáka k ovcím. Bylo mi vysvětleno jak matka pase a jak chovatel ví o čem mluví.Štěně vynesl v dešti na louku,mėlo plno blech a zrovna jako jsem věděla,že to je špatně, tak jsem věděla že ho tam nenechám. Stál 8 tis. Je to takový truhlík, máme problémy se srstí,má jí spíš jako nějaký gaučáček a pasení ho 2x nezajímá. Ale nedám ho přece pryč,jen proto,že nesplnil moje představy, makáme na sobě. Byla jsem husa.
Tak dobře,že Vás to nemrzí.

14.3.2019 14:31
Verdy

XXX.XXX.168.177

impact napsal(a):
Protoze kupovat od mnozitele za sest litru krizence, to muze podle meho nazoru opravdu jen clovek mdleho rozumu... Ale tak hlavne, ze ma i fontanelu, takze je to urcite civava.

Aha, tak už vím, podle čeho se měří IQ. Tak kdyby byl za 500, tak by to bylo ok? A mám IQ v normě?

14.3.2019 14:35
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

Benbela napsal(a):
Já také nalítla, ale s australáčkem. PP má, je z chovné stanice, ale nemá správné zbarvení. To nám bylo fuk,chtėla jsem parťáka k ovcím. Bylo mi vysvětleno jak matka pase a jak chovatel ví o čem mluví.Štěně vynesl v dešti na louku,mėlo plno blech a zrovna jako jsem věděla,že to je špatně, tak jsem věděla že ho tam nenechám. Stál 8 tis. Je to takový truhlík, máme problémy se srstí,má jí spíš jako nějaký gaučáček a pasení ho 2x nezajímá. Ale nedám ho přece pryč,jen proto,že nesplnil moje představy, makáme na sobě. Byla jsem husa.
Tak dobře,že Vás to nemrzí.

Standardní AUO se prodává kolem 20 tis., tak pokud bylo štěně nabízeno za cenu bezpapíráka, pak je jasné, ze se jedná o zvíře nestandardní

14.3.2019 14:38
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

Verdy napsal(a):
Ještě k tomu rodokmenu. Měla jsem vyhlídnuté i jiné štěně, jiné rasy. Bylo s pp. Chovatel byl přes půl republiky, tak mi poslal video, které mě hned odradilo. Štěňata byla malá na seně někde ve stodole, ani nevěděl jejich jména atd. Nejsem z těch, co vše musí mít hned teď. A to, že má pes rodokmen, ještě neznamená, že bude 100% zdráv. U tohoto to vidím minimálně na nastydnutí ledvin. Bylo to na začátku února a taky malá rasa.

Pokud jde o jména, tak já třeba taky nevím ještě před čipování, jména všech štěňat - nechávám zájemce, aby si vybrali jméno sami, nebo z mého seznamu, a dokud všichni nemají vybrané konkrétní štěně, tak jména nepriřazuju, ale to neznamená, že mam psy v nepořádku

14.3.2019 14:56
Verdy

XXX.XXX.168.177

Pokud jde o jména, tak já třeba taky nevím ještě před čipování, jména všech štěňat - nechávám zájemce, aby si vybrali jméno sami, nebo z mého seznamu, a dokud všichni nemají vybrané konkrétní štěně, tak jména nepriřazuju, ale to neznamená, že mam psy v nepořádku

Štěňata byla po tetování. A video opravdu připomínalo množírnu. Volala jsem i osobě, která má nastarost krycí listy a rodné listy této rasy a řekla jí to. Prostě tohle moje štěně mělo něco v sobě, co jsem hledala... i kdyby byl za 10, tak ho vezmu. Jen všude říkám, že je to čivava, tak teď budu říkat má to být čivava...

14.3.2019 15:03
Fatia

XXX.XXX.64.240

já mám třeba křížence od lidí, kterým se na chalupě zaběhla háravka a spustila se asi s kde kým. štěňata nebyla plánovaná, ale když už se stalo... teď bych asi vybírala psa jinak, tehdy mi prostě osud přihrál do cesty tahle štěňata v okamžiku, kdy jsem nějaké štěně chtěla. štěně bylo zadarmo, majitelé feny nechtěli zaplatit ani první očkování. k štěněti jsem dostala hračku, deku a pytel granulí, na které byl zvyklý. Pokud se někomu přihodí štěňata kříženců, tak je rád, že najde slušné majitele. pokud někdo produkuje štěňata kříženců a vydělává na tom, je množitel, bez ohledu na to, zda odchovává na gauči, ve stodole či králíkárně. pokud někdo takové vrhy udělá víc jak jednou, tak je navíc podvodník, který řádně nedaní své příjmy. kdo si takové štěně koupí, tak umožňuje podvodníkům vydělávat prachy.

Vaše čivava je roztomilá, dozajista bude fajn společník a doufejme i zdravá. chápu, že ji nepojedete vrátit a nezačnete shánět papírovou čivavu s rodokmenem delším než má anglická královna. ale možná si tuhle diskuzi přečte další zájemce o zaručeně čistokrevnou čivavu za 6 táců, zamyslí se a štěně koupí od chovatele, který má chovatelský záměr a ne pouze cíl vydělat nějaký prachy.

14.3.2019 15:06
Phyllobatesvittatus12

XXX.XXX.56.145

Krásný kříženeček .

14.3.2019 15:07
orionka

XXX.XXX.234.108

Verdy napsal(a):
Štěňata byla po tetování. A video opravdu připomínalo množírnu. Volala jsem i osobě, která má nastarost krycí listy a rodné listy této rasy a řekla jí to. Prostě tohle moje štěně mělo něco v sobě, co jsem hledala... i kdyby byl za 10, tak ho vezmu. Jen všude říkám, že je to čivava, tak teď budu říkat má to být čivava...

To nemusíte, někdo v něm viděl brabantíka, ten není tolik chlupatý, tak klidně grifonek aberdeenský :-))

14.3.2019 15:17
Verdy

XXX.XXX.168.177

Fatia napsal(a):
já mám třeba křížence od lidí, kterým se na chalupě zaběhla háravka a spustila se asi s kde kým. štěňata nebyla plánovaná, ale když už se stalo... teď bych asi vybírala psa jinak, tehdy mi prostě osud přihrál do cesty tahle štěňata v okamžiku, kdy jsem nějaké štěně chtěla. štěně bylo zadarmo, majitelé feny nechtěli zaplatit ani první očkování. k štěněti jsem dostala hračku, deku a pytel granulí, na které byl zvyklý. Pokud se někomu přihodí štěňata kříženců, tak je rád, že najde slušné majitele. pokud někdo produkuje štěňata kříženců a vydělává na tom, je množitel, bez ohledu na to, zda odchovává na gauči, ve stodole či králíkárně. pokud někdo takové vrhy udělá víc jak jednou, tak je navíc podvodník, který řádně nedaní své příjmy. kdo si takové štěně koupí, tak umožňuje podvodníkům vydělávat prachy.

Vaše čivava je roztomilá, dozajista bude fajn společník a doufejme i zdravá. chápu, že ji nepojedete vrátit a nezačnete shánět papírovou čivavu s rodokmenem delším než má anglická královna. ale možná si tuhle diskuzi přečte další zájemce o zaručeně čistokrevnou čivavu za 6 táců, zamyslí se a štěně koupí od chovatele, který má chovatelský záměr a ne pouze cíl vydělat nějaký prachy.

Ano vrátit ho určitě nepůjdu. Jinak pokud by se tohle přihodilo mě, určitě bych dala štěňata zadarmo, jen bych chtěla mít o nich informace. Tuto chovatelku jsem si vyhledala na internetu a vím, že kryla po třetí a vždy po 2 letech, to nabízela štěňata. Když jsem se jí ptala, tak odpověděla stejně, podle dohledaných informací.

14.3.2019 15:20
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.58.180

Verdy napsal(a):

Však já nerozporuju, že to byl fajn seriózní chovatel - a vidíte, že když jste se zeptala poradce chovu, tak vám podal ke zmíněné chs informace, a díky tomu jste vzala nohy na ramena. Můj komentář byl jen k tomu, že to, že někdo "nezná" jména štěňat, nemusí znamenat, že je množitel.

Bohužel jste pak naletěla podvodníkovi, co Vám prodal křížence, který navíc mohl být odchovaný v daleko horších podmínkách (což se u anonymních množitelů bez PP nemáte šanci dozvědět). To, že mají doma jednu opečovávánou hezkou fenu, kterou vydávají za matku všech svých odchovů nekde ze stodoly je bohužel běžný trik

14.3.2019 15:24
chameleonHugo

XXX.XXX.252.25

Verdy napsal(a):
Ano vrátit ho určitě nepůjdu. Jinak pokud by se tohle přihodilo mě, určitě bych dala štěňata zadarmo, jen bych chtěla mít o nich informace. Tuto chovatelku jsem si vyhledala na internetu a vím, že kryla po třetí a vždy po 2 letech, to nabízela štěňata. Když jsem se jí ptala, tak odpověděla stejně, podle dohledaných informací.

...no smutné celé na tom je, že kryje záměrně, myslela jsem, že je to nehoda......no a zeptám se docela blbě - to že má fontanelu - předpokládám, že nesrostlou, co na to veterinář........nemáte strach, že při neopatrné manipulaci - stát se může - píšete, tuším, že máte děti, že se psíkovi něco stane.......

14.3.2019 15:25
chameleonHugo

XXX.XXX.252.25

bodlinka napsal(a):

Ale viděla jsem i horší "čivavy". Do tašky uvidíte, znám i jednu "čivavu", co má snad 12 kg

..Bodlinko prosím jak je to s fontanelou, když si beru štěně má už jí mít srostlou nebo nemusí - pak bych se bála, že štěně do něčeho narazí hlavičkou a bude malér......do kdy by měla fontanela zarůst.........

14.3.2019 16:21
fikovnice

XXX.XXX.131.20

bodlinka napsal(a):

...neboli typ 1 vestaje...

14.3.2019 16:23
fikovnice

XXX.XXX.131.20

bodlinka napsal(a):

Neeeeeee, 12kilovou čivavu si absolutně neumím představit!

14.3.2019 16:28
Verdy

XXX.XXX.168.177

chameleonHugo napsal(a):
...no smutné celé na tom je, že kryje záměrně, myslela jsem, že je to nehoda......no a zeptám se docela blbě - to že má fontanelu - předpokládám, že nesrostlou, co na to veterinář........nemáte strach, že při neopatrné manipulaci - stát se může - píšete, tuším, že máte děti, že se psíkovi něco stane.......

Než jsem si ji pořídila, tak jsem si zajišťovala o té fontanele víc. Prý čivava je plemeno u kterého je to normální, to potvrdila i vet. Má ji ještě maličko neuzavřenou. Prý do 4 měsíců se uzavře. Některé ty miničivavky jí mají neuzavřenou celý život. Proto jsem chtěla větší. Děti ho smějí chovat jen pod dohledem, jsou naučené, jak se ke zvířeti chovat.

14.3.2019 16:31
fikovnice

XXX.XXX.131.20

Verdy napsal(a):
Než jsem si ji pořídila, tak jsem si zajišťovala o té fontanele víc. Prý čivava je plemeno u kterého je to normální, to potvrdila i vet. Má ji ještě maličko neuzavřenou. Prý do 4 měsíců se uzavře. Některé ty miničivavky jí mají neuzavřenou celý život. Proto jsem chtěla větší. Děti ho smějí chovat jen pod dohledem, jsou naučené, jak se ke zvířeti chovat.

Miničivavky ale neexistují. To jsou právě ty zprzněné, co upadají do hypoglykémie a mají x jiných zdrav. problémů. Nakonec buďte ráda, že Váš voříšek (nemyslím to zle) je spíše větší.

14.3.2019 16:45
Verdy

XXX.XXX.168.177

fikovnice napsal(a):
Miničivavky ale neexistují. To jsou právě ty zprzněné, co upadají do hypoglykémie a mají x jiných zdrav. problémů. Nakonec buďte ráda, že Váš voříšek (nemyslím to zle) je spíše větší.

Proto jsem chtěla větší, ale zase skladnou. Máme ještě asistenčního labradora a ten může všude, tak abych toho malého mohla také všude sebou brát.

14.3.2019 16:56
bodlinka

XXX.XXX.237.163

fikovnice napsal(a):
Neeeeeee, 12kilovou čivavu si absolutně neumím představit!

měla to být čivava. koupili někde na trhu. v těch šestinedělích to byl i prcek a čivavu trochu připomínal. no, o tři týdny později už bylo jasné, že to čivava asi nebude ale je to taky pěkný pejsek. akorát voříšek a ne číva.

14.3.2019 17:01
GAELLE

XXX.XXX.55.67

koukala jsem na ceny čivav s pp a fakt nechápu že někomu stojí za to ušetřit na pořízení psa 4000..............vořecha si paní mohla pořídit v útulku a zadarmo a ještě by udělala dobrý skutek

14.3.2019 17:16
Verdy

XXX.XXX.168.177

GAELLE napsal(a):
koukala jsem na ceny čivav s pp a fakt nechápu že někomu stojí za to ušetřit na pořízení psa 4000..............vořecha si paní mohla pořídit v útulku a zadarmo a ještě by udělala dobrý skutek

Tak vořech to je každopádně, když nemá pp. Každopádně jsem si ho nevybrala z úsporných důvodů, abych ušetřila 4000. Kupovala jsem ho jako čivavu bez pp.

14.3.2019 17:21
GAELLE

XXX.XXX.55.67

Verdy napsal(a):
Tak vořech to je každopádně, když nemá pp. Každopádně jsem si ho nevybrala z úsporných důvodů, abych ušetřila 4000. Kupovala jsem ho jako čivavu bez pp.

no a to je právě to co nemůžu pochopit. když chci echt čivavu tak si prostě koupím čivavu s pp a vím že mi vyroste čivava. Jak je uvedeno výše dokud budou lidi kupovat psy bez pp budou se stále podporovat množírny. zvláště u těchto žádaných malých plemen - jork, čivava. Když jste chtěla malého psa bez pp mohla jste mít pejska z útulku a zadarmo............a navíc fakt rozdíl v ceně mezi psem s pp a bez není nijak závratný.........tak ať se pejskovi daří a nemá hlavně žádné zdravotní problémy.

14.3.2019 17:27
orionka

XXX.XXX.234.108

Verdy napsal(a):

A to je právě ta chyba, kterou se tu mnozí snaží vysvětlit ( ted už ani tak ne vám - vám přejeme s psíkem hodně radosti ), ale těm, kteří přijdou po vás :
Kdo chce čivavu ( či jiné plemeno ), ať si připlatí a bude ho mít - nědy není ani cena o tolik vyšší, aby to bylo při pořízení psa rozhodující.
A kdo může mít voříška, ať neplatí podvodníkům, kteří za čivavu ( nebo jiné plemeno ) bez PP vydávají zrovna takové voříšky, jako někdo nabízí po nehodě zadarmo, nebo za malý poplatek.
Nikomu nevadí, že chcete mít malého psíka bez PP, jen vadí to, že na tom někteří vydělávají a často psům neposkytují odpovídající péči.

14.3.2019 17:34
Verdy

XXX.XXX.168.177

GAELLE napsal(a):
no a to je právě to co nemůžu pochopit. když chci echt čivavu tak si prostě koupím čivavu s pp a vím že mi vyroste čivava. Jak je uvedeno výše dokud budou lidi kupovat psy bez pp budou se stále podporovat množírny. zvláště u těchto žádaných malých plemen - jork, čivava. Když jste chtěla malého psa bez pp mohla jste mít pejska z útulku a zadarmo............a navíc fakt rozdíl v ceně mezi psem s pp a bez není nijak závratný.........tak ať se pejskovi daří a nemá hlavně žádné zdravotní problémy.

Tak to, že se pejsek narodil, to já neovlivním... Líbil se mi i s možností, že z něj ta čivava nebude, když nemá pp. Když ho nekoupím já, tak ho koupí někdo jiný, který to třeba tak nastavený mít nebude a v útulku stejně skončí s pohnutým osudem. Já hledala parťáka a ne psa do chovu. Nenabízím tady psa na krytí, jen jsem se chtěla zeptat někoho zkušeného, zda i takto může vypadat dlouhosrstá čivava.

14.3.2019 17:48
GAELLE

XXX.XXX.55.67

Verdy napsal(a):
Tak to, že se pejsek narodil, to já neovlivním... Líbil se mi i s možností, že z něj ta čivava nebude, když nemá pp. Když ho nekoupím já, tak ho koupí někdo jiný, který to třeba tak nastavený mít nebude a v útulku stejně skončí s pohnutým osudem. Já hledala parťáka a ne psa do chovu. Nenabízím tady psa na krytí, jen jsem se chtěla zeptat někoho zkušeného, zda i takto může vypadat dlouhosrstá čivava.

tady si opravdu nerozumíme. My měli taky vždy psy bez pp, ale oba se k nám dostali náhodou - pvní nalezený, druhý zděděný. Pokud bych chtěla psa bez pp půjdu si vybrat do útulku. Rozhodli jsme se pro psa s pp a hledáme vhodnou chs.A taky nemíníme chovat, ani vystavovat, ani cvičit na nějaké profi úrovni. Stejně jako vy hledáme jen společníka a kamaráda. Zopakuji - dokud budou lidi kupovat psy bez pp budou dál fungovat množírny. A právě takové chování jako je to vaše je podporuje. Kdybyste doplatila ty 4 mohla jste mít krásnou a zdravou čivavu. Takže znovu přeji šťastný život pejskovi a hlavně aby byl zdravý a vy spokojení.

14.3.2019 18:06
Verdy

XXX.XXX.168.177

GAELLE napsal(a):
tady si opravdu nerozumíme. My měli taky vždy psy bez pp, ale oba se k nám dostali náhodou - pvní nalezený, druhý zděděný. Pokud bych chtěla psa bez pp půjdu si vybrat do útulku. Rozhodli jsme se pro psa s pp a hledáme vhodnou chs.A taky nemíníme chovat, ani vystavovat, ani cvičit na nějaké profi úrovni. Stejně jako vy hledáme jen společníka a kamaráda. Zopakuji - dokud budou lidi kupovat psy bez pp budou dál fungovat množírny. A právě takové chování jako je to vaše je podporuje. Kdybyste doplatila ty 4 mohla jste mít krásnou a zdravou čivavu. Takže znovu přeji šťastný život pejskovi a hlavně aby byl zdravý a vy spokojení.

Já vám rozumím, také jsem chtěla jedině s pp. Ale tenhle nás všechny zaujal. Bylo těžké vybrat pejska po úmrtí našeho předchozího. Jak už jsem psala, jen jsem chtěla znát názor na jeho vzhled, jelikož jsem čivavu nikdy neměla.

14.3.2019 18:07
Cat cat

XXX.XXX.209.8

Je to krásný střapáček a něco z tý čivavy v něm i vidím. Mám doma něco podobného. Můžu se zeptat odkud ho máte?

14.3.2019 18:22
Fatia

XXX.XXX.64.240

Verdy napsal(a):

a tady nemáte pravdu. paní, od které jste koupila vaši čivavu bez PP, co ve skutečnosti evidentně není čivava, kvůli vám a dalším podobným zájemcům pravděpodobně na mamince vaší feny odchová další čivavy bez PP. vašimi penězi podporujete nelegální byznys této chovatelky - množitelky. já chápu, že toto nebyl váš úmysl, že vás prostě zaujal konkrétní pes, přesto však poptávka určuje nabídku. když si od soukromníka budete kupovat auto, které bude mít vybroušené číslo motoru, tak byste měla tušit, že "něco nehraje". nikdo vás zde v diskuzi nechce pranýřovat, ale i toto diskuzní vlákno může posloužit tomu, že když vy budete pořizovat příštího psa (nebo případní čtenáři tohoto vlákna) budete vědět, že "něco nehraje" i u prodeje čivavy bez PP za 6 tisíc. Kdo odchová jedny štěňata za život na nepapírové feně, protože chtěl potomka po své báječné fenečce/neuhlídal ji/věří bludu, že fena by měla mít alespoň jedny štěňata, štěňata neprodává pro peníze, ale dává je zadarmo či za symbolickou cenu. Kdo produkuje zaručeně čistokrevná štěňata opakovaně a ještě je navíc prodává za podobnou cenu,jako papírová, je velmi pravděpodobně množitel a podvodník. a já třeba s podvodníky neobchoduji. V takových případech je třeba zapojit rozum, ne jen city. Auto si taky nepořídíte od podvodníka proto, že má pěknou barvu.

14.3.2019 18:23
Verdy

XXX.XXX.168.177

Cat cat napsal(a):
Je to krásný střapáček a něco z tý čivavy v něm i vidím. Mám doma něco podobného. Můžu se zeptat odkud ho máte?

Děkuji, střapatý je dost :-). Máme ho kousek od Jindřichova Hradce. Můžete ukázat foto vašeho pejska?

14.3.2019 18:26
bodlinka

XXX.XXX.237.163

Verdy napsal(a):
Aha, tak už vím, podle čeho se měří IQ. Tak kdyby byl za 500, tak by to bylo ok? A mám IQ v normě?

No, ono jde o to, že přiznaného voříška střapatého pořídíte třeba za tu pětistovku. Nebo třeba za tisíc, když bude 2x očkovaný.

Když koupíte voříška střapatého jako čivavu za bůra, tak prostě cosi nesedí.

14.3.2019 19:19
Fatia

XXX.XXX.64.240

bodlinka napsal(a):
No, ono jde o to, že přiznaného voříška střapatého pořídíte třeba za tu pětistovku. Nebo třeba za tisíc, když bude 2x očkovaný.

Když koupíte voříška střapatého jako čivavu za bůra, tak prostě cosi nesedí.

tam kde já napíšu knihu, bodlinka napíše 2 věty :D

14.3.2019 20:19
Markéta80

XXX.XXX.176.1

Verdy napsal(a):
Takže fakt, ne? Já jsem si to taky říkala... No byl za 6 tis. 😉, ale šlo mi o to, aby mi prostě sednul a to splnil na 100%. Je fakt srandovní a do tašky se snad vejde i v dospělosti.

6000, drahá sranda. Čivava to fakt není, ty uši se nepostaví. Kolik bude mít v dospělosti nikdo neřekne. Chcete čivavu a koupíte si křížence kdo ví čeho. Ani jako čivava to vypadat nebude. Křížence proč ne ale rozhodně ne za 6000, tak snad alespoň zdravotně bude ok,ale velký mne přijde už ted. Já si čivavu odnášela a byl do dlaně.

14.3.2019 20:21
Phyllobatesvittatus12

XXX.XXX.56.145

Ale... Já ty "čivavy" vidím pořád někde!
V inzerci jsou ty pořád samé.
Nezdá se Vám taky ?

14.3.2019 21:54
chameleonHugo

XXX.XXX.137.199

Verdy napsal(a):

..děkuji za odpověď........

14.3.2019 22:05
Benbela

XXX.XXX.243.249

Standardní AUO se prodává kolem 20 tis., tak pokud bylo štěně nabízeno za cenu bezpapíráka, pak je jasné, ze se jedná o zvíře nestandardní

Ano, měla jsem vyhrazenu částku jėštė o něco vyšší. Však to je pro chovatele finančně náročná záležitost,počínaje koupí psa, uchovnění, vyšetření atd. Jenže v té situaci......, prostě husa. Takže příště rozhodně ne sama.

15.3.2019 04:20
rapotacka11

XXX.XXX.79.4

Děti ho smějí chovat ...

Nemusí ho chovat, zbytečné riziko.

15.3.2019 04:47
Verdy

XXX.XXX.168.177

rapotacka11 napsal(a):
Děti ho smějí chovat ...

Nemusí ho chovat, zbytečné riziko.

A co socializace? Nechci mít bázlivého, uštěkaného psa, který se bojí všeho.... A děti si ho chtějí také pochovat, chovají i miminka z porodnice, pod dohledem....Když jim to budu zakazovat, o to víc to budou chtít dělat, abych to nevěděla a to je daleko větší riziko, takhle si řeknou a pokud má pejsek k tomu náladu, tak není důvod, aby ho pod dohledem nechovaly.

15.3.2019 08:00
sisi58

XXX.XXX.191.1

impact napsal(a):

Jak jinak, urážka.
Hele impact, co vám kdo udělal,že jste stále tak najedovaná? Ostatní píší, co a jak a vy hned vypálíte, že majitelka je nemyslící bezmozek.

15.3.2019 08:29
saola

XXX.XXX.44.112

To je u impact úplně normální, sisi58
Všechno ví nejlíp, všude byla, všechny přepere a Chuck Norris má na svém pyžámku její fotku.

Jinak nad cenou 6000 za křižovatku se není třeba pohoršovat, vzhledem k tomu, že se uvažuje o tom, že hranice mezi trestným činem a přestupkem se posune z pěti tisíc na deset, je to v podstatě pakatel, no. Pro mne sice ne, ale v Praze je taková cena za křížence menších líbivých psů taky poměrně běžná.

15.3.2019 08:50
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

Je to samozřejmě vaše věc, ale vořecha vydávaného za plemeno bych si za 6000 nekoupila.

Navíc nedávno jsem koukala na nějaké video, jak fungují nějaké množírny - štěňata jsou odchována klasicky někde v těch stodolách, pak je vykoupou a dají konkrétní paní, která má krásný čistý byt a tam jednu svojí fenku, pěknou, v dobrém stavu - tu vydává za matku štěňat. Odběr štěněte proběhne v tom krásném čistém bytě a o tom, kde štěňata vyrůstala a kdo jsou rodiče neví nikdo nic. A člověk to takhle nemá šanci poznat - paní působila velice seriózně.

Proti vořechům nemám nic, sama mám jednoho doma. Ale ten je z nechtěného krytí, kdy pes majitelce nakryl fenu v nějakém dni, kdy už k nakrytí být neměla. Prostě stalo se. Majitelka dost litovala, štěňata měla výbornou péče, hledala jim dobré nové domovy, chtěla kupní smlouvy, štěnda byla očkovaná, odčervená a čipovaná. Matka štěňat byla hned potom kastrovaná. Ke štěněti jsme dostali deku s pachem, granule, nějakou hračku a obojek, očkovák. Platili jsme symbolickou částku za očkování a tu výbavu a taky proto, aby paní měla trochu jistotu, že jde do dobrých rukou. S "chovatelkou" jsem pořád v kontaktu, zajímá se o psa, viděli jsme se i osobně. Ale to je podle mě něco jiného, než váš případ.

Pokud bych nechtěla vyloženě nějaké plemeno, tak si vezmu psa z útulku a nebo od někoho, kdo ho daruje, kdo měl právě tu nehodu, že neuhlídal fenu atd..

15.3.2019 08:56
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

saola napsal(a):
Všechno ví nejlíp, všude byla, všechny přepere a Chuck Norris má na svém pyžámku její fotku.

Jinak nad cenou 6000 za křižovatku se není třeba pohoršovat, vzhledem k tomu, že se uvažuje o tom, že hranice mezi trestným činem a přestupkem se posune z pěti tisíc na deset, je to v podstatě pakatel, no. Pro mne sice ne, ale v Praze je taková cena za křížence menších líbivých psů taky poměrně běžná.

No jo, ono dokud lidi budou ochotni tu částku za křížence dát, tak proč by jí měli "chovatelé" snižovat? Já tohle nepochopím - útulky narvané psema, lidi se zbavují psů, hledají nové domovy - jsou toho plné inzerce a já bych si měla koupit voříška, vydávaného za plemeno za 6000? To fakt ne.

15.3.2019 09:07
PumaCZ

XXX.XXX.255.65

saola napsal(a):

Už jsem to tu jednou někde psala, ale v Německu se jakákoli štěňata (a nejen štěňata) křižovatek neprodávají pod 300 Euro, spíše více. A pokud je to kříženec něčeho módního, tak si to minimálně zdvojnásobte.
Tady vůbec málokdo hraje na psy s PP, které zde jsou za 900 Euro +

15.3.2019 09:07
chameleonHugo

XXX.XXX.176.216

marcelaamax napsal(a):
Je to samozřejmě vaše věc, ale vořecha vydávaného za plemeno bych si za 6000 nekoupila.

Navíc nedávno jsem koukala na nějaké video, jak fungují nějaké množírny - štěňata jsou odchována klasicky někde v těch stodolách, pak je vykoupou a dají konkrétní paní, která má krásný čistý byt a tam jednu svojí fenku, pěknou, v dobrém stavu - tu vydává za matku štěňat. Odběr štěněte proběhne v tom krásném čistém bytě a o tom, kde štěňata vyrůstala a kdo jsou rodiče neví nikdo nic. A člověk to takhle nemá šanci poznat - paní působila velice seriózně.

Proti vořechům nemám nic, sama mám jednoho doma. Ale ten je z nechtěného krytí, kdy pes majitelce nakryl fenu v nějakém dni, kdy už k nakrytí být neměla. Prostě stalo se. Majitelka dost litovala, štěňata měla výbornou péče, hledala jim dobré nové domovy, chtěla kupní smlouvy, štěnda byla očkovaná, odčervená a čipovaná. Matka štěňat byla hned potom kastrovaná. Ke štěněti jsme dostali deku s pachem, granule, nějakou hračku a obojek, očkovák. Platili jsme symbolickou částku za očkování a tu výbavu a taky proto, aby paní měla trochu jistotu, že jde do dobrých rukou. S "chovatelkou" jsem pořád v kontaktu, zajímá se o psa, viděli jsme se i osobně. Ale to je podle mě něco jiného, než váš případ.

Pokud bych nechtěla vyloženě nějaké plemeno, tak si vezmu psa z útulku a nebo od někoho, kdo ho daruje, kdo měl právě tu nehodu, že neuhlídal fenu atd..

..tohle beru - prostě se to může stát a pak ta štěňata jdou opravdu za hubičku, protože majiteli takových štěňat jde především o to, že když už se takový malér stane, půjde štěně do fajn podmínek, ale naprosto nechápu a odsuzuju cílené množení vořechů a vydávání jejich štěňat za plemeno a draze prodávat........ono totiž když si vezmu všechny své kamarády a známé, kteří toužili po čivavách a jorcích a pak vzali štěňata bez PP za tato plemena vydávaná, co do nich vrazili za následnou veterinární péči a navíc co pak po exteriérové stránce z toho malého roztomiloučkého štěňátka vyrostlo, škoda slov a stejně to nikdo z nich nepochopí a půjdou do toho zas a znova....naproti tomu kámoš si vzal z útulku míchaninu velkého vzrůstu a je to zdravý, vděčný pes ve své podstatě jen pravidelně očkovaný..........

15.3.2019 09:09
PumaCZ

XXX.XXX.255.65

Tady dukaz.
Ti “levni” jsou utulkovi psi.

15.3.2019 09:10
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

A navíc co tak koukám, tak čivava s PP opravdu není úplně drahá. Já chápu, že někdo nedá za psa 25 000, ok - v tom případě ten útulek nebo nějaký darovaný kříženec.

Ale ta čivava zrovna tak drahá není : https://zvirata.bazos.cz/inzerat/102000814/Civava-s-PP.php , tady za 8000, nijak jsem to nezkoumala, nevím z jaké je to CHS. Ale myslím, že do 10 000 se čivava po zdravých rodičích sehnat dá, ne?

15.3.2019 09:17
chameleonHugo

XXX.XXX.176.216

marcelaamax napsal(a):
A navíc co tak koukám, tak čivava s PP opravdu není úplně drahá. Já chápu, že někdo nedá za psa 25 000, ok - v tom případě ten útulek nebo nějaký darovaný kříženec.

Ale ta čivava zrovna tak drahá není : https://zvirata.bazos.cz/inzerat/102000814/Civava-s-PP.php , tady za 8000, nijak jsem to nezkoumala, nevím z jaké je to CHS. Ale myslím, že do 10 000 se čivava po zdravých rodičích sehnat dá, ne?

..myslím, že když člověk nechce špičkové štěně do chovu a na výstavy, dá se sehnat pěkná čivka za solidní cenu..........o to víc mně zaráží proč lidé sahají po křížencích z množek za cenu obdobnou.........nakonec i já sehnala motýla z kvalitního krytí za polovinu, protože není ani na chov ani na výstavy pro vylučující vadu - bílé chlupy v uchu, přitom je to pejsek velmi líbivý pro toho kdo se v tomto plemeni vyzná a jeho sestra pravidelně vyhrává na výstavách.......

15.3.2019 09:23
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

chameleonHugo napsal(a):
..myslím, že když člověk nechce špičkové štěně do chovu a na výstavy, dá se sehnat pěkná čivka za solidní cenu..........o to víc mně zaráží proč lidé sahají po křížencích z množek za cenu obdobnou.........nakonec i já sehnala motýla z kvalitního krytí za polovinu, protože není ani na chov ani na výstavy pro vylučující vadu - bílé chlupy v uchu, přitom je to pejsek velmi líbivý pro toho kdo se v tomto plemeni vyzná a jeho sestra pravidelně vyhrává na výstavách.......

Jo naprosto souhlasím. Ale taky z vlastní zkušenosti vím, že některým lidem tohle nevysvětlíte. Viz moje kamarádka, kterou jsem řešila v jiném vlákně, co mají toho "JRT". Ale ještě předtím hledali foxteriéra - s PP jsem našla štěně za 5000 a bylo po opravdu dobrých rodičích. Jenže pro ně je PP zbytečné tudíž by vzali bez PP třeba za 4000. A je marný jim to vysvětlovat. Stejně pak s tím JRT, když jsem ji posílala odkazy na štěnda, co lidi darují - jedno 6ti měsíční, jedno 10ti měsíční - akorát, že tam psali,že je to kříženec JRT. A - podle nich to je staré a křížence nechtějí. Jenže paradoxně ten kříženec se vzhledově JRT podobal víc než ten, kterého koupili jako čistokrevného JRT bez PP.

15.3.2019 09:37
chameleonHugo

XXX.XXX.249.49

marcelaamax napsal(a):
Jo naprosto souhlasím. Ale taky z vlastní zkušenosti vím, že některým lidem tohle nevysvětlíte. Viz moje kamarádka, kterou jsem řešila v jiném vlákně, co mají toho "JRT". Ale ještě předtím hledali foxteriéra - s PP jsem našla štěně za 5000 a bylo po opravdu dobrých rodičích. Jenže pro ně je PP zbytečné tudíž by vzali bez PP třeba za 4000. A je marný jim to vysvětlovat. Stejně pak s tím JRT, když jsem ji posílala odkazy na štěnda, co lidi darují - jedno 6ti měsíční, jedno 10ti měsíční - akorát, že tam psali,že je to kříženec JRT. A - podle nich to je staré a křížence nechtějí. Jenže paradoxně ten kříženec se vzhledově JRT podobal víc než ten, kterého koupili jako čistokrevného JRT bez PP.

...no jo no.....a pak to při reportáži v televizi o množkách bulí a nadává jaký jsou ty množitelé hnusní a jaké je to trápení a hrůza - vždyť je to vlastně kvůli nim - kde je poptávka bude i nabídka .........

15.3.2019 10:21
GAELLE

XXX.XXX.55.67

marcelaamax napsal(a):

No právě já na to taky koukala. Rozdíl 3-5 tis. mi fakt nepřišel hodně. Kdyby s PP stála 30 a víc tak tam bych to asi chápala...........................Tak snad si paní a další co to čtou vezmou nějaké ponaučení i když z toho co vidím a slyším kolem je to marný marný marný. Tak teď už snad jen ať je pes zdravý protože všichni víme že náklady na krmivo a veterináře výdaj za pořízení mnohonásobně nákupní cenu psa převýší ...................co ten "jrt" ? jak to s ním vypadá?

15.3.2019 10:36
marcelaamax

XXX.XXX.152.79

GAELLE napsal(a):
No právě já na to taky koukala. Rozdíl 3-5 tis. mi fakt nepřišel hodně. Kdyby s PP stála 30 a víc tak tam bych to asi chápala...........................Tak snad si paní a další co to čtou vezmou nějaké ponaučení i když z toho co vidím a slyším kolem je to marný marný marný. Tak teď už snad jen ať je pes zdravý protože všichni víme že náklady na krmivo a veterináře výdaj za pořízení mnohonásobně nákupní cenu psa převýší ...................co ten "jrt" ? jak to s ním vypadá?

Jo vypiplali ho. Uz vypadá jako normální veselé štěně. Je hravý, uz ma zajem o okolí a povyrostl. Ma neco málo přes 2kg. Akorát mi připadá, ze nebeha normálně, pořád tak nějak hopsá.

15.3.2019 11:03
davidka

XXX.XXX.14.251

Verdy napsal(a):

Klasický alibismus.
Já to neovlivním.
Ano, ovlivníte. Kdyby tomu množiteli zůstala ta štěňata neprodaná doma, už by příště nekryl, matky takových štěňat by nemusely živořit v klecích ve stodole bez veterinární péče, bez pořádnýho žrádla, ve stresu.

Je úplně jedno, jestli se vám líbí i jako podvraťák, je jedno že nenabízíte krytí.
Ale podílíte se na týrání zvířat. Gratuluji. Je fakt jedno, že vy sama psa netýráte. Co oči nevidí... to vás netrápí. Chce se mi z takových hodných lidiček... víte co :-(

Všichni ti zájemci hledají parťáka, však na to je celý tenhle hnusný byznys postavený.
Kdy už konečně otevřete oči?
Opravdu si myslíte, že když sama psy nebijete a dáváte jim najíst, že nejste za tu situaci odpovědná? Jste! A až příště uvidíte na netu nebo v televizi ty ošklivé záběry z množírem, můžete si říct: Super, i já osobně jsem tomu přispěla!

15.3.2019 11:26
Verdy

XXX.XXX.168.177

Děkuji za vaše reakce, aspoň už vím, že mám echt vořecha ze strašných podmínek.
Naštěstí se mi ozvala paní z Chs čivav a ta mi opravdu poradila.
Jinak je tady nějáký dobrák, který by se ujal 10-ti letého asistenčního labradora, kterému umřela panička?

15.3.2019 11:49
rapotacka11

XXX.XXX.79.4

Verdy napsal(a):
A co socializace? Nechci mít bázlivého, uštěkaného psa, který se bojí všeho.... A děti si ho chtějí také pochovat, chovají i miminka z porodnice, pod dohledem....Když jim to budu zakazovat, o to víc to budou chtít dělat, abych to nevěděla a to je daleko větší riziko, takhle si řeknou a pokud má pejsek k tomu náladu, tak není důvod, aby ho pod dohledem nechovaly.

Já jim to dovoluji taky. Sedí na zemi a mazlí se dle libosti.
Rozhodně ho děti nebudou zvedat. Tedy u nás.
Každý to má jinak.

15.3.2019 11:58
Sarah01

XXX.XXX.162.253

Verdy napsal(a):

Vy jste dala 6 tisíc za křížence? Rozmyslela bych si dát půlku.

15.3.2019 12:31
sisi58

XXX.XXX.191.1

saola napsal(a):

Asi tak.
Co se týká ceny křížence, pokud se paní líbí a vyhovuje jí, není co řešit. A když se někdo zeptá,co to je,může si vybrat, zda přizná,že má křížence, či jestli si vymyslí nějaký spešl název.

15.3.2019 12:42
GAELLE

XXX.XXX.55.67

sisi58 napsal(a):
Asi tak.
Co se týká ceny křížence, pokud se paní líbí a vyhovuje jí, není co řešit. A když se někdo zeptá,co to je,může si vybrat, zda přizná,že má křížence, či jestli si vymyslí nějaký spešl název.

náhodou našeho psa všichni obdivovali a s úspěchem jsme ho vydávali za deerhounda a spousta lidí nám to sežrala i s navijákem ovšem druhým faktem zůstává že byl zděděn a to zadarmo !!!!!

15.3.2019 12:46
jahodapavel

XXX.XXX.168.150

Kaja_floo napsal(a):
Množírna to byla, když je to je pejsek bez PP.

V;y jste ale ........

15.3.2019 12:49
Fatia

XXX.XXX.64.240

Verdy napsal(a):
Děkuji za vaše reakce, aspoň už vím, že mám echt vořecha ze strašných podmínek.
Naštěstí se mi ozvala paní z Chs čivav a ta mi opravdu poradila.
Jinak je tady nějáký dobrák, který by se ujal 10-ti letého asistenčního labradora, kterému umřela panička?

že máte vořecha... no to asi máte :) to nic nemění na tom, že to bude milý společník. že je ze strašných podmínek... to nikdo nemůže říct s jistotou. ale ano, je to možné/pravděpodobné. vám je již ta informace k ničemu, ale může posloužit dalším, kteří budou vybírat společníka na mnoho let. každý občas naletí podvodníkům, oni v tom umí chodit, ve svém podvodném oboru se pohybují dlouho, kdežto kupující ne. každý známe někoho, kdo kdo na předváděčce koupil super výhodné deky či hrnce, přepsal si energie na "ještě výhodnějšího dodavatele", koupil auto se stočenými kilometry... jenže psa nepůjde nikdo vrátit jako auto, když po nákupu zjistíte problém. proto tahle diskuze, proto někteří používají ostrá slova (která dle mého nepomáhají, spíš škodí), jsou již v vyčerpáni bojem s větrnými mlýny.

a proto je důležitá osvěta, v každém oboru bude podvodník vždy o krok napřed. tam, kde se dřív prodávali zaručeně čistokrevní pejsci bez PP na benzinkách či před vraty statku, odkud se ozývalo štěkání mnoha psů, prodávají dnes "vymazlená štěňátka ve voňavém bytečku s roztomilou a vychovanou maminkou a milující paničkou" - viz jeden z příspěvků v diskuzi.

zkrátka je důležité všude, často a nahlas opakovat, že nákupem pejska od pochybného množitele možná zachráníte jedince, ale podporujete další množení, a kdo množí pro peníze, nechová psy s láskou, nákupem psa od podvodníka mu umožníte vydělat další peníze.

15.3.2019 13:10
davidka

XXX.XXX.14.251

Ne, každý nemusí naletět podvodníkům. Tedy aspoň ne v tak jasných věcech.
Než si koupím psa, něco si o tom přečtu. Rozhodnu se nemít psa s PP, jdu raději do útulku a tam si najdu psa podle svého gusta. Však ho nemusím mít druhý den. Ale svědomí by mi nedalo, kdybych měla podpořit množitele. A pokud chce někdo za vořecha 6 tisíc, je to celkem jasný. A proč nenakrýt fenu při dalším hárání znovu, když to byl tak dobrej vejvar a ženský platili bez mrknutí oka a ještě si mysleli, jak chudáka štěně zachrání. A další a další hárání zas.

Pokud si někdo koupí na předváděčce předražený hrnce, tak je mi to celkem jedno. Mluví se o tom už tolik let, že nikdo naletět nemusí. A když... hrnec nemá city.
Lidi jsou ale nenažraný. Chtějí za málo peněz hodně muziky. Jak se jim řekne výhodný nákup nebo sleva... Ale když jde jen o peníze...
Ale tady jde o životy tisíce psů, živých bytostí. Někdy mám sen, že bych ty "záchranářky" typu zadavatelky zavřela jen na jediný den do takových podmínek, aby se jim konečně rozsvítilo v hlavě.

15.3.2019 13:52
Verdy

XXX.XXX.168.177

davidka napsal(a):
Než si koupím psa, něco si o tom přečtu. Rozhodnu se nemít psa s PP, jdu raději do útulku a tam si najdu psa podle svého gusta. Však ho nemusím mít druhý den. Ale svědomí by mi nedalo, kdybych měla podpořit množitele. A pokud chce někdo za vořecha 6 tisíc, je to celkem jasný. A proč nenakrýt fenu při dalším hárání znovu, když to byl tak dobrej vejvar a ženský platili bez mrknutí oka a ještě si mysleli, jak chudáka štěně zachrání. A další a další hárání zas.

Pokud si někdo koupí na předváděčce předražený hrnce, tak je mi to celkem jedno. Mluví se o tom už tolik let, že nikdo naletět nemusí. A když... hrnec nemá city.
Lidi jsou ale nenažraný. Chtějí za málo peněz hodně muziky. Jak se jim řekne výhodný nákup nebo sleva... Ale když jde jen o peníze...
Ale tady jde o životy tisíce psů, živých bytostí. Někdy mám sen, že bych ty "záchranářky" typu zadavatelky zavřela jen na jediný den do takových podmínek, aby se jim konečně rozsvítilo v hlavě.

Prosím Vás, co to je zase za názor??? Koupila jsem psa bez pp z dobrých podmínek. To, že vám přijde, že je to echt kříženec, ještě neznamená, že to tak musí 100% být. V soukromích zprávách od jiné chovatelky, která se čivavám věnuje hodně let mám napsáno, že čivavky jsou různé a tento pejsek se jí podle fotek jako čivava zdá.
To, že pes nemá rodokmen, ještě neznamená, že jeho matka musela být týraná a bůhví co ještě... Ano kryje fenu bez pp jednou za 2 roky, ale to ještě neznamená, že je pes týraný. Paní vlastní čivavu a čivaváka a rozhodně se jim věnuje víc, než někdo, kdo má x fen a x psů zavřený v boxech a určitě se jejich chovu nevěnuje jen z čisté lásky, protože je také kryje a štěňata prodává.
Viděla jsem, jak se k ní psíci mají a opravdu, žádnou újmou netrpěli. Není chovatel bez pp, jako chovatel bez pp.
Známí si pořídili štěně z množírny labradora a to ve 2 měsících bylo hodně špatné, vážilo 70 dkg a mělo krvavý průjem, to je špatný... psa si předali na benzíně a šmitec...
Tohle, ale bylo něco úplně jiného, chovatelka semnou stále komunikuje a rozhodně nemá v nabídce další a další štěňata...
Takže nesuďte každého jen proto, že pes nemá PP!!!!

15.3.2019 13:54
Fatia

XXX.XXX.64.240

davidka napsal(a):

ty hrnce jsou vlastně dost podobný příklad. šmejdi mají tak vypracované postupy, že se neubrání spousta lidí. a nemusí to být důchodce mdlého rozumu, klidně to může být senior s rozhledem. ale propracovanému nátlaku se odolává velmi ztuha.

u psů zase hrají na city. když už se někdo jede na pejska podívat.... a on je taaak roztomlioučký.. nevím, proč lidé při pořizování psa vypnou rozum a zapnou city. problematika množíren není ani z poloviny tak rozšířená mezi laiky jako ty předváděčky. a bohužel ani legislativně ošetřené. i mezi pejskaři stále naleznete lidi, kteří nikdy neslyšeli pojem množírna, další ho slyšeli, ale neví o tom nic bližšího. Pokud se pohybujete mezi zasvěcenými, můžete mít pocit, že každý přece ví/mohl by vědět, kdyby chtěl. ale není to tak.

příklad z mého okolí. chci psa, bišonka, po dobré zkušenosti s předchozím bišonkem. PP nepotřebuji (i když ten první je měl, nebyl ale uchovněný, majitel neměl zájem chodit po výstavách). Z toho vyplývá, papíry nepotřebuji, stejně nebudu řešit nějakou administrativu okolo. kouknu na internet - a hele, zrovna tady kousek mají štěňata bišonků, zavolám a mám štěstí, mají volné štěně. dojedu k rozpadlému statku, slyším štěkot mnoha psů. před vrata mi přinesou malou kuličku, já odevzdám 8 tisíc, vrata se zaklapnou. a mám psa. bišonka. trochu vyplašeného, ale tak je to štěně, že. a teda chudáček náš malý, v jakých podmínkách musel žít, ještě že jsme ho odtud odvezli a zachránili. z psa vyrostl malý chlupatý pes bišonkového typu, jen má o pár kilo víc, než by měl být. ale to nevadí, však na výstavy chodit nechci. a když už nic jiného, zachránila jsem ho! dobrý skutek odškrtnut...

dotyčný nikde v tomhle řetězci neměl šanci narazit na vysvětlení, jak vybírat štěně, odkud ho nekupovat a proč, jak se pozná chovatel od množírny a co to vlastně množírna je. pes je už dávno dospělý, relativně zdravý... za pár let asi budou vybírat dalšího psa. se psem nechodí na cvičák, kde by mohl dsostat informace, na veterině mu také nikdo neřekl řádné informace, při venčení ho také nikdo nepoučil... kde se má takový člověk dozvědět pravdu?

15.3.2019 13:57
jahodapavel

XXX.XXX.168.150

davidka napsal(a):

A zde je kámen úrazu. Plno lidí si vezme psa z útulku a je ochotno zaplatit i několik tisíc na adopčních poplatcích. To vede k tomu, že někteří idioti sem natahají čokly z půl Evropy a ještě si za to nechávají platit. Najdou se i lidé, kteří posílají útulkům peníze, které skončí jinde než v žaludcích útulkáčů. Majitelé množíren ( tento výraz nenávidím - dosud jsem nenašel definici ) ví, že když psa neprodají tak, ho strčí někam do útulku a tam mu snad dají nažrat. Taková opatření , která jsou přijata, nebo se chstají jsou k ničemu a povedou jen k ilegalizaci množíren a v konečném důsledku k šikanování legálních chovatelů. Už dnes se všechny problémy financují z peněz těch co platí poplatky. jediné řešení vidím ve slovenské cestě.

15.3.2019 14:07
Sarah01

XXX.XXX.162.253

Je to marný, je to marný, někomu to prostě nevysvětlíte. Mně je jedno, jestli je pes zadavatelky s PP nebo bez PP, její volba. Ale rozhodně to není čistokrevná čivava, a to na 100% není.
Taky mám křížence labradora z útulku, a to vypadá fakt jako labrador, ale nemá PP, tak je to prostě kříženec a hotovo.

15.3.2019 14:19
Fatia

XXX.XXX.64.240

Verdy napsal(a):
Prosím Vás, co to je zase za názor??? Koupila jsem psa bez pp z dobrých podmínek. To, že vám přijde, že je to echt kříženec, ještě neznamená, že to tak musí 100% být. V soukromích zprávách od jiné chovatelky, která se čivavám věnuje hodně let mám napsáno, že čivavky jsou různé a tento pejsek se jí podle fotek jako čivava zdá.
To, že pes nemá rodokmen, ještě neznamená, že jeho matka musela být týraná a bůhví co ještě... Ano kryje fenu bez pp jednou za 2 roky, ale to ještě neznamená, že je pes týraný. Paní vlastní čivavu a čivaváka a rozhodně se jim věnuje víc, než někdo, kdo má x fen a x psů zavřený v boxech a určitě se jejich chovu nevěnuje jen z čisté lásky, protože je také kryje a štěňata prodává.
Viděla jsem, jak se k ní psíci mají a opravdu, žádnou újmou netrpěli. Není chovatel bez pp, jako chovatel bez pp.
Známí si pořídili štěně z množírny labradora a to ve 2 měsících bylo hodně špatné, vážilo 70 dkg a mělo krvavý průjem, to je špatný... psa si předali na benzíně a šmitec...
Tohle, ale bylo něco úplně jiného, chovatelka semnou stále komunikuje a rozhodně nemá v nabídce další a další štěňata...

jde o to, že paní podvádí, podvádí kupující, protože prodává štěně se značkou čivava, která ale možná není pravdivá. i jestli ano a pes je opravdu potomek 2 opravdových čivav, tak určitě podvádí stát na daních. já své příjmy daním, vy předpokládám také, tato chovatelka ne.

další věc je chovatelský záměr. otec je pokaždé stejný? jaký je důvod pro produkci dalších štěňat těchto konkrétních psů? mají tito psi potřebná zdravotní vyšetření, jsou-li u čivav nějaká vyžadována? jak jsou na tom zdravotně potomci těchto psů? z jakého důvodu chovatelka riskuje zdraví své milované psice, protože ano, při porodu se může leccos zvrtnout. pro peníze?

15.3.2019 14:56
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.58.180

Verdy napsal(a):

2 měsíční labrador nemohl mít v žádném případě hmotnost 70 dkg - tzn. 3/4 kilogramu. To je u tohoto plemene skoro PORODNÍ VÁHA!!!

15.3.2019 15:21
Verdy

XXX.XXX.168.177

2 měsíční labrador nemohl mít v žádném případě hmotnost 70 dkg - tzn. 3/4 kilogramu. To je u tohoto plemene skoro PORODNÍ VÁHA!!!

Když ho přivezli měl asi 1 kg, byl ve strašném stavu. Pak měl ten průjem a zhubl na 70 dkg, já myslím, že mu byli sotva 4 týdny i když v očkováku měl 7 týdnů. Teď mu bude rok a rozhodně to není čistokrevný labrador. Veterina stála asi dost, chodil stále na infuze a byl tam i hospitalizován.

15.3.2019 15:26
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

Verdy napsal(a):
Když ho přivezli měl asi 1 kg, byl ve strašném stavu. Pak měl ten průjem a zhubl na 70 dkg, já myslím, že mu byli sotva 4 týdny i když v očkováku měl 7 týdnů. Teď mu bude rok a rozhodně to není čistokrevný labrador. Veterina stála asi dost, chodil stále na infuze a byl tam i hospitalizován.

... takže neměl 2 měsíce a nebyl to labrador😉

15.3.2019 15:44
balu

XXX.XXX.205.74

Verdy napsal(a):

A ti noví majitelé s tím nic nedělali? Vždyť veterinář je schopen poznat, jestli je štěněti 7 nebo 4 týdny!
To, co popisujete, je týrání a mělo to být oznámeno na policii.

15.3.2019 16:13
Verdy

XXX.XXX.168.177

balu napsal(a):
A ti noví majitelé s tím nic nedělali? Vždyť veterinář je schopen poznat, jestli je štěněti 7 nebo 4 týdny!
To, co popisujete, je týrání a mělo to být oznámeno na policii.

Samozřejmě se to řešilo. Byla to ta množírna z Vysočiny. Asi 14 dní poté to bylo v Tv.

15.3.2019 16:16
Verdy

XXX.XXX.168.177

Teď jsem byla s ním na veterině, další očkování. Dle dr. To je 100 % čivavák. Je zcela zdráv, fontanela je menší než minule. Bude větší- to jsem chtěla.

15.3.2019 18:44
Inspektor Pišišvor

XXX.XXX.197.228

Verdy napsal(a):
Teď jsem byla s ním na veterině, další očkování. Dle dr. To je 100 % čivavák. Je zcela zdráv, fontanela je menší než minule. Bude větší- to jsem chtěla.

Troufnu si tvrdit, že 99% veterinářů nerozezná ani čivavu od ruského toy teriéra, nebo jorkšíra od silky teriéra, a často ani plavého hovawarta od zlatého retrievera, takže v tomto bych brala veterináře s kilometrovou rezervou ... 😂

15.3.2019 18:50
bodlinka

XXX.XXX.237.163

hlavně i když rozezná, tak poslední, co je moudré udělat, je majiteli štěněte rozmlouvat, že jeho štěně vypadá přesně tak, jak má dané plemeno vypadat a že je určitě 100% čistokrevné.

15.3.2019 19:13
sardullah

XXX.XXX.221.235

Čert vem prachy....a to, že čivava není třeba čistá čivava.....už se stalo, tak hlavně ať je štěndo zdravé a šťastné, tak hlavně, aby byla spokojenost na obou stranách a aby to byl ten pravý........

Blbý je, když je něco prezentováno jako čisté plemeno a je to kříženec, ale jak už tady milionkrát bylo napsáno, jistota je v tomhle jen PP.....
A když já vezmu, že prachy, co už jsem nastrkala do svých kříženců, by stačily i na zánovní auťák, tak mi přijde pořizovací cena irelevantní.....otázkou je, jestli by zadavatelka těch 6000,- zaplatila, kdyby hned věděla, že nekupuje standardní čivavu...tedy že kupuju malého pejska připomínajícího čivavu (teda tohle neposoudím, v čivavách se nevyznám, takže dám na názor ostatních zde)....pokud by i tak byla ochotná ty prachy zaplatit, tak je to v pořádku.....
Rádoby chovatele komentovat nebudu.

15.3.2019 19:17
chameleonHugo

XXX.XXX.149.36

davidka napsal(a):

.....to mi připomíná naše romské spoluobčany prodávající na ulici i v MHD parfémy.......

15.3.2019 19:26
chameleonHugo

XXX.XXX.149.36

Verdy napsal(a):

,,,boží prostoto, tomu snad sama nevěříte té váze labradora...........jistě jste shlédla a četla o tom jak fungují množky.........prostě to štěně, které máte nemusí pocházet od prodávající, ale ze sklepní kóje anebo klece na slepice....Vámi shlédnutá fenka vůbec nemusí být matkou Vašeho štěněte a tak bych mohla pokračovat......prostě pokud Vy a další budou i nadále kupovat takováto štěňat, utrpení fen, z kterých se staly bezejmenné dělohy vydělávající pro své majitele tisíce, neskončí.......

15.3.2019 19:30
Verdy

XXX.XXX.168.177

bodlinka napsal(a):
hlavně i když rozezná, tak poslední, co je moudré udělat, je majiteli štěněte rozmlouvat, že jeho štěně vypadá přesně tak, jak má dané plemeno vypadat a že je určitě 100% čistokrevné.

Naše veterinářka je zkušená zvěrolékařka, která má nejlepší kliniku v našem okrese a sjíždí se k ní těžší případy z celého kraje. Našemu psíkovi prodloužila kvalitní život o 2 roky. V den D přijela a pejska uspala doma. Věřím jí a i ona není fanatický zastánce psů s rodokmenem. Některé z nich sama nazvala zákonnou množírnu. Pes je zdráv a je z chovu bez pp, i zde mohou být dobří chovatelé, kteří mají 1 fenu, kterou nechají 3x za život nakrýt.

15.3.2019 19:37
chameleonHugo

XXX.XXX.149.36

Verdy napsal(a):
Naše veterinářka je zkušená zvěrolékařka, která má nejlepší kliniku v našem okrese a sjíždí se k ní těžší případy z celého kraje. Našemu psíkovi prodloužila kvalitní život o 2 roky. V den D přijela a pejska uspala doma. Věřím jí a i ona není fanatický zastánce psů s rodokmenem. Některé z nich sama nazvala zákonnou množírnu. Pes je zdráv a je z chovu bez pp, i zde mohou být dobří chovatelé, kteří mají 1 fenu, kterou nechají 3x za život nakrýt.

...to že je na slovo vzatá odbornice přes zdraví psa neznamená, že bude takovou odbornicí i na exteriér - chcete-li plemena psů.........

15.3.2019 19:37
bodlinka

XXX.XXX.237.163

Verdy napsal(a):

No, určitě vám to prostě nebude vymlouvat, že to není čivava.

I kdyby to bylo fialové a velikosti labradora se srstí pudla.

15.3.2019 19:48
Verdy

XXX.XXX.168.177

bodlinka napsal(a):
No, určitě vám to prostě nebude vymlouvat, že to není čivava.

I kdyby to bylo fialové a velikosti labradora se srstí pudla.

Vy jí znáte? Když tam jednou řešila fenku shi-tzu, rovnou řekla, že je křížená s čivavu... nevím, proč by teď dělala výjimku a jinak, napoprvé řekla, že to je čivava aniž bych jí to řekla, proto jsem hned na úvod psala, že ona také v něm vidí čivavku.

15.3.2019 19:52
chameleonHugo

XXX.XXX.149.36

Verdy napsal(a):
Vy jí znáte? Když tam jednou řešila fenku shi-tzu, rovnou řekla, že je křížená s čivavu... nevím, proč by teď dělala výjimku a jinak, napoprvé řekla, že to je čivava aniž bych jí to řekla, proto jsem hned na úvod psala, že ona také v něm vidí čivavku.

..víte kolik lidí kteří viděli mého motýla - papillona, se se mnou do krve hádali, že to je čivava dlouhosrstá......

15.3.2019 19:56
bodlinka

XXX.XXX.237.163

Osobní zkušenost. Nikdy, nikdy, nikdy, nechvalte nikomu krásného voříška, dokud se majitel sám nepochlubí, že je to voříšek

15.3.2019 19:56
Sarah01

XXX.XXX.162.253

Tohle bude nějaká provokace, ne? Se mi nezdá, že to je myšleno fakt vážně....

15.3.2019 19:57
bodlinka

XXX.XXX.237.163

chameleonHugo napsal(a):
..víte kolik lidí kteří viděli mého motýla - papillona, se se mnou do krve hádali, že to je čivava dlouhosrstá......

A nebo kolik jsem potkala lidí, co mají doma, případně někdo z rodiny má, nebo kamarád nebo soused má, stejný plemeno jako mám já. Totiž leonbergera.

15.3.2019 20:00
chameleonHugo

XXX.XXX.149.36

bodlinka napsal(a):
A nebo kolik jsem potkala lidí, co mají doma, případně někdo z rodiny má, nebo kamarád nebo soused má, stejný plemeno jako mám já. Totiž leonbergera.

...má má moje kolegyně, a dokonce s PP.....

15.3.2019 20:03
bodlinka

XXX.XXX.237.163

chameleonHugo napsal(a):
...má má moje kolegyně, a dokonce s PP.....

no jo, jenže já mám KAOxMSP. S leonbergerem má možná společný hodně dávný předky.

Uživatel s deaktivovaným účtem

15.3.2019 20:15

Verdy jsem tu nova jako vy - nejsem tedy "odbornik" jako VSICHNI ostatní tady 😎

Ale být Vámi věřila bych víc paní veterinářce, která má jistě zkušeností více, viděla pejska naživo a nevidím důvod proč by Vám mela lhát nebo něco tajit ? 😊

Užítejte si s pejskem radosti a nenechte si ji zkazit. ...

Taky mám pejsky bez PP - oba jsou zdraví, šťastní, spokojení a veselí 🐶🐶 ❤

Mějte se hezky Vy, děti i pejsci

15.3.2019 20:30
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

sisi58 napsal(a):
Asi tak.

Já teda nemám ráda, když je nějaký kříženec označován za určité plemeno. Pak právě vznikají ty lži a předsudky vůči některým plemenům. Úplně jasně se to dá ukázat zrovna na bullech - kdy si nějaký machýrek koupí cosi, co připomíná pitbula, má to nevyrovnanou povahu, vyjíždí to po lidech a on všude hlásá, že má čistokrevného pitbula. Stejně tak média - někoho napadne nějaký vořech a automaticky je to pitbul nebo staford, pokud se to alespoň malinko podobá. Nebo typicky JRT nebo jorkšír - lidi vydávají za jorkšíra i 7mi kilové psy (ty maxi), JRT je každej flekatej kříženec a když pak člověk vidí fakt čistokrevného, tak mu připadá divný, protože vypadá úplně jinak než většina těch, které zná.

A ještě k té veterinářce - taky si myslím, že to, že je někdo dobrý veterinář ještě neznamená, že vám s jistotou řekne, že je to určité plemeno. Nebo dokonce, že je to 100 % čivava, 100 % to prostě není, když nemá PP. Když jsem byla se štěndem stafbulíka na vet. pohotovosti (taky jedna z dobrých, vyhlášených), tak se mě paní doktorka ptala, jestli je to americký buldok.

Já se v čivavách teda extra nevyznám - ale když si najdu fotky štěňat čivavy s PP - tak vypadají prostě jinak, než to vaše štěně. To pozná i laik. A jak vám psala ta chovatelka, že čivav je více druhů - tak jaké druhy prosím? Protože podle standardu je druh jen jeden, jedna čivava.

15.3.2019 20:41
Phyllobatesvittatus12

XXX.XXX.56.145

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):

Ale být Vámi věřila bych víc paní veterinářce, která má jistě zkušeností více, viděla pejska naživo a nevidím důvod proč by Vám mela lhát nebo něco tajit ? 😊

Tady Bodlinka je vetka taky .

15.3.2019 20:49
Sarah01

XXX.XXX.162.253

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):

Vy jste tu chyběla :-) ...asi podobně sarkastická narážka jako ta vaše na odborníky
Veterináři se často v plemenech vůbec nevyznají a věřte tomu nebo ne, ale čivavička je opravdu jen jedna
https://www.pesweb.cz/cz/civava

Škoda, ze tu není takový ten příšerně řvoucí smajlík...

15.3.2019 20:50
Ollie

XXX.XXX.141.41

bodlinka napsal(a):
Osobní zkušenost. Nikdy, nikdy, nikdy, nechvalte nikomu krásného voříška, dokud se majitel sám nepochlubí, že je to voříšek

Jj. Když před očkováním venčím a krafu vedle v parku, téměř vždycky se minimálně od tří majitelek pseudo čivav, jorků apod. dozvím, že moje vet je zlá a nafoukaná, že ony už k ní nikdy nevstoupí, protože jim řekla, že mají křížence a po výslechu jim naznačila, že naletěly množitelům. Přitom se prioritně ptá kvůli zdraví, zvlášť u módních plemen, ale to jim prostě nevysvětlí.

15.3.2019 20:52
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

A ještě k zadavatelce - vždyť vy sama v úvodním příspěvku píšete, že vám vaše štěně připadá hodně jiné, než ostatní čivavy. A najednou řekla jedna veterinářka, že to čivava je a tak už vám tak taky připadá? Už jen podle té váhy je jasné, že to čivava nebude. No a vlastně kdyby jste si byla jistá, že tak vypadá, tak se tady ani neptáte.

Mě docela udivuje to, že si někdo stojí za tím, že má určité plemeno, ale přitom se na to ptá, kde se dá. To je jako ta kamarádka s JRT (ty mají opačný problém, pes bude menší než ten váš) - všichni známí,kdo jejich štěndo viděli tak řekli, že v něm vidí čivavu, úplně všichni. A oni si stáli za tím, že to je čistokrevný JRT, že viděli oba rodiče - táta měl sice kratší nožky, ale prostě to je JRT. Ale přitom se pořád všech ptali:"a tak myslíš, že je fakt s čivavou? ale co ty rodiče".. Stejně jako vy se ptali i veterináře - veterinář řekl, že by z toho mohl vyrůst JRT, ale sestřička spustila, že ona v tom vidí čivavu. A myslíte, že někomu kamarádka říká i o tom, že sestřička v ní viděla čivavu? Ne, neříká, většině lidí říká, že jim veterinář řekl, že je to JRT, jak kdyby byl veterinář snad nějaký posuzovatel plemene a nebo alespoň znal standardy všech plemen. No nic, oni chtějí vidět JRT a tak ho vidí.

15.3.2019 20:58
Verdy

XXX.XXX.168.177

marcelaamax napsal(a):
Já teda nemám ráda, když je nějaký kříženec označován za určité plemeno. Pak právě vznikají ty lži a předsudky vůči některým plemenům. Úplně jasně se to dá ukázat zrovna na bullech - kdy si nějaký machýrek koupí cosi, co připomíná pitbula, má to nevyrovnanou povahu, vyjíždí to po lidech a on všude hlásá, že má čistokrevného pitbula. Stejně tak média - někoho napadne nějaký vořech a automaticky je to pitbul nebo staford, pokud se to alespoň malinko podobá. Nebo typicky JRT nebo jorkšír - lidi vydávají za jorkšíra i 7mi kilové psy (ty maxi), JRT je každej flekatej kříženec a když pak člověk vidí fakt čistokrevného, tak mu připadá divný, protože vypadá úplně jinak než většina těch, které zná.

A ještě k té veterinářce - taky si myslím, že to, že je někdo dobrý veterinář ještě neznamená, že vám s jistotou řekne, že je to určité plemeno. Nebo dokonce, že je to 100 % čivava, 100 % to prostě není, když nemá PP. Když jsem byla se štěndem stafbulíka na vet. pohotovosti (taky jedna z dobrých, vyhlášených), tak se mě paní doktorka ptala, jestli je to americký buldok.

Já se v čivavách teda extra nevyznám - ale když si najdu fotky štěňat čivavy s PP - tak vypadají prostě jinak, než to vaše štěně. To pozná i laik. A jak vám psala ta chovatelka, že čivav je více druhů - tak jaké druhy prosím? Protože podle standardu je druh jen jeden, jedna čivava.

Napsala, že jsou rozdílné typově, některá má širší čumáček, celkově subtilnější hlavičku a robustnější kostru. Vet. řekla, že uši se mu možná nezvednou, záleží na chrupavce, ale že takových čivav je víc. Naše čivava jí přijde dle fotek ok, ale nelze soudit jen z fotek ( myslím z té chs ). Jinak jsem dnes projížděla inzeráty štěňat s pp a podobné kousky jsem viděla.

15.3.2019 20:59
GAELLE

XXX.XXX.55.67

přijde mi to už jak u b...ejch na dvorku. Pokud je to čivava tak má mít průkaz původu a jasně uvedené oba rodiče. Paní prostě naletěla, koupila předraženého vořecha ze kterého vyroste bůhvíco a bude ráda když nebude mít zdravotní potíže. Není třeba aby nás stále přesvědčovala že je to vymazlená echt čivava. už se nic nezmění, psa nevrátí tak nelze než přát aby pes byl zdravý a paní spokojená se svým nákupem. nechápu co zde stále řeší. A jak píše Marcela - když je to čivava pravá proč se zde na foru ptá a zveřejňuje fotky??? A veterinářka jí fakt pp nevydá ! i kdyby byla sebelepší znalec všech psích plemen na světě

15.3.2019 21:00
Phyllobatesvittatus12

XXX.XXX.56.145

Ollie napsal(a):
Jj. Když před očkováním venčím a krafu vedle v parku, téměř vždycky se minimálně od tří majitelek pseudo čivav, jorků apod. dozvím, že moje vet je zlá a nafoukaná, že ony už k ní nikdy nevstoupí, protože jim řekla, že mají křížence a po výslechu jim naznačila, že naletěly množitelům. Přitom se prioritně ptá kvůli zdraví, zvlášť u módních plemen, ale to jim prostě nevysvětlí.

Já kdybych viděla třeba ehm, no.... Jak to říct..... Prostě takovou jednu ženu, která miluje růžovou a má růžového půdla (myslím, že se pes jmenuje Pink a žena je z USA), kdyby šla k Vaší vetce a vetka jí řekla, že má křížence, tak bych umřela smíchy!

Nebo třeba:"Paní, odkud máte psa kříženého s Barbie?

Pěkně jste mě rozesmála .

15.3.2019 21:01
GAELLE

XXX.XXX.55.67

Verdy napsal(a):
Napsala, že jsou rozdílné typově, některá má širší čumáček, celkově subtilnější hlavičku a robustnější kostru. Vet. řekla, že uši se mu možná nezvednou, záleží na chrupavce, ale že takových čivav je víc. Naše čivava jí přijde dle fotek ok, ale nelze soudit jen z fotek ( myslím z té chs ). Jinak jsem dnes projížděla inzeráty štěňat s pp a podobné kousky jsem viděla.

ty inzeráty s pp jste měla projíždět předtím, včetně cen .....................................

15.3.2019 21:07
chameleonHugo

XXX.XXX.149.36

bodlinka napsal(a):
no jo, jenže já mám KAOxMSP. S leonbergerem má možná společný hodně dávný předky.

...já vím

15.3.2019 21:19
Verdy

XXX.XXX.168.177

Verdy napsal(a):
https://zvirata.hyperinzerce.cz/mali-spolecensti-psi/inzerat/12739082-civava-dlouhosrsta-s-pp-nabidka-brno-venkov/

Koukala jsem i před pořízením.

Ještě tedy přidám 2 fota pro další srovnání.

15.3.2019 21:24
Phyllobatesvittatus12

XXX.XXX.56.145

Tohle není čivava ani pro nic, ani za nic.
Tohle mi připomíná plyšového medvídka.
Je strašně roztomilý😍.
Ale jak píše Bodlinka:"To je vořech střapatý" .

15.3.2019 21:28
rapotacka11

XXX.XXX.79.4

Nechte se překvapit.
Bude pěkný.

15.3.2019 21:29
Verdy

XXX.XXX.168.177

Phyllobatesvittatus12 napsal(a):
Tohle není čivava ani pro nic, ani za nic.
Tohle mi připomíná plyšového medvídka.
Je strašně roztomilý😍.
Ale jak píše Bodlinka:"To je vořech střapatý" .

Uvidíme, až vyroste dám sem foto.

15.3.2019 21:31
davidka

XXX.XXX.14.251

Verdy napsal(a):

Mně je úplně jedno, co máte za vořecha. Kolikrát jsou voříšci nakonec pěknější než to plemeno, co majitel původně chtěl. O to nejde. Jde o vás a váš přístup. Že jste zaplatila neznámé osobě tolik peněz za psa, který pochází z množírny a tím napomáháte dalšímu týrání zvířat a plnění útulků.
Vy si opravdu myslíte, že by vám majitelka množírny řekla, že rodiče toho předraženýho štěněte má zavřený v kleci ve stodole spolu s dalšími padesáti psy? To je snad jasný, že vám ukáže nějaký namydlený hezký psy, přece pak by jí nikdo ty nehorázný peníze nedal.
Myslíte, že by vám po pravdě řekla, že ani neví, co fenu obskočilo, ale že štěně vypadá trochu jako čivava, navíc je to celkem malý, tak proč by to nemohla vydávat za čivavu, když v tom případě vyinkasuje 6 tisíc? A za anonymního vořecha by jí možná dal někdo pětistovku?
A jak můžete vědět, jak se psům věnuje? Jako že vám to řekla? :-) A že nemá v nabídce další štěňata neznamená, že je nemá pod jiným jménem a jiným telefonním číslem, například.
Vy jste pěkná partička. Vy koupíte z množírny, známí koupí z množírny, nikdo se nepoučí.
Už se nedivím, že je tolik podvodníků, když mají tak úžasný zákazníky. Na nic se neptají, peníze rozhazují bez dokladů, bez znalostí, bez mozku.

15.3.2019 21:32

Sarah01 napsal(a):
Vy jste tu chyběla :-) ...asi podobně sarkastická narážka jako ta vaše na odborníky
Veterináři se často v plemenech vůbec nevyznají a věřte tomu nebo ne, ale čivavička je opravdu jen jedna
https://www.pesweb.cz/cz/civava

Škoda, ze tu není takový ten příšerně řvoucí smajlík...

Moji narážku jste špatne pochopila. Vůbec nebyla sarkasticka. Jste tu přeci odbornici, ne ? Já se za něj nepovazuji, proto jsem přišla sem v domění, že zde rady znalců najdu 👍

Já se s vámi nepřu , ja odbornik na čivavy nejsem
...
jen jsem chtěla poradit paní, ať dá na svého lékaře, svůj úsudek, který z chovatelky mela a ne na doměnky a hodnocení z fotek

Fatia

XXX.XXX.64.240

já mám křížence dalmatina s něčím, pravděpodobně pravou vesnickou směskou. je to pes na fotce v profilu. má 20 kg, je hrubosrstá. jako štěně vypadala skoro jako labrador. respektive, měla stejnou barvu. a veterinářka do očkováku napsala labrador, i když jsem se tomu usilovně bránila :D beru ji za křížence kříženců, přesto už jsem dvakrát potkala někoho, kdo mi tvrdil, že má stejnou rasu doma.

zakladatelko... nemusíte se zde bránit a obhajovat, už vůbec nemusíte bránit a obhajovat chovatelku, vaši obchodní partnerku.nad informacemi, co zde byly napsány, se můžete zamyslet. nebo taky ne. to už je jen na vás.

Phyllobatesvittatus12

XXX.XXX.56.145

Verdy napsal(a):
Uvidíme, až vyroste dám sem foto.

Už se nemůžu dočkat😍😊😀.

15.3.2019 21:33
chameleonHugo

XXX.XXX.149.36

Verdy napsal(a):

...ale je kouzelný......

15.3.2019 21:35
davidka

XXX.XXX.14.251

"...dotyčný nikde v tomhle řetězci neměl šanci narazit na vysvětlení, jak vybírat štěně, odkud ho nekupovat a proč, jak se pozná chovatel od množírny a co to vlastně množírna je. pes je už dávno dospělý, relativně zdravý... za pár let asi budou vybírat dalšího psa. se psem nechodí na cvičák, kde by mohl dsostat informace, na veterině mu také nikdo neřekl řádné informace, při venčení ho také nikdo nepoučil... kde se má takový člověk dozvědět pravdu?"

Děláte si legraci? Kde žijete? Nečtete noviny, nekoukáte na televizi, nechodíte mezi lidi, do hospody, nemáte internet, knihovnu?

15.3.2019 21:40
davidka

XXX.XXX.14.251

Verdy napsal(a):

Vaše veterinářka je určitě výborná, má totiž křišťálovou kouli :-)
To, že fenotypově něco vypadá jako čivava x shi-tzu ještě neznamená, že takoví rodiče skutečně byli.

15.3.2019 21:44
GAELLE

XXX.XXX.55.67

Verdy napsal(a):

pejsek je hezký, hlavně aby byl zdravý, to je už asi dnes celé co k tomu lze říct. Tak snad příště už si dáte pozor a vyberete krásnou echt čivavu z dobré chs !!!!

15.3.2019 21:46
Verdy

XXX.XXX.168.177

Také jsem věřila, že mi budou odpovídat chovatelé čivav, nebo jejich majitelé. No, holt množírny jsou teď velký boom, takže vzhled se tak neřešil. Každý, kdo má psa bez pp, ho má vlastně z klece a matky nejsou jejich matky...
Proboha lidi proberte se trochu a nežijte v křeči,že celý svět je jeden podvodník...
Já věřím své intuici a to, že to nikdy nebude 100% čistokrevné zvíře jsem věděla.

15.3.2019 21:49
Verdy

XXX.XXX.168.177

davidka napsal(a):
Vaše veterinářka je určitě výborná, má totiž křišťálovou kouli :-)
To, že fenotypově něco vypadá jako čivava x shi-tzu ještě neznamená, že takoví rodiče skutečně byli.

Jen jsem řekla, že mi nebude nic nalhávat... To mělo být předmětem věci...

15.3.2019 21:52
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

Verdy napsal(a):
Také jsem věřila, že mi budou odpovídat chovatelé čivav, nebo jejich majitelé. No, holt množírny jsou teď velký boom, takže vzhled se tak neřešil. Každý, kdo má psa bez pp, ho má vlastně z klece a matky nejsou jejich matky...
Proboha lidi proberte se trochu a nežijte v křeči,že celý svět je jeden podvodník...
Já věřím své intuici a to, že to nikdy nebude 100% čistokrevné zvíře jsem věděla.

Já si třeba nemyslím, že všechna štěňata bez PP jsou vyloženě z těch množíren z televize a že se jejich rodiče mají špatně a trpí. Ale vy to jako kupující nemusíte vůbec poznat. Mě se hlavně nelíbí, že "chovatelé" za takovéto psy chtějí tolik peněz, to je celé. Ale jak už tu bylo řečeno, dokud bude poptávka, bude i nabídka. Když někomu stojí za to ušetřit pár tisíc tak ok...

A když sama víte, že není 100 % čistokrevná, tak neřešte jak vypadá, ne?

Přeji vám, aby byla hlavně zdravá, to je nejdůležitější.

15.3.2019 21:52
Fatia

XXX.XXX.64.240

davidka napsal(a):
"...dotyčný nikde v tomhle řetězci neměl šanci narazit na vysvětlení, jak vybírat štěně, odkud ho nekupovat a proč, jak se pozná chovatel od množírny a co to vlastně množírna je. pes je už dávno dospělý, relativně zdravý... za pár let asi budou vybírat dalšího psa. se psem nechodí na cvičák, kde by mohl dsostat informace, na veterině mu také nikdo neřekl řádné informace, při venčení ho také nikdo nepoučil... kde se má takový člověk dozvědět pravdu?"

Děláte si legraci? Kde žijete? Nečtete noviny, nekoukáte na televizi, nechodíte mezi lidi, do hospody, nemáte internet, knihovnu?

nemluvila jsem o sobě. já ty informace mám. ale nemá je každý. dotyčný je konkrétní člověk, 50 let, náročná práce, 3 děti... v novinách či televizi občas vyskočí informace o množírnách, o tom, jak došlo k týrání, co hrozí pachateli, a kolik psů bylo odebráno. téměř nikdy nezazní ty informace, které se zmiňovaly zde v diskuzi. mezi lidmi či v hospodě se problematika množíren běžně opravdu neprobírá, v knihovně jsem o tom tedy taky nikdy nic nenašla. navíc, on nemá potřebu informaci hledat. on nemá problém, který by potřeboval řešit. má štěstí, pes je zdravý, a že je krapet větší vlastně nevadí ke spoustě lidem se informace prostě nedostanou. není to dobře, ale je to prostě fakt. chodit diskutovat na ifaunu či jiný diskuzní web není pro majitele psů podmínkou. a ucelené informace vlastně nikde moc nejsou. na jedné veterině jsem potkala letáček, který na problematiku upozorňoval. jinak nikde nic.

15.3.2019 21:53
rapotacka11

XXX.XXX.79.4

Také jsem věřila, že mi budou odpovídat chovatelé čivav ...
""""""""""""""
Nejsem chovatel, ale čívku mám.
(nejsem tu jediná)
A ač jsem dříve nikdy malého psa nechtěla,
přináší mi radost. Bylo mu málo přes rok,
když jsem si ho koupila. Byl už vychovaný
a má moc milou a příjemnou povahu.

15.3.2019 21:55
sardullah

XXX.XXX.221.235

bodlinka napsal(a):

Je velká??...je, je chlupatá??...je. Navíc ta barva??...kdby byla spíš do MSP, tak byste měla prostě bernardýnečka, takhle je holt Norinka pro někoho leonek.

Já se třeba absolutně nevyznám v bull plemenech, prostě nějakej je větší nějakej je menší, nějakej je mohutnější, nějakej subtilnější....něco jsou kříženci. Tak to neurčuju a je to prostě nějaký bull. Kde jsou ty časy, kdy jsem byla schopná určit každýho psa...málokdo měl nějakou raritku málopočetný plemena taky nebyly moc běžný.
Nedávno jsem viděla poprvé naživo karelskýho medvědího a kupodivu i eurasiera...tak to je jasný, že jsem zamachrovala...ty člověk pozná na první dobrou, ale třeba norwich teriér opravdu ze všeho nejvíc připomíná roztomilýho voříška....tak to jsem si naběhla jednou a stačilo. Od té doby, pokud psa bezpečně neidentifikuju, tak se nepouštím do větších akcí a raději se zeptám.....pokud je to plemeno, tak jsem zase o něco chytřejší, pokud je to voříšek, tak je majitel potěšen, že jeho pejska považuju za nějakou čistokrevnou rasu.

15.3.2019 21:56
Sarah01

XXX.XXX.162.253

Verdy napsal(a):

To si ale dost odporujete.....nejdřív, že to nemusí být pravda, že to není čivava, teď, že jste to věděla.
Jinak nejsem v křeči, fakt ne, chov bez PP nikdy nepodpořím, na to jsem poučená dost

15.3.2019 21:59
Ollie

XXX.XXX.141.41

Znala jsem "bišona", který byl směska bílého pudla s X jezevčíka s něčím, už si nepamatuji. Majitelka rodiče znala, nějaká nehoda. Dost se v tom bílém kožíšku ztrácel, ale delší tělo + kratší nohy bylo jasné, čumák taky. V čele s vet by skoro všichni dali ruku do ohně, že to bišon je. Panička byla z opačného ranku, slyšela bišon a už prskala, že je to přece voříšek.

Naopak mně nebo třeba kolegům s corgi říkají často, že máme hezké voříšky, což mně je ale úplně šumák, stejně jsem echt vořecha původně chtěla. Hlavní je, že se líbí.

15.3.2019 22:01
Fatia

XXX.XXX.64.240

Verdy napsal(a):

zdaleka ne každý pes bez PP je z množírny, to tu nikdo nepsal. zaznělo tu, že prodávat čistokrevná zvířata, která pravděpodobně nejsou čistokrevná, a to za 6 tisíc je zlodějina a podvod.

moje babička koupila za velký peníz deky z ovčí vlny. dostala k tomu oběd zdarma a výlet na karlštejn. taky nikdy nepřiznala, že se stala obětí podvodníka. ale už nikdy na žádnou podobnou akci nejela. poučíte se také? mimochodem, za cenu těch dek by si mohla vaši fenečku koupit několikrát :D

15.3.2019 22:02
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

Pokud někdo chová na feně bez PP - a nemusí to být dvakrát do roka, stačí když odchová dva vrhy za celý život - tak tu fenu kříží se psem bez PP a vůbec neví, jestli ti dva nejsou nějak příbuzní, jestli jeden z nich není nějak nemocný. Nemusí pro krytí feny udělat téměř nic, neplatí žádná vyšetření, žádné poplatky a přesto si pak řeknou takové peníze. A tvrdí, že to nedělají pro peníze. Štěňata z takového spojení pak lidé kříží zase dál, a opět neví nikdo nic o tom, kdo je jak s kým příbuzný, zdraví...Co na tom, že ta jedna fena, kterou to všechno začalo se má dobře a páníček ji má rád? Když je v konečném důsledku z toho tolik psů, někteří nemocní, jiní povahově nevyrovnaní, a že to kolikrát nevypadá ani jako to plemeno - tak to je to nejmenší.

Já bych ještě možná pochopila, kdyby chtěl někdo vyloženě štěně po své feně bez PP - ale v tom případě, ať udělá alespoň nějaké zdravotní vyšetření (podle plemene) a ať má to vyšetření i krycí pes - jenže to bude problém - pro majitele krycího psa bez PP to bude zbytečné. Pak ať si teda jedno štěně nechá a zbytek rozdá známým nebo prodá za symbolický poplatek.Ať dá štěňatům kupní smlouvy, ať se o ně dál zajímá, kdyby něco nebylo v pořádku ať hledá nový domov, ať dá do smlouvy že se na nich nesmí dál chovat - i když nevím jak to uhlídat... Ne je to blbost, tohle asi nikdo, kdo chce "jen" štěně po své feně dělat nebude.

15.3.2019 22:21
sardullah

XXX.XXX.221.235

Ollie napsal(a):
Znala jsem "bišona", který byl směska bílého pudla s X jezevčíka s něčím, už si nepamatuji. Majitelka rodiče znala, nějaká nehoda. Dost se v tom bílém kožíšku ztrácel, ale delší tělo + kratší nohy bylo jasné, čumák taky. V čele s vet by skoro všichni dali ruku do ohně, že to bišon je. Panička byla z opačného ranku, slyšela bišon a už prskala, že je to přece voříšek.

Naopak mně nebo třeba kolegům s corgi říkají často, že máme hezké voříšky, což mně je ale úplně šumák, stejně jsem echt vořecha původně chtěla. Hlavní je, že se líbí.

Ježíš....s tím bišonem mi to připomělo.......před cca 19 lety přišla známá se psem...evidentně divnej pudl na krátkých nohách a já jí povídám "to je pudlík, ale něčím dost šmrncnutej, viď?", naštěstí jsem nepoužila slovo "zparchatnělej", no i tak se majitelka urazila .. byl to bišon, ale já je do té doby viděla pouze ve výstavní úpravě, kde by mě napadlo, že ten pes může vypadat takhle.......

15.3.2019 22:25
bodlinka

XXX.XXX.237.163

sardullah napsal(a):
Ježíš....s tím bišonem mi to připomělo.......před cca 19 lety přišla známá se psem...evidentně divnej pudl na krátkých nohách a já jí povídám "to je pudlík, ale něčím dost šmrncnutej, viď?", naštěstí jsem nepoužila slovo "zparchatnělej", no i tak se majitelka urazila .. byl to bišon, ale já je do té doby viděla pouze ve výstavní úpravě, kde by mě napadlo, že ten pes může vypadat takhle.......

Ne ne, to se prostě nedělá. Buď člověk hned ví, co to je, případně co to má jako být, a pak má malé bezvýznamné plus, nebo musí nenápadně sondovat, co to jako je nebo má být.

Ale "pohanit" pyšnému majiteli psa tím, že ho označíte za křížence, to se neodpouští :D

Kupodivu když křížence označíte za plemeno, lidi se tomu akorát zasmějí.

15.3.2019 22:44
davidka

XXX.XXX.14.251

Verdy napsal(a):
Jen jsem řekla, že mi nebude nic nalhávat... To mělo být předmětem věci...

Ale právě o tom to je, že nalhávala, protože opravdu u neznámého křížence nemůže nikdy na 100% vědět, co pes je.

No hlavně že máte čistý svědomí. Ono totiž když si víc takových lidí jako vy řekne, že oni za nic nemůžou, protože zrovna jejich pes není z množírny, tak tím to týrání hezky podpoří. A ještě když bez mrknutí oka sází pěkný peníze, aby se to vyplatilo.

Že já na to nemám náturu. Mohla bych si pořídit pár levných skoročivav a jednu skutečnou, každý hárání všechny nakrýt, prodávaný štěňata vždy strčit k té jedné pěkné, jako že je to mamina všech... Ani bych nemusela chodit do práce :-)
Náklady na krmení minimální, žádný zdravotní testy, žádný pracovní zkoušky, žádný náklady na výstavy, bonitaci... Ale hlavně aby měli fontanelu, to je základ :-)
A nikdo by mi nic nemohl, protože bych nebyla registrovaný chovatel, štěňata bez smlouvy, nečipovaný, kdo by mne dokázal, že je štěně ode mne?